BNR · ISTORIC

Curs BNR 1999

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 1999, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru MDL.

Cursul MDL în 1999 0.2082 +0.0001 (+0.05%) Ultima cotație: 30.12.1999
Minimul anului
0.1251 -0.0543 (-30.27%)
11.01.1999 față de 09.01.1998 (0.1794)
Maximul anului
0.2082 +0.0755 (+56.90%)
30.12.1999 față de 30.12.1998 (0.1327)
Evoluție 1999 min 0.1251 · max 0.2082
Media anuală 0.1753
Prima cotație 04.01.1999 0.1334
Ultima cotație 30.12.1999 0.2082
Variație totală +0.0748 +56.07%
Cea mai mare creștere 17.03.1999 +0.0098
Cea mai mare scădere 11.01.1999 -0.0047

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 1999 (MDL)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului MDL în 1999

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 1999

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Ian0.1304
Feb0.1399
Mar0.1602

Cele mai mari medii lunare

Dec0.2052
Noi0.1989
Oct0.1905

Date importante în 1999

Prima cotație (an)04.01.19990.1334
Ultima cotație (an)30.12.19990.2082
Cea mai mare creștere (zi)17.03.1999+0.0098
Cea mai mare scădere (zi)11.01.1999-0.0047
Cea mai mare valoare30.12.19990.2082
Cea mai mică valoare11.01.19990.1251

Curs MDL pe luni în 1999

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,1304 0,1251 0,1335 20
Februarie 0,1399 0,1343 0,1461 20
Martie 0,1602 0,1461 0,1741 23
Aprilie 0,1687 0,1638 0,1709 21
Mai 0,1737 0,1702 0,1782 21
Iunie 0,1797 0,1781 0,1813 22
Iulie 0,1815 0,1806 0,1829 22
August 0,1836 0,1828 0,1850 22
Septembrie 0,1865 0,1850 0,1880 22
Octombrie 0,1905 0,1881 0,1924 21
Noiembrie 0,1989 0,1928 0,2043 22
Decembrie 0,2052 0,2037 0,2082 21

