BNR · ISTORIC
Curs BNR 2021
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2021, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru RUB.
Cursul RUB în 2021
0.0583
-0.0003
(-0.51%)
Ultima cotație: 31.12.2021
Minimul anului
0.0528
-0.0166
(-23.92%)
29.01.2021
față de 29.01.2020 (0.0694)
Maximul anului
0.0614
+0.0075
(+13.91%)
26.10.2021
față de 26.10.2020 (0.0539)
Evoluție 2021
min 0.0528 · max 0.0614
Media anuală
0.0565
Prima cotație
04.01.2021
0.0540
Ultima cotație
31.12.2021
0.0583
Variație totală
+0.0043
+7.96%
Cea mai mare creștere
14.04.2021
+0.0008
Cea mai mare scădere
07.04.2021
-0.0012
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2021 (RUB)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului RUB în 2021
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2021
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Ian0.0538
Apr0.0541
Feb0.0542
Cele mai mari medii lunare
Oct0.0598
Noi0.0596
Dec0.0593
Date importante în 2021
Prima cotație (an)04.01.20210.0540
Ultima cotație (an)31.12.20210.0583
Cea mai mare creștere (zi)14.04.2021+0.0008
Cea mai mare scădere (zi)07.04.2021-0.0012
Cea mai mare valoare26.10.20210.0614
Cea mai mică valoare29.01.20210.0528
Curs RUB pe luni în 2021
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0538 | 0,0528 | 0,0547 | 20 |
| Februarie | 0,0542 | 0,0533 | 0,0548 | 20 |
| Martie | 0,0551 | 0,0542 | 0,0561 | 23 |
| Aprilie | 0,0541 | 0,0533 | 0,0551 | 21 |
| Mai | 0,0548 | 0,0545 | 0,0550 | 20 |
| Iunie | 0,0564 | 0,0549 | 0,0573 | 20 |
| Iulie | 0,0563 | 0,0555 | 0,0570 | 22 |
| August | 0,0568 | 0,0566 | 0,0572 | 22 |
| Septembrie | 0,0576 | 0,0569 | 0,0587 | 22 |
| Octombrie | 0,0598 | 0,0584 | 0,0614 | 21 |
| Noiembrie | 0,0596 | 0,0581 | 0,0607 | 21 |
| Decembrie | 0,0593 | 0,0583 | 0,0599 | 22 |
Valori zilnice RUB/RON în 2021
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2021 | 0,0583 RON |
| 30.12.2021 | 0,0586 RON |
| 29.12.2021 | 0,0594 RON |
| 28.12.2021 | 0,0594 RON |
| 27.12.2021 | 0,0595 RON |
| 24.12.2021 | 0,0595 RON |
| 23.12.2021 | 0,0595 RON |
| 22.12.2021 | 0,0594 RON |
| 21.12.2021 | 0,0592 RON |
| 20.12.2021 | 0,0591 RON |
| 17.12.2021 | 0,0593 RON |
| 16.12.2021 | 0,0596 RON |
| 15.12.2021 | 0,0595 RON |
| 14.12.2021 | 0,0594 RON |
| 13.12.2021 | 0,0599 RON |
| 10.12.2021 | 0,0598 RON |
| 09.12.2021 | 0,0594 RON |
| 08.12.2021 | 0,0594 RON |
| 07.12.2021 | 0,0591 RON |
| 06.12.2021 | 0,0593 RON |
| 03.12.2021 | 0,0594 RON |
| 02.12.2021 | 0,0591 RON |
| 29.11.2021 | 0,0585 RON |
| 26.11.2021 | 0,0581 RON |
| 25.11.2021 | 0,0591 RON |
| 24.11.2021 | 0,0592 RON |
| 23.11.2021 | 0,0586 RON |
| 22.11.2021 | 0,0591 RON |
| 19.11.2021 | 0,0597 RON |
| 18.11.2021 | 0,0599 RON |
| 17.11.2021 | 0,0601 RON |
| 16.11.2021 | 0,0599 RON |
| 15.11.2021 | 0,0598 RON |
| 12.11.2021 | 0,0599 RON |
| 11.11.2021 | 0,0607 RON |
| 10.11.2021 | 0,0604 RON |
| 09.11.2021 | 0,0601 RON |
| 08.11.2021 | 0,0599 RON |
| 05.11.2021 | 0,0599 RON |
| 04.11.2021 | 0,0598 RON |
