BNR · ISTORIC
Curs BNR 2018
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2018, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CZK.
Cursul CZK în 2018
0.1814
+0.0008
(+0.44%)
Ultima cotație: 31.12.2018
Minimul anului
0.1782
+0.0039
(+2.24%)
03.07.2018
față de 03.07.2017 (0.1743)
Maximul anului
0.1846
+0.0168
(+10.01%)
02.02.2018
față de 02.02.2017 (0.1678)
Evoluție 2018
min 0.1782 · max 0.1846
Media anuală
0.1815
Prima cotație
03.01.2018
0.1815
Ultima cotație
31.12.2018
0.1814
Variație totală
-0.0001
-0.06%
Cea mai mare creștere
16.01.2018
+0.0014
Cea mai mare scădere
03.07.2018
-0.0012
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2018 (CZK)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CZK în 2018
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2018
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Noi0.1797
Iul0.1798
Dec0.1801
Cele mai mari medii lunare
Feb0.1839
Apr0.1836
Mar0.1833
Date importante în 2018
Prima cotație (an)03.01.20180.1815
Ultima cotație (an)31.12.20180.1814
Cea mai mare creștere (zi)16.01.2018+0.0014
Cea mai mare scădere (zi)03.07.2018-0.0012
Cea mai mare valoare02.02.20180.1846
Cea mai mică valoare03.07.20180.1782
Curs CZK pe luni în 2018
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,1827 | 0,1812 | 0,1841 | 20 |
| Februarie | 0,1839 | 0,1834 | 0,1846 | 20 |
| Martie | 0,1833 | 0,1826 | 0,1838 | 22 |
| Aprilie | 0,1836 | 0,1826 | 0,1842 | 19 |
| Mai | 0,1810 | 0,1793 | 0,1826 | 21 |
| Iunie | 0,1808 | 0,1787 | 0,1818 | 20 |
| Iulie | 0,1798 | 0,1782 | 0,1808 | 22 |
| August | 0,1808 | 0,1798 | 0,1819 | 22 |
| Septembrie | 0,1814 | 0,1799 | 0,1830 | 20 |
| Octombrie | 0,1807 | 0,1802 | 0,1813 | 23 |
| Noiembrie | 0,1797 | 0,1790 | 0,1806 | 21 |
| Decembrie | 0,1801 | 0,1794 | 0,1814 | 19 |
Valori zilnice CZK/RON în 2018
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2018 | 0,1814 RON |
| 28.12.2018 | 0,1806 RON |
| 27.12.2018 | 0,1797 RON |
| 24.12.2018 | 0,1794 RON |
| 21.12.2018 | 0,1799 RON |
| 20.12.2018 | 0,1809 RON |
| 19.12.2018 | 0,1808 RON |
| 18.12.2018 | 0,1804 RON |
| 17.12.2018 | 0,1804 RON |
| 14.12.2018 | 0,1804 RON |
| 13.12.2018 | 0,1799 RON |
| 12.12.2018 | 0,1801 RON |
| 11.12.2018 | 0,1800 RON |
| 10.12.2018 | 0,1799 RON |
| 07.12.2018 | 0,1797 RON |
| 06.12.2018 | 0,1796 RON |
| 05.12.2018 | 0,1796 RON |
| 04.12.2018 | 0,1794 RON |
| 03.12.2018 | 0,1796 RON |
| 29.11.2018 | 0,1793 RON |
| 28.11.2018 | 0,1795 RON |
| 27.11.2018 | 0,1796 RON |
| 26.11.2018 | 0,1798 RON |
| 23.11.2018 | 0,1793 RON |
| 22.11.2018 | 0,1790 RON |
| 21.11.2018 | 0,1794 RON |
| 20.11.2018 | 0,1792 RON |
| 19.11.2018 | 0,1794 RON |
| 16.11.2018 | 0,1794 RON |
| 15.11.2018 | 0,1795 RON |
| 14.11.2018 | 0,1794 RON |
| 13.11.2018 | 0,1795 RON |
| 12.11.2018 | 0,1795 RON |
| 09.11.2018 | 0,1796 RON |
| 08.11.2018 | 0,1801 RON |
| 07.11.2018 | 0,1803 RON |
| 06.11.2018 | 0,1804 RON |
| 05.11.2018 | 0,1804 RON |
| 02.11.2018 | 0,1806 RON |
