BNR · ISTORIC
Curs BNR 2011
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2011, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru HUF.
Cursul HUF în 2011
0.0139
+0.0001
(+0.64%)
Ultima cotație: 30.12.2011
Minimul anului
0.0138
-0.0017
(-11.26%)
25.11.2011
față de 25.11.2010 (0.0155)
Maximul anului
0.0160
+0.0009
(+5.70%)
01.07.2011
față de 01.07.2010 (0.0152)
Evoluție 2011
min 0.0138 · max 0.0160
Media anuală
0.0152
Prima cotație
03.01.2011
0.0153
Ultima cotație
30.12.2011
0.0139
Variație totală
-0.0014
-9.39%
Cea mai mare creștere
02.12.2011
+0.0004
Cea mai mare scădere
22.12.2011
-0.0003
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2011 (HUF)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului HUF în 2011
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2011
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Noi0.0141
Dec0.0142
Oct0.0146
Cele mai mari medii lunare
Iul0.0159
Iun0.0157
Feb0.0157
Date importante în 2011
Prima cotație (an)03.01.20110.0153
Ultima cotație (an)30.12.20110.0139
Cea mai mare creștere (zi)02.12.2011+0.0004
Cea mai mare scădere (zi)22.12.2011-0.0003
Cea mai mare valoare01.07.20110.0160
Cea mai mică valoare25.11.20110.0138
Curs HUF pe luni în 2011
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0155 | 0,0152 | 0,0157 | 21 |
| Februarie | 0,0157 | 0,0154 | 0,0158 | 20 |
| Martie | 0,0154 | 0,0152 | 0,0155 | 23 |
| Aprilie | 0,0155 | 0,0153 | 0,0156 | 20 |
| Mai | 0,0154 | 0,0153 | 0,0156 | 22 |
| Iunie | 0,0157 | 0,0155 | 0,0159 | 21 |
| Iulie | 0,0159 | 0,0157 | 0,0160 | 21 |
| August | 0,0156 | 0,0154 | 0,0158 | 22 |
| Septembrie | 0,0150 | 0,0147 | 0,0155 | 22 |
| Octombrie | 0,0146 | 0,0142 | 0,0149 | 21 |
| Noiembrie | 0,0141 | 0,0138 | 0,0144 | 22 |
| Decembrie | 0,0142 | 0,0138 | 0,0145 | 20 |
Valori zilnice HUF/RON în 2011
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2011 | 0,0139 RON |
| 29.12.2011 | 0,0138 RON |
| 28.12.2011 | 0,0139 RON |
| 27.12.2011 | 0,0140 RON |
| 23.12.2011 | 0,0140 RON |
| 22.12.2011 | 0,0140 RON |
| 21.12.2011 | 0,0143 RON |
| 20.12.2011 | 0,0143 RON |
| 19.12.2011 | 0,0142 RON |
| 16.12.2011 | 0,0144 RON |
| 15.12.2011 | 0,0143 RON |
| 14.12.2011 | 0,0143 RON |
| 13.12.2011 | 0,0143 RON |
| 12.12.2011 | 0,0142 RON |
| 09.12.2011 | 0,0142 RON |
| 08.12.2011 | 0,0144 RON |
| 07.12.2011 | 0,0145 RON |
| 06.12.2011 | 0,0145 RON |
| 05.12.2011 | 0,0145 RON |
| 02.12.2011 | 0,0143 RON |
| 30.11.2011 | 0,0140 RON |
| 29.11.2011 | 0,0140 RON |
| 28.11.2011 | 0,0141 RON |
| 25.11.2011 | 0,0138 RON |
| 24.11.2011 | 0,0140 RON |
| 23.11.2011 | 0,0141 RON |
| 22.11.2011 | 0,0143 RON |
| 21.11.2011 | 0,0142 RON |
| 18.11.2011 | 0,0141 RON |
| 17.11.2011 | 0,0139 RON |
| 16.11.2011 | 0,0138 RON |
| 15.11.2011 | 0,0138 RON |
| 14.11.2011 | 0,0138 RON |
| 11.11.2011 | 0,0139 RON |
| 10.11.2011 | 0,0140 RON |
| 09.11.2011 | 0,0140 RON |
| 08.11.2011 | 0,0142 RON |
| 07.11.2011 | 0,0142 RON |
| 04.11.2011 | 0,0144 RON |
| 03.11.2011 | 0,0142 RON |
| 02.11.2011 | 0,0142 RON |
