BNR · ISTORIC

Curs BNR 2014

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2014, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru HUF.

Cursul HUF în 2014 0.0142 0.0000 (-0.18%) Ultima cotație: 31.12.2014
Minimul anului
0.0140 -0.0009 (-6.10%)
09.09.2014 față de 09.09.2013 (0.0149)
Maximul anului
0.0152 +0.0004 (+2.77%)
13.01.2014 față de 11.01.2013 (0.0148)
Evoluție 2014 min 0.0140 · max 0.0152
Media anuală 0.0144
Prima cotație 03.01.2014 0.0150
Ultima cotație 31.12.2014 0.0142
Variație totală -0.0008 -5.37%
Cea mai mare creștere 09.01.2014 +0.0001
Cea mai mare scădere 29.01.2014 -0.0002

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2014 (HUF)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului HUF în 2014

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2014

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Sep0.0141
Aug0.0141
Iul0.0142

Cele mai mari medii lunare

Ian0.0149
Mai0.0145
Apr0.0145

Date importante în 2014

Prima cotație (an)03.01.20140.0150
Ultima cotație (an)31.12.20140.0142
Cea mai mare creștere (zi)09.01.2014+0.0001
Cea mai mare scădere (zi)29.01.2014-0.0002
Cea mai mare valoare13.01.20140.0152
Cea mai mică valoare09.09.20140.0140

Curs HUF pe luni în 2014

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,0149 0,0145 0,0152 21
Februarie 0,0145 0,0143 0,0146 20
Martie 0,0144 0,0143 0,0146 21
Aprilie 0,0145 0,0144 0,0147 21
Mai 0,0145 0,0144 0,0146 21
Iunie 0,0144 0,0142 0,0145 20
Iulie 0,0142 0,0141 0,0144 23
August 0,0141 0,0140 0,0142 20
Septembrie 0,0141 0,0140 0,0142 22
Octombrie 0,0143 0,0142 0,0144 23
Noiembrie 0,0144 0,0143 0,0146 20
Decembrie 0,0143 0,0141 0,0146 20

