BNR · ISTORIC
Curs BNR 2001
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2001, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru HUF.
Cursul HUF în 2001
0.0113
+0.0000
(+0.00%)
Ultima cotație: 28.12.2001
Minimul anului
0.0109
22.11.2001
Maximul anului
0.0116
14.12.2001
Evoluție 2001
min 0.0109 · max 0.0116
Media anuală
0.0112
Prima cotație
12.11.2001
0.0111
Ultima cotație
28.12.2001
0.0113
Variație totală
+0.0002
+1.80%
Cea mai mare creștere
03.12.2001
+0.0002
Cea mai mare scădere
14.11.2001
-0.0001
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2001 (HUF)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului HUF în 2001
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2001
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Noi0.0110
Dec0.0114
Cele mai mari medii lunare
Dec0.0114
Noi0.0110
Date importante în 2001
Prima cotație (an)12.11.20010.0111
Ultima cotație (an)28.12.20010.0113
Cea mai mare creștere (zi)03.12.2001+0.0002
Cea mai mare scădere (zi)14.11.2001-0.0001
Cea mai mare valoare14.12.20010.0116
Cea mai mică valoare22.11.20010.0109
Curs HUF pe luni în 2001
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Noiembrie | 0,0110 | 0,0109 | 0,0112 | 15 |
| Decembrie | 0,0114 | 0,0112 | 0,0116 | 17 |
Valori zilnice HUF/RON în 2001
| Data | Curs |
|---|---|
| 28.12.2001 | 0,0113 RON |
| 27.12.2001 | 0,0113 RON |
| 21.12.2001 | 0,0114 RON |
| 20.12.2001 | 0,0114 RON |
| 19.12.2001 | 0,0115 RON |
| 18.12.2001 | 0,0116 RON |
| 17.12.2001 | 0,0116 RON |
| 14.12.2001 | 0,0116 RON |
| 13.12.2001 | 0,0115 RON |
| 12.12.2001 | 0,0115 RON |
| 11.12.2001 | 0,0114 RON |
| 10.12.2001 | 0,0113 RON |
| 07.12.2001 | 0,0114 RON |
| 06.12.2001 | 0,0113 RON |
| 05.12.2001 | 0,0113 RON |
| 04.12.2001 | 0,0112 RON |
| 03.12.2001 | 0,0113 RON |
| 30.11.2001 | 0,0111 RON |
| 29.11.2001 | 0,0112 RON |
| 28.11.2001 | 0,0111 RON |
| 27.11.2001 | 0,0110 RON |
| 26.11.2001 | 0,0110 RON |
| 23.11.2001 | 0,0110 RON |
| 22.11.2001 | 0,0109 RON |
| 21.11.2001 | 0,0110 RON |
| 20.11.2001 | 0,0111 RON |
| 19.11.2001 | 0,0110 RON |
| 16.11.2001 | 0,0110 RON |
| 15.11.2001 | 0,0111 RON |
| 14.11.2001 | 0,0110 RON |
| 13.11.2001 | 0,0111 RON |
| 12.11.2001 | 0,0111 RON |