BNR · ISTORIC
Curs BNR 2012
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2012, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru MDL.
Cursul MDL în 2012
0.2769
+0.0000
(+0.00%)
Ultima cotație: 31.12.2012
Minimul anului
0.2732
+0.0128
(+4.92%)
09.02.2012
față de 09.02.2011 (0.2604)
Maximul anului
0.3075
+0.0489
(+18.91%)
24.07.2012
față de 22.07.2011 (0.2586)
Evoluție 2012
min 0.2732 · max 0.3075
Media anuală
0.2863
Prima cotație
04.01.2012
0.2833
Ultima cotație
31.12.2012
0.2769
Variație totală
-0.0064
-2.26%
Cea mai mare creștere
19.04.2012
+0.0063
Cea mai mare scădere
30.07.2012
-0.0059
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2012 (MDL)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului MDL în 2012
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2012
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Feb0.2772
Apr0.2794
Mar0.2797
Cele mai mari medii lunare
Iul0.2988
Iun0.2943
Aug0.2917
Date importante în 2012
Prima cotație (an)04.01.20120.2833
Ultima cotație (an)31.12.20120.2769
Cea mai mare creștere (zi)19.04.2012+0.0063
Cea mai mare scădere (zi)30.07.2012-0.0059
Cea mai mare valoare24.07.20120.3075
Cea mai mică valoare09.02.20120.2732
Curs MDL pe luni în 2012
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,2850 | 0,2794 | 0,2908 | 20 |
| Februarie | 0,2772 | 0,2732 | 0,2828 | 21 |
| Martie | 0,2797 | 0,2744 | 0,2825 | 22 |
| Aprilie | 0,2794 | 0,2770 | 0,2839 | 20 |
| Mai | 0,2917 | 0,2841 | 0,2993 | 22 |
| Iunie | 0,2943 | 0,2902 | 0,2998 | 20 |
| Iulie | 0,2988 | 0,2880 | 0,3075 | 22 |
| August | 0,2917 | 0,2847 | 0,3019 | 22 |
| Septembrie | 0,2826 | 0,2768 | 0,2871 | 20 |
| Octombrie | 0,2868 | 0,2824 | 0,2902 | 23 |
| Noiembrie | 0,2862 | 0,2805 | 0,2901 | 21 |
| Decembrie | 0,2808 | 0,2769 | 0,2870 | 19 |
Valori zilnice MDL/RON în 2012
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2012 | 0,2769 RON |
| 28.12.2012 | 0,2769 RON |
| 27.12.2012 | 0,2779 RON |
| 24.12.2012 | 0,2773 RON |
| 21.12.2012 | 0,2770 RON |
| 20.12.2012 | 0,2785 RON |
| 19.12.2012 | 0,2803 RON |
| 18.12.2012 | 0,2793 RON |
| 17.12.2012 | 0,2804 RON |
| 14.12.2012 | 0,2808 RON |
| 13.12.2012 | 0,2829 RON |
| 12.12.2012 | 0,2849 RON |
| 11.12.2012 | 0,2870 RON |
| 10.12.2012 | 0,2859 RON |
| 07.12.2012 | 0,2824 RON |
| 06.12.2012 | 0,2820 RON |
| 05.12.2012 | 0,2817 RON |
| 04.12.2012 | 0,2817 RON |
| 03.12.2012 | 0,2809 RON |
| 29.11.2012 | 0,2822 RON |
| 28.11.2012 | 0,2811 RON |
| 27.11.2012 | 0,2805 RON |
| 26.11.2012 | 0,2836 RON |
| 23.11.2012 | 0,2849 RON |
| 22.11.2012 | 0,2868 RON |
| 21.11.2012 | 0,2872 RON |
| 20.11.2012 | 0,2884 RON |
| 19.11.2012 | 0,2892 RON |
| 16.11.2012 | 0,2891 RON |
| 15.11.2012 | 0,2897 RON |
| 14.11.2012 | 0,2901 RON |
| 13.11.2012 | 0,2897 RON |
| 12.11.2012 | 0,2886 RON |
| 09.11.2012 | 0,2879 RON |
| 08.11.2012 | 0,2859 RON |
| 07.11.2012 | 0,2855 RON |
| 06.11.2012 | 0,2867 RON |
| 05.11.2012 | 0,2851 RON |
| 02.11.2012 | 0,2836 RON |
| 01.11.2012 | 0,2836 RON |
