BNR · ISTORIC
Curs BNR 2013
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2013, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru MDL.
Cursul MDL în 2013
0.2496
+0.0032
(+1.30%)
Ultima cotație: 31.12.2013
Minimul anului
0.2464
-0.0305
(-11.01%)
30.12.2013
față de 28.12.2012 (0.2769)
Maximul anului
0.2801
-0.0107
(-3.68%)
09.01.2013
față de 09.01.2012 (0.2908)
Evoluție 2013
min 0.2464 · max 0.2801
Media anuală
0.2646
Prima cotație
03.01.2013
0.2759
Ultima cotație
31.12.2013
0.2496
Variație totală
-0.0263
-9.53%
Cea mai mare creștere
15.05.2013
+0.0037
Cea mai mare scădere
12.07.2013
-0.0054
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2013 (MDL)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului MDL în 2013
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2013
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Dec0.2499
Oct0.2503
Noi0.2540
Cele mai mari medii lunare
Mar0.2749
Apr0.2729
Iun0.2728
Date importante în 2013
Prima cotație (an)03.01.20130.2759
Ultima cotație (an)31.12.20130.2496
Cea mai mare creștere (zi)15.05.2013+0.0037
Cea mai mare scădere (zi)12.07.2013-0.0054
Cea mai mare valoare09.01.20130.2801
Cea mai mică valoare30.12.20130.2464
Curs MDL pe luni în 2013
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,2717 | 0,2665 | 0,2801 | 21 |
| Februarie | 0,2709 | 0,2652 | 0,2740 | 20 |
| Martie | 0,2749 | 0,2709 | 0,2793 | 21 |
| Aprilie | 0,2729 | 0,2685 | 0,2779 | 22 |
| Mai | 0,2701 | 0,2666 | 0,2755 | 21 |
| Iunie | 0,2728 | 0,2700 | 0,2778 | 19 |
| Iulie | 0,2672 | 0,2595 | 0,2742 | 23 |
| August | 0,2613 | 0,2593 | 0,2637 | 21 |
| Septembrie | 0,2601 | 0,2550 | 0,2663 | 21 |
| Octombrie | 0,2503 | 0,2485 | 0,2540 | 23 |
| Noiembrie | 0,2540 | 0,2487 | 0,2579 | 21 |
| Decembrie | 0,2499 | 0,2464 | 0,2522 | 20 |
Valori zilnice MDL/RON în 2013
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2013 | 0,2496 RON |
| 30.12.2013 | 0,2464 RON |
| 27.12.2013 | 0,2494 RON |
| 24.12.2013 | 0,2505 RON |
| 23.12.2013 | 0,2522 RON |
| 20.12.2013 | 0,2520 RON |
| 19.12.2013 | 0,2512 RON |
| 18.12.2013 | 0,2511 RON |
| 17.12.2013 | 0,2495 RON |
| 16.12.2013 | 0,2501 RON |
| 13.12.2013 | 0,2484 RON |
| 12.12.2013 | 0,2484 RON |
| 11.12.2013 | 0,2481 RON |
| 10.12.2013 | 0,2485 RON |
| 09.12.2013 | 0,2490 RON |
| 06.12.2013 | 0,2506 RON |
| 05.12.2013 | 0,2511 RON |
| 04.12.2013 | 0,2514 RON |
| 03.12.2013 | 0,2518 RON |
| 02.12.2013 | 0,2484 RON |
| 29.11.2013 | 0,2490 RON |
| 28.11.2013 | 0,2487 RON |
| 27.11.2013 | 0,2503 RON |
| 26.11.2013 | 0,2513 RON |
| 25.11.2013 | 0,2518 RON |
| 22.11.2013 | 0,2535 RON |
| 21.11.2013 | 0,2529 RON |
| 20.11.2013 | 0,2537 RON |
| 19.11.2013 | 0,2540 RON |
| 18.11.2013 | 0,2551 RON |
| 15.11.2013 | 0,2560 RON |
| 14.11.2013 | 0,2565 RON |
| 13.11.2013 | 0,2579 RON |
| 12.11.2013 | 0,2575 RON |
| 11.11.2013 | 0,2572 RON |
| 08.11.2013 | 0,2552 RON |
| 07.11.2013 | 0,2546 RON |
| 06.11.2013 | 0,2550 RON |
| 05.11.2013 | 0,2552 RON |
| 04.11.2013 | 0,2555 RON |
