BNR · ISTORIC
Curs BNR 2016
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2016, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CZK.
Cursul CZK în 2016
0.1680
-0.0002
(-0.12%)
Ultima cotație: 30.12.2016
Minimul anului
0.1644
+0.0009
(+0.55%)
25.07.2016
față de 24.07.2015 (0.1635)
Maximul anului
0.1682
+0.0004
(+0.24%)
29.12.2016
față de 29.12.2015 (0.1678)
Evoluție 2016
min 0.1644 · max 0.1682
Media anuală
0.1661
Prima cotație
04.01.2016
0.1671
Ultima cotație
30.12.2016
0.1680
Variație totală
+0.0009
+0.54%
Cea mai mare creștere
26.07.2016
+0.0008
Cea mai mare scădere
08.02.2016
-0.0011
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2016 (CZK)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CZK în 2016
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2016
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Sep0.1647
Aug0.1650
Mar0.1651
Cele mai mari medii lunare
Ian0.1676
Dec0.1671
Iun0.1671
Date importante în 2016
Prima cotație (an)04.01.20160.1671
Ultima cotație (an)30.12.20160.1680
Cea mai mare creștere (zi)26.07.2016+0.0008
Cea mai mare scădere (zi)08.02.2016-0.0011
Cea mai mare valoare29.12.20160.1682
Cea mai mică valoare25.07.20160.1644
Curs CZK pe luni în 2016
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,1676 | 0,1671 | 0,1679 | 20 |
| Februarie | 0,1657 | 0,1648 | 0,1677 | 21 |
| Martie | 0,1651 | 0,1647 | 0,1656 | 23 |
| Aprilie | 0,1655 | 0,1651 | 0,1660 | 21 |
| Mai | 0,1664 | 0,1659 | 0,1671 | 21 |
| Iunie | 0,1671 | 0,1664 | 0,1677 | 21 |
| Iulie | 0,1659 | 0,1644 | 0,1671 | 21 |
| August | 0,1650 | 0,1646 | 0,1657 | 22 |
| Septembrie | 0,1647 | 0,1645 | 0,1649 | 22 |
| Octombrie | 0,1663 | 0,1646 | 0,1671 | 21 |
| Noiembrie | 0,1668 | 0,1665 | 0,1673 | 21 |
| Decembrie | 0,1671 | 0,1664 | 0,1682 | 20 |
Valori zilnice CZK/RON în 2016
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2016 | 0,1680 RON |
| 29.12.2016 | 0,1682 RON |
| 28.12.2016 | 0,1681 RON |
| 27.12.2016 | 0,1680 RON |
| 23.12.2016 | 0,1677 RON |
| 22.12.2016 | 0,1671 RON |
| 21.12.2016 | 0,1672 RON |
| 20.12.2016 | 0,1672 RON |
| 19.12.2016 | 0,1669 RON |
| 16.12.2016 | 0,1673 RON |
| 15.12.2016 | 0,1672 RON |
| 14.12.2016 | 0,1672 RON |
| 13.12.2016 | 0,1667 RON |
| 12.12.2016 | 0,1668 RON |
| 09.12.2016 | 0,1664 RON |
| 08.12.2016 | 0,1665 RON |
| 07.12.2016 | 0,1665 RON |
| 06.12.2016 | 0,1664 RON |
| 05.12.2016 | 0,1665 RON |
| 02.12.2016 | 0,1668 RON |
| 29.11.2016 | 0,1670 RON |
| 28.11.2016 | 0,1669 RON |
| 25.11.2016 | 0,1670 RON |
| 24.11.2016 | 0,1667 RON |
| 23.11.2016 | 0,1670 RON |
| 22.11.2016 | 0,1667 RON |
| 21.11.2016 | 0,1668 RON |
| 18.11.2016 | 0,1670 RON |
| 17.11.2016 | 0,1669 RON |
| 16.11.2016 | 0,1673 RON |
| 15.11.2016 | 0,1670 RON |
| 14.11.2016 | 0,1670 RON |
| 11.11.2016 | 0,1669 RON |
| 10.11.2016 | 0,1665 RON |
| 09.11.2016 | 0,1668 RON |
| 08.11.2016 | 0,1668 RON |
| 07.11.2016 | 0,1665 RON |
| 04.11.2016 | 0,1665 RON |
| 03.11.2016 | 0,1665 RON |
| 02.11.2016 | 0,1666 RON |
