BNR · ISTORIC
Curs BNR 2001
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2001, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru SEK.
Cursul SEK în 2001
0.2982
+0.0051
(+1.74%)
Ultima cotație: 28.12.2001
Minimul anului
0.2629
+0.0232
(+9.68%)
07.06.2001
față de 07.06.2000 (0.2397)
Maximul anului
0.3031
+0.0414
(+15.82%)
13.12.2001
față de 13.12.2000 (0.2617)
Evoluție 2001
min 0.2629 · max 0.3031
Media anuală
0.2810
Prima cotație
03.01.2001
0.2768
Ultima cotație
28.12.2001
0.2982
Variație totală
+0.0214
+7.73%
Cea mai mare creștere
15.06.2001
+0.0076
Cea mai mare scădere
21.09.2001
-0.0073
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2001 (SEK)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului SEK în 2001
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2001
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Iun0.2686
Mar0.2722
Iul0.2728
Cele mai mari medii lunare
Dec0.2991
Noi0.2954
Oct0.2913
Date importante în 2001
Prima cotație (an)03.01.20010.2768
Ultima cotație (an)28.12.20010.2982
Cea mai mare creștere (zi)15.06.2001+0.0076
Cea mai mare scădere (zi)21.09.2001-0.0073
Cea mai mare valoare13.12.20010.3031
Cea mai mică valoare07.06.20010.2629
Curs SEK pe luni în 2001
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,2769 | 0,2716 | 0,2811 | 21 |
| Februarie | 0,2755 | 0,2700 | 0,2812 | 20 |
| Martie | 0,2722 | 0,2639 | 0,2811 | 22 |
| Aprilie | 0,2732 | 0,2647 | 0,2780 | 20 |
| Mai | 0,2750 | 0,2675 | 0,2785 | 22 |
| Iunie | 0,2686 | 0,2629 | 0,2745 | 21 |
| Iulie | 0,2728 | 0,2655 | 0,2804 | 22 |
| August | 0,2885 | 0,2805 | 0,2949 | 23 |
| Septembrie | 0,2847 | 0,2797 | 0,2903 | 20 |
| Octombrie | 0,2913 | 0,2863 | 0,2945 | 23 |
| Noiembrie | 0,2954 | 0,2931 | 0,2982 | 22 |
| Decembrie | 0,2991 | 0,2931 | 0,3031 | 17 |
Valori zilnice SEK/RON în 2001
| Data | Curs |
|---|---|
| 28.12.2001 | 0,2982 RON |
| 27.12.2001 | 0,2931 RON |
| 21.12.2001 | 0,2961 RON |
| 20.12.2001 | 0,2975 RON |
| 19.12.2001 | 0,2966 RON |
| 18.12.2001 | 0,2993 RON |
| 17.12.2001 | 0,3021 RON |
| 14.12.2001 | 0,3021 RON |
| 13.12.2001 | 0,3031 RON |
| 12.12.2001 | 0,3014 RON |
| 11.12.2001 | 0,3027 RON |
| 10.12.2001 | 0,3019 RON |
| 07.12.2001 | 0,3026 RON |
| 06.12.2001 | 0,2999 RON |
| 05.12.2001 | 0,2982 RON |
| 04.12.2001 | 0,2962 RON |
| 03.12.2001 | 0,2940 RON |
| 30.11.2001 | 0,2955 RON |
| 29.11.2001 | 0,2954 RON |
| 28.11.2001 | 0,2954 RON |
| 27.11.2001 | 0,2963 RON |
| 26.11.2001 | 0,2964 RON |
| 23.11.2001 | 0,2951 RON |
| 22.11.2001 | 0,2942 RON |
| 21.11.2001 | 0,2933 RON |
| 20.11.2001 | 0,2960 RON |
| 19.11.2001 | 0,2950 RON |
| 16.11.2001 | 0,2961 RON |
| 15.11.2001 | 0,2967 RON |
| 14.11.2001 | 0,2952 RON |
| 13.11.2001 | 0,2961 RON |
| 12.11.2001 | 0,2967 RON |
| 09.11.2001 | 0,2949 RON |
| 08.11.2001 | 0,2982 RON |
| 07.11.2001 | 0,2961 RON |
| 06.11.2001 | 0,2945 RON |
| 05.11.2001 | 0,2931 RON |
| 02.11.2001 | 0,2951 RON |
| 01.11.2001 | 0,2939 RON |
| 31.10.2001 | 0,2927 RON |
