BNR · ISTORIC

Curs BNR 2005

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2005, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru AUD.

Cursul AUD în 2005 2.2803 +0.0041 (+0.18%) Ultima cotație: 30.12.2005
Minimul anului
2.0993 -0.2728 (-11.50%)
10.08.2005 față de 10.08.2004 (2.3721)
Maximul anului
2.3365 +0.1514 (+6.93%)
05.12.2005 față de 03.12.2004 (2.1851)
Evoluție 2005 min 2.0993 · max 2.3365
Media anuală 2.2186
Prima cotație 03.01.2005 2.2593
Ultima cotație 30.12.2005 2.2803
Variație totală +0.0210 +0.93%
Cea mai mare creștere 15.02.2005 +0.0675
Cea mai mare scădere 18.02.2005 -0.1139

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2005 (AUD)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului AUD în 2005

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2005

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Mar2.1615
Apr2.1680
Aug2.1716

Cele mai mari medii lunare

Dec2.2889
Noi2.2780
Iun2.2766

Date importante în 2005

Prima cotație (an)03.01.20052.2593
Ultima cotație (an)30.12.20052.2803
Cea mai mare creștere (zi)15.02.2005+0.0675
Cea mai mare scădere (zi)18.02.2005-0.1139
Cea mai mare valoare05.12.20052.3365
Cea mai mică valoare10.08.20052.0993

Curs AUD pe luni în 2005

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 2,2255 2,1595 2,2707 21
Februarie 2,2046 2,1514 2,2902 20
Martie 2,1615 2,1134 2,1983 23
Aprilie 2,1680 2,1413 2,1882 21
Mai 2,1834 2,1648 2,2165 21
Iunie 2,2766 2,2105 2,3172 21
Iulie 2,2262 2,1997 2,2661 20
August 2,1716 2,0993 2,2344 23
Septembrie 2,1928 2,1414 2,2496 22
Octombrie 2,2575 2,2386 2,2751 21
Noiembrie 2,2780 2,2536 2,2968 22
Decembrie 2,2889 2,2518 2,3365 20

