BNR · ISTORIC
Curs BNR 2018
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2018, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru RUB.
Cursul RUB în 2018
0.0585
+0.0000
(+0.00%)
Ultima cotație: 31.12.2018
Minimul anului
0.0569
-0.0101
(-15.07%)
11.09.2018
față de 11.09.2017 (0.0670)
Maximul anului
0.0684
-0.0031
(-4.34%)
09.01.2018
față de 09.01.2017 (0.0715)
Evoluție 2018
min 0.0569 · max 0.0684
Media anuală
0.0630
Prima cotație
03.01.2018
0.0673
Ultima cotație
31.12.2018
0.0585
Variație totală
-0.0088
-13.08%
Cea mai mare creștere
12.04.2018
+0.0022
Cea mai mare scădere
10.04.2018
-0.0055
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2018 (RUB)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului RUB în 2018
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2018
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Sep0.0589
Aug0.0606
Dec0.0607
Cele mai mari medii lunare
Ian0.0673
Feb0.0663
Mar0.0661
Date importante în 2018
Prima cotație (an)03.01.20180.0673
Ultima cotație (an)31.12.20180.0585
Cea mai mare creștere (zi)12.04.2018+0.0022
Cea mai mare scădere (zi)10.04.2018-0.0055
Cea mai mare valoare09.01.20180.0684
Cea mai mică valoare11.09.20180.0569
Curs RUB pe luni în 2018
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0673 | 0,0666 | 0,0684 | 20 |
| Februarie | 0,0663 | 0,0654 | 0,0678 | 20 |
| Martie | 0,0661 | 0,0653 | 0,0673 | 22 |
| Aprilie | 0,0621 | 0,0587 | 0,0660 | 19 |
| Mai | 0,0629 | 0,0610 | 0,0642 | 21 |
| Iunie | 0,0635 | 0,0630 | 0,0641 | 20 |
| Iulie | 0,0634 | 0,0628 | 0,0643 | 22 |
| August | 0,0606 | 0,0583 | 0,0632 | 22 |
| Septembrie | 0,0589 | 0,0569 | 0,0611 | 20 |
| Octombrie | 0,0617 | 0,0606 | 0,0626 | 23 |
| Noiembrie | 0,0618 | 0,0610 | 0,0625 | 21 |
| Decembrie | 0,0607 | 0,0585 | 0,0620 | 19 |
Valori zilnice RUB/RON în 2018
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2018 | 0,0585 RON |
| 28.12.2018 | 0,0585 RON |
| 27.12.2018 | 0,0588 RON |
| 24.12.2018 | 0,0595 RON |
| 21.12.2018 | 0,0595 RON |
| 20.12.2018 | 0,0603 RON |
| 19.12.2018 | 0,0608 RON |
| 18.12.2018 | 0,0611 RON |
| 17.12.2018 | 0,0617 RON |
| 14.12.2018 | 0,0620 RON |
| 13.12.2018 | 0,0616 RON |
| 12.12.2018 | 0,0619 RON |
| 11.12.2018 | 0,0616 RON |
| 10.12.2018 | 0,0614 RON |
| 07.12.2018 | 0,0611 RON |
| 06.12.2018 | 0,0613 RON |
| 05.12.2018 | 0,0615 RON |
| 04.12.2018 | 0,0614 RON |
| 03.12.2018 | 0,0617 RON |
| 29.11.2018 | 0,0615 RON |
| 28.11.2018 | 0,0612 RON |
| 27.11.2018 | 0,0618 RON |
| 26.11.2018 | 0,0615 RON |
| 23.11.2018 | 0,0624 RON |
| 22.11.2018 | 0,0623 RON |
| 21.11.2018 | 0,0621 RON |
| 20.11.2018 | 0,0621 RON |
| 19.11.2018 | 0,0620 RON |
| 16.11.2018 | 0,0623 RON |
| 15.11.2018 | 0,0619 RON |
| 14.11.2018 | 0,0610 RON |
| 13.11.2018 | 0,0612 RON |
| 12.11.2018 | 0,0611 RON |
| 09.11.2018 | 0,0612 RON |
| 08.11.2018 | 0,0615 RON |
| 07.11.2018 | 0,0616 RON |
| 06.11.2018 | 0,0620 RON |
| 05.11.2018 | 0,0616 RON |
| 02.11.2018 | 0,0620 RON |
