BNR · ISTORIC

Curs BNR 2016

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2016, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CZK.

Cursul CZK în 2016 0.1680 -0.0002 (-0.12%) Ultima cotație: 30.12.2016
Minimul anului
0.1644 +0.0009 (+0.55%)
25.07.2016 față de 24.07.2015 (0.1635)
Maximul anului
0.1682 +0.0004 (+0.24%)
29.12.2016 față de 29.12.2015 (0.1678)
Evoluție 2016 min 0.1644 · max 0.1682
Media anuală 0.1661
Prima cotație 04.01.2016 0.1671
Ultima cotație 30.12.2016 0.1680
Variație totală +0.0009 +0.54%
Cea mai mare creștere 26.07.2016 +0.0008
Cea mai mare scădere 08.02.2016 -0.0011

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2016 (CZK)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului CZK în 2016

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2016

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Sep0.1647
Aug0.1650
Mar0.1651

Cele mai mari medii lunare

Ian0.1676
Dec0.1671
Iun0.1671

Date importante în 2016

Prima cotație (an)04.01.20160.1671
Ultima cotație (an)30.12.20160.1680
Cea mai mare creștere (zi)26.07.2016+0.0008
Cea mai mare scădere (zi)08.02.2016-0.0011
Cea mai mare valoare29.12.20160.1682
Cea mai mică valoare25.07.20160.1644

Curs CZK pe luni în 2016

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,1676 0,1671 0,1679 20
Februarie 0,1657 0,1648 0,1677 21
Martie 0,1651 0,1647 0,1656 23
Aprilie 0,1655 0,1651 0,1660 21
Mai 0,1664 0,1659 0,1671 21
Iunie 0,1671 0,1664 0,1677 21
Iulie 0,1659 0,1644 0,1671 21
August 0,1650 0,1646 0,1657 22
Septembrie 0,1647 0,1645 0,1649 22
Octombrie 0,1663 0,1646 0,1671 21
Noiembrie 0,1668 0,1665 0,1673 21
Decembrie 0,1671 0,1664 0,1682 20

