BNR · ISTORIC

Curs BNR 1998

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 1998, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru MDL.

Cursul MDL în 1998 0.1298 -0.0029 (-2.19%) Ultima cotație: 31.12.1998
Minimul anului
0.0962
26.11.1998
Maximul anului
0.1877
08.09.1998
Evoluție 1998 min 0.0962 · max 0.1877
Media anuală 0.1680
Prima cotație 05.01.1998 0.1743
Ultima cotație 31.12.1998 0.1298
Variație totală -0.0445 -25.53%
Cea mai mare creștere 02.12.1998 +0.0194
Cea mai mare scădere 02.11.1998 -0.0495

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 1998 (MDL)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului MDL în 1998

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 1998

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Noi0.1065
Dec0.1258
Oct0.1674

Cele mai mari medii lunare

Sep0.1856
Aug0.1838
Iul0.1831

Date importante în 1998

Prima cotație (an)05.01.19980.1743
Ultima cotație (an)31.12.19980.1298
Cea mai mare creștere (zi)02.12.1998+0.0194
Cea mai mare scădere (zi)02.11.1998-0.0495
Cea mai mare valoare08.09.19980.1877
Cea mai mică valoare26.11.19980.0962

Curs MDL pe luni în 1998

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,1773 0,1736 0,1802 20
Februarie 0,1749 0,1707 0,1786 20
Martie 0,1741 0,1708 0,1800 22
Aprilie 0,1776 0,1768 0,1797 21
Mai 0,1793 0,1770 0,1798 20
Iunie 0,1809 0,1798 0,1828 22
Iulie 0,1831 0,1821 0,1839 23
August 0,1838 0,1829 0,1867 21
Septembrie 0,1856 0,1838 0,1877 22
Octombrie 0,1674 0,1464 0,1866 22
Noiembrie 0,1065 0,0962 0,1235 21
Decembrie 0,1258 0,1159 0,1327 22

