BNR · ISTORIC
Curs BNR 2007
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2007, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru RUB.
Cursul RUB în 2007
0.1002
+0.0016
(+1.62%)
Ultima cotație: 28.12.2007
Minimul anului
0.0959
14.11.2007
Maximul anului
0.1005
23.11.2007
Evoluție 2007
min 0.0959 · max 0.1005
Media anuală
0.0983
Prima cotație
12.11.2007
0.0961
Ultima cotație
28.12.2007
0.1002
Variație totală
+0.0041
+4.27%
Cea mai mare creștere
28.12.2007
+0.0016
Cea mai mare scădere
26.11.2007
-0.0010
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2007 (RUB)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului RUB în 2007
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2007
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Noi0.0978
Dec0.0986
Cele mai mari medii lunare
Dec0.0986
Noi0.0978
Date importante în 2007
Prima cotație (an)12.11.20070.0961
Ultima cotație (an)28.12.20070.1002
Cea mai mare creștere (zi)28.12.2007+0.0016
Cea mai mare scădere (zi)26.11.2007-0.0010
Cea mai mare valoare23.11.20070.1005
Cea mai mică valoare14.11.20070.0959
Curs RUB pe luni în 2007
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Noiembrie | 0,0978 | 0,0959 | 0,1005 | 15 |
| Decembrie | 0,0986 | 0,0974 | 0,1002 | 18 |
Valori zilnice RUB/RON în 2007
| Data | Curs |
|---|---|
| 28.12.2007 | 0,1002 RON |
| 27.12.2007 | 0,0986 RON |
| 24.12.2007 | 0,0974 RON |
| 21.12.2007 | 0,0984 RON |
| 20.12.2007 | 0,0991 RON |
| 19.12.2007 | 0,0995 RON |
| 18.12.2007 | 0,0999 RON |
| 17.12.2007 | 0,1001 RON |
| 14.12.2007 | 0,0992 RON |
| 13.12.2007 | 0,0981 RON |
| 12.12.2007 | 0,0981 RON |
| 11.12.2007 | 0,0979 RON |
| 10.12.2007 | 0,0979 RON |
| 07.12.2007 | 0,0979 RON |
| 06.12.2007 | 0,0983 RON |
| 05.12.2007 | 0,0986 RON |
| 04.12.2007 | 0,0982 RON |
| 03.12.2007 | 0,0977 RON |
| 30.11.2007 | 0,0971 RON |
| 29.11.2007 | 0,0980 RON |
| 28.11.2007 | 0,0990 RON |
| 27.11.2007 | 0,0994 RON |
| 26.11.2007 | 0,0995 RON |
| 23.11.2007 | 0,1005 RON |
| 22.11.2007 | 0,0996 RON |
| 21.11.2007 | 0,0982 RON |
| 20.11.2007 | 0,0970 RON |
| 19.11.2007 | 0,0972 RON |
| 16.11.2007 | 0,0971 RON |
| 15.11.2007 | 0,0966 RON |
| 14.11.2007 | 0,0959 RON |
| 13.11.2007 | 0,0962 RON |
| 12.11.2007 | 0,0961 RON |