BNR · ISTORIC

Curs BNR 2005

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2005, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru USD.

Cursul USD în 2005 3.1078 -0.0082 (-0.26%) Ultima cotație: 30.12.2005
Minimul anului
2.6771 -0.5909 (-18.08%)
11.03.2005 față de 11.03.2004 (3.2680)
Maximul anului
3.1384 -0.0014 (-0.04%)
08.11.2005 față de 08.11.2004 (3.1398)
Evoluție 2005 min 2.6771 · max 3.1384
Media anuală 2.9120
Prima cotație 03.01.2005 2.9027
Ultima cotație 30.12.2005 3.1078
Variație totală +0.2051 +7.07%
Cea mai mare creștere 15.02.2005 +0.0916
Cea mai mare scădere 18.02.2005 -0.1411

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2005 (USD)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului USD în 2005

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2005

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Mar2.7570
Apr2.8041
Feb2.8244

Cele mai mari medii lunare

Noi3.0974
Dec3.0836
Oct2.9927

Date importante în 2005

Prima cotație (an)03.01.20052.9027
Ultima cotație (an)30.12.20053.1078
Cea mai mare creștere (zi)15.02.2005+0.0916
Cea mai mare scădere (zi)18.02.2005-0.1411
Cea mai mare valoare08.11.20053.1384
Cea mai mică valoare11.03.20052.6771

Curs USD pe luni în 2005

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 2,9076 2,8587 2,9686 21
Februarie 2,8244 2,7385 2,9111 20
Martie 2,7570 2,6771 2,8429 23
Aprilie 2,8041 2,7563 2,8473 21
Mai 2,8508 2,7946 2,9278 21
Iunie 2,9695 2,9328 3,0012 21
Iulie 2,9608 2,9162 3,0223 20
August 2,8512 2,7414 2,9256 23
Septembrie 2,8648 2,7954 2,9585 22
Octombrie 2,9927 2,9516 3,0259 21
Noiembrie 3,0974 3,0329 3,1384 22
Decembrie 3,0836 3,0339 3,1263 20

