BNR · ISTORIC
Curs BNR 2005
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2005, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru EUR.
Cursul EUR în 2005
3.6771
-0.0137
(-0.37%)
Ultima cotație: 30.12.2005
Minimul anului
3.4022
-0.6702
(-16.46%)
10.08.2005
față de 10.08.2004 (4.0724)
Maximul anului
3.9310
-0.1807
(-4.39%)
03.01.2005
față de 31.12.2003 (4.1117)
Evoluție 2005
min 3.4022 · max 3.9310
Media anuală
3.6221
Prima cotație
03.01.2005
3.9310
Ultima cotație
30.12.2005
3.6771
Variație totală
-0.2539
-6.46%
Cea mai mare creștere
15.02.2005
+0.1223
Cea mai mare scădere
18.02.2005
-0.1893
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2005 (EUR)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului EUR în 2005
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2005
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Aug3.5057
Sep3.5103
Iul3.5655
Cele mai mari medii lunare
Ian3.8178
Feb3.6765
Dec3.6589
Date importante în 2005
Prima cotație (an)03.01.20053.9310
Ultima cotație (an)30.12.20053.6771
Cea mai mare creștere (zi)15.02.2005+0.1223
Cea mai mare scădere (zi)18.02.2005-0.1893
Cea mai mare valoare03.01.20053.9310
Cea mai mică valoare10.08.20053.4022
Curs EUR pe luni în 2005
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 3,8178 | 3,7376 | 3,9310 | 21 |
| Februarie | 3,6765 | 3,5515 | 3,8026 | 20 |
| Martie | 3,6338 | 3,5897 | 3,6825 | 23 |
| Aprilie | 3,6293 | 3,6021 | 3,6617 | 21 |
| Mai | 3,6182 | 3,6109 | 3,6301 | 21 |
| Iunie | 3,6139 | 3,6050 | 3,6193 | 21 |
| Iulie | 3,5655 | 3,5197 | 3,5986 | 20 |
| August | 3,5057 | 3,4022 | 3,5905 | 23 |
| Septembrie | 3,5103 | 3,4772 | 3,5692 | 22 |
| Octombrie | 3,5984 | 3,5477 | 3,6503 | 21 |
| Noiembrie | 3,6530 | 3,6255 | 3,6901 | 22 |
| Decembrie | 3,6589 | 3,6377 | 3,6908 | 20 |
Valori zilnice EUR/RON în 2005
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2005 | 3,6771 RON |
| 29.12.2005 | 3,6908 RON |
| 28.12.2005 | 3,6878 RON |
| 27.12.2005 | 3,6629 RON |
| 23.12.2005 | 3,6617 RON |
| 22.12.2005 | 3,6623 RON |
| 21.12.2005 | 3,6588 RON |
| 20.12.2005 | 3,6597 RON |
| 19.12.2005 | 3,6494 RON |
| 16.12.2005 | 3,6632 RON |
| 15.12.2005 | 3,6474 RON |
| 14.12.2005 | 3,6533 RON |
| 13.12.2005 | 3,6457 RON |
| 12.12.2005 | 3,6426 RON |
| 09.12.2005 | 3,6377 RON |
| 08.12.2005 | 3,6500 RON |
| 07.12.2005 | 3,6597 RON |
| 06.12.2005 | 3,6522 RON |
| 05.12.2005 | 3,6548 RON |
| 02.12.2005 | 3,6614 RON |
| 30.11.2005 | 3,6549 RON |
| 29.11.2005 | 3,6449 RON |
| 28.11.2005 | 3,6543 RON |
| 25.11.2005 | 3,6578 RON |
| 24.11.2005 | 3,6524 RON |
| 23.11.2005 | 3,6634 RON |
| 22.11.2005 | 3,6663 RON |
| 21.11.2005 | 3,6561 RON |
| 18.11.2005 | 3,6390 RON |
| 17.11.2005 | 3,6310 RON |
| 16.11.2005 | 3,6422 RON |
| 15.11.2005 | 3,6301 RON |
| 14.11.2005 | 3,6375 RON |
| 11.11.2005 | 3,6255 RON |
| 10.11.2005 | 3,6276 RON |
| 09.11.2005 | 3,6683 RON |
| 08.11.2005 | 3,6834 RON |
| 07.11.2005 | 3,6901 RON |
| 04.11.2005 | 3,6663 RON |
| 03.11.2005 | 3,6591 RON |
| 02.11.2005 | 3,6560 RON |