Valori zilnice MDL/RON în 1998

DataCurs
31.12.1998 0,1298 RON
30.12.1998 0,1327 RON
29.12.1998 0,1299 RON
28.12.1998 0,1319 RON
24.12.1998 0,1289 RON
23.12.1998 0,1273 RON
22.12.1998 0,1255 RON
21.12.1998 0,1246 RON
18.12.1998 0,1271 RON
17.12.1998 0,1256 RON
16.12.1998 0,1236 RON
15.12.1998 0,1225 RON
14.12.1998 0,1260 RON
11.12.1998 0,1271 RON
10.12.1998 0,1277 RON
09.12.1998 0,1235 RON
08.12.1998 0,1247 RON
07.12.1998 0,1185 RON
05.12.1998 0,1229 RON
04.12.1998 0,1282 RON
03.12.1998 0,1236 RON
02.12.1998 0,1159 RON
30.11.1998 0,0965 RON
27.11.1998 0,0966 RON
26.11.1998 0,0962 RON
25.11.1998 0,1009 RON
24.11.1998 0,1006 RON
23.11.1998 0,1024 RON
20.11.1998 0,0988 RON
19.11.1998 0,1116 RON
18.11.1998 0,1159 RON
17.11.1998 0,1126 RON
16.11.1998 0,1235 RON
13.11.1998 0,1227 RON
12.11.1998 0,1175 RON
11.11.1998 0,1109 RON
10.11.1998 0,1102 RON
09.11.1998 0,1114 RON
06.11.1998 0,1081 RON
05.11.1998 0,1032 RON
04.11.1998 0,1000 RON
03.11.1998 0,1000 RON
02.11.1998 0,0969 RON
30.10.1998 0,1464 RON
29.10.1998 0,1469 RON
28.10.1998 0,1521 RON
27.10.1998 0,1604 RON
26.10.1998 0,1623 RON
23.10.1998 0,1607 RON
22.10.1998 0,1615 RON
21.10.1998 0,1621 RON
20.10.1998 0,1621 RON
19.10.1998 0,1633 RON
16.10.1998 0,1613 RON
15.10.1998 0,1557 RON
14.10.1998 0,1563 RON
13.10.1998 0,1647 RON
12.10.1998 0,1694 RON
09.10.1998 0,1845 RON
08.10.1998 0,1854 RON
07.10.1998 0,1859 RON
06.10.1998 0,1866 RON
05.10.1998 0,1861 RON
02.10.1998 0,1849 RON
01.10.1998 0,1852 RON
30.09.1998 0,1862 RON
29.09.1998 0,1853 RON
28.09.1998 0,1849 RON
25.09.1998 0,1840 RON
24.09.1998 0,1844 RON
23.09.1998 0,1838 RON
22.09.1998 0,1847 RON
21.09.1998 0,1843 RON
18.09.1998 0,1847 RON
17.09.1998 0,1838 RON
16.09.1998 0,1846 RON
15.09.1998 0,1851 RON
14.09.1998 0,1865 RON
11.09.1998 0,1861 RON
10.09.1998 0,1863 RON
09.09.1998 0,1875 RON
08.09.1998 0,1877 RON
07.09.1998 0,1870 RON
04.09.1998 0,1869 RON
03.09.1998 0,1867 RON
02.09.1998 0,1862 RON
01.09.1998 0,1861 RON
31.08.1998 0,1867 RON
28.08.1998 0,1857 RON
27.08.1998 0,1858 RON
26.08.1998 0,1861 RON
25.08.1998 0,1847 RON
24.08.1998 0,1840 RON
21.08.1998 0,1838 RON
20.08.1998 0,1832 RON
19.08.1998 0,1830 RON
18.08.1998 0,1830 RON
17.08.1998 0,1833 RON
14.08.1998 0,1833 RON
13.08.1998 0,1830 RON
12.08.1998 0,1830 RON
11.08.1998 0,1831 RON
10.08.1998 0,1832 RON
07.08.1998 0,1832 RON
06.08.1998 0,1831 RON
05.08.1998 0,1829 RON
04.08.1998 0,1830 RON
03.08.1998 0,1836 RON
31.07.1998 0,1835 RON
30.07.1998 0,1832 RON
29.07.1998 0,1831 RON
28.07.1998 0,1832 RON
27.07.1998 0,1834 RON
24.07.1998 0,1838 RON
23.07.1998 0,1837 RON
22.07.1998 0,1839 RON
21.07.1998 0,1835 RON
20.07.1998 0,1832 RON
17.07.1998 0,1827 RON
16.07.1998 0,1822 RON
15.07.1998 0,1821 RON
14.07.1998 0,1825 RON
13.07.1998 0,1826 RON
10.07.1998 0,1831 RON
09.07.1998 0,1830 RON
08.07.1998 0,1835 RON
07.07.1998 0,1833 RON
