BNR · ISTORIC

Curs BNR 2021

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2021, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru RUB.

Cursul RUB în 2021 0.0583 -0.0003 (-0.51%) Ultima cotație: 31.12.2021
Minimul anului
0.0528 -0.0166 (-23.92%)
29.01.2021 față de 29.01.2020 (0.0694)
Maximul anului
0.0614 +0.0075 (+13.91%)
26.10.2021 față de 26.10.2020 (0.0539)
Evoluție 2021 min 0.0528 · max 0.0614
Media anuală 0.0565
Prima cotație 04.01.2021 0.0540
Ultima cotație 31.12.2021 0.0583
Variație totală +0.0043 +7.96%
Cea mai mare creștere 14.04.2021 +0.0008
Cea mai mare scădere 07.04.2021 -0.0012

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2021 (RUB)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului RUB în 2021

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2021

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Ian0.0538
Apr0.0541
Feb0.0542

Cele mai mari medii lunare

Oct0.0598
Noi0.0596
Dec0.0593

Date importante în 2021

Prima cotație (an)04.01.20210.0540
Ultima cotație (an)31.12.20210.0583
Cea mai mare creștere (zi)14.04.2021+0.0008
Cea mai mare scădere (zi)07.04.2021-0.0012
Cea mai mare valoare26.10.20210.0614
Cea mai mică valoare29.01.20210.0528

Curs RUB pe luni în 2021

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,0538 0,0528 0,0547 20
Februarie 0,0542 0,0533 0,0548 20
Martie 0,0551 0,0542 0,0561 23
Aprilie 0,0541 0,0533 0,0551 21
Mai 0,0548 0,0545 0,0550 20
Iunie 0,0564 0,0549 0,0573 20
Iulie 0,0563 0,0555 0,0570 22
August 0,0568 0,0566 0,0572 22
Septembrie 0,0576 0,0569 0,0587 22
Octombrie 0,0598 0,0584 0,0614 21
Noiembrie 0,0596 0,0581 0,0607 21
Decembrie 0,0593 0,0583 0,0599 22