| 01.11.2011 | 0,0141 RON |
| 31.10.2011 | 0,0142 RON |
| 28.10.2011 | 0,0143 RON |
| 27.10.2011 | 0,0144 RON |
| 26.10.2011 | 0,0145 RON |
| 25.10.2011 | 0,0145 RON |
| 24.10.2011 | 0,0146 RON |
| 21.10.2011 | 0,0144 RON |
| 20.10.2011 | 0,0146 RON |
| 19.10.2011 | 0,0147 RON |
| 18.10.2011 | 0,0146 RON |
| 17.10.2011 | 0,0149 RON |
| 14.10.2011 | 0,0148 RON |
| 13.10.2011 | 0,0148 RON |
| 12.10.2011 | 0,0148 RON |
| 11.10.2011 | 0,0147 RON |
| 10.10.2011 | 0,0146 RON |
| 07.10.2011 | 0,0145 RON |
| 06.10.2011 | 0,0146 RON |
| 05.10.2011 | 0,0144 RON |
| 04.10.2011 | 0,0145 RON |
| 03.10.2011 | 0,0147 RON |
| 30.09.2011 | 0,0149 RON |
| 29.09.2011 | 0,0149 RON |
| 28.09.2011 | 0,0149 RON |
| 27.09.2011 | 0,0150 RON |
| 26.09.2011 | 0,0148 RON |
| 23.09.2011 | 0,0149 RON |
| 22.09.2011 | 0,0147 RON |
| 21.09.2011 | 0,0147 RON |
| 20.09.2011 | 0,0147 RON |
| 19.09.2011 | 0,0148 RON |
| 16.09.2011 | 0,0149 RON |
| 15.09.2011 | 0,0149 RON |
| 14.09.2011 | 0,0149 RON |
| 13.09.2011 | 0,0151 RON |
| 12.09.2011 | 0,0152 RON |
| 09.09.2011 | 0,0152 RON |
| 08.09.2011 | 0,0154 RON |
| 07.09.2011 | 0,0153 RON |
| 06.09.2011 | 0,0154 RON |
| 05.09.2011 | 0,0153 RON |
| 02.09.2011 | 0,0154 RON |
| 01.09.2011 | 0,0155 RON |
| 31.08.2011 | 0,0156 RON |
| 30.08.2011 | 0,0155 RON |
| 29.08.2011 | 0,0156 RON |
| 26.08.2011 | 0,0156 RON |
| 25.08.2011 | 0,0157 RON |
| 24.08.2011 | 0,0156 RON |
| 23.08.2011 | 0,0157 RON |
| 22.08.2011 | 0,0156 RON |
| 19.08.2011 | 0,0156 RON |
| 18.08.2011 | 0,0157 RON |
| 17.08.2011 | 0,0158 RON |
| 16.08.2011 | 0,0158 RON |
| 12.08.2011 | 0,0157 RON |
| 11.08.2011 | 0,0155 RON |
| 10.08.2011 | 0,0156 RON |
| 09.08.2011 | 0,0154 RON |
| 08.08.2011 | 0,0154 RON |
| 05.08.2011 | 0,0155 RON |
| 04.08.2011 | 0,0155 RON |
| 03.08.2011 | 0,0155 RON |
| 02.08.2011 | 0,0157 RON |
| 01.08.2011 | 0,0158 RON |
| 29.07.2011 | 0,0157 RON |
| 28.07.2011 | 0,0159 RON |
| 27.07.2011 | 0,0158 RON |
| 26.07.2011 | 0,0159 RON |
| 25.07.2011 | 0,0158 RON |
| 22.07.2011 | 0,0158 RON |
| 21.07.2011 | 0,0158 RON |
| 20.07.2011 | 0,0158 RON |
| 19.07.2011 | 0,0157 RON |
| 18.07.2011 | 0,0157 RON |
| 15.07.2011 | 0,0158 RON |
| 14.07.2011 | 0,0159 RON |
| 13.07.2011 | 0,0159 RON |
| 12.07.2011 | 0,0159 RON |
| 11.07.2011 | 0,0159 RON |
| 08.07.2011 | 0,0160 RON |
| 07.07.2011 | 0,0159 RON |
| 06.07.2011 | 0,0159 RON |
| 05.07.2011 | 0,0158 RON |
| 04.07.2011 | 0,0160 RON |
| 01.07.2011 | 0,0160 RON |
| 30.06.2011 | 0,0159 RON |
| 29.06.2011 | 0,0157 RON |
| 28.06.2011 | 0,0157 RON |
| 27.06.2011 | 0,0157 RON |
| 24.06.2011 | 0,0157 RON |
| 23.06.2011 | 0,0157 RON |
| 22.06.2011 | 0,0159 RON |
| 21.06.2011 | 0,0159 RON |
| 20.06.2011 | 0,0159 RON |
| 17.06.2011 | 0,0158 RON |
| 16.06.2011 | 0,0157 RON |
| 15.06.2011 | 0,0157 RON |
| 14.06.2011 | 0,0158 RON |
| 10.06.2011 | 0,0158 RON |
| 09.06.2011 | 0,0157 RON |
| 08.06.2011 | 0,0157 RON |
| 07.06.2011 | 0,0156 RON |
| 06.06.2011 | 0,0155 RON |
| 03.06.2011 | 0,0156 RON |
| 02.06.2011 | 0,0155 RON |
