BNR · ISTORIC
Curs BNR 2022
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2022, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru JPY.
Cursul JPY în 2022
0.0352
+0.0004
(+1.16%)
Ultima cotație: 30.12.2022
Minimul anului
0.0331
-0.0043
(-11.41%)
26.10.2022
față de 26.10.2021 (0.0374)
Maximul anului
0.0397
+0.0020
(+5.34%)
07.03.2022
față de 05.03.2021 (0.0377)
Evoluție 2022
min 0.0331 · max 0.0397
Media anuală
0.0358
Prima cotație
03.01.2022
0.0378
Ultima cotație
30.12.2022
0.0352
Variație totală
-0.0027
-7.10%
Cea mai mare creștere
20.12.2022
+0.0008
Cea mai mare scădere
17.06.2022
-0.0007
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2022 (JPY)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului JPY în 2022
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2022
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Noi0.0339
Oct0.0341
Dec0.0345
Cele mai mari medii lunare
Ian0.0380
Mar0.0379
Feb0.0379
Date importante în 2022
Prima cotație (an)03.01.20220.0378
Ultima cotație (an)30.12.20220.0352
Cea mai mare creștere (zi)20.12.2022+0.0008
Cea mai mare scădere (zi)17.06.2022-0.0007
Cea mai mare valoare07.03.20220.0397
Cea mai mică valoare26.10.20220.0331
Curs JPY pe luni în 2022
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0380 | 0,0376 | 0,0384 | 20 |
| Februarie | 0,0379 | 0,0373 | 0,0386 | 20 |
| Martie | 0,0379 | 0,0362 | 0,0397 | 23 |
| Aprilie | 0,0362 | 0,0354 | 0,0367 | 19 |
| Mai | 0,0363 | 0,0358 | 0,0370 | 22 |
| Iunie | 0,0349 | 0,0344 | 0,0357 | 20 |
| Iulie | 0,0355 | 0,0349 | 0,0363 | 21 |
| August | 0,0358 | 0,0350 | 0,0368 | 22 |
| Septembrie | 0,0346 | 0,0338 | 0,0358 | 22 |
| Octombrie | 0,0341 | 0,0331 | 0,0350 | 21 |
| Noiembrie | 0,0339 | 0,0334 | 0,0343 | 21 |
| Decembrie | 0,0345 | 0,0338 | 0,0352 | 20 |
Valori zilnice JPY/RON în 2022
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2022 | 0,0352 RON |
| 29.12.2022 | 0,0348 RON |
| 28.12.2022 | 0,0348 RON |
| 27.12.2022 | 0,0347 RON |
| 23.12.2022 | 0,0348 RON |
| 22.12.2022 | 0,0349 RON |
| 21.12.2022 | 0,0350 RON |
| 20.12.2022 | 0,0349 RON |
| 19.12.2022 | 0,0340 RON |
| 16.12.2022 | 0,0338 RON |
| 15.12.2022 | 0,0339 RON |
| 14.12.2022 | 0,0343 RON |
| 13.12.2022 | 0,0340 RON |
| 12.12.2022 | 0,0341 RON |
| 09.12.2022 | 0,0343 RON |
| 08.12.2022 | 0,0342 RON |
| 07.12.2022 | 0,0341 RON |
| 06.12.2022 | 0,0342 RON |
| 05.12.2022 | 0,0345 RON |
| 02.12.2022 | 0,0349 RON |
| 29.11.2022 | 0,0343 RON |
| 28.11.2022 | 0,0342 RON |
| 25.11.2022 | 0,0340 RON |
| 24.11.2022 | 0,0343 RON |
| 23.11.2022 | 0,0339 RON |
| 22.11.2022 | 0,0339 RON |
| 21.11.2022 | 0,0341 RON |
| 18.11.2022 | 0,0341 RON |
| 17.11.2022 | 0,0341 RON |
| 16.11.2022 | 0,0339 RON |
| 15.11.2022 | 0,0338 RON |
| 14.11.2022 | 0,0338 RON |
| 11.11.2022 | 0,0341 RON |
| 10.11.2022 | 0,0336 RON |
| 09.11.2022 | 0,0335 RON |
| 08.11.2022 | 0,0334 RON |
| 07.11.2022 | 0,0334 RON |
| 04.11.2022 | 0,0338 RON |
| 03.11.2022 | 0,0339 RON |
