BNR · ISTORIC
Curs BNR 2015
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2015, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru HUF.
Cursul HUF în 2015
0.0143
-0.0001
(-0.79%)
Ultima cotație: 31.12.2015
Minimul anului
0.0138
-0.0012
(-8.27%)
15.01.2015
față de 15.01.2014 (0.0151)
Maximul anului
0.0149
+0.0004
(+2.81%)
15.04.2015
față de 15.04.2014 (0.0145)
Evoluție 2015
min 0.0138 · max 0.0149
Media anuală
0.0143
Prima cotație
05.01.2015
0.0141
Ultima cotație
31.12.2015
0.0143
Variație totală
+0.0003
+1.92%
Cea mai mare creștere
16.01.2015
+0.0002
Cea mai mare scădere
16.04.2015
-0.0002
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2015 (HUF)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului HUF în 2015
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2015
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Sep0.0141
Ian0.0142
Aug0.0142
Cele mai mari medii lunare
Apr0.0147
Mar0.0146
Mai0.0145
Date importante în 2015
Prima cotație (an)05.01.20150.0141
Ultima cotație (an)31.12.20150.0143
Cea mai mare creștere (zi)16.01.2015+0.0002
Cea mai mare scădere (zi)16.04.2015-0.0002
Cea mai mare valoare15.04.20150.0149
Cea mai mică valoare15.01.20150.0138
Curs HUF pe luni în 2015
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0142 | 0,0138 | 0,0144 | 20 |
| Februarie | 0,0144 | 0,0142 | 0,0146 | 20 |
| Martie | 0,0146 | 0,0145 | 0,0147 | 22 |
| Aprilie | 0,0147 | 0,0146 | 0,0149 | 21 |
| Mai | 0,0145 | 0,0144 | 0,0147 | 20 |
| Iunie | 0,0143 | 0,0141 | 0,0145 | 21 |
| Iulie | 0,0142 | 0,0141 | 0,0143 | 23 |
| August | 0,0142 | 0,0141 | 0,0143 | 21 |
| Septembrie | 0,0141 | 0,0140 | 0,0143 | 22 |
| Octombrie | 0,0142 | 0,0141 | 0,0143 | 22 |
| Noiembrie | 0,0142 | 0,0141 | 0,0144 | 20 |
| Decembrie | 0,0143 | 0,0142 | 0,0145 | 21 |
Valori zilnice HUF/RON în 2015
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2015 | 0,0143 RON |
| 30.12.2015 | 0,0145 RON |
| 29.12.2015 | 0,0144 RON |
| 28.12.2015 | 0,0144 RON |
| 24.12.2015 | 0,0143 RON |
| 23.12.2015 | 0,0144 RON |
| 22.12.2015 | 0,0144 RON |
| 21.12.2015 | 0,0144 RON |
| 18.12.2015 | 0,0143 RON |
| 17.12.2015 | 0,0143 RON |
| 16.12.2015 | 0,0143 RON |
| 15.12.2015 | 0,0142 RON |
| 14.12.2015 | 0,0142 RON |
| 11.12.2015 | 0,0143 RON |
| 10.12.2015 | 0,0142 RON |
| 09.12.2015 | 0,0143 RON |
| 08.12.2015 | 0,0143 RON |
| 07.12.2015 | 0,0144 RON |
| 04.12.2015 | 0,0143 RON |
| 03.12.2015 | 0,0144 RON |
| 02.12.2015 | 0,0143 RON |
| 27.11.2015 | 0,0143 RON |
| 26.11.2015 | 0,0142 RON |
| 25.11.2015 | 0,0143 RON |
| 24.11.2015 | 0,0143 RON |
| 23.11.2015 | 0,0143 RON |
| 20.11.2015 | 0,0144 RON |
| 19.11.2015 | 0,0143 RON |
| 18.11.2015 | 0,0143 RON |
| 17.11.2015 | 0,0142 RON |
| 16.11.2015 | 0,0142 RON |
| 13.11.2015 | 0,0142 RON |
| 12.11.2015 | 0,0142 RON |
| 11.11.2015 | 0,0142 RON |
| 10.11.2015 | 0,0142 RON |
| 09.11.2015 | 0,0142 RON |
| 06.11.2015 | 0,0142 RON |
| 05.11.2015 | 0,0141 RON |
| 04.11.2015 | 0,0141 RON |
| 03.11.2015 | 0,0141 RON |
