BNR · ISTORIC
Curs BNR 2025
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2025, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru RUB.
Cursul RUB în 2025
0.0533
-0.0017
(-3.09%)
Ultima cotație: 31.12.2025
Minimul anului
0.0432
-0.0064
(-12.90%)
03.01.2025
față de 03.01.2024 (0.0496)
Maximul anului
0.0571
+0.0057
(+11.09%)
29.05.2025
față de 29.05.2024 (0.0514)
Evoluție 2025
min 0.0432 · max 0.0571
Media anuală
0.0537
Prima cotație
03.01.2025
0.0432
Ultima cotație
31.12.2025
0.0533
Variație totală
+0.0101
+23.38%
Cea mai mare creștere
08.01.2025
+0.0029
Cea mai mare scădere
17.10.2025
-0.0017
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2025 (RUB)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului RUB în 2025
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2025
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Ian0.0475
Feb0.0519
Sep0.0522
Cele mai mari medii lunare
Mai0.0558
Iun0.0556
Dec0.0553
Date importante în 2025
Prima cotație (an)03.01.20250.0432
Ultima cotație (an)31.12.20250.0533
Cea mai mare creștere (zi)08.01.2025+0.0029
Cea mai mare scădere (zi)17.10.2025-0.0017
Cea mai mare valoare29.05.20250.0571
Cea mai mică valoare03.01.20250.0432
Curs RUB pe luni în 2025
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0475 | 0,0432 | 0,0490 | 18 |
| Februarie | 0,0519 | 0,0485 | 0,0553 | 20 |
| Martie | 0,0536 | 0,0515 | 0,0558 | 21 |
| Aprilie | 0,0532 | 0,0517 | 0,0546 | 20 |
| Mai | 0,0558 | 0,0532 | 0,0571 | 21 |
| Iunie | 0,0556 | 0,0543 | 0,0565 | 20 |
| Iulie | 0,0550 | 0,0532 | 0,0559 | 23 |
| August | 0,0543 | 0,0536 | 0,0549 | 20 |
| Septembrie | 0,0522 | 0,0510 | 0,0541 | 22 |
| Octombrie | 0,0541 | 0,0526 | 0,0553 | 23 |
| Noiembrie | 0,0548 | 0,0540 | 0,0565 | 20 |
| Decembrie | 0,0553 | 0,0533 | 0,0571 | 20 |
Valori zilnice RUB/RON în 2025
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2025 | 0,0533 RON |
| 30.12.2025 | 0,0550 RON |
| 29.12.2025 | 0,0558 RON |
| 24.12.2025 | 0,0551 RON |
| 23.12.2025 | 0,0549 RON |
| 22.12.2025 | 0,0548 RON |
| 19.12.2025 | 0,0540 RON |
| 18.12.2025 | 0,0544 RON |
| 17.12.2025 | 0,0540 RON |
| 16.12.2025 | 0,0545 RON |
| 15.12.2025 | 0,0547 RON |
| 12.12.2025 | 0,0545 RON |
| 11.12.2025 | 0,0550 RON |
| 10.12.2025 | 0,0564 RON |
| 09.12.2025 | 0,0570 RON |
| 08.12.2025 | 0,0570 RON |
| 05.12.2025 | 0,0571 RON |
| 04.12.2025 | 0,0566 RON |
| 03.12.2025 | 0,0564 RON |
| 02.12.2025 | 0,0564 RON |
| 28.11.2025 | 0,0565 RON |
| 27.11.2025 | 0,0561 RON |
| 26.11.2025 | 0,0559 RON |
| 25.11.2025 | 0,0558 RON |
| 24.11.2025 | 0,0560 RON |
| 21.11.2025 | 0,0559 RON |
| 20.11.2025 | 0,0549 RON |
| 19.11.2025 | 0,0545 RON |
| 18.11.2025 | 0,0541 RON |
| 17.11.2025 | 0,0540 RON |
| 14.11.2025 | 0,0541 RON |
| 13.11.2025 | 0,0543 RON |
| 12.11.2025 | 0,0541 RON |
| 11.11.2025 | 0,0540 RON |
| 10.11.2025 | 0,0543 RON |
| 07.11.2025 | 0,0543 RON |
| 06.11.2025 | 0,0544 RON |
| 05.11.2025 | 0,0545 RON |
