BNR · ISTORIC
Curs BNR 2022
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2022, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru RUB.
Cursul RUB în 2022
0.0637
-0.0006
(-0.93%)
Ultima cotație: 30.12.2022
Minimul anului
0.0327
-0.0224
(-40.65%)
08.03.2022
față de 08.03.2021 (0.0551)
Maximul anului
0.0907
+0.0336
(+58.84%)
29.06.2022
față de 29.06.2021 (0.0571)
Evoluție 2022
min 0.0327 · max 0.0907
Media anuală
0.0702
Prima cotație
03.01.2022
0.0586
Ultima cotație
30.12.2022
0.0637
Variație totală
+0.0051
+8.70%
Cea mai mare creștere
10.03.2022
+0.0060
Cea mai mare scădere
28.02.2022
-0.0075
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2022 (RUB)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului RUB în 2022
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2022
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Mar0.0423
Feb0.0561
Ian0.0572
Cele mai mari medii lunare
Sep0.0825
Iun0.0825
Iul0.0816
Date importante în 2022
Prima cotație (an)03.01.20220.0586
Ultima cotație (an)30.12.20220.0637
Cea mai mare creștere (zi)10.03.2022+0.0060
Cea mai mare scădere (zi)28.02.2022-0.0075
Cea mai mare valoare29.06.20220.0907
Cea mai mică valoare08.03.20220.0327
Curs RUB pe luni în 2022
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0572 | 0,0553 | 0,0586 | 20 |
| Februarie | 0,0561 | 0,0450 | 0,0579 | 20 |
| Martie | 0,0423 | 0,0327 | 0,0546 | 23 |
| Aprilie | 0,0573 | 0,0530 | 0,0657 | 19 |
| Mai | 0,0727 | 0,0661 | 0,0821 | 22 |
| Iunie | 0,0825 | 0,0734 | 0,0907 | 20 |
| Iulie | 0,0816 | 0,0753 | 0,0873 | 21 |
| August | 0,0796 | 0,0760 | 0,0817 | 22 |
| Septembrie | 0,0825 | 0,0785 | 0,0882 | 22 |
| Octombrie | 0,0812 | 0,0789 | 0,0867 | 21 |
| Noiembrie | 0,0791 | 0,0773 | 0,0805 | 21 |
| Decembrie | 0,0702 | 0,0635 | 0,0755 | 20 |
Valori zilnice RUB/RON în 2022
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2022 | 0,0637 RON |
| 29.12.2022 | 0,0643 RON |
| 28.12.2022 | 0,0649 RON |
| 27.12.2022 | 0,0657 RON |
| 23.12.2022 | 0,0670 RON |
| 22.12.2022 | 0,0635 RON |
| 21.12.2022 | 0,0651 RON |
| 20.12.2022 | 0,0668 RON |
| 19.12.2022 | 0,0696 RON |
| 16.12.2022 | 0,0714 RON |
| 15.12.2022 | 0,0719 RON |
| 14.12.2022 | 0,0729 RON |
| 13.12.2022 | 0,0742 RON |
| 12.12.2022 | 0,0745 RON |
| 09.12.2022 | 0,0745 RON |
| 08.12.2022 | 0,0746 RON |
| 07.12.2022 | 0,0741 RON |
| 06.12.2022 | 0,0740 RON |
| 05.12.2022 | 0,0750 RON |
| 02.12.2022 | 0,0755 RON |
| 29.11.2022 | 0,0776 RON |
| 28.11.2022 | 0,0773 RON |
| 25.11.2022 | 0,0780 RON |
| 24.11.2022 | 0,0782 RON |
| 23.11.2022 | 0,0790 RON |
| 22.11.2022 | 0,0790 RON |
| 21.11.2022 | 0,0795 RON |
| 18.11.2022 | 0,0789 RON |
| 17.11.2022 | 0,0789 RON |
| 16.11.2022 | 0,0779 RON |
| 15.11.2022 | 0,0778 RON |
| 14.11.2022 | 0,0785 RON |
| 11.11.2022 | 0,0789 RON |
| 10.11.2022 | 0,0801 RON |
| 09.11.2022 | 0,0800 RON |
| 08.11.2022 | 0,0801 RON |
| 07.11.2022 | 0,0797 RON |
| 04.11.2022 | 0,0803 RON |
| 03.11.2022 | 0,0805 RON |