Valori zilnice RUB/RON în 2021

DataCurs
31.12.2021 0,0583 RON
30.12.2021 0,0586 RON
29.12.2021 0,0594 RON
28.12.2021 0,0594 RON
27.12.2021 0,0595 RON
24.12.2021 0,0595 RON
23.12.2021 0,0595 RON
22.12.2021 0,0594 RON
21.12.2021 0,0592 RON
20.12.2021 0,0591 RON
17.12.2021 0,0593 RON
16.12.2021 0,0596 RON
15.12.2021 0,0595 RON
14.12.2021 0,0594 RON
13.12.2021 0,0599 RON
10.12.2021 0,0598 RON
09.12.2021 0,0594 RON
08.12.2021 0,0594 RON
07.12.2021 0,0591 RON
06.12.2021 0,0593 RON
03.12.2021 0,0594 RON
02.12.2021 0,0591 RON
29.11.2021 0,0585 RON
26.11.2021 0,0581 RON
25.11.2021 0,0591 RON
24.11.2021 0,0592 RON
23.11.2021 0,0586 RON
22.11.2021 0,0591 RON
19.11.2021 0,0597 RON
18.11.2021 0,0599 RON
17.11.2021 0,0601 RON
16.11.2021 0,0599 RON
15.11.2021 0,0598 RON
12.11.2021 0,0599 RON
11.11.2021 0,0607 RON
10.11.2021 0,0604 RON
09.11.2021 0,0601 RON
08.11.2021 0,0599 RON
05.11.2021 0,0599 RON
04.11.2021 0,0598 RON
03.11.2021 0,0594 RON
02.11.2021 0,0594 RON
01.11.2021 0,0604 RON
29.10.2021 0,0602 RON
28.10.2021 0,0607 RON
27.10.2021 0,0607 RON
26.10.2021 0,0614 RON
25.10.2021 0,0607 RON
22.10.2021 0,0602 RON
21.10.2021 0,0598 RON
20.10.2021 0,0600 RON
19.10.2021 0,0599 RON
18.10.2021 0,0600 RON
15.10.2021 0,0599 RON
14.10.2021 0,0595 RON
13.10.2021 0,0596 RON
12.10.2021 0,0596 RON
11.10.2021 0,0598 RON
08.10.2021 0,0594 RON
07.10.2021 0,0592 RON
06.10.2021 0,0590 RON
05.10.2021 0,0587 RON
04.10.2021 0,0584 RON
01.10.2021 0,0585 RON
30.09.2021 0,0587 RON
29.09.2021 0,0583 RON
28.09.2021 0,0583 RON
27.09.2021 0,0583 RON
24.09.2021 0,0578 RON
23.09.2021 0,0581 RON
22.09.2021 0,0579 RON
21.09.2021 0,0576 RON
20.09.2021 0,0576 RON
17.09.2021 0,0578 RON
16.09.2021 0,0580 RON
15.09.2021 0,0576 RON
14.09.2021 0,0574 RON
13.09.2021 0,0575 RON
10.09.2021 0,0574 RON
09.09.2021 0,0573 RON
08.09.2021 0,0570 RON
07.09.2021 0,0569 RON
06.09.2021 0,0571 RON
03.09.2021 0,0572 RON
02.09.2021 0,0572 RON
01.09.2021 0,0571 RON
31.08.2021 0,0570 RON
30.08.2021 0,0568 RON
27.08.2021 0,0567 RON
26.08.2021 0,0566 RON
25.08.2021 0,0569 RON
24.08.2021 0,0568 RON
23.08.2021 0,0568 RON
20.08.2021 0,0567 RON
19.08.2021 0,0569 RON
18.08.2021 0,0572 RON
17.08.2021 0,0569 RON
16.08.2021 0,0568 RON
13.08.2021 0,0569 RON
12.08.2021 0,0570 RON
11.08.2021 0,0567 RON
10.08.2021 0,0569 RON
09.08.2021 0,0569 RON
06.08.2021 0,0568 RON
05.08.2021 0,0568 RON
04.08.2021 0,0569 RON
03.08.2021 0,0568 RON
02.08.2021 0,0567 RON
30.07.2021 0,0566 RON
29.07.2021 0,0566 RON
28.07.2021 0,0566 RON
27.07.2021 0,0566 RON
26.07.2021 0,0563 RON
23.07.2021 0,0568 RON
22.07.2021 0,0566 RON
21.07.2021 0,0563 RON
20.07.2021 0,0560 RON
19.07.2021 0,0562 RON
16.07.2021 0,0563 RON
15.07.2021 0,0561 RON
14.07.2021 0,0564 RON
13.07.2021 0,0562 RON
12.07.2021 0,0556 RON
09.07.2021 0,0559 RON
08.07.2021 0,0555 RON
07.07.2021 0,0561 RON
