BNR · ISTORIC
Curs BNR 1998
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 1998, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru MDL.
Cursul MDL în 1998
0.1298
-0.0029
(-2.19%)
Ultima cotație: 31.12.1998
Minimul anului
0.0962
26.11.1998
Maximul anului
0.1877
08.09.1998
Evoluție 1998
min 0.0962 · max 0.1877
Media anuală
0.1680
Prima cotație
05.01.1998
0.1743
Ultima cotație
31.12.1998
0.1298
Variație totală
-0.0445
-25.53%
Cea mai mare creștere
02.12.1998
+0.0194
Cea mai mare scădere
02.11.1998
-0.0495
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 1998 (MDL)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului MDL în 1998
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 1998
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Noi0.1065
Dec0.1258
Oct0.1674
Cele mai mari medii lunare
Sep0.1856
Aug0.1838
Iul0.1831
Date importante în 1998
Prima cotație (an)05.01.19980.1743
Ultima cotație (an)31.12.19980.1298
Cea mai mare creștere (zi)02.12.1998+0.0194
Cea mai mare scădere (zi)02.11.1998-0.0495
Cea mai mare valoare08.09.19980.1877
Cea mai mică valoare26.11.19980.0962
Curs MDL pe luni în 1998
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,1773 | 0,1736 | 0,1802 | 20 |
| Februarie | 0,1749 | 0,1707 | 0,1786 | 20 |
| Martie | 0,1741 | 0,1708 | 0,1800 | 22 |
| Aprilie | 0,1776 | 0,1768 | 0,1797 | 21 |
| Mai | 0,1793 | 0,1770 | 0,1798 | 20 |
| Iunie | 0,1809 | 0,1798 | 0,1828 | 22 |
| Iulie | 0,1831 | 0,1821 | 0,1839 | 23 |
| August | 0,1838 | 0,1829 | 0,1867 | 21 |
| Septembrie | 0,1856 | 0,1838 | 0,1877 | 22 |
| Octombrie | 0,1674 | 0,1464 | 0,1866 | 22 |
| Noiembrie | 0,1065 | 0,0962 | 0,1235 | 21 |
| Decembrie | 0,1258 | 0,1159 | 0,1327 | 22 |
Valori zilnice MDL/RON în 1998
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.1998 | 0,1298 RON |
| 30.12.1998 | 0,1327 RON |
| 29.12.1998 | 0,1299 RON |
| 28.12.1998 | 0,1319 RON |
| 24.12.1998 | 0,1289 RON |
| 23.12.1998 | 0,1273 RON |
| 22.12.1998 | 0,1255 RON |
| 21.12.1998 | 0,1246 RON |
| 18.12.1998 | 0,1271 RON |
| 17.12.1998 | 0,1256 RON |
| 16.12.1998 | 0,1236 RON |
| 15.12.1998 | 0,1225 RON |
| 14.12.1998 | 0,1260 RON |
| 11.12.1998 | 0,1271 RON |
| 10.12.1998 | 0,1277 RON |
| 09.12.1998 | 0,1235 RON |
| 08.12.1998 | 0,1247 RON |
| 07.12.1998 | 0,1185 RON |
| 05.12.1998 | 0,1229 RON |
| 04.12.1998 | 0,1282 RON |
| 03.12.1998 | 0,1236 RON |
| 02.12.1998 | 0,1159 RON |
| 30.11.1998 | 0,0965 RON |
| 27.11.1998 | 0,0966 RON |
| 26.11.1998 | 0,0962 RON |
| 25.11.1998 | 0,1009 RON |
| 24.11.1998 | 0,1006 RON |
| 23.11.1998 | 0,1024 RON |
| 20.11.1998 | 0,0988 RON |
| 19.11.1998 | 0,1116 RON |
| 18.11.1998 | 0,1159 RON |
| 17.11.1998 | 0,1126 RON |
| 16.11.1998 | 0,1235 RON |
| 13.11.1998 | 0,1227 RON |
| 12.11.1998 | 0,1175 RON |
| 11.11.1998 | 0,1109 RON |
| 10.11.1998 | 0,1102 RON |
| 09.11.1998 | 0,1114 RON |
| 06.11.1998 | 0,1081 RON |
| 05.11.1998 | 0,1032 RON |
| 04.11.1998 | 0,1000 RON |
| 03.11.1998 | 0,1000 RON |
| 02.11.1998 | 0,0969 RON |