| 02.11.2015 | 0,0142 RON |
| 30.10.2015 | 0,0143 RON |
| 29.10.2015 | 0,0142 RON |
| 28.10.2015 | 0,0142 RON |
| 27.10.2015 | 0,0142 RON |
| 26.10.2015 | 0,0143 RON |
| 23.10.2015 | 0,0143 RON |
| 22.10.2015 | 0,0142 RON |
| 21.10.2015 | 0,0142 RON |
| 20.10.2015 | 0,0142 RON |
| 19.10.2015 | 0,0143 RON |
| 16.10.2015 | 0,0143 RON |
| 15.10.2015 | 0,0143 RON |
| 14.10.2015 | 0,0142 RON |
| 13.10.2015 | 0,0142 RON |
| 12.10.2015 | 0,0142 RON |
| 09.10.2015 | 0,0142 RON |
| 08.10.2015 | 0,0141 RON |
| 07.10.2015 | 0,0142 RON |
| 06.10.2015 | 0,0141 RON |
| 05.10.2015 | 0,0142 RON |
| 02.10.2015 | 0,0141 RON |
| 01.10.2015 | 0,0141 RON |
| 30.09.2015 | 0,0141 RON |
| 29.09.2015 | 0,0141 RON |
| 28.09.2015 | 0,0140 RON |
| 25.09.2015 | 0,0140 RON |
| 24.09.2015 | 0,0141 RON |
| 23.09.2015 | 0,0142 RON |
| 22.09.2015 | 0,0143 RON |
| 21.09.2015 | 0,0143 RON |
| 18.09.2015 | 0,0143 RON |
| 17.09.2015 | 0,0142 RON |
| 16.09.2015 | 0,0142 RON |
| 15.09.2015 | 0,0141 RON |
| 14.09.2015 | 0,0141 RON |
| 11.09.2015 | 0,0140 RON |
| 10.09.2015 | 0,0141 RON |
| 09.09.2015 | 0,0141 RON |
| 08.09.2015 | 0,0141 RON |
| 07.09.2015 | 0,0141 RON |
| 04.09.2015 | 0,0141 RON |
| 03.09.2015 | 0,0141 RON |
| 02.09.2015 | 0,0141 RON |
| 01.09.2015 | 0,0141 RON |
| 31.08.2015 | 0,0141 RON |
| 28.08.2015 | 0,0141 RON |
| 27.08.2015 | 0,0141 RON |
| 26.08.2015 | 0,0141 RON |
| 25.08.2015 | 0,0142 RON |
| 24.08.2015 | 0,0141 RON |
| 21.08.2015 | 0,0142 RON |
| 20.08.2015 | 0,0142 RON |
| 19.08.2015 | 0,0143 RON |
| 18.08.2015 | 0,0143 RON |
| 17.08.2015 | 0,0143 RON |
| 14.08.2015 | 0,0143 RON |
| 13.08.2015 | 0,0142 RON |
| 12.08.2015 | 0,0142 RON |
| 11.08.2015 | 0,0142 RON |
| 10.08.2015 | 0,0142 RON |
| 07.08.2015 | 0,0142 RON |
| 06.08.2015 | 0,0142 RON |
| 05.08.2015 | 0,0142 RON |
| 04.08.2015 | 0,0143 RON |
| 03.08.2015 | 0,0143 RON |
| 31.07.2015 | 0,0143 RON |
| 30.07.2015 | 0,0143 RON |
| 29.07.2015 | 0,0143 RON |
| 28.07.2015 | 0,0143 RON |
| 27.07.2015 | 0,0142 RON |
| 24.07.2015 | 0,0142 RON |
| 23.07.2015 | 0,0143 RON |
| 22.07.2015 | 0,0143 RON |
| 21.07.2015 | 0,0143 RON |
| 20.07.2015 | 0,0143 RON |
| 17.07.2015 | 0,0143 RON |
| 16.07.2015 | 0,0143 RON |
| 15.07.2015 | 0,0142 RON |
| 14.07.2015 | 0,0142 RON |
| 13.07.2015 | 0,0143 RON |
| 10.07.2015 | 0,0142 RON |
| 09.07.2015 | 0,0142 RON |
| 08.07.2015 | 0,0141 RON |
| 07.07.2015 | 0,0142 RON |
| 06.07.2015 | 0,0142 RON |
| 03.07.2015 | 0,0142 RON |
| 02.07.2015 | 0,0142 RON |
| 01.07.2015 | 0,0142 RON |
| 30.06.2015 | 0,0142 RON |
| 29.06.2015 | 0,0143 RON |
| 26.06.2015 | 0,0143 RON |
| 25.06.2015 | 0,0143 RON |
| 24.06.2015 | 0,0144 RON |
| 23.06.2015 | 0,0145 RON |
| 22.06.2015 | 0,0144 RON |
| 19.06.2015 | 0,0144 RON |
| 18.06.2015 | 0,0144 RON |
| 17.06.2015 | 0,0144 RON |
| 16.06.2015 | 0,0144 RON |
| 15.06.2015 | 0,0143 RON |
| 12.06.2015 | 0,0143 RON |
| 11.06.2015 | 0,0143 RON |
| 10.06.2015 | 0,0143 RON |
| 09.06.2015 | 0,0143 RON |
| 08.06.2015 | 0,0142 RON |