Valori zilnice MDL/RON în 1999

DataCurs
30.12.1999 0,2082 RON
29.12.1999 0,2081 RON
28.12.1999 0,2070 RON
27.12.1999 0,2069 RON
24.12.1999 0,2060 RON
23.12.1999 0,2048 RON
22.12.1999 0,2048 RON
21.12.1999 0,2043 RON
20.12.1999 0,2042 RON
17.12.1999 0,2043 RON
16.12.1999 0,2046 RON
15.12.1999 0,2043 RON
14.12.1999 0,2046 RON
13.12.1999 0,2042 RON
10.12.1999 0,2044 RON
09.12.1999 0,2049 RON
08.12.1999 0,2056 RON
07.12.1999 0,2058 RON
06.12.1999 0,2048 RON
03.12.1999 0,2038 RON
02.12.1999 0,2037 RON
30.11.1999 0,2040 RON
29.11.1999 0,2042 RON
26.11.1999 0,2043 RON
25.11.1999 0,2043 RON
24.11.1999 0,2036 RON
23.11.1999 0,2036 RON
22.11.1999 0,2031 RON
19.11.1999 0,2024 RON
18.11.1999 0,2011 RON
17.11.1999 0,1994 RON
16.11.1999 0,1985 RON
15.11.1999 0,1977 RON
12.11.1999 0,1971 RON
11.11.1999 0,1964 RON
10.11.1999 0,1959 RON
09.11.1999 0,1957 RON
08.11.1999 0,1953 RON
05.11.1999 0,1948 RON
04.11.1999 0,1947 RON
03.11.1999 0,1942 RON
02.11.1999 0,1934 RON
01.11.1999 0,1928 RON
29.10.1999 0,1924 RON
28.10.1999 0,1921 RON
27.10.1999 0,1917 RON
26.10.1999 0,1917 RON
25.10.1999 0,1916 RON
22.10.1999 0,1915 RON
21.10.1999 0,1914 RON
20.10.1999 0,1910 RON
19.10.1999 0,1909 RON
18.10.1999 0,1907 RON
15.10.1999 0,1906 RON
14.10.1999 0,1905 RON
13.10.1999 0,1902 RON
12.10.1999 0,1902 RON
11.10.1999 0,1900 RON
08.10.1999 0,1899 RON
07.10.1999 0,1896 RON
06.10.1999 0,1891 RON
05.10.1999 0,1888 RON
04.10.1999 0,1884 RON
01.10.1999 0,1881 RON
30.09.1999 0,1880 RON
29.09.1999 0,1877 RON
28.09.1999 0,1875 RON
27.09.1999 0,1873 RON
24.09.1999 0,1869 RON
23.09.1999 0,1868 RON
22.09.1999 0,1868 RON
21.09.1999 0,1867 RON
20.09.1999 0,1868 RON
17.09.1999 0,1868 RON
16.09.1999 0,1866 RON
15.09.1999 0,1865 RON
14.09.1999 0,1864 RON
13.09.1999 0,1864 RON
10.09.1999 0,1863 RON
09.09.1999 0,1863 RON
08.09.1999 0,1860 RON
07.09.1999 0,1859 RON
06.09.1999 0,1860 RON
03.09.1999 0,1857 RON
02.09.1999 0,1853 RON
01.09.1999 0,1850 RON
31.08.1999 0,1849 RON
30.08.1999 0,1850 RON
27.08.1999 0,1845 RON
26.08.1999 0,1844 RON
25.08.1999 0,1841 RON
24.08.1999 0,1839 RON
23.08.1999 0,1837 RON
20.08.1999 0,1836 RON
19.08.1999 0,1836 RON
18.08.1999 0,1833 RON
17.08.1999 0,1834 RON
16.08.1999 0,1834 RON
13.08.1999 0,1834 RON
12.08.1999 0,1832 RON
11.08.1999 0,1832 RON
10.08.1999 0,1830 RON
09.08.1999 0,1828 RON
06.08.1999 0,1829 RON
05.08.1999 0,1834 RON
04.08.1999 0,1831 RON
03.08.1999 0,1831 RON
02.08.1999 0,1829 RON
30.07.1999 0,1829 RON
29.07.1999 0,1827 RON
28.07.1999 0,1823 RON
27.07.1999 0,1820 RON
26.07.1999 0,1817 RON
23.07.1999 0,1821 RON
22.07.1999 0,1820 RON
21.07.1999 0,1818 RON
20.07.1999 0,1824 RON
19.07.1999 0,1821 RON
16.07.1999 0,1819 RON
15.07.1999 0,1815 RON
14.07.1999 0,1812 RON
13.07.1999 0,1809 RON
12.07.1999 0,1808 RON
09.07.1999 0,1807 RON
08.07.1999 0,1811 RON
07.07.1999 0,1810 RON
06.07.1999 0,1808 RON
05.07.1999 0,1806 RON
