BNR · ISTORIC
Curs BNR 2014
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2014, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru RUB.
Cursul RUB în 2014
0.0628
+0.0001
(+0.16%)
Ultima cotație: 31.12.2014
Minimul anului
0.0528
-0.0458
(-46.45%)
17.12.2014
față de 17.12.2013 (0.0986)
Maximul anului
0.1004
-0.0106
(-9.55%)
09.01.2014
față de 09.01.2013 (0.1110)
Evoluție 2014
min 0.0528 · max 0.1004
Media anuală
0.0884
Prima cotație
03.01.2014
0.0991
Ultima cotație
31.12.2014
0.0628
Variație totală
-0.0363
-36.63%
Cea mai mare creștere
18.12.2014
+0.0061
Cea mai mare scădere
16.12.2014
-0.0074
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2014 (RUB)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului RUB în 2014
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2014
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Dec0.0637
Noi0.0771
Oct0.0851
Cele mai mari medii lunare
Ian0.0981
Iun0.0940
Iul0.0938
Date importante în 2014
Prima cotație (an)03.01.20140.0991
Ultima cotație (an)31.12.20140.0628
Cea mai mare creștere (zi)18.12.2014+0.0061
Cea mai mare scădere (zi)16.12.2014-0.0074
Cea mai mare valoare09.01.20140.1004
Cea mai mică valoare17.12.20140.0528
Curs RUB pe luni în 2014
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0981 | 0,0938 | 0,1004 | 21 |
| Februarie | 0,0931 | 0,0904 | 0,0951 | 20 |
| Martie | 0,0899 | 0,0886 | 0,0914 | 21 |
| Aprilie | 0,0905 | 0,0891 | 0,0922 | 21 |
| Mai | 0,0924 | 0,0893 | 0,0946 | 21 |
| Iunie | 0,0940 | 0,0919 | 0,0958 | 20 |
| Iulie | 0,0938 | 0,0916 | 0,0952 | 23 |
| August | 0,0918 | 0,0907 | 0,0926 | 20 |
| Septembrie | 0,0899 | 0,0882 | 0,0925 | 22 |
| Octombrie | 0,0851 | 0,0812 | 0,0882 | 23 |
| Noiembrie | 0,0771 | 0,0718 | 0,0815 | 20 |
| Decembrie | 0,0637 | 0,0528 | 0,0681 | 20 |
Valori zilnice RUB/RON în 2014
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2014 | 0,0628 RON |
| 30.12.2014 | 0,0627 RON |
| 29.12.2014 | 0,0652 RON |
| 24.12.2014 | 0,0671 RON |
| 23.12.2014 | 0,0670 RON |
| 22.12.2014 | 0,0644 RON |
| 19.12.2014 | 0,0605 RON |
| 18.12.2014 | 0,0589 RON |
| 17.12.2014 | 0,0528 RON |
| 16.12.2014 | 0,0539 RON |
| 15.12.2014 | 0,0613 RON |
| 12.12.2014 | 0,0624 RON |
| 11.12.2014 | 0,0648 RON |
| 10.12.2014 | 0,0660 RON |
| 09.12.2014 | 0,0663 RON |
| 08.12.2014 | 0,0675 RON |
| 05.12.2014 | 0,0671 RON |
| 04.12.2014 | 0,0673 RON |
| 03.12.2014 | 0,0670 RON |
| 02.12.2014 | 0,0681 RON |
| 28.11.2014 | 0,0718 RON |
| 27.11.2014 | 0,0746 RON |
| 26.11.2014 | 0,0760 RON |
| 25.11.2014 | 0,0789 RON |
| 24.11.2014 | 0,0798 RON |
| 21.11.2014 | 0,0780 RON |
| 20.11.2014 | 0,0759 RON |
| 19.11.2014 | 0,0755 RON |
| 18.11.2014 | 0,0757 RON |
| 17.11.2014 | 0,0748 RON |
| 14.11.2014 | 0,0753 RON |
| 13.11.2014 | 0,0765 RON |
| 12.11.2014 | 0,0768 RON |
| 11.11.2014 | 0,0768 RON |
| 10.11.2014 | 0,0788 RON |
| 07.11.2014 | 0,0759 RON |
| 06.11.2014 | 0,0776 RON |
| 05.11.2014 | 0,0802 RON |
| 04.11.2014 | 0,0806 RON |
| 03.11.2014 | 0,0815 RON |
