BNR · ISTORIC
Curs BNR 2016
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2016, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru HUF.
Cursul HUF în 2016
0.0146
0.0000
(-0.22%)
Ultima cotație: 30.12.2016
Minimul anului
0.0142
-0.0005
(-3.50%)
29.03.2016
față de 27.03.2015 (0.0147)
Maximul anului
0.0149
+0.0007
(+4.58%)
10.10.2016
față de 09.10.2015 (0.0142)
Evoluție 2016
min 0.0142 · max 0.0149
Media anuală
0.0144
Prima cotație
04.01.2016
0.0143
Ultima cotație
30.12.2016
0.0146
Variație totală
+0.0003
+2.14%
Cea mai mare creștere
07.10.2016
+0.0001
Cea mai mare scădere
02.12.2016
-0.0002
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2016 (HUF)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului HUF în 2016
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2016
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Iul0.0143
Mai0.0143
Mar0.0143
Cele mai mari medii lunare
Oct0.0146
Noi0.0146
Dec0.0145
Date importante în 2016
Prima cotație (an)04.01.20160.0143
Ultima cotație (an)30.12.20160.0146
Cea mai mare creștere (zi)07.10.2016+0.0001
Cea mai mare scădere (zi)02.12.2016-0.0002
Cea mai mare valoare10.10.20160.0149
Cea mai mică valoare29.03.20160.0142
Curs HUF pe luni în 2016
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0144 | 0,0143 | 0,0145 | 20 |
| Februarie | 0,0145 | 0,0144 | 0,0146 | 21 |
| Martie | 0,0143 | 0,0142 | 0,0144 | 23 |
| Aprilie | 0,0144 | 0,0143 | 0,0145 | 21 |
| Mai | 0,0143 | 0,0142 | 0,0144 | 21 |
| Iunie | 0,0144 | 0,0142 | 0,0145 | 21 |
| Iulie | 0,0143 | 0,0142 | 0,0143 | 21 |
| August | 0,0144 | 0,0143 | 0,0144 | 22 |
| Septembrie | 0,0144 | 0,0143 | 0,0145 | 22 |
| Octombrie | 0,0146 | 0,0144 | 0,0149 | 21 |
| Noiembrie | 0,0146 | 0,0145 | 0,0148 | 21 |
| Decembrie | 0,0145 | 0,0143 | 0,0147 | 20 |
Valori zilnice HUF/RON în 2016
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2016 | 0,0146 RON |
| 29.12.2016 | 0,0147 RON |
| 28.12.2016 | 0,0147 RON |
| 27.12.2016 | 0,0147 RON |
| 23.12.2016 | 0,0146 RON |
| 22.12.2016 | 0,0146 RON |
| 21.12.2016 | 0,0146 RON |
| 20.12.2016 | 0,0145 RON |
| 19.12.2016 | 0,0145 RON |
| 16.12.2016 | 0,0145 RON |
| 15.12.2016 | 0,0144 RON |
| 14.12.2016 | 0,0143 RON |
| 13.12.2016 | 0,0143 RON |
| 12.12.2016 | 0,0144 RON |
| 09.12.2016 | 0,0143 RON |
| 08.12.2016 | 0,0143 RON |
| 07.12.2016 | 0,0144 RON |
| 06.12.2016 | 0,0143 RON |
| 05.12.2016 | 0,0144 RON |
| 02.12.2016 | 0,0144 RON |
| 29.11.2016 | 0,0145 RON |
| 28.11.2016 | 0,0145 RON |
| 25.11.2016 | 0,0146 RON |
| 24.11.2016 | 0,0145 RON |
| 23.11.2016 | 0,0146 RON |
| 22.11.2016 | 0,0146 RON |
| 21.11.2016 | 0,0146 RON |
| 18.11.2016 | 0,0146 RON |
| 17.11.2016 | 0,0146 RON |
| 16.11.2016 | 0,0146 RON |
| 15.11.2016 | 0,0146 RON |
| 14.11.2016 | 0,0146 RON |
| 11.11.2016 | 0,0146 RON |
| 10.11.2016 | 0,0147 RON |
| 09.11.2016 | 0,0148 RON |
| 08.11.2016 | 0,0147 RON |
| 07.11.2016 | 0,0147 RON |
| 04.11.2016 | 0,0147 RON |
| 03.11.2016 | 0,0146 RON |
| 02.11.2016 | 0,0146 RON |