02.07.1999 0,1806 RON
01.07.1999 0,1806 RON
30.06.1999 0,1806 RON
29.06.1999 0,1813 RON
28.06.1999 0,1802 RON
25.06.1999 0,1795 RON
24.06.1999 0,1797 RON
23.06.1999 0,1791 RON
22.06.1999 0,1791 RON
21.06.1999 0,1803 RON
18.06.1999 0,1800 RON
17.06.1999 0,1794 RON
16.06.1999 0,1790 RON
15.06.1999 0,1792 RON
14.06.1999 0,1800 RON
11.06.1999 0,1799 RON
10.06.1999 0,1799 RON
09.06.1999 0,1797 RON
08.06.1999 0,1800 RON
07.06.1999 0,1799 RON
04.06.1999 0,1795 RON
03.06.1999 0,1793 RON
02.06.1999 0,1788 RON
01.06.1999 0,1781 RON
31.05.1999 0,1781 RON
28.05.1999 0,1782 RON
27.05.1999 0,1775 RON
26.05.1999 0,1770 RON
25.05.1999 0,1766 RON
24.05.1999 0,1771 RON
21.05.1999 0,1767 RON
20.05.1999 0,1763 RON
19.05.1999 0,1760 RON
18.05.1999 0,1757 RON
17.05.1999 0,1730 RON
14.05.1999 0,1715 RON
13.05.1999 0,1709 RON
12.05.1999 0,1705 RON
11.05.1999 0,1706 RON
10.05.1999 0,1707 RON
07.05.1999 0,1708 RON
06.05.1999 0,1704 RON
05.05.1999 0,1703 RON
04.05.1999 0,1702 RON
03.05.1999 0,1706 RON
30.04.1999 0,1709 RON
29.04.1999 0,1704 RON
28.04.1999 0,1697 RON
27.04.1999 0,1693 RON
26.04.1999 0,1689 RON
23.04.1999 0,1691 RON
22.04.1999 0,1693 RON
21.04.1999 0,1690 RON
20.04.1999 0,1697 RON
19.04.1999 0,1698 RON
16.04.1999 0,1692 RON
15.04.1999 0,1690 RON
14.04.1999 0,1687 RON
13.04.1999 0,1664 RON
09.04.1999 0,1638 RON
08.04.1999 0,1666 RON
07.04.1999 0,1669 RON
06.04.1999 0,1687 RON
05.04.1999 0,1689 RON
02.04.1999 0,1687 RON
01.04.1999 0,1691 RON
31.03.1999 0,1702 RON
30.03.1999 0,1741 RON
29.03.1999 0,1695 RON
26.03.1999 0,1673 RON
25.03.1999 0,1657 RON
24.03.1999 0,1646 RON
23.03.1999 0,1675 RON
22.03.1999 0,1692 RON
19.03.1999 0,1690 RON
18.03.1999 0,1723 RON
17.03.1999 0,1699 RON
16.03.1999 0,1601 RON
15.03.1999 0,1560 RON
12.03.1999 0,1546 RON
11.03.1999 0,1546 RON
10.03.1999 0,1536 RON
09.03.1999 0,1519 RON
08.03.1999 0,1496 RON
05.03.1999 0,1522 RON
04.03.1999 0,1512 RON
03.03.1999 0,1492 RON
02.03.1999 0,1472 RON
01.03.1999 0,1461 RON
26.02.1999 0,1457 RON
25.02.1999 0,1461 RON
24.02.1999 0,1449 RON
23.02.1999 0,1429 RON
22.02.1999 0,1417 RON
19.02.1999 0,1411 RON
18.02.1999 0,1405 RON
17.02.1999 0,1393 RON
16.02.1999 0,1391 RON
15.02.1999 0,1388 RON
12.02.1999 0,1388 RON
11.02.1999 0,1392 RON
10.02.1999 0,1384 RON
09.02.1999 0,1387 RON
08.02.1999 0,1390 RON
05.02.1999 0,1388 RON
04.02.1999 0,1380 RON
03.02.1999 0,1369 RON
02.02.1999 0,1362 RON
01.02.1999 0,1343 RON
29.01.1999 0,1325 RON
28.01.1999 0,1320 RON
27.01.1999 0,1313 RON
26.01.1999 0,1313 RON
25.01.1999 0,1308 RON
22.01.1999 0,1298 RON
21.01.1999 0,1302 RON
20.01.1999 0,1311 RON
19.01.1999 0,1315 RON
18.01.1999 0,1291 RON
15.01.1999 0,1296 RON
14.01.1999 0,1280 RON
13.01.1999 0,1291 RON
12.01.1999 0,1253 RON
11.01.1999 0,1251 RON
08.01.1999 0,1298 RON
07.01.1999 0,1331 RON
06.01.1999 0,1323 RON
05.01.1999 0,1335 RON
04.01.1999 0,1334 RON