Valori zilnice HUF/RON în 2014

DataCurs
31.12.2014 0,0142 RON
30.12.2014 0,0142 RON
29.12.2014 0,0142 RON
24.12.2014 0,0141 RON
23.12.2014 0,0143 RON
22.12.2014 0,0141 RON
19.12.2014 0,0142 RON
18.12.2014 0,0142 RON
17.12.2014 0,0143 RON
16.12.2014 0,0144 RON
15.12.2014 0,0146 RON
12.12.2014 0,0144 RON
11.12.2014 0,0145 RON
10.12.2014 0,0145 RON
09.12.2014 0,0145 RON
08.12.2014 0,0145 RON
05.12.2014 0,0144 RON
04.12.2014 0,0144 RON
03.12.2014 0,0144 RON
02.12.2014 0,0145 RON
28.11.2014 0,0144 RON
27.11.2014 0,0144 RON
26.11.2014 0,0144 RON
25.11.2014 0,0145 RON
24.11.2014 0,0146 RON
21.11.2014 0,0146 RON
20.11.2014 0,0146 RON
19.11.2014 0,0145 RON
18.11.2014 0,0145 RON
17.11.2014 0,0145 RON
14.11.2014 0,0145 RON
13.11.2014 0,0145 RON
12.11.2014 0,0144 RON
11.11.2014 0,0144 RON
10.11.2014 0,0143 RON
07.11.2014 0,0143 RON
06.11.2014 0,0143 RON
05.11.2014 0,0143 RON
04.11.2014 0,0143 RON
03.11.2014 0,0143 RON
31.10.2014 0,0144 RON
30.10.2014 0,0143 RON
29.10.2014 0,0143 RON
28.10.2014 0,0143 RON
27.10.2014 0,0143 RON
24.10.2014 0,0143 RON
23.10.2014 0,0144 RON
22.10.2014 0,0144 RON
21.10.2014 0,0144 RON
20.10.2014 0,0144 RON
17.10.2014 0,0144 RON
16.10.2014 0,0143 RON
15.10.2014 0,0144 RON
14.10.2014 0,0144 RON
13.10.2014 0,0144 RON
10.10.2014 0,0144 RON
09.10.2014 0,0144 RON
08.10.2014 0,0143 RON
07.10.2014 0,0143 RON
06.10.2014 0,0143 RON
03.10.2014 0,0143 RON
02.10.2014 0,0142 RON
01.10.2014 0,0142 RON
30.09.2014 0,0142 RON
29.09.2014 0,0141 RON
26.09.2014 0,0141 RON
25.09.2014 0,0142 RON
24.09.2014 0,0142 RON
23.09.2014 0,0142 RON
22.09.2014 0,0141 RON
19.09.2014 0,0142 RON
18.09.2014 0,0141 RON
17.09.2014 0,0141 RON
16.09.2014 0,0141 RON
15.09.2014 0,0140 RON
12.09.2014 0,0140 RON
11.09.2014 0,0141 RON
10.09.2014 0,0140 RON
09.09.2014 0,0140 RON
08.09.2014 0,0141 RON
05.09.2014 0,0140 RON
04.09.2014 0,0141 RON
03.09.2014 0,0140 RON
02.09.2014 0,0140 RON
01.09.2014 0,0140 RON
29.08.2014 0,0140 RON
28.08.2014 0,0140 RON
27.08.2014 0,0140 RON
26.08.2014 0,0140 RON
25.08.2014 0,0140 RON
22.08.2014 0,0140 RON
21.08.2014 0,0141 RON
20.08.2014 0,0141 RON
19.08.2014 0,0141 RON
18.08.2014 0,0141 RON
14.08.2014 0,0141 RON
13.08.2014 0,0141 RON
12.08.2014 0,0141 RON
11.08.2014 0,0142 RON
08.08.2014 0,0141 RON
07.08.2014 0,0141 RON
06.08.2014 0,0141 RON
05.08.2014 0,0141 RON
04.08.2014 0,0141 RON
01.08.2014 0,0141 RON
31.07.2014 0,0142 RON
30.07.2014 0,0142 RON
29.07.2014 0,0142 RON
28.07.2014 0,0142 RON
25.07.2014 0,0143 RON
24.07.2014 0,0143 RON
23.07.2014 0,0144 RON
22.07.2014 0,0144 RON
21.07.2014 0,0144 RON
18.07.2014 0,0143 RON
17.07.2014 0,0143 RON
16.07.2014 0,0143 RON
15.07.2014 0,0143 RON
14.07.2014 0,0143 RON
11.07.2014 0,0142 RON
10.07.2014 0,0142 RON
09.07.2014 0,0142 RON
08.07.2014 0,0142 RON
07.07.2014 0,0141 RON
04.07.2014 0,0141 RON