Valori zilnice AUD/RON în 2005

DataCurs
30.12.2005 2,2803 RON
29.12.2005 2,2762 RON
28.12.2005 2,2561 RON
27.12.2005 2,2518 RON
23.12.2005 2,2523 RON
22.12.2005 2,2647 RON
21.12.2005 2,2630 RON
20.12.2005 2,2587 RON
19.12.2005 2,2598 RON
16.12.2005 2,2773 RON
15.12.2005 2,2740 RON
14.12.2005 2,2970 RON
13.12.2005 2,3040 RON
12.12.2005 2,3047 RON
09.12.2005 2,3138 RON
08.12.2005 2,3175 RON
07.12.2005 2,3316 RON
06.12.2005 2,3337 RON
05.12.2005 2,3365 RON
02.12.2005 2,3249 RON
30.11.2005 2,2932 RON
29.11.2005 2,2831 RON
28.11.2005 2,2916 RON
25.11.2005 2,2911 RON
24.11.2005 2,2887 RON
23.11.2005 2,2908 RON
22.11.2005 2,2968 RON
21.11.2005 2,2794 RON
18.11.2005 2,2790 RON
17.11.2005 2,2748 RON
16.11.2005 2,2732 RON
15.11.2005 2,2655 RON
14.11.2005 2,2668 RON
11.11.2005 2,2658 RON
10.11.2005 2,2628 RON
09.11.2005 2,2870 RON
08.11.2005 2,2949 RON
07.11.2005 2,2868 RON
04.11.2005 2,2633 RON
03.11.2005 2,2536 RON
02.11.2005 2,2567 RON
01.11.2005 2,2701 RON
31.10.2005 2,2751 RON
28.10.2005 2,2523 RON
27.10.2005 2,2662 RON
26.10.2005 2,2571 RON
25.10.2005 2,2581 RON
24.10.2005 2,2537 RON
21.10.2005 2,2572 RON
20.10.2005 2,2623 RON
19.10.2005 2,2531 RON
18.10.2005 2,2478 RON
17.10.2005 2,2533 RON
14.10.2005 2,2577 RON
13.10.2005 2,2649 RON
12.10.2005 2,2545 RON
11.10.2005 2,2612 RON
10.10.2005 2,2536 RON
07.10.2005 2,2386 RON
06.10.2005 2,2489 RON
05.10.2005 2,2567 RON
04.10.2005 2,2694 RON
03.10.2005 2,2653 RON
30.09.2005 2,2496 RON
29.09.2005 2,2391 RON
28.09.2005 2,2344 RON
27.09.2005 2,2131 RON
26.09.2005 2,2336 RON
23.09.2005 2,2395 RON
22.09.2005 2,2118 RON
21.09.2005 2,2026 RON
20.09.2005 2,2077 RON
19.09.2005 2,1909 RON
16.09.2005 2,1782 RON
15.09.2005 2,1888 RON
14.09.2005 2,1948 RON
13.09.2005 2,1894 RON
12.09.2005 2,1898 RON
09.09.2005 2,1709 RON
08.09.2005 2,1666 RON
07.09.2005 2,1516 RON
06.09.2005 2,1525 RON
05.09.2005 2,1497 RON
02.09.2005 2,1414 RON
01.09.2005 2,1466 RON
31.08.2005 2,1487 RON
30.08.2005 2,1499 RON
29.08.2005 2,1654 RON
26.08.2005 2,1819 RON
25.08.2005 2,1673 RON
24.08.2005 2,1669 RON
23.08.2005 2,1698 RON
22.08.2005 2,1911 RON
19.08.2005 2,2035 RON
18.08.2005 2,2134 RON
17.08.2005 2,2314 RON
16.08.2005 2,2344 RON
15.08.2005 2,2276 RON
12.08.2005 2,1966 RON
11.08.2005 2,1499 RON
10.08.2005 2,0993 RON
09.08.2005 2,1084 RON
08.08.2005 2,1260 RON
05.08.2005 2,1488 RON
04.08.2005 2,1542 RON
03.08.2005 2,1549 RON
02.08.2005 2,1738 RON
01.08.2005 2,1828 RON
29.07.2005 2,2152 RON
28.07.2005 2,1997 RON
27.07.2005 2,2171 RON
26.07.2005 2,2410 RON
25.07.2005 2,2408 RON
22.07.2005 2,2410 RON
21.07.2005 2,2279 RON
20.07.2005 2,2212 RON
19.07.2005 2,2292 RON
18.07.2005 2,2099 RON
15.07.2005 2,2136 RON
14.07.2005 2,2187 RON
13.07.2005 2,2058 RON
12.07.2005 2,2117 RON
11.07.2005 2,2179 RON
08.07.2005 2,2282 RON
07.07.2005 2,2318 RON
06.07.2005 2,2424 RON
05.07.2005 2,2443 RON
