BNR · ISTORIC

Curs BNR 2005

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2005, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru EUR.

Cursul EUR în 2005 3.6771 -0.0137 (-0.37%) Ultima cotație: 30.12.2005
Minimul anului
3.4022 -0.6702 (-16.46%)
10.08.2005 față de 10.08.2004 (4.0724)
Maximul anului
3.9310 -0.1807 (-4.39%)
03.01.2005 față de 31.12.2003 (4.1117)
Evoluție 2005 min 3.4022 · max 3.9310
Media anuală 3.6221
Prima cotație 03.01.2005 3.9310
Ultima cotație 30.12.2005 3.6771
Variație totală -0.2539 -6.46%
Cea mai mare creștere 15.02.2005 +0.1223
Cea mai mare scădere 18.02.2005 -0.1893

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2005 (EUR)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului EUR în 2005

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2005

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Aug3.5057
Sep3.5103
Iul3.5655

Cele mai mari medii lunare

Ian3.8178
Feb3.6765
Dec3.6589

Date importante în 2005

Prima cotație (an)03.01.20053.9310
Ultima cotație (an)30.12.20053.6771
Cea mai mare creștere (zi)15.02.2005+0.1223
Cea mai mare scădere (zi)18.02.2005-0.1893
Cea mai mare valoare03.01.20053.9310
Cea mai mică valoare10.08.20053.4022

Curs EUR pe luni în 2005

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 3,8178 3,7376 3,9310 21
Februarie 3,6765 3,5515 3,8026 20
Martie 3,6338 3,5897 3,6825 23
Aprilie 3,6293 3,6021 3,6617 21
Mai 3,6182 3,6109 3,6301 21
Iunie 3,6139 3,6050 3,6193 21
Iulie 3,5655 3,5197 3,5986 20
August 3,5057 3,4022 3,5905 23
Septembrie 3,5103 3,4772 3,5692 22
Octombrie 3,5984 3,5477 3,6503 21
Noiembrie 3,6530 3,6255 3,6901 22
Decembrie 3,6589 3,6377 3,6908 20