Valori zilnice CZK/RON în 2016

DataCurs
30.12.2016 0,1680 RON
29.12.2016 0,1682 RON
28.12.2016 0,1681 RON
27.12.2016 0,1680 RON
23.12.2016 0,1677 RON
22.12.2016 0,1671 RON
21.12.2016 0,1672 RON
20.12.2016 0,1672 RON
19.12.2016 0,1669 RON
16.12.2016 0,1673 RON
15.12.2016 0,1672 RON
14.12.2016 0,1672 RON
13.12.2016 0,1667 RON
12.12.2016 0,1668 RON
09.12.2016 0,1664 RON
08.12.2016 0,1665 RON
07.12.2016 0,1665 RON
06.12.2016 0,1664 RON
05.12.2016 0,1665 RON
02.12.2016 0,1668 RON
29.11.2016 0,1670 RON
28.11.2016 0,1669 RON
25.11.2016 0,1670 RON
24.11.2016 0,1667 RON
23.11.2016 0,1670 RON
22.11.2016 0,1667 RON
21.11.2016 0,1668 RON
18.11.2016 0,1670 RON
17.11.2016 0,1669 RON
16.11.2016 0,1673 RON
15.11.2016 0,1670 RON
14.11.2016 0,1670 RON
11.11.2016 0,1669 RON
10.11.2016 0,1665 RON
09.11.2016 0,1668 RON
08.11.2016 0,1668 RON
07.11.2016 0,1665 RON
04.11.2016 0,1665 RON
03.11.2016 0,1665 RON
02.11.2016 0,1666 RON
01.11.2016 0,1667 RON
31.10.2016 0,1667 RON
28.10.2016 0,1664 RON
27.10.2016 0,1667 RON
26.10.2016 0,1664 RON
25.10.2016 0,1662 RON
24.10.2016 0,1668 RON
21.10.2016 0,1668 RON
20.10.2016 0,1666 RON
19.10.2016 0,1666 RON
18.10.2016 0,1668 RON
17.10.2016 0,1669 RON
14.10.2016 0,1666 RON
13.10.2016 0,1668 RON
12.10.2016 0,1664 RON
11.10.2016 0,1662 RON
10.10.2016 0,1671 RON
07.10.2016 0,1663 RON
06.10.2016 0,1655 RON
05.10.2016 0,1651 RON
04.10.2016 0,1650 RON
03.10.2016 0,1646 RON
30.09.2016 0,1648 RON
29.09.2016 0,1647 RON
28.09.2016 0,1648 RON
27.09.2016 0,1647 RON
26.09.2016 0,1647 RON
23.09.2016 0,1645 RON
22.09.2016 0,1647 RON
21.09.2016 0,1647 RON
20.09.2016 0,1648 RON
19.09.2016 0,1645 RON
16.09.2016 0,1647 RON
15.09.2016 0,1645 RON
14.09.2016 0,1645 RON
13.09.2016 0,1646 RON
12.09.2016 0,1646 RON
09.09.2016 0,1647 RON
08.09.2016 0,1647 RON
07.09.2016 0,1647 RON
06.09.2016 0,1647 RON
05.09.2016 0,1645 RON
02.09.2016 0,1649 RON
01.09.2016 0,1648 RON
31.08.2016 0,1648 RON
30.08.2016 0,1646 RON
29.08.2016 0,1651 RON
26.08.2016 0,1649 RON
25.08.2016 0,1649 RON
24.08.2016 0,1650 RON
23.08.2016 0,1650 RON
22.08.2016 0,1650 RON
19.08.2016 0,1653 RON
18.08.2016 0,1655 RON
17.08.2016 0,1657 RON
16.08.2016 0,1650 RON
12.08.2016 0,1650 RON
11.08.2016 0,1650 RON
10.08.2016 0,1649 RON
09.08.2016 0,1649 RON
08.08.2016 0,1650 RON
05.08.2016 0,1652 RON
04.08.2016 0,1648 RON
03.08.2016 0,1646 RON
02.08.2016 0,1648 RON
01.08.2016 0,1648 RON
29.07.2016 0,1651 RON
28.07.2016 0,1650 RON
27.07.2016 0,1653 RON
26.07.2016 0,1652 RON
25.07.2016 0,1644 RON
22.07.2016 0,1651 RON
21.07.2016 0,1654 RON
20.07.2016 0,1656 RON
19.07.2016 0,1655 RON
18.07.2016 0,1653 RON
15.07.2016 0,1659 RON
14.07.2016 0,1661 RON
13.07.2016 0,1660 RON
12.07.2016 0,1661 RON
11.07.2016 0,1662 RON
08.07.2016 0,1670 RON
07.07.2016 0,1671 RON
06.07.2016 0,1671 RON
05.07.2016 0,1668 RON
04.07.2016 0,1668 RON