| 02.11.2022 | 0,0337 RON |
| 01.11.2022 | 0,0336 RON |
| 31.10.2022 | 0,0333 RON |
| 28.10.2022 | 0,0334 RON |
| 27.10.2022 | 0,0333 RON |
| 26.10.2022 | 0,0331 RON |
| 25.10.2022 | 0,0334 RON |
| 24.10.2022 | 0,0335 RON |
| 21.10.2022 | 0,0334 RON |
| 20.10.2022 | 0,0336 RON |
| 19.10.2022 | 0,0336 RON |
| 18.10.2022 | 0,0337 RON |
| 17.10.2022 | 0,0340 RON |
| 14.10.2022 | 0,0344 RON |
| 13.10.2022 | 0,0346 RON |
| 12.10.2022 | 0,0348 RON |
| 11.10.2022 | 0,0349 RON |
| 10.10.2022 | 0,0350 RON |
| 07.10.2022 | 0,0348 RON |
| 06.10.2022 | 0,0345 RON |
| 05.10.2022 | 0,0345 RON |
| 04.10.2022 | 0,0346 RON |
| 03.10.2022 | 0,0349 RON |
| 30.09.2022 | 0,0350 RON |
| 29.09.2022 | 0,0353 RON |
| 28.09.2022 | 0,0358 RON |
| 27.09.2022 | 0,0356 RON |
| 26.09.2022 | 0,0355 RON |
| 23.09.2022 | 0,0354 RON |
| 22.09.2022 | 0,0351 RON |
| 21.09.2022 | 0,0346 RON |
| 20.09.2022 | 0,0343 RON |
| 19.09.2022 | 0,0344 RON |
| 16.09.2022 | 0,0344 RON |
| 15.09.2022 | 0,0344 RON |
| 14.09.2022 | 0,0344 RON |
| 13.09.2022 | 0,0340 RON |
| 12.09.2022 | 0,0338 RON |
| 09.09.2022 | 0,0341 RON |
| 08.09.2022 | 0,0338 RON |
| 07.09.2022 | 0,0340 RON |
| 06.09.2022 | 0,0342 RON |
| 05.09.2022 | 0,0346 RON |
| 02.09.2022 | 0,0345 RON |
| 01.09.2022 | 0,0348 RON |
| 31.08.2022 | 0,0351 RON |
| 30.08.2022 | 0,0350 RON |
| 29.08.2022 | 0,0353 RON |
| 26.08.2022 | 0,0356 RON |
| 25.08.2022 | 0,0357 RON |
| 24.08.2022 | 0,0360 RON |
| 23.08.2022 | 0,0358 RON |
| 22.08.2022 | 0,0357 RON |
| 19.08.2022 | 0,0355 RON |
| 18.08.2022 | 0,0355 RON |
| 17.08.2022 | 0,0356 RON |
| 16.08.2022 | 0,0359 RON |
| 12.08.2022 | 0,0355 RON |
| 11.08.2022 | 0,0358 RON |
| 10.08.2022 | 0,0356 RON |
| 09.08.2022 | 0,0355 RON |
| 08.08.2022 | 0,0358 RON |
| 05.08.2022 | 0,0362 RON |
| 04.08.2022 | 0,0360 RON |
| 03.08.2022 | 0,0363 RON |
| 02.08.2022 | 0,0368 RON |
| 01.08.2022 | 0,0364 RON |
| 29.07.2022 | 0,0363 RON |
| 28.07.2022 | 0,0358 RON |
| 27.07.2022 | 0,0356 RON |
| 26.07.2022 | 0,0355 RON |
| 25.07.2022 | 0,0353 RON |
| 22.07.2022 | 0,0354 RON |
| 21.07.2022 | 0,0350 RON |
| 20.07.2022 | 0,0349 RON |
| 19.07.2022 | 0,0350 RON |
| 18.07.2022 | 0,0352 RON |
| 15.07.2022 | 0,0354 RON |
| 14.07.2022 | 0,0355 RON |
| 13.07.2022 | 0,0359 RON |
| 12.07.2022 | 0,0360 RON |
| 11.07.2022 | 0,0357 RON |
| 08.07.2022 | 0,0360 RON |
| 07.07.2022 | 0,0356 RON |
| 06.07.2022 | 0,0357 RON |
| 05.07.2022 | 0,0354 RON |
| 04.07.2022 | 0,0349 RON |
| 01.07.2022 | 0,0349 RON |
| 30.06.2022 | 0,0348 RON |
| 29.06.2022 | 0,0345 RON |
| 28.06.2022 | 0,0344 RON |
| 27.06.2022 | 0,0346 RON |
| 24.06.2022 | 0,0347 RON |
| 23.06.2022 | 0,0348 RON |
| 22.06.2022 | 0,0346 RON |
| 21.06.2022 | 0,0346 RON |
| 20.06.2022 | 0,0348 RON |
| 17.06.2022 | 0,0349 RON |
| 16.06.2022 | 0,0357 RON |
| 15.06.2022 | 0,0351 RON |
| 14.06.2022 | 0,0353 RON |
| 10.06.2022 | 0,0348 RON |
| 09.06.2022 | 0,0345 RON |
| 08.06.2022 | 0,0345 RON |
| 07.06.2022 | 0,0349 RON |
| 06.06.2022 | 0,0352 RON |