| 01.11.2013 | 0,2534 RON |
| 31.10.2013 | 0,2512 RON |
| 30.10.2013 | 0,2508 RON |
| 29.10.2013 | 0,2504 RON |
| 28.10.2013 | 0,2492 RON |
| 25.10.2013 | 0,2497 RON |
| 24.10.2013 | 0,2501 RON |
| 23.10.2013 | 0,2500 RON |
| 22.10.2013 | 0,2493 RON |
| 21.10.2013 | 0,2485 RON |
| 18.10.2013 | 0,2494 RON |
| 17.10.2013 | 0,2505 RON |
| 16.10.2013 | 0,2509 RON |
| 15.10.2013 | 0,2493 RON |
| 14.10.2013 | 0,2510 RON |
| 11.10.2013 | 0,2500 RON |
| 10.10.2013 | 0,2512 RON |
| 09.10.2013 | 0,2504 RON |
| 08.10.2013 | 0,2493 RON |
| 07.10.2013 | 0,2487 RON |
| 04.10.2013 | 0,2496 RON |
| 03.10.2013 | 0,2519 RON |
| 02.10.2013 | 0,2525 RON |
| 01.10.2013 | 0,2540 RON |
| 30.09.2013 | 0,2550 RON |
| 27.09.2013 | 0,2555 RON |
| 26.09.2013 | 0,2557 RON |
| 25.09.2013 | 0,2568 RON |
| 24.09.2013 | 0,2564 RON |
| 23.09.2013 | 0,2563 RON |
| 20.09.2013 | 0,2551 RON |
| 19.09.2013 | 0,2587 RON |
| 18.09.2013 | 0,2600 RON |
| 17.09.2013 | 0,2603 RON |
| 16.09.2013 | 0,2606 RON |
| 13.09.2013 | 0,2613 RON |
| 12.09.2013 | 0,2632 RON |
| 11.09.2013 | 0,2625 RON |
| 10.09.2013 | 0,2634 RON |
| 09.09.2013 | 0,2663 RON |
| 06.09.2013 | 0,2639 RON |
| 05.09.2013 | 0,2643 RON |
| 04.09.2013 | 0,2629 RON |
| 03.09.2013 | 0,2620 RON |
| 02.09.2013 | 0,2610 RON |
| 30.08.2013 | 0,2612 RON |
| 29.08.2013 | 0,2600 RON |
| 28.08.2013 | 0,2593 RON |
| 27.08.2013 | 0,2609 RON |
| 26.08.2013 | 0,2602 RON |
| 23.08.2013 | 0,2603 RON |
| 22.08.2013 | 0,2596 RON |
| 21.08.2013 | 0,2596 RON |
| 20.08.2013 | 0,2605 RON |
| 19.08.2013 | 0,2607 RON |
| 16.08.2013 | 0,2622 RON |
| 14.08.2013 | 0,2616 RON |
| 13.08.2013 | 0,2615 RON |
| 12.08.2013 | 0,2600 RON |
| 09.08.2013 | 0,2612 RON |
| 08.08.2013 | 0,2630 RON |
| 07.08.2013 | 0,2631 RON |
| 06.08.2013 | 0,2616 RON |
| 05.08.2013 | 0,2636 RON |
| 02.08.2013 | 0,2637 RON |
| 01.08.2013 | 0,2626 RON |
| 31.07.2013 | 0,2608 RON |
| 30.07.2013 | 0,2595 RON |
| 29.07.2013 | 0,2601 RON |
| 26.07.2013 | 0,2605 RON |
| 25.07.2013 | 0,2596 RON |
| 24.07.2013 | 0,2622 RON |
| 23.07.2013 | 0,2619 RON |
| 22.07.2013 | 0,2643 RON |
| 19.07.2013 | 0,2647 RON |
| 18.07.2013 | 0,2670 RON |
| 17.07.2013 | 0,2685 RON |
| 16.07.2013 | 0,2697 RON |
| 15.07.2013 | 0,2683 RON |
| 12.07.2013 | 0,2665 RON |
| 11.07.2013 | 0,2719 RON |
| 10.07.2013 | 0,2722 RON |
| 09.07.2013 | 0,2734 RON |
| 08.07.2013 | 0,2742 RON |
| 05.07.2013 | 0,2715 RON |
| 04.07.2013 | 0,2732 RON |
| 03.07.2013 | 0,2725 RON |
| 02.07.2013 | 0,2719 RON |
| 01.07.2013 | 0,2715 RON |
| 28.06.2013 | 0,2733 RON |
| 27.06.2013 | 0,2734 RON |
| 26.06.2013 | 0,2700 RON |
| 25.06.2013 | 0,2753 RON |
| 21.06.2013 | 0,2768 RON |
| 20.06.2013 | 0,2738 RON |
| 19.06.2013 | 0,2720 RON |
| 18.06.2013 | 0,2716 RON |
| 17.06.2013 | 0,2704 RON |
| 14.06.2013 | 0,2700 RON |
| 13.06.2013 | 0,2716 RON |
| 12.06.2013 | 0,2723 RON |
| 11.06.2013 | 0,2746 RON |
| 10.06.2013 | 0,2735 RON |
| 07.06.2013 | 0,2778 RON |
| 06.06.2013 | 0,2741 RON |
| 05.06.2013 | 0,2706 RON |