04.07.2005 2,2661 RON
29.06.2005 2,2797 RON
28.06.2005 2,2913 RON
27.06.2005 2,2798 RON
24.06.2005 2,3172 RON
23.06.2005 2,3081 RON
22.06.2005 2,3124 RON
21.06.2005 2,3144 RON
20.06.2005 2,3033 RON
17.06.2005 2,3043 RON
16.06.2005 2,2958 RON
15.06.2005 2,2925 RON
14.06.2005 2,2836 RON
13.06.2005 2,2833 RON
10.06.2005 2,2674 RON
09.06.2005 2,2660 RON
08.06.2005 2,2550 RON
07.06.2005 2,2592 RON
06.06.2005 2,2468 RON
03.06.2005 2,2254 RON
02.06.2005 2,2126 RON
01.06.2005 2,2105 RON
31.05.2005 2,2165 RON
30.05.2005 2,2044 RON
27.05.2005 2,1954 RON
26.05.2005 2,1938 RON
25.05.2005 2,1858 RON
24.05.2005 2,1876 RON
23.05.2005 2,1825 RON
20.05.2005 2,1751 RON
19.05.2005 2,1701 RON
18.05.2005 2,1648 RON
17.05.2005 2,1654 RON
16.05.2005 2,1685 RON
13.05.2005 2,1855 RON
12.05.2005 2,1854 RON
11.05.2005 2,1900 RON
10.05.2005 2,1786 RON
09.05.2005 2,1783 RON
06.05.2005 2,1768 RON
05.05.2005 2,1881 RON
04.05.2005 2,1749 RON
03.05.2005 2,1847 RON
29.04.2005 2,1882 RON
28.04.2005 2,1780 RON
27.04.2005 2,1705 RON
26.04.2005 2,1782 RON
25.04.2005 2,1750 RON
22.04.2005 2,1470 RON
21.04.2005 2,1423 RON
20.04.2005 2,1622 RON
19.04.2005 2,1460 RON
18.04.2005 2,1413 RON
15.04.2005 2,1649 RON
14.04.2005 2,1787 RON
13.04.2005 2,1725 RON
12.04.2005 2,1653 RON
11.04.2005 2,1695 RON
08.04.2005 2,1787 RON
07.04.2005 2,1709 RON
06.04.2005 2,1720 RON
05.04.2005 2,1749 RON
04.04.2005 2,1724 RON
01.04.2005 2,1795 RON
31.03.2005 2,1983 RON
30.03.2005 2,1857 RON
29.03.2005 2,1822 RON
28.03.2005 2,1712 RON
25.03.2005 2,1798 RON
24.03.2005 2,1791 RON
23.03.2005 2,1576 RON
22.03.2005 2,1803 RON
21.03.2005 2,1689 RON
18.03.2005 2,1683 RON
17.03.2005 2,1555 RON
16.03.2005 2,1477 RON
15.03.2005 2,1254 RON
14.03.2005 2,1203 RON
11.03.2005 2,1134 RON
10.03.2005 2,1284 RON
09.03.2005 2,1481 RON
08.03.2005 2,1507 RON
07.03.2005 2,1650 RON
04.03.2005 2,1799 RON
03.03.2005 2,1742 RON
02.03.2005 2,1706 RON
01.03.2005 2,1629 RON
28.02.2005 2,1751 RON
25.02.2005 2,1521 RON
24.02.2005 2,1580 RON
23.02.2005 2,1988 RON
22.02.2005 2,1871 RON
21.02.2005 2,1655 RON
18.02.2005 2,1763 RON
17.02.2005 2,2902 RON
16.02.2005 2,2742 RON
15.02.2005 2,2189 RON
14.02.2005 2,1514 RON
11.02.2005 2,1900 RON
10.02.2005 2,2119 RON
09.02.2005 2,2167 RON
08.02.2005 2,2177 RON
07.02.2005 2,2370 RON
04.02.2005 2,2218 RON
03.02.2005 2,2162 RON
02.02.2005 2,2127 RON
01.02.2005 2,2197 RON
31.01.2005 2,2313 RON
28.01.2005 2,2400 RON
27.01.2005 2,2437 RON
26.01.2005 2,2316 RON
25.01.2005 2,2280 RON
24.01.2005 2,2632 RON
21.01.2005 2,2707 RON
20.01.2005 2,2269 RON
19.01.2005 2,1793 RON
18.01.2005 2,1595 RON
17.01.2005 2,1815 RON
14.01.2005 2,2095 RON
13.01.2005 2,2087 RON
12.01.2005 2,1957 RON
11.01.2005 2,2241 RON
10.01.2005 2,2398 RON
07.01.2005 2,2411 RON
06.01.2005 2,2266 RON
05.01.2005 2,2253 RON
04.01.2005 2,2500 RON
03.01.2005 2,2593 RON