| 01.06.2011 | 0,0155 RON |
| 31.05.2011 | 0,0154 RON |
| 30.05.2011 | 0,0154 RON |
| 27.05.2011 | 0,0154 RON |
| 26.05.2011 | 0,0153 RON |
| 25.05.2011 | 0,0153 RON |
| 24.05.2011 | 0,0153 RON |
| 23.05.2011 | 0,0153 RON |
| 20.05.2011 | 0,0154 RON |
| 19.05.2011 | 0,0154 RON |
| 18.05.2011 | 0,0154 RON |
| 17.05.2011 | 0,0153 RON |
| 16.05.2011 | 0,0153 RON |
| 13.05.2011 | 0,0154 RON |
| 12.05.2011 | 0,0154 RON |
| 11.05.2011 | 0,0155 RON |
| 10.05.2011 | 0,0155 RON |
| 09.05.2011 | 0,0155 RON |
| 06.05.2011 | 0,0156 RON |
| 05.05.2011 | 0,0155 RON |
| 04.05.2011 | 0,0155 RON |
| 03.05.2011 | 0,0155 RON |
| 02.05.2011 | 0,0155 RON |
| 29.04.2011 | 0,0154 RON |
| 28.04.2011 | 0,0155 RON |
| 27.04.2011 | 0,0154 RON |
| 26.04.2011 | 0,0154 RON |
| 22.04.2011 | 0,0154 RON |
| 21.04.2011 | 0,0155 RON |
| 20.04.2011 | 0,0155 RON |
| 19.04.2011 | 0,0153 RON |
| 18.04.2011 | 0,0153 RON |
| 15.04.2011 | 0,0153 RON |
| 14.04.2011 | 0,0154 RON |
| 13.04.2011 | 0,0154 RON |
| 12.04.2011 | 0,0155 RON |
| 11.04.2011 | 0,0155 RON |
| 08.04.2011 | 0,0156 RON |
| 07.04.2011 | 0,0155 RON |
| 06.04.2011 | 0,0156 RON |
| 05.04.2011 | 0,0155 RON |
| 04.04.2011 | 0,0155 RON |
| 01.04.2011 | 0,0155 RON |
| 31.03.2011 | 0,0155 RON |
| 30.03.2011 | 0,0153 RON |
| 29.03.2011 | 0,0154 RON |
| 28.03.2011 | 0,0154 RON |
| 25.03.2011 | 0,0153 RON |
| 24.03.2011 | 0,0153 RON |
| 23.03.2011 | 0,0153 RON |
| 22.03.2011 | 0,0153 RON |
| 21.03.2011 | 0,0154 RON |
| 18.03.2011 | 0,0152 RON |
| 17.03.2011 | 0,0153 RON |
| 16.03.2011 | 0,0153 RON |
| 15.03.2011 | 0,0153 RON |
| 14.03.2011 | 0,0154 RON |
| 11.03.2011 | 0,0154 RON |
| 10.03.2011 | 0,0154 RON |
| 09.03.2011 | 0,0154 RON |
| 08.03.2011 | 0,0154 RON |
| 07.03.2011 | 0,0155 RON |
| 04.03.2011 | 0,0154 RON |
| 03.03.2011 | 0,0155 RON |
| 02.03.2011 | 0,0155 RON |
| 01.03.2011 | 0,0155 RON |
| 28.02.2011 | 0,0155 RON |
| 25.02.2011 | 0,0154 RON |
| 24.02.2011 | 0,0155 RON |
| 23.02.2011 | 0,0155 RON |
| 22.02.2011 | 0,0155 RON |
| 21.02.2011 | 0,0157 RON |
| 18.02.2011 | 0,0157 RON |
| 17.02.2011 | 0,0158 RON |
| 16.02.2011 | 0,0157 RON |
| 15.02.2011 | 0,0157 RON |
| 14.02.2011 | 0,0156 RON |
| 11.02.2011 | 0,0156 RON |
| 10.02.2011 | 0,0156 RON |
| 09.02.2011 | 0,0157 RON |
| 08.02.2011 | 0,0158 RON |
| 07.02.2011 | 0,0158 RON |
| 04.02.2011 | 0,0158 RON |
| 03.02.2011 | 0,0158 RON |
| 02.02.2011 | 0,0158 RON |
| 01.02.2011 | 0,0157 RON |
| 31.01.2011 | 0,0156 RON |
| 28.01.2011 | 0,0157 RON |
| 27.01.2011 | 0,0156 RON |
| 26.01.2011 | 0,0155 RON |
| 25.01.2011 | 0,0155 RON |
| 24.01.2011 | 0,0155 RON |
| 21.01.2011 | 0,0155 RON |
| 20.01.2011 | 0,0156 RON |
| 19.01.2011 | 0,0156 RON |
| 18.01.2011 | 0,0156 RON |
| 17.01.2011 | 0,0155 RON |
| 14.01.2011 | 0,0154 RON |
| 13.01.2011 | 0,0155 RON |
| 12.01.2011 | 0,0154 RON |
| 11.01.2011 | 0,0153 RON |
| 10.01.2011 | 0,0152 RON |
| 07.01.2011 | 0,0154 RON |
| 06.01.2011 | 0,0154 RON |
| 05.01.2011 | 0,0154 RON |
| 04.01.2011 | 0,0154 RON |
| 03.01.2011 | 0,0153 RON |