BNR · ISTORIC

Curs BNR 2016

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2016, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru HUF.

Cursul HUF în 2016 0.0146 0.0000 (-0.22%) Ultima cotație: 30.12.2016
Minimul anului
0.0142 -0.0005 (-3.50%)
29.03.2016 față de 27.03.2015 (0.0147)
Maximul anului
0.0149 +0.0007 (+4.58%)
10.10.2016 față de 09.10.2015 (0.0142)
Evoluție 2016 min 0.0142 · max 0.0149
Media anuală 0.0144
Prima cotație 04.01.2016 0.0143
Ultima cotație 30.12.2016 0.0146
Variație totală +0.0003 +2.14%
Cea mai mare creștere 07.10.2016 +0.0001
Cea mai mare scădere 02.12.2016 -0.0002

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2016 (HUF)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului HUF în 2016

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2016

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Iul0.0143
Mai0.0143
Mar0.0143

Cele mai mari medii lunare

Oct0.0146
Noi0.0146
Dec0.0145

Date importante în 2016

Prima cotație (an)04.01.20160.0143
Ultima cotație (an)30.12.20160.0146
Cea mai mare creștere (zi)07.10.2016+0.0001
Cea mai mare scădere (zi)02.12.2016-0.0002
Cea mai mare valoare10.10.20160.0149
Cea mai mică valoare29.03.20160.0142

Curs HUF pe luni în 2016

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,0144 0,0143 0,0145 20
Februarie 0,0145 0,0144 0,0146 21
Martie 0,0143 0,0142 0,0144 23
Aprilie 0,0144 0,0143 0,0145 21
Mai 0,0143 0,0142 0,0144 21
Iunie 0,0144 0,0142 0,0145 21
Iulie 0,0143 0,0142 0,0143 21
August 0,0144 0,0143 0,0144 22
Septembrie 0,0144 0,0143 0,0145 22
Octombrie 0,0146 0,0144 0,0149 21
Noiembrie 0,0146 0,0145 0,0148 21
Decembrie 0,0145 0,0143 0,0147 20