| 31.10.2012 | 0,2857 RON |
| 30.10.2012 | 0,2873 RON |
| 29.10.2012 | 0,2876 RON |
| 26.10.2012 | 0,2861 RON |
| 25.10.2012 | 0,2883 RON |
| 24.10.2012 | 0,2880 RON |
| 23.10.2012 | 0,2870 RON |
| 22.10.2012 | 0,2879 RON |
| 19.10.2012 | 0,2872 RON |
| 18.10.2012 | 0,2871 RON |
| 17.10.2012 | 0,2889 RON |
| 16.10.2012 | 0,2896 RON |
| 15.10.2012 | 0,2889 RON |
| 12.10.2012 | 0,2894 RON |
| 11.10.2012 | 0,2902 RON |
| 10.10.2012 | 0,2879 RON |
| 09.10.2012 | 0,2872 RON |
| 08.10.2012 | 0,2848 RON |
| 05.10.2012 | 0,2855 RON |
| 04.10.2012 | 0,2840 RON |
| 03.10.2012 | 0,2829 RON |
| 02.10.2012 | 0,2827 RON |
| 01.10.2012 | 0,2824 RON |
| 28.09.2012 | 0,2845 RON |
| 27.09.2012 | 0,2832 RON |
| 26.09.2012 | 0,2828 RON |
| 25.09.2012 | 0,2828 RON |
| 24.09.2012 | 0,2808 RON |
| 21.09.2012 | 0,2819 RON |
| 20.09.2012 | 0,2805 RON |
| 19.09.2012 | 0,2789 RON |
| 18.09.2012 | 0,2768 RON |
| 17.09.2012 | 0,2773 RON |
| 14.09.2012 | 0,2811 RON |
| 13.09.2012 | 0,2810 RON |
| 12.09.2012 | 0,2821 RON |
| 11.09.2012 | 0,2819 RON |
| 10.09.2012 | 0,2837 RON |
| 07.09.2012 | 0,2849 RON |
| 06.09.2012 | 0,2868 RON |
| 05.09.2012 | 0,2865 RON |
| 04.09.2012 | 0,2865 RON |
| 03.09.2012 | 0,2871 RON |
| 31.08.2012 | 0,2847 RON |
| 30.08.2012 | 0,2849 RON |
| 29.08.2012 | 0,2855 RON |
| 28.08.2012 | 0,2852 RON |
| 27.08.2012 | 0,2851 RON |
| 24.08.2012 | 0,2861 RON |
| 23.08.2012 | 0,2888 RON |
| 22.08.2012 | 0,2898 RON |
| 21.08.2012 | 0,2931 RON |
| 20.08.2012 | 0,2920 RON |
| 17.08.2012 | 0,2935 RON |
| 16.08.2012 | 0,2936 RON |
| 14.08.2012 | 0,2939 RON |
| 13.08.2012 | 0,2951 RON |
| 10.08.2012 | 0,2941 RON |
| 09.08.2012 | 0,2926 RON |
| 08.08.2012 | 0,2912 RON |
| 07.08.2012 | 0,2927 RON |
| 06.08.2012 | 0,2966 RON |
| 03.08.2012 | 0,3019 RON |
| 02.08.2012 | 0,2986 RON |
| 01.08.2012 | 0,2979 RON |
| 31.07.2012 | 0,2971 RON |
| 30.07.2012 | 0,2952 RON |
| 27.07.2012 | 0,3011 RON |
| 26.07.2012 | 0,3044 RON |
| 25.07.2012 | 0,3062 RON |
| 24.07.2012 | 0,3075 RON |
| 23.07.2012 | 0,3028 RON |
| 20.07.2012 | 0,3004 RON |
| 19.07.2012 | 0,3011 RON |
| 18.07.2012 | 0,3002 RON |
| 17.07.2012 | 0,3032 RON |
| 16.07.2012 | 0,3023 RON |
| 13.07.2012 | 0,3030 RON |
| 12.07.2012 | 0,2994 RON |
| 11.07.2012 | 0,2991 RON |
| 10.07.2012 | 0,2994 RON |
| 09.07.2012 | 0,2985 RON |
| 06.07.2012 | 0,2949 RON |
| 05.07.2012 | 0,2915 RON |
| 04.07.2012 | 0,2904 RON |
| 03.07.2012 | 0,2880 RON |
| 02.07.2012 | 0,2887 RON |
| 29.06.2012 | 0,2920 RON |
| 28.06.2012 | 0,2905 RON |
| 27.06.2012 | 0,2902 RON |
| 26.06.2012 | 0,2935 RON |
| 25.06.2012 | 0,2923 RON |
| 22.06.2012 | 0,2907 RON |
| 21.06.2012 | 0,2908 RON |
| 20.06.2012 | 0,2933 RON |
| 19.06.2012 | 0,2929 RON |
| 18.06.2012 | 0,2934 RON |
| 15.06.2012 | 0,2943 RON |
| 14.06.2012 | 0,2953 RON |
| 13.06.2012 | 0,2965 RON |
| 12.06.2012 | 0,2950 RON |
| 11.06.2012 | 0,2976 RON |
| 08.06.2012 | 0,2946 RON |
| 07.06.2012 | 0,2967 RON |
| 06.06.2012 | 0,2984 RON |
| 05.06.2012 | 0,2981 RON |
