BNR · ISTORIC
Curs BNR 2013
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2013, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CZK.
Cursul CZK în 2013
0.1637
+0.0011
(+0.68%)
Ultima cotație: 31.12.2013
Minimul anului
0.1615
-0.0157
(-8.86%)
18.12.2013
față de 18.12.2012 (0.1772)
Maximul anului
0.1779
+0.0020
(+1.14%)
07.06.2013
față de 07.06.2012 (0.1759)
Evoluție 2013
min 0.1615 · max 0.1779
Media anuală
0.1702
Prima cotație
03.01.2013
0.1747
Ultima cotație
31.12.2013
0.1637
Variație totală
-0.0110
-6.30%
Cea mai mare creștere
07.02.2013
+0.0042
Cea mai mare scădere
08.11.2013
-0.0072
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2013 (CZK)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CZK în 2013
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2013
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Dec0.1623
Noi0.1655
Mai0.1674
Cele mai mari medii lunare
Iun0.1739
Oct0.1732
Sep0.1730
Date importante în 2013
Prima cotație (an)03.01.20130.1747
Ultima cotație (an)31.12.20130.1637
Cea mai mare creștere (zi)07.02.2013+0.0042
Cea mai mare scădere (zi)08.11.2013-0.0072
Cea mai mare valoare07.06.20130.1779
Cea mai mică valoare18.12.20130.1615
Curs CZK pe luni în 2013
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,1713 | 0,1691 | 0,1747 | 21 |
| Februarie | 0,1722 | 0,1703 | 0,1746 | 20 |
| Martie | 0,1712 | 0,1698 | 0,1723 | 21 |
| Aprilie | 0,1695 | 0,1677 | 0,1716 | 22 |
| Mai | 0,1674 | 0,1661 | 0,1699 | 21 |
| Iunie | 0,1739 | 0,1707 | 0,1779 | 19 |
| Iulie | 0,1706 | 0,1693 | 0,1718 | 23 |
| August | 0,1718 | 0,1701 | 0,1731 | 21 |
| Septembrie | 0,1730 | 0,1719 | 0,1740 | 21 |
| Octombrie | 0,1732 | 0,1719 | 0,1749 | 23 |
| Noiembrie | 0,1655 | 0,1621 | 0,1721 | 21 |
| Decembrie | 0,1623 | 0,1615 | 0,1637 | 20 |
Valori zilnice CZK/RON în 2013
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2013 | 0,1637 RON |
| 30.12.2013 | 0,1626 RON |
| 27.12.2013 | 0,1623 RON |
| 24.12.2013 | 0,1622 RON |
| 23.12.2013 | 0,1623 RON |
| 20.12.2013 | 0,1620 RON |
| 19.12.2013 | 0,1618 RON |
| 18.12.2013 | 0,1615 RON |
| 17.12.2013 | 0,1616 RON |
| 16.12.2013 | 0,1617 RON |
| 13.12.2013 | 0,1620 RON |
| 12.12.2013 | 0,1623 RON |
| 11.12.2013 | 0,1623 RON |
| 10.12.2013 | 0,1623 RON |
| 09.12.2013 | 0,1619 RON |
| 06.12.2013 | 0,1622 RON |
| 05.12.2013 | 0,1629 RON |
| 04.12.2013 | 0,1632 RON |
| 03.12.2013 | 0,1628 RON |
| 02.12.2013 | 0,1618 RON |
| 29.11.2013 | 0,1621 RON |
| 28.11.2013 | 0,1623 RON |
| 27.11.2013 | 0,1625 RON |
| 26.11.2013 | 0,1627 RON |
| 25.11.2013 | 0,1630 RON |
| 22.11.2013 | 0,1634 RON |
| 21.11.2013 | 0,1634 RON |
| 20.11.2013 | 0,1629 RON |
| 19.11.2013 | 0,1635 RON |
| 18.11.2013 | 0,1638 RON |
| 15.11.2013 | 0,1640 RON |
| 14.11.2013 | 0,1639 RON |
| 13.11.2013 | 0,1650 RON |
| 12.11.2013 | 0,1650 RON |
| 11.11.2013 | 0,1648 RON |
| 08.11.2013 | 0,1647 RON |
| 07.11.2013 | 0,1719 RON |
| 06.11.2013 | 0,1718 RON |
| 05.11.2013 | 0,1720 RON |
| 04.11.2013 | 0,1717 RON |