Valori zilnice HUF/RON în 2016

DataCurs
30.12.2016 0,0146 RON
29.12.2016 0,0147 RON
28.12.2016 0,0147 RON
27.12.2016 0,0147 RON
23.12.2016 0,0146 RON
22.12.2016 0,0146 RON
21.12.2016 0,0146 RON
20.12.2016 0,0145 RON
19.12.2016 0,0145 RON
16.12.2016 0,0145 RON
15.12.2016 0,0144 RON
14.12.2016 0,0143 RON
13.12.2016 0,0143 RON
12.12.2016 0,0144 RON
09.12.2016 0,0143 RON
08.12.2016 0,0143 RON
07.12.2016 0,0144 RON
06.12.2016 0,0143 RON
05.12.2016 0,0144 RON
02.12.2016 0,0144 RON
29.11.2016 0,0145 RON
28.11.2016 0,0145 RON
25.11.2016 0,0146 RON
24.11.2016 0,0145 RON
23.11.2016 0,0146 RON
22.11.2016 0,0146 RON
21.11.2016 0,0146 RON
18.11.2016 0,0146 RON
17.11.2016 0,0146 RON
16.11.2016 0,0146 RON
15.11.2016 0,0146 RON
14.11.2016 0,0146 RON
11.11.2016 0,0146 RON
10.11.2016 0,0147 RON
09.11.2016 0,0148 RON
08.11.2016 0,0147 RON
07.11.2016 0,0147 RON
04.11.2016 0,0147 RON
03.11.2016 0,0146 RON
02.11.2016 0,0146 RON
01.11.2016 0,0146 RON
31.10.2016 0,0146 RON
28.10.2016 0,0145 RON
27.10.2016 0,0145 RON
26.10.2016 0,0145 RON
25.10.2016 0,0146 RON
24.10.2016 0,0146 RON
21.10.2016 0,0146 RON
20.10.2016 0,0147 RON
19.10.2016 0,0147 RON
18.10.2016 0,0147 RON
17.10.2016 0,0147 RON
14.10.2016 0,0147 RON
13.10.2016 0,0147 RON
12.10.2016 0,0147 RON
11.10.2016 0,0147 RON
10.10.2016 0,0149 RON
07.10.2016 0,0148 RON
06.10.2016 0,0147 RON
05.10.2016 0,0146 RON
04.10.2016 0,0145 RON
03.10.2016 0,0144 RON
30.09.2016 0,0144 RON
29.09.2016 0,0145 RON
28.09.2016 0,0145 RON
27.09.2016 0,0145 RON
26.09.2016 0,0145 RON
23.09.2016 0,0145 RON
22.09.2016 0,0145 RON
21.09.2016 0,0144 RON
20.09.2016 0,0144 RON
19.09.2016 0,0145 RON
16.09.2016 0,0144 RON
15.09.2016 0,0143 RON
14.09.2016 0,0144 RON
13.09.2016 0,0143 RON
12.09.2016 0,0143 RON
09.09.2016 0,0144 RON
08.09.2016 0,0144 RON
07.09.2016 0,0144 RON
06.09.2016 0,0144 RON
05.09.2016 0,0144 RON
02.09.2016 0,0144 RON
01.09.2016 0,0144 RON
31.08.2016 0,0144 RON
30.08.2016 0,0144 RON
29.08.2016 0,0144 RON
26.08.2016 0,0144 RON
25.08.2016 0,0144 RON
24.08.2016 0,0144 RON
23.08.2016 0,0144 RON
22.08.2016 0,0144 RON
19.08.2016 0,0144 RON
18.08.2016 0,0144 RON
17.08.2016 0,0144 RON
16.08.2016 0,0144 RON
12.08.2016 0,0144 RON
11.08.2016 0,0144 RON
10.08.2016 0,0144 RON
09.08.2016 0,0144 RON
08.08.2016 0,0143 RON
05.08.2016 0,0143 RON
04.08.2016 0,0143 RON
03.08.2016 0,0143 RON
02.08.2016 0,0143 RON
01.08.2016 0,0143 RON
29.07.2016 0,0143 RON
28.07.2016 0,0143 RON
27.07.2016 0,0142 RON
26.07.2016 0,0143 RON
25.07.2016 0,0142 RON
22.07.2016 0,0142 RON
21.07.2016 0,0142 RON
20.07.2016 0,0142 RON
19.07.2016 0,0142 RON
18.07.2016 0,0142 RON
15.07.2016 0,0142 RON
14.07.2016 0,0143 RON
13.07.2016 0,0143 RON
12.07.2016 0,0143 RON
11.07.2016 0,0143 RON
08.07.2016 0,0143 RON
07.07.2016 0,0143 RON
06.07.2016 0,0143 RON
05.07.2016 0,0142 RON
04.07.2016 0,0143 RON
