BNR · ISTORIC
Curs BNR 2008
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2008, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru MDL.
Cursul MDL în 2008
0.2704
+0.0032
(+1.20%)
Ultima cotație: 31.12.2008
Minimul anului
0.2152
+0.0145
(+7.22%)
23.04.2008
față de 23.04.2007 (0.2007)
Maximul anului
0.2939
+0.0796
(+37.14%)
19.11.2008
față de 19.11.2007 (0.2143)
Evoluție 2008
min 0.2152 · max 0.2939
Media anuală
0.2434
Prima cotație
03.01.2008
0.2213
Ultima cotație
31.12.2008
0.2704
Variație totală
+0.0491
+22.19%
Cea mai mare creștere
27.10.2008
+0.0171
Cea mai mare scădere
22.09.2008
-0.0102
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2008 (MDL)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului MDL în 2008
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2008
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Apr0.2210
Feb0.2247
Mar0.2253
Cele mai mari medii lunare
Noi0.2861
Dec0.2826
Oct0.2692
Date importante în 2008
Prima cotație (an)03.01.20080.2213
Ultima cotație (an)31.12.20080.2704
Cea mai mare creștere (zi)27.10.2008+0.0171
Cea mai mare scădere (zi)22.09.2008-0.0102
Cea mai mare valoare19.11.20080.2939
Cea mai mică valoare23.04.20080.2152
Curs MDL pe luni în 2008
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,2272 | 0,2202 | 0,2319 | 21 |
| Februarie | 0,2247 | 0,2220 | 0,2293 | 21 |
| Martie | 0,2253 | 0,2191 | 0,2314 | 21 |
| Aprilie | 0,2210 | 0,2152 | 0,2272 | 21 |
| Mai | 0,2271 | 0,2248 | 0,2310 | 21 |
| Iunie | 0,2331 | 0,2262 | 0,2371 | 21 |
| Iulie | 0,2310 | 0,2272 | 0,2337 | 23 |
| August | 0,2421 | 0,2298 | 0,2500 | 21 |
| Septembrie | 0,2540 | 0,2414 | 0,2662 | 22 |
| Octombrie | 0,2692 | 0,2513 | 0,2874 | 23 |
| Noiembrie | 0,2861 | 0,2766 | 0,2939 | 20 |
| Decembrie | 0,2826 | 0,2672 | 0,2933 | 20 |
Valori zilnice MDL/RON în 2008
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2008 | 0,2704 RON |
| 30.12.2008 | 0,2672 RON |
| 29.12.2008 | 0,2729 RON |
| 24.12.2008 | 0,2727 RON |
| 23.12.2008 | 0,2703 RON |
| 22.12.2008 | 0,2773 RON |
| 19.12.2008 | 0,2786 RON |
| 18.12.2008 | 0,2788 RON |
| 17.12.2008 | 0,2777 RON |
| 16.12.2008 | 0,2815 RON |
| 15.12.2008 | 0,2864 RON |
| 12.12.2008 | 0,2857 RON |
| 11.12.2008 | 0,2906 RON |
| 10.12.2008 | 0,2914 RON |
| 09.12.2008 | 0,2917 RON |
| 08.12.2008 | 0,2925 RON |
| 05.12.2008 | 0,2933 RON |
| 04.12.2008 | 0,2924 RON |
| 03.12.2008 | 0,2915 RON |
| 02.12.2008 | 0,2893 RON |
| 28.11.2008 | 0,2824 RON |
| 27.11.2008 | 0,2872 RON |
| 26.11.2008 | 0,2857 RON |
| 25.11.2008 | 0,2912 RON |
| 24.11.2008 | 0,2916 RON |
| 21.11.2008 | 0,2901 RON |
| 20.11.2008 | 0,2926 RON |
| 19.11.2008 | 0,2939 RON |
| 18.11.2008 | 0,2930 RON |
| 17.11.2008 | 0,2846 RON |
| 14.11.2008 | 0,2879 RON |
| 13.11.2008 | 0,2924 RON |
| 12.11.2008 | 0,2904 RON |
| 11.11.2008 | 0,2827 RON |
| 10.11.2008 | 0,2835 RON |
| 07.11.2008 | 0,2773 RON |
| 06.11.2008 | 0,2804 RON |
| 05.11.2008 | 0,2780 RON |
| 04.11.2008 | 0,2766 RON |
| 03.11.2008 | 0,2795 RON |
| 31.10.2008 | 0,2768 RON |
