BNR · ISTORIC
Curs BNR 2002
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2002, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CZK.
Cursul CZK în 2002
0.1111
+0.0002
(+0.18%)
Ultima cotație: 30.12.2002
Minimul anului
0.0864
28.01.2002
Maximul anului
0.1133
16.07.2002
Evoluție 2002
min 0.0864 · max 0.1133
Media anuală
0.1015
Prima cotație
03.01.2002
0.0908
Ultima cotație
30.12.2002
0.1111
Variație totală
+0.0203
+22.36%
Cea mai mare creștere
28.06.2002
+0.0033
Cea mai mare scădere
23.07.2002
-0.0021
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2002 (CZK)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CZK în 2002
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2002
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Ian0.0882
Feb0.0882
Mar0.0914
Cele mai mari medii lunare
Iul0.1101
Dec0.1099
Noi0.1092
Date importante în 2002
Prima cotație (an)03.01.20020.0908
Ultima cotație (an)30.12.20020.1111
Cea mai mare creștere (zi)28.06.2002+0.0033
Cea mai mare scădere (zi)23.07.2002-0.0021
Cea mai mare valoare16.07.20020.1133
Cea mai mică valoare28.01.20020.0864
Curs CZK pe luni în 2002
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0882 | 0,0864 | 0,0908 | 23 |
| Februarie | 0,0882 | 0,0867 | 0,0895 | 20 |
| Martie | 0,0914 | 0,0894 | 0,0934 | 21 |
| Aprilie | 0,0965 | 0,0929 | 0,0994 | 22 |
| Mai | 0,1007 | 0,0992 | 0,1033 | 19 |
| Iunie | 0,1052 | 0,1024 | 0,1132 | 20 |
| Iulie | 0,1101 | 0,1057 | 0,1133 | 23 |
| August | 0,1052 | 0,1032 | 0,1075 | 22 |
| Septembrie | 0,1075 | 0,1049 | 0,1089 | 21 |
| Octombrie | 0,1064 | 0,1046 | 0,1076 | 23 |
| Noiembrie | 0,1092 | 0,1075 | 0,1109 | 21 |
| Decembrie | 0,1099 | 0,1080 | 0,1114 | 19 |
Valori zilnice CZK/RON în 2002
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2002 | 0,1111 RON |
| 27.12.2002 | 0,1109 RON |
| 24.12.2002 | 0,1101 RON |
| 23.12.2002 | 0,1097 RON |
| 20.12.2002 | 0,1105 RON |
| 19.12.2002 | 0,1106 RON |
| 18.12.2002 | 0,1109 RON |
| 17.12.2002 | 0,1114 RON |
| 16.12.2002 | 0,1105 RON |
| 13.12.2002 | 0,1108 RON |
| 12.12.2002 | 0,1100 RON |
| 11.12.2002 | 0,1097 RON |
| 10.12.2002 | 0,1096 RON |
| 09.12.2002 | 0,1095 RON |
| 06.12.2002 | 0,1091 RON |
| 05.12.2002 | 0,1088 RON |
| 04.12.2002 | 0,1083 RON |
| 03.12.2002 | 0,1080 RON |
| 02.12.2002 | 0,1081 RON |
| 29.11.2002 | 0,1081 RON |
| 28.11.2002 | 0,1076 RON |
| 27.11.2002 | 0,1075 RON |
| 26.11.2002 | 0,1078 RON |
| 25.11.2002 | 0,1088 RON |
| 22.11.2002 | 0,1098 RON |
| 21.11.2002 | 0,1096 RON |
| 20.11.2002 | 0,1096 RON |
| 19.11.2002 | 0,1109 RON |
| 18.11.2002 | 0,1106 RON |
| 15.11.2002 | 0,1102 RON |
| 14.11.2002 | 0,1100 RON |
| 13.11.2002 | 0,1101 RON |
| 12.11.2002 | 0,1106 RON |
| 11.11.2002 | 0,1108 RON |
| 08.11.2002 | 0,1096 RON |
| 07.11.2002 | 0,1086 RON |
| 06.11.2002 | 0,1084 RON |
| 05.11.2002 | 0,1091 RON |
| 04.11.2002 | 0,1084 RON |
| 01.11.2002 | 0,1076 RON |
| 31.10.2002 | 0,1076 RON |
| 30.10.2002 | 0,1066 RON |
| 29.10.2002 | 0,1066 RON |