| 01.11.2018 | 0,1804 RON |
| 31.10.2018 | 0,1802 RON |
| 30.10.2018 | 0,1804 RON |
| 29.10.2018 | 0,1805 RON |
| 26.10.2018 | 0,1802 RON |
| 25.10.2018 | 0,1804 RON |
| 24.10.2018 | 0,1805 RON |
| 23.10.2018 | 0,1808 RON |
| 22.10.2018 | 0,1807 RON |
| 19.10.2018 | 0,1803 RON |
| 18.10.2018 | 0,1805 RON |
| 17.10.2018 | 0,1806 RON |
| 16.10.2018 | 0,1808 RON |
| 15.10.2018 | 0,1810 RON |
| 12.10.2018 | 0,1807 RON |
| 11.10.2018 | 0,1805 RON |
| 10.10.2018 | 0,1804 RON |
| 09.10.2018 | 0,1808 RON |
| 08.10.2018 | 0,1813 RON |
| 05.10.2018 | 0,1811 RON |
| 04.10.2018 | 0,1810 RON |
| 03.10.2018 | 0,1808 RON |
| 02.10.2018 | 0,1808 RON |
| 01.10.2018 | 0,1809 RON |
| 28.09.2018 | 0,1815 RON |
| 27.09.2018 | 0,1814 RON |
| 26.09.2018 | 0,1821 RON |
| 25.09.2018 | 0,1819 RON |
| 24.09.2018 | 0,1817 RON |
| 21.09.2018 | 0,1822 RON |
| 20.09.2018 | 0,1820 RON |
| 19.09.2018 | 0,1830 RON |
| 18.09.2018 | 0,1826 RON |
| 17.09.2018 | 0,1824 RON |
| 14.09.2018 | 0,1822 RON |
| 13.09.2018 | 0,1815 RON |
| 12.09.2018 | 0,1814 RON |
| 11.09.2018 | 0,1806 RON |
| 10.09.2018 | 0,1807 RON |
| 07.09.2018 | 0,1807 RON |
| 06.09.2018 | 0,1803 RON |
| 05.09.2018 | 0,1800 RON |
| 04.09.2018 | 0,1799 RON |
| 03.09.2018 | 0,1801 RON |
| 31.08.2018 | 0,1804 RON |
| 30.08.2018 | 0,1804 RON |
| 29.08.2018 | 0,1806 RON |
| 28.08.2018 | 0,1806 RON |
| 27.08.2018 | 0,1803 RON |
| 24.08.2018 | 0,1800 RON |
| 23.08.2018 | 0,1807 RON |
| 22.08.2018 | 0,1805 RON |
| 21.08.2018 | 0,1804 RON |
| 20.08.2018 | 0,1808 RON |
| 17.08.2018 | 0,1810 RON |
| 16.08.2018 | 0,1811 RON |
| 14.08.2018 | 0,1813 RON |
| 13.08.2018 | 0,1814 RON |
| 10.08.2018 | 0,1819 RON |
| 09.08.2018 | 0,1814 RON |
| 08.08.2018 | 0,1814 RON |
| 07.08.2018 | 0,1811 RON |
| 06.08.2018 | 0,1803 RON |
| 03.08.2018 | 0,1798 RON |
| 02.08.2018 | 0,1806 RON |
| 01.08.2018 | 0,1808 RON |
| 31.07.2018 | 0,1808 RON |
| 30.07.2018 | 0,1803 RON |
| 27.07.2018 | 0,1808 RON |
| 26.07.2018 | 0,1805 RON |
| 25.07.2018 | 0,1803 RON |
| 24.07.2018 | 0,1799 RON |
| 23.07.2018 | 0,1797 RON |
| 20.07.2018 | 0,1800 RON |
| 19.07.2018 | 0,1798 RON |
| 18.07.2018 | 0,1801 RON |
| 17.07.2018 | 0,1801 RON |
| 16.07.2018 | 0,1800 RON |
| 13.07.2018 | 0,1797 RON |
| 12.07.2018 | 0,1797 RON |
| 11.07.2018 | 0,1797 RON |
| 10.07.2018 | 0,1796 RON |
| 09.07.2018 | 0,1801 RON |
| 06.07.2018 | 0,1797 RON |
| 05.07.2018 | 0,1794 RON |
| 04.07.2018 | 0,1788 RON |
| 03.07.2018 | 0,1782 RON |
| 02.07.2018 | 0,1794 RON |
| 29.06.2018 | 0,1795 RON |
| 28.06.2018 | 0,1787 RON |
| 27.06.2018 | 0,1795 RON |
| 26.06.2018 | 0,1801 RON |
| 25.06.2018 | 0,1807 RON |
| 22.06.2018 | 0,1812 RON |
| 21.06.2018 | 0,1803 RON |
| 20.06.2018 | 0,1806 RON |
| 19.06.2018 | 0,1806 RON |
| 18.06.2018 | 0,1812 RON |
| 15.06.2018 | 0,1813 RON |
| 14.06.2018 | 0,1813 RON |
| 13.06.2018 | 0,1813 RON |
| 12.06.2018 | 0,1818 RON |
| 11.06.2018 | 0,1812 RON |
| 08.06.2018 | 0,1807 RON |
| 07.06.2018 | 0,1817 RON |