| 05.06.2015 | 0,0143 RON |
| 04.06.2015 | 0,0141 RON |
| 03.06.2015 | 0,0142 RON |
| 02.06.2015 | 0,0144 RON |
| 29.05.2015 | 0,0144 RON |
| 28.05.2015 | 0,0144 RON |
| 27.05.2015 | 0,0144 RON |
| 26.05.2015 | 0,0144 RON |
| 25.05.2015 | 0,0145 RON |
| 22.05.2015 | 0,0145 RON |
| 21.05.2015 | 0,0145 RON |
| 20.05.2015 | 0,0145 RON |
| 19.05.2015 | 0,0145 RON |
| 18.05.2015 | 0,0145 RON |
| 15.05.2015 | 0,0145 RON |
| 14.05.2015 | 0,0145 RON |
| 13.05.2015 | 0,0146 RON |
| 12.05.2015 | 0,0145 RON |
| 11.05.2015 | 0,0146 RON |
| 08.05.2015 | 0,0146 RON |
| 07.05.2015 | 0,0145 RON |
| 06.05.2015 | 0,0146 RON |
| 05.05.2015 | 0,0147 RON |
| 04.05.2015 | 0,0146 RON |
| 30.04.2015 | 0,0146 RON |
| 29.04.2015 | 0,0146 RON |
| 28.04.2015 | 0,0147 RON |
| 27.04.2015 | 0,0146 RON |
| 24.04.2015 | 0,0147 RON |
| 23.04.2015 | 0,0147 RON |
| 22.04.2015 | 0,0148 RON |
| 21.04.2015 | 0,0149 RON |
| 20.04.2015 | 0,0147 RON |
| 17.04.2015 | 0,0147 RON |
| 16.04.2015 | 0,0147 RON |
| 15.04.2015 | 0,0149 RON |
| 14.04.2015 | 0,0149 RON |
| 10.04.2015 | 0,0148 RON |
| 09.04.2015 | 0,0148 RON |
| 08.04.2015 | 0,0148 RON |
| 07.04.2015 | 0,0148 RON |
| 06.04.2015 | 0,0148 RON |
| 03.04.2015 | 0,0147 RON |
| 02.04.2015 | 0,0148 RON |
| 01.04.2015 | 0,0148 RON |
| 31.03.2015 | 0,0147 RON |
| 30.03.2015 | 0,0147 RON |
| 27.03.2015 | 0,0147 RON |
| 26.03.2015 | 0,0147 RON |
| 25.03.2015 | 0,0147 RON |
| 24.03.2015 | 0,0145 RON |
| 23.03.2015 | 0,0146 RON |
| 20.03.2015 | 0,0146 RON |
| 19.03.2015 | 0,0146 RON |
| 18.03.2015 | 0,0146 RON |
| 17.03.2015 | 0,0146 RON |
| 16.03.2015 | 0,0146 RON |
| 13.03.2015 | 0,0145 RON |
| 12.03.2015 | 0,0146 RON |
| 11.03.2015 | 0,0145 RON |
| 10.03.2015 | 0,0145 RON |
| 09.03.2015 | 0,0146 RON |
| 06.03.2015 | 0,0146 RON |
| 05.03.2015 | 0,0146 RON |
| 04.03.2015 | 0,0145 RON |
| 03.03.2015 | 0,0146 RON |
| 02.03.2015 | 0,0146 RON |
| 27.02.2015 | 0,0146 RON |
| 26.02.2015 | 0,0146 RON |
| 25.02.2015 | 0,0145 RON |
| 24.02.2015 | 0,0146 RON |
| 23.02.2015 | 0,0146 RON |
| 20.02.2015 | 0,0146 RON |
| 19.02.2015 | 0,0145 RON |
| 18.02.2015 | 0,0145 RON |
| 17.02.2015 | 0,0145 RON |
| 16.02.2015 | 0,0145 RON |
| 13.02.2015 | 0,0145 RON |
| 12.02.2015 | 0,0144 RON |
| 11.02.2015 | 0,0143 RON |
| 10.02.2015 | 0,0143 RON |
| 09.02.2015 | 0,0144 RON |
| 06.02.2015 | 0,0144 RON |
| 05.02.2015 | 0,0143 RON |
| 04.02.2015 | 0,0143 RON |
| 03.02.2015 | 0,0142 RON |
| 02.02.2015 | 0,0142 RON |
| 30.01.2015 | 0,0142 RON |
| 29.01.2015 | 0,0142 RON |
| 28.01.2015 | 0,0143 RON |
| 27.01.2015 | 0,0143 RON |
| 26.01.2015 | 0,0144 RON |
| 23.01.2015 | 0,0144 RON |
| 22.01.2015 | 0,0143 RON |
| 21.01.2015 | 0,0143 RON |
| 20.01.2015 | 0,0142 RON |
| 19.01.2015 | 0,0141 RON |
| 16.01.2015 | 0,0141 RON |
| 15.01.2015 | 0,0138 RON |
| 14.01.2015 | 0,0141 RON |
| 13.01.2015 | 0,0141 RON |
| 12.01.2015 | 0,0141 RON |
| 09.01.2015 | 0,0141 RON |
| 08.01.2015 | 0,0141 RON |
| 07.01.2015 | 0,0141 RON |
| 06.01.2015 | 0,0141 RON |
| 05.01.2015 | 0,0141 RON |