BNR · ISTORIC

Curs BNR 2014

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2014, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru RUB.

Cursul RUB în 2014 0.0628 +0.0001 (+0.16%) Ultima cotație: 31.12.2014
Minimul anului
0.0528 -0.0458 (-46.45%)
17.12.2014 față de 17.12.2013 (0.0986)
Maximul anului
0.1004 -0.0106 (-9.55%)
09.01.2014 față de 09.01.2013 (0.1110)
Evoluție 2014 min 0.0528 · max 0.1004
Media anuală 0.0884
Prima cotație 03.01.2014 0.0991
Ultima cotație 31.12.2014 0.0628
Variație totală -0.0363 -36.63%
Cea mai mare creștere 18.12.2014 +0.0061
Cea mai mare scădere 16.12.2014 -0.0074

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2014 (RUB)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului RUB în 2014

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2014

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Dec0.0637
Noi0.0771
Oct0.0851

Cele mai mari medii lunare

Ian0.0981
Iun0.0940
Iul0.0938

Date importante în 2014

Prima cotație (an)03.01.20140.0991
Ultima cotație (an)31.12.20140.0628
Cea mai mare creștere (zi)18.12.2014+0.0061
Cea mai mare scădere (zi)16.12.2014-0.0074
Cea mai mare valoare09.01.20140.1004
Cea mai mică valoare17.12.20140.0528

Curs RUB pe luni în 2014

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,0981 0,0938 0,1004 21
Februarie 0,0931 0,0904 0,0951 20
Martie 0,0899 0,0886 0,0914 21
Aprilie 0,0905 0,0891 0,0922 21
Mai 0,0924 0,0893 0,0946 21
Iunie 0,0940 0,0919 0,0958 20
Iulie 0,0938 0,0916 0,0952 23
August 0,0918 0,0907 0,0926 20
Septembrie 0,0899 0,0882 0,0925 22
Octombrie 0,0851 0,0812 0,0882 23
Noiembrie 0,0771 0,0718 0,0815 20
Decembrie 0,0637 0,0528 0,0681 20

