BNR · ISTORIC
Curs BNR 2023
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2023, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CZK.
Cursul CZK în 2023
0.2013
-0.0002
(-0.10%)
Ultima cotație: 29.12.2023
Minimul anului
0.2008
+0.0021
(+1.06%)
26.10.2023
față de 26.10.2022 (0.1987)
Maximul anului
0.2118
+0.0097
(+4.80%)
13.04.2023
față de 13.04.2022 (0.2021)
Evoluție 2023
min 0.2008 · max 0.2118
Media anuală
0.2061
Prima cotație
03.01.2023
0.2041
Ultima cotație
29.12.2023
0.2013
Variație totală
-0.0028
-1.37%
Cea mai mare creștere
31.07.2023
+0.0015
Cea mai mare scădere
19.07.2023
-0.0014
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2023 (CZK)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CZK în 2023
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2023
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Oct0.2021
Noi0.2029
Dec0.2031
Cele mai mari medii lunare
Apr0.2105
Mai0.2097
Iun0.2092
Date importante în 2023
Prima cotație (an)03.01.20230.2041
Ultima cotație (an)29.12.20230.2013
Cea mai mare creștere (zi)31.07.2023+0.0015
Cea mai mare scădere (zi)19.07.2023-0.0014
Cea mai mare valoare13.04.20230.2118
Cea mai mică valoare26.10.20230.2008
Curs CZK pe luni în 2023
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,2054 | 0,2041 | 0,2066 | 20 |
| Februarie | 0,2069 | 0,2057 | 0,2089 | 20 |
| Martie | 0,2079 | 0,2051 | 0,2104 | 23 |
| Aprilie | 0,2105 | 0,2097 | 0,2118 | 18 |
| Mai | 0,2097 | 0,2088 | 0,2105 | 22 |
| Iunie | 0,2092 | 0,2078 | 0,2109 | 20 |
| Iulie | 0,2068 | 0,2043 | 0,2086 | 21 |
| August | 0,2049 | 0,2037 | 0,2064 | 22 |
| Septembrie | 0,2037 | 0,2020 | 0,2051 | 21 |
| Octombrie | 0,2021 | 0,2008 | 0,2038 | 22 |
| Noiembrie | 0,2029 | 0,2016 | 0,2047 | 21 |
| Decembrie | 0,2031 | 0,2013 | 0,2043 | 18 |
Valori zilnice CZK/RON în 2023
| Data | Curs |
|---|---|
| 29.12.2023 | 0,2013 RON |
| 28.12.2023 | 0,2015 RON |
| 27.12.2023 | 0,2019 RON |
| 22.12.2023 | 0,2024 RON |
| 21.12.2023 | 0,2029 RON |
| 20.12.2023 | 0,2026 RON |
| 19.12.2023 | 0,2027 RON |
| 18.12.2023 | 0,2024 RON |
| 15.12.2023 | 0,2034 RON |
| 14.12.2023 | 0,2032 RON |
| 13.12.2023 | 0,2031 RON |
| 12.12.2023 | 0,2035 RON |
| 11.12.2023 | 0,2042 RON |
| 08.12.2023 | 0,2040 RON |
| 07.12.2023 | 0,2040 RON |
| 06.12.2023 | 0,2043 RON |
| 05.12.2023 | 0,2036 RON |
| 04.12.2023 | 0,2040 RON |
| 29.11.2023 | 0,2047 RON |
| 28.11.2023 | 0,2044 RON |
| 27.11.2023 | 0,2039 RON |
| 24.11.2023 | 0,2037 RON |
| 23.11.2023 | 0,2039 RON |
| 22.11.2023 | 0,2029 RON |
| 21.11.2023 | 0,2028 RON |
| 20.11.2023 | 0,2028 RON |
| 17.11.2023 | 0,2034 RON |
| 16.11.2023 | 0,2032 RON |
| 15.11.2023 | 0,2028 RON |
| 14.11.2023 | 0,2025 RON |
| 13.11.2023 | 0,2020 RON |
| 10.11.2023 | 0,2028 RON |
| 09.11.2023 | 0,2020 RON |
| 08.11.2023 | 0,2017 RON |
| 07.11.2023 | 0,2020 RON |
| 06.11.2023 | 0,2034 RON |
| 03.11.2023 | 0,2032 RON |
| 02.11.2023 | 0,2018 RON |
| 01.11.2023 | 0,2016 RON |
