BNR · ISTORIC

Curs BNR 2010

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2010, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru MDL.

Cursul MDL în 2010 0.2661 -0.0014 (-0.52%) Ultima cotație: 31.12.2010
Minimul anului
0.2310 -0.0881 (-27.61%)
03.02.2010 față de 03.02.2009 (0.3191)
Maximul anului
0.2791 +0.0128 (+4.81%)
30.06.2010 față de 30.06.2009 (0.2663)
Evoluție 2010 min 0.2310 · max 0.2791
Media anuală 0.2573
Prima cotație 04.01.2010 0.2396
Ultima cotație 31.12.2010 0.2661
Variație totală +0.0265 +11.06%
Cea mai mare creștere 13.08.2010 +0.0087
Cea mai mare scădere 19.08.2010 -0.0074

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2010 (MDL)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului MDL în 2010

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2010

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Ian0.2345
Feb0.2360
Mar0.2388

Cele mai mari medii lunare

Aug0.2706
Iun0.2689
Sep0.2679

Date importante în 2010

Prima cotație (an)04.01.20100.2396
Ultima cotație (an)31.12.20100.2661
Cea mai mare creștere (zi)13.08.2010+0.0087
Cea mai mare scădere (zi)19.08.2010-0.0074
Cea mai mare valoare30.06.20100.2791
Cea mai mică valoare03.02.20100.2310

Curs MDL pe luni în 2010

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,2345 0,2313 0,2396 20
Februarie 0,2360 0,2310 0,2393 20
Martie 0,2388 0,2346 0,2448 23
Aprilie 0,2464 0,2440 0,2512 21
Mai 0,2612 0,2460 0,2710 20
Iunie 0,2689 0,2642 0,2791 22
Iulie 0,2661 0,2620 0,2760 22
August 0,2706 0,2631 0,2779 22
Septembrie 0,2679 0,2606 0,2757 22
Octombrie 0,2621 0,2564 0,2666 21
Noiembrie 0,2650 0,2596 0,2706 22
Decembrie 0,2670 0,2611 0,2712 22