| 06.06.2018 | 0,1813 RON |
| 05.06.2018 | 0,1818 RON |
| 04.06.2018 | 0,1808 RON |
| 31.05.2018 | 0,1800 RON |
| 30.05.2018 | 0,1796 RON |
| 29.05.2018 | 0,1796 RON |
| 25.05.2018 | 0,1793 RON |
| 24.05.2018 | 0,1794 RON |
| 23.05.2018 | 0,1798 RON |
| 22.05.2018 | 0,1798 RON |
| 21.05.2018 | 0,1803 RON |
| 18.05.2018 | 0,1809 RON |
| 17.05.2018 | 0,1813 RON |
| 16.05.2018 | 0,1814 RON |
| 15.05.2018 | 0,1812 RON |
| 14.05.2018 | 0,1815 RON |
| 11.05.2018 | 0,1819 RON |
| 10.05.2018 | 0,1821 RON |
| 09.05.2018 | 0,1817 RON |
| 08.05.2018 | 0,1822 RON |
| 07.05.2018 | 0,1825 RON |
| 04.05.2018 | 0,1826 RON |
| 03.05.2018 | 0,1822 RON |
| 02.05.2018 | 0,1820 RON |
| 30.04.2018 | 0,1826 RON |
| 27.04.2018 | 0,1831 RON |
| 26.04.2018 | 0,1827 RON |
| 25.04.2018 | 0,1826 RON |
| 24.04.2018 | 0,1829 RON |
| 23.04.2018 | 0,1833 RON |
| 20.04.2018 | 0,1840 RON |
| 19.04.2018 | 0,1840 RON |
| 18.04.2018 | 0,1840 RON |
| 17.04.2018 | 0,1840 RON |
| 16.04.2018 | 0,1840 RON |
| 13.04.2018 | 0,1841 RON |
| 12.04.2018 | 0,1841 RON |
| 11.04.2018 | 0,1841 RON |
| 10.04.2018 | 0,1839 RON |
| 05.04.2018 | 0,1842 RON |
| 04.04.2018 | 0,1839 RON |
| 03.04.2018 | 0,1837 RON |
| 02.04.2018 | 0,1835 RON |
| 30.03.2018 | 0,1835 RON |
| 29.03.2018 | 0,1831 RON |
| 28.03.2018 | 0,1829 RON |
| 27.03.2018 | 0,1826 RON |
| 26.03.2018 | 0,1834 RON |
| 23.03.2018 | 0,1834 RON |
| 22.03.2018 | 0,1838 RON |
| 21.03.2018 | 0,1835 RON |
| 20.03.2018 | 0,1834 RON |
| 19.03.2018 | 0,1835 RON |
| 16.03.2018 | 0,1835 RON |
| 15.03.2018 | 0,1834 RON |
| 14.03.2018 | 0,1832 RON |
| 13.03.2018 | 0,1831 RON |
| 12.03.2018 | 0,1831 RON |
| 09.03.2018 | 0,1831 RON |
| 08.03.2018 | 0,1833 RON |
| 07.03.2018 | 0,1834 RON |
| 06.03.2018 | 0,1834 RON |
| 05.03.2018 | 0,1836 RON |
| 02.03.2018 | 0,1836 RON |
| 01.03.2018 | 0,1833 RON |
| 28.02.2018 | 0,1834 RON |
| 27.02.2018 | 0,1834 RON |
| 26.02.2018 | 0,1836 RON |
| 23.02.2018 | 0,1839 RON |
| 22.02.2018 | 0,1838 RON |
| 21.02.2018 | 0,1839 RON |
| 20.02.2018 | 0,1841 RON |
| 19.02.2018 | 0,1840 RON |
| 16.02.2018 | 0,1838 RON |
| 15.02.2018 | 0,1837 RON |
| 14.02.2018 | 0,1835 RON |
| 13.02.2018 | 0,1835 RON |
| 12.02.2018 | 0,1837 RON |
| 09.02.2018 | 0,1838 RON |
| 08.02.2018 | 0,1843 RON |
| 07.02.2018 | 0,1844 RON |
| 06.02.2018 | 0,1841 RON |
| 05.02.2018 | 0,1839 RON |
| 02.02.2018 | 0,1846 RON |
| 01.02.2018 | 0,1845 RON |
| 31.01.2018 | 0,1841 RON |
| 30.01.2018 | 0,1836 RON |
| 29.01.2018 | 0,1839 RON |
| 26.01.2018 | 0,1839 RON |
| 25.01.2018 | 0,1838 RON |
| 23.01.2018 | 0,1837 RON |
| 22.01.2018 | 0,1837 RON |
| 19.01.2018 | 0,1834 RON |
| 18.01.2018 | 0,1832 RON |
| 17.01.2018 | 0,1830 RON |
| 16.01.2018 | 0,1826 RON |
| 15.01.2018 | 0,1812 RON |
| 12.01.2018 | 0,1818 RON |
| 11.01.2018 | 0,1816 RON |
| 10.01.2018 | 0,1815 RON |
| 09.01.2018 | 0,1823 RON |
| 08.01.2018 | 0,1815 RON |
| 05.01.2018 | 0,1818 RON |
| 04.01.2018 | 0,1817 RON |
| 03.01.2018 | 0,1815 RON |