BNR · ISTORIC
Curs BNR 2005
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2005, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru AUD.
Cursul AUD în 2005
2.2803
+0.0041
(+0.18%)
Ultima cotație: 30.12.2005
Minimul anului
2.0993
-0.2728
(-11.50%)
10.08.2005
față de 10.08.2004 (2.3721)
Maximul anului
2.3365
+0.1514
(+6.93%)
05.12.2005
față de 03.12.2004 (2.1851)
Evoluție 2005
min 2.0993 · max 2.3365
Media anuală
2.2186
Prima cotație
03.01.2005
2.2593
Ultima cotație
30.12.2005
2.2803
Variație totală
+0.0210
+0.93%
Cea mai mare creștere
15.02.2005
+0.0675
Cea mai mare scădere
18.02.2005
-0.1139
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2005 (AUD)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului AUD în 2005
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2005
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Mar2.1615
Apr2.1680
Aug2.1716
Cele mai mari medii lunare
Dec2.2889
Noi2.2780
Iun2.2766
Date importante în 2005
Prima cotație (an)03.01.20052.2593
Ultima cotație (an)30.12.20052.2803
Cea mai mare creștere (zi)15.02.2005+0.0675
Cea mai mare scădere (zi)18.02.2005-0.1139
Cea mai mare valoare05.12.20052.3365
Cea mai mică valoare10.08.20052.0993
Curs AUD pe luni în 2005
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 2,2255 | 2,1595 | 2,2707 | 21 |
| Februarie | 2,2046 | 2,1514 | 2,2902 | 20 |
| Martie | 2,1615 | 2,1134 | 2,1983 | 23 |
| Aprilie | 2,1680 | 2,1413 | 2,1882 | 21 |
| Mai | 2,1834 | 2,1648 | 2,2165 | 21 |
| Iunie | 2,2766 | 2,2105 | 2,3172 | 21 |
| Iulie | 2,2262 | 2,1997 | 2,2661 | 20 |
| August | 2,1716 | 2,0993 | 2,2344 | 23 |
| Septembrie | 2,1928 | 2,1414 | 2,2496 | 22 |
| Octombrie | 2,2575 | 2,2386 | 2,2751 | 21 |
| Noiembrie | 2,2780 | 2,2536 | 2,2968 | 22 |
| Decembrie | 2,2889 | 2,2518 | 2,3365 | 20 |
Valori zilnice AUD/RON în 2005
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2005 | 2,2803 RON |
| 29.12.2005 | 2,2762 RON |
| 28.12.2005 | 2,2561 RON |
| 27.12.2005 | 2,2518 RON |
| 23.12.2005 | 2,2523 RON |
| 22.12.2005 | 2,2647 RON |
| 21.12.2005 | 2,2630 RON |
| 20.12.2005 | 2,2587 RON |
| 19.12.2005 | 2,2598 RON |
| 16.12.2005 | 2,2773 RON |
| 15.12.2005 | 2,2740 RON |
| 14.12.2005 | 2,2970 RON |
| 13.12.2005 | 2,3040 RON |
| 12.12.2005 | 2,3047 RON |
| 09.12.2005 | 2,3138 RON |
| 08.12.2005 | 2,3175 RON |
| 07.12.2005 | 2,3316 RON |
| 06.12.2005 | 2,3337 RON |
| 05.12.2005 | 2,3365 RON |
| 02.12.2005 | 2,3249 RON |
| 30.11.2005 | 2,2932 RON |
| 29.11.2005 | 2,2831 RON |
| 28.11.2005 | 2,2916 RON |
| 25.11.2005 | 2,2911 RON |
| 24.11.2005 | 2,2887 RON |
| 23.11.2005 | 2,2908 RON |
| 22.11.2005 | 2,2968 RON |
| 21.11.2005 | 2,2794 RON |
| 18.11.2005 | 2,2790 RON |
| 17.11.2005 | 2,2748 RON |
| 16.11.2005 | 2,2732 RON |
| 15.11.2005 | 2,2655 RON |
| 14.11.2005 | 2,2668 RON |
| 11.11.2005 | 2,2658 RON |
| 10.11.2005 | 2,2628 RON |
| 09.11.2005 | 2,2870 RON |
| 08.11.2005 | 2,2949 RON |
| 07.11.2005 | 2,2868 RON |
| 04.11.2005 | 2,2633 RON |
| 03.11.2005 | 2,2536 RON |
| 02.11.2005 | 2,2567 RON |
