BNR · ISTORIC
Curs BNR 2005
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2005, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru TRY.
Cursul TRY în 2005
2.3032
-0.0036
(-0.16%)
Ultima cotație: 30.12.2005
Minimul anului
2.0076
29.04.2005
Maximul anului
2.3068
29.12.2005
Evoluție 2005
min 2.0076 · max 2.3068
Media anuală
2.1607
Prima cotație
03.01.2005
2.1553
Ultima cotație
30.12.2005
2.3032
Variație totală
+0.1479
+6.86%
Cea mai mare creștere
15.02.2005
+0.0767
Cea mai mare scădere
18.02.2005
-0.0964
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2005 (TRY)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului TRY în 2005
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2005
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Apr2.0586
Mai2.0815
Mar2.0990
Cele mai mari medii lunare
Dec2.2800
Noi2.2782
Iul2.2107
Date importante în 2005
Prima cotație (an)03.01.20052.1553
Ultima cotație (an)30.12.20052.3032
Cea mai mare creștere (zi)15.02.2005+0.0767
Cea mai mare scădere (zi)18.02.2005-0.0964
Cea mai mare valoare29.12.20052.3068
Cea mai mică valoare29.04.20052.0076
Curs TRY pe luni în 2005
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 2,1447 | 2,0873 | 2,2017 | 21 |
| Februarie | 2,1484 | 2,0802 | 2,2171 | 20 |
| Martie | 2,0990 | 2,0187 | 2,1819 | 23 |
| Aprilie | 2,0586 | 2,0076 | 2,1073 | 21 |
| Mai | 2,0815 | 2,0509 | 2,1582 | 21 |
| Iunie | 2,1802 | 2,1443 | 2,2163 | 21 |
| Iulie | 2,2107 | 2,1790 | 2,2493 | 20 |
| August | 2,1188 | 2,0761 | 2,1681 | 23 |
| Septembrie | 2,1363 | 2,0855 | 2,1924 | 22 |
| Octombrie | 2,2048 | 2,1755 | 2,2445 | 21 |
| Noiembrie | 2,2782 | 2,2522 | 2,3021 | 22 |
| Decembrie | 2,2800 | 2,2487 | 2,3068 | 20 |
Valori zilnice TRY/RON în 2005
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2005 | 2,3032 RON |
| 29.12.2005 | 2,3068 RON |
| 28.12.2005 | 2,2934 RON |
| 27.12.2005 | 2,2893 RON |
| 23.12.2005 | 2,2838 RON |
| 22.12.2005 | 2,2868 RON |
| 21.12.2005 | 2,2776 RON |
| 20.12.2005 | 2,2613 RON |
| 19.12.2005 | 2,2527 RON |
| 16.12.2005 | 2,2612 RON |
| 15.12.2005 | 2,2487 RON |
| 14.12.2005 | 2,2607 RON |
| 13.12.2005 | 2,2683 RON |
| 12.12.2005 | 2,2625 RON |
| 09.12.2005 | 2,2737 RON |
| 08.12.2005 | 2,2841 RON |
| 07.12.2005 | 2,3017 RON |
| 06.12.2005 | 2,2898 RON |
| 05.12.2005 | 2,2972 RON |
| 02.12.2005 | 2,2981 RON |
| 30.11.2005 | 2,2860 RON |
| 29.11.2005 | 2,2740 RON |
| 28.11.2005 | 2,2919 RON |
| 25.11.2005 | 2,2884 RON |
| 24.11.2005 | 2,2799 RON |
| 23.11.2005 | 2,2853 RON |
| 22.11.2005 | 2,2883 RON |
| 21.11.2005 | 2,2643 RON |
| 18.11.2005 | 2,2686 RON |
| 17.11.2005 | 2,2848 RON |
| 16.11.2005 | 2,2942 RON |
| 15.11.2005 | 2,2791 RON |
| 14.11.2005 | 2,2763 RON |
| 11.11.2005 | 2,2709 RON |
| 10.11.2005 | 2,2608 RON |
| 09.11.2005 | 2,2924 RON |
| 08.11.2005 | 2,3021 RON |
| 07.11.2005 | 2,2881 RON |
| 04.11.2005 | 2,2759 RON |
| 03.11.2005 | 2,2522 RON |
| 02.11.2005 | 2,2566 RON |
| 01.11.2005 | 2,2596 RON |
| 31.10.2005 | 2,2445 RON |
