BNR · ISTORIC
Curs BNR 2026
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2026, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru JPY.
Cursul JPY în 2026
0.0305
+0.0000
(+0.08%)
Ultima cotație: 28.10.2026
Minimul anului
0.0272
-0.0035
(-11.42%)
16.04.2026
față de 16.04.2025 (0.0307)
Maximul anului
0.0305
+0.0018
(+6.20%)
23.10.2026
față de 23.10.2025 (0.0287)
Evoluție 2026
min 0.0272 · max 0.0305
Media anuală
0.0283
Prima cotație
05.01.2026
0.0278
Ultima cotație
28.10.2026
0.0305
Variație totală
+0.0026
+9.49%
Cea mai mare creștere
04.05.2026
+0.0007
Cea mai mare scădere
18.09.2026
-0.0004
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2026 (JPY)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului JPY în 2026
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2026
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Apr0.0274
Ian0.0277
Feb0.0278
Cele mai mari medii lunare
Oct0.0302
Sep0.0292
Aug0.0285
Date importante în 2026
Prima cotație (an)05.01.20260.0278
Ultima cotație (an)28.10.20260.0305
Cea mai mare creștere (zi)04.05.2026+0.0007
Cea mai mare scădere (zi)18.09.2026-0.0004
Cea mai mare valoare23.10.20260.0305
Cea mai mică valoare16.04.20260.0272
Curs JPY pe luni în 2026
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0277 | 0,0274 | 0,0280 | 18 |
| Februarie | 0,0278 | 0,0274 | 0,0281 | 20 |
| Martie | 0,0278 | 0,0276 | 0,0279 | 22 |
| Aprilie | 0,0274 | 0,0272 | 0,0277 | 20 |
| Mai | 0,0283 | 0,0281 | 0,0287 | 20 |
| Iunie | 0,0283 | 0,0281 | 0,0286 | 21 |
| Iulie | 0,0282 | 0,0280 | 0,0285 | 23 |
| August | 0,0285 | 0,0283 | 0,0290 | 21 |
| Septembrie | 0,0292 | 0,0283 | 0,0296 | 22 |
| Octombrie | 0,0302 | 0,0295 | 0,0305 | 20 |
Valori zilnice JPY/RON în 2026
| Data | Curs |
|---|---|
| 28.10.2026 | 0,0305 RON |
| 27.10.2026 | 0,0304 RON |
| 26.10.2026 | 0,0303 RON |
| 23.10.2026 | 0,0305 RON |
| 22.10.2026 | 0,0304 RON |
| 21.10.2026 | 0,0300 RON |
| 20.10.2026 | 0,0300 RON |
| 19.10.2026 | 0,0300 RON |
| 16.10.2026 | 0,0300 RON |
| 15.10.2026 | 0,0302 RON |
| 14.10.2026 | 0,0301 RON |
| 13.10.2026 | 0,0302 RON |
| 12.10.2026 | 0,0301 RON |
| 09.10.2026 | 0,0301 RON |
| 08.10.2026 | 0,0302 RON |
| 07.10.2026 | 0,0302 RON |
| 06.10.2026 | 0,0301 RON |
| 05.10.2026 | 0,0301 RON |
| 02.10.2026 | 0,0301 RON |
| 01.10.2026 | 0,0295 RON |
| 30.09.2026 | 0,0296 RON |
| 29.09.2026 | 0,0296 RON |
| 28.09.2026 | 0,0296 RON |
| 25.09.2026 | 0,0293 RON |
| 24.09.2026 | 0,0292 RON |
| 23.09.2026 | 0,0293 RON |
| 22.09.2026 | 0,0292 RON |
