BNR · ISTORIC
Curs BNR 2007
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2007, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru SKK.
Cursul SKK în 2007
0.1074
+0.0025
(+2.38%)
Ultima cotație: 28.12.2007
Minimul anului
0.1034
24.12.2007
Maximul anului
0.1074
28.12.2007
Evoluție 2007
min 0.1034 · max 0.1074
Media anuală
0.1057
Prima cotație
03.12.2007
0.1054
Ultima cotație
28.12.2007
0.1074
Variație totală
+0.0020
+1.90%
Cea mai mare creștere
28.12.2007
+0.0025
Cea mai mare scădere
20.12.2007
-0.0010
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2007 (SKK)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului SKK în 2007
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2007
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Dec0.1057
Cele mai mari medii lunare
Dec0.1057
Date importante în 2007
Prima cotație (an)03.12.20070.1054
Ultima cotație (an)28.12.20070.1074
Cea mai mare creștere (zi)28.12.2007+0.0025
Cea mai mare scădere (zi)20.12.2007-0.0010
Cea mai mare valoare28.12.20070.1074
Cea mai mică valoare24.12.20070.1034
Curs SKK pe luni în 2007
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Decembrie | 0,1057 | 0,1034 | 0,1074 | 18 |
Valori zilnice SKK/RON în 2007
| Data | Curs |
|---|---|
| 28.12.2007 | 0,1074 RON |
| 27.12.2007 | 0,1049 RON |
| 24.12.2007 | 0,1034 RON |
| 21.12.2007 | 0,1039 RON |
| 20.12.2007 | 0,1044 RON |
| 19.12.2007 | 0,1054 RON |
| 18.12.2007 | 0,1057 RON |
| 17.12.2007 | 0,1061 RON |
| 14.12.2007 | 0,1064 RON |
| 13.12.2007 | 0,1060 RON |
| 12.12.2007 | 0,1061 RON |
| 11.12.2007 | 0,1063 RON |
| 10.12.2007 | 0,1063 RON |
| 07.12.2007 | 0,1058 RON |
| 06.12.2007 | 0,1061 RON |
| 05.12.2007 | 0,1066 RON |
| 04.12.2007 | 0,1060 RON |
| 03.12.2007 | 0,1054 RON |