| 01.11.2005 | 2,2701 RON |
| 31.10.2005 | 2,2751 RON |
| 28.10.2005 | 2,2523 RON |
| 27.10.2005 | 2,2662 RON |
| 26.10.2005 | 2,2571 RON |
| 25.10.2005 | 2,2581 RON |
| 24.10.2005 | 2,2537 RON |
| 21.10.2005 | 2,2572 RON |
| 20.10.2005 | 2,2623 RON |
| 19.10.2005 | 2,2531 RON |
| 18.10.2005 | 2,2478 RON |
| 17.10.2005 | 2,2533 RON |
| 14.10.2005 | 2,2577 RON |
| 13.10.2005 | 2,2649 RON |
| 12.10.2005 | 2,2545 RON |
| 11.10.2005 | 2,2612 RON |
| 10.10.2005 | 2,2536 RON |
| 07.10.2005 | 2,2386 RON |
| 06.10.2005 | 2,2489 RON |
| 05.10.2005 | 2,2567 RON |
| 04.10.2005 | 2,2694 RON |
| 03.10.2005 | 2,2653 RON |
| 30.09.2005 | 2,2496 RON |
| 29.09.2005 | 2,2391 RON |
| 28.09.2005 | 2,2344 RON |
| 27.09.2005 | 2,2131 RON |
| 26.09.2005 | 2,2336 RON |
| 23.09.2005 | 2,2395 RON |
| 22.09.2005 | 2,2118 RON |
| 21.09.2005 | 2,2026 RON |
| 20.09.2005 | 2,2077 RON |
| 19.09.2005 | 2,1909 RON |
| 16.09.2005 | 2,1782 RON |
| 15.09.2005 | 2,1888 RON |
| 14.09.2005 | 2,1948 RON |
| 13.09.2005 | 2,1894 RON |
| 12.09.2005 | 2,1898 RON |
| 09.09.2005 | 2,1709 RON |
| 08.09.2005 | 2,1666 RON |
| 07.09.2005 | 2,1516 RON |
| 06.09.2005 | 2,1525 RON |
| 05.09.2005 | 2,1497 RON |
| 02.09.2005 | 2,1414 RON |
| 01.09.2005 | 2,1466 RON |
| 31.08.2005 | 2,1487 RON |
| 30.08.2005 | 2,1499 RON |
| 29.08.2005 | 2,1654 RON |
| 26.08.2005 | 2,1819 RON |
| 25.08.2005 | 2,1673 RON |
| 24.08.2005 | 2,1669 RON |
| 23.08.2005 | 2,1698 RON |
| 22.08.2005 | 2,1911 RON |
| 19.08.2005 | 2,2035 RON |
| 18.08.2005 | 2,2134 RON |
| 17.08.2005 | 2,2314 RON |
| 16.08.2005 | 2,2344 RON |
| 15.08.2005 | 2,2276 RON |
| 12.08.2005 | 2,1966 RON |
| 11.08.2005 | 2,1499 RON |
| 10.08.2005 | 2,0993 RON |
| 09.08.2005 | 2,1084 RON |
| 08.08.2005 | 2,1260 RON |
| 05.08.2005 | 2,1488 RON |
| 04.08.2005 | 2,1542 RON |
| 03.08.2005 | 2,1549 RON |
| 02.08.2005 | 2,1738 RON |
| 01.08.2005 | 2,1828 RON |
| 29.07.2005 | 2,2152 RON |
| 28.07.2005 | 2,1997 RON |
| 27.07.2005 | 2,2171 RON |
| 26.07.2005 | 2,2410 RON |
| 25.07.2005 | 2,2408 RON |
| 22.07.2005 | 2,2410 RON |
| 21.07.2005 | 2,2279 RON |
| 20.07.2005 | 2,2212 RON |
| 19.07.2005 | 2,2292 RON |
| 18.07.2005 | 2,2099 RON |
| 15.07.2005 | 2,2136 RON |
| 14.07.2005 | 2,2187 RON |
| 13.07.2005 | 2,2058 RON |
| 12.07.2005 | 2,2117 RON |
| 11.07.2005 | 2,2179 RON |
| 08.07.2005 | 2,2282 RON |
| 07.07.2005 | 2,2318 RON |
| 06.07.2005 | 2,2424 RON |
| 05.07.2005 | 2,2443 RON |
| 04.07.2005 | 2,2661 RON |
| 29.06.2005 | 2,2797 RON |
| 28.06.2005 | 2,2913 RON |
| 27.06.2005 | 2,2798 RON |
| 24.06.2005 | 2,3172 RON |
| 23.06.2005 | 2,3081 RON |
| 22.06.2005 | 2,3124 RON |
| 21.06.2005 | 2,3144 RON |
| 20.06.2005 | 2,3033 RON |
| 17.06.2005 | 2,3043 RON |
| 16.06.2005 | 2,2958 RON |
| 15.06.2005 | 2,2925 RON |
| 14.06.2005 | 2,2836 RON |
| 13.06.2005 | 2,2833 RON |
| 10.06.2005 | 2,2674 RON |
| 09.06.2005 | 2,2660 RON |
| 08.06.2005 | 2,2550 RON |
| 07.06.2005 | 2,2592 RON |
| 06.06.2005 | 2,2468 RON |
| 03.06.2005 | 2,2254 RON |
| 02.06.2005 | 2,2126 RON |