| 30.10.1998 | 0,1464 RON |
| 29.10.1998 | 0,1469 RON |
| 28.10.1998 | 0,1521 RON |
| 27.10.1998 | 0,1604 RON |
| 26.10.1998 | 0,1623 RON |
| 23.10.1998 | 0,1607 RON |
| 22.10.1998 | 0,1615 RON |
| 21.10.1998 | 0,1621 RON |
| 20.10.1998 | 0,1621 RON |
| 19.10.1998 | 0,1633 RON |
| 16.10.1998 | 0,1613 RON |
| 15.10.1998 | 0,1557 RON |
| 14.10.1998 | 0,1563 RON |
| 13.10.1998 | 0,1647 RON |
| 12.10.1998 | 0,1694 RON |
| 09.10.1998 | 0,1845 RON |
| 08.10.1998 | 0,1854 RON |
| 07.10.1998 | 0,1859 RON |
| 06.10.1998 | 0,1866 RON |
| 05.10.1998 | 0,1861 RON |
| 02.10.1998 | 0,1849 RON |
| 01.10.1998 | 0,1852 RON |
| 30.09.1998 | 0,1862 RON |
| 29.09.1998 | 0,1853 RON |
| 28.09.1998 | 0,1849 RON |
| 25.09.1998 | 0,1840 RON |
| 24.09.1998 | 0,1844 RON |
| 23.09.1998 | 0,1838 RON |
| 22.09.1998 | 0,1847 RON |
| 21.09.1998 | 0,1843 RON |
| 18.09.1998 | 0,1847 RON |
| 17.09.1998 | 0,1838 RON |
| 16.09.1998 | 0,1846 RON |
| 15.09.1998 | 0,1851 RON |
| 14.09.1998 | 0,1865 RON |
| 11.09.1998 | 0,1861 RON |
| 10.09.1998 | 0,1863 RON |
| 09.09.1998 | 0,1875 RON |
| 08.09.1998 | 0,1877 RON |
| 07.09.1998 | 0,1870 RON |
| 04.09.1998 | 0,1869 RON |
| 03.09.1998 | 0,1867 RON |
| 02.09.1998 | 0,1862 RON |
| 01.09.1998 | 0,1861 RON |
| 31.08.1998 | 0,1867 RON |
| 28.08.1998 | 0,1857 RON |
| 27.08.1998 | 0,1858 RON |
| 26.08.1998 | 0,1861 RON |
| 25.08.1998 | 0,1847 RON |
| 24.08.1998 | 0,1840 RON |
| 21.08.1998 | 0,1838 RON |
| 20.08.1998 | 0,1832 RON |
| 19.08.1998 | 0,1830 RON |
| 18.08.1998 | 0,1830 RON |
| 17.08.1998 | 0,1833 RON |
| 14.08.1998 | 0,1833 RON |
| 13.08.1998 | 0,1830 RON |
| 12.08.1998 | 0,1830 RON |
| 11.08.1998 | 0,1831 RON |
| 10.08.1998 | 0,1832 RON |
| 07.08.1998 | 0,1832 RON |
| 06.08.1998 | 0,1831 RON |
| 05.08.1998 | 0,1829 RON |
| 04.08.1998 | 0,1830 RON |
| 03.08.1998 | 0,1836 RON |
| 31.07.1998 | 0,1835 RON |
| 30.07.1998 | 0,1832 RON |
| 29.07.1998 | 0,1831 RON |
| 28.07.1998 | 0,1832 RON |
| 27.07.1998 | 0,1834 RON |
| 24.07.1998 | 0,1838 RON |
| 23.07.1998 | 0,1837 RON |
| 22.07.1998 | 0,1839 RON |
| 21.07.1998 | 0,1835 RON |
| 20.07.1998 | 0,1832 RON |
| 17.07.1998 | 0,1827 RON |
| 16.07.1998 | 0,1822 RON |
| 15.07.1998 | 0,1821 RON |
| 14.07.1998 | 0,1825 RON |
| 13.07.1998 | 0,1826 RON |
| 10.07.1998 | 0,1831 RON |
| 09.07.1998 | 0,1830 RON |
| 08.07.1998 | 0,1835 RON |
| 07.07.1998 | 0,1833 RON |
| 06.07.1998 | 0,1834 RON |
| 03.07.1998 | 0,1831 RON |
| 02.07.1998 | 0,1830 RON |
| 01.07.1998 | 0,1828 RON |
| 30.06.1998 | 0,1828 RON |
| 29.06.1998 | 0,1825 RON |
| 26.06.1998 | 0,1819 RON |
| 25.06.1998 | 0,1812 RON |
| 24.06.1998 | 0,1812 RON |
| 23.06.1998 | 0,1810 RON |
| 22.06.1998 | 0,1805 RON |
| 19.06.1998 | 0,1801 RON |
| 18.06.1998 | 0,1798 RON |
| 17.06.1998 | 0,1802 RON |
| 16.06.1998 | 0,1805 RON |
| 15.06.1998 | 0,1806 RON |
| 12.06.1998 | 0,1805 RON |
| 11.06.1998 | 0,1805 RON |
| 10.06.1998 | 0,1809 RON |
| 09.06.1998 | 0,1811 RON |
| 08.06.1998 | 0,1811 RON |
| 05.06.1998 | 0,1809 RON |