| 01.11.2005 | 3,6594 RON |
| 31.10.2005 | 3,6503 RON |
| 28.10.2005 | 3,6255 RON |
| 27.10.2005 | 3,6184 RON |
| 26.10.2005 | 3,6055 RON |
| 25.10.2005 | 3,6057 RON |
| 24.10.2005 | 3,5983 RON |
| 21.10.2005 | 3,6137 RON |
| 20.10.2005 | 3,6069 RON |
| 19.10.2005 | 3,5979 RON |
| 18.10.2005 | 3,5983 RON |
| 17.10.2005 | 3,6123 RON |
| 14.10.2005 | 3,6127 RON |
| 13.10.2005 | 3,6203 RON |
| 12.10.2005 | 3,5906 RON |
| 11.10.2005 | 3,5956 RON |
| 10.10.2005 | 3,5966 RON |
| 07.10.2005 | 3,5866 RON |
| 06.10.2005 | 3,5734 RON |
| 05.10.2005 | 3,5580 RON |
| 04.10.2005 | 3,5477 RON |
| 03.10.2005 | 3,5521 RON |
| 30.09.2005 | 3,5586 RON |
| 29.09.2005 | 3,5450 RON |
| 28.09.2005 | 3,5422 RON |
| 27.09.2005 | 3,5240 RON |
| 26.09.2005 | 3,5518 RON |
| 23.09.2005 | 3,5692 RON |
| 22.09.2005 | 3,5170 RON |
| 21.09.2005 | 3,4881 RON |
| 20.09.2005 | 3,4860 RON |
| 19.09.2005 | 3,4797 RON |
| 16.09.2005 | 3,4772 RON |
| 15.09.2005 | 3,4797 RON |
| 14.09.2005 | 3,4976 RON |
| 13.09.2005 | 3,4975 RON |
| 12.09.2005 | 3,4978 RON |
| 09.09.2005 | 3,4851 RON |
| 08.09.2005 | 3,5016 RON |
| 07.09.2005 | 3,4959 RON |
| 06.09.2005 | 3,4992 RON |
| 05.09.2005 | 3,5084 RON |
| 02.09.2005 | 3,5135 RON |
| 01.09.2005 | 3,5108 RON |
| 31.08.2005 | 3,5111 RON |
| 30.08.2005 | 3,5005 RON |
| 29.08.2005 | 3,5305 RON |
| 26.08.2005 | 3,5367 RON |
| 25.08.2005 | 3,5086 RON |
| 24.08.2005 | 3,5091 RON |
| 23.08.2005 | 3,5142 RON |
| 22.08.2005 | 3,5373 RON |
| 19.08.2005 | 3,5620 RON |
| 18.08.2005 | 3,5787 RON |
| 17.08.2005 | 3,5905 RON |
| 16.08.2005 | 3,5869 RON |
| 15.08.2005 | 3,5720 RON |
| 12.08.2005 | 3,5389 RON |
| 11.08.2005 | 3,4607 RON |
| 10.08.2005 | 3,4022 RON |
| 09.08.2005 | 3,4264 RON |
| 08.08.2005 | 3,4306 RON |
| 05.08.2005 | 3,4508 RON |
| 04.08.2005 | 3,4455 RON |
| 03.08.2005 | 3,4592 RON |
| 02.08.2005 | 3,4776 RON |
| 01.08.2005 | 3,5014 RON |
| 29.07.2005 | 3,5237 RON |
| 28.07.2005 | 3,5197 RON |
| 27.07.2005 | 3,5272 RON |
| 26.07.2005 | 3,5447 RON |
| 25.07.2005 | 3,5532 RON |
| 22.07.2005 | 3,5579 RON |
| 21.07.2005 | 3,5616 RON |
| 20.07.2005 | 3,5614 RON |
| 19.07.2005 | 3,5632 RON |
| 18.07.2005 | 3,5635 RON |
| 15.07.2005 | 3,5664 RON |
| 14.07.2005 | 3,5680 RON |
| 13.07.2005 | 3,5704 RON |
| 12.07.2005 | 3,5735 RON |
| 11.07.2005 | 3,5792 RON |
| 08.07.2005 | 3,5877 RON |
| 07.07.2005 | 3,5954 RON |
| 06.07.2005 | 3,5973 RON |
| 05.07.2005 | 3,5979 RON |
| 04.07.2005 | 3,5986 RON |
| 29.06.2005 | 3,6050 RON |
| 28.06.2005 | 3,6050 RON |
| 27.06.2005 | 3,6095 RON |
| 24.06.2005 | 3,6138 RON |
| 23.06.2005 | 3,6091 RON |
| 22.06.2005 | 3,6149 RON |
| 21.06.2005 | 3,6163 RON |
| 20.06.2005 | 3,6155 RON |
| 17.06.2005 | 3,6150 RON |
| 16.06.2005 | 3,6172 RON |
| 15.06.2005 | 3,6143 RON |
| 14.06.2005 | 3,6145 RON |
| 13.06.2005 | 3,6160 RON |
| 10.06.2005 | 3,6138 RON |
| 09.06.2005 | 3,6123 RON |
| 08.06.2005 | 3,6160 RON |
| 07.06.2005 | 3,6193 RON |
| 06.06.2005 | 3,6174 RON |
| 03.06.2005 | 3,6135 RON |
| 02.06.2005 | 3,6158 RON |
