BNR · ISTORIC
Curs BNR 2005
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2005, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru JPY.
Cursul JPY în 2005
0.0265
+0.0000
(+0.14%)
Ultima cotație: 30.12.2005
Minimul anului
0.0247
-0.0052
(-17.41%)
10.08.2005
față de 10.08.2004 (0.0299)
Maximul anului
0.0286
-0.0018
(-5.84%)
21.01.2005
față de 21.01.2004 (0.0304)
Evoluție 2005
min 0.0247 · max 0.0286
Media anuală
0.0265
Prima cotație
03.01.2005
0.0283
Ultima cotație
30.12.2005
0.0265
Variație totală
-0.0018
-6.39%
Cea mai mare creștere
15.02.2005
+0.0009
Cea mai mare scădere
18.02.2005
-0.0014
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2005 (JPY)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului JPY în 2005
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2005
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Aug0.0258
Sep0.0258
Dec0.0260
Cele mai mari medii lunare
Ian0.0281
Iun0.0273
Feb0.0269
Date importante în 2005
Prima cotație (an)03.01.20050.0283
Ultima cotație (an)30.12.20050.0265
Cea mai mare creștere (zi)15.02.2005+0.0009
Cea mai mare scădere (zi)18.02.2005-0.0014
Cea mai mare valoare21.01.20050.0286
Cea mai mică valoare10.08.20050.0247
Curs JPY pe luni în 2005
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0281 | 0,0278 | 0,0286 | 21 |
| Februarie | 0,0269 | 0,0260 | 0,0277 | 20 |
| Martie | 0,0262 | 0,0256 | 0,0266 | 23 |
| Aprilie | 0,0261 | 0,0258 | 0,0266 | 21 |
| Mai | 0,0267 | 0,0266 | 0,0271 | 21 |
| Iunie | 0,0273 | 0,0271 | 0,0276 | 21 |
| Iulie | 0,0264 | 0,0259 | 0,0271 | 20 |
| August | 0,0258 | 0,0247 | 0,0266 | 23 |
| Septembrie | 0,0258 | 0,0254 | 0,0264 | 22 |
| Octombrie | 0,0261 | 0,0259 | 0,0263 | 21 |
| Noiembrie | 0,0262 | 0,0259 | 0,0266 | 22 |
| Decembrie | 0,0260 | 0,0254 | 0,0265 | 20 |
Valori zilnice JPY/RON în 2005
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2005 | 0,0265 RON |
| 29.12.2005 | 0,0264 RON |
| 28.12.2005 | 0,0264 RON |
| 27.12.2005 | 0,0264 RON |
| 23.12.2005 | 0,0265 RON |
| 22.12.2005 | 0,0264 RON |
| 21.12.2005 | 0,0263 RON |
| 20.12.2005 | 0,0262 RON |
| 19.12.2005 | 0,0261 RON |
| 16.12.2005 | 0,0263 RON |
| 15.12.2005 | 0,0261 RON |
| 14.12.2005 | 0,0256 RON |
| 13.12.2005 | 0,0254 RON |
| 12.12.2005 | 0,0254 RON |
| 09.12.2005 | 0,0256 RON |
| 08.12.2005 | 0,0258 RON |
| 07.12.2005 | 0,0258 RON |
| 06.12.2005 | 0,0256 RON |
| 05.12.2005 | 0,0258 RON |
| 02.12.2005 | 0,0259 RON |
| 30.11.2005 | 0,0259 RON |
| 29.11.2005 | 0,0259 RON |
| 28.11.2005 | 0,0261 RON |
| 25.11.2005 | 0,0261 RON |
| 24.11.2005 | 0,0261 RON |
| 23.11.2005 | 0,0262 RON |
| 22.11.2005 | 0,0263 RON |
| 21.11.2005 | 0,0260 RON |
| 18.11.2005 | 0,0262 RON |
| 17.11.2005 | 0,0262 RON |
| 16.11.2005 | 0,0261 RON |
| 15.11.2005 | 0,0261 RON |
| 14.11.2005 | 0,0262 RON |
| 11.11.2005 | 0,0263 RON |
| 10.11.2005 | 0,0262 RON |
| 09.11.2005 | 0,0266 RON |
| 08.11.2005 | 0,0266 RON |
| 07.11.2005 | 0,0265 RON |
| 04.11.2005 | 0,0261 RON |
| 03.11.2005 | 0,0259 RON |
| 02.11.2005 | 0,0260 RON |
