BNR · ISTORIC

Curs BNR 2005

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2005, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CHF.

Cursul CHF în 2005 2.3645 -0.0033 (-0.14%) Ultima cotație: 30.12.2005
Minimul anului
2.1870 -0.4597 (-17.37%)
10.08.2005 față de 10.08.2004 (2.6467)
Maximul anului
2.5463 -0.0917 (-3.48%)
03.01.2005 față de 31.12.2003 (2.6380)
Evoluție 2005 min 2.1870 · max 2.5463
Media anuală 2.3396
Prima cotație 03.01.2005 2.5463
Ultima cotație 30.12.2005 2.3645
Variație totală -0.1818 -7.14%
Cea mai mare creștere 15.02.2005 +0.0828
Cea mai mare scădere 18.02.2005 -0.1204

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2005 (CHF)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului CHF în 2005

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2005

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Aug2.2576
Sep2.2657
Iul2.2879

Cele mai mari medii lunare

Ian2.4683
Feb2.3719
Noi2.3644

Date importante în 2005

Prima cotație (an)03.01.20052.5463
Ultima cotație (an)30.12.20052.3645
Cea mai mare creștere (zi)15.02.2005+0.0828
Cea mai mare scădere (zi)18.02.2005-0.1204
Cea mai mare valoare03.01.20052.5463
Cea mai mică valoare10.08.20052.1870

Curs CHF pe luni în 2005

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 2,4683 2,4213 2,5463 21
Februarie 2,3719 2,2847 2,4553 20
Martie 2,3452 2,3156 2,3771 23
Aprilie 2,3457 2,3270 2,3626 21
Mai 2,3417 2,3321 2,3498 21
Iunie 2,3495 2,3315 2,3648 21
Iulie 2,2879 2,2499 2,3226 20
August 2,2576 2,1870 2,3173 23
Septembrie 2,2657 2,2418 2,2952 22
Octombrie 2,3227 2,2852 2,3607 21
Noiembrie 2,3644 2,3486 2,3909 22
Decembrie 2,3638 2,3521 2,3761 20

