BNR · ISTORIC

Curs BNR 2012

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2012, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru MDL.

Cursul MDL în 2012 0.2769 +0.0000 (+0.00%) Ultima cotație: 31.12.2012
Minimul anului
0.2732 +0.0128 (+4.92%)
09.02.2012 față de 09.02.2011 (0.2604)
Maximul anului
0.3075 +0.0489 (+18.91%)
24.07.2012 față de 22.07.2011 (0.2586)
Evoluție 2012 min 0.2732 · max 0.3075
Media anuală 0.2863
Prima cotație 04.01.2012 0.2833
Ultima cotație 31.12.2012 0.2769
Variație totală -0.0064 -2.26%
Cea mai mare creștere 19.04.2012 +0.0063
Cea mai mare scădere 30.07.2012 -0.0059

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2012 (MDL)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului MDL în 2012

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2012

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Feb0.2772
Apr0.2794
Mar0.2797

Cele mai mari medii lunare

Iul0.2988
Iun0.2943
Aug0.2917

Date importante în 2012

Prima cotație (an)04.01.20120.2833
Ultima cotație (an)31.12.20120.2769
Cea mai mare creștere (zi)19.04.2012+0.0063
Cea mai mare scădere (zi)30.07.2012-0.0059
Cea mai mare valoare24.07.20120.3075
Cea mai mică valoare09.02.20120.2732

Curs MDL pe luni în 2012

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,2850 0,2794 0,2908 20
Februarie 0,2772 0,2732 0,2828 21
Martie 0,2797 0,2744 0,2825 22
Aprilie 0,2794 0,2770 0,2839 20
Mai 0,2917 0,2841 0,2993 22
Iunie 0,2943 0,2902 0,2998 20
Iulie 0,2988 0,2880 0,3075 22
August 0,2917 0,2847 0,3019 22
Septembrie 0,2826 0,2768 0,2871 20
Octombrie 0,2868 0,2824 0,2902 23
Noiembrie 0,2862 0,2805 0,2901 21
Decembrie 0,2808 0,2769 0,2870 19

