BNR · ISTORIC
Curs BNR 2007
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2007, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CAD.
Cursul CAD în 2007
2.5080
+0.0348
(+1.41%)
Ultima cotație: 28.12.2007
Minimul anului
2.1365
-0.3362
(-13.60%)
20.03.2007
față de 20.03.2006 (2.4727)
Maximul anului
2.5430
+0.1055
(+4.33%)
07.11.2007
față de 07.11.2006 (2.4375)
Evoluție 2007
min 2.1365 · max 2.5430
Media anuală
2.2732
Prima cotație
03.01.2007
2.1699
Ultima cotație
28.12.2007
2.5080
Variație totală
+0.3381
+15.58%
Cea mai mare creștere
07.11.2007
+0.0433
Cea mai mare scădere
30.11.2007
-0.0473
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2007 (CAD)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CAD în 2007
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2007
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Apr2.1734
Iul2.1742
Mar2.1767
Cele mai mari medii lunare
Noi2.4539
Dec2.4124
Oct2.4111
Date importante în 2007
Prima cotație (an)03.01.20072.1699
Ultima cotație (an)28.12.20072.5080
Cea mai mare creștere (zi)07.11.2007+0.0433
Cea mai mare scădere (zi)30.11.2007-0.0473
Cea mai mare valoare07.11.20072.5430
Cea mai mică valoare20.03.20072.1365
Curs CAD pe luni în 2007
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 2,2236 | 2,1699 | 2,2455 | 21 |
| Februarie | 2,2090 | 2,1904 | 2,2354 | 20 |
| Martie | 2,1767 | 2,1365 | 2,1954 | 22 |
| Aprilie | 2,1734 | 2,1547 | 2,1945 | 20 |
| Mai | 2,2195 | 2,1795 | 2,2737 | 22 |
| Iunie | 2,2576 | 2,2002 | 2,3081 | 21 |
| Iulie | 2,1742 | 2,1492 | 2,1960 | 22 |
| August | 2,2340 | 2,1779 | 2,2931 | 23 |
| Septembrie | 2,3426 | 2,2702 | 2,4196 | 20 |
| Octombrie | 2,4111 | 2,3670 | 2,4449 | 23 |
| Noiembrie | 2,4539 | 2,3802 | 2,5430 | 22 |
| Decembrie | 2,4124 | 2,3648 | 2,5080 | 18 |
Valori zilnice CAD/RON în 2007
| Data | Curs |
|---|---|
| 28.12.2007 | 2,5080 RON |
| 27.12.2007 | 2,4732 RON |
| 24.12.2007 | 2,4374 RON |
| 21.12.2007 | 2,4408 RON |
| 20.12.2007 | 2,4481 RON |
| 19.12.2007 | 2,4410 RON |
| 18.12.2007 | 2,4483 RON |
| 17.12.2007 | 2,4332 RON |
| 14.12.2007 | 2,3912 RON |
| 13.12.2007 | 2,3700 RON |
| 12.12.2007 | 2,3760 RON |
| 11.12.2007 | 2,3712 RON |
| 10.12.2007 | 2,3868 RON |
| 07.12.2007 | 2,3683 RON |
| 06.12.2007 | 2,3792 RON |
| 05.12.2007 | 2,3648 RON |
| 04.12.2007 | 2,3955 RON |
| 03.12.2007 | 2,3899 RON |
| 30.11.2007 | 2,3802 RON |
| 29.11.2007 | 2,4275 RON |
| 28.11.2007 | 2,4200 RON |
| 27.11.2007 | 2,4319 RON |
| 26.11.2007 | 2,4618 RON |
| 23.11.2007 | 2,4828 RON |
| 22.11.2007 | 2,4658 RON |
| 21.11.2007 | 2,4274 RON |
| 20.11.2007 | 2,4187 RON |
| 19.11.2007 | 2,4385 RON |
| 16.11.2007 | 2,4200 RON |
| 15.11.2007 | 2,4369 RON |
| 14.11.2007 | 2,4603 RON |
| 13.11.2007 | 2,4565 RON |
| 12.11.2007 | 2,4727 RON |
| 09.11.2007 | 2,4796 RON |
| 08.11.2007 | 2,5063 RON |
| 07.11.2007 | 2,5430 RON |
| 06.11.2007 | 2,4997 RON |
| 05.11.2007 | 2,4811 RON |
| 02.11.2007 | 2,4451 RON |
| 01.11.2007 | 2,4294 RON |
| 31.10.2007 | 2,4212 RON |