| 03.11.2021 | 0,0594 RON |
| 02.11.2021 | 0,0594 RON |
| 01.11.2021 | 0,0604 RON |
| 29.10.2021 | 0,0602 RON |
| 28.10.2021 | 0,0607 RON |
| 27.10.2021 | 0,0607 RON |
| 26.10.2021 | 0,0614 RON |
| 25.10.2021 | 0,0607 RON |
| 22.10.2021 | 0,0602 RON |
| 21.10.2021 | 0,0598 RON |
| 20.10.2021 | 0,0600 RON |
| 19.10.2021 | 0,0599 RON |
| 18.10.2021 | 0,0600 RON |
| 15.10.2021 | 0,0599 RON |
| 14.10.2021 | 0,0595 RON |
| 13.10.2021 | 0,0596 RON |
| 12.10.2021 | 0,0596 RON |
| 11.10.2021 | 0,0598 RON |
| 08.10.2021 | 0,0594 RON |
| 07.10.2021 | 0,0592 RON |
| 06.10.2021 | 0,0590 RON |
| 05.10.2021 | 0,0587 RON |
| 04.10.2021 | 0,0584 RON |
| 01.10.2021 | 0,0585 RON |
| 30.09.2021 | 0,0587 RON |
| 29.09.2021 | 0,0583 RON |
| 28.09.2021 | 0,0583 RON |
| 27.09.2021 | 0,0583 RON |
| 24.09.2021 | 0,0578 RON |
| 23.09.2021 | 0,0581 RON |
| 22.09.2021 | 0,0579 RON |
| 21.09.2021 | 0,0576 RON |
| 20.09.2021 | 0,0576 RON |
| 17.09.2021 | 0,0578 RON |
| 16.09.2021 | 0,0580 RON |
| 15.09.2021 | 0,0576 RON |
| 14.09.2021 | 0,0574 RON |
| 13.09.2021 | 0,0575 RON |
| 10.09.2021 | 0,0574 RON |
| 09.09.2021 | 0,0573 RON |
| 08.09.2021 | 0,0570 RON |
| 07.09.2021 | 0,0569 RON |
| 06.09.2021 | 0,0571 RON |
| 03.09.2021 | 0,0572 RON |
| 02.09.2021 | 0,0572 RON |
| 01.09.2021 | 0,0571 RON |
| 31.08.2021 | 0,0570 RON |
| 30.08.2021 | 0,0568 RON |
| 27.08.2021 | 0,0567 RON |
| 26.08.2021 | 0,0566 RON |
| 25.08.2021 | 0,0569 RON |
| 24.08.2021 | 0,0568 RON |
| 23.08.2021 | 0,0568 RON |
| 20.08.2021 | 0,0567 RON |
| 19.08.2021 | 0,0569 RON |
| 18.08.2021 | 0,0572 RON |
| 17.08.2021 | 0,0569 RON |
| 16.08.2021 | 0,0568 RON |
| 13.08.2021 | 0,0569 RON |
| 12.08.2021 | 0,0570 RON |
| 11.08.2021 | 0,0567 RON |
| 10.08.2021 | 0,0569 RON |
| 09.08.2021 | 0,0569 RON |
| 06.08.2021 | 0,0568 RON |
| 05.08.2021 | 0,0568 RON |
| 04.08.2021 | 0,0569 RON |
| 03.08.2021 | 0,0568 RON |
| 02.08.2021 | 0,0567 RON |
| 30.07.2021 | 0,0566 RON |
| 29.07.2021 | 0,0566 RON |
| 28.07.2021 | 0,0566 RON |
| 27.07.2021 | 0,0566 RON |
| 26.07.2021 | 0,0563 RON |
| 23.07.2021 | 0,0568 RON |
| 22.07.2021 | 0,0566 RON |
| 21.07.2021 | 0,0563 RON |
| 20.07.2021 | 0,0560 RON |
| 19.07.2021 | 0,0562 RON |
| 16.07.2021 | 0,0563 RON |
| 15.07.2021 | 0,0561 RON |
| 14.07.2021 | 0,0564 RON |
| 13.07.2021 | 0,0562 RON |
| 12.07.2021 | 0,0556 RON |
| 09.07.2021 | 0,0559 RON |
| 08.07.2021 | 0,0555 RON |
| 07.07.2021 | 0,0561 RON |
| 06.07.2021 | 0,0567 RON |
| 05.07.2021 | 0,0566 RON |
| 02.07.2021 | 0,0566 RON |
| 01.07.2021 | 0,0570 RON |
| 30.06.2021 | 0,0567 RON |
| 29.06.2021 | 0,0571 RON |
| 28.06.2021 | 0,0572 RON |
| 25.06.2021 | 0,0572 RON |
| 24.06.2021 | 0,0570 RON |
| 23.06.2021 | 0,0568 RON |
| 22.06.2021 | 0,0566 RON |
| 18.06.2021 | 0,0573 RON |
| 17.06.2021 | 0,0568 RON |
| 16.06.2021 | 0,0565 RON |
| 15.06.2021 | 0,0565 RON |
| 14.06.2021 | 0,0562 RON |
| 11.06.2021 | 0,0565 RON |
| 10.06.2021 | 0,0560 RON |
| 09.06.2021 | 0,0559 RON |
| 08.06.2021 | 0,0556 RON |
| 07.06.2021 | 0,0556 RON |