| 01.11.2016 | 0,1667 RON |
| 31.10.2016 | 0,1667 RON |
| 28.10.2016 | 0,1664 RON |
| 27.10.2016 | 0,1667 RON |
| 26.10.2016 | 0,1664 RON |
| 25.10.2016 | 0,1662 RON |
| 24.10.2016 | 0,1668 RON |
| 21.10.2016 | 0,1668 RON |
| 20.10.2016 | 0,1666 RON |
| 19.10.2016 | 0,1666 RON |
| 18.10.2016 | 0,1668 RON |
| 17.10.2016 | 0,1669 RON |
| 14.10.2016 | 0,1666 RON |
| 13.10.2016 | 0,1668 RON |
| 12.10.2016 | 0,1664 RON |
| 11.10.2016 | 0,1662 RON |
| 10.10.2016 | 0,1671 RON |
| 07.10.2016 | 0,1663 RON |
| 06.10.2016 | 0,1655 RON |
| 05.10.2016 | 0,1651 RON |
| 04.10.2016 | 0,1650 RON |
| 03.10.2016 | 0,1646 RON |
| 30.09.2016 | 0,1648 RON |
| 29.09.2016 | 0,1647 RON |
| 28.09.2016 | 0,1648 RON |
| 27.09.2016 | 0,1647 RON |
| 26.09.2016 | 0,1647 RON |
| 23.09.2016 | 0,1645 RON |
| 22.09.2016 | 0,1647 RON |
| 21.09.2016 | 0,1647 RON |
| 20.09.2016 | 0,1648 RON |
| 19.09.2016 | 0,1645 RON |
| 16.09.2016 | 0,1647 RON |
| 15.09.2016 | 0,1645 RON |
| 14.09.2016 | 0,1645 RON |
| 13.09.2016 | 0,1646 RON |
| 12.09.2016 | 0,1646 RON |
| 09.09.2016 | 0,1647 RON |
| 08.09.2016 | 0,1647 RON |
| 07.09.2016 | 0,1647 RON |
| 06.09.2016 | 0,1647 RON |
| 05.09.2016 | 0,1645 RON |
| 02.09.2016 | 0,1649 RON |
| 01.09.2016 | 0,1648 RON |
| 31.08.2016 | 0,1648 RON |
| 30.08.2016 | 0,1646 RON |
| 29.08.2016 | 0,1651 RON |
| 26.08.2016 | 0,1649 RON |
| 25.08.2016 | 0,1649 RON |
| 24.08.2016 | 0,1650 RON |
| 23.08.2016 | 0,1650 RON |
| 22.08.2016 | 0,1650 RON |
| 19.08.2016 | 0,1653 RON |
| 18.08.2016 | 0,1655 RON |
| 17.08.2016 | 0,1657 RON |
| 16.08.2016 | 0,1650 RON |
| 12.08.2016 | 0,1650 RON |
| 11.08.2016 | 0,1650 RON |
| 10.08.2016 | 0,1649 RON |
| 09.08.2016 | 0,1649 RON |
| 08.08.2016 | 0,1650 RON |
| 05.08.2016 | 0,1652 RON |
| 04.08.2016 | 0,1648 RON |
| 03.08.2016 | 0,1646 RON |
| 02.08.2016 | 0,1648 RON |
| 01.08.2016 | 0,1648 RON |
| 29.07.2016 | 0,1651 RON |
| 28.07.2016 | 0,1650 RON |
| 27.07.2016 | 0,1653 RON |
| 26.07.2016 | 0,1652 RON |
| 25.07.2016 | 0,1644 RON |
| 22.07.2016 | 0,1651 RON |
| 21.07.2016 | 0,1654 RON |
| 20.07.2016 | 0,1656 RON |
| 19.07.2016 | 0,1655 RON |
| 18.07.2016 | 0,1653 RON |
| 15.07.2016 | 0,1659 RON |
| 14.07.2016 | 0,1661 RON |
| 13.07.2016 | 0,1660 RON |
| 12.07.2016 | 0,1661 RON |
| 11.07.2016 | 0,1662 RON |
| 08.07.2016 | 0,1670 RON |
| 07.07.2016 | 0,1671 RON |
| 06.07.2016 | 0,1671 RON |
| 05.07.2016 | 0,1668 RON |
| 04.07.2016 | 0,1668 RON |
| 01.07.2016 | 0,1667 RON |
| 30.06.2016 | 0,1669 RON |
| 29.06.2016 | 0,1669 RON |
| 28.06.2016 | 0,1668 RON |
| 27.06.2016 | 0,1664 RON |
| 24.06.2016 | 0,1673 RON |
| 23.06.2016 | 0,1670 RON |
| 22.06.2016 | 0,1674 RON |
| 21.06.2016 | 0,1675 RON |
| 17.06.2016 | 0,1675 RON |
| 16.06.2016 | 0,1677 RON |
| 15.06.2016 | 0,1674 RON |
| 14.06.2016 | 0,1672 RON |
| 13.06.2016 | 0,1671 RON |
| 10.06.2016 | 0,1669 RON |
| 09.06.2016 | 0,1669 RON |
| 08.06.2016 | 0,1669 RON |
| 07.06.2016 | 0,1668 RON |
| 06.06.2016 | 0,1671 RON |
| 03.06.2016 | 0,1672 RON |
| 02.06.2016 | 0,1672 RON |