| 31.10.2023 | 0,2024 RON |
| 30.10.2023 | 0,2014 RON |
| 27.10.2023 | 0,2015 RON |
| 26.10.2023 | 0,2008 RON |
| 25.10.2023 | 0,2011 RON |
| 24.10.2023 | 0,2015 RON |
| 23.10.2023 | 0,2016 RON |
| 20.10.2023 | 0,2015 RON |
| 19.10.2023 | 0,2012 RON |
| 18.10.2023 | 0,2017 RON |
| 17.10.2023 | 0,2016 RON |
| 16.10.2023 | 0,2011 RON |
| 13.10.2023 | 0,2015 RON |
| 12.10.2023 | 0,2020 RON |
| 11.10.2023 | 0,2022 RON |
| 10.10.2023 | 0,2026 RON |
| 09.10.2023 | 0,2033 RON |
| 06.10.2023 | 0,2030 RON |
| 05.10.2023 | 0,2038 RON |
| 04.10.2023 | 0,2038 RON |
| 03.10.2023 | 0,2033 RON |
| 02.10.2023 | 0,2036 RON |
| 29.09.2023 | 0,2041 RON |
| 28.09.2023 | 0,2040 RON |
| 27.09.2023 | 0,2034 RON |
| 26.09.2023 | 0,2039 RON |
| 25.09.2023 | 0,2036 RON |
| 22.09.2023 | 0,2037 RON |
| 21.09.2023 | 0,2034 RON |
| 20.09.2023 | 0,2038 RON |
| 19.09.2023 | 0,2032 RON |
| 18.09.2023 | 0,2032 RON |
| 15.09.2023 | 0,2031 RON |
| 14.09.2023 | 0,2033 RON |
| 13.09.2023 | 0,2031 RON |
| 12.09.2023 | 0,2020 RON |
| 11.09.2023 | 0,2033 RON |
| 08.09.2023 | 0,2038 RON |
| 07.09.2023 | 0,2037 RON |
| 06.09.2023 | 0,2048 RON |
| 05.09.2023 | 0,2050 RON |
| 04.09.2023 | 0,2051 RON |
| 01.09.2023 | 0,2050 RON |
| 31.08.2023 | 0,2050 RON |
| 30.08.2023 | 0,2052 RON |
| 29.08.2023 | 0,2045 RON |
| 28.08.2023 | 0,2045 RON |
| 25.08.2023 | 0,2046 RON |
| 24.08.2023 | 0,2045 RON |
| 23.08.2023 | 0,2048 RON |
| 22.08.2023 | 0,2057 RON |
| 21.08.2023 | 0,2058 RON |
| 18.08.2023 | 0,2055 RON |
| 17.08.2023 | 0,2047 RON |
| 16.08.2023 | 0,2050 RON |
| 14.08.2023 | 0,2055 RON |
| 11.08.2023 | 0,2046 RON |
| 10.08.2023 | 0,2038 RON |
| 09.08.2023 | 0,2037 RON |
| 08.08.2023 | 0,2042 RON |
| 07.08.2023 | 0,2041 RON |
| 04.08.2023 | 0,2045 RON |
| 03.08.2023 | 0,2058 RON |
| 02.08.2023 | 0,2064 RON |
| 01.08.2023 | 0,2059 RON |
| 31.07.2023 | 0,2063 RON |
| 28.07.2023 | 0,2048 RON |
| 27.07.2023 | 0,2050 RON |
| 26.07.2023 | 0,2047 RON |
| 25.07.2023 | 0,2043 RON |
| 24.07.2023 | 0,2043 RON |
| 21.07.2023 | 0,2054 RON |
| 20.07.2023 | 0,2063 RON |
| 19.07.2023 | 0,2066 RON |
| 18.07.2023 | 0,2080 RON |
| 17.07.2023 | 0,2079 RON |
| 14.07.2023 | 0,2079 RON |
| 13.07.2023 | 0,2080 RON |
| 12.07.2023 | 0,2076 RON |
| 11.07.2023 | 0,2075 RON |
| 10.07.2023 | 0,2076 RON |
| 07.07.2023 | 0,2070 RON |
| 06.07.2023 | 0,2079 RON |
| 05.07.2023 | 0,2081 RON |
| 04.07.2023 | 0,2086 RON |
| 03.07.2023 | 0,2086 RON |
| 30.06.2023 | 0,2090 RON |
| 29.06.2023 | 0,2096 RON |
| 28.06.2023 | 0,2095 RON |
| 27.06.2023 | 0,2102 RON |
| 26.06.2023 | 0,2095 RON |
| 23.06.2023 | 0,2093 RON |
| 22.06.2023 | 0,2095 RON |
| 21.06.2023 | 0,2088 RON |
| 20.06.2023 | 0,2089 RON |
| 19.06.2023 | 0,2088 RON |
| 16.06.2023 | 0,2084 RON |
| 15.06.2023 | 0,2084 RON |
| 14.06.2023 | 0,2078 RON |
| 13.06.2023 | 0,2082 RON |
| 12.06.2023 | 0,2091 RON |
| 09.06.2023 | 0,2095 RON |
| 08.06.2023 | 0,2099 RON |
| 07.06.2023 | 0,2099 RON |
