BNR · ISTORIC
Curs BNR 1999
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 1999, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru MDL.
Cursul MDL în 1999
0.2082
+0.0001
(+0.05%)
Ultima cotație: 30.12.1999
Minimul anului
0.1251
-0.0543
(-30.27%)
11.01.1999
față de 09.01.1998 (0.1794)
Maximul anului
0.2082
+0.0755
(+56.90%)
30.12.1999
față de 30.12.1998 (0.1327)
Evoluție 1999
min 0.1251 · max 0.2082
Media anuală
0.1753
Prima cotație
04.01.1999
0.1334
Ultima cotație
30.12.1999
0.2082
Variație totală
+0.0748
+56.07%
Cea mai mare creștere
17.03.1999
+0.0098
Cea mai mare scădere
11.01.1999
-0.0047
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 1999 (MDL)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului MDL în 1999
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 1999
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Ian0.1304
Feb0.1399
Mar0.1602
Cele mai mari medii lunare
Dec0.2052
Noi0.1989
Oct0.1905
Date importante în 1999
Prima cotație (an)04.01.19990.1334
Ultima cotație (an)30.12.19990.2082
Cea mai mare creștere (zi)17.03.1999+0.0098
Cea mai mare scădere (zi)11.01.1999-0.0047
Cea mai mare valoare30.12.19990.2082
Cea mai mică valoare11.01.19990.1251
Curs MDL pe luni în 1999
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,1304 | 0,1251 | 0,1335 | 20 |
| Februarie | 0,1399 | 0,1343 | 0,1461 | 20 |
| Martie | 0,1602 | 0,1461 | 0,1741 | 23 |
| Aprilie | 0,1687 | 0,1638 | 0,1709 | 21 |
| Mai | 0,1737 | 0,1702 | 0,1782 | 21 |
| Iunie | 0,1797 | 0,1781 | 0,1813 | 22 |
| Iulie | 0,1815 | 0,1806 | 0,1829 | 22 |
| August | 0,1836 | 0,1828 | 0,1850 | 22 |
| Septembrie | 0,1865 | 0,1850 | 0,1880 | 22 |
| Octombrie | 0,1905 | 0,1881 | 0,1924 | 21 |
| Noiembrie | 0,1989 | 0,1928 | 0,2043 | 22 |
| Decembrie | 0,2052 | 0,2037 | 0,2082 | 21 |
Valori zilnice MDL/RON în 1999
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.1999 | 0,2082 RON |
| 29.12.1999 | 0,2081 RON |
| 28.12.1999 | 0,2070 RON |
| 27.12.1999 | 0,2069 RON |
| 24.12.1999 | 0,2060 RON |
| 23.12.1999 | 0,2048 RON |
| 22.12.1999 | 0,2048 RON |
| 21.12.1999 | 0,2043 RON |
| 20.12.1999 | 0,2042 RON |
| 17.12.1999 | 0,2043 RON |
| 16.12.1999 | 0,2046 RON |
| 15.12.1999 | 0,2043 RON |
| 14.12.1999 | 0,2046 RON |
| 13.12.1999 | 0,2042 RON |
| 10.12.1999 | 0,2044 RON |
| 09.12.1999 | 0,2049 RON |
| 08.12.1999 | 0,2056 RON |
| 07.12.1999 | 0,2058 RON |
| 06.12.1999 | 0,2048 RON |
| 03.12.1999 | 0,2038 RON |
| 02.12.1999 | 0,2037 RON |
| 30.11.1999 | 0,2040 RON |
| 29.11.1999 | 0,2042 RON |
| 26.11.1999 | 0,2043 RON |
| 25.11.1999 | 0,2043 RON |
| 24.11.1999 | 0,2036 RON |
| 23.11.1999 | 0,2036 RON |
| 22.11.1999 | 0,2031 RON |
| 19.11.1999 | 0,2024 RON |
| 18.11.1999 | 0,2011 RON |
| 17.11.1999 | 0,1994 RON |
| 16.11.1999 | 0,1985 RON |
| 15.11.1999 | 0,1977 RON |
| 12.11.1999 | 0,1971 RON |
| 11.11.1999 | 0,1964 RON |
| 10.11.1999 | 0,1959 RON |
| 09.11.1999 | 0,1957 RON |
| 08.11.1999 | 0,1953 RON |
| 05.11.1999 | 0,1948 RON |
| 04.11.1999 | 0,1947 RON |
| 03.11.1999 | 0,1942 RON |
