BNR · ISTORIC
Curs BNR 2009
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2009, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru HUF.
Cursul HUF în 2009
0.0156
+0.0001
(+0.37%)
Ultima cotație: 31.12.2009
Minimul anului
0.0136
-0.0005
(-3.40%)
06.03.2009
față de 06.03.2008 (0.0141)
Maximul anului
0.0162
+0.0029
(+22.03%)
21.10.2009
față de 21.10.2008 (0.0133)
Evoluție 2009
min 0.0136 · max 0.0162
Media anuală
0.0151
Prima cotație
05.01.2009
0.0151
Ultima cotație
31.12.2009
0.0156
Variație totală
+0.0005
+3.48%
Cea mai mare creștere
13.03.2009
+0.0005
Cea mai mare scădere
02.03.2009
-0.0005
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2009 (HUF)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului HUF în 2009
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2009
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Mar0.0141
Apr0.0142
Feb0.0143
Cele mai mari medii lunare
Oct0.0160
Noi0.0158
Aug0.0156
Date importante în 2009
Prima cotație (an)05.01.20090.0151
Ultima cotație (an)31.12.20090.0156
Cea mai mare creștere (zi)13.03.2009+0.0005
Cea mai mare scădere (zi)02.03.2009-0.0005
Cea mai mare valoare21.10.20090.0162
Cea mai mică valoare06.03.20090.0136
Curs HUF pe luni în 2009
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0151 | 0,0144 | 0,0154 | 20 |
| Februarie | 0,0143 | 0,0140 | 0,0147 | 20 |
| Martie | 0,0141 | 0,0136 | 0,0145 | 22 |
| Aprilie | 0,0142 | 0,0138 | 0,0145 | 21 |
| Mai | 0,0148 | 0,0145 | 0,0150 | 20 |
| Iunie | 0,0150 | 0,0146 | 0,0154 | 21 |
| Iulie | 0,0155 | 0,0152 | 0,0158 | 23 |
| August | 0,0156 | 0,0154 | 0,0158 | 21 |
| Septembrie | 0,0156 | 0,0153 | 0,0158 | 22 |
| Octombrie | 0,0160 | 0,0157 | 0,0162 | 22 |
| Noiembrie | 0,0158 | 0,0154 | 0,0161 | 21 |
| Decembrie | 0,0155 | 0,0152 | 0,0157 | 21 |
Valori zilnice HUF/RON în 2009
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2009 | 0,0156 RON |
| 30.12.2009 | 0,0156 RON |
| 29.12.2009 | 0,0155 RON |
| 28.12.2009 | 0,0154 RON |
| 24.12.2009 | 0,0154 RON |
| 23.12.2009 | 0,0154 RON |
| 22.12.2009 | 0,0154 RON |
| 21.12.2009 | 0,0153 RON |
| 18.12.2009 | 0,0152 RON |
| 17.12.2009 | 0,0152 RON |
| 16.12.2009 | 0,0153 RON |
| 15.12.2009 | 0,0154 RON |
| 14.12.2009 | 0,0156 RON |
| 11.12.2009 | 0,0156 RON |
| 10.12.2009 | 0,0155 RON |
| 09.12.2009 | 0,0155 RON |
| 08.12.2009 | 0,0156 RON |
| 07.12.2009 | 0,0156 RON |
| 04.12.2009 | 0,0156 RON |
| 03.12.2009 | 0,0156 RON |
| 02.12.2009 | 0,0157 RON |
| 30.11.2009 | 0,0157 RON |
| 27.11.2009 | 0,0157 RON |
| 26.11.2009 | 0,0158 RON |
| 25.11.2009 | 0,0159 RON |
| 24.11.2009 | 0,0159 RON |
| 23.11.2009 | 0,0160 RON |
| 20.11.2009 | 0,0160 RON |
| 19.11.2009 | 0,0160 RON |
| 18.11.2009 | 0,0161 RON |
| 17.11.2009 | 0,0161 RON |
| 16.11.2009 | 0,0160 RON |
| 13.11.2009 | 0,0160 RON |
| 12.11.2009 | 0,0159 RON |
| 11.11.2009 | 0,0160 RON |
| 10.11.2009 | 0,0158 RON |
| 09.11.2009 | 0,0157 RON |
| 06.11.2009 | 0,0156 RON |
| 05.11.2009 | 0,0155 RON |
| 04.11.2009 | 0,0155 RON |