| 01.06.2016 | 0,1671 RON |
| 31.05.2016 | 0,1670 RON |
| 30.05.2016 | 0,1666 RON |
| 27.05.2016 | 0,1667 RON |
| 26.05.2016 | 0,1667 RON |
| 25.05.2016 | 0,1667 RON |
| 24.05.2016 | 0,1669 RON |
| 23.05.2016 | 0,1671 RON |
| 20.05.2016 | 0,1667 RON |
| 19.05.2016 | 0,1666 RON |
| 18.05.2016 | 0,1663 RON |
| 17.05.2016 | 0,1660 RON |
| 16.05.2016 | 0,1660 RON |
| 13.05.2016 | 0,1664 RON |
| 12.05.2016 | 0,1663 RON |
| 11.05.2016 | 0,1661 RON |
| 10.05.2016 | 0,1661 RON |
| 09.05.2016 | 0,1660 RON |
| 06.05.2016 | 0,1665 RON |
| 05.05.2016 | 0,1666 RON |
| 04.05.2016 | 0,1662 RON |
| 03.05.2016 | 0,1659 RON |
| 29.04.2016 | 0,1655 RON |
| 28.04.2016 | 0,1654 RON |
| 27.04.2016 | 0,1651 RON |
| 26.04.2016 | 0,1657 RON |
| 25.04.2016 | 0,1655 RON |
| 22.04.2016 | 0,1656 RON |
| 21.04.2016 | 0,1658 RON |
| 20.04.2016 | 0,1660 RON |
| 19.04.2016 | 0,1658 RON |
| 18.04.2016 | 0,1656 RON |
| 15.04.2016 | 0,1655 RON |
| 14.04.2016 | 0,1653 RON |
| 13.04.2016 | 0,1654 RON |
| 12.04.2016 | 0,1655 RON |
| 11.04.2016 | 0,1653 RON |
| 08.04.2016 | 0,1653 RON |
| 07.04.2016 | 0,1653 RON |
| 06.04.2016 | 0,1652 RON |
| 05.04.2016 | 0,1652 RON |
| 04.04.2016 | 0,1652 RON |
| 01.04.2016 | 0,1654 RON |
| 31.03.2016 | 0,1654 RON |
| 30.03.2016 | 0,1647 RON |
| 29.03.2016 | 0,1649 RON |
| 28.03.2016 | 0,1649 RON |
| 25.03.2016 | 0,1649 RON |
| 24.03.2016 | 0,1650 RON |
| 23.03.2016 | 0,1651 RON |
| 22.03.2016 | 0,1653 RON |
| 21.03.2016 | 0,1652 RON |
| 18.03.2016 | 0,1653 RON |
| 17.03.2016 | 0,1654 RON |
| 16.03.2016 | 0,1656 RON |
| 15.03.2016 | 0,1652 RON |
| 14.03.2016 | 0,1651 RON |
| 11.03.2016 | 0,1649 RON |
| 10.03.2016 | 0,1649 RON |
| 09.03.2016 | 0,1650 RON |
| 08.03.2016 | 0,1649 RON |
| 07.03.2016 | 0,1650 RON |
| 04.03.2016 | 0,1651 RON |
| 03.03.2016 | 0,1647 RON |
| 02.03.2016 | 0,1649 RON |
| 01.03.2016 | 0,1651 RON |
| 29.02.2016 | 0,1652 RON |
| 26.02.2016 | 0,1648 RON |
| 25.02.2016 | 0,1651 RON |
| 24.02.2016 | 0,1655 RON |
| 23.02.2016 | 0,1653 RON |
| 22.02.2016 | 0,1656 RON |
| 19.02.2016 | 0,1651 RON |
| 18.02.2016 | 0,1649 RON |
| 17.02.2016 | 0,1649 RON |
| 16.02.2016 | 0,1651 RON |
| 15.02.2016 | 0,1653 RON |
| 12.02.2016 | 0,1654 RON |
| 11.02.2016 | 0,1656 RON |
| 10.02.2016 | 0,1659 RON |
| 09.02.2016 | 0,1660 RON |
| 08.02.2016 | 0,1655 RON |
| 05.02.2016 | 0,1666 RON |
| 04.02.2016 | 0,1668 RON |
| 03.02.2016 | 0,1670 RON |
| 02.02.2016 | 0,1669 RON |
| 01.02.2016 | 0,1677 RON |
| 29.01.2016 | 0,1677 RON |
| 28.01.2016 | 0,1679 RON |
| 27.01.2016 | 0,1677 RON |
| 26.01.2016 | 0,1677 RON |
| 25.01.2016 | 0,1675 RON |
| 22.01.2016 | 0,1675 RON |
| 21.01.2016 | 0,1675 RON |
| 20.01.2016 | 0,1676 RON |
| 19.01.2016 | 0,1677 RON |
| 18.01.2016 | 0,1678 RON |
| 15.01.2016 | 0,1679 RON |
| 14.01.2016 | 0,1679 RON |
| 13.01.2016 | 0,1676 RON |
| 12.01.2016 | 0,1677 RON |
| 11.01.2016 | 0,1675 RON |
| 08.01.2016 | 0,1675 RON |
| 07.01.2016 | 0,1675 RON |
| 06.01.2016 | 0,1674 RON |
| 05.01.2016 | 0,1675 RON |
| 04.01.2016 | 0,1671 RON |