BNR · ISTORIC
Curs BNR 2010
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2010, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru MDL.
Cursul MDL în 2010
0.2661
-0.0014
(-0.52%)
Ultima cotație: 31.12.2010
Minimul anului
0.2310
-0.0881
(-27.61%)
03.02.2010
față de 03.02.2009 (0.3191)
Maximul anului
0.2791
+0.0128
(+4.81%)
30.06.2010
față de 30.06.2009 (0.2663)
Evoluție 2010
min 0.2310 · max 0.2791
Media anuală
0.2573
Prima cotație
04.01.2010
0.2396
Ultima cotație
31.12.2010
0.2661
Variație totală
+0.0265
+11.06%
Cea mai mare creștere
13.08.2010
+0.0087
Cea mai mare scădere
19.08.2010
-0.0074
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2010 (MDL)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului MDL în 2010
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2010
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Ian0.2345
Feb0.2360
Mar0.2388
Cele mai mari medii lunare
Aug0.2706
Iun0.2689
Sep0.2679
Date importante în 2010
Prima cotație (an)04.01.20100.2396
Ultima cotație (an)31.12.20100.2661
Cea mai mare creștere (zi)13.08.2010+0.0087
Cea mai mare scădere (zi)19.08.2010-0.0074
Cea mai mare valoare30.06.20100.2791
Cea mai mică valoare03.02.20100.2310
Curs MDL pe luni în 2010
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,2345 | 0,2313 | 0,2396 | 20 |
| Februarie | 0,2360 | 0,2310 | 0,2393 | 20 |
| Martie | 0,2388 | 0,2346 | 0,2448 | 23 |
| Aprilie | 0,2464 | 0,2440 | 0,2512 | 21 |
| Mai | 0,2612 | 0,2460 | 0,2710 | 20 |
| Iunie | 0,2689 | 0,2642 | 0,2791 | 22 |
| Iulie | 0,2661 | 0,2620 | 0,2760 | 22 |
| August | 0,2706 | 0,2631 | 0,2779 | 22 |
| Septembrie | 0,2679 | 0,2606 | 0,2757 | 22 |
| Octombrie | 0,2621 | 0,2564 | 0,2666 | 21 |
| Noiembrie | 0,2650 | 0,2596 | 0,2706 | 22 |
| Decembrie | 0,2670 | 0,2611 | 0,2712 | 22 |
Valori zilnice MDL/RON în 2010
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2010 | 0,2661 RON |
| 30.12.2010 | 0,2675 RON |
| 29.12.2010 | 0,2677 RON |
| 28.12.2010 | 0,2675 RON |
| 27.12.2010 | 0,2708 RON |
| 24.12.2010 | 0,2708 RON |
| 23.12.2010 | 0,2691 RON |
| 22.12.2010 | 0,2690 RON |
| 21.12.2010 | 0,2694 RON |
| 20.12.2010 | 0,2693 RON |
| 17.12.2010 | 0,2712 RON |
| 16.12.2010 | 0,2663 RON |
| 15.12.2010 | 0,2658 RON |
| 14.12.2010 | 0,2665 RON |
| 13.12.2010 | 0,2641 RON |
| 10.12.2010 | 0,2645 RON |
| 09.12.2010 | 0,2611 RON |
| 08.12.2010 | 0,2611 RON |
| 07.12.2010 | 0,2637 RON |
| 06.12.2010 | 0,2654 RON |
| 03.12.2010 | 0,2675 RON |
| 02.12.2010 | 0,2705 RON |
| 30.11.2010 | 0,2684 RON |
| 29.11.2010 | 0,2694 RON |
| 26.11.2010 | 0,2698 RON |
| 25.11.2010 | 0,2666 RON |
| 24.11.2010 | 0,2671 RON |
| 23.11.2010 | 0,2632 RON |
| 22.11.2010 | 0,2620 RON |
| 19.11.2010 | 0,2639 RON |
| 18.11.2010 | 0,2675 RON |
| 17.11.2010 | 0,2675 RON |
| 16.11.2010 | 0,2691 RON |
| 15.11.2010 | 0,2706 RON |
| 12.11.2010 | 0,2659 RON |
| 11.11.2010 | 0,2656 RON |
| 10.11.2010 | 0,2652 RON |
| 09.11.2010 | 0,2651 RON |
| 08.11.2010 | 0,2596 RON |
| 05.11.2010 | 0,2599 RON |
| 04.11.2010 | 0,2602 RON |