Valori zilnice MDL/RON în 2010

DataCurs
31.12.2010 0,2661 RON
30.12.2010 0,2675 RON
29.12.2010 0,2677 RON
28.12.2010 0,2675 RON
27.12.2010 0,2708 RON
24.12.2010 0,2708 RON
23.12.2010 0,2691 RON
22.12.2010 0,2690 RON
21.12.2010 0,2694 RON
20.12.2010 0,2693 RON
17.12.2010 0,2712 RON
16.12.2010 0,2663 RON
15.12.2010 0,2658 RON
14.12.2010 0,2665 RON
13.12.2010 0,2641 RON
10.12.2010 0,2645 RON
09.12.2010 0,2611 RON
08.12.2010 0,2611 RON
07.12.2010 0,2637 RON
06.12.2010 0,2654 RON
03.12.2010 0,2675 RON
02.12.2010 0,2705 RON
30.11.2010 0,2684 RON
29.11.2010 0,2694 RON
26.11.2010 0,2698 RON
25.11.2010 0,2666 RON
24.11.2010 0,2671 RON
23.11.2010 0,2632 RON
22.11.2010 0,2620 RON
19.11.2010 0,2639 RON
18.11.2010 0,2675 RON
17.11.2010 0,2675 RON
16.11.2010 0,2691 RON
15.11.2010 0,2706 RON
12.11.2010 0,2659 RON
11.11.2010 0,2656 RON
10.11.2010 0,2652 RON
09.11.2010 0,2651 RON
08.11.2010 0,2596 RON
05.11.2010 0,2599 RON
04.11.2010 0,2602 RON
03.11.2010 0,2605 RON
02.11.2010 0,2617 RON
01.11.2010 0,2613 RON
29.10.2010 0,2608 RON
28.10.2010 0,2605 RON
27.10.2010 0,2569 RON
26.10.2010 0,2564 RON
25.10.2010 0,2592 RON
22.10.2010 0,2663 RON
21.10.2010 0,2666 RON
20.10.2010 0,2663 RON
19.10.2010 0,2661 RON
18.10.2010 0,2616 RON
15.10.2010 0,2631 RON
14.10.2010 0,2629 RON
13.10.2010 0,2630 RON
12.10.2010 0,2628 RON
11.10.2010 0,2621 RON
08.10.2010 0,2596 RON
07.10.2010 0,2615 RON
06.10.2010 0,2621 RON
05.10.2010 0,2629 RON
04.10.2010 0,2626 RON
01.10.2010 0,2617 RON
30.09.2010 0,2631 RON
29.09.2010 0,2634 RON
28.09.2010 0,2612 RON
27.09.2010 0,2606 RON
24.09.2010 0,2609 RON
23.09.2010 0,2623 RON
22.09.2010 0,2668 RON
21.09.2010 0,2678 RON
20.09.2010 0,2673 RON
17.09.2010 0,2647 RON
16.09.2010 0,2643 RON
15.09.2010 0,2663 RON
14.09.2010 0,2675 RON
13.09.2010 0,2704 RON
10.09.2010 0,2716 RON
09.09.2010 0,2731 RON
08.09.2010 0,2731 RON
07.09.2010 0,2733 RON
06.09.2010 0,2724 RON
03.09.2010 0,2749 RON
02.09.2010 0,2737 RON
01.09.2010 0,2757 RON
31.08.2010 0,2761 RON
30.08.2010 0,2743 RON
27.08.2010 0,2751 RON
26.08.2010 0,2752 RON
25.08.2010 0,2703 RON
24.08.2010 0,2704 RON
23.08.2010 0,2695 RON
20.08.2010 0,2679 RON
19.08.2010 0,2695 RON
18.08.2010 0,2769 RON
17.08.2010 0,2767 RON
16.08.2010 0,2778 RON
13.08.2010 0,2779 RON
12.08.2010 0,2692 RON
11.08.2010 0,2696 RON
10.08.2010 0,2663 RON
09.08.2010 0,2673 RON
06.08.2010 0,2651 RON
05.08.2010 0,2647 RON
04.08.2010 0,2631 RON
03.08.2010 0,2649 RON
02.08.2010 0,2663 RON
30.07.2010 0,2645 RON
29.07.2010 0,2666 RON
28.07.2010 0,2673 RON
27.07.2010 0,2670 RON
26.07.2010 0,2677 RON
23.07.2010 0,2682 RON
22.07.2010 0,2654 RON
21.07.2010 0,2656 RON
20.07.2010 0,2639 RON
19.07.2010 0,2626 RON
16.07.2010 0,2650 RON
15.07.2010 0,2648 RON
14.07.2010 0,2662 RON
13.07.2010 0,2661 RON
12.07.2010 0,2626 RON
09.07.2010 0,2620 RON
08.07.2010 0,2631 RON
07.07.2010 0,2633 RON
06.07.2010 0,2637 RON