| 31.10.2014 | 0,0831 RON |
| 30.10.2014 | 0,0830 RON |
| 29.10.2014 | 0,0812 RON |
| 28.10.2014 | 0,0818 RON |
| 27.10.2014 | 0,0827 RON |
| 24.10.2014 | 0,0834 RON |
| 23.10.2014 | 0,0839 RON |
| 22.10.2014 | 0,0849 RON |
| 21.10.2014 | 0,0843 RON |
| 20.10.2014 | 0,0846 RON |
| 17.10.2014 | 0,0843 RON |
| 16.10.2014 | 0,0847 RON |
| 15.10.2014 | 0,0851 RON |
| 14.10.2014 | 0,0855 RON |
| 13.10.2014 | 0,0859 RON |
| 10.10.2014 | 0,0862 RON |
| 09.10.2014 | 0,0864 RON |
| 08.10.2014 | 0,0871 RON |
| 07.10.2014 | 0,0876 RON |
| 06.10.2014 | 0,0881 RON |
| 03.10.2014 | 0,0879 RON |
| 02.10.2014 | 0,0881 RON |
| 01.10.2014 | 0,0882 RON |
| 30.09.2014 | 0,0887 RON |
| 29.09.2014 | 0,0882 RON |
| 26.09.2014 | 0,0889 RON |
| 25.09.2014 | 0,0899 RON |
| 24.09.2014 | 0,0893 RON |
| 23.09.2014 | 0,0885 RON |
| 22.09.2014 | 0,0887 RON |
| 19.09.2014 | 0,0889 RON |
| 18.09.2014 | 0,0891 RON |
| 17.09.2014 | 0,0889 RON |
| 16.09.2014 | 0,0883 RON |
| 15.09.2014 | 0,0898 RON |
| 12.09.2014 | 0,0907 RON |
| 11.09.2014 | 0,0914 RON |
| 10.09.2014 | 0,0919 RON |
| 09.09.2014 | 0,0925 RON |
| 08.09.2014 | 0,0918 RON |
| 05.09.2014 | 0,0919 RON |
| 04.09.2014 | 0,0908 RON |
| 03.09.2014 | 0,0907 RON |
| 02.09.2014 | 0,0898 RON |
| 01.09.2014 | 0,0893 RON |
| 29.08.2014 | 0,0907 RON |
| 28.08.2014 | 0,0913 RON |
| 27.08.2014 | 0,0922 RON |
| 26.08.2014 | 0,0921 RON |
| 25.08.2014 | 0,0920 RON |
| 22.08.2014 | 0,0917 RON |
| 21.08.2014 | 0,0915 RON |
| 20.08.2014 | 0,0917 RON |
| 19.08.2014 | 0,0918 RON |
| 18.08.2014 | 0,0919 RON |
| 14.08.2014 | 0,0920 RON |
| 13.08.2014 | 0,0915 RON |
| 12.08.2014 | 0,0922 RON |
| 11.08.2014 | 0,0917 RON |
| 08.08.2014 | 0,0910 RON |
| 07.08.2014 | 0,0916 RON |
| 06.08.2014 | 0,0919 RON |
| 05.08.2014 | 0,0924 RON |
| 04.08.2014 | 0,0923 RON |
| 01.08.2014 | 0,0926 RON |
| 31.07.2014 | 0,0928 RON |
| 30.07.2014 | 0,0922 RON |
| 29.07.2014 | 0,0916 RON |
| 28.07.2014 | 0,0923 RON |
| 25.07.2014 | 0,0932 RON |
| 24.07.2014 | 0,0935 RON |
| 23.07.2014 | 0,0944 RON |
| 22.07.2014 | 0,0942 RON |
| 21.07.2014 | 0,0936 RON |
| 18.07.2014 | 0,0936 RON |
| 17.07.2014 | 0,0938 RON |
| 16.07.2014 | 0,0952 RON |
| 15.07.2014 | 0,0946 RON |
| 14.07.2014 | 0,0945 RON |
| 11.07.2014 | 0,0952 RON |
| 10.07.2014 | 0,0946 RON |
| 09.07.2014 | 0,0946 RON |
| 08.07.2014 | 0,0941 RON |
| 07.07.2014 | 0,0934 RON |
| 04.07.2014 | 0,0939 RON |
| 03.07.2014 | 0,0938 RON |
| 02.07.2014 | 0,0938 RON |
| 01.07.2014 | 0,0934 RON |
| 30.06.2014 | 0,0945 RON |
| 27.06.2014 | 0,0958 RON |
| 26.06.2014 | 0,0954 RON |
| 25.06.2014 | 0,0955 RON |
| 24.06.2014 | 0,0948 RON |
| 23.06.2014 | 0,0944 RON |
| 20.06.2014 | 0,0939 RON |
| 19.06.2014 | 0,0942 RON |
| 18.06.2014 | 0,0938 RON |
| 17.06.2014 | 0,0934 RON |
| 16.06.2014 | 0,0939 RON |
| 13.06.2014 | 0,0941 RON |
| 12.06.2014 | 0,0946 RON |
| 11.06.2014 | 0,0945 RON |
| 10.06.2014 | 0,0942 RON |
| 06.06.2014 | 0,0929 RON |
| 05.06.2014 | 0,0927 RON |
| 04.06.2014 | 0,0919 RON |
