BNR · ISTORIC
Curs BNR 2005
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2005, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CHF.
Cursul CHF în 2005
2.3645
-0.0033
(-0.14%)
Ultima cotație: 30.12.2005
Minimul anului
2.1870
-0.4597
(-17.37%)
10.08.2005
față de 10.08.2004 (2.6467)
Maximul anului
2.5463
-0.0917
(-3.48%)
03.01.2005
față de 31.12.2003 (2.6380)
Evoluție 2005
min 2.1870 · max 2.5463
Media anuală
2.3396
Prima cotație
03.01.2005
2.5463
Ultima cotație
30.12.2005
2.3645
Variație totală
-0.1818
-7.14%
Cea mai mare creștere
15.02.2005
+0.0828
Cea mai mare scădere
18.02.2005
-0.1204
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2005 (CHF)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CHF în 2005
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2005
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Aug2.2576
Sep2.2657
Iul2.2879
Cele mai mari medii lunare
Ian2.4683
Feb2.3719
Noi2.3644
Date importante în 2005
Prima cotație (an)03.01.20052.5463
Ultima cotație (an)30.12.20052.3645
Cea mai mare creștere (zi)15.02.2005+0.0828
Cea mai mare scădere (zi)18.02.2005-0.1204
Cea mai mare valoare03.01.20052.5463
Cea mai mică valoare10.08.20052.1870
Curs CHF pe luni în 2005
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 2,4683 | 2,4213 | 2,5463 | 21 |
| Februarie | 2,3719 | 2,2847 | 2,4553 | 20 |
| Martie | 2,3452 | 2,3156 | 2,3771 | 23 |
| Aprilie | 2,3457 | 2,3270 | 2,3626 | 21 |
| Mai | 2,3417 | 2,3321 | 2,3498 | 21 |
| Iunie | 2,3495 | 2,3315 | 2,3648 | 21 |
| Iulie | 2,2879 | 2,2499 | 2,3226 | 20 |
| August | 2,2576 | 2,1870 | 2,3173 | 23 |
| Septembrie | 2,2657 | 2,2418 | 2,2952 | 22 |
| Octombrie | 2,3227 | 2,2852 | 2,3607 | 21 |
| Noiembrie | 2,3644 | 2,3486 | 2,3909 | 22 |
| Decembrie | 2,3638 | 2,3521 | 2,3761 | 20 |
Valori zilnice CHF/RON în 2005
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2005 | 2,3645 RON |
| 29.12.2005 | 2,3678 RON |
| 28.12.2005 | 2,3678 RON |
| 27.12.2005 | 2,3521 RON |
| 23.12.2005 | 2,3531 RON |
| 22.12.2005 | 2,3553 RON |
| 21.12.2005 | 2,3545 RON |
| 20.12.2005 | 2,3569 RON |
| 19.12.2005 | 2,3540 RON |
| 16.12.2005 | 2,3692 RON |
| 15.12.2005 | 2,3662 RON |
| 14.12.2005 | 2,3679 RON |
| 13.12.2005 | 2,3633 RON |
| 12.12.2005 | 2,3647 RON |
| 09.12.2005 | 2,3636 RON |
| 08.12.2005 | 2,3722 RON |
| 07.12.2005 | 2,3761 RON |
| 06.12.2005 | 2,3686 RON |
| 05.12.2005 | 2,3665 RON |
| 02.12.2005 | 2,3714 RON |
| 30.11.2005 | 2,3591 RON |
| 29.11.2005 | 2,3559 RON |
| 28.11.2005 | 2,3629 RON |
| 25.11.2005 | 2,3642 RON |
| 24.11.2005 | 2,3549 RON |
| 23.11.2005 | 2,3649 RON |
| 22.11.2005 | 2,3698 RON |
| 21.11.2005 | 2,3602 RON |
| 18.11.2005 | 2,3518 RON |
| 17.11.2005 | 2,3486 RON |
| 16.11.2005 | 2,3554 RON |
| 15.11.2005 | 2,3560 RON |
| 14.11.2005 | 2,3631 RON |
| 11.11.2005 | 2,3585 RON |
| 10.11.2005 | 2,3550 RON |
| 09.11.2005 | 2,3775 RON |
| 08.11.2005 | 2,3884 RON |
| 07.11.2005 | 2,3909 RON |
| 04.11.2005 | 2,3749 RON |
| 03.11.2005 | 2,3693 RON |
| 02.11.2005 | 2,3683 RON |