| 30.10.2007 | 2,4287 RON |
| 29.10.2007 | 2,4149 RON |
| 26.10.2007 | 2,4257 RON |
| 25.10.2007 | 2,4249 RON |
| 24.10.2007 | 2,4449 RON |
| 23.10.2007 | 2,4444 RON |
| 22.10.2007 | 2,4402 RON |
| 19.10.2007 | 2,4187 RON |
| 18.10.2007 | 2,4101 RON |
| 17.10.2007 | 2,4130 RON |
| 16.10.2007 | 2,4166 RON |
| 15.10.2007 | 2,4092 RON |
| 12.10.2007 | 2,4061 RON |
| 11.10.2007 | 2,3980 RON |
| 10.10.2007 | 2,3915 RON |
| 09.10.2007 | 2,4177 RON |
| 08.10.2007 | 2,4168 RON |
| 05.10.2007 | 2,3930 RON |
| 04.10.2007 | 2,3961 RON |
| 03.10.2007 | 2,3841 RON |
| 02.10.2007 | 2,3714 RON |
| 01.10.2007 | 2,3670 RON |
| 28.09.2007 | 2,3694 RON |
| 27.09.2007 | 2,3835 RON |
| 26.09.2007 | 2,3750 RON |
| 25.09.2007 | 2,3951 RON |
| 24.09.2007 | 2,3964 RON |
| 21.09.2007 | 2,4196 RON |
| 20.09.2007 | 2,3770 RON |
| 19.09.2007 | 2,3816 RON |
| 18.09.2007 | 2,3707 RON |
| 17.09.2007 | 2,3763 RON |
| 14.09.2007 | 2,3465 RON |
| 13.09.2007 | 2,3102 RON |
| 12.09.2007 | 2,2942 RON |
| 11.09.2007 | 2,2901 RON |
| 10.09.2007 | 2,2728 RON |
| 07.09.2007 | 2,2974 RON |
| 06.09.2007 | 2,3084 RON |
| 05.09.2007 | 2,3213 RON |
| 04.09.2007 | 2,2962 RON |
| 03.09.2007 | 2,2702 RON |
| 31.08.2007 | 2,2738 RON |
| 30.08.2007 | 2,2462 RON |
| 29.08.2007 | 2,2487 RON |
| 28.08.2007 | 2,2553 RON |
| 27.08.2007 | 2,2676 RON |
| 24.08.2007 | 2,2836 RON |
| 23.08.2007 | 2,2795 RON |
| 22.08.2007 | 2,2832 RON |
| 21.08.2007 | 2,2931 RON |
| 20.08.2007 | 2,2801 RON |
| 17.08.2007 | 2,2627 RON |
| 16.08.2007 | 2,2353 RON |
| 15.08.2007 | 2,2254 RON |
| 14.08.2007 | 2,2234 RON |
| 13.08.2007 | 2,2153 RON |
| 10.08.2007 | 2,2096 RON |
| 09.08.2007 | 2,1860 RON |
| 08.08.2007 | 2,1889 RON |
| 07.08.2007 | 2,1779 RON |
| 06.08.2007 | 2,1805 RON |
| 03.08.2007 | 2,1869 RON |
| 02.08.2007 | 2,1971 RON |
| 01.08.2007 | 2,1813 RON |
| 31.07.2007 | 2,1727 RON |
| 30.07.2007 | 2,1704 RON |
| 27.07.2007 | 2,1837 RON |
| 26.07.2007 | 2,1960 RON |
| 25.07.2007 | 2,1945 RON |
| 24.07.2007 | 2,1606 RON |
| 23.07.2007 | 2,1739 RON |
| 20.07.2007 | 2,1776 RON |
| 19.07.2007 | 2,1681 RON |
| 18.07.2007 | 2,1755 RON |
| 17.07.2007 | 2,1729 RON |
| 16.07.2007 | 2,1672 RON |
| 13.07.2007 | 2,1727 RON |
| 12.07.2007 | 2,1623 RON |
| 11.07.2007 | 2,1492 RON |
| 10.07.2007 | 2,1916 RON |
| 09.07.2007 | 2,1903 RON |
| 06.07.2007 | 2,1740 RON |
| 05.07.2007 | 2,1710 RON |
| 04.07.2007 | 2,1760 RON |
| 03.07.2007 | 2,1698 RON |
| 02.07.2007 | 2,1633 RON |
| 29.06.2007 | 2,2065 RON |
| 28.06.2007 | 2,2071 RON |
| 27.06.2007 | 2,2002 RON |
| 26.06.2007 | 2,2098 RON |
| 25.06.2007 | 2,2033 RON |
| 22.06.2007 | 2,2080 RON |
| 21.06.2007 | 2,2434 RON |
| 20.06.2007 | 2,2451 RON |
| 19.06.2007 | 2,2482 RON |
| 18.06.2007 | 2,2431 RON |
| 15.06.2007 | 2,2837 RON |
| 14.06.2007 | 2,2920 RON |
| 13.06.2007 | 2,2984 RON |
| 12.06.2007 | 2,3008 RON |
| 11.06.2007 | 2,3081 RON |
| 08.06.2007 | 2,3073 RON |
| 07.06.2007 | 2,2850 RON |
| 06.06.2007 | 2,2762 RON |
| 05.06.2007 | 2,2771 RON |