| 30.10.2001 | 0,2921 RON |
| 29.10.2001 | 0,2929 RON |
| 26.10.2001 | 0,2925 RON |
| 25.10.2001 | 0,2914 RON |
| 24.10.2001 | 0,2906 RON |
| 23.10.2001 | 0,2886 RON |
| 22.10.2001 | 0,2922 RON |
| 19.10.2001 | 0,2936 RON |
| 18.10.2001 | 0,2931 RON |
| 17.10.2001 | 0,2945 RON |
| 16.10.2001 | 0,2934 RON |
| 15.10.2001 | 0,2938 RON |
| 12.10.2001 | 0,2927 RON |
| 11.10.2001 | 0,2917 RON |
| 10.10.2001 | 0,2909 RON |
| 09.10.2001 | 0,2925 RON |
| 08.10.2001 | 0,2899 RON |
| 05.10.2001 | 0,2888 RON |
| 04.10.2001 | 0,2894 RON |
| 03.10.2001 | 0,2888 RON |
| 02.10.2001 | 0,2863 RON |
| 01.10.2001 | 0,2867 RON |
| 28.09.2001 | 0,2859 RON |
| 27.09.2001 | 0,2837 RON |
| 26.09.2001 | 0,2819 RON |
| 25.09.2001 | 0,2835 RON |
| 24.09.2001 | 0,2797 RON |
| 21.09.2001 | 0,2797 RON |
| 20.09.2001 | 0,2870 RON |
| 19.09.2001 | 0,2882 RON |
| 18.09.2001 | 0,2868 RON |
| 17.09.2001 | 0,2903 RON |
| 14.09.2001 | 0,2879 RON |
| 13.09.2001 | 0,2858 RON |
| 12.09.2001 | 0,2855 RON |
| 11.09.2001 | 0,2843 RON |
| 10.09.2001 | 0,2864 RON |
| 07.09.2001 | 0,2843 RON |
| 06.09.2001 | 0,2831 RON |
| 05.09.2001 | 0,2798 RON |
| 04.09.2001 | 0,2829 RON |
| 03.09.2001 | 0,2878 RON |
| 31.08.2001 | 0,2890 RON |
| 30.08.2001 | 0,2886 RON |
| 29.08.2001 | 0,2899 RON |
| 28.08.2001 | 0,2888 RON |
| 27.08.2001 | 0,2904 RON |
| 24.08.2001 | 0,2895 RON |
| 23.08.2001 | 0,2882 RON |
| 22.08.2001 | 0,2897 RON |
| 21.08.2001 | 0,2891 RON |
| 20.08.2001 | 0,2889 RON |
| 17.08.2001 | 0,2930 RON |
| 16.08.2001 | 0,2949 RON |
| 15.08.2001 | 0,2936 RON |
| 14.08.2001 | 0,2897 RON |
| 13.08.2001 | 0,2909 RON |
| 10.08.2001 | 0,2903 RON |
| 09.08.2001 | 0,2879 RON |
| 08.08.2001 | 0,2846 RON |
| 07.08.2001 | 0,2835 RON |
| 06.08.2001 | 0,2857 RON |
| 03.08.2001 | 0,2849 RON |
| 02.08.2001 | 0,2838 RON |
| 01.08.2001 | 0,2805 RON |
| 31.07.2001 | 0,2804 RON |
| 30.07.2001 | 0,2801 RON |
| 27.07.2001 | 0,2791 RON |
| 26.07.2001 | 0,2789 RON |
| 25.07.2001 | 0,2767 RON |
| 24.07.2001 | 0,2761 RON |
| 23.07.2001 | 0,2756 RON |
| 20.07.2001 | 0,2785 RON |
| 19.07.2001 | 0,2791 RON |
| 18.07.2001 | 0,2737 RON |
| 17.07.2001 | 0,2715 RON |
| 16.07.2001 | 0,2724 RON |
| 13.07.2001 | 0,2707 RON |
| 12.07.2001 | 0,2696 RON |
| 11.07.2001 | 0,2698 RON |
| 10.07.2001 | 0,2695 RON |
| 09.07.2001 | 0,2655 RON |
| 06.07.2001 | 0,2655 RON |
| 05.07.2001 | 0,2667 RON |
| 04.07.2001 | 0,2685 RON |
| 03.07.2001 | 0,2672 RON |
| 02.07.2001 | 0,2671 RON |
| 29.06.2001 | 0,2686 RON |
| 28.06.2001 | 0,2719 RON |
| 27.06.2001 | 0,2721 RON |
| 26.06.2001 | 0,2730 RON |
| 25.06.2001 | 0,2739 RON |
| 22.06.2001 | 0,2707 RON |
| 21.06.2001 | 0,2715 RON |
| 20.06.2001 | 0,2711 RON |
| 19.06.2001 | 0,2745 RON |
| 18.06.2001 | 0,2732 RON |
| 15.06.2001 | 0,2740 RON |
| 14.06.2001 | 0,2664 RON |
| 13.06.2001 | 0,2663 RON |
| 12.06.2001 | 0,2631 RON |
| 11.06.2001 | 0,2640 RON |
| 08.06.2001 | 0,2634 RON |
| 07.06.2001 | 0,2629 RON |
| 06.06.2001 | 0,2657 RON |
| 05.06.2001 | 0,2636 RON |
| 04.06.2001 | 0,2656 RON |
