BNR · ISTORIC
Curs BNR 2026
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2026, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru SEK.
Cursul SEK în 2026
0.4837
+0.0013
(+0.27%)
Ultima cotație: 28.10.2026
Minimul anului
0.4647
+0.0145
(+3.22%)
07.04.2026
față de 07.04.2025 (0.4502)
Maximul anului
0.4868
+0.0207
(+4.44%)
29.05.2026
față de 29.05.2025 (0.4661)
Evoluție 2026
min 0.4647 · max 0.4868
Media anuală
0.4755
Prima cotație
05.01.2026
0.4724
Ultima cotație
28.10.2026
0.4837
Variație totală
+0.0113
+2.39%
Cea mai mare creștere
02.10.2026
+0.0076
Cea mai mare scădere
23.03.2026
-0.0054
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2026 (SEK)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului SEK în 2026
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2026
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Sep0.4685
Apr0.4703
Mar0.4735
Cele mai mari medii lunare
Mai0.4815
Feb0.4792
Iun0.4784
Date importante în 2026
Prima cotație (an)05.01.20260.4724
Ultima cotație (an)28.10.20260.4837
Cea mai mare creștere (zi)02.10.2026+0.0076
Cea mai mare scădere (zi)23.03.2026-0.0054
Cea mai mare valoare29.05.20260.4868
Cea mai mică valoare07.04.20260.4647
Curs SEK pe luni în 2026
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,4773 | 0,4724 | 0,4827 | 18 |
| Februarie | 0,4792 | 0,4768 | 0,4825 | 20 |
| Martie | 0,4735 | 0,4655 | 0,4803 | 22 |
| Aprilie | 0,4703 | 0,4647 | 0,4740 | 20 |
| Mai | 0,4815 | 0,4741 | 0,4868 | 20 |
| Iunie | 0,4784 | 0,4723 | 0,4857 | 21 |
| Iulie | 0,4741 | 0,4721 | 0,4779 | 23 |
| August | 0,4762 | 0,4730 | 0,4805 | 21 |
| Septembrie | 0,4685 | 0,4652 | 0,4731 | 22 |
| Octombrie | 0,4777 | 0,4657 | 0,4837 | 20 |
Valori zilnice SEK/RON în 2026
| Data | Curs |
|---|---|
| 28.10.2026 | 0,4837 RON |
| 27.10.2026 | 0,4824 RON |
| 26.10.2026 | 0,4799 RON |
| 23.10.2026 | 0,4808 RON |
| 22.10.2026 | 0,4813 RON |
| 21.10.2026 | 0,4796 RON |
| 20.10.2026 | 0,4792 RON |
| 19.10.2026 | 0,4793 RON |
| 16.10.2026 | 0,4792 RON |
| 15.10.2026 | 0,4769 RON |
| 14.10.2026 | 0,4787 RON |
| 13.10.2026 | 0,4774 RON |
| 12.10.2026 | 0,4762 RON |
| 09.10.2026 | 0,4780 RON |
| 08.10.2026 | 0,4775 RON |
| 07.10.2026 | 0,4763 RON |
| 06.10.2026 | 0,4755 RON |
| 05.10.2026 | 0,4740 RON |
| 02.10.2026 | 0,4733 RON |
| 01.10.2026 | 0,4657 RON |
| 30.09.2026 | 0,4656 RON |
| 29.09.2026 | 0,4652 RON |
| 28.09.2026 | 0,4658 RON |
| 25.09.2026 | 0,4672 RON |
| 24.09.2026 | 0,4692 RON |
| 23.09.2026 | 0,4685 RON |
| 22.09.2026 | 0,4677 RON |