| 01.11.2013 | 0,1721 RON |
| 31.10.2013 | 0,1723 RON |
| 30.10.2013 | 0,1720 RON |
| 29.10.2013 | 0,1724 RON |
| 28.10.2013 | 0,1724 RON |
| 25.10.2013 | 0,1728 RON |
| 24.10.2013 | 0,1725 RON |
| 23.10.2013 | 0,1719 RON |
| 22.10.2013 | 0,1722 RON |
| 21.10.2013 | 0,1727 RON |
| 18.10.2013 | 0,1730 RON |
| 17.10.2013 | 0,1732 RON |
| 16.10.2013 | 0,1731 RON |
| 15.10.2013 | 0,1739 RON |
| 14.10.2013 | 0,1749 RON |
| 11.10.2013 | 0,1744 RON |
| 10.10.2013 | 0,1746 RON |
| 09.10.2013 | 0,1745 RON |
| 08.10.2013 | 0,1739 RON |
| 07.10.2013 | 0,1736 RON |
| 04.10.2013 | 0,1735 RON |
| 03.10.2013 | 0,1736 RON |
| 02.10.2013 | 0,1737 RON |
| 01.10.2013 | 0,1735 RON |
| 30.09.2013 | 0,1736 RON |
| 27.09.2013 | 0,1737 RON |
| 26.09.2013 | 0,1726 RON |
| 25.09.2013 | 0,1726 RON |
| 24.09.2013 | 0,1722 RON |
| 23.09.2013 | 0,1726 RON |
| 20.09.2013 | 0,1726 RON |
| 19.09.2013 | 0,1727 RON |
| 18.09.2013 | 0,1734 RON |
| 17.09.2013 | 0,1737 RON |
| 16.09.2013 | 0,1729 RON |
| 13.09.2013 | 0,1737 RON |
| 12.09.2013 | 0,1740 RON |
| 11.09.2013 | 0,1736 RON |
| 10.09.2013 | 0,1728 RON |
| 09.09.2013 | 0,1732 RON |
| 06.09.2013 | 0,1736 RON |
| 05.09.2013 | 0,1732 RON |
| 04.09.2013 | 0,1726 RON |
| 03.09.2013 | 0,1727 RON |
| 02.09.2013 | 0,1719 RON |
| 30.08.2013 | 0,1724 RON |
| 29.08.2013 | 0,1731 RON |
| 28.08.2013 | 0,1727 RON |
| 27.08.2013 | 0,1726 RON |
| 26.08.2013 | 0,1725 RON |
| 23.08.2013 | 0,1726 RON |
| 22.08.2013 | 0,1726 RON |
| 21.08.2013 | 0,1727 RON |
| 20.08.2013 | 0,1725 RON |
| 19.08.2013 | 0,1728 RON |
| 16.08.2013 | 0,1723 RON |
| 14.08.2013 | 0,1714 RON |
| 13.08.2013 | 0,1712 RON |
| 12.08.2013 | 0,1710 RON |
| 09.08.2013 | 0,1714 RON |
| 08.08.2013 | 0,1716 RON |
| 07.08.2013 | 0,1705 RON |
| 06.08.2013 | 0,1701 RON |
| 05.08.2013 | 0,1707 RON |
| 02.08.2013 | 0,1708 RON |
| 01.08.2013 | 0,1708 RON |
| 31.07.2013 | 0,1707 RON |
| 30.07.2013 | 0,1698 RON |
| 29.07.2013 | 0,1699 RON |
| 26.07.2013 | 0,1693 RON |
| 25.07.2013 | 0,1693 RON |
| 24.07.2013 | 0,1698 RON |
| 23.07.2013 | 0,1704 RON |
| 22.07.2013 | 0,1707 RON |
| 19.07.2013 | 0,1708 RON |
| 18.07.2013 | 0,1709 RON |
| 17.07.2013 | 0,1713 RON |
| 16.07.2013 | 0,1707 RON |
| 15.07.2013 | 0,1700 RON |
| 12.07.2013 | 0,1701 RON |
| 11.07.2013 | 0,1707 RON |
| 10.07.2013 | 0,1715 RON |
| 09.07.2013 | 0,1718 RON |
| 08.07.2013 | 0,1717 RON |
| 05.07.2013 | 0,1717 RON |
| 04.07.2013 | 0,1706 RON |
| 03.07.2013 | 0,1712 RON |
| 02.07.2013 | 0,1706 RON |
| 01.07.2013 | 0,1712 RON |
| 28.06.2013 | 0,1718 RON |
| 27.06.2013 | 0,1717 RON |
| 26.06.2013 | 0,1708 RON |
| 25.06.2013 | 0,1739 RON |
| 21.06.2013 | 0,1750 RON |
| 20.06.2013 | 0,1762 RON |
| 19.06.2013 | 0,1752 RON |
| 18.06.2013 | 0,1745 RON |
| 17.06.2013 | 0,1731 RON |
| 14.06.2013 | 0,1736 RON |
| 13.06.2013 | 0,1747 RON |
| 12.06.2013 | 0,1757 RON |
| 11.06.2013 | 0,1764 RON |
| 10.06.2013 | 0,1767 RON |
| 07.06.2013 | 0,1779 RON |
| 06.06.2013 | 0,1737 RON |
| 05.06.2013 | 0,1716 RON |
| 04.06.2013 | 0,1707 RON |
