BNR · ISTORIC
Curs BNR 2014
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2014, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru HUF.
Cursul HUF în 2014
0.0142
0.0000
(-0.18%)
Ultima cotație: 31.12.2014
Minimul anului
0.0140
-0.0009
(-6.10%)
09.09.2014
față de 09.09.2013 (0.0149)
Maximul anului
0.0152
+0.0004
(+2.77%)
13.01.2014
față de 11.01.2013 (0.0148)
Evoluție 2014
min 0.0140 · max 0.0152
Media anuală
0.0144
Prima cotație
03.01.2014
0.0150
Ultima cotație
31.12.2014
0.0142
Variație totală
-0.0008
-5.37%
Cea mai mare creștere
09.01.2014
+0.0001
Cea mai mare scădere
29.01.2014
-0.0002
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2014 (HUF)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului HUF în 2014
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2014
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Sep0.0141
Aug0.0141
Iul0.0142
Cele mai mari medii lunare
Ian0.0149
Mai0.0145
Apr0.0145
Date importante în 2014
Prima cotație (an)03.01.20140.0150
Ultima cotație (an)31.12.20140.0142
Cea mai mare creștere (zi)09.01.2014+0.0001
Cea mai mare scădere (zi)29.01.2014-0.0002
Cea mai mare valoare13.01.20140.0152
Cea mai mică valoare09.09.20140.0140
Curs HUF pe luni în 2014
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0149 | 0,0145 | 0,0152 | 21 |
| Februarie | 0,0145 | 0,0143 | 0,0146 | 20 |
| Martie | 0,0144 | 0,0143 | 0,0146 | 21 |
| Aprilie | 0,0145 | 0,0144 | 0,0147 | 21 |
| Mai | 0,0145 | 0,0144 | 0,0146 | 21 |
| Iunie | 0,0144 | 0,0142 | 0,0145 | 20 |
| Iulie | 0,0142 | 0,0141 | 0,0144 | 23 |
| August | 0,0141 | 0,0140 | 0,0142 | 20 |
| Septembrie | 0,0141 | 0,0140 | 0,0142 | 22 |
| Octombrie | 0,0143 | 0,0142 | 0,0144 | 23 |
| Noiembrie | 0,0144 | 0,0143 | 0,0146 | 20 |
| Decembrie | 0,0143 | 0,0141 | 0,0146 | 20 |
Valori zilnice HUF/RON în 2014
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2014 | 0,0142 RON |
| 30.12.2014 | 0,0142 RON |
| 29.12.2014 | 0,0142 RON |
| 24.12.2014 | 0,0141 RON |
| 23.12.2014 | 0,0143 RON |
| 22.12.2014 | 0,0141 RON |
| 19.12.2014 | 0,0142 RON |
| 18.12.2014 | 0,0142 RON |
| 17.12.2014 | 0,0143 RON |
| 16.12.2014 | 0,0144 RON |
| 15.12.2014 | 0,0146 RON |
| 12.12.2014 | 0,0144 RON |
| 11.12.2014 | 0,0145 RON |
| 10.12.2014 | 0,0145 RON |
| 09.12.2014 | 0,0145 RON |
| 08.12.2014 | 0,0145 RON |
| 05.12.2014 | 0,0144 RON |
| 04.12.2014 | 0,0144 RON |
| 03.12.2014 | 0,0144 RON |
| 02.12.2014 | 0,0145 RON |
| 28.11.2014 | 0,0144 RON |
| 27.11.2014 | 0,0144 RON |
| 26.11.2014 | 0,0144 RON |
| 25.11.2014 | 0,0145 RON |
| 24.11.2014 | 0,0146 RON |
| 21.11.2014 | 0,0146 RON |
| 20.11.2014 | 0,0146 RON |
| 19.11.2014 | 0,0145 RON |
| 18.11.2014 | 0,0145 RON |
| 17.11.2014 | 0,0145 RON |
| 14.11.2014 | 0,0145 RON |
| 13.11.2014 | 0,0145 RON |
| 12.11.2014 | 0,0144 RON |
| 11.11.2014 | 0,0144 RON |
| 10.11.2014 | 0,0143 RON |
| 07.11.2014 | 0,0143 RON |
| 06.11.2014 | 0,0143 RON |
| 05.11.2014 | 0,0143 RON |
| 04.11.2014 | 0,0143 RON |
| 03.11.2014 | 0,0143 RON |