| 01.11.2005 | 2,3668 RON |
| 31.10.2005 | 2,3607 RON |
| 28.10.2005 | 2,3447 RON |
| 27.10.2005 | 2,3378 RON |
| 26.10.2005 | 2,3316 RON |
| 25.10.2005 | 2,3340 RON |
| 24.10.2005 | 2,3286 RON |
| 21.10.2005 | 2,3368 RON |
| 20.10.2005 | 2,3244 RON |
| 19.10.2005 | 2,3179 RON |
| 18.10.2005 | 2,3144 RON |
| 17.10.2005 | 2,3253 RON |
| 14.10.2005 | 2,3308 RON |
| 13.10.2005 | 2,3325 RON |
| 12.10.2005 | 2,3204 RON |
| 11.10.2005 | 2,3224 RON |
| 10.10.2005 | 2,3214 RON |
| 07.10.2005 | 2,3164 RON |
| 06.10.2005 | 2,3108 RON |
| 05.10.2005 | 2,2944 RON |
| 04.10.2005 | 2,2871 RON |
| 03.10.2005 | 2,2852 RON |
| 30.09.2005 | 2,2875 RON |
| 29.09.2005 | 2,2748 RON |
| 28.09.2005 | 2,2776 RON |
| 27.09.2005 | 2,2631 RON |
| 26.09.2005 | 2,2832 RON |
| 23.09.2005 | 2,2952 RON |
| 22.09.2005 | 2,2661 RON |
| 21.09.2005 | 2,2476 RON |
| 20.09.2005 | 2,2465 RON |
| 19.09.2005 | 2,2445 RON |
| 16.09.2005 | 2,2418 RON |
| 15.09.2005 | 2,2516 RON |
| 14.09.2005 | 2,2611 RON |
| 13.09.2005 | 2,2610 RON |
| 12.09.2005 | 2,2659 RON |
| 09.09.2005 | 2,2580 RON |
| 08.09.2005 | 2,2694 RON |
| 07.09.2005 | 2,2637 RON |
| 06.09.2005 | 2,2664 RON |
| 05.09.2005 | 2,2740 RON |
| 02.09.2005 | 2,2767 RON |
| 01.09.2005 | 2,2692 RON |
| 31.08.2005 | 2,2684 RON |
| 30.08.2005 | 2,2587 RON |
| 29.08.2005 | 2,2843 RON |
| 26.08.2005 | 2,2861 RON |
| 25.08.2005 | 2,2665 RON |
| 24.08.2005 | 2,2565 RON |
| 23.08.2005 | 2,2610 RON |
| 22.08.2005 | 2,2779 RON |
| 19.08.2005 | 2,3002 RON |
| 18.08.2005 | 2,3153 RON |
| 17.08.2005 | 2,3173 RON |
| 16.08.2005 | 2,3126 RON |
| 15.08.2005 | 2,3027 RON |
| 12.08.2005 | 2,2781 RON |
| 11.08.2005 | 2,2270 RON |
| 10.08.2005 | 2,1870 RON |
| 09.08.2005 | 2,2016 RON |
| 08.08.2005 | 2,1997 RON |
| 05.08.2005 | 2,2130 RON |
| 04.08.2005 | 2,2129 RON |
| 03.08.2005 | 2,2189 RON |
| 02.08.2005 | 2,2355 RON |
| 01.08.2005 | 2,2438 RON |
| 29.07.2005 | 2,2595 RON |
| 28.07.2005 | 2,2499 RON |
| 27.07.2005 | 2,2576 RON |
| 26.07.2005 | 2,2697 RON |
| 25.07.2005 | 2,2734 RON |
| 22.07.2005 | 2,2769 RON |
| 21.07.2005 | 2,2788 RON |
| 20.07.2005 | 2,2780 RON |
| 19.07.2005 | 2,2791 RON |
| 18.07.2005 | 2,2839 RON |
| 15.07.2005 | 2,2862 RON |
| 14.07.2005 | 2,2917 RON |
| 13.07.2005 | 2,2898 RON |
| 12.07.2005 | 2,2953 RON |
| 11.07.2005 | 2,3008 RON |
| 08.07.2005 | 2,3096 RON |
| 07.07.2005 | 2,3226 RON |
| 06.07.2005 | 2,3144 RON |
| 05.07.2005 | 2,3186 RON |
| 04.07.2005 | 2,3224 RON |
| 29.06.2005 | 2,3315 RON |
| 28.06.2005 | 2,3339 RON |
| 27.06.2005 | 2,3412 RON |
| 24.06.2005 | 2,3471 RON |
| 23.06.2005 | 2,3433 RON |
| 22.06.2005 | 2,3468 RON |
| 21.06.2005 | 2,3441 RON |
| 20.06.2005 | 2,3408 RON |
| 17.06.2005 | 2,3417 RON |
| 16.06.2005 | 2,3501 RON |
| 15.06.2005 | 2,3495 RON |
| 14.06.2005 | 2,3474 RON |
| 13.06.2005 | 2,3507 RON |
| 10.06.2005 | 2,3569 RON |
| 09.06.2005 | 2,3557 RON |
| 08.06.2005 | 2,3580 RON |
| 07.06.2005 | 2,3648 RON |
| 06.06.2005 | 2,3620 RON |
| 03.06.2005 | 2,3548 RON |
| 02.06.2005 | 2,3569 RON |