01.07.2016 0,1667 RON
30.06.2016 0,1669 RON
29.06.2016 0,1669 RON
28.06.2016 0,1668 RON
27.06.2016 0,1664 RON
24.06.2016 0,1673 RON
23.06.2016 0,1670 RON
22.06.2016 0,1674 RON
21.06.2016 0,1675 RON
17.06.2016 0,1675 RON
16.06.2016 0,1677 RON
15.06.2016 0,1674 RON
14.06.2016 0,1672 RON
13.06.2016 0,1671 RON
10.06.2016 0,1669 RON
09.06.2016 0,1669 RON
08.06.2016 0,1669 RON
07.06.2016 0,1668 RON
06.06.2016 0,1671 RON
03.06.2016 0,1672 RON
02.06.2016 0,1672 RON
01.06.2016 0,1671 RON
31.05.2016 0,1670 RON
30.05.2016 0,1666 RON
27.05.2016 0,1667 RON
26.05.2016 0,1667 RON
25.05.2016 0,1667 RON
24.05.2016 0,1669 RON
23.05.2016 0,1671 RON
20.05.2016 0,1667 RON
19.05.2016 0,1666 RON
18.05.2016 0,1663 RON
17.05.2016 0,1660 RON
16.05.2016 0,1660 RON
13.05.2016 0,1664 RON
12.05.2016 0,1663 RON
11.05.2016 0,1661 RON
10.05.2016 0,1661 RON
09.05.2016 0,1660 RON
06.05.2016 0,1665 RON
05.05.2016 0,1666 RON
04.05.2016 0,1662 RON
03.05.2016 0,1659 RON
29.04.2016 0,1655 RON
28.04.2016 0,1654 RON
27.04.2016 0,1651 RON
26.04.2016 0,1657 RON
25.04.2016 0,1655 RON
22.04.2016 0,1656 RON
21.04.2016 0,1658 RON
20.04.2016 0,1660 RON
19.04.2016 0,1658 RON
18.04.2016 0,1656 RON
15.04.2016 0,1655 RON
14.04.2016 0,1653 RON
13.04.2016 0,1654 RON
12.04.2016 0,1655 RON
11.04.2016 0,1653 RON
08.04.2016 0,1653 RON
07.04.2016 0,1653 RON
06.04.2016 0,1652 RON
05.04.2016 0,1652 RON
04.04.2016 0,1652 RON
01.04.2016 0,1654 RON
31.03.2016 0,1654 RON
30.03.2016 0,1647 RON
29.03.2016 0,1649 RON
28.03.2016 0,1649 RON
25.03.2016 0,1649 RON
24.03.2016 0,1650 RON
23.03.2016 0,1651 RON
22.03.2016 0,1653 RON
21.03.2016 0,1652 RON
18.03.2016 0,1653 RON
17.03.2016 0,1654 RON
16.03.2016 0,1656 RON
15.03.2016 0,1652 RON
14.03.2016 0,1651 RON
11.03.2016 0,1649 RON
10.03.2016 0,1649 RON
09.03.2016 0,1650 RON
08.03.2016 0,1649 RON
07.03.2016 0,1650 RON
04.03.2016 0,1651 RON
03.03.2016 0,1647 RON
02.03.2016 0,1649 RON
01.03.2016 0,1651 RON
29.02.2016 0,1652 RON
26.02.2016 0,1648 RON
25.02.2016 0,1651 RON
24.02.2016 0,1655 RON
23.02.2016 0,1653 RON
22.02.2016 0,1656 RON
19.02.2016 0,1651 RON
18.02.2016 0,1649 RON
17.02.2016 0,1649 RON
16.02.2016 0,1651 RON
15.02.2016 0,1653 RON
12.02.2016 0,1654 RON
11.02.2016 0,1656 RON
10.02.2016 0,1659 RON
09.02.2016 0,1660 RON
08.02.2016 0,1655 RON
05.02.2016 0,1666 RON
04.02.2016 0,1668 RON
03.02.2016 0,1670 RON
02.02.2016 0,1669 RON
01.02.2016 0,1677 RON
29.01.2016 0,1677 RON
28.01.2016 0,1679 RON
27.01.2016 0,1677 RON
26.01.2016 0,1677 RON
25.01.2016 0,1675 RON
22.01.2016 0,1675 RON
21.01.2016 0,1675 RON
20.01.2016 0,1676 RON
19.01.2016 0,1677 RON
18.01.2016 0,1678 RON
15.01.2016 0,1679 RON
14.01.2016 0,1679 RON
13.01.2016 0,1676 RON
12.01.2016 0,1677 RON
11.01.2016 0,1675 RON
08.01.2016 0,1675 RON
07.01.2016 0,1675 RON
06.01.2016 0,1674 RON
05.01.2016 0,1675 RON
04.01.2016 0,1671 RON