| 01.06.2005 | 3,6172 RON |
| 31.05.2005 | 3,6217 RON |
| 30.05.2005 | 3,6197 RON |
| 27.05.2005 | 3,6172 RON |
| 26.05.2005 | 3,6156 RON |
| 25.05.2005 | 3,6186 RON |
| 24.05.2005 | 3,6187 RON |
| 23.05.2005 | 3,6183 RON |
| 20.05.2005 | 3,6164 RON |
| 19.05.2005 | 3,6147 RON |
| 18.05.2005 | 3,6157 RON |
| 17.05.2005 | 3,6136 RON |
| 16.05.2005 | 3,6130 RON |
| 13.05.2005 | 3,6187 RON |
| 12.05.2005 | 3,6171 RON |
| 11.05.2005 | 3,6278 RON |
| 10.05.2005 | 3,6150 RON |
| 09.05.2005 | 3,6109 RON |
| 06.05.2005 | 3,6191 RON |
| 05.05.2005 | 3,6301 RON |
| 04.05.2005 | 3,6197 RON |
| 03.05.2005 | 3,6206 RON |
| 29.04.2005 | 3,6211 RON |
| 28.04.2005 | 3,6207 RON |
| 27.04.2005 | 3,6103 RON |
| 26.04.2005 | 3,6227 RON |
| 25.04.2005 | 3,6201 RON |
| 22.04.2005 | 3,6021 RON |
| 21.04.2005 | 3,6211 RON |
| 20.04.2005 | 3,6495 RON |
| 19.04.2005 | 3,6312 RON |
| 18.04.2005 | 3,6173 RON |
| 15.04.2005 | 3,6165 RON |
| 14.04.2005 | 3,6156 RON |
| 13.04.2005 | 3,6113 RON |
| 12.04.2005 | 3,6251 RON |
| 11.04.2005 | 3,6328 RON |
| 08.04.2005 | 3,6460 RON |
| 07.04.2005 | 3,6465 RON |
| 06.04.2005 | 3,6485 RON |
| 05.04.2005 | 3,6522 RON |
| 04.04.2005 | 3,6427 RON |
| 01.04.2005 | 3,6617 RON |
| 31.03.2005 | 3,6825 RON |
| 30.03.2005 | 3,6712 RON |
| 29.03.2005 | 3,6455 RON |
| 28.03.2005 | 3,6405 RON |
| 25.03.2005 | 3,6502 RON |
| 24.03.2005 | 3,6630 RON |
| 23.03.2005 | 3,6201 RON |
| 22.03.2005 | 3,6494 RON |
| 21.03.2005 | 3,6371 RON |
| 18.03.2005 | 3,6505 RON |
| 17.03.2005 | 3,6430 RON |
| 16.03.2005 | 3,6320 RON |
| 15.03.2005 | 3,5992 RON |
| 14.03.2005 | 3,6043 RON |
| 11.03.2005 | 3,5907 RON |
| 10.03.2005 | 3,6110 RON |
| 09.03.2005 | 3,6008 RON |
| 08.03.2005 | 3,5897 RON |
| 07.03.2005 | 3,6180 RON |
| 04.03.2005 | 3,6510 RON |
| 03.03.2005 | 3,6503 RON |
| 02.03.2005 | 3,6538 RON |
| 01.03.2005 | 3,6231 RON |
| 28.02.2005 | 3,6422 RON |
| 25.02.2005 | 3,6218 RON |
| 24.02.2005 | 3,6376 RON |
| 23.02.2005 | 3,6768 RON |
| 22.02.2005 | 3,6354 RON |
| 21.02.2005 | 3,5844 RON |
| 18.02.2005 | 3,6133 RON |
| 17.02.2005 | 3,8026 RON |
| 16.02.2005 | 3,7840 RON |
| 15.02.2005 | 3,6738 RON |
| 14.02.2005 | 3,5515 RON |
| 11.02.2005 | 3,6023 RON |
| 10.02.2005 | 3,6461 RON |
| 09.02.2005 | 3,6839 RON |
| 08.02.2005 | 3,6975 RON |
| 07.02.2005 | 3,7283 RON |
| 04.02.2005 | 3,7387 RON |
| 03.02.2005 | 3,7212 RON |
| 02.02.2005 | 3,7360 RON |
| 01.02.2005 | 3,7519 RON |
| 31.01.2005 | 3,7516 RON |
| 28.01.2005 | 3,7723 RON |
| 27.01.2005 | 3,7810 RON |
| 26.01.2005 | 3,7654 RON |
| 25.01.2005 | 3,7786 RON |
| 24.01.2005 | 3,8444 RON |
| 21.01.2005 | 3,8584 RON |
| 20.01.2005 | 3,7998 RON |
| 19.01.2005 | 3,7405 RON |
| 18.01.2005 | 3,7376 RON |
| 17.01.2005 | 3,7679 RON |
| 14.01.2005 | 3,8143 RON |
| 13.01.2005 | 3,8179 RON |
| 12.01.2005 | 3,7988 RON |
| 11.01.2005 | 3,8341 RON |
| 10.01.2005 | 3,8693 RON |
| 07.01.2005 | 3,8830 RON |
| 06.01.2005 | 3,8720 RON |
| 05.01.2005 | 3,8674 RON |
| 04.01.2005 | 3,8893 RON |
| 03.01.2005 | 3,9310 RON |