| 31.10.2014 | 0,0144 RON |
| 30.10.2014 | 0,0143 RON |
| 29.10.2014 | 0,0143 RON |
| 28.10.2014 | 0,0143 RON |
| 27.10.2014 | 0,0143 RON |
| 24.10.2014 | 0,0143 RON |
| 23.10.2014 | 0,0144 RON |
| 22.10.2014 | 0,0144 RON |
| 21.10.2014 | 0,0144 RON |
| 20.10.2014 | 0,0144 RON |
| 17.10.2014 | 0,0144 RON |
| 16.10.2014 | 0,0143 RON |
| 15.10.2014 | 0,0144 RON |
| 14.10.2014 | 0,0144 RON |
| 13.10.2014 | 0,0144 RON |
| 10.10.2014 | 0,0144 RON |
| 09.10.2014 | 0,0144 RON |
| 08.10.2014 | 0,0143 RON |
| 07.10.2014 | 0,0143 RON |
| 06.10.2014 | 0,0143 RON |
| 03.10.2014 | 0,0143 RON |
| 02.10.2014 | 0,0142 RON |
| 01.10.2014 | 0,0142 RON |
| 30.09.2014 | 0,0142 RON |
| 29.09.2014 | 0,0141 RON |
| 26.09.2014 | 0,0141 RON |
| 25.09.2014 | 0,0142 RON |
| 24.09.2014 | 0,0142 RON |
| 23.09.2014 | 0,0142 RON |
| 22.09.2014 | 0,0141 RON |
| 19.09.2014 | 0,0142 RON |
| 18.09.2014 | 0,0141 RON |
| 17.09.2014 | 0,0141 RON |
| 16.09.2014 | 0,0141 RON |
| 15.09.2014 | 0,0140 RON |
| 12.09.2014 | 0,0140 RON |
| 11.09.2014 | 0,0141 RON |
| 10.09.2014 | 0,0140 RON |
| 09.09.2014 | 0,0140 RON |
| 08.09.2014 | 0,0141 RON |
| 05.09.2014 | 0,0140 RON |
| 04.09.2014 | 0,0141 RON |
| 03.09.2014 | 0,0140 RON |
| 02.09.2014 | 0,0140 RON |
| 01.09.2014 | 0,0140 RON |
| 29.08.2014 | 0,0140 RON |
| 28.08.2014 | 0,0140 RON |
| 27.08.2014 | 0,0140 RON |
| 26.08.2014 | 0,0140 RON |
| 25.08.2014 | 0,0140 RON |
| 22.08.2014 | 0,0140 RON |
| 21.08.2014 | 0,0141 RON |
| 20.08.2014 | 0,0141 RON |
| 19.08.2014 | 0,0141 RON |
| 18.08.2014 | 0,0141 RON |
| 14.08.2014 | 0,0141 RON |
| 13.08.2014 | 0,0141 RON |
| 12.08.2014 | 0,0141 RON |
| 11.08.2014 | 0,0142 RON |
| 08.08.2014 | 0,0141 RON |
| 07.08.2014 | 0,0141 RON |
| 06.08.2014 | 0,0141 RON |
| 05.08.2014 | 0,0141 RON |
| 04.08.2014 | 0,0141 RON |
| 01.08.2014 | 0,0141 RON |
| 31.07.2014 | 0,0142 RON |
| 30.07.2014 | 0,0142 RON |
| 29.07.2014 | 0,0142 RON |
| 28.07.2014 | 0,0142 RON |
| 25.07.2014 | 0,0143 RON |
| 24.07.2014 | 0,0143 RON |
| 23.07.2014 | 0,0144 RON |
| 22.07.2014 | 0,0144 RON |
| 21.07.2014 | 0,0144 RON |
| 18.07.2014 | 0,0143 RON |
| 17.07.2014 | 0,0143 RON |
| 16.07.2014 | 0,0143 RON |
| 15.07.2014 | 0,0143 RON |
| 14.07.2014 | 0,0143 RON |
| 11.07.2014 | 0,0142 RON |
| 10.07.2014 | 0,0142 RON |
| 09.07.2014 | 0,0142 RON |
| 08.07.2014 | 0,0142 RON |
| 07.07.2014 | 0,0141 RON |
| 04.07.2014 | 0,0141 RON |
| 03.07.2014 | 0,0141 RON |
| 02.07.2014 | 0,0141 RON |
| 01.07.2014 | 0,0141 RON |
| 30.06.2014 | 0,0142 RON |
| 27.06.2014 | 0,0142 RON |
| 26.06.2014 | 0,0143 RON |
| 25.06.2014 | 0,0144 RON |
| 24.06.2014 | 0,0144 RON |
| 23.06.2014 | 0,0144 RON |
| 20.06.2014 | 0,0144 RON |
| 19.06.2014 | 0,0144 RON |
| 18.06.2014 | 0,0143 RON |
| 17.06.2014 | 0,0143 RON |
| 16.06.2014 | 0,0143 RON |
| 13.06.2014 | 0,0143 RON |
| 12.06.2014 | 0,0143 RON |
| 11.06.2014 | 0,0144 RON |
| 10.06.2014 | 0,0144 RON |
| 06.06.2014 | 0,0145 RON |
| 05.06.2014 | 0,0144 RON |
| 04.06.2014 | 0,0144 RON |