Valori zilnice RUB/RON în 2014

DataCurs
31.12.2014 0,0628 RON
30.12.2014 0,0627 RON
29.12.2014 0,0652 RON
24.12.2014 0,0671 RON
23.12.2014 0,0670 RON
22.12.2014 0,0644 RON
19.12.2014 0,0605 RON
18.12.2014 0,0589 RON
17.12.2014 0,0528 RON
16.12.2014 0,0539 RON
15.12.2014 0,0613 RON
12.12.2014 0,0624 RON
11.12.2014 0,0648 RON
10.12.2014 0,0660 RON
09.12.2014 0,0663 RON
08.12.2014 0,0675 RON
05.12.2014 0,0671 RON
04.12.2014 0,0673 RON
03.12.2014 0,0670 RON
02.12.2014 0,0681 RON
28.11.2014 0,0718 RON
27.11.2014 0,0746 RON
26.11.2014 0,0760 RON
25.11.2014 0,0789 RON
24.11.2014 0,0798 RON
21.11.2014 0,0780 RON
20.11.2014 0,0759 RON
19.11.2014 0,0755 RON
18.11.2014 0,0757 RON
17.11.2014 0,0748 RON
14.11.2014 0,0753 RON
13.11.2014 0,0765 RON
12.11.2014 0,0768 RON
11.11.2014 0,0768 RON
10.11.2014 0,0788 RON
07.11.2014 0,0759 RON
06.11.2014 0,0776 RON
05.11.2014 0,0802 RON
04.11.2014 0,0806 RON
03.11.2014 0,0815 RON
31.10.2014 0,0831 RON
30.10.2014 0,0830 RON
29.10.2014 0,0812 RON
28.10.2014 0,0818 RON
27.10.2014 0,0827 RON
24.10.2014 0,0834 RON
23.10.2014 0,0839 RON
22.10.2014 0,0849 RON
21.10.2014 0,0843 RON
20.10.2014 0,0846 RON
17.10.2014 0,0843 RON
16.10.2014 0,0847 RON
15.10.2014 0,0851 RON
14.10.2014 0,0855 RON
13.10.2014 0,0859 RON
10.10.2014 0,0862 RON
09.10.2014 0,0864 RON
08.10.2014 0,0871 RON
07.10.2014 0,0876 RON
06.10.2014 0,0881 RON
03.10.2014 0,0879 RON
02.10.2014 0,0881 RON
01.10.2014 0,0882 RON
30.09.2014 0,0887 RON
29.09.2014 0,0882 RON
26.09.2014 0,0889 RON
25.09.2014 0,0899 RON
24.09.2014 0,0893 RON
23.09.2014 0,0885 RON
22.09.2014 0,0887 RON
19.09.2014 0,0889 RON
18.09.2014 0,0891 RON
17.09.2014 0,0889 RON
16.09.2014 0,0883 RON
15.09.2014 0,0898 RON
12.09.2014 0,0907 RON
11.09.2014 0,0914 RON
10.09.2014 0,0919 RON
09.09.2014 0,0925 RON
08.09.2014 0,0918 RON
05.09.2014 0,0919 RON
04.09.2014 0,0908 RON
03.09.2014 0,0907 RON
02.09.2014 0,0898 RON
01.09.2014 0,0893 RON
29.08.2014 0,0907 RON
28.08.2014 0,0913 RON
27.08.2014 0,0922 RON
26.08.2014 0,0921 RON
25.08.2014 0,0920 RON
22.08.2014 0,0917 RON
21.08.2014 0,0915 RON
20.08.2014 0,0917 RON
19.08.2014 0,0918 RON
18.08.2014 0,0919 RON
14.08.2014 0,0920 RON
13.08.2014 0,0915 RON
12.08.2014 0,0922 RON
11.08.2014 0,0917 RON
08.08.2014 0,0910 RON
07.08.2014 0,0916 RON
06.08.2014 0,0919 RON
05.08.2014 0,0924 RON
04.08.2014 0,0923 RON
01.08.2014 0,0926 RON
31.07.2014 0,0928 RON
30.07.2014 0,0922 RON
29.07.2014 0,0916 RON
28.07.2014 0,0923 RON
25.07.2014 0,0932 RON
24.07.2014 0,0935 RON
23.07.2014 0,0944 RON
22.07.2014 0,0942 RON
21.07.2014 0,0936 RON
18.07.2014 0,0936 RON
17.07.2014 0,0938 RON
16.07.2014 0,0952 RON
15.07.2014 0,0946 RON
14.07.2014 0,0945 RON
11.07.2014 0,0952 RON
10.07.2014 0,0946 RON
09.07.2014 0,0946 RON
08.07.2014 0,0941 RON
07.07.2014 0,0934 RON
04.07.2014 0,0939 RON
