BNR · ISTORIC
Curs BNR 2019
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2019, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru MDL.
Cursul MDL în 2019
0.2481
-0.0007
(-0.28%)
Ultima cotație: 31.12.2019
Minimul anului
0.2276
-0.0091
(-3.84%)
25.06.2019
față de 25.06.2018 (0.2367)
Maximul anului
0.2495
+0.0105
(+4.39%)
26.11.2019
față de 26.11.2018 (0.2390)
Evoluție 2019
min 0.2276 · max 0.2495
Media anuală
0.2413
Prima cotație
03.01.2019
0.2384
Ultima cotație
31.12.2019
0.2481
Variație totală
+0.0097
+4.07%
Cea mai mare creștere
23.01.2019
+0.0026
Cea mai mare scădere
05.09.2019
-0.0025
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2019 (MDL)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului MDL în 2019
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2019
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Iun0.2305
Mai0.2369
Iul0.2370
Cele mai mari medii lunare
Dec0.2480
Noi0.2469
Oct0.2453
Date importante în 2019
Prima cotație (an)03.01.20190.2384
Ultima cotație (an)31.12.20190.2481
Cea mai mare creștere (zi)23.01.2019+0.0026
Cea mai mare scădere (zi)05.09.2019-0.0025
Cea mai mare valoare26.11.20190.2495
Cea mai mică valoare25.06.20190.2276
Curs MDL pe luni în 2019
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,2405 | 0,2368 | 0,2454 | 20 |
| Februarie | 0,2443 | 0,2421 | 0,2462 | 20 |
| Martie | 0,2445 | 0,2420 | 0,2477 | 21 |
| Aprilie | 0,2398 | 0,2355 | 0,2444 | 20 |
| Mai | 0,2369 | 0,2345 | 0,2388 | 22 |
| Iunie | 0,2305 | 0,2276 | 0,2339 | 19 |
| Iulie | 0,2370 | 0,2296 | 0,2415 | 23 |
| August | 0,2395 | 0,2365 | 0,2432 | 21 |
| Septembrie | 0,2422 | 0,2390 | 0,2450 | 21 |
| Octombrie | 0,2453 | 0,2439 | 0,2469 | 23 |
| Noiembrie | 0,2469 | 0,2432 | 0,2495 | 21 |
| Decembrie | 0,2480 | 0,2463 | 0,2495 | 20 |
Valori zilnice MDL/RON în 2019
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2019 | 0,2481 RON |
| 30.12.2019 | 0,2488 RON |
| 27.12.2019 | 0,2495 RON |
| 24.12.2019 | 0,2494 RON |
| 23.12.2019 | 0,2489 RON |
| 20.12.2019 | 0,2485 RON |
| 19.12.2019 | 0,2487 RON |
| 18.12.2019 | 0,2480 RON |
| 17.12.2019 | 0,2481 RON |
| 16.12.2019 | 0,2470 RON |
| 13.12.2019 | 0,2478 RON |
| 12.12.2019 | 0,2487 RON |
| 11.12.2019 | 0,2485 RON |
| 10.12.2019 | 0,2480 RON |
| 09.12.2019 | 0,2471 RON |
| 06.12.2019 | 0,2465 RON |
| 05.12.2019 | 0,2465 RON |
| 04.12.2019 | 0,2463 RON |
| 03.12.2019 | 0,2478 RON |
| 02.12.2019 | 0,2484 RON |
| 29.11.2019 | 0,2489 RON |
| 28.11.2019 | 0,2493 RON |
| 27.11.2019 | 0,2494 RON |
| 26.11.2019 | 0,2495 RON |
| 25.11.2019 | 0,2477 RON |
| 22.11.2019 | 0,2470 RON |
| 21.11.2019 | 0,2478 RON |
| 20.11.2019 | 0,2464 RON |
| 19.11.2019 | 0,2462 RON |
| 18.11.2019 | 0,2457 RON |
| 15.11.2019 | 0,2467 RON |
| 14.11.2019 | 0,2472 RON |
| 13.11.2019 | 0,2477 RON |
| 12.11.2019 | 0,2477 RON |
| 11.11.2019 | 0,2480 RON |
| 08.11.2019 | 0,2468 RON |
| 07.11.2019 | 0,2465 RON |
| 06.11.2019 | 0,2455 RON |
| 05.11.2019 | 0,2437 RON |