Valori zilnice CHF/RON în 2005

DataCurs
30.12.2005 2,3645 RON
29.12.2005 2,3678 RON
28.12.2005 2,3678 RON
27.12.2005 2,3521 RON
23.12.2005 2,3531 RON
22.12.2005 2,3553 RON
21.12.2005 2,3545 RON
20.12.2005 2,3569 RON
19.12.2005 2,3540 RON
16.12.2005 2,3692 RON
15.12.2005 2,3662 RON
14.12.2005 2,3679 RON
13.12.2005 2,3633 RON
12.12.2005 2,3647 RON
09.12.2005 2,3636 RON
08.12.2005 2,3722 RON
07.12.2005 2,3761 RON
06.12.2005 2,3686 RON
05.12.2005 2,3665 RON
02.12.2005 2,3714 RON
30.11.2005 2,3591 RON
29.11.2005 2,3559 RON
28.11.2005 2,3629 RON
25.11.2005 2,3642 RON
24.11.2005 2,3549 RON
23.11.2005 2,3649 RON
22.11.2005 2,3698 RON
21.11.2005 2,3602 RON
18.11.2005 2,3518 RON
17.11.2005 2,3486 RON
16.11.2005 2,3554 RON
15.11.2005 2,3560 RON
14.11.2005 2,3631 RON
11.11.2005 2,3585 RON
10.11.2005 2,3550 RON
09.11.2005 2,3775 RON
08.11.2005 2,3884 RON
07.11.2005 2,3909 RON
04.11.2005 2,3749 RON
03.11.2005 2,3693 RON
02.11.2005 2,3683 RON
01.11.2005 2,3668 RON
31.10.2005 2,3607 RON
28.10.2005 2,3447 RON
27.10.2005 2,3378 RON
26.10.2005 2,3316 RON
25.10.2005 2,3340 RON
24.10.2005 2,3286 RON
21.10.2005 2,3368 RON
20.10.2005 2,3244 RON
19.10.2005 2,3179 RON
18.10.2005 2,3144 RON
17.10.2005 2,3253 RON
14.10.2005 2,3308 RON
13.10.2005 2,3325 RON
12.10.2005 2,3204 RON
11.10.2005 2,3224 RON
10.10.2005 2,3214 RON
07.10.2005 2,3164 RON
06.10.2005 2,3108 RON
05.10.2005 2,2944 RON
04.10.2005 2,2871 RON
03.10.2005 2,2852 RON
30.09.2005 2,2875 RON
29.09.2005 2,2748 RON
28.09.2005 2,2776 RON
27.09.2005 2,2631 RON
26.09.2005 2,2832 RON
23.09.2005 2,2952 RON
22.09.2005 2,2661 RON
21.09.2005 2,2476 RON
20.09.2005 2,2465 RON
19.09.2005 2,2445 RON
16.09.2005 2,2418 RON
15.09.2005 2,2516 RON
14.09.2005 2,2611 RON
13.09.2005 2,2610 RON
12.09.2005 2,2659 RON
09.09.2005 2,2580 RON
08.09.2005 2,2694 RON
07.09.2005 2,2637 RON
06.09.2005 2,2664 RON
05.09.2005 2,2740 RON
02.09.2005 2,2767 RON
01.09.2005 2,2692 RON
31.08.2005 2,2684 RON
30.08.2005 2,2587 RON
29.08.2005 2,2843 RON
26.08.2005 2,2861 RON
25.08.2005 2,2665 RON
24.08.2005 2,2565 RON
23.08.2005 2,2610 RON
22.08.2005 2,2779 RON
19.08.2005 2,3002 RON
18.08.2005 2,3153 RON
17.08.2005 2,3173 RON
16.08.2005 2,3126 RON
15.08.2005 2,3027 RON
12.08.2005 2,2781 RON
11.08.2005 2,2270 RON
10.08.2005 2,1870 RON
09.08.2005 2,2016 RON
08.08.2005 2,1997 RON
05.08.2005 2,2130 RON
04.08.2005 2,2129 RON
03.08.2005 2,2189 RON
02.08.2005 2,2355 RON
01.08.2005 2,2438 RON
29.07.2005 2,2595 RON
28.07.2005 2,2499 RON
27.07.2005 2,2576 RON
26.07.2005 2,2697 RON
25.07.2005 2,2734 RON
22.07.2005 2,2769 RON
21.07.2005 2,2788 RON
20.07.2005 2,2780 RON
19.07.2005 2,2791 RON
18.07.2005 2,2839 RON
15.07.2005 2,2862 RON
14.07.2005 2,2917 RON
13.07.2005 2,2898 RON
12.07.2005 2,2953 RON
11.07.2005 2,3008 RON
08.07.2005 2,3096 RON
07.07.2005 2,3226 RON
06.07.2005 2,3144 RON
05.07.2005 2,3186 RON