| 02.11.2022 | 0,0803 RON |
| 01.11.2022 | 0,0805 RON |
| 31.10.2022 | 0,0800 RON |
| 28.10.2022 | 0,0799 RON |
| 27.10.2022 | 0,0795 RON |
| 26.10.2022 | 0,0790 RON |
| 25.10.2022 | 0,0806 RON |
| 24.10.2022 | 0,0814 RON |
| 21.10.2022 | 0,0820 RON |
| 20.10.2022 | 0,0818 RON |
| 19.10.2022 | 0,0812 RON |
| 18.10.2022 | 0,0813 RON |
| 17.10.2022 | 0,0816 RON |
| 14.10.2022 | 0,0801 RON |
| 13.10.2022 | 0,0795 RON |
| 12.10.2022 | 0,0789 RON |
| 11.10.2022 | 0,0790 RON |
| 10.10.2022 | 0,0810 RON |
| 07.10.2022 | 0,0815 RON |
| 06.10.2022 | 0,0820 RON |
| 05.10.2022 | 0,0841 RON |
| 04.10.2022 | 0,0848 RON |
| 03.10.2022 | 0,0867 RON |
| 30.09.2022 | 0,0863 RON |
| 29.09.2022 | 0,0882 RON |
| 28.09.2022 | 0,0879 RON |
| 27.09.2022 | 0,0875 RON |
| 26.09.2022 | 0,0880 RON |
| 23.09.2022 | 0,0862 RON |
| 22.09.2022 | 0,0828 RON |
| 21.09.2022 | 0,0815 RON |
| 20.09.2022 | 0,0820 RON |
| 19.09.2022 | 0,0817 RON |
| 16.09.2022 | 0,0819 RON |
| 15.09.2022 | 0,0820 RON |
| 14.09.2022 | 0,0824 RON |
| 13.09.2022 | 0,0808 RON |
| 12.09.2022 | 0,0795 RON |
| 09.09.2022 | 0,0800 RON |
| 08.09.2022 | 0,0801 RON |
| 07.09.2022 | 0,0803 RON |
| 06.09.2022 | 0,0791 RON |
| 05.09.2022 | 0,0785 RON |
| 02.09.2022 | 0,0795 RON |
| 01.09.2022 | 0,0798 RON |
| 31.08.2022 | 0,0800 RON |
| 30.08.2022 | 0,0797 RON |
| 29.08.2022 | 0,0802 RON |
| 26.08.2022 | 0,0806 RON |
| 25.08.2022 | 0,0811 RON |
| 24.08.2022 | 0,0815 RON |
| 23.08.2022 | 0,0817 RON |
| 22.08.2022 | 0,0815 RON |
| 19.08.2022 | 0,0813 RON |
| 18.08.2022 | 0,0798 RON |
| 17.08.2022 | 0,0795 RON |
| 16.08.2022 | 0,0783 RON |
| 12.08.2022 | 0,0774 RON |
| 11.08.2022 | 0,0781 RON |
| 10.08.2022 | 0,0793 RON |
| 09.08.2022 | 0,0787 RON |
| 08.08.2022 | 0,0796 RON |
| 05.08.2022 | 0,0794 RON |
| 04.08.2022 | 0,0793 RON |
| 03.08.2022 | 0,0798 RON |
| 02.08.2022 | 0,0792 RON |
| 01.08.2022 | 0,0760 RON |
| 29.07.2022 | 0,0778 RON |
| 28.07.2022 | 0,0795 RON |
| 27.07.2022 | 0,0799 RON |
| 26.07.2022 | 0,0824 RON |
| 25.07.2022 | 0,0822 RON |
| 22.07.2022 | 0,0837 RON |
| 21.07.2022 | 0,0830 RON |
| 20.07.2022 | 0,0873 RON |
| 19.07.2022 | 0,0863 RON |
| 18.07.2022 | 0,0846 RON |
| 15.07.2022 | 0,0834 RON |
| 14.07.2022 | 0,0828 RON |
| 13.07.2022 | 0,0833 RON |
| 12.07.2022 | 0,0814 RON |
| 11.07.2022 | 0,0779 RON |
| 08.07.2022 | 0,0776 RON |
| 07.07.2022 | 0,0755 RON |
| 06.07.2022 | 0,0753 RON |
| 05.07.2022 | 0,0782 RON |
| 04.07.2022 | 0,0846 RON |
| 01.07.2022 | 0,0868 RON |
| 30.06.2022 | 0,0870 RON |
| 29.06.2022 | 0,0907 RON |
| 28.06.2022 | 0,0868 RON |
| 27.06.2022 | 0,0868 RON |
| 24.06.2022 | 0,0873 RON |
| 23.06.2022 | 0,0875 RON |
| 22.06.2022 | 0,0885 RON |
| 21.06.2022 | 0,0854 RON |
| 20.06.2022 | 0,0837 RON |
| 17.06.2022 | 0,0831 RON |
| 16.06.2022 | 0,0835 RON |
| 15.06.2022 | 0,0827 RON |
| 14.06.2022 | 0,0818 RON |
| 10.06.2022 | 0,0803 RON |
| 09.06.2022 | 0,0797 RON |
| 08.06.2022 | 0,0760 RON |
| 07.06.2022 | 0,0757 RON |
| 06.06.2022 | 0,0752 RON |