06.07.2021 0,0567 RON
05.07.2021 0,0566 RON
02.07.2021 0,0566 RON
01.07.2021 0,0570 RON
30.06.2021 0,0567 RON
29.06.2021 0,0571 RON
28.06.2021 0,0572 RON
25.06.2021 0,0572 RON
24.06.2021 0,0570 RON
23.06.2021 0,0568 RON
22.06.2021 0,0566 RON
18.06.2021 0,0573 RON
17.06.2021 0,0568 RON
16.06.2021 0,0565 RON
15.06.2021 0,0565 RON
14.06.2021 0,0562 RON
11.06.2021 0,0565 RON
10.06.2021 0,0560 RON
09.06.2021 0,0559 RON
08.06.2021 0,0556 RON
07.06.2021 0,0556 RON
04.06.2021 0,0555 RON
03.06.2021 0,0552 RON
02.06.2021 0,0549 RON
31.05.2021 0,0550 RON
28.05.2021 0,0549 RON
27.05.2021 0,0549 RON
26.05.2021 0,0547 RON
25.05.2021 0,0548 RON
24.05.2021 0,0549 RON
21.05.2021 0,0549 RON
20.05.2021 0,0549 RON
19.05.2021 0,0547 RON
18.05.2021 0,0547 RON
17.05.2021 0,0548 RON
14.05.2021 0,0549 RON
13.05.2021 0,0549 RON
12.05.2021 0,0547 RON
11.05.2021 0,0548 RON
10.05.2021 0,0547 RON
07.05.2021 0,0550 RON
06.05.2021 0,0548 RON
05.05.2021 0,0549 RON
04.05.2021 0,0545 RON
29.04.2021 0,0547 RON
28.04.2021 0,0546 RON
27.04.2021 0,0544 RON
26.04.2021 0,0543 RON
23.04.2021 0,0543 RON
22.04.2021 0,0537 RON
21.04.2021 0,0533 RON
20.04.2021 0,0536 RON
19.04.2021 0,0538 RON
16.04.2021 0,0543 RON
15.04.2021 0,0536 RON
14.04.2021 0,0544 RON
13.04.2021 0,0536 RON
12.04.2021 0,0534 RON
09.04.2021 0,0536 RON
08.04.2021 0,0538 RON
07.04.2021 0,0533 RON
06.04.2021 0,0545 RON
05.04.2021 0,0548 RON
02.04.2021 0,0547 RON
01.04.2021 0,0551 RON
31.03.2021 0,0555 RON
30.03.2021 0,0552 RON
29.03.2021 0,0547 RON
26.03.2021 0,0546 RON
25.03.2021 0,0545 RON
24.03.2021 0,0544 RON
23.03.2021 0,0542 RON
22.03.2021 0,0551 RON
19.03.2021 0,0556 RON
18.03.2021 0,0555 RON
17.03.2021 0,0561 RON
16.03.2021 0,0561 RON
15.03.2021 0,0561 RON
12.03.2021 0,0557 RON
11.03.2021 0,0554 RON
10.03.2021 0,0555 RON
09.03.2021 0,0555 RON
08.03.2021 0,0551 RON
05.03.2021 0,0548 RON
04.03.2021 0,0549 RON
03.03.2021 0,0547 RON
02.03.2021 0,0545 RON
01.03.2021 0,0546 RON
26.02.2021 0,0539 RON
25.02.2021 0,0542 RON
24.02.2021 0,0544 RON
23.02.2021 0,0540 RON
22.02.2021 0,0538 RON
19.02.2021 0,0543 RON
18.02.2021 0,0548 RON
17.02.2021 0,0547 RON
16.02.2021 0,0547 RON
15.02.2021 0,0548 RON
12.02.2021 0,0541 RON
11.02.2021 0,0545 RON
10.02.2021 0,0545 RON
09.02.2021 0,0544 RON
08.02.2021 0,0544 RON
05.02.2021 0,0543 RON
04.02.2021 0,0539 RON
03.02.2021 0,0533 RON
02.02.2021 0,0534 RON
01.02.2021 0,0533 RON
29.01.2021 0,0528 RON
28.01.2021 0,0529 RON
27.01.2021 0,0533 RON
26.01.2021 0,0532 RON
25.01.2021 0,0533 RON
22.01.2021 0,0535 RON
21.01.2021 0,0545 RON
20.01.2021 0,0547 RON
19.01.2021 0,0545 RON
18.01.2021 0,0544 RON
15.01.2021 0,0547 RON
14.01.2021 0,0546 RON
13.01.2021 0,0542 RON
12.01.2021 0,0540 RON
11.01.2021 0,0537 RON
08.01.2021 0,0534 RON
07.01.2021 0,0535 RON
06.01.2021 0,0535 RON
05.01.2021 0,0532 RON
04.01.2021 0,0540 RON