| 01.11.2018 | 0,0625 RON |
| 31.10.2018 | 0,0626 RON |
| 30.10.2018 | 0,0626 RON |
| 29.10.2018 | 0,0624 RON |
| 26.10.2018 | 0,0624 RON |
| 25.10.2018 | 0,0623 RON |
| 24.10.2018 | 0,0623 RON |
| 23.10.2018 | 0,0622 RON |
| 22.10.2018 | 0,0621 RON |
| 19.10.2018 | 0,0620 RON |
| 18.10.2018 | 0,0618 RON |
| 17.10.2018 | 0,0616 RON |
| 16.10.2018 | 0,0616 RON |
| 15.10.2018 | 0,0614 RON |
| 12.10.2018 | 0,0610 RON |
| 11.10.2018 | 0,0606 RON |
| 10.10.2018 | 0,0614 RON |
| 09.10.2018 | 0,0612 RON |
| 08.10.2018 | 0,0607 RON |
| 05.10.2018 | 0,0609 RON |
| 04.10.2018 | 0,0613 RON |
| 03.10.2018 | 0,0615 RON |
| 02.10.2018 | 0,0618 RON |
| 01.10.2018 | 0,0612 RON |
| 28.09.2018 | 0,0611 RON |
| 27.09.2018 | 0,0605 RON |
| 26.09.2018 | 0,0602 RON |
| 25.09.2018 | 0,0602 RON |
| 24.09.2018 | 0,0600 RON |
| 21.09.2018 | 0,0595 RON |
| 20.09.2018 | 0,0599 RON |
| 19.09.2018 | 0,0593 RON |
| 18.09.2018 | 0,0588 RON |
| 17.09.2018 | 0,0584 RON |
| 14.09.2018 | 0,0580 RON |
| 13.09.2018 | 0,0583 RON |
| 12.09.2018 | 0,0575 RON |
| 11.09.2018 | 0,0569 RON |
| 10.09.2018 | 0,0572 RON |
| 07.09.2018 | 0,0579 RON |
| 06.09.2018 | 0,0584 RON |
| 05.09.2018 | 0,0586 RON |
| 04.09.2018 | 0,0588 RON |
| 03.09.2018 | 0,0588 RON |
| 31.08.2018 | 0,0585 RON |
| 30.08.2018 | 0,0583 RON |
| 29.08.2018 | 0,0586 RON |
| 28.08.2018 | 0,0590 RON |
| 27.08.2018 | 0,0594 RON |
| 24.08.2018 | 0,0591 RON |
| 23.08.2018 | 0,0584 RON |
| 22.08.2018 | 0,0592 RON |
| 21.08.2018 | 0,0599 RON |
| 20.08.2018 | 0,0607 RON |
| 17.08.2018 | 0,0606 RON |
| 16.08.2018 | 0,0613 RON |
| 14.08.2018 | 0,0612 RON |
| 13.08.2018 | 0,0602 RON |
| 10.08.2018 | 0,0608 RON |
| 09.08.2018 | 0,0608 RON |
| 08.08.2018 | 0,0624 RON |
| 07.08.2018 | 0,0631 RON |
| 06.08.2018 | 0,0630 RON |
| 03.08.2018 | 0,0629 RON |
| 02.08.2018 | 0,0629 RON |
| 01.08.2018 | 0,0632 RON |
| 31.07.2018 | 0,0633 RON |
| 30.07.2018 | 0,0632 RON |
| 27.07.2018 | 0,0633 RON |
| 26.07.2018 | 0,0628 RON |
| 25.07.2018 | 0,0629 RON |
| 24.07.2018 | 0,0632 RON |
| 23.07.2018 | 0,0630 RON |
| 20.07.2018 | 0,0630 RON |
| 19.07.2018 | 0,0632 RON |
| 18.07.2018 | 0,0635 RON |
| 17.07.2018 | 0,0635 RON |
| 16.07.2018 | 0,0640 RON |
| 13.07.2018 | 0,0643 RON |
| 12.07.2018 | 0,0643 RON |
| 11.07.2018 | 0,0640 RON |
| 10.07.2018 | 0,0636 RON |
| 09.07.2018 | 0,0631 RON |
| 06.07.2018 | 0,0630 RON |
| 05.07.2018 | 0,0631 RON |
| 04.07.2018 | 0,0633 RON |
| 03.07.2018 | 0,0631 RON |
| 02.07.2018 | 0,0635 RON |
| 29.06.2018 | 0,0639 RON |
| 28.06.2018 | 0,0637 RON |
| 27.06.2018 | 0,0633 RON |
| 26.06.2018 | 0,0636 RON |
| 25.06.2018 | 0,0637 RON |
| 22.06.2018 | 0,0635 RON |
| 21.06.2018 | 0,0635 RON |
| 20.06.2018 | 0,0635 RON |
| 19.06.2018 | 0,0630 RON |
| 18.06.2018 | 0,0636 RON |
| 15.06.2018 | 0,0640 RON |
| 14.06.2018 | 0,0635 RON |
| 13.06.2018 | 0,0630 RON |
| 12.06.2018 | 0,0630 RON |
| 11.06.2018 | 0,0633 RON |
| 08.06.2018 | 0,0631 RON |
| 07.06.2018 | 0,0637 RON |