| 04.11.2025 | 0,0545 RON |
| 03.11.2025 | 0,0545 RON |
| 31.10.2025 | 0,0544 RON |
| 30.10.2025 | 0,0548 RON |
| 29.10.2025 | 0,0546 RON |
| 28.10.2025 | 0,0545 RON |
| 27.10.2025 | 0,0549 RON |
| 24.10.2025 | 0,0539 RON |
| 23.10.2025 | 0,0539 RON |
| 22.10.2025 | 0,0537 RON |
| 21.10.2025 | 0,0540 RON |
| 20.10.2025 | 0,0540 RON |
| 17.10.2025 | 0,0535 RON |
| 16.10.2025 | 0,0552 RON |
| 15.10.2025 | 0,0553 RON |
| 14.10.2025 | 0,0552 RON |
| 13.10.2025 | 0,0543 RON |
| 10.10.2025 | 0,0542 RON |
| 09.10.2025 | 0,0538 RON |
| 08.10.2025 | 0,0537 RON |
| 07.10.2025 | 0,0532 RON |
| 06.10.2025 | 0,0526 RON |
| 03.10.2025 | 0,0530 RON |
| 02.10.2025 | 0,0534 RON |
| 01.10.2025 | 0,0531 RON |
| 30.09.2025 | 0,0522 RON |
| 29.09.2025 | 0,0522 RON |
| 26.09.2025 | 0,0519 RON |
| 25.09.2025 | 0,0516 RON |
| 24.09.2025 | 0,0515 RON |
| 23.09.2025 | 0,0516 RON |
| 22.09.2025 | 0,0516 RON |
| 19.09.2025 | 0,0516 RON |
| 18.09.2025 | 0,0515 RON |
| 17.09.2025 | 0,0514 RON |
| 16.09.2025 | 0,0519 RON |
| 15.09.2025 | 0,0522 RON |
| 12.09.2025 | 0,0511 RON |
| 11.09.2025 | 0,0510 RON |
| 10.09.2025 | 0,0511 RON |
| 09.09.2025 | 0,0518 RON |
| 08.09.2025 | 0,0529 RON |
| 05.09.2025 | 0,0534 RON |
| 04.09.2025 | 0,0536 RON |
| 03.09.2025 | 0,0539 RON |
| 02.09.2025 | 0,0541 RON |
| 01.09.2025 | 0,0536 RON |
| 29.08.2025 | 0,0539 RON |
| 28.08.2025 | 0,0542 RON |
| 27.08.2025 | 0,0544 RON |
| 26.08.2025 | 0,0540 RON |
| 25.08.2025 | 0,0536 RON |
| 22.08.2025 | 0,0540 RON |
| 21.08.2025 | 0,0539 RON |
| 20.08.2025 | 0,0541 RON |
| 19.08.2025 | 0,0537 RON |
| 18.08.2025 | 0,0538 RON |
| 14.08.2025 | 0,0543 RON |
| 13.08.2025 | 0,0542 RON |
| 12.08.2025 | 0,0548 RON |
| 11.08.2025 | 0,0546 RON |
| 08.08.2025 | 0,0548 RON |
| 07.08.2025 | 0,0548 RON |
| 06.08.2025 | 0,0545 RON |
| 05.08.2025 | 0,0549 RON |
| 04.08.2025 | 0,0549 RON |
| 01.08.2025 | 0,0549 RON |
| 31.07.2025 | 0,0555 RON |
| 30.07.2025 | 0,0535 RON |
| 29.07.2025 | 0,0532 RON |
| 28.07.2025 | 0,0543 RON |
| 25.07.2025 | 0,0544 RON |
| 24.07.2025 | 0,0543 RON |
| 23.07.2025 | 0,0550 RON |
| 22.07.2025 | 0,0554 RON |
| 21.07.2025 | 0,0557 RON |
| 18.07.2025 | 0,0557 RON |
| 17.07.2025 | 0,0558 RON |
| 16.07.2025 | 0,0558 RON |
| 15.07.2025 | 0,0558 RON |
| 14.07.2025 | 0,0554 RON |
| 11.07.2025 | 0,0559 RON |
| 10.07.2025 | 0,0556 RON |
| 09.07.2025 | 0,0554 RON |
| 08.07.2025 | 0,0552 RON |
| 07.07.2025 | 0,0548 RON |
| 04.07.2025 | 0,0544 RON |
| 03.07.2025 | 0,0545 RON |
| 02.07.2025 | 0,0546 RON |
| 01.07.2025 | 0,0547 RON |
| 30.06.2025 | 0,0552 RON |
| 27.06.2025 | 0,0552 RON |
| 26.06.2025 | 0,0552 RON |
| 25.06.2025 | 0,0556 RON |
| 24.06.2025 | 0,0552 RON |
| 23.06.2025 | 0,0560 RON |
| 20.06.2025 | 0,0560 RON |
| 19.06.2025 | 0,0558 RON |
| 18.06.2025 | 0,0557 RON |
| 17.06.2025 | 0,0554 RON |
| 16.06.2025 | 0,0552 RON |
| 13.06.2025 | 0,0550 RON |
| 12.06.2025 | 0,0543 RON |
| 11.06.2025 | 0,0559 RON |
| 10.06.2025 | 0,0561 RON |