| 03.06.2022 | 0,0734 RON |
| 02.06.2022 | 0,0741 RON |
| 31.05.2022 | 0,0729 RON |
| 30.05.2022 | 0,0720 RON |
| 27.05.2022 | 0,0690 RON |
| 26.05.2022 | 0,0741 RON |
| 25.05.2022 | 0,0809 RON |
| 24.05.2022 | 0,0821 RON |
| 23.05.2022 | 0,0796 RON |
| 20.05.2022 | 0,0776 RON |
| 19.05.2022 | 0,0756 RON |
| 18.05.2022 | 0,0725 RON |
| 17.05.2022 | 0,0733 RON |
| 16.05.2022 | 0,0738 RON |
| 13.05.2022 | 0,0744 RON |
| 12.05.2022 | 0,0726 RON |
| 11.05.2022 | 0,0687 RON |
| 10.05.2022 | 0,0678 RON |
| 09.05.2022 | 0,0669 RON |
| 06.05.2022 | 0,0706 RON |
| 05.05.2022 | 0,0712 RON |
| 04.05.2022 | 0,0704 RON |
| 03.05.2022 | 0,0671 RON |
| 02.05.2022 | 0,0661 RON |
| 29.04.2022 | 0,0657 RON |
| 28.04.2022 | 0,0645 RON |
| 27.04.2022 | 0,0629 RON |
| 26.04.2022 | 0,0623 RON |
| 21.04.2022 | 0,0570 RON |
| 20.04.2022 | 0,0561 RON |
| 19.04.2022 | 0,0575 RON |
| 18.04.2022 | 0,0566 RON |
| 15.04.2022 | 0,0563 RON |
| 14.04.2022 | 0,0547 RON |
| 13.04.2022 | 0,0552 RON |
| 12.04.2022 | 0,0544 RON |
| 11.04.2022 | 0,0558 RON |
| 08.04.2022 | 0,0574 RON |
| 07.04.2022 | 0,0574 RON |
| 06.04.2022 | 0,0539 RON |
| 05.04.2022 | 0,0537 RON |
| 04.04.2022 | 0,0530 RON |
| 01.04.2022 | 0,0541 RON |
| 31.03.2022 | 0,0546 RON |
| 30.03.2022 | 0,0526 RON |
| 29.03.2022 | 0,0501 RON |
| 28.03.2022 | 0,0461 RON |
| 25.03.2022 | 0,0457 RON |
| 24.03.2022 | 0,0467 RON |
| 23.03.2022 | 0,0433 RON |
| 22.03.2022 | 0,0425 RON |
| 21.03.2022 | 0,0430 RON |
| 18.03.2022 | 0,0437 RON |
| 17.03.2022 | 0,0427 RON |
| 16.03.2022 | 0,0452 RON |
| 15.03.2022 | 0,0401 RON |
| 14.03.2022 | 0,0379 RON |
| 11.03.2022 | 0,0374 RON |
| 10.03.2022 | 0,0389 RON |
| 09.03.2022 | 0,0329 RON |
| 08.03.2022 | 0,0327 RON |
| 07.03.2022 | 0,0331 RON |
| 04.03.2022 | 0,0393 RON |
| 03.03.2022 | 0,0381 RON |
| 02.03.2022 | 0,0416 RON |
| 01.03.2022 | 0,0457 RON |
| 28.02.2022 | 0,0450 RON |
| 25.02.2022 | 0,0525 RON |
| 24.02.2022 | 0,0527 RON |
| 23.02.2022 | 0,0547 RON |
| 22.02.2022 | 0,0553 RON |
| 21.02.2022 | 0,0565 RON |
| 18.02.2022 | 0,0575 RON |
| 17.02.2022 | 0,0573 RON |
| 16.02.2022 | 0,0579 RON |
| 15.02.2022 | 0,0574 RON |
| 14.02.2022 | 0,0569 RON |
| 11.02.2022 | 0,0578 RON |
| 10.02.2022 | 0,0578 RON |
| 09.02.2022 | 0,0579 RON |
| 08.02.2022 | 0,0576 RON |
| 07.02.2022 | 0,0574 RON |
| 04.02.2022 | 0,0569 RON |
| 03.02.2022 | 0,0573 RON |
| 02.02.2022 | 0,0575 RON |
| 01.02.2022 | 0,0572 RON |
| 31.01.2022 | 0,0570 RON |
| 28.01.2022 | 0,0570 RON |
| 27.01.2022 | 0,0563 RON |
| 26.01.2022 | 0,0553 RON |
| 25.01.2022 | 0,0558 RON |
| 21.01.2022 | 0,0570 RON |
| 20.01.2022 | 0,0569 RON |
| 19.01.2022 | 0,0570 RON |
| 18.01.2022 | 0,0568 RON |
| 17.01.2022 | 0,0566 RON |
| 14.01.2022 | 0,0567 RON |
| 13.01.2022 | 0,0578 RON |
| 12.01.2022 | 0,0584 RON |
| 11.01.2022 | 0,0582 RON |
| 10.01.2022 | 0,0582 RON |
| 07.01.2022 | 0,0577 RON |
| 06.01.2022 | 0,0574 RON |
| 05.01.2022 | 0,0578 RON |
| 04.01.2022 | 0,0584 RON |
| 03.01.2022 | 0,0586 RON |