BNR · ISTORIC
Curs BNR 2017
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2017, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru MDL.
Cursul MDL în 2017
0.2283
-0.0002
(-0.09%)
Ultima cotație: 29.12.2017
Minimul anului
0.2077
+0.0043
(+2.11%)
25.01.2017
față de 25.01.2016 (0.2034)
Maximul anului
0.2289
+0.0234
(+11.39%)
30.10.2017
față de 28.10.2016 (0.2055)
Evoluție 2017
min 0.2077 · max 0.2289
Media anuală
0.2193
Prima cotație
03.01.2017
0.2147
Ultima cotație
29.12.2017
0.2283
Variație totală
+0.0136
+6.33%
Cea mai mare creștere
30.10.2017
+0.0039
Cea mai mare scădere
26.04.2017
-0.0034
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2017 (MDL)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului MDL în 2017
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2017
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Ian0.2107
Feb0.2120
Mar0.2157
Cele mai mari medii lunare
Dec0.2281
Noi0.2259
Oct0.2237
Date importante în 2017
Prima cotație (an)03.01.20170.2147
Ultima cotație (an)29.12.20170.2283
Cea mai mare creștere (zi)30.10.2017+0.0039
Cea mai mare scădere (zi)26.04.2017-0.0034
Cea mai mare valoare30.10.20170.2289
Cea mai mică valoare25.01.20170.2077
Curs MDL pe luni în 2017
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,2107 | 0,2077 | 0,2161 | 20 |
| Februarie | 0,2120 | 0,2095 | 0,2152 | 20 |
| Martie | 0,2157 | 0,2134 | 0,2176 | 23 |
| Aprilie | 0,2188 | 0,2155 | 0,2203 | 19 |
| Mai | 0,2211 | 0,2163 | 0,2248 | 22 |
| Iunie | 0,2234 | 0,2197 | 0,2258 | 20 |
| Iulie | 0,2192 | 0,2147 | 0,2234 | 21 |
| August | 0,2165 | 0,2134 | 0,2198 | 22 |
| Septembrie | 0,2179 | 0,2147 | 0,2222 | 21 |
| Octombrie | 0,2237 | 0,2205 | 0,2289 | 22 |
| Noiembrie | 0,2259 | 0,2218 | 0,2285 | 21 |
| Decembrie | 0,2281 | 0,2267 | 0,2288 | 18 |
Valori zilnice MDL/RON în 2017
| Data | Curs |
|---|---|
| 29.12.2017 | 0,2283 RON |
| 28.12.2017 | 0,2285 RON |
| 27.12.2017 | 0,2286 RON |
| 22.12.2017 | 0,2276 RON |
| 21.12.2017 | 0,2285 RON |
| 20.12.2017 | 0,2288 RON |
| 19.12.2017 | 0,2288 RON |
| 18.12.2017 | 0,2285 RON |
| 15.12.2017 | 0,2275 RON |
| 14.12.2017 | 0,2288 RON |
| 13.12.2017 | 0,2277 RON |
| 12.12.2017 | 0,2273 RON |
| 11.12.2017 | 0,2287 RON |
| 08.12.2017 | 0,2281 RON |
| 07.12.2017 | 0,2282 RON |
| 06.12.2017 | 0,2272 RON |
| 05.12.2017 | 0,2275 RON |
| 04.12.2017 | 0,2267 RON |
| 29.11.2017 | 0,2268 RON |
| 28.11.2017 | 0,2252 RON |
| 27.11.2017 | 0,2260 RON |
| 24.11.2017 | 0,2257 RON |
| 23.11.2017 | 0,2269 RON |
| 22.11.2017 | 0,2267 RON |
| 21.11.2017 | 0,2251 RON |
| 20.11.2017 | 0,2236 RON |
| 17.11.2017 | 0,2236 RON |
| 16.11.2017 | 0,2218 RON |
| 15.11.2017 | 0,2235 RON |
| 14.11.2017 | 0,2259 RON |
| 13.11.2017 | 0,2269 RON |
| 10.11.2017 | 0,2270 RON |
| 09.11.2017 | 0,2277 RON |
| 08.11.2017 | 0,2285 RON |
| 07.11.2017 | 0,2269 RON |
| 06.11.2017 | 0,2257 RON |
| 03.11.2017 | 0,2258 RON |
| 02.11.2017 | 0,2268 RON |
| 01.11.2017 | 0,2276 RON |