| 03.06.2014 | 0,0144 RON |
| 02.06.2014 | 0,0145 RON |
| 30.05.2014 | 0,0145 RON |
| 29.05.2014 | 0,0145 RON |
| 28.05.2014 | 0,0145 RON |
| 27.05.2014 | 0,0145 RON |
| 26.05.2014 | 0,0146 RON |
| 23.05.2014 | 0,0146 RON |
| 22.05.2014 | 0,0146 RON |
| 21.05.2014 | 0,0146 RON |
| 20.05.2014 | 0,0145 RON |
| 19.05.2014 | 0,0145 RON |
| 16.05.2014 | 0,0145 RON |
| 15.05.2014 | 0,0146 RON |
| 14.05.2014 | 0,0146 RON |
| 13.05.2014 | 0,0146 RON |
| 12.05.2014 | 0,0146 RON |
| 09.05.2014 | 0,0146 RON |
| 08.05.2014 | 0,0146 RON |
| 07.05.2014 | 0,0145 RON |
| 06.05.2014 | 0,0145 RON |
| 05.05.2014 | 0,0144 RON |
| 02.05.2014 | 0,0144 RON |
| 30.04.2014 | 0,0145 RON |
| 29.04.2014 | 0,0144 RON |
| 28.04.2014 | 0,0144 RON |
| 25.04.2014 | 0,0144 RON |
| 24.04.2014 | 0,0145 RON |
| 23.04.2014 | 0,0145 RON |
| 22.04.2014 | 0,0145 RON |
| 18.04.2014 | 0,0145 RON |
| 17.04.2014 | 0,0145 RON |
| 16.04.2014 | 0,0145 RON |
| 15.04.2014 | 0,0145 RON |
| 14.04.2014 | 0,0145 RON |
| 11.04.2014 | 0,0146 RON |
| 10.04.2014 | 0,0146 RON |
| 09.04.2014 | 0,0147 RON |
| 08.04.2014 | 0,0146 RON |
| 07.04.2014 | 0,0146 RON |
| 04.04.2014 | 0,0145 RON |
| 03.04.2014 | 0,0146 RON |
| 02.04.2014 | 0,0145 RON |
| 01.04.2014 | 0,0145 RON |
| 31.03.2014 | 0,0145 RON |
| 28.03.2014 | 0,0144 RON |
| 27.03.2014 | 0,0143 RON |
| 26.03.2014 | 0,0143 RON |
| 25.03.2014 | 0,0143 RON |
| 24.03.2014 | 0,0143 RON |
| 21.03.2014 | 0,0144 RON |
| 20.03.2014 | 0,0144 RON |
| 19.03.2014 | 0,0145 RON |
| 18.03.2014 | 0,0144 RON |
| 17.03.2014 | 0,0144 RON |
| 14.03.2014 | 0,0144 RON |
| 13.03.2014 | 0,0144 RON |
| 12.03.2014 | 0,0144 RON |
| 11.03.2014 | 0,0144 RON |
| 10.03.2014 | 0,0145 RON |
| 07.03.2014 | 0,0145 RON |
| 06.03.2014 | 0,0145 RON |
| 05.03.2014 | 0,0146 RON |
| 04.03.2014 | 0,0145 RON |
| 03.03.2014 | 0,0144 RON |
| 28.02.2014 | 0,0145 RON |
| 27.02.2014 | 0,0145 RON |
| 26.02.2014 | 0,0146 RON |
| 25.02.2014 | 0,0146 RON |
| 24.02.2014 | 0,0145 RON |
| 21.02.2014 | 0,0145 RON |
| 20.02.2014 | 0,0144 RON |
| 19.02.2014 | 0,0144 RON |
| 18.02.2014 | 0,0145 RON |
| 17.02.2014 | 0,0145 RON |
| 14.02.2014 | 0,0145 RON |
| 13.02.2014 | 0,0144 RON |
| 12.02.2014 | 0,0145 RON |
| 11.02.2014 | 0,0144 RON |
| 10.02.2014 | 0,0144 RON |
| 07.02.2014 | 0,0146 RON |
| 06.02.2014 | 0,0145 RON |
| 05.02.2014 | 0,0145 RON |
| 04.02.2014 | 0,0143 RON |
| 03.02.2014 | 0,0144 RON |
| 31.01.2014 | 0,0145 RON |
| 30.01.2014 | 0,0145 RON |
| 29.01.2014 | 0,0147 RON |
| 28.01.2014 | 0,0149 RON |
| 27.01.2014 | 0,0148 RON |
| 24.01.2014 | 0,0148 RON |
| 23.01.2014 | 0,0149 RON |
| 22.01.2014 | 0,0150 RON |
| 21.01.2014 | 0,0150 RON |
| 20.01.2014 | 0,0151 RON |
| 17.01.2014 | 0,0151 RON |
| 16.01.2014 | 0,0151 RON |
| 15.01.2014 | 0,0151 RON |
| 14.01.2014 | 0,0151 RON |
| 13.01.2014 | 0,0152 RON |
| 10.01.2014 | 0,0152 RON |
| 09.01.2014 | 0,0151 RON |
| 08.01.2014 | 0,0150 RON |
| 07.01.2014 | 0,0149 RON |
| 06.01.2014 | 0,0150 RON |
| 03.01.2014 | 0,0150 RON |