| 01.11.2005 | 0,0262 RON |
| 31.10.2005 | 0,0261 RON |
| 28.10.2005 | 0,0259 RON |
| 27.10.2005 | 0,0259 RON |
| 26.10.2005 | 0,0259 RON |
| 25.10.2005 | 0,0260 RON |
| 24.10.2005 | 0,0260 RON |
| 21.10.2005 | 0,0261 RON |
| 20.10.2005 | 0,0261 RON |
| 19.10.2005 | 0,0261 RON |
| 18.10.2005 | 0,0260 RON |
| 17.10.2005 | 0,0262 RON |
| 14.10.2005 | 0,0262 RON |
| 13.10.2005 | 0,0263 RON |
| 12.10.2005 | 0,0261 RON |
| 11.10.2005 | 0,0262 RON |
| 10.10.2005 | 0,0260 RON |
| 07.10.2005 | 0,0261 RON |
| 06.10.2005 | 0,0260 RON |
| 05.10.2005 | 0,0262 RON |
| 04.10.2005 | 0,0260 RON |
| 03.10.2005 | 0,0261 RON |
| 30.09.2005 | 0,0261 RON |
| 29.09.2005 | 0,0261 RON |
| 28.09.2005 | 0,0261 RON |
| 27.09.2005 | 0,0259 RON |
| 26.09.2005 | 0,0262 RON |
| 23.09.2005 | 0,0264 RON |
| 22.09.2005 | 0,0259 RON |
| 21.09.2005 | 0,0257 RON |
| 20.09.2005 | 0,0257 RON |
| 19.09.2005 | 0,0257 RON |
| 16.09.2005 | 0,0256 RON |
| 15.09.2005 | 0,0258 RON |
| 14.09.2005 | 0,0258 RON |
| 13.09.2005 | 0,0257 RON |
| 12.09.2005 | 0,0258 RON |
| 09.09.2005 | 0,0254 RON |
| 08.09.2005 | 0,0255 RON |
| 07.09.2005 | 0,0255 RON |
| 06.09.2005 | 0,0256 RON |
| 05.09.2005 | 0,0257 RON |
| 02.09.2005 | 0,0256 RON |
| 01.09.2005 | 0,0256 RON |
| 31.08.2005 | 0,0258 RON |
| 30.08.2005 | 0,0258 RON |
| 29.08.2005 | 0,0260 RON |
| 26.08.2005 | 0,0262 RON |
| 25.08.2005 | 0,0259 RON |
| 24.08.2005 | 0,0260 RON |
| 23.08.2005 | 0,0261 RON |
| 22.08.2005 | 0,0265 RON |
| 19.08.2005 | 0,0265 RON |
| 18.08.2005 | 0,0265 RON |
| 17.08.2005 | 0,0266 RON |
| 16.08.2005 | 0,0266 RON |
| 15.08.2005 | 0,0263 RON |
| 12.08.2005 | 0,0259 RON |
| 11.08.2005 | 0,0253 RON |
| 10.08.2005 | 0,0247 RON |
| 09.08.2005 | 0,0247 RON |
| 08.08.2005 | 0,0248 RON |
| 05.08.2005 | 0,0250 RON |
| 04.08.2005 | 0,0251 RON |
| 03.08.2005 | 0,0252 RON |
| 02.08.2005 | 0,0255 RON |
| 01.08.2005 | 0,0256 RON |
| 29.07.2005 | 0,0259 RON |
| 28.07.2005 | 0,0259 RON |
| 27.07.2005 | 0,0261 RON |
| 26.07.2005 | 0,0263 RON |
| 25.07.2005 | 0,0263 RON |
| 22.07.2005 | 0,0263 RON |
| 21.07.2005 | 0,0260 RON |
| 20.07.2005 | 0,0261 RON |
| 19.07.2005 | 0,0264 RON |
| 18.07.2005 | 0,0263 RON |
| 15.07.2005 | 0,0263 RON |
| 14.07.2005 | 0,0264 RON |
| 13.07.2005 | 0,0263 RON |
| 12.07.2005 | 0,0264 RON |
| 11.07.2005 | 0,0266 RON |
| 08.07.2005 | 0,0268 RON |
| 07.07.2005 | 0,0268 RON |
| 06.07.2005 | 0,0270 RON |
| 05.07.2005 | 0,0270 RON |
| 04.07.2005 | 0,0271 RON |
| 29.06.2005 | 0,0271 RON |
| 28.06.2005 | 0,0271 RON |
| 27.06.2005 | 0,0272 RON |
| 24.06.2005 | 0,0274 RON |
| 23.06.2005 | 0,0275 RON |
| 22.06.2005 | 0,0274 RON |
| 21.06.2005 | 0,0274 RON |
| 20.06.2005 | 0,0272 RON |
| 17.06.2005 | 0,0273 RON |
| 16.06.2005 | 0,0273 RON |
| 15.06.2005 | 0,0274 RON |
| 14.06.2005 | 0,0273 RON |
| 13.06.2005 | 0,0275 RON |
| 10.06.2005 | 0,0275 RON |
| 09.06.2005 | 0,0275 RON |
| 08.06.2005 | 0,0274 RON |
| 07.06.2005 | 0,0276 RON |
| 06.06.2005 | 0,0275 RON |
| 03.06.2005 | 0,0273 RON |
| 02.06.2005 | 0,0272 RON |