| 21.09.2026 | 0,0292 RON |
| 18.09.2026 | 0,0290 RON |
| 17.09.2026 | 0,0294 RON |
| 16.09.2026 | 0,0294 RON |
| 15.09.2026 | 0,0294 RON |
| 14.09.2026 | 0,0295 RON |
| 11.09.2026 | 0,0294 RON |
| 10.09.2026 | 0,0294 RON |
| 09.09.2026 | 0,0294 RON |
| 08.09.2026 | 0,0294 RON |
| 07.09.2026 | 0,0293 RON |
| 04.09.2026 | 0,0289 RON |
| 03.09.2026 | 0,0290 RON |
| 02.09.2026 | 0,0284 RON |
| 01.09.2026 | 0,0283 RON |
| 31.08.2026 | 0,0284 RON |
| 28.08.2026 | 0,0283 RON |
| 27.08.2026 | 0,0283 RON |
| 26.08.2026 | 0,0284 RON |
| 25.08.2026 | 0,0283 RON |
| 24.08.2026 | 0,0283 RON |
| 21.08.2026 | 0,0283 RON |
| 20.08.2026 | 0,0283 RON |
| 19.08.2026 | 0,0284 RON |
| 18.08.2026 | 0,0284 RON |
| 17.08.2026 | 0,0284 RON |
| 14.08.2026 | 0,0285 RON |
| 13.08.2026 | 0,0285 RON |
| 12.08.2026 | 0,0285 RON |
| 11.08.2026 | 0,0285 RON |
| 10.08.2026 | 0,0285 RON |
| 07.08.2026 | 0,0288 RON |
| 06.08.2026 | 0,0288 RON |
| 05.08.2026 | 0,0288 RON |
| 04.08.2026 | 0,0289 RON |
| 03.08.2026 | 0,0290 RON |
| 31.07.2026 | 0,0285 RON |
| 30.07.2026 | 0,0280 RON |
| 29.07.2026 | 0,0281 RON |
| 28.07.2026 | 0,0281 RON |
| 27.07.2026 | 0,0281 RON |
| 24.07.2026 | 0,0281 RON |
| 23.07.2026 | 0,0281 RON |
| 22.07.2026 | 0,0282 RON |
| 21.07.2026 | 0,0282 RON |
| 20.07.2026 | 0,0282 RON |
| 17.07.2026 | 0,0282 RON |
| 16.07.2026 | 0,0282 RON |
| 15.07.2026 | 0,0283 RON |
| 14.07.2026 | 0,0284 RON |
| 13.07.2026 | 0,0283 RON |
| 10.07.2026 | 0,0283 RON |
| 09.07.2026 | 0,0282 RON |
| 08.07.2026 | 0,0283 RON |
| 07.07.2026 | 0,0283 RON |
| 06.07.2026 | 0,0282 RON |
| 03.07.2026 | 0,0284 RON |
| 02.07.2026 | 0,0285 RON |
| 01.07.2026 | 0,0283 RON |
| 30.06.2026 | 0,0283 RON |
| 29.06.2026 | 0,0284 RON |
| 26.06.2026 | 0,0284 RON |
| 25.06.2026 | 0,0284 RON |
| 24.06.2026 | 0,0286 RON |
| 23.06.2026 | 0,0285 RON |
| 22.06.2026 | 0,0283 RON |
| 19.06.2026 | 0,0283 RON |
| 18.06.2026 | 0,0284 RON |
| 17.06.2026 | 0,0282 RON |
| 16.06.2026 | 0,0281 RON |
| 15.06.2026 | 0,0282 RON |
| 12.06.2026 | 0,0282 RON |
| 11.06.2026 | 0,0283 RON |
| 10.06.2026 | 0,0282 RON |
| 09.06.2026 | 0,0283 RON |
| 08.06.2026 | 0,0285 RON |
| 05.06.2026 | 0,0282 RON |
| 04.06.2026 | 0,0283 RON |
| 03.06.2026 | 0,0283 RON |
| 02.06.2026 | 0,0283 RON |
| 29.05.2026 | 0,0283 RON |
| 28.05.2026 | 0,0283 RON |
| 27.05.2026 | 0,0282 RON |
| 26.05.2026 | 0,0283 RON |
| 25.05.2026 | 0,0284 RON |
| 22.05.2026 | 0,0284 RON |
| 21.05.2026 | 0,0284 RON |
| 20.05.2026 | 0,0284 RON |
| 19.05.2026 | 0,0283 RON |
| 18.05.2026 | 0,0282 RON |