| 03.06.2013 | 0,1713 RON |
| 31.05.2013 | 0,1699 RON |
| 30.05.2013 | 0,1677 RON |
| 29.05.2013 | 0,1678 RON |
| 28.05.2013 | 0,1672 RON |
| 27.05.2013 | 0,1677 RON |
| 24.05.2013 | 0,1677 RON |
| 23.05.2013 | 0,1672 RON |
| 22.05.2013 | 0,1669 RON |
| 21.05.2013 | 0,1661 RON |
| 20.05.2013 | 0,1662 RON |
| 17.05.2013 | 0,1668 RON |
| 16.05.2013 | 0,1669 RON |
| 15.05.2013 | 0,1669 RON |
| 14.05.2013 | 0,1675 RON |
| 13.05.2013 | 0,1673 RON |
| 10.05.2013 | 0,1676 RON |
| 09.05.2013 | 0,1674 RON |
| 08.05.2013 | 0,1665 RON |
| 07.05.2013 | 0,1676 RON |
| 03.05.2013 | 0,1679 RON |
| 02.05.2013 | 0,1687 RON |
| 30.04.2013 | 0,1677 RON |
| 29.04.2013 | 0,1681 RON |
| 26.04.2013 | 0,1681 RON |
| 25.04.2013 | 0,1683 RON |
| 24.04.2013 | 0,1679 RON |
| 23.04.2013 | 0,1680 RON |
| 22.04.2013 | 0,1680 RON |
| 19.04.2013 | 0,1690 RON |
| 18.04.2013 | 0,1691 RON |
| 17.04.2013 | 0,1690 RON |
| 16.04.2013 | 0,1694 RON |
| 15.04.2013 | 0,1689 RON |
| 12.04.2013 | 0,1701 RON |
| 11.04.2013 | 0,1694 RON |
| 10.04.2013 | 0,1696 RON |
| 09.04.2013 | 0,1712 RON |
| 08.04.2013 | 0,1707 RON |
| 05.04.2013 | 0,1716 RON |
| 04.04.2013 | 0,1714 RON |
| 03.04.2013 | 0,1711 RON |
| 02.04.2013 | 0,1712 RON |
| 01.04.2013 | 0,1715 RON |
| 29.03.2013 | 0,1712 RON |
| 28.03.2013 | 0,1715 RON |
| 27.03.2013 | 0,1711 RON |
| 26.03.2013 | 0,1712 RON |
| 25.03.2013 | 0,1713 RON |
| 22.03.2013 | 0,1717 RON |
| 21.03.2013 | 0,1715 RON |
| 20.03.2013 | 0,1722 RON |
| 19.03.2013 | 0,1723 RON |
| 18.03.2013 | 0,1723 RON |
| 15.03.2013 | 0,1721 RON |
| 14.03.2013 | 0,1717 RON |
| 13.03.2013 | 0,1710 RON |
| 12.03.2013 | 0,1706 RON |
| 11.03.2013 | 0,1708 RON |
| 08.03.2013 | 0,1714 RON |
| 07.03.2013 | 0,1705 RON |
| 06.03.2013 | 0,1706 RON |
| 05.03.2013 | 0,1699 RON |
| 04.03.2013 | 0,1699 RON |
| 01.03.2013 | 0,1698 RON |
| 28.02.2013 | 0,1704 RON |
| 27.02.2013 | 0,1707 RON |
| 26.02.2013 | 0,1715 RON |
| 25.02.2013 | 0,1715 RON |
| 22.02.2013 | 0,1718 RON |
| 21.02.2013 | 0,1723 RON |
| 20.02.2013 | 0,1725 RON |
| 19.02.2013 | 0,1727 RON |
| 18.02.2013 | 0,1728 RON |
| 15.02.2013 | 0,1730 RON |
| 14.02.2013 | 0,1728 RON |
| 13.02.2013 | 0,1729 RON |
| 12.02.2013 | 0,1742 RON |
| 11.02.2013 | 0,1743 RON |
| 08.02.2013 | 0,1742 RON |
| 07.02.2013 | 0,1746 RON |
| 06.02.2013 | 0,1704 RON |
| 05.02.2013 | 0,1706 RON |
| 04.02.2013 | 0,1704 RON |
| 01.02.2013 | 0,1703 RON |
| 31.01.2013 | 0,1709 RON |
| 30.01.2013 | 0,1710 RON |
| 29.01.2013 | 0,1708 RON |
| 28.01.2013 | 0,1711 RON |
| 25.01.2013 | 0,1704 RON |
| 24.01.2013 | 0,1710 RON |
| 23.01.2013 | 0,1709 RON |
| 22.01.2013 | 0,1703 RON |
| 21.01.2013 | 0,1700 RON |
| 18.01.2013 | 0,1691 RON |
| 17.01.2013 | 0,1696 RON |
| 16.01.2013 | 0,1695 RON |
| 15.01.2013 | 0,1713 RON |
| 14.01.2013 | 0,1711 RON |
| 11.01.2013 | 0,1703 RON |
| 10.01.2013 | 0,1707 RON |
| 09.01.2013 | 0,1728 RON |
| 08.01.2013 | 0,1729 RON |
| 07.01.2013 | 0,1734 RON |
| 04.01.2013 | 0,1747 RON |
| 03.01.2013 | 0,1747 RON |