Valori zilnice EUR/RON în 2005

DataCurs
30.12.2005 3,6771 RON
29.12.2005 3,6908 RON
28.12.2005 3,6878 RON
27.12.2005 3,6629 RON
23.12.2005 3,6617 RON
22.12.2005 3,6623 RON
21.12.2005 3,6588 RON
20.12.2005 3,6597 RON
19.12.2005 3,6494 RON
16.12.2005 3,6632 RON
15.12.2005 3,6474 RON
14.12.2005 3,6533 RON
13.12.2005 3,6457 RON
12.12.2005 3,6426 RON
09.12.2005 3,6377 RON
08.12.2005 3,6500 RON
07.12.2005 3,6597 RON
06.12.2005 3,6522 RON
05.12.2005 3,6548 RON
02.12.2005 3,6614 RON
30.11.2005 3,6549 RON
29.11.2005 3,6449 RON
28.11.2005 3,6543 RON
25.11.2005 3,6578 RON
24.11.2005 3,6524 RON
23.11.2005 3,6634 RON
22.11.2005 3,6663 RON
21.11.2005 3,6561 RON
18.11.2005 3,6390 RON
17.11.2005 3,6310 RON
16.11.2005 3,6422 RON
15.11.2005 3,6301 RON
14.11.2005 3,6375 RON
11.11.2005 3,6255 RON
10.11.2005 3,6276 RON
09.11.2005 3,6683 RON
08.11.2005 3,6834 RON
07.11.2005 3,6901 RON
04.11.2005 3,6663 RON
03.11.2005 3,6591 RON
02.11.2005 3,6560 RON
01.11.2005 3,6594 RON
31.10.2005 3,6503 RON
28.10.2005 3,6255 RON
27.10.2005 3,6184 RON
26.10.2005 3,6055 RON
25.10.2005 3,6057 RON
24.10.2005 3,5983 RON
21.10.2005 3,6137 RON
20.10.2005 3,6069 RON
19.10.2005 3,5979 RON
18.10.2005 3,5983 RON
17.10.2005 3,6123 RON
14.10.2005 3,6127 RON
13.10.2005 3,6203 RON
12.10.2005 3,5906 RON
11.10.2005 3,5956 RON
10.10.2005 3,5966 RON
07.10.2005 3,5866 RON
06.10.2005 3,5734 RON
05.10.2005 3,5580 RON
04.10.2005 3,5477 RON
03.10.2005 3,5521 RON
30.09.2005 3,5586 RON
29.09.2005 3,5450 RON
28.09.2005 3,5422 RON
27.09.2005 3,5240 RON
26.09.2005 3,5518 RON
23.09.2005 3,5692 RON
22.09.2005 3,5170 RON
21.09.2005 3,4881 RON
20.09.2005 3,4860 RON
19.09.2005 3,4797 RON
16.09.2005 3,4772 RON
15.09.2005 3,4797 RON
14.09.2005 3,4976 RON
13.09.2005 3,4975 RON
12.09.2005 3,4978 RON
09.09.2005 3,4851 RON
08.09.2005 3,5016 RON
07.09.2005 3,4959 RON
06.09.2005 3,4992 RON
05.09.2005 3,5084 RON
02.09.2005 3,5135 RON
01.09.2005 3,5108 RON
31.08.2005 3,5111 RON
30.08.2005 3,5005 RON
29.08.2005 3,5305 RON
26.08.2005 3,5367 RON
25.08.2005 3,5086 RON
24.08.2005 3,5091 RON
23.08.2005 3,5142 RON
22.08.2005 3,5373 RON
19.08.2005 3,5620 RON
18.08.2005 3,5787 RON
17.08.2005 3,5905 RON
16.08.2005 3,5869 RON
15.08.2005 3,5720 RON
12.08.2005 3,5389 RON
11.08.2005 3,4607 RON
10.08.2005 3,4022 RON
09.08.2005 3,4264 RON
08.08.2005 3,4306 RON
05.08.2005 3,4508 RON
04.08.2005 3,4455 RON
03.08.2005 3,4592 RON
02.08.2005 3,4776 RON
01.08.2005 3,5014 RON
29.07.2005 3,5237 RON
28.07.2005 3,5197 RON
27.07.2005 3,5272 RON
26.07.2005 3,5447 RON
25.07.2005 3,5532 RON
22.07.2005 3,5579 RON
21.07.2005 3,5616 RON
20.07.2005 3,5614 RON
19.07.2005 3,5632 RON
18.07.2005 3,5635 RON
15.07.2005 3,5664 RON
14.07.2005 3,5680 RON
13.07.2005 3,5704 RON
12.07.2005 3,5735 RON
11.07.2005 3,5792 RON
08.07.2005 3,5877 RON
07.07.2005 3,5954 RON
06.07.2005 3,5973 RON
05.07.2005 3,5979 RON