| 04.11.2019 | 0,2434 RON |
| 01.11.2019 | 0,2432 RON |
| 31.10.2019 | 0,2442 RON |
| 30.10.2019 | 0,2448 RON |
| 29.10.2019 | 0,2447 RON |
| 28.10.2019 | 0,2447 RON |
| 25.10.2019 | 0,2454 RON |
| 24.10.2019 | 0,2461 RON |
| 23.10.2019 | 0,2458 RON |
| 22.10.2019 | 0,2458 RON |
| 21.10.2019 | 0,2457 RON |
| 18.10.2019 | 0,2458 RON |
| 17.10.2019 | 0,2469 RON |
| 16.10.2019 | 0,2464 RON |
| 15.10.2019 | 0,2452 RON |
| 14.10.2019 | 0,2451 RON |
| 11.10.2019 | 0,2453 RON |
| 10.10.2019 | 0,2454 RON |
| 09.10.2019 | 0,2447 RON |
| 08.10.2019 | 0,2443 RON |
| 07.10.2019 | 0,2439 RON |
| 04.10.2019 | 0,2444 RON |
| 03.10.2019 | 0,2452 RON |
| 02.10.2019 | 0,2458 RON |
| 01.10.2019 | 0,2454 RON |
| 30.09.2019 | 0,2450 RON |
| 27.09.2019 | 0,2449 RON |
| 26.09.2019 | 0,2429 RON |
| 25.09.2019 | 0,2437 RON |
| 24.09.2019 | 0,2444 RON |
| 23.09.2019 | 0,2440 RON |
| 20.09.2019 | 0,2430 RON |
| 19.09.2019 | 0,2428 RON |
| 18.09.2019 | 0,2425 RON |
| 17.09.2019 | 0,2416 RON |
| 16.09.2019 | 0,2403 RON |
| 13.09.2019 | 0,2426 RON |
| 12.09.2019 | 0,2427 RON |
| 11.09.2019 | 0,2408 RON |
| 10.09.2019 | 0,2403 RON |
| 09.09.2019 | 0,2395 RON |
| 06.09.2019 | 0,2390 RON |
| 05.09.2019 | 0,2406 RON |
| 04.09.2019 | 0,2431 RON |
| 03.09.2019 | 0,2429 RON |
| 02.09.2019 | 0,2406 RON |
| 30.08.2019 | 0,2395 RON |
| 29.08.2019 | 0,2380 RON |
| 28.08.2019 | 0,2386 RON |
| 27.08.2019 | 0,2390 RON |
| 26.08.2019 | 0,2387 RON |
| 23.08.2019 | 0,2385 RON |
| 22.08.2019 | 0,2392 RON |
| 21.08.2019 | 0,2407 RON |
| 20.08.2019 | 0,2418 RON |
| 19.08.2019 | 0,2432 RON |
| 16.08.2019 | 0,2422 RON |
| 14.08.2019 | 0,2405 RON |
| 13.08.2019 | 0,2406 RON |
| 12.08.2019 | 0,2398 RON |
| 09.08.2019 | 0,2387 RON |
| 08.08.2019 | 0,2376 RON |
| 07.08.2019 | 0,2365 RON |
| 06.08.2019 | 0,2371 RON |
| 05.08.2019 | 0,2391 RON |
| 02.08.2019 | 0,2406 RON |
| 01.08.2019 | 0,2389 RON |
| 31.07.2019 | 0,2394 RON |
| 30.07.2019 | 0,2406 RON |
| 29.07.2019 | 0,2410 RON |
| 26.07.2019 | 0,2414 RON |
| 25.07.2019 | 0,2415 RON |
| 24.07.2019 | 0,2409 RON |
| 23.07.2019 | 0,2397 RON |
| 22.07.2019 | 0,2392 RON |
| 19.07.2019 | 0,2395 RON |
| 18.07.2019 | 0,2390 RON |
| 17.07.2019 | 0,2385 RON |
| 16.07.2019 | 0,2368 RON |
| 15.07.2019 | 0,2368 RON |
| 12.07.2019 | 0,2358 RON |
| 11.07.2019 | 0,2365 RON |
| 10.07.2019 | 0,2366 RON |
| 09.07.2019 | 0,2355 RON |
| 08.07.2019 | 0,2340 RON |
| 05.07.2019 | 0,2332 RON |
| 04.07.2019 | 0,2320 RON |
| 03.07.2019 | 0,2322 RON |
| 02.07.2019 | 0,2310 RON |
| 01.07.2019 | 0,2296 RON |
| 28.06.2019 | 0,2293 RON |
| 27.06.2019 | 0,2288 RON |
| 26.06.2019 | 0,2281 RON |
| 25.06.2019 | 0,2276 RON |
| 24.06.2019 | 0,2294 RON |
| 21.06.2019 | 0,2294 RON |
| 20.06.2019 | 0,2318 RON |
| 19.06.2019 | 0,2318 RON |
| 18.06.2019 | 0,2315 RON |
| 14.06.2019 | 0,2301 RON |
| 13.06.2019 | 0,2301 RON |
| 12.06.2019 | 0,2308 RON |
| 11.06.2019 | 0,2306 RON |
| 10.06.2019 | 0,2312 RON |
| 07.06.2019 | 0,2317 RON |
| 06.06.2019 | 0,2306 RON |