| 03.11.2010 | 0,2605 RON |
| 02.11.2010 | 0,2617 RON |
| 01.11.2010 | 0,2613 RON |
| 29.10.2010 | 0,2608 RON |
| 28.10.2010 | 0,2605 RON |
| 27.10.2010 | 0,2569 RON |
| 26.10.2010 | 0,2564 RON |
| 25.10.2010 | 0,2592 RON |
| 22.10.2010 | 0,2663 RON |
| 21.10.2010 | 0,2666 RON |
| 20.10.2010 | 0,2663 RON |
| 19.10.2010 | 0,2661 RON |
| 18.10.2010 | 0,2616 RON |
| 15.10.2010 | 0,2631 RON |
| 14.10.2010 | 0,2629 RON |
| 13.10.2010 | 0,2630 RON |
| 12.10.2010 | 0,2628 RON |
| 11.10.2010 | 0,2621 RON |
| 08.10.2010 | 0,2596 RON |
| 07.10.2010 | 0,2615 RON |
| 06.10.2010 | 0,2621 RON |
| 05.10.2010 | 0,2629 RON |
| 04.10.2010 | 0,2626 RON |
| 01.10.2010 | 0,2617 RON |
| 30.09.2010 | 0,2631 RON |
| 29.09.2010 | 0,2634 RON |
| 28.09.2010 | 0,2612 RON |
| 27.09.2010 | 0,2606 RON |
| 24.09.2010 | 0,2609 RON |
| 23.09.2010 | 0,2623 RON |
| 22.09.2010 | 0,2668 RON |
| 21.09.2010 | 0,2678 RON |
| 20.09.2010 | 0,2673 RON |
| 17.09.2010 | 0,2647 RON |
| 16.09.2010 | 0,2643 RON |
| 15.09.2010 | 0,2663 RON |
| 14.09.2010 | 0,2675 RON |
| 13.09.2010 | 0,2704 RON |
| 10.09.2010 | 0,2716 RON |
| 09.09.2010 | 0,2731 RON |
| 08.09.2010 | 0,2731 RON |
| 07.09.2010 | 0,2733 RON |
| 06.09.2010 | 0,2724 RON |
| 03.09.2010 | 0,2749 RON |
| 02.09.2010 | 0,2737 RON |
| 01.09.2010 | 0,2757 RON |
| 31.08.2010 | 0,2761 RON |
| 30.08.2010 | 0,2743 RON |
| 27.08.2010 | 0,2751 RON |
| 26.08.2010 | 0,2752 RON |
| 25.08.2010 | 0,2703 RON |
| 24.08.2010 | 0,2704 RON |
| 23.08.2010 | 0,2695 RON |
| 20.08.2010 | 0,2679 RON |
| 19.08.2010 | 0,2695 RON |
| 18.08.2010 | 0,2769 RON |
| 17.08.2010 | 0,2767 RON |
| 16.08.2010 | 0,2778 RON |
| 13.08.2010 | 0,2779 RON |
| 12.08.2010 | 0,2692 RON |
| 11.08.2010 | 0,2696 RON |
| 10.08.2010 | 0,2663 RON |
| 09.08.2010 | 0,2673 RON |
| 06.08.2010 | 0,2651 RON |
| 05.08.2010 | 0,2647 RON |
| 04.08.2010 | 0,2631 RON |
| 03.08.2010 | 0,2649 RON |
| 02.08.2010 | 0,2663 RON |
| 30.07.2010 | 0,2645 RON |
| 29.07.2010 | 0,2666 RON |
| 28.07.2010 | 0,2673 RON |
| 27.07.2010 | 0,2670 RON |
| 26.07.2010 | 0,2677 RON |
| 23.07.2010 | 0,2682 RON |
| 22.07.2010 | 0,2654 RON |
| 21.07.2010 | 0,2656 RON |
| 20.07.2010 | 0,2639 RON |
| 19.07.2010 | 0,2626 RON |
| 16.07.2010 | 0,2650 RON |
| 15.07.2010 | 0,2648 RON |
| 14.07.2010 | 0,2662 RON |
| 13.07.2010 | 0,2661 RON |
| 12.07.2010 | 0,2626 RON |
| 09.07.2010 | 0,2620 RON |
| 08.07.2010 | 0,2631 RON |
| 07.07.2010 | 0,2633 RON |
| 06.07.2010 | 0,2637 RON |
| 05.07.2010 | 0,2701 RON |
| 02.07.2010 | 0,2729 RON |
| 01.07.2010 | 0,2760 RON |
| 30.06.2010 | 0,2791 RON |
| 29.06.2010 | 0,2749 RON |
| 28.06.2010 | 0,2745 RON |
| 25.06.2010 | 0,2711 RON |
| 24.06.2010 | 0,2650 RON |
| 23.06.2010 | 0,2645 RON |
| 22.06.2010 | 0,2647 RON |
| 21.06.2010 | 0,2650 RON |
| 18.06.2010 | 0,2661 RON |
| 17.06.2010 | 0,2675 RON |
| 16.06.2010 | 0,2676 RON |
| 15.06.2010 | 0,2681 RON |
| 14.06.2010 | 0,2698 RON |
| 11.06.2010 | 0,2725 RON |
| 10.06.2010 | 0,2728 RON |
| 09.06.2010 | 0,2727 RON |
| 08.06.2010 | 0,2734 RON |
| 07.06.2010 | 0,2680 RON |