04.07.2005 3,5986 RON
29.06.2005 3,6050 RON
28.06.2005 3,6050 RON
27.06.2005 3,6095 RON
24.06.2005 3,6138 RON
23.06.2005 3,6091 RON
22.06.2005 3,6149 RON
21.06.2005 3,6163 RON
20.06.2005 3,6155 RON
17.06.2005 3,6150 RON
16.06.2005 3,6172 RON
15.06.2005 3,6143 RON
14.06.2005 3,6145 RON
13.06.2005 3,6160 RON
10.06.2005 3,6138 RON
09.06.2005 3,6123 RON
08.06.2005 3,6160 RON
07.06.2005 3,6193 RON
06.06.2005 3,6174 RON
03.06.2005 3,6135 RON
02.06.2005 3,6158 RON
01.06.2005 3,6172 RON
31.05.2005 3,6217 RON
30.05.2005 3,6197 RON
27.05.2005 3,6172 RON
26.05.2005 3,6156 RON
25.05.2005 3,6186 RON
24.05.2005 3,6187 RON
23.05.2005 3,6183 RON
20.05.2005 3,6164 RON
19.05.2005 3,6147 RON
18.05.2005 3,6157 RON
17.05.2005 3,6136 RON
16.05.2005 3,6130 RON
13.05.2005 3,6187 RON
12.05.2005 3,6171 RON
11.05.2005 3,6278 RON
10.05.2005 3,6150 RON
09.05.2005 3,6109 RON
06.05.2005 3,6191 RON
05.05.2005 3,6301 RON
04.05.2005 3,6197 RON
03.05.2005 3,6206 RON
29.04.2005 3,6211 RON
28.04.2005 3,6207 RON
27.04.2005 3,6103 RON
26.04.2005 3,6227 RON
25.04.2005 3,6201 RON
22.04.2005 3,6021 RON
21.04.2005 3,6211 RON
20.04.2005 3,6495 RON
19.04.2005 3,6312 RON
18.04.2005 3,6173 RON
15.04.2005 3,6165 RON
14.04.2005 3,6156 RON
13.04.2005 3,6113 RON
12.04.2005 3,6251 RON
11.04.2005 3,6328 RON
08.04.2005 3,6460 RON
07.04.2005 3,6465 RON
06.04.2005 3,6485 RON
05.04.2005 3,6522 RON
04.04.2005 3,6427 RON
01.04.2005 3,6617 RON
31.03.2005 3,6825 RON
30.03.2005 3,6712 RON
29.03.2005 3,6455 RON
28.03.2005 3,6405 RON
25.03.2005 3,6502 RON
24.03.2005 3,6630 RON
23.03.2005 3,6201 RON
22.03.2005 3,6494 RON
21.03.2005 3,6371 RON
18.03.2005 3,6505 RON
17.03.2005 3,6430 RON
16.03.2005 3,6320 RON
15.03.2005 3,5992 RON
14.03.2005 3,6043 RON
11.03.2005 3,5907 RON
10.03.2005 3,6110 RON
09.03.2005 3,6008 RON
08.03.2005 3,5897 RON
07.03.2005 3,6180 RON
04.03.2005 3,6510 RON
03.03.2005 3,6503 RON
02.03.2005 3,6538 RON
01.03.2005 3,6231 RON
28.02.2005 3,6422 RON
25.02.2005 3,6218 RON
24.02.2005 3,6376 RON
23.02.2005 3,6768 RON
22.02.2005 3,6354 RON
21.02.2005 3,5844 RON
18.02.2005 3,6133 RON
17.02.2005 3,8026 RON
16.02.2005 3,7840 RON
15.02.2005 3,6738 RON
14.02.2005 3,5515 RON
11.02.2005 3,6023 RON
10.02.2005 3,6461 RON
09.02.2005 3,6839 RON
08.02.2005 3,6975 RON
07.02.2005 3,7283 RON
04.02.2005 3,7387 RON
03.02.2005 3,7212 RON
02.02.2005 3,7360 RON
01.02.2005 3,7519 RON
31.01.2005 3,7516 RON
28.01.2005 3,7723 RON
27.01.2005 3,7810 RON
26.01.2005 3,7654 RON
25.01.2005 3,7786 RON
24.01.2005 3,8444 RON
21.01.2005 3,8584 RON
20.01.2005 3,7998 RON
19.01.2005 3,7405 RON
18.01.2005 3,7376 RON
17.01.2005 3,7679 RON
14.01.2005 3,8143 RON
13.01.2005 3,8179 RON
12.01.2005 3,7988 RON
11.01.2005 3,8341 RON
10.01.2005 3,8693 RON
07.01.2005 3,8830 RON
06.01.2005 3,8720 RON
05.01.2005 3,8674 RON
04.01.2005 3,8893 RON
03.01.2005 3,9310 RON