| 04.06.2013 | 0,2703 RON |
| 03.06.2013 | 0,2714 RON |
| 31.05.2013 | 0,2695 RON |
| 30.05.2013 | 0,2677 RON |
| 29.05.2013 | 0,2689 RON |
| 28.05.2013 | 0,2670 RON |
| 27.05.2013 | 0,2682 RON |
| 24.05.2013 | 0,2705 RON |
| 23.05.2013 | 0,2694 RON |
| 22.05.2013 | 0,2709 RON |
| 21.05.2013 | 0,2726 RON |
| 20.05.2013 | 0,2733 RON |
| 17.05.2013 | 0,2741 RON |
| 16.05.2013 | 0,2755 RON |
| 15.05.2013 | 0,2734 RON |
| 14.05.2013 | 0,2697 RON |
| 13.05.2013 | 0,2692 RON |
| 10.05.2013 | 0,2694 RON |
| 09.05.2013 | 0,2694 RON |
| 08.05.2013 | 0,2686 RON |
| 07.05.2013 | 0,2683 RON |
| 03.05.2013 | 0,2666 RON |
| 02.05.2013 | 0,2697 RON |
| 30.04.2013 | 0,2685 RON |
| 29.04.2013 | 0,2702 RON |
| 26.04.2013 | 0,2699 RON |
| 25.04.2013 | 0,2723 RON |
| 24.04.2013 | 0,2728 RON |
| 23.04.2013 | 0,2723 RON |
| 22.04.2013 | 0,2711 RON |
| 19.04.2013 | 0,2719 RON |
| 18.04.2013 | 0,2711 RON |
| 17.04.2013 | 0,2708 RON |
| 16.04.2013 | 0,2722 RON |
| 15.04.2013 | 0,2718 RON |
| 12.04.2013 | 0,2708 RON |
| 11.04.2013 | 0,2714 RON |
| 10.04.2013 | 0,2716 RON |
| 09.04.2013 | 0,2727 RON |
| 08.04.2013 | 0,2745 RON |
| 05.04.2013 | 0,2777 RON |
| 04.04.2013 | 0,2779 RON |
| 03.04.2013 | 0,2775 RON |
| 02.04.2013 | 0,2776 RON |
| 01.04.2013 | 0,2777 RON |
| 29.03.2013 | 0,2779 RON |
| 28.03.2013 | 0,2793 RON |
| 27.03.2013 | 0,2766 RON |
| 26.03.2013 | 0,2743 RON |
| 25.03.2013 | 0,2757 RON |
| 22.03.2013 | 0,2771 RON |
| 21.03.2013 | 0,2774 RON |
| 20.03.2013 | 0,2767 RON |
| 19.03.2013 | 0,2765 RON |
| 18.03.2013 | 0,2749 RON |
| 15.03.2013 | 0,2762 RON |
| 14.03.2013 | 0,2748 RON |
| 13.03.2013 | 0,2743 RON |
| 12.03.2013 | 0,2742 RON |
| 11.03.2013 | 0,2733 RON |
| 08.03.2013 | 0,2720 RON |
| 07.03.2013 | 0,2719 RON |
| 06.03.2013 | 0,2729 RON |
| 05.03.2013 | 0,2733 RON |
| 04.03.2013 | 0,2735 RON |
| 01.03.2013 | 0,2709 RON |
| 28.02.2013 | 0,2723 RON |
| 27.02.2013 | 0,2740 RON |
| 26.02.2013 | 0,2710 RON |
| 25.02.2013 | 0,2735 RON |
| 22.02.2013 | 0,2735 RON |
| 21.02.2013 | 0,2703 RON |
| 20.02.2013 | 0,2709 RON |
| 19.02.2013 | 0,2710 RON |
| 18.02.2013 | 0,2721 RON |
| 15.02.2013 | 0,2730 RON |
| 14.02.2013 | 0,2696 RON |
| 13.02.2013 | 0,2711 RON |
| 12.02.2013 | 0,2731 RON |
| 11.02.2013 | 0,2726 RON |
| 08.02.2013 | 0,2695 RON |
| 07.02.2013 | 0,2706 RON |
| 06.02.2013 | 0,2686 RON |
| 05.02.2013 | 0,2681 RON |
| 04.02.2013 | 0,2652 RON |
| 01.02.2013 | 0,2673 RON |
| 31.01.2013 | 0,2674 RON |
| 30.01.2013 | 0,2692 RON |
| 29.01.2013 | 0,2689 RON |
| 28.01.2013 | 0,2683 RON |
| 25.01.2013 | 0,2701 RON |
| 24.01.2013 | 0,2708 RON |
| 23.01.2013 | 0,2708 RON |
| 22.01.2013 | 0,2700 RON |
| 21.01.2013 | 0,2683 RON |
| 18.01.2013 | 0,2665 RON |
| 17.01.2013 | 0,2672 RON |
| 16.01.2013 | 0,2666 RON |
| 15.01.2013 | 0,2691 RON |
| 14.01.2013 | 0,2706 RON |
| 11.01.2013 | 0,2743 RON |
| 10.01.2013 | 0,2762 RON |
| 09.01.2013 | 0,2801 RON |
| 08.01.2013 | 0,2780 RON |
| 07.01.2013 | 0,2788 RON |
| 04.01.2013 | 0,2790 RON |
| 03.01.2013 | 0,2759 RON |