Valori zilnice USD/RON în 2005

DataCurs
30.12.2005 3,1078 RON
29.12.2005 3,1160 RON
28.12.2005 3,0956 RON
27.12.2005 3,0886 RON
23.12.2005 3,0831 RON
22.12.2005 3,0963 RON
21.12.2005 3,0790 RON
20.12.2005 3,0555 RON
19.12.2005 3,0390 RON
16.12.2005 3,0520 RON
15.12.2005 3,0339 RON
14.12.2005 3,0397 RON
13.12.2005 3,0568 RON
12.12.2005 3,0650 RON
09.12.2005 3,0855 RON
08.12.2005 3,1015 RON
07.12.2005 3,1217 RON
06.12.2005 3,1047 RON
05.12.2005 3,1231 RON
02.12.2005 3,1263 RON
30.11.2005 3,1024 RON
29.11.2005 3,0854 RON
28.11.2005 3,1227 RON
25.11.2005 3,1104 RON
24.11.2005 3,0939 RON
23.11.2005 3,1037 RON
22.11.2005 3,1309 RON
21.11.2005 3,0950 RON
18.11.2005 3,1150 RON
17.11.2005 3,1105 RON
16.11.2005 3,1167 RON
15.11.2005 3,1093 RON
14.11.2005 3,0979 RON
11.11.2005 3,0967 RON
10.11.2005 3,0809 RON
09.11.2005 3,1200 RON
08.11.2005 3,1384 RON
07.11.2005 3,1211 RON
04.11.2005 3,0697 RON
03.11.2005 3,0329 RON
02.11.2005 3,0420 RON
01.11.2005 3,0477 RON
31.10.2005 3,0259 RON
28.10.2005 2,9842 RON
27.10.2005 2,9854 RON
26.10.2005 2,9880 RON
25.10.2005 2,9984 RON
24.10.2005 3,0118 RON
21.10.2005 3,0045 RON
20.10.2005 3,0119 RON
19.10.2005 3,0112 RON
18.10.2005 3,0102 RON
17.10.2005 3,0009 RON
14.10.2005 3,0100 RON
13.10.2005 3,0228 RON
12.10.2005 2,9935 RON
11.10.2005 2,9856 RON
10.10.2005 2,9642 RON
07.10.2005 2,9516 RON
06.10.2005 2,9638 RON
05.10.2005 2,9743 RON
04.10.2005 2,9726 RON
03.10.2005 2,9765 RON
30.09.2005 2,9585 RON
29.09.2005 2,9402 RON
28.09.2005 2,9488 RON
27.09.2005 2,9287 RON
26.09.2005 2,9489 RON
23.09.2005 2,9427 RON
22.09.2005 2,8796 RON
21.09.2005 2,8573 RON
20.09.2005 2,8690 RON
19.09.2005 2,8674 RON
16.09.2005 2,8337 RON
15.09.2005 2,8474 RON
14.09.2005 2,8493 RON
13.09.2005 2,8459 RON
12.09.2005 2,8377 RON
09.09.2005 2,8109 RON
08.09.2005 2,8205 RON
07.09.2005 2,8009 RON
06.09.2005 2,8074 RON
05.09.2005 2,7954 RON
02.09.2005 2,7957 RON
01.09.2005 2,8388 RON
31.08.2005 2,8750 RON
30.08.2005 2,8683 RON
29.08.2005 2,8669 RON
26.08.2005 2,8734 RON
25.08.2005 2,8522 RON
24.08.2005 2,8778 RON
23.08.2005 2,8721 RON
22.08.2005 2,9034 RON
19.08.2005 2,9255 RON
18.08.2005 2,9256 RON
17.08.2005 2,9228 RON
16.08.2005 2,9099 RON
15.08.2005 2,8846 RON
12.08.2005 2,8378 RON
11.08.2005 2,7898 RON
10.08.2005 2,7414 RON
09.08.2005 2,7693 RON
08.08.2005 2,7702 RON
05.08.2005 2,7904 RON
04.08.2005 2,7988 RON
03.08.2005 2,8095 RON
02.08.2005 2,8459 RON
01.08.2005 2,8672 RON
29.07.2005 2,9164 RON
28.07.2005 2,9162 RON
27.07.2005 2,9409 RON
26.07.2005 2,9543 RON
25.07.2005 2,9425 RON
22.07.2005 2,9207 RON
21.07.2005 2,9297 RON
20.07.2005 2,9467 RON
19.07.2005 2,9711 RON
18.07.2005 2,9527 RON
15.07.2005 2,9470 RON
14.07.2005 2,9532 RON
13.07.2005 2,9329 RON
12.07.2005 2,9350 RON
11.07.2005 2,9804 RON
08.07.2005 3,0117 RON
07.07.2005 2,9980 RON
06.07.2005 3,0219 RON
05.07.2005 3,0223 RON