| 31.10.2017 | 0,2282 RON |
| 30.10.2017 | 0,2289 RON |
| 27.10.2017 | 0,2250 RON |
| 26.10.2017 | 0,2256 RON |
| 25.10.2017 | 0,2257 RON |
| 24.10.2017 | 0,2260 RON |
| 23.10.2017 | 0,2248 RON |
| 20.10.2017 | 0,2242 RON |
| 19.10.2017 | 0,2250 RON |
| 18.10.2017 | 0,2244 RON |
| 17.10.2017 | 0,2231 RON |
| 16.10.2017 | 0,2223 RON |
| 13.10.2017 | 0,2219 RON |
| 12.10.2017 | 0,2221 RON |
| 11.10.2017 | 0,2225 RON |
| 10.10.2017 | 0,2221 RON |
| 09.10.2017 | 0,2230 RON |
| 06.10.2017 | 0,2219 RON |
| 05.10.2017 | 0,2212 RON |
| 04.10.2017 | 0,2214 RON |
| 03.10.2017 | 0,2218 RON |
| 02.10.2017 | 0,2205 RON |
| 29.09.2017 | 0,2217 RON |
| 28.09.2017 | 0,2222 RON |
| 27.09.2017 | 0,2212 RON |
| 26.09.2017 | 0,2194 RON |
| 25.09.2017 | 0,2175 RON |
| 22.09.2017 | 0,2188 RON |
| 21.09.2017 | 0,2172 RON |
| 20.09.2017 | 0,2173 RON |
| 19.09.2017 | 0,2181 RON |
| 18.09.2017 | 0,2179 RON |
| 15.09.2017 | 0,2188 RON |
| 14.09.2017 | 0,2170 RON |
| 13.09.2017 | 0,2177 RON |
| 12.09.2017 | 0,2159 RON |
| 11.09.2017 | 0,2147 RON |
| 08.09.2017 | 0,2163 RON |
| 07.09.2017 | 0,2170 RON |
| 06.09.2017 | 0,2176 RON |
| 05.09.2017 | 0,2168 RON |
| 04.09.2017 | 0,2166 RON |
| 01.09.2017 | 0,2156 RON |
| 31.08.2017 | 0,2137 RON |
| 30.08.2017 | 0,2138 RON |
| 29.08.2017 | 0,2153 RON |
| 28.08.2017 | 0,2173 RON |
| 25.08.2017 | 0,2174 RON |
| 24.08.2017 | 0,2178 RON |
| 23.08.2017 | 0,2183 RON |
| 22.08.2017 | 0,2184 RON |
| 21.08.2017 | 0,2187 RON |
| 18.08.2017 | 0,2198 RON |
| 17.08.2017 | 0,2193 RON |
| 16.08.2017 | 0,2179 RON |
| 14.08.2017 | 0,2173 RON |
| 11.08.2017 | 0,2180 RON |
| 10.08.2017 | 0,2175 RON |
| 09.08.2017 | 0,2160 RON |
| 08.08.2017 | 0,2155 RON |
| 07.08.2017 | 0,2142 RON |
| 04.08.2017 | 0,2142 RON |
| 03.08.2017 | 0,2141 RON |
| 02.08.2017 | 0,2134 RON |
| 01.08.2017 | 0,2147 RON |
| 31.07.2017 | 0,2152 RON |
| 28.07.2017 | 0,2147 RON |
| 27.07.2017 | 0,2163 RON |
| 26.07.2017 | 0,2160 RON |
| 25.07.2017 | 0,2160 RON |
| 24.07.2017 | 0,2164 RON |
| 21.07.2017 | 0,2192 RON |
| 20.07.2017 | 0,2181 RON |
| 19.07.2017 | 0,2178 RON |
| 18.07.2017 | 0,2194 RON |
| 17.07.2017 | 0,2202 RON |
| 14.07.2017 | 0,2208 RON |
| 13.07.2017 | 0,2194 RON |
| 12.07.2017 | 0,2211 RON |
| 11.07.2017 | 0,2207 RON |
| 10.07.2017 | 0,2206 RON |
| 07.07.2017 | 0,2223 RON |
| 06.07.2017 | 0,2234 RON |
| 05.07.2017 | 0,2227 RON |
| 04.07.2017 | 0,2219 RON |
| 03.07.2017 | 0,2200 RON |
| 30.06.2017 | 0,2199 RON |
| 29.06.2017 | 0,2197 RON |
| 28.06.2017 | 0,2215 RON |
| 27.06.2017 | 0,2230 RON |
| 26.06.2017 | 0,2237 RON |
| 23.06.2017 | 0,2236 RON |
| 22.06.2017 | 0,2254 RON |
| 21.06.2017 | 0,2258 RON |
| 20.06.2017 | 0,2249 RON |
| 19.06.2017 | 0,2250 RON |
| 16.06.2017 | 0,2253 RON |
| 15.06.2017 | 0,2249 RON |
| 14.06.2017 | 0,2240 RON |
| 13.06.2017 | 0,2236 RON |
| 12.06.2017 | 0,2241 RON |
| 09.06.2017 | 0,2229 RON |
| 08.06.2017 | 0,2233 RON |
| 07.06.2017 | 0,2226 RON |
| 06.06.2017 | 0,2224 RON |