| 28.10.2005 | 2,2062 RON |
| 27.10.2005 | 2,2051 RON |
| 26.10.2005 | 2,2098 RON |
| 25.10.2005 | 2,2031 RON |
| 24.10.2005 | 2,2072 RON |
| 21.10.2005 | 2,2004 RON |
| 20.10.2005 | 2,2059 RON |
| 19.10.2005 | 2,1974 RON |
| 18.10.2005 | 2,2065 RON |
| 17.10.2005 | 2,2026 RON |
| 14.10.2005 | 2,1943 RON |
| 13.10.2005 | 2,2103 RON |
| 12.10.2005 | 2,2100 RON |
| 11.10.2005 | 2,2140 RON |
| 10.10.2005 | 2,2069 RON |
| 07.10.2005 | 2,1854 RON |
| 06.10.2005 | 2,1856 RON |
| 05.10.2005 | 2,2058 RON |
| 04.10.2005 | 2,2247 RON |
| 03.10.2005 | 2,1755 RON |
| 30.09.2005 | 2,1911 RON |
| 29.09.2005 | 2,1825 RON |
| 28.09.2005 | 2,1849 RON |
| 27.09.2005 | 2,1785 RON |
| 26.09.2005 | 2,1858 RON |
| 23.09.2005 | 2,1924 RON |
| 22.09.2005 | 2,1496 RON |
| 21.09.2005 | 2,1293 RON |
| 20.09.2005 | 2,1399 RON |
| 19.09.2005 | 2,1279 RON |
| 16.09.2005 | 2,1135 RON |
| 15.09.2005 | 2,1243 RON |
| 14.09.2005 | 2,1262 RON |
| 13.09.2005 | 2,1326 RON |
| 12.09.2005 | 2,1256 RON |
| 09.09.2005 | 2,1096 RON |
| 08.09.2005 | 2,1074 RON |
| 07.09.2005 | 2,1008 RON |
| 06.09.2005 | 2,1054 RON |
| 05.09.2005 | 2,0917 RON |
| 02.09.2005 | 2,0855 RON |
| 01.09.2005 | 2,1135 RON |
| 31.08.2005 | 2,1283 RON |
| 30.08.2005 | 2,1082 RON |
| 29.08.2005 | 2,1103 RON |
| 26.08.2005 | 2,1075 RON |
| 25.08.2005 | 2,0761 RON |
| 24.08.2005 | 2,0947 RON |
| 23.08.2005 | 2,1129 RON |
| 22.08.2005 | 2,1182 RON |
| 19.08.2005 | 2,1266 RON |
| 18.08.2005 | 2,1366 RON |
| 17.08.2005 | 2,1337 RON |
| 16.08.2005 | 2,1582 RON |
| 15.08.2005 | 2,1306 RON |
| 12.08.2005 | 2,1132 RON |
| 11.08.2005 | 2,1097 RON |
| 10.08.2005 | 2,0781 RON |
| 09.08.2005 | 2,0905 RON |
| 08.08.2005 | 2,1059 RON |
| 05.08.2005 | 2,1201 RON |
| 04.08.2005 | 2,1265 RON |
| 03.08.2005 | 2,1311 RON |
| 02.08.2005 | 2,1467 RON |
| 01.08.2005 | 2,1681 RON |
| 29.07.2005 | 2,1932 RON |
| 28.07.2005 | 2,1790 RON |
| 27.07.2005 | 2,1868 RON |
| 26.07.2005 | 2,1905 RON |
| 25.07.2005 | 2,1991 RON |
| 22.07.2005 | 2,2052 RON |
| 21.07.2005 | 2,2067 RON |
| 20.07.2005 | 2,2120 RON |
| 19.07.2005 | 2,2266 RON |
| 18.07.2005 | 2,2143 RON |
| 15.07.2005 | 2,2168 RON |
| 14.07.2005 | 2,2094 RON |
| 13.07.2005 | 2,1999 RON |
| 12.07.2005 | 2,1932 RON |
| 11.07.2005 | 2,2197 RON |
| 08.07.2005 | 2,2325 RON |
| 07.07.2005 | 2,1962 RON |
| 06.07.2005 | 2,2385 RON |
| 05.07.2005 | 2,2459 RON |
| 04.07.2005 | 2,2493 RON |
| 29.06.2005 | 2,2163 RON |
| 28.06.2005 | 2,2052 RON |
| 27.06.2005 | 2,1960 RON |
| 24.06.2005 | 2,2088 RON |
| 23.06.2005 | 2,1991 RON |
| 22.06.2005 | 2,2005 RON |
| 21.06.2005 | 2,1898 RON |
| 20.06.2005 | 2,1780 RON |
| 17.06.2005 | 2,1880 RON |
| 16.06.2005 | 2,1842 RON |
| 15.06.2005 | 2,1738 RON |
| 14.06.2005 | 2,1706 RON |
| 13.06.2005 | 2,1727 RON |
| 10.06.2005 | 2,1731 RON |
| 09.06.2005 | 2,1684 RON |
| 08.06.2005 | 2,1443 RON |
| 07.06.2005 | 2,1641 RON |
| 06.06.2005 | 2,1606 RON |
| 03.06.2005 | 2,1554 RON |
| 02.06.2005 | 2,1774 RON |
| 01.06.2005 | 2,1577 RON |