| 04.06.2010 | 0,2658 RON |
| 03.06.2010 | 0,2646 RON |
| 02.06.2010 | 0,2642 RON |
| 01.06.2010 | 0,2646 RON |
| 31.05.2010 | 0,2657 RON |
| 28.05.2010 | 0,2647 RON |
| 27.05.2010 | 0,2665 RON |
| 26.05.2010 | 0,2677 RON |
| 25.05.2010 | 0,2645 RON |
| 21.05.2010 | 0,2660 RON |
| 20.05.2010 | 0,2710 RON |
| 19.05.2010 | 0,2700 RON |
| 18.05.2010 | 0,2697 RON |
| 17.05.2010 | 0,2652 RON |
| 14.05.2010 | 0,2648 RON |
| 13.05.2010 | 0,2624 RON |
| 12.05.2010 | 0,2622 RON |
| 11.05.2010 | 0,2555 RON |
| 10.05.2010 | 0,2584 RON |
| 07.05.2010 | 0,2529 RON |
| 06.05.2010 | 0,2527 RON |
| 05.05.2010 | 0,2506 RON |
| 04.05.2010 | 0,2465 RON |
| 03.05.2010 | 0,2460 RON |
| 30.04.2010 | 0,2464 RON |
| 29.04.2010 | 0,2470 RON |
| 28.04.2010 | 0,2473 RON |
| 27.04.2010 | 0,2462 RON |
| 26.04.2010 | 0,2460 RON |
| 23.04.2010 | 0,2457 RON |
| 22.04.2010 | 0,2455 RON |
| 21.04.2010 | 0,2449 RON |
| 20.04.2010 | 0,2458 RON |
| 19.04.2010 | 0,2447 RON |
| 16.04.2010 | 0,2442 RON |
| 15.04.2010 | 0,2440 RON |
| 14.04.2010 | 0,2448 RON |
| 13.04.2010 | 0,2512 RON |
| 12.04.2010 | 0,2505 RON |
| 09.04.2010 | 0,2505 RON |
| 08.04.2010 | 0,2478 RON |
| 07.04.2010 | 0,2464 RON |
| 06.04.2010 | 0,2450 RON |
| 02.04.2010 | 0,2454 RON |
| 01.04.2010 | 0,2456 RON |
| 31.03.2010 | 0,2448 RON |
| 30.03.2010 | 0,2434 RON |
| 29.03.2010 | 0,2447 RON |
| 26.03.2010 | 0,2418 RON |
| 25.03.2010 | 0,2417 RON |
| 24.03.2010 | 0,2420 RON |
| 23.03.2010 | 0,2422 RON |
| 22.03.2010 | 0,2398 RON |
| 19.03.2010 | 0,2395 RON |
| 18.03.2010 | 0,2376 RON |
| 17.03.2010 | 0,2377 RON |
| 16.03.2010 | 0,2368 RON |
| 15.03.2010 | 0,2367 RON |
| 12.03.2010 | 0,2369 RON |
| 11.03.2010 | 0,2374 RON |
| 10.03.2010 | 0,2374 RON |
| 09.03.2010 | 0,2369 RON |
| 08.03.2010 | 0,2347 RON |
| 05.03.2010 | 0,2346 RON |
| 04.03.2010 | 0,2365 RON |
| 03.03.2010 | 0,2372 RON |
| 02.03.2010 | 0,2370 RON |
| 01.03.2010 | 0,2361 RON |
| 26.02.2010 | 0,2377 RON |
| 25.02.2010 | 0,2378 RON |
| 24.02.2010 | 0,2375 RON |
| 23.02.2010 | 0,2372 RON |
| 22.02.2010 | 0,2393 RON |
| 19.02.2010 | 0,2390 RON |
| 18.02.2010 | 0,2378 RON |
| 17.02.2010 | 0,2373 RON |
| 16.02.2010 | 0,2369 RON |
| 15.02.2010 | 0,2346 RON |
| 12.02.2010 | 0,2351 RON |
| 11.02.2010 | 0,2361 RON |
| 10.02.2010 | 0,2365 RON |
| 09.02.2010 | 0,2374 RON |
| 08.02.2010 | 0,2364 RON |
| 05.02.2010 | 0,2342 RON |
| 04.02.2010 | 0,2324 RON |
| 03.02.2010 | 0,2310 RON |
| 02.02.2010 | 0,2334 RON |
| 01.02.2010 | 0,2328 RON |
| 29.01.2010 | 0,2341 RON |
| 28.01.2010 | 0,2347 RON |
| 27.01.2010 | 0,2339 RON |
| 26.01.2010 | 0,2332 RON |
| 25.01.2010 | 0,2338 RON |
| 22.01.2010 | 0,2350 RON |
| 21.01.2010 | 0,2349 RON |
| 20.01.2010 | 0,2335 RON |
| 19.01.2010 | 0,2328 RON |
| 18.01.2010 | 0,2323 RON |
| 15.01.2010 | 0,2313 RON |
| 14.01.2010 | 0,2321 RON |
| 13.01.2010 | 0,2317 RON |
| 12.01.2010 | 0,2344 RON |
| 11.01.2010 | 0,2346 RON |
| 08.01.2010 | 0,2362 RON |
| 07.01.2010 | 0,2365 RON |
| 06.01.2010 | 0,2359 RON |
| 05.01.2010 | 0,2385 RON |
| 04.01.2010 | 0,2396 RON |