| 01.06.2005 | 0,0272 RON |
| 31.05.2005 | 0,0271 RON |
| 30.05.2005 | 0,0268 RON |
| 27.05.2005 | 0,0268 RON |
| 26.05.2005 | 0,0267 RON |
| 25.05.2005 | 0,0267 RON |
| 24.05.2005 | 0,0268 RON |
| 23.05.2005 | 0,0267 RON |
| 20.05.2005 | 0,0266 RON |
| 19.05.2005 | 0,0267 RON |
| 18.05.2005 | 0,0267 RON |
| 17.05.2005 | 0,0267 RON |
| 16.05.2005 | 0,0266 RON |
| 13.05.2005 | 0,0267 RON |
| 12.05.2005 | 0,0267 RON |
| 11.05.2005 | 0,0267 RON |
| 10.05.2005 | 0,0266 RON |
| 09.05.2005 | 0,0267 RON |
| 06.05.2005 | 0,0267 RON |
| 05.05.2005 | 0,0268 RON |
| 04.05.2005 | 0,0267 RON |
| 03.05.2005 | 0,0268 RON |
| 29.04.2005 | 0,0266 RON |
| 28.04.2005 | 0,0265 RON |
| 27.04.2005 | 0,0263 RON |
| 26.04.2005 | 0,0264 RON |
| 25.04.2005 | 0,0264 RON |
| 22.04.2005 | 0,0259 RON |
| 21.04.2005 | 0,0258 RON |
| 20.04.2005 | 0,0262 RON |
| 19.04.2005 | 0,0260 RON |
| 18.04.2005 | 0,0259 RON |
| 15.04.2005 | 0,0260 RON |
| 14.04.2005 | 0,0261 RON |
| 13.04.2005 | 0,0260 RON |
| 12.04.2005 | 0,0259 RON |
| 11.04.2005 | 0,0260 RON |
| 08.04.2005 | 0,0262 RON |
| 07.04.2005 | 0,0261 RON |
| 06.04.2005 | 0,0261 RON |
| 05.04.2005 | 0,0262 RON |
| 04.04.2005 | 0,0262 RON |
| 01.04.2005 | 0,0263 RON |
| 31.03.2005 | 0,0266 RON |
| 30.03.2005 | 0,0264 RON |
| 29.03.2005 | 0,0263 RON |
| 28.03.2005 | 0,0264 RON |
| 25.03.2005 | 0,0265 RON |
| 24.03.2005 | 0,0265 RON |
| 23.03.2005 | 0,0263 RON |
| 22.03.2005 | 0,0264 RON |
| 21.03.2005 | 0,0262 RON |
| 18.03.2005 | 0,0261 RON |
| 17.03.2005 | 0,0261 RON |
| 16.03.2005 | 0,0261 RON |
| 15.03.2005 | 0,0257 RON |
| 14.03.2005 | 0,0256 RON |
| 11.03.2005 | 0,0257 RON |
| 10.03.2005 | 0,0258 RON |
| 09.03.2005 | 0,0259 RON |
| 08.03.2005 | 0,0258 RON |
| 07.03.2005 | 0,0261 RON |
| 04.03.2005 | 0,0264 RON |
| 03.03.2005 | 0,0265 RON |
| 02.03.2005 | 0,0266 RON |
| 01.03.2005 | 0,0263 RON |
| 28.02.2005 | 0,0263 RON |
| 25.02.2005 | 0,0261 RON |
| 24.02.2005 | 0,0262 RON |
| 23.02.2005 | 0,0265 RON |
| 22.02.2005 | 0,0265 RON |
| 21.02.2005 | 0,0260 RON |
| 18.02.2005 | 0,0263 RON |
| 17.02.2005 | 0,0276 RON |
| 16.02.2005 | 0,0276 RON |
| 15.02.2005 | 0,0270 RON |
| 14.02.2005 | 0,0261 RON |
| 11.02.2005 | 0,0265 RON |
| 10.02.2005 | 0,0269 RON |
| 09.02.2005 | 0,0273 RON |
| 08.02.2005 | 0,0274 RON |
| 07.02.2005 | 0,0277 RON |
| 04.02.2005 | 0,0277 RON |
| 03.02.2005 | 0,0275 RON |
| 02.02.2005 | 0,0276 RON |
| 01.02.2005 | 0,0277 RON |
| 31.01.2005 | 0,0278 RON |
| 28.01.2005 | 0,0280 RON |
| 27.01.2005 | 0,0280 RON |
| 26.01.2005 | 0,0280 RON |
| 25.01.2005 | 0,0280 RON |
| 24.01.2005 | 0,0286 RON |
| 21.01.2005 | 0,0286 RON |
| 20.01.2005 | 0,0285 RON |
| 19.01.2005 | 0,0279 RON |
| 18.01.2005 | 0,0278 RON |
| 17.01.2005 | 0,0282 RON |
| 14.01.2005 | 0,0283 RON |
| 13.01.2005 | 0,0281 RON |
| 12.01.2005 | 0,0280 RON |
| 11.01.2005 | 0,0280 RON |
| 10.01.2005 | 0,0283 RON |
| 07.01.2005 | 0,0281 RON |
| 06.01.2005 | 0,0279 RON |
| 05.01.2005 | 0,0278 RON |
| 04.01.2005 | 0,0280 RON |
| 03.01.2005 | 0,0283 RON |