| 30.10.2008 | 0,2741 RON |
| 29.10.2008 | 0,2818 RON |
| 28.10.2008 | 0,2874 RON |
| 27.10.2008 | 0,2835 RON |
| 24.10.2008 | 0,2664 RON |
| 23.10.2008 | 0,2611 RON |
| 22.10.2008 | 0,2594 RON |
| 21.10.2008 | 0,2612 RON |
| 20.10.2008 | 0,2647 RON |
| 17.10.2008 | 0,2695 RON |
| 16.10.2008 | 0,2706 RON |
| 15.10.2008 | 0,2715 RON |
| 14.10.2008 | 0,2701 RON |
| 13.10.2008 | 0,2689 RON |
| 10.10.2008 | 0,2689 RON |
| 09.10.2008 | 0,2686 RON |
| 08.10.2008 | 0,2755 RON |
| 07.10.2008 | 0,2758 RON |
| 06.10.2008 | 0,2673 RON |
| 03.10.2008 | 0,2626 RON |
| 02.10.2008 | 0,2550 RON |
| 01.10.2008 | 0,2513 RON |
| 30.09.2008 | 0,2451 RON |
| 29.09.2008 | 0,2431 RON |
| 26.09.2008 | 0,2418 RON |
| 25.09.2008 | 0,2414 RON |
| 24.09.2008 | 0,2434 RON |
| 23.09.2008 | 0,2428 RON |
| 22.09.2008 | 0,2503 RON |
| 19.09.2008 | 0,2605 RON |
| 18.09.2008 | 0,2662 RON |
| 17.09.2008 | 0,2625 RON |
| 16.09.2008 | 0,2633 RON |
| 15.09.2008 | 0,2633 RON |
| 12.09.2008 | 0,2620 RON |
| 11.09.2008 | 0,2627 RON |
| 10.09.2008 | 0,2616 RON |
| 09.09.2008 | 0,2603 RON |
| 08.09.2008 | 0,2585 RON |
| 05.09.2008 | 0,2590 RON |
| 04.09.2008 | 0,2553 RON |
| 03.09.2008 | 0,2495 RON |
| 02.09.2008 | 0,2485 RON |
| 01.09.2008 | 0,2467 RON |
| 29.08.2008 | 0,2476 RON |
| 28.08.2008 | 0,2500 RON |
| 27.08.2008 | 0,2494 RON |
| 26.08.2008 | 0,2491 RON |
| 25.08.2008 | 0,2475 RON |
| 22.08.2008 | 0,2475 RON |
| 21.08.2008 | 0,2482 RON |
| 20.08.2008 | 0,2476 RON |
| 19.08.2008 | 0,2480 RON |
| 18.08.2008 | 0,2451 RON |
| 15.08.2008 | 0,2466 RON |
| 14.08.2008 | 0,2458 RON |
| 13.08.2008 | 0,2461 RON |
| 12.08.2008 | 0,2371 RON |
| 11.08.2008 | 0,2376 RON |
| 08.08.2008 | 0,2333 RON |
| 07.08.2008 | 0,2314 RON |
| 06.08.2008 | 0,2298 RON |
| 05.08.2008 | 0,2319 RON |
| 04.08.2008 | 0,2313 RON |
| 01.08.2008 | 0,2324 RON |
| 31.07.2008 | 0,2337 RON |
| 30.07.2008 | 0,2305 RON |
| 29.07.2008 | 0,2313 RON |
| 28.07.2008 | 0,2320 RON |
| 25.07.2008 | 0,2320 RON |
| 24.07.2008 | 0,2297 RON |
| 23.07.2008 | 0,2312 RON |
| 22.07.2008 | 0,2301 RON |
| 21.07.2008 | 0,2284 RON |
| 18.07.2008 | 0,2291 RON |
| 17.07.2008 | 0,2272 RON |
| 16.07.2008 | 0,2316 RON |
| 15.07.2008 | 0,2321 RON |
| 14.07.2008 | 0,2318 RON |
| 11.07.2008 | 0,2321 RON |
| 10.07.2008 | 0,2299 RON |
| 09.07.2008 | 0,2296 RON |
| 08.07.2008 | 0,2321 RON |
| 07.07.2008 | 0,2301 RON |
| 04.07.2008 | 0,2306 RON |
| 03.07.2008 | 0,2320 RON |
| 02.07.2008 | 0,2326 RON |
| 01.07.2008 | 0,2332 RON |
| 30.06.2008 | 0,2337 RON |
| 27.06.2008 | 0,2342 RON |
| 26.06.2008 | 0,2356 RON |
| 25.06.2008 | 0,2365 RON |
| 24.06.2008 | 0,2355 RON |
| 23.06.2008 | 0,2371 RON |
| 20.06.2008 | 0,2359 RON |
| 19.06.2008 | 0,2362 RON |
| 18.06.2008 | 0,2353 RON |
| 17.06.2008 | 0,2352 RON |
| 16.06.2008 | 0,2352 RON |
| 13.06.2008 | 0,2346 RON |
| 12.06.2008 | 0,2333 RON |
| 11.06.2008 | 0,2288 RON |
| 10.06.2008 | 0,2314 RON |
| 09.06.2008 | 0,2353 RON |
| 06.06.2008 | 0,2312 RON |
| 05.06.2008 | 0,2276 RON |
| 04.06.2008 | 0,2285 RON |