| 02.06.2017 | 0,2233 RON |
| 31.05.2017 | 0,2248 RON |
| 30.05.2017 | 0,2237 RON |
| 29.05.2017 | 0,2228 RON |
| 26.05.2017 | 0,2225 RON |
| 25.05.2017 | 0,2222 RON |
| 24.05.2017 | 0,2209 RON |
| 23.05.2017 | 0,2213 RON |
| 22.05.2017 | 0,2220 RON |
| 19.05.2017 | 0,2219 RON |
| 18.05.2017 | 0,2222 RON |
| 17.05.2017 | 0,2216 RON |
| 16.05.2017 | 0,2224 RON |
| 15.05.2017 | 0,2240 RON |
| 12.05.2017 | 0,2230 RON |
| 11.05.2017 | 0,2224 RON |
| 10.05.2017 | 0,2188 RON |
| 09.05.2017 | 0,2186 RON |
| 08.05.2017 | 0,2184 RON |
| 05.05.2017 | 0,2184 RON |
| 04.05.2017 | 0,2177 RON |
| 03.05.2017 | 0,2175 RON |
| 02.05.2017 | 0,2163 RON |
| 28.04.2017 | 0,2160 RON |
| 27.04.2017 | 0,2155 RON |
| 26.04.2017 | 0,2156 RON |
| 25.04.2017 | 0,2190 RON |
| 24.04.2017 | 0,2186 RON |
| 21.04.2017 | 0,2191 RON |
| 20.04.2017 | 0,2195 RON |
| 19.04.2017 | 0,2202 RON |
| 18.04.2017 | 0,2203 RON |
| 14.04.2017 | 0,2200 RON |
| 13.04.2017 | 0,2201 RON |
| 12.04.2017 | 0,2199 RON |
| 11.04.2017 | 0,2201 RON |
| 10.04.2017 | 0,2190 RON |
| 07.04.2017 | 0,2185 RON |
| 06.04.2017 | 0,2181 RON |
| 05.04.2017 | 0,2193 RON |
| 04.04.2017 | 0,2191 RON |
| 03.04.2017 | 0,2190 RON |
| 31.03.2017 | 0,2176 RON |
| 30.03.2017 | 0,2163 RON |
| 29.03.2017 | 0,2151 RON |
| 28.03.2017 | 0,2145 RON |
| 27.03.2017 | 0,2152 RON |
| 24.03.2017 | 0,2162 RON |
| 23.03.2017 | 0,2153 RON |
| 22.03.2017 | 0,2148 RON |
| 21.03.2017 | 0,2156 RON |
| 20.03.2017 | 0,2156 RON |
| 17.03.2017 | 0,2152 RON |
| 16.03.2017 | 0,2164 RON |
| 15.03.2017 | 0,2158 RON |
| 14.03.2017 | 0,2151 RON |
| 13.03.2017 | 0,2162 RON |
| 10.03.2017 | 0,2170 RON |
| 09.03.2017 | 0,2165 RON |
| 08.03.2017 | 0,2164 RON |
| 07.03.2017 | 0,2156 RON |
| 06.03.2017 | 0,2159 RON |
| 03.03.2017 | 0,2163 RON |
| 02.03.2017 | 0,2151 RON |
| 01.03.2017 | 0,2134 RON |
| 28.02.2017 | 0,2134 RON |
| 27.02.2017 | 0,2122 RON |
| 24.02.2017 | 0,2135 RON |
| 23.02.2017 | 0,2152 RON |
| 22.02.2017 | 0,2144 RON |
| 21.02.2017 | 0,2126 RON |
| 20.02.2017 | 0,2121 RON |
| 17.02.2017 | 0,2119 RON |
| 16.02.2017 | 0,2138 RON |
| 15.02.2017 | 0,2118 RON |
| 14.02.2017 | 0,2116 RON |
| 13.02.2017 | 0,2117 RON |
| 10.02.2017 | 0,2114 RON |
| 09.02.2017 | 0,2122 RON |
| 08.02.2017 | 0,2116 RON |
| 07.02.2017 | 0,2101 RON |
| 06.02.2017 | 0,2109 RON |
| 03.02.2017 | 0,2095 RON |
| 02.02.2017 | 0,2102 RON |
| 01.02.2017 | 0,2103 RON |
| 31.01.2017 | 0,2108 RON |
| 30.01.2017 | 0,2097 RON |
| 27.01.2017 | 0,2089 RON |
| 26.01.2017 | 0,2080 RON |
| 25.01.2017 | 0,2077 RON |
| 23.01.2017 | 0,2097 RON |
| 20.01.2017 | 0,2093 RON |
| 19.01.2017 | 0,2086 RON |
| 18.01.2017 | 0,2084 RON |
| 17.01.2017 | 0,2107 RON |
| 16.01.2017 | 0,2097 RON |
| 13.01.2017 | 0,2091 RON |
| 12.01.2017 | 0,2120 RON |
| 11.01.2017 | 0,2108 RON |
| 10.01.2017 | 0,2117 RON |
| 09.01.2017 | 0,2107 RON |
| 06.01.2017 | 0,2127 RON |
| 05.01.2017 | 0,2148 RON |
| 04.01.2017 | 0,2161 RON |
| 03.01.2017 | 0,2147 RON |