06.07.1998 0,1834 RON
03.07.1998 0,1831 RON
02.07.1998 0,1830 RON
01.07.1998 0,1828 RON
30.06.1998 0,1828 RON
29.06.1998 0,1825 RON
26.06.1998 0,1819 RON
25.06.1998 0,1812 RON
24.06.1998 0,1812 RON
23.06.1998 0,1810 RON
22.06.1998 0,1805 RON
19.06.1998 0,1801 RON
18.06.1998 0,1798 RON
17.06.1998 0,1802 RON
16.06.1998 0,1805 RON
15.06.1998 0,1806 RON
12.06.1998 0,1805 RON
11.06.1998 0,1805 RON
10.06.1998 0,1809 RON
09.06.1998 0,1811 RON
08.06.1998 0,1811 RON
05.06.1998 0,1809 RON
04.06.1998 0,1808 RON
03.06.1998 0,1806 RON
02.06.1998 0,1803 RON
01.06.1998 0,1800 RON
29.05.1998 0,1798 RON
28.05.1998 0,1796 RON
27.05.1998 0,1797 RON
26.05.1998 0,1796 RON
25.05.1998 0,1797 RON
22.05.1998 0,1797 RON
21.05.1998 0,1797 RON
20.05.1998 0,1797 RON
19.05.1998 0,1798 RON
18.05.1998 0,1797 RON
15.05.1998 0,1796 RON
14.05.1998 0,1794 RON
13.05.1998 0,1795 RON
12.05.1998 0,1795 RON
11.05.1998 0,1792 RON
08.05.1998 0,1790 RON
07.05.1998 0,1789 RON
06.05.1998 0,1789 RON
05.05.1998 0,1778 RON
04.05.1998 0,1770 RON
30.04.1998 0,1768 RON
29.04.1998 0,1771 RON
28.04.1998 0,1770 RON
27.04.1998 0,1771 RON
24.04.1998 0,1773 RON
23.04.1998 0,1775 RON
22.04.1998 0,1773 RON
21.04.1998 0,1777 RON
17.04.1998 0,1777 RON
16.04.1998 0,1780 RON
15.04.1998 0,1772 RON
14.04.1998 0,1772 RON
13.04.1998 0,1775 RON
10.04.1998 0,1776 RON
09.04.1998 0,1785 RON
08.04.1998 0,1782 RON
07.04.1998 0,1776 RON
06.04.1998 0,1774 RON
03.04.1998 0,1779 RON
02.04.1998 0,1779 RON
01.04.1998 0,1797 RON
31.03.1998 0,1800 RON
30.03.1998 0,1798 RON
27.03.1998 0,1794 RON
26.03.1998 0,1780 RON
25.03.1998 0,1781 RON
24.03.1998 0,1785 RON
23.03.1998 0,1783 RON
20.03.1998 0,1740 RON
19.03.1998 0,1719 RON
18.03.1998 0,1716 RON
17.03.1998 0,1708 RON
16.03.1998 0,1712 RON
13.03.1998 0,1713 RON
12.03.1998 0,1715 RON
11.03.1998 0,1711 RON
10.03.1998 0,1711 RON
09.03.1998 0,1721 RON
06.03.1998 0,1725 RON
05.03.1998 0,1722 RON
04.03.1998 0,1719 RON
03.03.1998 0,1722 RON
02.03.1998 0,1722 RON
27.02.1998 0,1719 RON
26.02.1998 0,1726 RON
25.02.1998 0,1721 RON
24.02.1998 0,1744 RON
23.02.1998 0,1732 RON
20.02.1998 0,1726 RON
19.02.1998 0,1707 RON
18.02.1998 0,1713 RON
17.02.1998 0,1714 RON
16.02.1998 0,1746 RON
13.02.1998 0,1759 RON
12.02.1998 0,1761 RON
11.02.1998 0,1763 RON
10.02.1998 0,1768 RON
09.02.1998 0,1776 RON
06.02.1998 0,1778 RON
05.02.1998 0,1780 RON
04.02.1998 0,1786 RON
03.02.1998 0,1783 RON
02.02.1998 0,1779 RON
30.01.1998 0,1759 RON
29.01.1998 0,1748 RON
28.01.1998 0,1738 RON
27.01.1998 0,1736 RON
26.01.1998 0,1742 RON
23.01.1998 0,1749 RON
22.01.1998 0,1771 RON
21.01.1998 0,1780 RON
20.01.1998 0,1800 RON
19.01.1998 0,1800 RON
16.01.1998 0,1801 RON
15.01.1998 0,1800 RON
14.01.1998 0,1798 RON
13.01.1998 0,1801 RON
12.01.1998 0,1802 RON
09.01.1998 0,1794 RON
08.01.1998 0,1774 RON
07.01.1998 0,1767 RON
06.01.1998 0,1760 RON
05.01.1998 0,1743 RON