| 21.09.2026 | 0,4665 RON |
| 18.09.2026 | 0,4667 RON |
| 17.09.2026 | 0,4666 RON |
| 16.09.2026 | 0,4660 RON |
| 15.09.2026 | 0,4670 RON |
| 14.09.2026 | 0,4661 RON |
| 11.09.2026 | 0,4679 RON |
| 10.09.2026 | 0,4704 RON |
| 09.09.2026 | 0,4708 RON |
| 08.09.2026 | 0,4707 RON |
| 07.09.2026 | 0,4709 RON |
| 04.09.2026 | 0,4731 RON |
| 03.09.2026 | 0,4719 RON |
| 02.09.2026 | 0,4701 RON |
| 01.09.2026 | 0,4729 RON |
| 31.08.2026 | 0,4730 RON |
| 28.08.2026 | 0,4742 RON |
| 27.08.2026 | 0,4737 RON |
| 26.08.2026 | 0,4750 RON |
| 25.08.2026 | 0,4743 RON |
| 24.08.2026 | 0,4748 RON |
| 21.08.2026 | 0,4748 RON |
| 20.08.2026 | 0,4749 RON |
| 19.08.2026 | 0,4753 RON |
| 18.08.2026 | 0,4757 RON |
| 17.08.2026 | 0,4765 RON |
| 14.08.2026 | 0,4761 RON |
| 13.08.2026 | 0,4758 RON |
| 12.08.2026 | 0,4763 RON |
| 11.08.2026 | 0,4779 RON |
| 10.08.2026 | 0,4783 RON |
| 07.08.2026 | 0,4805 RON |
| 06.08.2026 | 0,4805 RON |
| 05.08.2026 | 0,4774 RON |
| 04.08.2026 | 0,4769 RON |
| 03.08.2026 | 0,4775 RON |
| 31.07.2026 | 0,4779 RON |
| 30.07.2026 | 0,4755 RON |
| 29.07.2026 | 0,4734 RON |
| 28.07.2026 | 0,4728 RON |
| 27.07.2026 | 0,4740 RON |
| 24.07.2026 | 0,4724 RON |
| 23.07.2026 | 0,4724 RON |
| 22.07.2026 | 0,4729 RON |
| 21.07.2026 | 0,4744 RON |
| 20.07.2026 | 0,4747 RON |
| 17.07.2026 | 0,4743 RON |
| 16.07.2026 | 0,4755 RON |
| 15.07.2026 | 0,4743 RON |
| 14.07.2026 | 0,4754 RON |
| 13.07.2026 | 0,4743 RON |
| 10.07.2026 | 0,4751 RON |
| 09.07.2026 | 0,4731 RON |
| 08.07.2026 | 0,4730 RON |
| 07.07.2026 | 0,4745 RON |
| 06.07.2026 | 0,4741 RON |
| 03.07.2026 | 0,4745 RON |
| 02.07.2026 | 0,4729 RON |
| 01.07.2026 | 0,4721 RON |
| 30.06.2026 | 0,4723 RON |
| 29.06.2026 | 0,4728 RON |
| 26.06.2026 | 0,4737 RON |
| 25.06.2026 | 0,4731 RON |
| 24.06.2026 | 0,4732 RON |
| 23.06.2026 | 0,4754 RON |
| 22.06.2026 | 0,4766 RON |
| 19.06.2026 | 0,4776 RON |
| 18.06.2026 | 0,4778 RON |
| 17.06.2026 | 0,4808 RON |
| 16.06.2026 | 0,4799 RON |
| 15.06.2026 | 0,4812 RON |
| 12.06.2026 | 0,4799 RON |
| 11.06.2026 | 0,4765 RON |
| 10.06.2026 | 0,4778 RON |
| 09.06.2026 | 0,4809 RON |
| 08.06.2026 | 0,4817 RON |
| 05.06.2026 | 0,4828 RON |
| 04.06.2026 | 0,4837 RON |
| 03.06.2026 | 0,4836 RON |
| 02.06.2026 | 0,4857 RON |
| 29.05.2026 | 0,4868 RON |
| 28.05.2026 | 0,4857 RON |
| 27.05.2026 | 0,4863 RON |
| 26.05.2026 | 0,4834 RON |
| 25.05.2026 | 0,4859 RON |
| 22.05.2026 | 0,4835 RON |
| 21.05.2026 | 0,4826 RON |
| 20.05.2026 | 0,4802 RON |
| 19.05.2026 | 0,4782 RON |
| 18.05.2026 | 0,4750 RON |