Valori zilnice MDL/RON în 2012

DataCurs
31.12.2012 0,2769 RON
28.12.2012 0,2769 RON
27.12.2012 0,2779 RON
24.12.2012 0,2773 RON
21.12.2012 0,2770 RON
20.12.2012 0,2785 RON
19.12.2012 0,2803 RON
18.12.2012 0,2793 RON
17.12.2012 0,2804 RON
14.12.2012 0,2808 RON
13.12.2012 0,2829 RON
12.12.2012 0,2849 RON
11.12.2012 0,2870 RON
10.12.2012 0,2859 RON
07.12.2012 0,2824 RON
06.12.2012 0,2820 RON
05.12.2012 0,2817 RON
04.12.2012 0,2817 RON
03.12.2012 0,2809 RON
29.11.2012 0,2822 RON
28.11.2012 0,2811 RON
27.11.2012 0,2805 RON
26.11.2012 0,2836 RON
23.11.2012 0,2849 RON
22.11.2012 0,2868 RON
21.11.2012 0,2872 RON
20.11.2012 0,2884 RON
19.11.2012 0,2892 RON
16.11.2012 0,2891 RON
15.11.2012 0,2897 RON
14.11.2012 0,2901 RON
13.11.2012 0,2897 RON
12.11.2012 0,2886 RON
09.11.2012 0,2879 RON
08.11.2012 0,2859 RON
07.11.2012 0,2855 RON
06.11.2012 0,2867 RON
05.11.2012 0,2851 RON
02.11.2012 0,2836 RON
01.11.2012 0,2836 RON
31.10.2012 0,2857 RON
30.10.2012 0,2873 RON
29.10.2012 0,2876 RON
26.10.2012 0,2861 RON
25.10.2012 0,2883 RON
24.10.2012 0,2880 RON
23.10.2012 0,2870 RON
22.10.2012 0,2879 RON
19.10.2012 0,2872 RON
18.10.2012 0,2871 RON
17.10.2012 0,2889 RON
16.10.2012 0,2896 RON
15.10.2012 0,2889 RON
12.10.2012 0,2894 RON
11.10.2012 0,2902 RON
10.10.2012 0,2879 RON
09.10.2012 0,2872 RON
08.10.2012 0,2848 RON
05.10.2012 0,2855 RON
04.10.2012 0,2840 RON
03.10.2012 0,2829 RON
02.10.2012 0,2827 RON
01.10.2012 0,2824 RON
28.09.2012 0,2845 RON
27.09.2012 0,2832 RON
26.09.2012 0,2828 RON
25.09.2012 0,2828 RON
24.09.2012 0,2808 RON
21.09.2012 0,2819 RON
20.09.2012 0,2805 RON
19.09.2012 0,2789 RON
18.09.2012 0,2768 RON
17.09.2012 0,2773 RON
14.09.2012 0,2811 RON
13.09.2012 0,2810 RON
12.09.2012 0,2821 RON
11.09.2012 0,2819 RON
10.09.2012 0,2837 RON
07.09.2012 0,2849 RON
06.09.2012 0,2868 RON
05.09.2012 0,2865 RON
04.09.2012 0,2865 RON
03.09.2012 0,2871 RON
31.08.2012 0,2847 RON
30.08.2012 0,2849 RON
29.08.2012 0,2855 RON
28.08.2012 0,2852 RON
27.08.2012 0,2851 RON
24.08.2012 0,2861 RON
23.08.2012 0,2888 RON
22.08.2012 0,2898 RON
21.08.2012 0,2931 RON
20.08.2012 0,2920 RON
17.08.2012 0,2935 RON
16.08.2012 0,2936 RON
14.08.2012 0,2939 RON
13.08.2012 0,2951 RON
10.08.2012 0,2941 RON
09.08.2012 0,2926 RON
08.08.2012 0,2912 RON
07.08.2012 0,2927 RON
06.08.2012 0,2966 RON
03.08.2012 0,3019 RON
02.08.2012 0,2986 RON
01.08.2012 0,2979 RON
31.07.2012 0,2971 RON
30.07.2012 0,2952 RON
27.07.2012 0,3011 RON
26.07.2012 0,3044 RON
25.07.2012 0,3062 RON
24.07.2012 0,3075 RON
23.07.2012 0,3028 RON
20.07.2012 0,3004 RON
19.07.2012 0,3011 RON
18.07.2012 0,3002 RON
17.07.2012 0,3032 RON
16.07.2012 0,3023 RON
13.07.2012 0,3030 RON
12.07.2012 0,2994 RON
11.07.2012 0,2991 RON
10.07.2012 0,2994 RON
09.07.2012 0,2985 RON
06.07.2012 0,2949 RON
05.07.2012 0,2915 RON
04.07.2012 0,2904 RON