| 01.06.2005 | 2,3623 RON |
| 31.05.2005 | 2,3498 RON |
| 30.05.2005 | 2,3417 RON |
| 27.05.2005 | 2,3379 RON |
| 26.05.2005 | 2,3364 RON |
| 25.05.2005 | 2,3415 RON |
| 24.05.2005 | 2,3396 RON |
| 23.05.2005 | 2,3391 RON |
| 20.05.2005 | 2,3394 RON |
| 19.05.2005 | 2,3432 RON |
| 18.05.2005 | 2,3447 RON |
| 17.05.2005 | 2,3408 RON |
| 16.05.2005 | 2,3385 RON |
| 13.05.2005 | 2,3411 RON |
| 12.05.2005 | 2,3413 RON |
| 11.05.2005 | 2,3497 RON |
| 10.05.2005 | 2,3377 RON |
| 09.05.2005 | 2,3321 RON |
| 06.05.2005 | 2,3391 RON |
| 05.05.2005 | 2,3489 RON |
| 04.05.2005 | 2,3470 RON |
| 03.05.2005 | 2,3471 RON |
| 29.04.2005 | 2,3562 RON |
| 28.04.2005 | 2,3504 RON |
| 27.04.2005 | 2,3393 RON |
| 26.04.2005 | 2,3474 RON |
| 25.04.2005 | 2,3453 RON |
| 22.04.2005 | 2,3327 RON |
| 21.04.2005 | 2,3469 RON |
| 20.04.2005 | 2,3626 RON |
| 19.04.2005 | 2,3507 RON |
| 18.04.2005 | 2,3383 RON |
| 15.04.2005 | 2,3290 RON |
| 14.04.2005 | 2,3270 RON |
| 13.04.2005 | 2,3327 RON |
| 12.04.2005 | 2,3410 RON |
| 11.04.2005 | 2,3465 RON |
| 08.04.2005 | 2,3532 RON |
| 07.04.2005 | 2,3525 RON |
| 06.04.2005 | 2,3529 RON |
| 05.04.2005 | 2,3500 RON |
| 04.04.2005 | 2,3448 RON |
| 01.04.2005 | 2,3602 RON |
| 31.03.2005 | 2,3771 RON |
| 30.03.2005 | 2,3652 RON |
| 29.03.2005 | 2,3482 RON |
| 28.03.2005 | 2,3421 RON |
| 25.03.2005 | 2,3499 RON |
| 24.03.2005 | 2,3588 RON |
| 23.03.2005 | 2,3267 RON |
| 22.03.2005 | 2,3508 RON |
| 21.03.2005 | 2,3432 RON |
| 18.03.2005 | 2,3562 RON |
| 17.03.2005 | 2,3560 RON |
| 16.03.2005 | 2,3480 RON |
| 15.03.2005 | 2,3218 RON |
| 14.03.2005 | 2,3243 RON |
| 11.03.2005 | 2,3173 RON |
| 10.03.2005 | 2,3325 RON |
| 09.03.2005 | 2,3209 RON |
| 08.03.2005 | 2,3156 RON |
| 07.03.2005 | 2,3365 RON |
| 04.03.2005 | 2,3567 RON |
| 03.03.2005 | 2,3617 RON |
| 02.03.2005 | 2,3730 RON |
| 01.03.2005 | 2,3582 RON |
| 28.02.2005 | 2,3659 RON |
| 25.02.2005 | 2,3504 RON |
| 24.02.2005 | 2,3620 RON |
| 23.02.2005 | 2,3898 RON |
| 22.02.2005 | 2,3610 RON |
| 21.02.2005 | 2,3198 RON |
| 18.02.2005 | 2,3349 RON |
| 17.02.2005 | 2,4553 RON |
| 16.02.2005 | 2,4466 RON |
| 15.02.2005 | 2,3675 RON |
| 14.02.2005 | 2,2847 RON |
| 11.02.2005 | 2,3166 RON |
| 10.02.2005 | 2,3419 RON |
| 09.02.2005 | 2,3642 RON |
| 08.02.2005 | 2,3707 RON |
| 07.02.2005 | 2,3923 RON |
| 04.02.2005 | 2,3981 RON |
| 03.02.2005 | 2,3916 RON |
| 02.02.2005 | 2,4071 RON |
| 01.02.2005 | 2,4168 RON |
| 31.01.2005 | 2,4225 RON |
| 28.01.2005 | 2,4389 RON |
| 27.01.2005 | 2,4454 RON |
| 26.01.2005 | 2,4298 RON |
| 25.01.2005 | 2,4466 RON |
| 24.01.2005 | 2,4891 RON |
| 21.01.2005 | 2,4940 RON |
| 20.01.2005 | 2,4636 RON |
| 19.01.2005 | 2,4246 RON |
| 18.01.2005 | 2,4213 RON |
| 17.01.2005 | 2,4395 RON |
| 14.01.2005 | 2,4610 RON |
| 13.01.2005 | 2,4669 RON |
| 12.01.2005 | 2,4528 RON |
| 11.01.2005 | 2,4800 RON |
| 10.01.2005 | 2,5025 RON |
| 07.01.2005 | 2,5094 RON |
| 06.01.2005 | 2,4966 RON |
| 05.01.2005 | 2,4888 RON |
| 04.01.2005 | 2,5143 RON |
| 03.01.2005 | 2,5463 RON |