03.07.2014 0,0141 RON
02.07.2014 0,0141 RON
01.07.2014 0,0141 RON
30.06.2014 0,0142 RON
27.06.2014 0,0142 RON
26.06.2014 0,0143 RON
25.06.2014 0,0144 RON
24.06.2014 0,0144 RON
23.06.2014 0,0144 RON
20.06.2014 0,0144 RON
19.06.2014 0,0144 RON
18.06.2014 0,0143 RON
17.06.2014 0,0143 RON
16.06.2014 0,0143 RON
13.06.2014 0,0143 RON
12.06.2014 0,0143 RON
11.06.2014 0,0144 RON
10.06.2014 0,0144 RON
06.06.2014 0,0145 RON
05.06.2014 0,0144 RON
04.06.2014 0,0144 RON
03.06.2014 0,0144 RON
02.06.2014 0,0145 RON
30.05.2014 0,0145 RON
29.05.2014 0,0145 RON
28.05.2014 0,0145 RON
27.05.2014 0,0145 RON
26.05.2014 0,0146 RON
23.05.2014 0,0146 RON
22.05.2014 0,0146 RON
21.05.2014 0,0146 RON
20.05.2014 0,0145 RON
19.05.2014 0,0145 RON
16.05.2014 0,0145 RON
15.05.2014 0,0146 RON
14.05.2014 0,0146 RON
13.05.2014 0,0146 RON
12.05.2014 0,0146 RON
09.05.2014 0,0146 RON
08.05.2014 0,0146 RON
07.05.2014 0,0145 RON
06.05.2014 0,0145 RON
05.05.2014 0,0144 RON
02.05.2014 0,0144 RON
30.04.2014 0,0145 RON
29.04.2014 0,0144 RON
28.04.2014 0,0144 RON
25.04.2014 0,0144 RON
24.04.2014 0,0145 RON
23.04.2014 0,0145 RON
22.04.2014 0,0145 RON
18.04.2014 0,0145 RON
17.04.2014 0,0145 RON
16.04.2014 0,0145 RON
15.04.2014 0,0145 RON
14.04.2014 0,0145 RON
11.04.2014 0,0146 RON
10.04.2014 0,0146 RON
09.04.2014 0,0147 RON
08.04.2014 0,0146 RON
07.04.2014 0,0146 RON
04.04.2014 0,0145 RON
03.04.2014 0,0146 RON
02.04.2014 0,0145 RON
01.04.2014 0,0145 RON
31.03.2014 0,0145 RON
28.03.2014 0,0144 RON
27.03.2014 0,0143 RON
26.03.2014 0,0143 RON
25.03.2014 0,0143 RON
24.03.2014 0,0143 RON
21.03.2014 0,0144 RON
20.03.2014 0,0144 RON
19.03.2014 0,0145 RON
18.03.2014 0,0144 RON
17.03.2014 0,0144 RON
14.03.2014 0,0144 RON
13.03.2014 0,0144 RON
12.03.2014 0,0144 RON
11.03.2014 0,0144 RON
10.03.2014 0,0145 RON
07.03.2014 0,0145 RON
06.03.2014 0,0145 RON
05.03.2014 0,0146 RON
04.03.2014 0,0145 RON
03.03.2014 0,0144 RON
28.02.2014 0,0145 RON
27.02.2014 0,0145 RON
26.02.2014 0,0146 RON
25.02.2014 0,0146 RON
24.02.2014 0,0145 RON
21.02.2014 0,0145 RON
20.02.2014 0,0144 RON
19.02.2014 0,0144 RON
18.02.2014 0,0145 RON
17.02.2014 0,0145 RON
14.02.2014 0,0145 RON
13.02.2014 0,0144 RON
12.02.2014 0,0145 RON
11.02.2014 0,0144 RON
10.02.2014 0,0144 RON
07.02.2014 0,0146 RON
06.02.2014 0,0145 RON
05.02.2014 0,0145 RON
04.02.2014 0,0143 RON
03.02.2014 0,0144 RON
31.01.2014 0,0145 RON
30.01.2014 0,0145 RON
29.01.2014 0,0147 RON
28.01.2014 0,0149 RON
27.01.2014 0,0148 RON
24.01.2014 0,0148 RON
23.01.2014 0,0149 RON
22.01.2014 0,0150 RON
21.01.2014 0,0150 RON
20.01.2014 0,0151 RON
17.01.2014 0,0151 RON
16.01.2014 0,0151 RON
15.01.2014 0,0151 RON
14.01.2014 0,0151 RON
13.01.2014 0,0152 RON
10.01.2014 0,0152 RON
09.01.2014 0,0151 RON
08.01.2014 0,0150 RON
07.01.2014 0,0149 RON
06.01.2014 0,0150 RON
03.01.2014 0,0150 RON