01.07.2016 0,0143 RON
30.06.2016 0,0143 RON
29.06.2016 0,0142 RON
28.06.2016 0,0143 RON
27.06.2016 0,0142 RON
24.06.2016 0,0143 RON
23.06.2016 0,0144 RON
22.06.2016 0,0144 RON
21.06.2016 0,0145 RON
17.06.2016 0,0144 RON
16.06.2016 0,0144 RON
15.06.2016 0,0144 RON
14.06.2016 0,0144 RON
13.06.2016 0,0145 RON
10.06.2016 0,0145 RON
09.06.2016 0,0145 RON
08.06.2016 0,0145 RON
07.06.2016 0,0145 RON
06.06.2016 0,0145 RON
03.06.2016 0,0145 RON
02.06.2016 0,0144 RON
01.06.2016 0,0144 RON
31.05.2016 0,0144 RON
30.05.2016 0,0143 RON
27.05.2016 0,0143 RON
26.05.2016 0,0144 RON
25.05.2016 0,0143 RON
24.05.2016 0,0143 RON
23.05.2016 0,0143 RON
20.05.2016 0,0142 RON
19.05.2016 0,0142 RON
18.05.2016 0,0142 RON
17.05.2016 0,0142 RON
16.05.2016 0,0142 RON
13.05.2016 0,0143 RON
12.05.2016 0,0143 RON
11.05.2016 0,0143 RON
10.05.2016 0,0142 RON
09.05.2016 0,0143 RON
06.05.2016 0,0144 RON
05.05.2016 0,0144 RON
04.05.2016 0,0144 RON
03.05.2016 0,0144 RON
29.04.2016 0,0144 RON
28.04.2016 0,0144 RON
27.04.2016 0,0143 RON
26.04.2016 0,0143 RON
25.04.2016 0,0144 RON
22.04.2016 0,0144 RON
21.04.2016 0,0144 RON
20.04.2016 0,0145 RON
19.04.2016 0,0144 RON
18.04.2016 0,0144 RON
15.04.2016 0,0144 RON
14.04.2016 0,0144 RON
13.04.2016 0,0144 RON
12.04.2016 0,0144 RON
11.04.2016 0,0143 RON
08.04.2016 0,0143 RON
07.04.2016 0,0143 RON
06.04.2016 0,0143 RON
05.04.2016 0,0143 RON
04.04.2016 0,0143 RON
01.04.2016 0,0143 RON
31.03.2016 0,0142 RON
30.03.2016 0,0142 RON
29.03.2016 0,0142 RON
28.03.2016 0,0142 RON
25.03.2016 0,0142 RON
24.03.2016 0,0142 RON
23.03.2016 0,0143 RON
22.03.2016 0,0144 RON
21.03.2016 0,0144 RON
18.03.2016 0,0144 RON
17.03.2016 0,0144 RON
16.03.2016 0,0144 RON
15.03.2016 0,0144 RON
14.03.2016 0,0144 RON
11.03.2016 0,0144 RON
10.03.2016 0,0144 RON
09.03.2016 0,0144 RON
08.03.2016 0,0144 RON
07.03.2016 0,0144 RON
04.03.2016 0,0144 RON
03.03.2016 0,0144 RON
02.03.2016 0,0144 RON
01.03.2016 0,0144 RON
29.02.2016 0,0144 RON
26.02.2016 0,0144 RON
25.02.2016 0,0144 RON
24.02.2016 0,0144 RON
23.02.2016 0,0146 RON
22.02.2016 0,0145 RON
19.02.2016 0,0144 RON
18.02.2016 0,0144 RON
17.02.2016 0,0144 RON
16.02.2016 0,0144 RON
15.02.2016 0,0145 RON
12.02.2016 0,0144 RON
11.02.2016 0,0144 RON
10.02.2016 0,0144 RON
09.02.2016 0,0144 RON
08.02.2016 0,0144 RON
05.02.2016 0,0145 RON
04.02.2016 0,0145 RON
03.02.2016 0,0145 RON
02.02.2016 0,0145 RON
01.02.2016 0,0146 RON
29.01.2016 0,0145 RON
28.01.2016 0,0145 RON
27.01.2016 0,0144 RON
26.01.2016 0,0145 RON
25.01.2016 0,0145 RON
22.01.2016 0,0145 RON
21.01.2016 0,0144 RON
20.01.2016 0,0144 RON
19.01.2016 0,0144 RON
18.01.2016 0,0144 RON
15.01.2016 0,0144 RON
14.01.2016 0,0144 RON
13.01.2016 0,0143 RON
12.01.2016 0,0143 RON
11.01.2016 0,0143 RON
08.01.2016 0,0143 RON
07.01.2016 0,0143 RON
06.01.2016 0,0144 RON
05.01.2016 0,0144 RON
04.01.2016 0,0143 RON