| 01.06.2001 | 0,2658 RON |
| 31.05.2001 | 0,2675 RON |
| 30.05.2001 | 0,2709 RON |
| 29.05.2001 | 0,2709 RON |
| 28.05.2001 | 0,2717 RON |
| 25.05.2001 | 0,2719 RON |
| 24.05.2001 | 0,2722 RON |
| 23.05.2001 | 0,2713 RON |
| 22.05.2001 | 0,2779 RON |
| 21.05.2001 | 0,2785 RON |
| 18.05.2001 | 0,2775 RON |
| 17.05.2001 | 0,2782 RON |
| 16.05.2001 | 0,2777 RON |
| 15.05.2001 | 0,2766 RON |
| 14.05.2001 | 0,2770 RON |
| 11.05.2001 | 0,2769 RON |
| 10.05.2001 | 0,2774 RON |
| 09.05.2001 | 0,2747 RON |
| 08.05.2001 | 0,2757 RON |
| 07.05.2001 | 0,2776 RON |
| 04.05.2001 | 0,2759 RON |
| 03.05.2001 | 0,2770 RON |
| 02.05.2001 | 0,2756 RON |
| 30.04.2001 | 0,2756 RON |
| 27.04.2001 | 0,2780 RON |
| 26.04.2001 | 0,2755 RON |
| 25.04.2001 | 0,2738 RON |
| 24.04.2001 | 0,2746 RON |
| 23.04.2001 | 0,2776 RON |
| 20.04.2001 | 0,2771 RON |
| 19.04.2001 | 0,2737 RON |
| 18.04.2001 | 0,2722 RON |
| 17.04.2001 | 0,2717 RON |
| 13.04.2001 | 0,2746 RON |
| 12.04.2001 | 0,2743 RON |
| 11.04.2001 | 0,2740 RON |
| 10.04.2001 | 0,2728 RON |
| 09.04.2001 | 0,2755 RON |
| 06.04.2001 | 0,2730 RON |
| 05.04.2001 | 0,2711 RON |
| 04.04.2001 | 0,2682 RON |
| 03.04.2001 | 0,2654 RON |
| 02.04.2001 | 0,2647 RON |
| 30.03.2001 | 0,2652 RON |
| 29.03.2001 | 0,2649 RON |
| 28.03.2001 | 0,2671 RON |
| 27.03.2001 | 0,2700 RON |
| 26.03.2001 | 0,2678 RON |
| 23.03.2001 | 0,2660 RON |
| 22.03.2001 | 0,2639 RON |
| 21.03.2001 | 0,2684 RON |
| 20.03.2001 | 0,2698 RON |
| 19.03.2001 | 0,2691 RON |
| 16.03.2001 | 0,2669 RON |
| 15.03.2001 | 0,2715 RON |
| 14.03.2001 | 0,2723 RON |
| 13.03.2001 | 0,2732 RON |
| 12.03.2001 | 0,2770 RON |
| 09.03.2001 | 0,2798 RON |
| 08.03.2001 | 0,2802 RON |
| 07.03.2001 | 0,2803 RON |
| 06.03.2001 | 0,2781 RON |
| 05.03.2001 | 0,2788 RON |
| 02.03.2001 | 0,2811 RON |
| 01.03.2001 | 0,2769 RON |
| 28.02.2001 | 0,2754 RON |
| 27.02.2001 | 0,2737 RON |
| 26.02.2001 | 0,2720 RON |
| 23.02.2001 | 0,2700 RON |
| 22.02.2001 | 0,2715 RON |
| 21.02.2001 | 0,2740 RON |
| 20.02.2001 | 0,2722 RON |
| 19.02.2001 | 0,2755 RON |
| 16.02.2001 | 0,2736 RON |
| 15.02.2001 | 0,2720 RON |
| 14.02.2001 | 0,2726 RON |
| 13.02.2001 | 0,2762 RON |
| 12.02.2001 | 0,2774 RON |
| 09.02.2001 | 0,2770 RON |
| 08.02.2001 | 0,2786 RON |
| 07.02.2001 | 0,2783 RON |
| 06.02.2001 | 0,2790 RON |
| 05.02.2001 | 0,2798 RON |
| 02.02.2001 | 0,2806 RON |
| 01.02.2001 | 0,2812 RON |
| 31.01.2001 | 0,2788 RON |
| 30.01.2001 | 0,2752 RON |
| 29.01.2001 | 0,2752 RON |
| 26.01.2001 | 0,2767 RON |
| 25.01.2001 | 0,2716 RON |
| 24.01.2001 | 0,2759 RON |
| 23.01.2001 | 0,2770 RON |
| 22.01.2001 | 0,2753 RON |
| 19.01.2001 | 0,2786 RON |
| 18.01.2001 | 0,2778 RON |
| 17.01.2001 | 0,2762 RON |
| 16.01.2001 | 0,2771 RON |
| 15.01.2001 | 0,2789 RON |
| 12.01.2001 | 0,2811 RON |
| 11.01.2001 | 0,2790 RON |
| 10.01.2001 | 0,2749 RON |
| 09.01.2001 | 0,2750 RON |
| 08.01.2001 | 0,2780 RON |
| 05.01.2001 | 0,2785 RON |
| 04.01.2001 | 0,2772 RON |
| 03.01.2001 | 0,2768 RON |