| 03.06.2008 | 0,2278 RON |
| 02.06.2008 | 0,2262 RON |
| 30.05.2008 | 0,2270 RON |
| 29.05.2008 | 0,2253 RON |
| 28.05.2008 | 0,2261 RON |
| 27.05.2008 | 0,2262 RON |
| 26.05.2008 | 0,2261 RON |
| 23.05.2008 | 0,2259 RON |
| 22.05.2008 | 0,2256 RON |
| 21.05.2008 | 0,2255 RON |
| 20.05.2008 | 0,2252 RON |
| 19.05.2008 | 0,2271 RON |
| 16.05.2008 | 0,2279 RON |
| 15.05.2008 | 0,2292 RON |
| 14.05.2008 | 0,2294 RON |
| 13.05.2008 | 0,2291 RON |
| 12.05.2008 | 0,2299 RON |
| 09.05.2008 | 0,2310 RON |
| 08.05.2008 | 0,2289 RON |
| 07.05.2008 | 0,2273 RON |
| 06.05.2008 | 0,2260 RON |
| 05.05.2008 | 0,2248 RON |
| 02.05.2008 | 0,2257 RON |
| 30.04.2008 | 0,2272 RON |
| 29.04.2008 | 0,2258 RON |
| 25.04.2008 | 0,2204 RON |
| 24.04.2008 | 0,2156 RON |
| 23.04.2008 | 0,2152 RON |
| 22.04.2008 | 0,2154 RON |
| 21.04.2008 | 0,2159 RON |
| 18.04.2008 | 0,2181 RON |
| 17.04.2008 | 0,2187 RON |
| 16.04.2008 | 0,2196 RON |
| 15.04.2008 | 0,2184 RON |
| 14.04.2008 | 0,2198 RON |
| 11.04.2008 | 0,2192 RON |
| 10.04.2008 | 0,2226 RON |
| 09.04.2008 | 0,2225 RON |
| 08.04.2008 | 0,2223 RON |
| 07.04.2008 | 0,2252 RON |
| 04.04.2008 | 0,2264 RON |
| 03.04.2008 | 0,2246 RON |
| 02.04.2008 | 0,2248 RON |
| 01.04.2008 | 0,2227 RON |
| 31.03.2008 | 0,2236 RON |
| 28.03.2008 | 0,2254 RON |
| 27.03.2008 | 0,2253 RON |
| 26.03.2008 | 0,2251 RON |
| 25.03.2008 | 0,2267 RON |
| 24.03.2008 | 0,2273 RON |
| 21.03.2008 | 0,2228 RON |
| 20.03.2008 | 0,2228 RON |
| 19.03.2008 | 0,2205 RON |
| 18.03.2008 | 0,2216 RON |
| 17.03.2008 | 0,2248 RON |
| 14.03.2008 | 0,2210 RON |
| 13.03.2008 | 0,2217 RON |
| 12.03.2008 | 0,2191 RON |
| 11.03.2008 | 0,2275 RON |
| 10.03.2008 | 0,2286 RON |
| 07.03.2008 | 0,2299 RON |
| 06.03.2008 | 0,2275 RON |
| 05.03.2008 | 0,2288 RON |
| 04.03.2008 | 0,2296 RON |
| 03.03.2008 | 0,2314 RON |
| 29.02.2008 | 0,2293 RON |
| 28.02.2008 | 0,2248 RON |
| 27.02.2008 | 0,2244 RON |
| 26.02.2008 | 0,2241 RON |
| 25.02.2008 | 0,2251 RON |
| 22.02.2008 | 0,2259 RON |
| 21.02.2008 | 0,2250 RON |
| 20.02.2008 | 0,2244 RON |
| 19.02.2008 | 0,2238 RON |
| 18.02.2008 | 0,2238 RON |
| 15.02.2008 | 0,2238 RON |
| 14.02.2008 | 0,2241 RON |
| 13.02.2008 | 0,2236 RON |
| 12.02.2008 | 0,2234 RON |
| 11.02.2008 | 0,2247 RON |
| 08.02.2008 | 0,2261 RON |
| 07.02.2008 | 0,2256 RON |
| 06.02.2008 | 0,2250 RON |
| 05.02.2008 | 0,2230 RON |
| 04.02.2008 | 0,2220 RON |
| 01.02.2008 | 0,2267 RON |
| 31.01.2008 | 0,2277 RON |
| 30.01.2008 | 0,2291 RON |
| 29.01.2008 | 0,2302 RON |
| 28.01.2008 | 0,2319 RON |
| 25.01.2008 | 0,2319 RON |
| 24.01.2008 | 0,2319 RON |
| 23.01.2008 | 0,2315 RON |
| 22.01.2008 | 0,2314 RON |
| 21.01.2008 | 0,2289 RON |
| 18.01.2008 | 0,2274 RON |
| 17.01.2008 | 0,2267 RON |
| 16.01.2008 | 0,2279 RON |
| 15.01.2008 | 0,2275 RON |
| 14.01.2008 | 0,2283 RON |
| 11.01.2008 | 0,2253 RON |
| 10.01.2008 | 0,2265 RON |
| 09.01.2008 | 0,2235 RON |
| 08.01.2008 | 0,2210 RON |
| 07.01.2008 | 0,2202 RON |
| 04.01.2008 | 0,2208 RON |
| 03.01.2008 | 0,2213 RON |