| 04.06.2021 | 0,0555 RON |
| 03.06.2021 | 0,0552 RON |
| 02.06.2021 | 0,0549 RON |
| 31.05.2021 | 0,0550 RON |
| 28.05.2021 | 0,0549 RON |
| 27.05.2021 | 0,0549 RON |
| 26.05.2021 | 0,0547 RON |
| 25.05.2021 | 0,0548 RON |
| 24.05.2021 | 0,0549 RON |
| 21.05.2021 | 0,0549 RON |
| 20.05.2021 | 0,0549 RON |
| 19.05.2021 | 0,0547 RON |
| 18.05.2021 | 0,0547 RON |
| 17.05.2021 | 0,0548 RON |
| 14.05.2021 | 0,0549 RON |
| 13.05.2021 | 0,0549 RON |
| 12.05.2021 | 0,0547 RON |
| 11.05.2021 | 0,0548 RON |
| 10.05.2021 | 0,0547 RON |
| 07.05.2021 | 0,0550 RON |
| 06.05.2021 | 0,0548 RON |
| 05.05.2021 | 0,0549 RON |
| 04.05.2021 | 0,0545 RON |
| 29.04.2021 | 0,0547 RON |
| 28.04.2021 | 0,0546 RON |
| 27.04.2021 | 0,0544 RON |
| 26.04.2021 | 0,0543 RON |
| 23.04.2021 | 0,0543 RON |
| 22.04.2021 | 0,0537 RON |
| 21.04.2021 | 0,0533 RON |
| 20.04.2021 | 0,0536 RON |
| 19.04.2021 | 0,0538 RON |
| 16.04.2021 | 0,0543 RON |
| 15.04.2021 | 0,0536 RON |
| 14.04.2021 | 0,0544 RON |
| 13.04.2021 | 0,0536 RON |
| 12.04.2021 | 0,0534 RON |
| 09.04.2021 | 0,0536 RON |
| 08.04.2021 | 0,0538 RON |
| 07.04.2021 | 0,0533 RON |
| 06.04.2021 | 0,0545 RON |
| 05.04.2021 | 0,0548 RON |
| 02.04.2021 | 0,0547 RON |
| 01.04.2021 | 0,0551 RON |
| 31.03.2021 | 0,0555 RON |
| 30.03.2021 | 0,0552 RON |
| 29.03.2021 | 0,0547 RON |
| 26.03.2021 | 0,0546 RON |
| 25.03.2021 | 0,0545 RON |
| 24.03.2021 | 0,0544 RON |
| 23.03.2021 | 0,0542 RON |
| 22.03.2021 | 0,0551 RON |
| 19.03.2021 | 0,0556 RON |
| 18.03.2021 | 0,0555 RON |
| 17.03.2021 | 0,0561 RON |
| 16.03.2021 | 0,0561 RON |
| 15.03.2021 | 0,0561 RON |
| 12.03.2021 | 0,0557 RON |
| 11.03.2021 | 0,0554 RON |
| 10.03.2021 | 0,0555 RON |
| 09.03.2021 | 0,0555 RON |
| 08.03.2021 | 0,0551 RON |
| 05.03.2021 | 0,0548 RON |
| 04.03.2021 | 0,0549 RON |
| 03.03.2021 | 0,0547 RON |
| 02.03.2021 | 0,0545 RON |
| 01.03.2021 | 0,0546 RON |
| 26.02.2021 | 0,0539 RON |
| 25.02.2021 | 0,0542 RON |
| 24.02.2021 | 0,0544 RON |
| 23.02.2021 | 0,0540 RON |
| 22.02.2021 | 0,0538 RON |
| 19.02.2021 | 0,0543 RON |
| 18.02.2021 | 0,0548 RON |
| 17.02.2021 | 0,0547 RON |
| 16.02.2021 | 0,0547 RON |
| 15.02.2021 | 0,0548 RON |
| 12.02.2021 | 0,0541 RON |
| 11.02.2021 | 0,0545 RON |
| 10.02.2021 | 0,0545 RON |
| 09.02.2021 | 0,0544 RON |
| 08.02.2021 | 0,0544 RON |
| 05.02.2021 | 0,0543 RON |
| 04.02.2021 | 0,0539 RON |
| 03.02.2021 | 0,0533 RON |
| 02.02.2021 | 0,0534 RON |
| 01.02.2021 | 0,0533 RON |
| 29.01.2021 | 0,0528 RON |
| 28.01.2021 | 0,0529 RON |
| 27.01.2021 | 0,0533 RON |
| 26.01.2021 | 0,0532 RON |
| 25.01.2021 | 0,0533 RON |
| 22.01.2021 | 0,0535 RON |
| 21.01.2021 | 0,0545 RON |
| 20.01.2021 | 0,0547 RON |
| 19.01.2021 | 0,0545 RON |
| 18.01.2021 | 0,0544 RON |
| 15.01.2021 | 0,0547 RON |
| 14.01.2021 | 0,0546 RON |
| 13.01.2021 | 0,0542 RON |
| 12.01.2021 | 0,0540 RON |
| 11.01.2021 | 0,0537 RON |
| 08.01.2021 | 0,0534 RON |
| 07.01.2021 | 0,0535 RON |
| 06.01.2021 | 0,0535 RON |
| 05.01.2021 | 0,0532 RON |
| 04.01.2021 | 0,0540 RON |