| 15.05.2026 | 0,0283 RON |
| 14.05.2026 | 0,0282 RON |
| 13.05.2026 | 0,0282 RON |
| 12.05.2026 | 0,0281 RON |
| 11.05.2026 | 0,0282 RON |
| 08.05.2026 | 0,0284 RON |
| 07.05.2026 | 0,0286 RON |
| 06.05.2026 | 0,0287 RON |
| 05.05.2026 | 0,0283 RON |
| 04.05.2026 | 0,0283 RON |
| 30.04.2026 | 0,0276 RON |
| 29.04.2026 | 0,0273 RON |
| 28.04.2026 | 0,0273 RON |
| 27.04.2026 | 0,0272 RON |
| 24.04.2026 | 0,0273 RON |
| 23.04.2026 | 0,0273 RON |
| 22.04.2026 | 0,0272 RON |
| 21.04.2026 | 0,0272 RON |
| 20.04.2026 | 0,0273 RON |
| 17.04.2026 | 0,0272 RON |
| 16.04.2026 | 0,0272 RON |
| 15.04.2026 | 0,0272 RON |
| 14.04.2026 | 0,0272 RON |
| 09.04.2026 | 0,0274 RON |
| 08.04.2026 | 0,0275 RON |
| 07.04.2026 | 0,0276 RON |
| 06.04.2026 | 0,0277 RON |
| 03.04.2026 | 0,0277 RON |
| 02.04.2026 | 0,0277 RON |
| 01.04.2026 | 0,0277 RON |
| 31.03.2026 | 0,0278 RON |
| 30.03.2026 | 0,0278 RON |
| 27.03.2026 | 0,0277 RON |
| 26.03.2026 | 0,0276 RON |
| 25.03.2026 | 0,0276 RON |
| 24.03.2026 | 0,0277 RON |
| 23.03.2026 | 0,0278 RON |
| 20.03.2026 | 0,0278 RON |
| 19.03.2026 | 0,0279 RON |
| 18.03.2026 | 0,0278 RON |
| 17.03.2026 | 0,0278 RON |
| 16.03.2026 | 0,0279 RON |
| 13.03.2026 | 0,0279 RON |
| 12.03.2026 | 0,0278 RON |
| 11.03.2026 | 0,0277 RON |
| 10.03.2026 | 0,0278 RON |
| 09.03.2026 | 0,0278 RON |
| 06.03.2026 | 0,0279 RON |
| 05.03.2026 | 0,0279 RON |
| 04.03.2026 | 0,0278 RON |
| 03.03.2026 | 0,0279 RON |
| 02.03.2026 | 0,0277 RON |
| 27.02.2026 | 0,0277 RON |
| 26.02.2026 | 0,0277 RON |
| 25.02.2026 | 0,0276 RON |
| 24.02.2026 | 0,0277 RON |
| 23.02.2026 | 0,0279 RON |
| 20.02.2026 | 0,0279 RON |
| 19.02.2026 | 0,0279 RON |
| 18.02.2026 | 0,0280 RON |
| 17.02.2026 | 0,0281 RON |
| 16.02.2026 | 0,0280 RON |
| 13.02.2026 | 0,0280 RON |
| 12.02.2026 | 0,0280 RON |
| 11.02.2026 | 0,0279 RON |
| 10.02.2026 | 0,0276 RON |
| 09.02.2026 | 0,0274 RON |
| 06.02.2026 | 0,0275 RON |
| 05.02.2026 | 0,0275 RON |
| 04.02.2026 | 0,0275 RON |
| 03.02.2026 | 0,0277 RON |
| 02.02.2026 | 0,0277 RON |
| 30.01.2026 | 0,0277 RON |
| 29.01.2026 | 0,0278 RON |
| 28.01.2026 | 0,0279 RON |
| 27.01.2026 | 0,0279 RON |
| 26.01.2026 | 0,0280 RON |
| 23.01.2026 | 0,0274 RON |
| 22.01.2026 | 0,0275 RON |
| 21.01.2026 | 0,0275 RON |
| 20.01.2026 | 0,0275 RON |
| 19.01.2026 | 0,0277 RON |
| 16.01.2026 | 0,0277 RON |
| 15.01.2026 | 0,0276 RON |
| 14.01.2026 | 0,0275 RON |
| 13.01.2026 | 0,0275 RON |
| 12.01.2026 | 0,0276 RON |
| 09.01.2026 | 0,0277 RON |
| 08.01.2026 | 0,0278 RON |
| 05.01.2026 | 0,0278 RON |