| 04.06.1998 | 0,1808 RON |
| 03.06.1998 | 0,1806 RON |
| 02.06.1998 | 0,1803 RON |
| 01.06.1998 | 0,1800 RON |
| 29.05.1998 | 0,1798 RON |
| 28.05.1998 | 0,1796 RON |
| 27.05.1998 | 0,1797 RON |
| 26.05.1998 | 0,1796 RON |
| 25.05.1998 | 0,1797 RON |
| 22.05.1998 | 0,1797 RON |
| 21.05.1998 | 0,1797 RON |
| 20.05.1998 | 0,1797 RON |
| 19.05.1998 | 0,1798 RON |
| 18.05.1998 | 0,1797 RON |
| 15.05.1998 | 0,1796 RON |
| 14.05.1998 | 0,1794 RON |
| 13.05.1998 | 0,1795 RON |
| 12.05.1998 | 0,1795 RON |
| 11.05.1998 | 0,1792 RON |
| 08.05.1998 | 0,1790 RON |
| 07.05.1998 | 0,1789 RON |
| 06.05.1998 | 0,1789 RON |
| 05.05.1998 | 0,1778 RON |
| 04.05.1998 | 0,1770 RON |
| 30.04.1998 | 0,1768 RON |
| 29.04.1998 | 0,1771 RON |
| 28.04.1998 | 0,1770 RON |
| 27.04.1998 | 0,1771 RON |
| 24.04.1998 | 0,1773 RON |
| 23.04.1998 | 0,1775 RON |
| 22.04.1998 | 0,1773 RON |
| 21.04.1998 | 0,1777 RON |
| 17.04.1998 | 0,1777 RON |
| 16.04.1998 | 0,1780 RON |
| 15.04.1998 | 0,1772 RON |
| 14.04.1998 | 0,1772 RON |
| 13.04.1998 | 0,1775 RON |
| 10.04.1998 | 0,1776 RON |
| 09.04.1998 | 0,1785 RON |
| 08.04.1998 | 0,1782 RON |
| 07.04.1998 | 0,1776 RON |
| 06.04.1998 | 0,1774 RON |
| 03.04.1998 | 0,1779 RON |
| 02.04.1998 | 0,1779 RON |
| 01.04.1998 | 0,1797 RON |
| 31.03.1998 | 0,1800 RON |
| 30.03.1998 | 0,1798 RON |
| 27.03.1998 | 0,1794 RON |
| 26.03.1998 | 0,1780 RON |
| 25.03.1998 | 0,1781 RON |
| 24.03.1998 | 0,1785 RON |
| 23.03.1998 | 0,1783 RON |
| 20.03.1998 | 0,1740 RON |
| 19.03.1998 | 0,1719 RON |
| 18.03.1998 | 0,1716 RON |
| 17.03.1998 | 0,1708 RON |
| 16.03.1998 | 0,1712 RON |
| 13.03.1998 | 0,1713 RON |
| 12.03.1998 | 0,1715 RON |
| 11.03.1998 | 0,1711 RON |
| 10.03.1998 | 0,1711 RON |
| 09.03.1998 | 0,1721 RON |
| 06.03.1998 | 0,1725 RON |
| 05.03.1998 | 0,1722 RON |
| 04.03.1998 | 0,1719 RON |
| 03.03.1998 | 0,1722 RON |
| 02.03.1998 | 0,1722 RON |
| 27.02.1998 | 0,1719 RON |
| 26.02.1998 | 0,1726 RON |
| 25.02.1998 | 0,1721 RON |
| 24.02.1998 | 0,1744 RON |
| 23.02.1998 | 0,1732 RON |
| 20.02.1998 | 0,1726 RON |
| 19.02.1998 | 0,1707 RON |
| 18.02.1998 | 0,1713 RON |
| 17.02.1998 | 0,1714 RON |
| 16.02.1998 | 0,1746 RON |
| 13.02.1998 | 0,1759 RON |
| 12.02.1998 | 0,1761 RON |
| 11.02.1998 | 0,1763 RON |
| 10.02.1998 | 0,1768 RON |
| 09.02.1998 | 0,1776 RON |
| 06.02.1998 | 0,1778 RON |
| 05.02.1998 | 0,1780 RON |
| 04.02.1998 | 0,1786 RON |
| 03.02.1998 | 0,1783 RON |
| 02.02.1998 | 0,1779 RON |
| 30.01.1998 | 0,1759 RON |
| 29.01.1998 | 0,1748 RON |
| 28.01.1998 | 0,1738 RON |
| 27.01.1998 | 0,1736 RON |
| 26.01.1998 | 0,1742 RON |
| 23.01.1998 | 0,1749 RON |
| 22.01.1998 | 0,1771 RON |
| 21.01.1998 | 0,1780 RON |
| 20.01.1998 | 0,1800 RON |
| 19.01.1998 | 0,1800 RON |
| 16.01.1998 | 0,1801 RON |
| 15.01.1998 | 0,1800 RON |
| 14.01.1998 | 0,1798 RON |
| 13.01.1998 | 0,1801 RON |
| 12.01.1998 | 0,1802 RON |
| 09.01.1998 | 0,1794 RON |
| 08.01.1998 | 0,1774 RON |
| 07.01.1998 | 0,1767 RON |
| 06.01.1998 | 0,1760 RON |
| 05.01.1998 | 0,1743 RON |