| 03.11.2009 | 0,0154 RON |
| 02.11.2009 | 0,0157 RON |
| 30.10.2009 | 0,0158 RON |
| 29.10.2009 | 0,0157 RON |
| 28.10.2009 | 0,0158 RON |
| 27.10.2009 | 0,0160 RON |
| 26.10.2009 | 0,0160 RON |
| 23.10.2009 | 0,0162 RON |
| 22.10.2009 | 0,0161 RON |
| 21.10.2009 | 0,0162 RON |
| 20.10.2009 | 0,0162 RON |
| 19.10.2009 | 0,0161 RON |
| 16.10.2009 | 0,0160 RON |
| 15.10.2009 | 0,0161 RON |
| 14.10.2009 | 0,0161 RON |
| 13.10.2009 | 0,0160 RON |
| 12.10.2009 | 0,0159 RON |
| 09.10.2009 | 0,0158 RON |
| 08.10.2009 | 0,0158 RON |
| 07.10.2009 | 0,0160 RON |
| 06.10.2009 | 0,0160 RON |
| 05.10.2009 | 0,0160 RON |
| 02.10.2009 | 0,0158 RON |
| 01.10.2009 | 0,0157 RON |
| 30.09.2009 | 0,0155 RON |
| 29.09.2009 | 0,0155 RON |
| 28.09.2009 | 0,0155 RON |
| 25.09.2009 | 0,0156 RON |
| 24.09.2009 | 0,0156 RON |
| 23.09.2009 | 0,0156 RON |
| 22.09.2009 | 0,0157 RON |
| 21.09.2009 | 0,0157 RON |
| 18.09.2009 | 0,0158 RON |
| 17.09.2009 | 0,0158 RON |
| 16.09.2009 | 0,0158 RON |
| 15.09.2009 | 0,0156 RON |
| 14.09.2009 | 0,0156 RON |
| 11.09.2009 | 0,0156 RON |
| 10.09.2009 | 0,0156 RON |
| 09.09.2009 | 0,0157 RON |
| 08.09.2009 | 0,0156 RON |
| 07.09.2009 | 0,0156 RON |
| 04.09.2009 | 0,0155 RON |
| 03.09.2009 | 0,0155 RON |
| 02.09.2009 | 0,0153 RON |
| 01.09.2009 | 0,0154 RON |
| 31.08.2009 | 0,0155 RON |
| 28.08.2009 | 0,0156 RON |
| 27.08.2009 | 0,0157 RON |
| 26.08.2009 | 0,0158 RON |
| 25.08.2009 | 0,0158 RON |
| 24.08.2009 | 0,0157 RON |
| 21.08.2009 | 0,0157 RON |
| 20.08.2009 | 0,0156 RON |
| 19.08.2009 | 0,0154 RON |
| 18.08.2009 | 0,0155 RON |
| 17.08.2009 | 0,0154 RON |
| 14.08.2009 | 0,0157 RON |
| 13.08.2009 | 0,0158 RON |
| 12.08.2009 | 0,0154 RON |
| 11.08.2009 | 0,0155 RON |
| 10.08.2009 | 0,0157 RON |
| 07.08.2009 | 0,0155 RON |
| 06.08.2009 | 0,0157 RON |
| 05.08.2009 | 0,0158 RON |
| 04.08.2009 | 0,0158 RON |
| 03.08.2009 | 0,0158 RON |
| 31.07.2009 | 0,0158 RON |
| 30.07.2009 | 0,0157 RON |
| 29.07.2009 | 0,0156 RON |
| 28.07.2009 | 0,0158 RON |
| 27.07.2009 | 0,0158 RON |
| 24.07.2009 | 0,0157 RON |
| 23.07.2009 | 0,0156 RON |
| 22.07.2009 | 0,0156 RON |
| 21.07.2009 | 0,0155 RON |
| 20.07.2009 | 0,0155 RON |
| 17.07.2009 | 0,0155 RON |
| 16.07.2009 | 0,0154 RON |
| 15.07.2009 | 0,0154 RON |
| 14.07.2009 | 0,0153 RON |
| 13.07.2009 | 0,0152 RON |
| 10.07.2009 | 0,0152 RON |
| 09.07.2009 | 0,0153 RON |
| 08.07.2009 | 0,0152 RON |
| 07.07.2009 | 0,0154 RON |
| 06.07.2009 | 0,0153 RON |
| 03.07.2009 | 0,0155 RON |
| 02.07.2009 | 0,0157 RON |
| 01.07.2009 | 0,0155 RON |
| 30.06.2009 | 0,0154 RON |
| 29.06.2009 | 0,0153 RON |
| 26.06.2009 | 0,0153 RON |
| 25.06.2009 | 0,0152 RON |
| 24.06.2009 | 0,0152 RON |
| 23.06.2009 | 0,0150 RON |
| 22.06.2009 | 0,0151 RON |
| 19.06.2009 | 0,0151 RON |
| 18.06.2009 | 0,0149 RON |
| 17.06.2009 | 0,0150 RON |
| 16.06.2009 | 0,0151 RON |
| 15.06.2009 | 0,0151 RON |
| 12.06.2009 | 0,0151 RON |
| 11.06.2009 | 0,0150 RON |
| 10.06.2009 | 0,0150 RON |
| 09.06.2009 | 0,0149 RON |
| 05.06.2009 | 0,0146 RON |