| 05.06.2019 | 0,2307 RON |
| 04.06.2019 | 0,2326 RON |
| 03.06.2019 | 0,2339 RON |
| 31.05.2019 | 0,2345 RON |
| 30.05.2019 | 0,2353 RON |
| 29.05.2019 | 0,2353 RON |
| 28.05.2019 | 0,2356 RON |
| 27.05.2019 | 0,2357 RON |
| 24.05.2019 | 0,2371 RON |
| 23.05.2019 | 0,2370 RON |
| 22.05.2019 | 0,2379 RON |
| 21.05.2019 | 0,2380 RON |
| 20.05.2019 | 0,2376 RON |
| 17.05.2019 | 0,2369 RON |
| 16.05.2019 | 0,2371 RON |
| 15.05.2019 | 0,2364 RON |
| 14.05.2019 | 0,2365 RON |
| 13.05.2019 | 0,2374 RON |
| 10.05.2019 | 0,2375 RON |
| 09.05.2019 | 0,2375 RON |
| 08.05.2019 | 0,2374 RON |
| 07.05.2019 | 0,2387 RON |
| 06.05.2019 | 0,2373 RON |
| 03.05.2019 | 0,2373 RON |
| 02.05.2019 | 0,2388 RON |
| 30.04.2019 | 0,2389 RON |
| 25.04.2019 | 0,2375 RON |
| 24.04.2019 | 0,2362 RON |
| 23.04.2019 | 0,2365 RON |
| 22.04.2019 | 0,2363 RON |
| 19.04.2019 | 0,2362 RON |
| 18.04.2019 | 0,2355 RON |
| 17.04.2019 | 0,2363 RON |
| 16.04.2019 | 0,2368 RON |
| 15.04.2019 | 0,2385 RON |
| 12.04.2019 | 0,2406 RON |
| 11.04.2019 | 0,2406 RON |
| 10.04.2019 | 0,2417 RON |
| 09.04.2019 | 0,2423 RON |
| 08.04.2019 | 0,2426 RON |
| 05.04.2019 | 0,2428 RON |
| 04.04.2019 | 0,2430 RON |
| 03.04.2019 | 0,2442 RON |
| 02.04.2019 | 0,2442 RON |
| 01.04.2019 | 0,2444 RON |
| 29.03.2019 | 0,2451 RON |
| 28.03.2019 | 0,2441 RON |
| 27.03.2019 | 0,2433 RON |
| 26.03.2019 | 0,2435 RON |
| 25.03.2019 | 0,2437 RON |
| 22.03.2019 | 0,2425 RON |
| 21.03.2019 | 0,2428 RON |
| 20.03.2019 | 0,2434 RON |
| 19.03.2019 | 0,2433 RON |
| 18.03.2019 | 0,2442 RON |
| 15.03.2019 | 0,2452 RON |
| 14.03.2019 | 0,2464 RON |
| 13.03.2019 | 0,2476 RON |
| 12.03.2019 | 0,2477 RON |
| 11.03.2019 | 0,2460 RON |
| 08.03.2019 | 0,2455 RON |
| 07.03.2019 | 0,2457 RON |
| 06.03.2019 | 0,2449 RON |
| 05.03.2019 | 0,2448 RON |
| 04.03.2019 | 0,2428 RON |
| 01.03.2019 | 0,2420 RON |
| 28.02.2019 | 0,2425 RON |
| 27.02.2019 | 0,2433 RON |
| 26.02.2019 | 0,2444 RON |
| 25.02.2019 | 0,2450 RON |
| 22.02.2019 | 0,2449 RON |
| 21.02.2019 | 0,2450 RON |
| 20.02.2019 | 0,2462 RON |
| 19.02.2019 | 0,2447 RON |
| 18.02.2019 | 0,2454 RON |
| 15.02.2019 | 0,2454 RON |
| 14.02.2019 | 0,2446 RON |
| 13.02.2019 | 0,2455 RON |
| 12.02.2019 | 0,2448 RON |
| 11.02.2019 | 0,2445 RON |
| 08.02.2019 | 0,2449 RON |
| 07.02.2019 | 0,2435 RON |
| 06.02.2019 | 0,2431 RON |
| 05.02.2019 | 0,2427 RON |
| 04.02.2019 | 0,2429 RON |
| 01.02.2019 | 0,2421 RON |
| 31.01.2019 | 0,2422 RON |
| 30.01.2019 | 0,2432 RON |
| 29.01.2019 | 0,2439 RON |
| 28.01.2019 | 0,2453 RON |
| 25.01.2019 | 0,2454 RON |
| 23.01.2019 | 0,2446 RON |
| 22.01.2019 | 0,2420 RON |
| 21.01.2019 | 0,2408 RON |
| 18.01.2019 | 0,2402 RON |
| 17.01.2019 | 0,2400 RON |
| 16.01.2019 | 0,2390 RON |
| 15.01.2019 | 0,2383 RON |
| 14.01.2019 | 0,2370 RON |
| 11.01.2019 | 0,2368 RON |
| 10.01.2019 | 0,2376 RON |
| 09.01.2019 | 0,2379 RON |
| 08.01.2019 | 0,2391 RON |
| 07.01.2019 | 0,2389 RON |
| 04.01.2019 | 0,2389 RON |
| 03.01.2019 | 0,2384 RON |