| 03.06.2022 | 0,0354 RON |
| 02.06.2022 | 0,0356 RON |
| 31.05.2022 | 0,0360 RON |
| 30.05.2022 | 0,0361 RON |
| 27.05.2022 | 0,0363 RON |
| 26.05.2022 | 0,0364 RON |
| 25.05.2022 | 0,0364 RON |
| 24.05.2022 | 0,0362 RON |
| 23.05.2022 | 0,0363 RON |
| 20.05.2022 | 0,0365 RON |
| 19.05.2022 | 0,0369 RON |
| 18.05.2022 | 0,0364 RON |
| 17.05.2022 | 0,0365 RON |
| 16.05.2022 | 0,0367 RON |
| 13.05.2022 | 0,0370 RON |
| 12.05.2022 | 0,0368 RON |
| 11.05.2022 | 0,0361 RON |
| 10.05.2022 | 0,0360 RON |
| 09.05.2022 | 0,0358 RON |
| 06.05.2022 | 0,0359 RON |
| 05.05.2022 | 0,0360 RON |
| 04.05.2022 | 0,0361 RON |
| 03.05.2022 | 0,0362 RON |
| 02.05.2022 | 0,0362 RON |
| 29.04.2022 | 0,0359 RON |
| 28.04.2022 | 0,0360 RON |
| 27.04.2022 | 0,0364 RON |
| 26.04.2022 | 0,0362 RON |
| 21.04.2022 | 0,0354 RON |
| 20.04.2022 | 0,0355 RON |
| 19.04.2022 | 0,0356 RON |
| 18.04.2022 | 0,0362 RON |
| 15.04.2022 | 0,0361 RON |
| 14.04.2022 | 0,0361 RON |
| 13.04.2022 | 0,0362 RON |
| 12.04.2022 | 0,0362 RON |
| 11.04.2022 | 0,0361 RON |
| 08.04.2022 | 0,0366 RON |
| 07.04.2022 | 0,0367 RON |
| 06.04.2022 | 0,0366 RON |
| 05.04.2022 | 0,0367 RON |
| 04.04.2022 | 0,0366 RON |
| 01.04.2022 | 0,0366 RON |
| 31.03.2022 | 0,0365 RON |
| 30.03.2022 | 0,0364 RON |
| 29.03.2022 | 0,0362 RON |
| 28.03.2022 | 0,0363 RON |
| 25.03.2022 | 0,0369 RON |
| 24.03.2022 | 0,0370 RON |
| 23.03.2022 | 0,0372 RON |
| 22.03.2022 | 0,0372 RON |
| 21.03.2022 | 0,0376 RON |
| 18.03.2022 | 0,0377 RON |
| 17.03.2022 | 0,0378 RON |
| 16.03.2022 | 0,0380 RON |
| 15.03.2022 | 0,0381 RON |
| 14.03.2022 | 0,0383 RON |
| 11.03.2022 | 0,0386 RON |
| 10.03.2022 | 0,0387 RON |
| 09.03.2022 | 0,0389 RON |
| 08.03.2022 | 0,0394 RON |
| 07.03.2022 | 0,0397 RON |
| 04.03.2022 | 0,0390 RON |
| 03.03.2022 | 0,0386 RON |
| 02.03.2022 | 0,0387 RON |
| 01.03.2022 | 0,0385 RON |
| 28.02.2022 | 0,0383 RON |
| 25.02.2022 | 0,0384 RON |
| 24.02.2022 | 0,0386 RON |
| 23.02.2022 | 0,0379 RON |
| 22.02.2022 | 0,0379 RON |
| 21.02.2022 | 0,0379 RON |
| 18.02.2022 | 0,0378 RON |
| 17.02.2022 | 0,0378 RON |
| 16.02.2022 | 0,0375 RON |
| 15.02.2022 | 0,0377 RON |
| 14.02.2022 | 0,0379 RON |
| 11.02.2022 | 0,0374 RON |
| 10.02.2022 | 0,0373 RON |
| 09.02.2022 | 0,0374 RON |
| 08.02.2022 | 0,0376 RON |
| 07.02.2022 | 0,0376 RON |
| 04.02.2022 | 0,0375 RON |
| 03.02.2022 | 0,0382 RON |
| 02.02.2022 | 0,0382 RON |
| 01.02.2022 | 0,0383 RON |
| 31.01.2022 | 0,0383 RON |
| 28.01.2022 | 0,0384 RON |
| 27.01.2022 | 0,0384 RON |
| 26.01.2022 | 0,0384 RON |
| 25.01.2022 | 0,0384 RON |
| 21.01.2022 | 0,0383 RON |
| 20.01.2022 | 0,0381 RON |
| 19.01.2022 | 0,0381 RON |
| 18.01.2022 | 0,0379 RON |
| 17.01.2022 | 0,0378 RON |
| 14.01.2022 | 0,0379 RON |
| 13.01.2022 | 0,0376 RON |
| 12.01.2022 | 0,0377 RON |
| 11.01.2022 | 0,0378 RON |
| 10.01.2022 | 0,0378 RON |
| 07.01.2022 | 0,0377 RON |
| 06.01.2022 | 0,0377 RON |
| 05.01.2022 | 0,0378 RON |
| 04.01.2022 | 0,0378 RON |
| 03.01.2022 | 0,0378 RON |