| 01.11.2016 | 0,0146 RON |
| 31.10.2016 | 0,0146 RON |
| 28.10.2016 | 0,0145 RON |
| 27.10.2016 | 0,0145 RON |
| 26.10.2016 | 0,0145 RON |
| 25.10.2016 | 0,0146 RON |
| 24.10.2016 | 0,0146 RON |
| 21.10.2016 | 0,0146 RON |
| 20.10.2016 | 0,0147 RON |
| 19.10.2016 | 0,0147 RON |
| 18.10.2016 | 0,0147 RON |
| 17.10.2016 | 0,0147 RON |
| 14.10.2016 | 0,0147 RON |
| 13.10.2016 | 0,0147 RON |
| 12.10.2016 | 0,0147 RON |
| 11.10.2016 | 0,0147 RON |
| 10.10.2016 | 0,0149 RON |
| 07.10.2016 | 0,0148 RON |
| 06.10.2016 | 0,0147 RON |
| 05.10.2016 | 0,0146 RON |
| 04.10.2016 | 0,0145 RON |
| 03.10.2016 | 0,0144 RON |
| 30.09.2016 | 0,0144 RON |
| 29.09.2016 | 0,0145 RON |
| 28.09.2016 | 0,0145 RON |
| 27.09.2016 | 0,0145 RON |
| 26.09.2016 | 0,0145 RON |
| 23.09.2016 | 0,0145 RON |
| 22.09.2016 | 0,0145 RON |
| 21.09.2016 | 0,0144 RON |
| 20.09.2016 | 0,0144 RON |
| 19.09.2016 | 0,0145 RON |
| 16.09.2016 | 0,0144 RON |
| 15.09.2016 | 0,0143 RON |
| 14.09.2016 | 0,0144 RON |
| 13.09.2016 | 0,0143 RON |
| 12.09.2016 | 0,0143 RON |
| 09.09.2016 | 0,0144 RON |
| 08.09.2016 | 0,0144 RON |
| 07.09.2016 | 0,0144 RON |
| 06.09.2016 | 0,0144 RON |
| 05.09.2016 | 0,0144 RON |
| 02.09.2016 | 0,0144 RON |
| 01.09.2016 | 0,0144 RON |
| 31.08.2016 | 0,0144 RON |
| 30.08.2016 | 0,0144 RON |
| 29.08.2016 | 0,0144 RON |
| 26.08.2016 | 0,0144 RON |
| 25.08.2016 | 0,0144 RON |
| 24.08.2016 | 0,0144 RON |
| 23.08.2016 | 0,0144 RON |
| 22.08.2016 | 0,0144 RON |
| 19.08.2016 | 0,0144 RON |
| 18.08.2016 | 0,0144 RON |
| 17.08.2016 | 0,0144 RON |
| 16.08.2016 | 0,0144 RON |
| 12.08.2016 | 0,0144 RON |
| 11.08.2016 | 0,0144 RON |
| 10.08.2016 | 0,0144 RON |
| 09.08.2016 | 0,0144 RON |
| 08.08.2016 | 0,0143 RON |
| 05.08.2016 | 0,0143 RON |
| 04.08.2016 | 0,0143 RON |
| 03.08.2016 | 0,0143 RON |
| 02.08.2016 | 0,0143 RON |
| 01.08.2016 | 0,0143 RON |
| 29.07.2016 | 0,0143 RON |
| 28.07.2016 | 0,0143 RON |
| 27.07.2016 | 0,0142 RON |
| 26.07.2016 | 0,0143 RON |
| 25.07.2016 | 0,0142 RON |
| 22.07.2016 | 0,0142 RON |
| 21.07.2016 | 0,0142 RON |
| 20.07.2016 | 0,0142 RON |
| 19.07.2016 | 0,0142 RON |
| 18.07.2016 | 0,0142 RON |
| 15.07.2016 | 0,0142 RON |
| 14.07.2016 | 0,0143 RON |
| 13.07.2016 | 0,0143 RON |
| 12.07.2016 | 0,0143 RON |
| 11.07.2016 | 0,0143 RON |
| 08.07.2016 | 0,0143 RON |
| 07.07.2016 | 0,0143 RON |
| 06.07.2016 | 0,0143 RON |
| 05.07.2016 | 0,0142 RON |
| 04.07.2016 | 0,0143 RON |
| 01.07.2016 | 0,0143 RON |
| 30.06.2016 | 0,0143 RON |
| 29.06.2016 | 0,0142 RON |
| 28.06.2016 | 0,0143 RON |
| 27.06.2016 | 0,0142 RON |
| 24.06.2016 | 0,0143 RON |
| 23.06.2016 | 0,0144 RON |
| 22.06.2016 | 0,0144 RON |
| 21.06.2016 | 0,0145 RON |
| 17.06.2016 | 0,0144 RON |
| 16.06.2016 | 0,0144 RON |
| 15.06.2016 | 0,0144 RON |
| 14.06.2016 | 0,0144 RON |
| 13.06.2016 | 0,0145 RON |
| 10.06.2016 | 0,0145 RON |
| 09.06.2016 | 0,0145 RON |
| 08.06.2016 | 0,0145 RON |
| 07.06.2016 | 0,0145 RON |
| 06.06.2016 | 0,0145 RON |
| 03.06.2016 | 0,0145 RON |
| 02.06.2016 | 0,0144 RON |