| 06.06.2025 | 0,0557 RON |
| 05.06.2025 | 0,0559 RON |
| 04.06.2025 | 0,0565 RON |
| 03.06.2025 | 0,0563 RON |
| 02.06.2025 | 0,0561 RON |
| 30.05.2025 | 0,0568 RON |
| 29.05.2025 | 0,0571 RON |
| 28.05.2025 | 0,0560 RON |
| 27.05.2025 | 0,0558 RON |
| 26.05.2025 | 0,0558 RON |
| 23.05.2025 | 0,0560 RON |
| 22.05.2025 | 0,0563 RON |
| 21.05.2025 | 0,0558 RON |
| 20.05.2025 | 0,0562 RON |
| 19.05.2025 | 0,0555 RON |
| 16.05.2025 | 0,0564 RON |
| 15.05.2025 | 0,0566 RON |
| 14.05.2025 | 0,0564 RON |
| 13.05.2025 | 0,0569 RON |
| 12.05.2025 | 0,0566 RON |
| 09.05.2025 | 0,0543 RON |
| 08.05.2025 | 0,0552 RON |
| 07.05.2025 | 0,0556 RON |
| 06.05.2025 | 0,0550 RON |
| 05.05.2025 | 0,0535 RON |
| 02.05.2025 | 0,0532 RON |
| 30.04.2025 | 0,0536 RON |
| 29.04.2025 | 0,0535 RON |
| 28.04.2025 | 0,0532 RON |
| 25.04.2025 | 0,0530 RON |
| 24.04.2025 | 0,0525 RON |
| 23.04.2025 | 0,0527 RON |
| 22.04.2025 | 0,0532 RON |
| 17.04.2025 | 0,0531 RON |
| 16.04.2025 | 0,0530 RON |
| 15.04.2025 | 0,0536 RON |
| 14.04.2025 | 0,0529 RON |
| 11.04.2025 | 0,0517 RON |
| 10.04.2025 | 0,0529 RON |
| 09.04.2025 | 0,0524 RON |
| 08.04.2025 | 0,0533 RON |
| 07.04.2025 | 0,0530 RON |
| 04.04.2025 | 0,0536 RON |
| 03.04.2025 | 0,0535 RON |
| 02.04.2025 | 0,0546 RON |
| 01.04.2025 | 0,0543 RON |
| 31.03.2025 | 0,0538 RON |
| 28.03.2025 | 0,0550 RON |
| 27.03.2025 | 0,0549 RON |
| 26.03.2025 | 0,0547 RON |
| 25.03.2025 | 0,0544 RON |
| 24.03.2025 | 0,0546 RON |
| 21.03.2025 | 0,0543 RON |
| 20.03.2025 | 0,0541 RON |
| 19.03.2025 | 0,0547 RON |
| 18.03.2025 | 0,0558 RON |
| 17.03.2025 | 0,0542 RON |
| 14.03.2025 | 0,0533 RON |
| 13.03.2025 | 0,0531 RON |
| 12.03.2025 | 0,0527 RON |
| 11.03.2025 | 0,0533 RON |
| 10.03.2025 | 0,0520 RON |
| 07.03.2025 | 0,0515 RON |
| 06.03.2025 | 0,0516 RON |
| 05.03.2025 | 0,0519 RON |
| 04.03.2025 | 0,0530 RON |
| 03.03.2025 | 0,0533 RON |
| 28.02.2025 | 0,0542 RON |
| 27.02.2025 | 0,0546 RON |
| 26.02.2025 | 0,0553 RON |
| 25.02.2025 | 0,0549 RON |
| 24.02.2025 | 0,0541 RON |
| 21.02.2025 | 0,0538 RON |
| 20.02.2025 | 0,0540 RON |
| 19.02.2025 | 0,0528 RON |
| 18.02.2025 | 0,0521 RON |
| 17.02.2025 | 0,0518 RON |
| 14.02.2025 | 0,0524 RON |
| 13.02.2025 | 0,0527 RON |
| 12.02.2025 | 0,0510 RON |
| 11.02.2025 | 0,0502 RON |
| 10.02.2025 | 0,0498 RON |
| 07.02.2025 | 0,0495 RON |
| 06.02.2025 | 0,0495 RON |
| 05.02.2025 | 0,0485 RON |
| 04.02.2025 | 0,0485 RON |
| 03.02.2025 | 0,0485 RON |
| 31.01.2025 | 0,0486 RON |
| 30.01.2025 | 0,0490 RON |
| 29.01.2025 | 0,0485 RON |
| 28.01.2025 | 0,0487 RON |
| 27.01.2025 | 0,0488 RON |
| 23.01.2025 | 0,0482 RON |
| 22.01.2025 | 0,0483 RON |
| 21.01.2025 | 0,0481 RON |
| 20.01.2025 | 0,0474 RON |
| 17.01.2025 | 0,0471 RON |
| 16.01.2025 | 0,0471 RON |
| 15.01.2025 | 0,0470 RON |
| 14.01.2025 | 0,0472 RON |
| 13.01.2025 | 0,0474 RON |
| 10.01.2025 | 0,0475 RON |
| 09.01.2025 | 0,0468 RON |
| 08.01.2025 | 0,0461 RON |
| 03.01.2025 | 0,0432 RON |