| 06.06.2023 | 0,2109 RON |
| 02.06.2023 | 0,2096 RON |
| 31.05.2023 | 0,2095 RON |
| 30.05.2023 | 0,2096 RON |
| 29.05.2023 | 0,2093 RON |
| 26.05.2023 | 0,2096 RON |
| 25.05.2023 | 0,2095 RON |
| 24.05.2023 | 0,2096 RON |
| 23.05.2023 | 0,2100 RON |
| 22.05.2023 | 0,2100 RON |
| 19.05.2023 | 0,2097 RON |
| 18.05.2023 | 0,2098 RON |
| 17.05.2023 | 0,2097 RON |
| 16.05.2023 | 0,2090 RON |
| 15.05.2023 | 0,2090 RON |
| 12.05.2023 | 0,2088 RON |
| 11.05.2023 | 0,2098 RON |
| 10.05.2023 | 0,2101 RON |
| 09.05.2023 | 0,2105 RON |
| 08.05.2023 | 0,2103 RON |
| 05.05.2023 | 0,2103 RON |
| 04.05.2023 | 0,2099 RON |
| 03.05.2023 | 0,2094 RON |
| 02.05.2023 | 0,2091 RON |
| 28.04.2023 | 0,2101 RON |
| 27.04.2023 | 0,2104 RON |
| 26.04.2023 | 0,2105 RON |
| 25.04.2023 | 0,2101 RON |
| 24.04.2023 | 0,2104 RON |
| 21.04.2023 | 0,2099 RON |
| 20.04.2023 | 0,2097 RON |
| 19.04.2023 | 0,2104 RON |
| 18.04.2023 | 0,2113 RON |
| 13.04.2023 | 0,2118 RON |
| 12.04.2023 | 0,2105 RON |
| 11.04.2023 | 0,2108 RON |
| 10.04.2023 | 0,2106 RON |
| 07.04.2023 | 0,2108 RON |
| 06.04.2023 | 0,2106 RON |
| 05.04.2023 | 0,2104 RON |
| 04.04.2023 | 0,2108 RON |
| 03.04.2023 | 0,2107 RON |
| 31.03.2023 | 0,2103 RON |
| 30.03.2023 | 0,2104 RON |
| 29.03.2023 | 0,2093 RON |
| 28.03.2023 | 0,2084 RON |
| 27.03.2023 | 0,2081 RON |
| 24.03.2023 | 0,2078 RON |
| 23.03.2023 | 0,2079 RON |
| 22.03.2023 | 0,2071 RON |
| 21.03.2023 | 0,2062 RON |
| 20.03.2023 | 0,2051 RON |
| 17.03.2023 | 0,2054 RON |
| 16.03.2023 | 0,2052 RON |
| 15.03.2023 | 0,2059 RON |
| 14.03.2023 | 0,2070 RON |
| 13.03.2023 | 0,2070 RON |
| 10.03.2023 | 0,2075 RON |
| 09.03.2023 | 0,2082 RON |
| 08.03.2023 | 0,2080 RON |
| 07.03.2023 | 0,2093 RON |
| 06.03.2023 | 0,2090 RON |
| 03.03.2023 | 0,2095 RON |
| 02.03.2023 | 0,2099 RON |
| 01.03.2023 | 0,2102 RON |
| 28.02.2023 | 0,2089 RON |
| 27.02.2023 | 0,2082 RON |
| 24.02.2023 | 0,2079 RON |
| 23.02.2023 | 0,2072 RON |
| 22.02.2023 | 0,2077 RON |
| 21.02.2023 | 0,2072 RON |
| 20.02.2023 | 0,2075 RON |
| 17.02.2023 | 0,2067 RON |
| 16.02.2023 | 0,2070 RON |
| 15.02.2023 | 0,2067 RON |
| 14.02.2023 | 0,2063 RON |
| 13.02.2023 | 0,2067 RON |
| 10.02.2023 | 0,2069 RON |
| 09.02.2023 | 0,2062 RON |
| 08.02.2023 | 0,2059 RON |
| 07.02.2023 | 0,2057 RON |
| 06.02.2023 | 0,2057 RON |
| 03.02.2023 | 0,2062 RON |
| 02.02.2023 | 0,2061 RON |
| 01.02.2023 | 0,2067 RON |
| 31.01.2023 | 0,2066 RON |
| 30.01.2023 | 0,2056 RON |
| 27.01.2023 | 0,2053 RON |
| 26.01.2023 | 0,2054 RON |
| 25.01.2023 | 0,2056 RON |
| 23.01.2023 | 0,2060 RON |
| 20.01.2023 | 0,2057 RON |
| 19.01.2023 | 0,2058 RON |
| 18.01.2023 | 0,2057 RON |
| 17.01.2023 | 0,2055 RON |
| 16.01.2023 | 0,2058 RON |
| 13.01.2023 | 0,2057 RON |
| 12.01.2023 | 0,2054 RON |
| 11.01.2023 | 0,2053 RON |
| 10.01.2023 | 0,2051 RON |
| 09.01.2023 | 0,2051 RON |
| 06.01.2023 | 0,2048 RON |
| 05.01.2023 | 0,2050 RON |
| 04.01.2023 | 0,2047 RON |
| 03.01.2023 | 0,2041 RON |