| 28.10.2002 | 0,1053 RON |
| 25.10.2002 | 0,1050 RON |
| 24.10.2002 | 0,1054 RON |
| 23.10.2002 | 0,1058 RON |
| 22.10.2002 | 0,1064 RON |
| 21.10.2002 | 0,1063 RON |
| 18.10.2002 | 0,1059 RON |
| 17.10.2002 | 0,1046 RON |
| 16.10.2002 | 0,1055 RON |
| 15.10.2002 | 0,1060 RON |
| 14.10.2002 | 0,1065 RON |
| 11.10.2002 | 0,1066 RON |
| 10.10.2002 | 0,1072 RON |
| 09.10.2002 | 0,1060 RON |
| 08.10.2002 | 0,1068 RON |
| 07.10.2002 | 0,1069 RON |
| 04.10.2002 | 0,1074 RON |
| 03.10.2002 | 0,1076 RON |
| 02.10.2002 | 0,1073 RON |
| 01.10.2002 | 0,1075 RON |
| 30.09.2002 | 0,1073 RON |
| 27.09.2002 | 0,1066 RON |
| 26.09.2002 | 0,1067 RON |
| 25.09.2002 | 0,1067 RON |
| 24.09.2002 | 0,1068 RON |
| 23.09.2002 | 0,1083 RON |
| 20.09.2002 | 0,1089 RON |
| 19.09.2002 | 0,1080 RON |
| 18.09.2002 | 0,1071 RON |
| 17.09.2002 | 0,1049 RON |
| 16.09.2002 | 0,1057 RON |
| 13.09.2002 | 0,1078 RON |
| 12.09.2002 | 0,1080 RON |
| 11.09.2002 | 0,1085 RON |
| 10.09.2002 | 0,1087 RON |
| 09.09.2002 | 0,1076 RON |
| 06.09.2002 | 0,1084 RON |
| 05.09.2002 | 0,1083 RON |
| 04.09.2002 | 0,1079 RON |
| 03.09.2002 | 0,1081 RON |
| 02.09.2002 | 0,1078 RON |
| 30.08.2002 | 0,1074 RON |
| 29.08.2002 | 0,1075 RON |
| 28.08.2002 | 0,1065 RON |
| 27.08.2002 | 0,1060 RON |
| 26.08.2002 | 0,1053 RON |
| 23.08.2002 | 0,1044 RON |
| 22.08.2002 | 0,1042 RON |
| 21.08.2002 | 0,1049 RON |
| 20.08.2002 | 0,1056 RON |
| 19.08.2002 | 0,1038 RON |
| 16.08.2002 | 0,1038 RON |
| 15.08.2002 | 0,1032 RON |
| 14.08.2002 | 0,1044 RON |
| 13.08.2002 | 0,1034 RON |
| 12.08.2002 | 0,1035 RON |
| 09.08.2002 | 0,1045 RON |
| 08.08.2002 | 0,1044 RON |
| 07.08.2002 | 0,1051 RON |
| 06.08.2002 | 0,1057 RON |
| 05.08.2002 | 0,1068 RON |
| 02.08.2002 | 0,1069 RON |
| 01.08.2002 | 0,1060 RON |
| 31.07.2002 | 0,1063 RON |
| 30.07.2002 | 0,1066 RON |
| 29.07.2002 | 0,1057 RON |
| 26.07.2002 | 0,1068 RON |
| 25.07.2002 | 0,1077 RON |
| 24.07.2002 | 0,1074 RON |
| 23.07.2002 | 0,1074 RON |
| 22.07.2002 | 0,1095 RON |
| 19.07.2002 | 0,1112 RON |
| 18.07.2002 | 0,1108 RON |
| 17.07.2002 | 0,1119 RON |
| 16.07.2002 | 0,1133 RON |
| 15.07.2002 | 0,1119 RON |
| 12.07.2002 | 0,1111 RON |
| 11.07.2002 | 0,1112 RON |
| 10.07.2002 | 0,1132 RON |
| 09.07.2002 | 0,1123 RON |
| 08.07.2002 | 0,1114 RON |
| 05.07.2002 | 0,1104 RON |
| 04.07.2002 | 0,1106 RON |
| 03.07.2002 | 0,1107 RON |
| 02.07.2002 | 0,1115 RON |
| 01.07.2002 | 0,1127 RON |
| 28.06.2002 | 0,1132 RON |
| 27.06.2002 | 0,1099 RON |
| 26.06.2002 | 0,1104 RON |
| 25.06.2002 | 0,1085 RON |
| 24.06.2002 | 0,1074 RON |
| 21.06.2002 | 0,1058 RON |
| 20.06.2002 | 0,1046 RON |
| 19.06.2002 | 0,1047 RON |
| 18.06.2002 | 0,1040 RON |
| 17.06.2002 | 0,1034 RON |
| 14.06.2002 | 0,1044 RON |
| 13.06.2002 | 0,1032 RON |
| 12.06.2002 | 0,1039 RON |
| 11.06.2002 | 0,1032 RON |
| 10.06.2002 | 0,1031 RON |
| 07.06.2002 | 0,1030 RON |
| 06.06.2002 | 0,1024 RON |
| 05.06.2002 | 0,1025 RON |
| 04.06.2002 | 0,1040 RON |