| 04.06.2007 | 2,2939 RON |
| 01.06.2007 | 2,2715 RON |
| 31.05.2007 | 2,2725 RON |
| 30.05.2007 | 2,2737 RON |
| 29.05.2007 | 2,2444 RON |
| 28.05.2007 | 2,2484 RON |
| 25.05.2007 | 2,2470 RON |
| 24.05.2007 | 2,2478 RON |
| 23.05.2007 | 2,2431 RON |
| 22.05.2007 | 2,2408 RON |
| 21.05.2007 | 2,2274 RON |
| 18.05.2007 | 2,2152 RON |
| 17.05.2007 | 2,1955 RON |
| 16.05.2007 | 2,1934 RON |
| 15.05.2007 | 2,2012 RON |
| 14.05.2007 | 2,1795 RON |
| 11.05.2007 | 2,1898 RON |
| 10.05.2007 | 2,1878 RON |
| 09.05.2007 | 2,1975 RON |
| 08.05.2007 | 2,2104 RON |
| 07.05.2007 | 2,2015 RON |
| 04.05.2007 | 2,2144 RON |
| 03.05.2007 | 2,1965 RON |
| 02.05.2007 | 2,2007 RON |
| 30.04.2007 | 2,1920 RON |
| 27.04.2007 | 2,1819 RON |
| 26.04.2007 | 2,1753 RON |
| 25.04.2007 | 2,1747 RON |
| 24.04.2007 | 2,1945 RON |
| 23.04.2007 | 2,1921 RON |
| 20.04.2007 | 2,1693 RON |
| 19.04.2007 | 2,1784 RON |
| 18.04.2007 | 2,1627 RON |
| 17.04.2007 | 2,1730 RON |
| 16.04.2007 | 2,1698 RON |
| 13.04.2007 | 2,1777 RON |
| 12.04.2007 | 2,1801 RON |
| 11.04.2007 | 2,1691 RON |
| 10.04.2007 | 2,1690 RON |
| 06.04.2007 | 2,1602 RON |
| 05.04.2007 | 2,1547 RON |
| 04.04.2007 | 2,1608 RON |
| 03.04.2007 | 2,1642 RON |
| 02.04.2007 | 2,1692 RON |
| 30.03.2007 | 2,1826 RON |
| 29.03.2007 | 2,1762 RON |
| 28.03.2007 | 2,1759 RON |
| 27.03.2007 | 2,1799 RON |
| 26.03.2007 | 2,1780 RON |
| 23.03.2007 | 2,1751 RON |
| 22.03.2007 | 2,1639 RON |
| 21.03.2007 | 2,1666 RON |
| 20.03.2007 | 2,1365 RON |
| 19.03.2007 | 2,1430 RON |
| 16.03.2007 | 2,1515 RON |
| 15.03.2007 | 2,1727 RON |
| 14.03.2007 | 2,1839 RON |
| 13.03.2007 | 2,1912 RON |
| 12.03.2007 | 2,1838 RON |
| 09.03.2007 | 2,1784 RON |
| 08.03.2007 | 2,1763 RON |
| 07.03.2007 | 2,1954 RON |
| 06.03.2007 | 2,1926 RON |
| 05.03.2007 | 2,1943 RON |
| 02.03.2007 | 2,1944 RON |
| 01.03.2007 | 2,1953 RON |
| 28.02.2007 | 2,2042 RON |
| 27.02.2007 | 2,2076 RON |
| 26.02.2007 | 2,2118 RON |
| 23.02.2007 | 2,2201 RON |
| 22.02.2007 | 2,2270 RON |
| 21.02.2007 | 2,2025 RON |
| 20.02.2007 | 2,2069 RON |
| 19.02.2007 | 2,2045 RON |
| 16.02.2007 | 2,2098 RON |
| 15.02.2007 | 2,2073 RON |
| 14.02.2007 | 2,2160 RON |
| 13.02.2007 | 2,2241 RON |
| 12.02.2007 | 2,2354 RON |
| 09.02.2007 | 2,1993 RON |
| 08.02.2007 | 2,1904 RON |
| 07.02.2007 | 2,1929 RON |
| 06.02.2007 | 2,2015 RON |
| 05.02.2007 | 2,2024 RON |
| 02.02.2007 | 2,2001 RON |
| 01.02.2007 | 2,2155 RON |
| 31.01.2007 | 2,2330 RON |
| 30.01.2007 | 2,2257 RON |
| 29.01.2007 | 2,2302 RON |
| 26.01.2007 | 2,2333 RON |
| 25.01.2007 | 2,2196 RON |
| 24.01.2007 | 2,2147 RON |
| 23.01.2007 | 2,2324 RON |
| 22.01.2007 | 2,2228 RON |
| 19.01.2007 | 2,2242 RON |
| 18.01.2007 | 2,2273 RON |
| 17.01.2007 | 2,2414 RON |
| 16.01.2007 | 2,2382 RON |
| 15.01.2007 | 2,2385 RON |
| 12.01.2007 | 2,2455 RON |
| 11.01.2007 | 2,2407 RON |
| 10.01.2007 | 2,2303 RON |
| 09.01.2007 | 2,2114 RON |
| 08.01.2007 | 2,2154 RON |
| 05.01.2007 | 2,2006 RON |
| 04.01.2007 | 2,1999 RON |
| 03.01.2007 | 2,1699 RON |