| 31.05.2005 | 2,1582 RON |
| 30.05.2005 | 2,1080 RON |
| 27.05.2005 | 2,0937 RON |
| 26.05.2005 | 2,0812 RON |
| 25.05.2005 | 2,0743 RON |
| 24.05.2005 | 2,0786 RON |
| 23.05.2005 | 2,0714 RON |
| 20.05.2005 | 2,1008 RON |
| 19.05.2005 | 2,0915 RON |
| 18.05.2005 | 2,0793 RON |
| 17.05.2005 | 2,0680 RON |
| 16.05.2005 | 2,0701 RON |
| 13.05.2005 | 2,0853 RON |
| 12.05.2005 | 2,0856 RON |
| 11.05.2005 | 2,0515 RON |
| 10.05.2005 | 2,0631 RON |
| 09.05.2005 | 2,0752 RON |
| 06.05.2005 | 2,0687 RON |
| 05.05.2005 | 2,0810 RON |
| 04.05.2005 | 2,0744 RON |
| 03.05.2005 | 2,0509 RON |
| 29.04.2005 | 2,0076 RON |
| 28.04.2005 | 2,0388 RON |
| 27.04.2005 | 2,0399 RON |
| 26.04.2005 | 2,0474 RON |
| 25.04.2005 | 2,0444 RON |
| 22.04.2005 | 2,0327 RON |
| 21.04.2005 | 2,0319 RON |
| 20.04.2005 | 2,0509 RON |
| 19.04.2005 | 2,0303 RON |
| 18.04.2005 | 2,0226 RON |
| 15.04.2005 | 2,0435 RON |
| 14.04.2005 | 2,0713 RON |
| 13.04.2005 | 2,0774 RON |
| 12.04.2005 | 2,0808 RON |
| 11.04.2005 | 2,0774 RON |
| 08.04.2005 | 2,1073 RON |
| 07.04.2005 | 2,0988 RON |
| 06.04.2005 | 2,0962 RON |
| 05.04.2005 | 2,0797 RON |
| 04.04.2005 | 2,0622 RON |
| 01.04.2005 | 2,0893 RON |
| 31.03.2005 | 2,0995 RON |
| 30.03.2005 | 2,0575 RON |
| 29.03.2005 | 2,0187 RON |
| 28.03.2005 | 2,0665 RON |
| 25.03.2005 | 2,0846 RON |
| 24.03.2005 | 2,0734 RON |
| 23.03.2005 | 2,0359 RON |
| 22.03.2005 | 2,0699 RON |
| 21.03.2005 | 2,0618 RON |
| 18.03.2005 | 2,0818 RON |
| 17.03.2005 | 2,0629 RON |
| 16.03.2005 | 2,0442 RON |
| 15.03.2005 | 2,0785 RON |
| 14.03.2005 | 2,0978 RON |
| 11.03.2005 | 2,1161 RON |
| 10.03.2005 | 2,1018 RON |
| 09.03.2005 | 2,1503 RON |
| 08.03.2005 | 2,1400 RON |
| 07.03.2005 | 2,1709 RON |
| 04.03.2005 | 2,1819 RON |
| 03.03.2005 | 2,1754 RON |
| 02.03.2005 | 2,1708 RON |
| 01.03.2005 | 2,1368 RON |
| 28.02.2005 | 2,1310 RON |
| 25.02.2005 | 2,1223 RON |
| 24.02.2005 | 2,1180 RON |
| 23.02.2005 | 2,1339 RON |
| 22.02.2005 | 2,1184 RON |
| 21.02.2005 | 2,0972 RON |
| 18.02.2005 | 2,1203 RON |
| 17.02.2005 | 2,2167 RON |
| 16.02.2005 | 2,2171 RON |
| 15.02.2005 | 2,1569 RON |
| 14.02.2005 | 2,0802 RON |
| 11.02.2005 | 2,1174 RON |
| 10.02.2005 | 2,1305 RON |
| 09.02.2005 | 2,1697 RON |
| 08.02.2005 | 2,1759 RON |
| 07.02.2005 | 2,2042 RON |
| 04.02.2005 | 2,1852 RON |
| 03.02.2005 | 2,1589 RON |
| 02.02.2005 | 2,1508 RON |
| 01.02.2005 | 2,1632 RON |
| 31.01.2005 | 2,1592 RON |
| 28.01.2005 | 2,1673 RON |
| 27.01.2005 | 2,1529 RON |
| 26.01.2005 | 2,1680 RON |
| 25.01.2005 | 2,1686 RON |
| 24.01.2005 | 2,1908 RON |
| 21.01.2005 | 2,2017 RON |
| 20.01.2005 | 2,1738 RON |
| 19.01.2005 | 2,1246 RON |
| 18.01.2005 | 2,1314 RON |
| 17.01.2005 | 2,1480 RON |
| 14.01.2005 | 2,1501 RON |
| 13.01.2005 | 2,1230 RON |
| 12.01.2005 | 2,0994 RON |
| 11.01.2005 | 2,1076 RON |
| 10.01.2005 | 2,1284 RON |
| 07.01.2005 | 2,1370 RON |
| 06.01.2005 | 2,0873 RON |
| 05.01.2005 | 2,1059 RON |
| 04.01.2005 | 2,1592 RON |
| 03.01.2005 | 2,1553 RON |