| 04.06.2009 | 0,0147 RON |
| 03.06.2009 | 0,0149 RON |
| 02.06.2009 | 0,0149 RON |
| 01.06.2009 | 0,0149 RON |
| 29.05.2009 | 0,0148 RON |
| 28.05.2009 | 0,0147 RON |
| 27.05.2009 | 0,0149 RON |
| 26.05.2009 | 0,0148 RON |
| 25.05.2009 | 0,0148 RON |
| 22.05.2009 | 0,0150 RON |
| 21.05.2009 | 0,0150 RON |
| 20.05.2009 | 0,0150 RON |
| 19.05.2009 | 0,0149 RON |
| 18.05.2009 | 0,0146 RON |
| 15.05.2009 | 0,0145 RON |
| 14.05.2009 | 0,0145 RON |
| 13.05.2009 | 0,0149 RON |
| 12.05.2009 | 0,0149 RON |
| 11.05.2009 | 0,0149 RON |
| 08.05.2009 | 0,0148 RON |
| 07.05.2009 | 0,0149 RON |
| 06.05.2009 | 0,0146 RON |
| 05.05.2009 | 0,0146 RON |
| 04.05.2009 | 0,0146 RON |
| 30.04.2009 | 0,0145 RON |
| 29.04.2009 | 0,0144 RON |
| 28.04.2009 | 0,0142 RON |
| 27.04.2009 | 0,0143 RON |
| 24.04.2009 | 0,0143 RON |
| 23.04.2009 | 0,0143 RON |
| 22.04.2009 | 0,0142 RON |
| 21.04.2009 | 0,0142 RON |
| 17.04.2009 | 0,0143 RON |
| 16.04.2009 | 0,0144 RON |
| 15.04.2009 | 0,0144 RON |
| 14.04.2009 | 0,0143 RON |
| 13.04.2009 | 0,0142 RON |
| 10.04.2009 | 0,0142 RON |
| 09.04.2009 | 0,0143 RON |
| 08.04.2009 | 0,0141 RON |
| 07.04.2009 | 0,0140 RON |
| 06.04.2009 | 0,0142 RON |
| 03.04.2009 | 0,0142 RON |
| 02.04.2009 | 0,0141 RON |
| 01.04.2009 | 0,0138 RON |
| 31.03.2009 | 0,0137 RON |
| 30.03.2009 | 0,0138 RON |
| 27.03.2009 | 0,0140 RON |
| 26.03.2009 | 0,0142 RON |
| 25.03.2009 | 0,0143 RON |
| 24.03.2009 | 0,0142 RON |
| 23.03.2009 | 0,0141 RON |
| 20.03.2009 | 0,0142 RON |
| 19.03.2009 | 0,0144 RON |
| 18.03.2009 | 0,0143 RON |
| 17.03.2009 | 0,0144 RON |
| 16.03.2009 | 0,0144 RON |
| 13.03.2009 | 0,0145 RON |
| 12.03.2009 | 0,0140 RON |
| 11.03.2009 | 0,0143 RON |
| 10.03.2009 | 0,0140 RON |
| 09.03.2009 | 0,0138 RON |
| 06.03.2009 | 0,0136 RON |
| 05.03.2009 | 0,0138 RON |
| 04.03.2009 | 0,0138 RON |
| 03.03.2009 | 0,0140 RON |
| 02.03.2009 | 0,0140 RON |
| 27.02.2009 | 0,0145 RON |
| 26.02.2009 | 0,0143 RON |
| 25.02.2009 | 0,0143 RON |
| 24.02.2009 | 0,0144 RON |
| 23.02.2009 | 0,0143 RON |
| 20.02.2009 | 0,0140 RON |
| 19.02.2009 | 0,0142 RON |
| 18.02.2009 | 0,0140 RON |
| 17.02.2009 | 0,0140 RON |
| 16.02.2009 | 0,0142 RON |
| 13.02.2009 | 0,0144 RON |
| 12.02.2009 | 0,0144 RON |
| 11.02.2009 | 0,0145 RON |
| 10.02.2009 | 0,0147 RON |
| 09.02.2009 | 0,0146 RON |
| 06.02.2009 | 0,0145 RON |
| 05.02.2009 | 0,0145 RON |
| 04.02.2009 | 0,0143 RON |
| 03.02.2009 | 0,0144 RON |
| 02.02.2009 | 0,0144 RON |
| 30.01.2009 | 0,0144 RON |
| 29.01.2009 | 0,0147 RON |
| 28.01.2009 | 0,0148 RON |
| 27.01.2009 | 0,0149 RON |
| 26.01.2009 | 0,0148 RON |
| 23.01.2009 | 0,0148 RON |
| 22.01.2009 | 0,0152 RON |
| 21.01.2009 | 0,0152 RON |
| 20.01.2009 | 0,0150 RON |
| 19.01.2009 | 0,0152 RON |
| 16.01.2009 | 0,0154 RON |
| 15.01.2009 | 0,0152 RON |
| 14.01.2009 | 0,0154 RON |
| 13.01.2009 | 0,0153 RON |
| 12.01.2009 | 0,0153 RON |
| 09.01.2009 | 0,0153 RON |
| 08.01.2009 | 0,0153 RON |
| 07.01.2009 | 0,0153 RON |
| 06.01.2009 | 0,0152 RON |
| 05.01.2009 | 0,0151 RON |