03.07.2014 0,0938 RON
02.07.2014 0,0938 RON
01.07.2014 0,0934 RON
30.06.2014 0,0945 RON
27.06.2014 0,0958 RON
26.06.2014 0,0954 RON
25.06.2014 0,0955 RON
24.06.2014 0,0948 RON
23.06.2014 0,0944 RON
20.06.2014 0,0939 RON
19.06.2014 0,0942 RON
18.06.2014 0,0938 RON
17.06.2014 0,0934 RON
16.06.2014 0,0939 RON
13.06.2014 0,0941 RON
12.06.2014 0,0946 RON
11.06.2014 0,0945 RON
10.06.2014 0,0942 RON
06.06.2014 0,0929 RON
05.06.2014 0,0927 RON
04.06.2014 0,0919 RON
03.06.2014 0,0923 RON
02.06.2014 0,0925 RON
30.05.2014 0,0929 RON
29.05.2014 0,0933 RON
28.05.2014 0,0935 RON
27.05.2014 0,0939 RON
26.05.2014 0,0945 RON
23.05.2014 0,0946 RON
22.05.2014 0,0941 RON
21.05.2014 0,0939 RON
20.05.2014 0,0936 RON
19.05.2014 0,0933 RON
16.05.2014 0,0927 RON
15.05.2014 0,0935 RON
14.05.2014 0,0933 RON
13.05.2014 0,0923 RON
12.05.2014 0,0916 RON
09.05.2014 0,0912 RON
08.05.2014 0,0910 RON
07.05.2014 0,0897 RON
06.05.2014 0,0894 RON
05.05.2014 0,0894 RON
02.05.2014 0,0893 RON
30.04.2014 0,0901 RON
29.04.2014 0,0897 RON
28.04.2014 0,0891 RON
25.04.2014 0,0896 RON
24.04.2014 0,0904 RON
23.04.2014 0,0905 RON
22.04.2014 0,0906 RON
18.04.2014 0,0908 RON
17.04.2014 0,0897 RON
16.04.2014 0,0899 RON
15.04.2014 0,0898 RON
14.04.2014 0,0899 RON
11.04.2014 0,0902 RON
10.04.2014 0,0905 RON
09.04.2014 0,0905 RON
08.04.2014 0,0910 RON
07.04.2014 0,0916 RON
04.04.2014 0,0917 RON
03.04.2014 0,0914 RON
02.04.2014 0,0918 RON
01.04.2014 0,0922 RON
31.03.2014 0,0913 RON
28.03.2014 0,0907 RON
27.03.2014 0,0914 RON
26.03.2014 0,0912 RON
25.03.2014 0,0907 RON
24.03.2014 0,0900 RON
21.03.2014 0,0895 RON
20.03.2014 0,0903 RON
19.03.2014 0,0896 RON
18.03.2014 0,0888 RON
17.03.2014 0,0886 RON
14.03.2014 0,0886 RON
13.03.2014 0,0886 RON
12.03.2014 0,0891 RON
11.03.2014 0,0893 RON
10.03.2014 0,0889 RON
07.03.2014 0,0892 RON
06.03.2014 0,0906 RON
05.03.2014 0,0910 RON
04.03.2014 0,0906 RON
03.03.2014 0,0898 RON
28.02.2014 0,0904 RON
27.02.2014 0,0911 RON
26.02.2014 0,0914 RON
25.02.2014 0,0922 RON
24.02.2014 0,0923 RON
21.02.2014 0,0920 RON
20.02.2014 0,0924 RON
19.02.2014 0,0915 RON
18.02.2014 0,0925 RON
17.02.2014 0,0933 RON
14.02.2014 0,0932 RON
13.02.2014 0,0938 RON
12.02.2014 0,0944 RON
11.02.2014 0,0941 RON
10.02.2014 0,0943 RON
07.02.2014 0,0951 RON
06.02.2014 0,0951 RON
05.02.2014 0,0948 RON
04.02.2014 0,0933 RON
03.02.2014 0,0945 RON
31.01.2014 0,0944 RON
30.01.2014 0,0938 RON
29.01.2014 0,0945 RON
28.01.2014 0,0960 RON
27.01.2014 0,0954 RON
24.01.2014 0,0961 RON
23.01.2014 0,0976 RON
22.01.2014 0,0986 RON
21.01.2014 0,0988 RON
20.01.2014 0,0993 RON
17.01.2014 0,0996 RON
16.01.2014 0,0995 RON
15.01.2014 0,0995 RON
14.01.2014 0,0993 RON
13.01.2014 0,1003 RON
10.01.2014 0,1004 RON
09.01.2014 0,1004 RON
08.01.2014 0,0993 RON
07.01.2014 0,0994 RON
06.01.2014 0,0992 RON
03.01.2014 0,0991 RON