| 15.05.2026 | 0,4741 RON |
| 14.05.2026 | 0,4769 RON |
| 13.05.2026 | 0,4768 RON |
| 12.05.2026 | 0,4784 RON |
| 11.05.2026 | 0,4804 RON |
| 08.05.2026 | 0,4828 RON |
| 07.05.2026 | 0,4858 RON |
| 06.05.2026 | 0,4865 RON |
| 05.05.2026 | 0,4811 RON |
| 04.05.2026 | 0,4798 RON |
| 30.04.2026 | 0,4740 RON |
| 29.04.2026 | 0,4698 RON |
| 28.04.2026 | 0,4704 RON |
| 27.04.2026 | 0,4714 RON |
| 24.04.2026 | 0,4699 RON |
| 23.04.2026 | 0,4715 RON |
| 22.04.2026 | 0,4735 RON |
| 21.04.2026 | 0,4734 RON |
| 20.04.2026 | 0,4730 RON |
| 17.04.2026 | 0,4716 RON |
| 16.04.2026 | 0,4704 RON |
| 15.04.2026 | 0,4697 RON |
| 14.04.2026 | 0,4715 RON |
| 09.04.2026 | 0,4682 RON |
| 08.04.2026 | 0,4706 RON |
| 07.04.2026 | 0,4647 RON |
| 06.04.2026 | 0,4687 RON |
| 03.04.2026 | 0,4683 RON |
| 02.04.2026 | 0,4660 RON |
| 01.04.2026 | 0,4684 RON |
| 31.03.2026 | 0,4655 RON |
| 30.03.2026 | 0,4669 RON |
| 27.03.2026 | 0,4694 RON |
| 26.03.2026 | 0,4709 RON |
| 25.03.2026 | 0,4714 RON |
| 24.03.2026 | 0,4712 RON |
| 23.03.2026 | 0,4677 RON |
| 20.03.2026 | 0,4731 RON |
| 19.03.2026 | 0,4725 RON |
| 18.03.2026 | 0,4745 RON |
| 17.03.2026 | 0,4750 RON |
| 16.03.2026 | 0,4732 RON |
| 13.03.2026 | 0,4731 RON |
| 12.03.2026 | 0,4763 RON |
| 11.03.2026 | 0,4779 RON |
| 10.03.2026 | 0,4803 RON |
| 09.03.2026 | 0,4770 RON |
| 06.03.2026 | 0,4766 RON |
| 05.03.2026 | 0,4765 RON |
| 04.03.2026 | 0,4758 RON |
| 03.03.2026 | 0,4744 RON |
| 02.03.2026 | 0,4767 RON |
| 27.02.2026 | 0,4771 RON |
| 26.02.2026 | 0,4776 RON |
| 25.02.2026 | 0,4778 RON |
| 24.02.2026 | 0,4768 RON |
| 23.02.2026 | 0,4768 RON |
| 20.02.2026 | 0,4776 RON |
| 19.02.2026 | 0,4776 RON |
| 18.02.2026 | 0,4788 RON |
| 17.02.2026 | 0,4796 RON |
| 16.02.2026 | 0,4803 RON |
| 13.02.2026 | 0,4804 RON |
| 12.02.2026 | 0,4824 RON |
| 11.02.2026 | 0,4824 RON |
| 10.02.2026 | 0,4787 RON |
| 09.02.2026 | 0,4772 RON |
| 06.02.2026 | 0,4774 RON |
| 05.02.2026 | 0,4799 RON |
| 04.02.2026 | 0,4812 RON |
| 03.02.2026 | 0,4825 RON |
| 02.02.2026 | 0,4818 RON |
| 30.01.2026 | 0,4827 RON |
| 29.01.2026 | 0,4820 RON |
| 28.01.2026 | 0,4824 RON |
| 27.01.2026 | 0,4805 RON |
| 26.01.2026 | 0,4805 RON |
| 23.01.2026 | 0,4806 RON |
| 22.01.2026 | 0,4806 RON |
| 21.01.2026 | 0,4768 RON |
| 20.01.2026 | 0,4755 RON |
| 19.01.2026 | 0,4744 RON |
| 16.01.2026 | 0,4753 RON |
| 15.01.2026 | 0,4762 RON |
| 14.01.2026 | 0,4748 RON |
| 13.01.2026 | 0,4751 RON |
| 12.01.2026 | 0,4749 RON |
| 09.01.2026 | 0,4738 RON |
| 08.01.2026 | 0,4732 RON |
| 05.01.2026 | 0,4724 RON |