| 02.11.1999 | 0,1934 RON |
| 01.11.1999 | 0,1928 RON |
| 29.10.1999 | 0,1924 RON |
| 28.10.1999 | 0,1921 RON |
| 27.10.1999 | 0,1917 RON |
| 26.10.1999 | 0,1917 RON |
| 25.10.1999 | 0,1916 RON |
| 22.10.1999 | 0,1915 RON |
| 21.10.1999 | 0,1914 RON |
| 20.10.1999 | 0,1910 RON |
| 19.10.1999 | 0,1909 RON |
| 18.10.1999 | 0,1907 RON |
| 15.10.1999 | 0,1906 RON |
| 14.10.1999 | 0,1905 RON |
| 13.10.1999 | 0,1902 RON |
| 12.10.1999 | 0,1902 RON |
| 11.10.1999 | 0,1900 RON |
| 08.10.1999 | 0,1899 RON |
| 07.10.1999 | 0,1896 RON |
| 06.10.1999 | 0,1891 RON |
| 05.10.1999 | 0,1888 RON |
| 04.10.1999 | 0,1884 RON |
| 01.10.1999 | 0,1881 RON |
| 30.09.1999 | 0,1880 RON |
| 29.09.1999 | 0,1877 RON |
| 28.09.1999 | 0,1875 RON |
| 27.09.1999 | 0,1873 RON |
| 24.09.1999 | 0,1869 RON |
| 23.09.1999 | 0,1868 RON |
| 22.09.1999 | 0,1868 RON |
| 21.09.1999 | 0,1867 RON |
| 20.09.1999 | 0,1868 RON |
| 17.09.1999 | 0,1868 RON |
| 16.09.1999 | 0,1866 RON |
| 15.09.1999 | 0,1865 RON |
| 14.09.1999 | 0,1864 RON |
| 13.09.1999 | 0,1864 RON |
| 10.09.1999 | 0,1863 RON |
| 09.09.1999 | 0,1863 RON |
| 08.09.1999 | 0,1860 RON |
| 07.09.1999 | 0,1859 RON |
| 06.09.1999 | 0,1860 RON |
| 03.09.1999 | 0,1857 RON |
| 02.09.1999 | 0,1853 RON |
| 01.09.1999 | 0,1850 RON |
| 31.08.1999 | 0,1849 RON |
| 30.08.1999 | 0,1850 RON |
| 27.08.1999 | 0,1845 RON |
| 26.08.1999 | 0,1844 RON |
| 25.08.1999 | 0,1841 RON |
| 24.08.1999 | 0,1839 RON |
| 23.08.1999 | 0,1837 RON |
| 20.08.1999 | 0,1836 RON |
| 19.08.1999 | 0,1836 RON |
| 18.08.1999 | 0,1833 RON |
| 17.08.1999 | 0,1834 RON |
| 16.08.1999 | 0,1834 RON |
| 13.08.1999 | 0,1834 RON |
| 12.08.1999 | 0,1832 RON |
| 11.08.1999 | 0,1832 RON |
| 10.08.1999 | 0,1830 RON |
| 09.08.1999 | 0,1828 RON |
| 06.08.1999 | 0,1829 RON |
| 05.08.1999 | 0,1834 RON |
| 04.08.1999 | 0,1831 RON |
| 03.08.1999 | 0,1831 RON |
| 02.08.1999 | 0,1829 RON |
| 30.07.1999 | 0,1829 RON |
| 29.07.1999 | 0,1827 RON |
| 28.07.1999 | 0,1823 RON |
| 27.07.1999 | 0,1820 RON |
| 26.07.1999 | 0,1817 RON |
| 23.07.1999 | 0,1821 RON |
| 22.07.1999 | 0,1820 RON |
| 21.07.1999 | 0,1818 RON |
| 20.07.1999 | 0,1824 RON |
| 19.07.1999 | 0,1821 RON |
| 16.07.1999 | 0,1819 RON |
| 15.07.1999 | 0,1815 RON |
| 14.07.1999 | 0,1812 RON |
| 13.07.1999 | 0,1809 RON |
| 12.07.1999 | 0,1808 RON |
| 09.07.1999 | 0,1807 RON |
| 08.07.1999 | 0,1811 RON |
| 07.07.1999 | 0,1810 RON |
| 06.07.1999 | 0,1808 RON |
| 05.07.1999 | 0,1806 RON |
| 02.07.1999 | 0,1806 RON |
| 01.07.1999 | 0,1806 RON |
| 30.06.1999 | 0,1806 RON |
| 29.06.1999 | 0,1813 RON |
| 28.06.1999 | 0,1802 RON |
| 25.06.1999 | 0,1795 RON |
| 24.06.1999 | 0,1797 RON |
| 23.06.1999 | 0,1791 RON |
| 22.06.1999 | 0,1791 RON |
| 21.06.1999 | 0,1803 RON |
| 18.06.1999 | 0,1800 RON |
| 17.06.1999 | 0,1794 RON |
| 16.06.1999 | 0,1790 RON |
| 15.06.1999 | 0,1792 RON |
| 14.06.1999 | 0,1800 RON |
| 11.06.1999 | 0,1799 RON |
| 10.06.1999 | 0,1799 RON |
| 09.06.1999 | 0,1797 RON |
| 08.06.1999 | 0,1800 RON |
| 07.06.1999 | 0,1799 RON |
| 04.06.1999 | 0,1795 RON |