05.07.2010 0,2701 RON
02.07.2010 0,2729 RON
01.07.2010 0,2760 RON
30.06.2010 0,2791 RON
29.06.2010 0,2749 RON
28.06.2010 0,2745 RON
25.06.2010 0,2711 RON
24.06.2010 0,2650 RON
23.06.2010 0,2645 RON
22.06.2010 0,2647 RON
21.06.2010 0,2650 RON
18.06.2010 0,2661 RON
17.06.2010 0,2675 RON
16.06.2010 0,2676 RON
15.06.2010 0,2681 RON
14.06.2010 0,2698 RON
11.06.2010 0,2725 RON
10.06.2010 0,2728 RON
09.06.2010 0,2727 RON
08.06.2010 0,2734 RON
07.06.2010 0,2680 RON
04.06.2010 0,2658 RON
03.06.2010 0,2646 RON
02.06.2010 0,2642 RON
01.06.2010 0,2646 RON
31.05.2010 0,2657 RON
28.05.2010 0,2647 RON
27.05.2010 0,2665 RON
26.05.2010 0,2677 RON
25.05.2010 0,2645 RON
21.05.2010 0,2660 RON
20.05.2010 0,2710 RON
19.05.2010 0,2700 RON
18.05.2010 0,2697 RON
17.05.2010 0,2652 RON
14.05.2010 0,2648 RON
13.05.2010 0,2624 RON
12.05.2010 0,2622 RON
11.05.2010 0,2555 RON
10.05.2010 0,2584 RON
07.05.2010 0,2529 RON
06.05.2010 0,2527 RON
05.05.2010 0,2506 RON
04.05.2010 0,2465 RON
03.05.2010 0,2460 RON
30.04.2010 0,2464 RON
29.04.2010 0,2470 RON
28.04.2010 0,2473 RON
27.04.2010 0,2462 RON
26.04.2010 0,2460 RON
23.04.2010 0,2457 RON
22.04.2010 0,2455 RON
21.04.2010 0,2449 RON
20.04.2010 0,2458 RON
19.04.2010 0,2447 RON
16.04.2010 0,2442 RON
15.04.2010 0,2440 RON
14.04.2010 0,2448 RON
13.04.2010 0,2512 RON
12.04.2010 0,2505 RON
09.04.2010 0,2505 RON
08.04.2010 0,2478 RON
07.04.2010 0,2464 RON
06.04.2010 0,2450 RON
02.04.2010 0,2454 RON
01.04.2010 0,2456 RON
31.03.2010 0,2448 RON
30.03.2010 0,2434 RON
29.03.2010 0,2447 RON
26.03.2010 0,2418 RON
25.03.2010 0,2417 RON
24.03.2010 0,2420 RON
23.03.2010 0,2422 RON
22.03.2010 0,2398 RON
19.03.2010 0,2395 RON
18.03.2010 0,2376 RON
17.03.2010 0,2377 RON
16.03.2010 0,2368 RON
15.03.2010 0,2367 RON
12.03.2010 0,2369 RON
11.03.2010 0,2374 RON
10.03.2010 0,2374 RON
09.03.2010 0,2369 RON
08.03.2010 0,2347 RON
05.03.2010 0,2346 RON
04.03.2010 0,2365 RON
03.03.2010 0,2372 RON
02.03.2010 0,2370 RON
01.03.2010 0,2361 RON
26.02.2010 0,2377 RON
25.02.2010 0,2378 RON
24.02.2010 0,2375 RON
23.02.2010 0,2372 RON
22.02.2010 0,2393 RON
19.02.2010 0,2390 RON
18.02.2010 0,2378 RON
17.02.2010 0,2373 RON
16.02.2010 0,2369 RON
15.02.2010 0,2346 RON
12.02.2010 0,2351 RON
11.02.2010 0,2361 RON
10.02.2010 0,2365 RON
09.02.2010 0,2374 RON
08.02.2010 0,2364 RON
05.02.2010 0,2342 RON
04.02.2010 0,2324 RON
03.02.2010 0,2310 RON
02.02.2010 0,2334 RON
01.02.2010 0,2328 RON
29.01.2010 0,2341 RON
28.01.2010 0,2347 RON
27.01.2010 0,2339 RON
26.01.2010 0,2332 RON
25.01.2010 0,2338 RON
22.01.2010 0,2350 RON
21.01.2010 0,2349 RON
20.01.2010 0,2335 RON
19.01.2010 0,2328 RON
18.01.2010 0,2323 RON
15.01.2010 0,2313 RON
14.01.2010 0,2321 RON
13.01.2010 0,2317 RON
12.01.2010 0,2344 RON
11.01.2010 0,2346 RON
08.01.2010 0,2362 RON
07.01.2010 0,2365 RON
06.01.2010 0,2359 RON
05.01.2010 0,2385 RON
04.01.2010 0,2396 RON