| 01.06.2012 | 0,2998 RON |
| 31.05.2012 | 0,2993 RON |
| 30.05.2012 | 0,2974 RON |
| 29.05.2012 | 0,2968 RON |
| 28.05.2012 | 0,2973 RON |
| 25.05.2012 | 0,2977 RON |
| 24.05.2012 | 0,2971 RON |
| 23.05.2012 | 0,2942 RON |
| 22.05.2012 | 0,2930 RON |
| 21.05.2012 | 0,2942 RON |
| 18.05.2012 | 0,2947 RON |
| 17.05.2012 | 0,2946 RON |
| 16.05.2012 | 0,2920 RON |
| 15.05.2012 | 0,2909 RON |
| 14.05.2012 | 0,2888 RON |
| 11.05.2012 | 0,2882 RON |
| 10.05.2012 | 0,2860 RON |
| 09.05.2012 | 0,2869 RON |
| 08.05.2012 | 0,2860 RON |
| 07.05.2012 | 0,2858 RON |
| 04.05.2012 | 0,2855 RON |
| 03.05.2012 | 0,2862 RON |
| 02.05.2012 | 0,2841 RON |
| 30.04.2012 | 0,2825 RON |
| 27.04.2012 | 0,2811 RON |
| 26.04.2012 | 0,2810 RON |
| 25.04.2012 | 0,2821 RON |
| 24.04.2012 | 0,2811 RON |
| 23.04.2012 | 0,2830 RON |
| 20.04.2012 | 0,2827 RON |
| 19.04.2012 | 0,2839 RON |
| 18.04.2012 | 0,2776 RON |
| 17.04.2012 | 0,2774 RON |
| 13.04.2012 | 0,2773 RON |
| 12.04.2012 | 0,2773 RON |
| 11.04.2012 | 0,2774 RON |
| 10.04.2012 | 0,2770 RON |
| 09.04.2012 | 0,2770 RON |
| 06.04.2012 | 0,2771 RON |
| 05.04.2012 | 0,2773 RON |
| 04.04.2012 | 0,2773 RON |
| 03.04.2012 | 0,2770 RON |
| 02.04.2012 | 0,2801 RON |
| 30.03.2012 | 0,2801 RON |
| 29.03.2012 | 0,2801 RON |
| 28.03.2012 | 0,2798 RON |
| 27.03.2012 | 0,2795 RON |
| 26.03.2012 | 0,2795 RON |
| 23.03.2012 | 0,2796 RON |
| 22.03.2012 | 0,2783 RON |
| 21.03.2012 | 0,2795 RON |
| 20.03.2012 | 0,2797 RON |
| 19.03.2012 | 0,2819 RON |
| 16.03.2012 | 0,2825 RON |
| 15.03.2012 | 0,2820 RON |
| 14.03.2012 | 0,2807 RON |
| 13.03.2012 | 0,2802 RON |
| 12.03.2012 | 0,2795 RON |
| 09.03.2012 | 0,2799 RON |
| 08.03.2012 | 0,2799 RON |
| 07.03.2012 | 0,2799 RON |
| 06.03.2012 | 0,2791 RON |
| 05.03.2012 | 0,2793 RON |
| 02.03.2012 | 0,2770 RON |
| 01.03.2012 | 0,2744 RON |
| 29.02.2012 | 0,2741 RON |
| 28.02.2012 | 0,2741 RON |
| 27.02.2012 | 0,2738 RON |
| 24.02.2012 | 0,2764 RON |
| 23.02.2012 | 0,2777 RON |
| 22.02.2012 | 0,2788 RON |
| 21.02.2012 | 0,2768 RON |
| 20.02.2012 | 0,2785 RON |
| 17.02.2012 | 0,2828 RON |
| 16.02.2012 | 0,2800 RON |
| 15.02.2012 | 0,2786 RON |
| 14.02.2012 | 0,2771 RON |
| 13.02.2012 | 0,2758 RON |
| 10.02.2012 | 0,2746 RON |
| 09.02.2012 | 0,2732 RON |
| 08.02.2012 | 0,2764 RON |
| 07.02.2012 | 0,2778 RON |
| 06.02.2012 | 0,2767 RON |
| 03.02.2012 | 0,2787 RON |
| 02.02.2012 | 0,2804 RON |
| 01.02.2012 | 0,2792 RON |
| 31.01.2012 | 0,2808 RON |
| 30.01.2012 | 0,2794 RON |
| 27.01.2012 | 0,2798 RON |
| 26.01.2012 | 0,2838 RON |
| 25.01.2012 | 0,2832 RON |
| 24.01.2012 | 0,2819 RON |
| 23.01.2012 | 0,2838 RON |
| 20.01.2012 | 0,2827 RON |
| 19.01.2012 | 0,2838 RON |
| 18.01.2012 | 0,2856 RON |
| 17.01.2012 | 0,2863 RON |
| 16.01.2012 | 0,2839 RON |
| 13.01.2012 | 0,2856 RON |
| 12.01.2012 | 0,2888 RON |
| 11.01.2012 | 0,2897 RON |
| 10.01.2012 | 0,2904 RON |
| 09.01.2012 | 0,2908 RON |
| 06.01.2012 | 0,2897 RON |
| 05.01.2012 | 0,2867 RON |
| 04.01.2012 | 0,2833 RON |