| 03.06.2014 | 0,0923 RON |
| 02.06.2014 | 0,0925 RON |
| 30.05.2014 | 0,0929 RON |
| 29.05.2014 | 0,0933 RON |
| 28.05.2014 | 0,0935 RON |
| 27.05.2014 | 0,0939 RON |
| 26.05.2014 | 0,0945 RON |
| 23.05.2014 | 0,0946 RON |
| 22.05.2014 | 0,0941 RON |
| 21.05.2014 | 0,0939 RON |
| 20.05.2014 | 0,0936 RON |
| 19.05.2014 | 0,0933 RON |
| 16.05.2014 | 0,0927 RON |
| 15.05.2014 | 0,0935 RON |
| 14.05.2014 | 0,0933 RON |
| 13.05.2014 | 0,0923 RON |
| 12.05.2014 | 0,0916 RON |
| 09.05.2014 | 0,0912 RON |
| 08.05.2014 | 0,0910 RON |
| 07.05.2014 | 0,0897 RON |
| 06.05.2014 | 0,0894 RON |
| 05.05.2014 | 0,0894 RON |
| 02.05.2014 | 0,0893 RON |
| 30.04.2014 | 0,0901 RON |
| 29.04.2014 | 0,0897 RON |
| 28.04.2014 | 0,0891 RON |
| 25.04.2014 | 0,0896 RON |
| 24.04.2014 | 0,0904 RON |
| 23.04.2014 | 0,0905 RON |
| 22.04.2014 | 0,0906 RON |
| 18.04.2014 | 0,0908 RON |
| 17.04.2014 | 0,0897 RON |
| 16.04.2014 | 0,0899 RON |
| 15.04.2014 | 0,0898 RON |
| 14.04.2014 | 0,0899 RON |
| 11.04.2014 | 0,0902 RON |
| 10.04.2014 | 0,0905 RON |
| 09.04.2014 | 0,0905 RON |
| 08.04.2014 | 0,0910 RON |
| 07.04.2014 | 0,0916 RON |
| 04.04.2014 | 0,0917 RON |
| 03.04.2014 | 0,0914 RON |
| 02.04.2014 | 0,0918 RON |
| 01.04.2014 | 0,0922 RON |
| 31.03.2014 | 0,0913 RON |
| 28.03.2014 | 0,0907 RON |
| 27.03.2014 | 0,0914 RON |
| 26.03.2014 | 0,0912 RON |
| 25.03.2014 | 0,0907 RON |
| 24.03.2014 | 0,0900 RON |
| 21.03.2014 | 0,0895 RON |
| 20.03.2014 | 0,0903 RON |
| 19.03.2014 | 0,0896 RON |
| 18.03.2014 | 0,0888 RON |
| 17.03.2014 | 0,0886 RON |
| 14.03.2014 | 0,0886 RON |
| 13.03.2014 | 0,0886 RON |
| 12.03.2014 | 0,0891 RON |
| 11.03.2014 | 0,0893 RON |
| 10.03.2014 | 0,0889 RON |
| 07.03.2014 | 0,0892 RON |
| 06.03.2014 | 0,0906 RON |
| 05.03.2014 | 0,0910 RON |
| 04.03.2014 | 0,0906 RON |
| 03.03.2014 | 0,0898 RON |
| 28.02.2014 | 0,0904 RON |
| 27.02.2014 | 0,0911 RON |
| 26.02.2014 | 0,0914 RON |
| 25.02.2014 | 0,0922 RON |
| 24.02.2014 | 0,0923 RON |
| 21.02.2014 | 0,0920 RON |
| 20.02.2014 | 0,0924 RON |
| 19.02.2014 | 0,0915 RON |
| 18.02.2014 | 0,0925 RON |
| 17.02.2014 | 0,0933 RON |
| 14.02.2014 | 0,0932 RON |
| 13.02.2014 | 0,0938 RON |
| 12.02.2014 | 0,0944 RON |
| 11.02.2014 | 0,0941 RON |
| 10.02.2014 | 0,0943 RON |
| 07.02.2014 | 0,0951 RON |
| 06.02.2014 | 0,0951 RON |
| 05.02.2014 | 0,0948 RON |
| 04.02.2014 | 0,0933 RON |
| 03.02.2014 | 0,0945 RON |
| 31.01.2014 | 0,0944 RON |
| 30.01.2014 | 0,0938 RON |
| 29.01.2014 | 0,0945 RON |
| 28.01.2014 | 0,0960 RON |
| 27.01.2014 | 0,0954 RON |
| 24.01.2014 | 0,0961 RON |
| 23.01.2014 | 0,0976 RON |
| 22.01.2014 | 0,0986 RON |
| 21.01.2014 | 0,0988 RON |
| 20.01.2014 | 0,0993 RON |
| 17.01.2014 | 0,0996 RON |
| 16.01.2014 | 0,0995 RON |
| 15.01.2014 | 0,0995 RON |
| 14.01.2014 | 0,0993 RON |
| 13.01.2014 | 0,1003 RON |
| 10.01.2014 | 0,1004 RON |
| 09.01.2014 | 0,1004 RON |
| 08.01.2014 | 0,0993 RON |
| 07.01.2014 | 0,0994 RON |
| 06.01.2014 | 0,0992 RON |
| 03.01.2014 | 0,0991 RON |