04.07.2005 3,0216 RON
29.06.2005 2,9891 RON
28.06.2005 2,9809 RON
27.06.2005 2,9687 RON
24.06.2005 2,9939 RON
23.06.2005 2,9849 RON
22.06.2005 2,9787 RON
21.06.2005 2,9935 RON
20.06.2005 2,9566 RON
17.06.2005 2,9811 RON
16.06.2005 2,9856 RON
15.06.2005 3,0000 RON
14.06.2005 2,9793 RON
13.06.2005 3,0012 RON
10.06.2005 2,9551 RON
09.06.2005 2,9533 RON
08.06.2005 2,9328 RON
07.06.2005 2,9411 RON
06.06.2005 2,9470 RON
03.06.2005 2,9421 RON
02.06.2005 2,9433 RON
01.06.2005 2,9510 RON
31.05.2005 2,9278 RON
30.05.2005 2,8916 RON
27.05.2005 2,8856 RON
26.05.2005 2,8785 RON
25.05.2005 2,8780 RON
24.05.2005 2,8777 RON
23.05.2005 2,8818 RON
20.05.2005 2,8621 RON
19.05.2005 2,8585 RON
18.05.2005 2,8661 RON
17.05.2005 2,8569 RON
16.05.2005 2,8628 RON
13.05.2005 2,8631 RON
12.05.2005 2,8322 RON
11.05.2005 2,8148 RON
10.05.2005 2,8142 RON
09.05.2005 2,8120 RON
06.05.2005 2,7946 RON
05.05.2005 2,7983 RON
04.05.2005 2,7957 RON
03.05.2005 2,8142 RON
29.04.2005 2,7931 RON
28.04.2005 2,8019 RON
27.04.2005 2,7943 RON
26.04.2005 2,7916 RON
25.04.2005 2,7900 RON
22.04.2005 2,7563 RON
21.04.2005 2,7650 RON
20.04.2005 2,7986 RON
19.04.2005 2,7953 RON
18.04.2005 2,7870 RON
15.04.2005 2,8200 RON
14.04.2005 2,8158 RON
13.04.2005 2,7903 RON
12.04.2005 2,7936 RON
11.04.2005 2,8012 RON
08.04.2005 2,8399 RON
07.04.2005 2,8244 RON
06.04.2005 2,8303 RON
05.04.2005 2,8473 RON
04.04.2005 2,8257 RON
01.04.2005 2,8239 RON
31.03.2005 2,8429 RON
30.03.2005 2,8339 RON
29.03.2005 2,8169 RON
28.03.2005 2,8174 RON
25.03.2005 2,8176 RON
24.03.2005 2,8224 RON
23.03.2005 2,7748 RON
22.03.2005 2,7695 RON
21.03.2005 2,7521 RON
18.03.2005 2,7413 RON
17.03.2005 2,7242 RON
16.03.2005 2,7199 RON
15.03.2005 2,6895 RON
14.03.2005 2,6885 RON
11.03.2005 2,6771 RON
10.03.2005 2,6930 RON
09.03.2005 2,6940 RON
08.03.2005 2,7096 RON
07.03.2005 2,7389 RON
04.03.2005 2,7818 RON
03.03.2005 2,7749 RON
02.03.2005 2,7878 RON
01.03.2005 2,7439 RON
28.02.2005 2,7473 RON
25.02.2005 2,7527 RON
24.02.2005 2,7453 RON
23.02.2005 2,7830 RON
22.02.2005 2,7500 RON
21.02.2005 2,7447 RON
18.02.2005 2,7700 RON
17.02.2005 2,9111 RON
16.02.2005 2,9064 RON
15.02.2005 2,8301 RON
14.02.2005 2,7385 RON
11.02.2005 2,8008 RON
10.02.2005 2,8499 RON
09.02.2005 2,8820 RON
08.02.2005 2,9016 RON
07.02.2005 2,8997 RON
04.02.2005 2,8828 RON
03.02.2005 2,8553 RON
02.02.2005 2,8581 RON
01.02.2005 2,8793 RON
31.01.2005 2,8855 RON
28.01.2005 2,8902 RON
27.01.2005 2,8979 RON
26.01.2005 2,8943 RON
25.01.2005 2,8958 RON
24.01.2005 2,9364 RON
21.01.2005 2,9686 RON
20.01.2005 2,9323 RON
19.01.2005 2,8587 RON
18.01.2005 2,8645 RON
17.01.2005 2,8759 RON
14.01.2005 2,9077 RON
13.01.2005 2,8868 RON
12.01.2005 2,9006 RON
11.01.2005 2,9125 RON
10.01.2005 2,9504 RON
07.01.2005 2,9334 RON
06.01.2005 2,9369 RON
05.01.2005 2,9223 RON
04.01.2005 2,9065 RON
03.01.2005 2,9027 RON