| 01.06.2005 | 2,2105 RON |
| 31.05.2005 | 2,2165 RON |
| 30.05.2005 | 2,2044 RON |
| 27.05.2005 | 2,1954 RON |
| 26.05.2005 | 2,1938 RON |
| 25.05.2005 | 2,1858 RON |
| 24.05.2005 | 2,1876 RON |
| 23.05.2005 | 2,1825 RON |
| 20.05.2005 | 2,1751 RON |
| 19.05.2005 | 2,1701 RON |
| 18.05.2005 | 2,1648 RON |
| 17.05.2005 | 2,1654 RON |
| 16.05.2005 | 2,1685 RON |
| 13.05.2005 | 2,1855 RON |
| 12.05.2005 | 2,1854 RON |
| 11.05.2005 | 2,1900 RON |
| 10.05.2005 | 2,1786 RON |
| 09.05.2005 | 2,1783 RON |
| 06.05.2005 | 2,1768 RON |
| 05.05.2005 | 2,1881 RON |
| 04.05.2005 | 2,1749 RON |
| 03.05.2005 | 2,1847 RON |
| 29.04.2005 | 2,1882 RON |
| 28.04.2005 | 2,1780 RON |
| 27.04.2005 | 2,1705 RON |
| 26.04.2005 | 2,1782 RON |
| 25.04.2005 | 2,1750 RON |
| 22.04.2005 | 2,1470 RON |
| 21.04.2005 | 2,1423 RON |
| 20.04.2005 | 2,1622 RON |
| 19.04.2005 | 2,1460 RON |
| 18.04.2005 | 2,1413 RON |
| 15.04.2005 | 2,1649 RON |
| 14.04.2005 | 2,1787 RON |
| 13.04.2005 | 2,1725 RON |
| 12.04.2005 | 2,1653 RON |
| 11.04.2005 | 2,1695 RON |
| 08.04.2005 | 2,1787 RON |
| 07.04.2005 | 2,1709 RON |
| 06.04.2005 | 2,1720 RON |
| 05.04.2005 | 2,1749 RON |
| 04.04.2005 | 2,1724 RON |
| 01.04.2005 | 2,1795 RON |
| 31.03.2005 | 2,1983 RON |
| 30.03.2005 | 2,1857 RON |
| 29.03.2005 | 2,1822 RON |
| 28.03.2005 | 2,1712 RON |
| 25.03.2005 | 2,1798 RON |
| 24.03.2005 | 2,1791 RON |
| 23.03.2005 | 2,1576 RON |
| 22.03.2005 | 2,1803 RON |
| 21.03.2005 | 2,1689 RON |
| 18.03.2005 | 2,1683 RON |
| 17.03.2005 | 2,1555 RON |
| 16.03.2005 | 2,1477 RON |
| 15.03.2005 | 2,1254 RON |
| 14.03.2005 | 2,1203 RON |
| 11.03.2005 | 2,1134 RON |
| 10.03.2005 | 2,1284 RON |
| 09.03.2005 | 2,1481 RON |
| 08.03.2005 | 2,1507 RON |
| 07.03.2005 | 2,1650 RON |
| 04.03.2005 | 2,1799 RON |
| 03.03.2005 | 2,1742 RON |
| 02.03.2005 | 2,1706 RON |
| 01.03.2005 | 2,1629 RON |
| 28.02.2005 | 2,1751 RON |
| 25.02.2005 | 2,1521 RON |
| 24.02.2005 | 2,1580 RON |
| 23.02.2005 | 2,1988 RON |
| 22.02.2005 | 2,1871 RON |
| 21.02.2005 | 2,1655 RON |
| 18.02.2005 | 2,1763 RON |
| 17.02.2005 | 2,2902 RON |
| 16.02.2005 | 2,2742 RON |
| 15.02.2005 | 2,2189 RON |
| 14.02.2005 | 2,1514 RON |
| 11.02.2005 | 2,1900 RON |
| 10.02.2005 | 2,2119 RON |
| 09.02.2005 | 2,2167 RON |
| 08.02.2005 | 2,2177 RON |
| 07.02.2005 | 2,2370 RON |
| 04.02.2005 | 2,2218 RON |
| 03.02.2005 | 2,2162 RON |
| 02.02.2005 | 2,2127 RON |
| 01.02.2005 | 2,2197 RON |
| 31.01.2005 | 2,2313 RON |
| 28.01.2005 | 2,2400 RON |
| 27.01.2005 | 2,2437 RON |
| 26.01.2005 | 2,2316 RON |
| 25.01.2005 | 2,2280 RON |
| 24.01.2005 | 2,2632 RON |
| 21.01.2005 | 2,2707 RON |
| 20.01.2005 | 2,2269 RON |
| 19.01.2005 | 2,1793 RON |
| 18.01.2005 | 2,1595 RON |
| 17.01.2005 | 2,1815 RON |
| 14.01.2005 | 2,2095 RON |
| 13.01.2005 | 2,2087 RON |
| 12.01.2005 | 2,1957 RON |
| 11.01.2005 | 2,2241 RON |
| 10.01.2005 | 2,2398 RON |
| 07.01.2005 | 2,2411 RON |
| 06.01.2005 | 2,2266 RON |
| 05.01.2005 | 2,2253 RON |
| 04.01.2005 | 2,2500 RON |
| 03.01.2005 | 2,2593 RON |