| 06.06.2018 | 0,0637 RON |
| 05.06.2018 | 0,0641 RON |
| 04.06.2018 | 0,0641 RON |
| 31.05.2018 | 0,0640 RON |
| 30.05.2018 | 0,0640 RON |
| 29.05.2018 | 0,0642 RON |
| 25.05.2018 | 0,0641 RON |
| 24.05.2018 | 0,0642 RON |
| 23.05.2018 | 0,0641 RON |
| 22.05.2018 | 0,0638 RON |
| 21.05.2018 | 0,0630 RON |
| 18.05.2018 | 0,0631 RON |
| 17.05.2018 | 0,0634 RON |
| 16.05.2018 | 0,0627 RON |
| 15.05.2018 | 0,0627 RON |
| 14.05.2018 | 0,0626 RON |
| 11.05.2018 | 0,0630 RON |
| 10.05.2018 | 0,0628 RON |
| 09.05.2018 | 0,0618 RON |
| 08.05.2018 | 0,0618 RON |
| 07.05.2018 | 0,0621 RON |
| 04.05.2018 | 0,0613 RON |
| 03.05.2018 | 0,0613 RON |
| 02.05.2018 | 0,0610 RON |
| 30.04.2018 | 0,0614 RON |
| 27.04.2018 | 0,0616 RON |
| 26.04.2018 | 0,0609 RON |
| 25.04.2018 | 0,0617 RON |
| 24.04.2018 | 0,0618 RON |
| 23.04.2018 | 0,0614 RON |
| 20.04.2018 | 0,0617 RON |
| 19.04.2018 | 0,0616 RON |
| 18.04.2018 | 0,0610 RON |
| 17.04.2018 | 0,0611 RON |
| 16.04.2018 | 0,0609 RON |
| 13.04.2018 | 0,0614 RON |
| 12.04.2018 | 0,0609 RON |
| 11.04.2018 | 0,0587 RON |
| 10.04.2018 | 0,0605 RON |
| 05.04.2018 | 0,0660 RON |
| 04.04.2018 | 0,0655 RON |
| 03.04.2018 | 0,0658 RON |
| 02.04.2018 | 0,0658 RON |
| 30.03.2018 | 0,0658 RON |
| 29.03.2018 | 0,0655 RON |
| 28.03.2018 | 0,0653 RON |
| 27.03.2018 | 0,0655 RON |
| 26.03.2018 | 0,0660 RON |
| 23.03.2018 | 0,0662 RON |
| 22.03.2018 | 0,0665 RON |
| 21.03.2018 | 0,0661 RON |
| 20.03.2018 | 0,0655 RON |
| 19.03.2018 | 0,0658 RON |
| 16.03.2018 | 0,0657 RON |
| 15.03.2018 | 0,0660 RON |
| 14.03.2018 | 0,0663 RON |
| 13.03.2018 | 0,0664 RON |
| 12.03.2018 | 0,0666 RON |
| 09.03.2018 | 0,0665 RON |
| 08.03.2018 | 0,0661 RON |
| 07.03.2018 | 0,0659 RON |
| 06.03.2018 | 0,0669 RON |
| 05.03.2018 | 0,0664 RON |
| 02.03.2018 | 0,0668 RON |
| 01.03.2018 | 0,0673 RON |
| 28.02.2018 | 0,0678 RON |
| 27.02.2018 | 0,0676 RON |
| 26.02.2018 | 0,0675 RON |
| 23.02.2018 | 0,0671 RON |
| 22.02.2018 | 0,0667 RON |
| 21.02.2018 | 0,0668 RON |
| 20.02.2018 | 0,0666 RON |
| 19.02.2018 | 0,0666 RON |
| 16.02.2018 | 0,0662 RON |
| 15.02.2018 | 0,0658 RON |
| 14.02.2018 | 0,0657 RON |
| 13.02.2018 | 0,0654 RON |
| 12.02.2018 | 0,0655 RON |
| 09.02.2018 | 0,0655 RON |
| 08.02.2018 | 0,0657 RON |
| 07.02.2018 | 0,0659 RON |
| 06.02.2018 | 0,0655 RON |
| 05.02.2018 | 0,0657 RON |
| 02.02.2018 | 0,0662 RON |
| 01.02.2018 | 0,0666 RON |
| 31.01.2018 | 0,0666 RON |
| 30.01.2018 | 0,0669 RON |
| 29.01.2018 | 0,0666 RON |
| 26.01.2018 | 0,0671 RON |
| 25.01.2018 | 0,0674 RON |
| 23.01.2018 | 0,0674 RON |
| 22.01.2018 | 0,0673 RON |
| 19.01.2018 | 0,0671 RON |
| 18.01.2018 | 0,0671 RON |
| 17.01.2018 | 0,0672 RON |
| 16.01.2018 | 0,0676 RON |
| 15.01.2018 | 0,0668 RON |
| 12.01.2018 | 0,0676 RON |
| 11.01.2018 | 0,0681 RON |
| 10.01.2018 | 0,0678 RON |
| 09.01.2018 | 0,0684 RON |
| 08.01.2018 | 0,0677 RON |
| 05.01.2018 | 0,0675 RON |
| 04.01.2018 | 0,0672 RON |
| 03.01.2018 | 0,0673 RON |