| 01.06.2016 | 0,0144 RON |
| 31.05.2016 | 0,0144 RON |
| 30.05.2016 | 0,0143 RON |
| 27.05.2016 | 0,0143 RON |
| 26.05.2016 | 0,0144 RON |
| 25.05.2016 | 0,0143 RON |
| 24.05.2016 | 0,0143 RON |
| 23.05.2016 | 0,0143 RON |
| 20.05.2016 | 0,0142 RON |
| 19.05.2016 | 0,0142 RON |
| 18.05.2016 | 0,0142 RON |
| 17.05.2016 | 0,0142 RON |
| 16.05.2016 | 0,0142 RON |
| 13.05.2016 | 0,0143 RON |
| 12.05.2016 | 0,0143 RON |
| 11.05.2016 | 0,0143 RON |
| 10.05.2016 | 0,0142 RON |
| 09.05.2016 | 0,0143 RON |
| 06.05.2016 | 0,0144 RON |
| 05.05.2016 | 0,0144 RON |
| 04.05.2016 | 0,0144 RON |
| 03.05.2016 | 0,0144 RON |
| 29.04.2016 | 0,0144 RON |
| 28.04.2016 | 0,0144 RON |
| 27.04.2016 | 0,0143 RON |
| 26.04.2016 | 0,0143 RON |
| 25.04.2016 | 0,0144 RON |
| 22.04.2016 | 0,0144 RON |
| 21.04.2016 | 0,0144 RON |
| 20.04.2016 | 0,0145 RON |
| 19.04.2016 | 0,0144 RON |
| 18.04.2016 | 0,0144 RON |
| 15.04.2016 | 0,0144 RON |
| 14.04.2016 | 0,0144 RON |
| 13.04.2016 | 0,0144 RON |
| 12.04.2016 | 0,0144 RON |
| 11.04.2016 | 0,0143 RON |
| 08.04.2016 | 0,0143 RON |
| 07.04.2016 | 0,0143 RON |
| 06.04.2016 | 0,0143 RON |
| 05.04.2016 | 0,0143 RON |
| 04.04.2016 | 0,0143 RON |
| 01.04.2016 | 0,0143 RON |
| 31.03.2016 | 0,0142 RON |
| 30.03.2016 | 0,0142 RON |
| 29.03.2016 | 0,0142 RON |
| 28.03.2016 | 0,0142 RON |
| 25.03.2016 | 0,0142 RON |
| 24.03.2016 | 0,0142 RON |
| 23.03.2016 | 0,0143 RON |
| 22.03.2016 | 0,0144 RON |
| 21.03.2016 | 0,0144 RON |
| 18.03.2016 | 0,0144 RON |
| 17.03.2016 | 0,0144 RON |
| 16.03.2016 | 0,0144 RON |
| 15.03.2016 | 0,0144 RON |
| 14.03.2016 | 0,0144 RON |
| 11.03.2016 | 0,0144 RON |
| 10.03.2016 | 0,0144 RON |
| 09.03.2016 | 0,0144 RON |
| 08.03.2016 | 0,0144 RON |
| 07.03.2016 | 0,0144 RON |
| 04.03.2016 | 0,0144 RON |
| 03.03.2016 | 0,0144 RON |
| 02.03.2016 | 0,0144 RON |
| 01.03.2016 | 0,0144 RON |
| 29.02.2016 | 0,0144 RON |
| 26.02.2016 | 0,0144 RON |
| 25.02.2016 | 0,0144 RON |
| 24.02.2016 | 0,0144 RON |
| 23.02.2016 | 0,0146 RON |
| 22.02.2016 | 0,0145 RON |
| 19.02.2016 | 0,0144 RON |
| 18.02.2016 | 0,0144 RON |
| 17.02.2016 | 0,0144 RON |
| 16.02.2016 | 0,0144 RON |
| 15.02.2016 | 0,0145 RON |
| 12.02.2016 | 0,0144 RON |
| 11.02.2016 | 0,0144 RON |
| 10.02.2016 | 0,0144 RON |
| 09.02.2016 | 0,0144 RON |
| 08.02.2016 | 0,0144 RON |
| 05.02.2016 | 0,0145 RON |
| 04.02.2016 | 0,0145 RON |
| 03.02.2016 | 0,0145 RON |
| 02.02.2016 | 0,0145 RON |
| 01.02.2016 | 0,0146 RON |
| 29.01.2016 | 0,0145 RON |
| 28.01.2016 | 0,0145 RON |
| 27.01.2016 | 0,0144 RON |
| 26.01.2016 | 0,0145 RON |
| 25.01.2016 | 0,0145 RON |
| 22.01.2016 | 0,0145 RON |
| 21.01.2016 | 0,0144 RON |
| 20.01.2016 | 0,0144 RON |
| 19.01.2016 | 0,0144 RON |
| 18.01.2016 | 0,0144 RON |
| 15.01.2016 | 0,0144 RON |
| 14.01.2016 | 0,0144 RON |
| 13.01.2016 | 0,0143 RON |
| 12.01.2016 | 0,0143 RON |
| 11.01.2016 | 0,0143 RON |
| 08.01.2016 | 0,0143 RON |
| 07.01.2016 | 0,0143 RON |
| 06.01.2016 | 0,0144 RON |
| 05.01.2016 | 0,0144 RON |
| 04.01.2016 | 0,0143 RON |