04.07.2005 2,3224 RON
29.06.2005 2,3315 RON
28.06.2005 2,3339 RON
27.06.2005 2,3412 RON
24.06.2005 2,3471 RON
23.06.2005 2,3433 RON
22.06.2005 2,3468 RON
21.06.2005 2,3441 RON
20.06.2005 2,3408 RON
17.06.2005 2,3417 RON
16.06.2005 2,3501 RON
15.06.2005 2,3495 RON
14.06.2005 2,3474 RON
13.06.2005 2,3507 RON
10.06.2005 2,3569 RON
09.06.2005 2,3557 RON
08.06.2005 2,3580 RON
07.06.2005 2,3648 RON
06.06.2005 2,3620 RON
03.06.2005 2,3548 RON
02.06.2005 2,3569 RON
01.06.2005 2,3623 RON
31.05.2005 2,3498 RON
30.05.2005 2,3417 RON
27.05.2005 2,3379 RON
26.05.2005 2,3364 RON
25.05.2005 2,3415 RON
24.05.2005 2,3396 RON
23.05.2005 2,3391 RON
20.05.2005 2,3394 RON
19.05.2005 2,3432 RON
18.05.2005 2,3447 RON
17.05.2005 2,3408 RON
16.05.2005 2,3385 RON
13.05.2005 2,3411 RON
12.05.2005 2,3413 RON
11.05.2005 2,3497 RON
10.05.2005 2,3377 RON
09.05.2005 2,3321 RON
06.05.2005 2,3391 RON
05.05.2005 2,3489 RON
04.05.2005 2,3470 RON
03.05.2005 2,3471 RON
29.04.2005 2,3562 RON
28.04.2005 2,3504 RON
27.04.2005 2,3393 RON
26.04.2005 2,3474 RON
25.04.2005 2,3453 RON
22.04.2005 2,3327 RON
21.04.2005 2,3469 RON
20.04.2005 2,3626 RON
19.04.2005 2,3507 RON
18.04.2005 2,3383 RON
15.04.2005 2,3290 RON
14.04.2005 2,3270 RON
13.04.2005 2,3327 RON
12.04.2005 2,3410 RON
11.04.2005 2,3465 RON
08.04.2005 2,3532 RON
07.04.2005 2,3525 RON
06.04.2005 2,3529 RON
05.04.2005 2,3500 RON
04.04.2005 2,3448 RON
01.04.2005 2,3602 RON
31.03.2005 2,3771 RON
30.03.2005 2,3652 RON
29.03.2005 2,3482 RON
28.03.2005 2,3421 RON
25.03.2005 2,3499 RON
24.03.2005 2,3588 RON
23.03.2005 2,3267 RON
22.03.2005 2,3508 RON
21.03.2005 2,3432 RON
18.03.2005 2,3562 RON
17.03.2005 2,3560 RON
16.03.2005 2,3480 RON
15.03.2005 2,3218 RON
14.03.2005 2,3243 RON
11.03.2005 2,3173 RON
10.03.2005 2,3325 RON
09.03.2005 2,3209 RON
08.03.2005 2,3156 RON
07.03.2005 2,3365 RON
04.03.2005 2,3567 RON
03.03.2005 2,3617 RON
02.03.2005 2,3730 RON
01.03.2005 2,3582 RON
28.02.2005 2,3659 RON
25.02.2005 2,3504 RON
24.02.2005 2,3620 RON
23.02.2005 2,3898 RON
22.02.2005 2,3610 RON
21.02.2005 2,3198 RON
18.02.2005 2,3349 RON
17.02.2005 2,4553 RON
16.02.2005 2,4466 RON
15.02.2005 2,3675 RON
14.02.2005 2,2847 RON
11.02.2005 2,3166 RON
10.02.2005 2,3419 RON
09.02.2005 2,3642 RON
08.02.2005 2,3707 RON
07.02.2005 2,3923 RON
04.02.2005 2,3981 RON
03.02.2005 2,3916 RON
02.02.2005 2,4071 RON
01.02.2005 2,4168 RON
31.01.2005 2,4225 RON
28.01.2005 2,4389 RON
27.01.2005 2,4454 RON
26.01.2005 2,4298 RON
25.01.2005 2,4466 RON
24.01.2005 2,4891 RON
21.01.2005 2,4940 RON
20.01.2005 2,4636 RON
19.01.2005 2,4246 RON
18.01.2005 2,4213 RON
17.01.2005 2,4395 RON
14.01.2005 2,4610 RON
13.01.2005 2,4669 RON
12.01.2005 2,4528 RON
11.01.2005 2,4800 RON
10.01.2005 2,5025 RON
07.01.2005 2,5094 RON
06.01.2005 2,4966 RON
05.01.2005 2,4888 RON
04.01.2005 2,5143 RON
03.01.2005 2,5463 RON