| 03.06.1999 | 0,1793 RON |
| 02.06.1999 | 0,1788 RON |
| 01.06.1999 | 0,1781 RON |
| 31.05.1999 | 0,1781 RON |
| 28.05.1999 | 0,1782 RON |
| 27.05.1999 | 0,1775 RON |
| 26.05.1999 | 0,1770 RON |
| 25.05.1999 | 0,1766 RON |
| 24.05.1999 | 0,1771 RON |
| 21.05.1999 | 0,1767 RON |
| 20.05.1999 | 0,1763 RON |
| 19.05.1999 | 0,1760 RON |
| 18.05.1999 | 0,1757 RON |
| 17.05.1999 | 0,1730 RON |
| 14.05.1999 | 0,1715 RON |
| 13.05.1999 | 0,1709 RON |
| 12.05.1999 | 0,1705 RON |
| 11.05.1999 | 0,1706 RON |
| 10.05.1999 | 0,1707 RON |
| 07.05.1999 | 0,1708 RON |
| 06.05.1999 | 0,1704 RON |
| 05.05.1999 | 0,1703 RON |
| 04.05.1999 | 0,1702 RON |
| 03.05.1999 | 0,1706 RON |
| 30.04.1999 | 0,1709 RON |
| 29.04.1999 | 0,1704 RON |
| 28.04.1999 | 0,1697 RON |
| 27.04.1999 | 0,1693 RON |
| 26.04.1999 | 0,1689 RON |
| 23.04.1999 | 0,1691 RON |
| 22.04.1999 | 0,1693 RON |
| 21.04.1999 | 0,1690 RON |
| 20.04.1999 | 0,1697 RON |
| 19.04.1999 | 0,1698 RON |
| 16.04.1999 | 0,1692 RON |
| 15.04.1999 | 0,1690 RON |
| 14.04.1999 | 0,1687 RON |
| 13.04.1999 | 0,1664 RON |
| 09.04.1999 | 0,1638 RON |
| 08.04.1999 | 0,1666 RON |
| 07.04.1999 | 0,1669 RON |
| 06.04.1999 | 0,1687 RON |
| 05.04.1999 | 0,1689 RON |
| 02.04.1999 | 0,1687 RON |
| 01.04.1999 | 0,1691 RON |
| 31.03.1999 | 0,1702 RON |
| 30.03.1999 | 0,1741 RON |
| 29.03.1999 | 0,1695 RON |
| 26.03.1999 | 0,1673 RON |
| 25.03.1999 | 0,1657 RON |
| 24.03.1999 | 0,1646 RON |
| 23.03.1999 | 0,1675 RON |
| 22.03.1999 | 0,1692 RON |
| 19.03.1999 | 0,1690 RON |
| 18.03.1999 | 0,1723 RON |
| 17.03.1999 | 0,1699 RON |
| 16.03.1999 | 0,1601 RON |
| 15.03.1999 | 0,1560 RON |
| 12.03.1999 | 0,1546 RON |
| 11.03.1999 | 0,1546 RON |
| 10.03.1999 | 0,1536 RON |
| 09.03.1999 | 0,1519 RON |
| 08.03.1999 | 0,1496 RON |
| 05.03.1999 | 0,1522 RON |
| 04.03.1999 | 0,1512 RON |
| 03.03.1999 | 0,1492 RON |
| 02.03.1999 | 0,1472 RON |
| 01.03.1999 | 0,1461 RON |
| 26.02.1999 | 0,1457 RON |
| 25.02.1999 | 0,1461 RON |
| 24.02.1999 | 0,1449 RON |
| 23.02.1999 | 0,1429 RON |
| 22.02.1999 | 0,1417 RON |
| 19.02.1999 | 0,1411 RON |
| 18.02.1999 | 0,1405 RON |
| 17.02.1999 | 0,1393 RON |
| 16.02.1999 | 0,1391 RON |
| 15.02.1999 | 0,1388 RON |
| 12.02.1999 | 0,1388 RON |
| 11.02.1999 | 0,1392 RON |
| 10.02.1999 | 0,1384 RON |
| 09.02.1999 | 0,1387 RON |
| 08.02.1999 | 0,1390 RON |
| 05.02.1999 | 0,1388 RON |
| 04.02.1999 | 0,1380 RON |
| 03.02.1999 | 0,1369 RON |
| 02.02.1999 | 0,1362 RON |
| 01.02.1999 | 0,1343 RON |
| 29.01.1999 | 0,1325 RON |
| 28.01.1999 | 0,1320 RON |
| 27.01.1999 | 0,1313 RON |
| 26.01.1999 | 0,1313 RON |
| 25.01.1999 | 0,1308 RON |
| 22.01.1999 | 0,1298 RON |
| 21.01.1999 | 0,1302 RON |
| 20.01.1999 | 0,1311 RON |
| 19.01.1999 | 0,1315 RON |
| 18.01.1999 | 0,1291 RON |
| 15.01.1999 | 0,1296 RON |
| 14.01.1999 | 0,1280 RON |
| 13.01.1999 | 0,1291 RON |
| 12.01.1999 | 0,1253 RON |
| 11.01.1999 | 0,1251 RON |
| 08.01.1999 | 0,1298 RON |
| 07.01.1999 | 0,1331 RON |
| 06.01.1999 | 0,1323 RON |
| 05.01.1999 | 0,1335 RON |
| 04.01.1999 | 0,1334 RON |