| 03.06.2002 | 0,1028 RON |
| 31.05.2002 | 0,1033 RON |
| 30.05.2002 | 0,1028 RON |
| 29.05.2002 | 0,1020 RON |
| 28.05.2002 | 0,1019 RON |
| 27.05.2002 | 0,1010 RON |
| 24.05.2002 | 0,1008 RON |
| 23.05.2002 | 0,1015 RON |
| 22.05.2002 | 0,1007 RON |
| 21.05.2002 | 0,1005 RON |
| 20.05.2002 | 0,1008 RON |
| 17.05.2002 | 0,1005 RON |
| 16.05.2002 | 0,1005 RON |
| 15.05.2002 | 0,0998 RON |
| 14.05.2002 | 0,0994 RON |
| 13.05.2002 | 0,0998 RON |
| 10.05.2002 | 0,0997 RON |
| 09.05.2002 | 0,0992 RON |
| 08.05.2002 | 0,0997 RON |
| 07.05.2002 | 0,1000 RON |
| 30.04.2002 | 0,0987 RON |
| 29.04.2002 | 0,0994 RON |
| 26.04.2002 | 0,0985 RON |
| 25.04.2002 | 0,0986 RON |
| 24.04.2002 | 0,0979 RON |
| 23.04.2002 | 0,0981 RON |
| 22.04.2002 | 0,0983 RON |
| 19.04.2002 | 0,0983 RON |
| 18.04.2002 | 0,0973 RON |
| 17.04.2002 | 0,0973 RON |
| 16.04.2002 | 0,0967 RON |
| 15.04.2002 | 0,0970 RON |
| 12.04.2002 | 0,0963 RON |
| 11.04.2002 | 0,0963 RON |
| 10.04.2002 | 0,0954 RON |
| 09.04.2002 | 0,0948 RON |
| 08.04.2002 | 0,0939 RON |
| 05.04.2002 | 0,0945 RON |
| 04.04.2002 | 0,0952 RON |
| 03.04.2002 | 0,0944 RON |
| 02.04.2002 | 0,0941 RON |
| 01.04.2002 | 0,0929 RON |
| 29.03.2002 | 0,0928 RON |
| 28.03.2002 | 0,0921 RON |
| 27.03.2002 | 0,0925 RON |
| 26.03.2002 | 0,0925 RON |
| 25.03.2002 | 0,0932 RON |
| 22.03.2002 | 0,0934 RON |
| 21.03.2002 | 0,0933 RON |
| 20.03.2002 | 0,0919 RON |
| 19.03.2002 | 0,0919 RON |
| 18.03.2002 | 0,0915 RON |
| 15.03.2002 | 0,0917 RON |
| 14.03.2002 | 0,0912 RON |
| 13.03.2002 | 0,0905 RON |
| 12.03.2002 | 0,0904 RON |
| 11.03.2002 | 0,0905 RON |
| 08.03.2002 | 0,0908 RON |
| 07.03.2002 | 0,0907 RON |
| 06.03.2002 | 0,0900 RON |
| 05.03.2002 | 0,0896 RON |
| 04.03.2002 | 0,0894 RON |
| 01.03.2002 | 0,0895 RON |
| 28.02.2002 | 0,0892 RON |
| 27.02.2002 | 0,0886 RON |
| 26.02.2002 | 0,0884 RON |
| 25.02.2002 | 0,0895 RON |
| 22.02.2002 | 0,0890 RON |
| 21.02.2002 | 0,0889 RON |
| 20.02.2002 | 0,0884 RON |
| 19.02.2002 | 0,0876 RON |
| 18.02.2002 | 0,0880 RON |
| 15.02.2002 | 0,0883 RON |
| 14.02.2002 | 0,0883 RON |
| 13.02.2002 | 0,0886 RON |
| 12.02.2002 | 0,0886 RON |
| 11.02.2002 | 0,0886 RON |
| 08.02.2002 | 0,0883 RON |
| 07.02.2002 | 0,0872 RON |
| 06.02.2002 | 0,0873 RON |
| 05.02.2002 | 0,0879 RON |
| 04.02.2002 | 0,0873 RON |
| 01.02.2002 | 0,0867 RON |
| 31.01.2002 | 0,0872 RON |
| 30.01.2002 | 0,0872 RON |
| 29.01.2002 | 0,0871 RON |
| 28.01.2002 | 0,0864 RON |
| 26.01.2002 | 0,0865 RON |
| 25.01.2002 | 0,0867 RON |
| 24.01.2002 | 0,0870 RON |
| 23.01.2002 | 0,0878 RON |
| 22.01.2002 | 0,0879 RON |
| 21.01.2002 | 0,0882 RON |
| 19.01.2002 | 0,0886 RON |
| 18.01.2002 | 0,0886 RON |
| 17.01.2002 | 0,0878 RON |
| 16.01.2002 | 0,0880 RON |
| 15.01.2002 | 0,0886 RON |
| 14.01.2002 | 0,0884 RON |
| 11.01.2002 | 0,0897 RON |
| 10.01.2002 | 0,0895 RON |
| 09.01.2002 | 0,0885 RON |
| 08.01.2002 | 0,0887 RON |
| 07.01.2002 | 0,0897 RON |
| 04.01.2002 | 0,0898 RON |
| 03.01.2002 | 0,0908 RON |