03.07.2012 0,2880 RON
02.07.2012 0,2887 RON
29.06.2012 0,2920 RON
28.06.2012 0,2905 RON
27.06.2012 0,2902 RON
26.06.2012 0,2935 RON
25.06.2012 0,2923 RON
22.06.2012 0,2907 RON
21.06.2012 0,2908 RON
20.06.2012 0,2933 RON
19.06.2012 0,2929 RON
18.06.2012 0,2934 RON
15.06.2012 0,2943 RON
14.06.2012 0,2953 RON
13.06.2012 0,2965 RON
12.06.2012 0,2950 RON
11.06.2012 0,2976 RON
08.06.2012 0,2946 RON
07.06.2012 0,2967 RON
06.06.2012 0,2984 RON
05.06.2012 0,2981 RON
01.06.2012 0,2998 RON
31.05.2012 0,2993 RON
30.05.2012 0,2974 RON
29.05.2012 0,2968 RON
28.05.2012 0,2973 RON
25.05.2012 0,2977 RON
24.05.2012 0,2971 RON
23.05.2012 0,2942 RON
22.05.2012 0,2930 RON
21.05.2012 0,2942 RON
18.05.2012 0,2947 RON
17.05.2012 0,2946 RON
16.05.2012 0,2920 RON
15.05.2012 0,2909 RON
14.05.2012 0,2888 RON
11.05.2012 0,2882 RON
10.05.2012 0,2860 RON
09.05.2012 0,2869 RON
08.05.2012 0,2860 RON
07.05.2012 0,2858 RON
04.05.2012 0,2855 RON
03.05.2012 0,2862 RON
02.05.2012 0,2841 RON
30.04.2012 0,2825 RON
27.04.2012 0,2811 RON
26.04.2012 0,2810 RON
25.04.2012 0,2821 RON
24.04.2012 0,2811 RON
23.04.2012 0,2830 RON
20.04.2012 0,2827 RON
19.04.2012 0,2839 RON
18.04.2012 0,2776 RON
17.04.2012 0,2774 RON
13.04.2012 0,2773 RON
12.04.2012 0,2773 RON
11.04.2012 0,2774 RON
10.04.2012 0,2770 RON
09.04.2012 0,2770 RON
06.04.2012 0,2771 RON
05.04.2012 0,2773 RON
04.04.2012 0,2773 RON
03.04.2012 0,2770 RON
02.04.2012 0,2801 RON
30.03.2012 0,2801 RON
29.03.2012 0,2801 RON
28.03.2012 0,2798 RON
27.03.2012 0,2795 RON
26.03.2012 0,2795 RON
23.03.2012 0,2796 RON
22.03.2012 0,2783 RON
21.03.2012 0,2795 RON
20.03.2012 0,2797 RON
19.03.2012 0,2819 RON
16.03.2012 0,2825 RON
15.03.2012 0,2820 RON
14.03.2012 0,2807 RON
13.03.2012 0,2802 RON
12.03.2012 0,2795 RON
09.03.2012 0,2799 RON
08.03.2012 0,2799 RON
07.03.2012 0,2799 RON
06.03.2012 0,2791 RON
05.03.2012 0,2793 RON
02.03.2012 0,2770 RON
01.03.2012 0,2744 RON
29.02.2012 0,2741 RON
28.02.2012 0,2741 RON
27.02.2012 0,2738 RON
24.02.2012 0,2764 RON
23.02.2012 0,2777 RON
22.02.2012 0,2788 RON
21.02.2012 0,2768 RON
20.02.2012 0,2785 RON
17.02.2012 0,2828 RON
16.02.2012 0,2800 RON
15.02.2012 0,2786 RON
14.02.2012 0,2771 RON
13.02.2012 0,2758 RON
10.02.2012 0,2746 RON
09.02.2012 0,2732 RON
08.02.2012 0,2764 RON
07.02.2012 0,2778 RON
06.02.2012 0,2767 RON
03.02.2012 0,2787 RON
02.02.2012 0,2804 RON
01.02.2012 0,2792 RON
31.01.2012 0,2808 RON
30.01.2012 0,2794 RON
27.01.2012 0,2798 RON
26.01.2012 0,2838 RON
25.01.2012 0,2832 RON
24.01.2012 0,2819 RON
23.01.2012 0,2838 RON
20.01.2012 0,2827 RON
19.01.2012 0,2838 RON
18.01.2012 0,2856 RON
17.01.2012 0,2863 RON
16.01.2012 0,2839 RON
13.01.2012 0,2856 RON
12.01.2012 0,2888 RON
11.01.2012 0,2897 RON
10.01.2012 0,2904 RON
09.01.2012 0,2908 RON
06.01.2012 0,2897 RON
05.01.2012 0,2867 RON
04.01.2012 0,2833 RON