BNR · ISTORIC

Curs BNR 2023

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2023, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru HUF.

Cursul HUF în 2023 0.0130 0.0000 (-0.15%) Ultima cotație: 29.12.2023
Minimul anului
0.0122 -0.0012 (-9.19%)
03.01.2023 față de 03.01.2022 (0.0135)
Maximul anului
0.0135 +0.0010 (+8.43%)
12.06.2023 față de 10.06.2022 (0.0124)
Evoluție 2023 min 0.0122 · max 0.0135
Media anuală 0.0130
Prima cotație 03.01.2023 0.0122
Ultima cotație 29.12.2023 0.0130
Variație totală +0.0008 +6.36%
Cea mai mare creștere 21.03.2023 +0.0003
Cea mai mare scădere 19.04.2023 -0.0002

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2023 (HUF)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului HUF în 2023

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2023

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Ian0.0124
Feb0.0128
Mar0.0128

Cele mai mari medii lunare

Iun0.0134
Mai0.0133
Apr0.0131

Date importante în 2023

Prima cotație (an)03.01.20230.0122
Ultima cotație (an)29.12.20230.0130
Cea mai mare creștere (zi)21.03.2023+0.0003
Cea mai mare scădere (zi)19.04.2023-0.0002
Cea mai mare valoare12.06.20230.0135
Cea mai mică valoare03.01.20230.0122

Curs HUF pe luni în 2023

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,0124 0,0122 0,0126 20
Februarie 0,0128 0,0125 0,0130 20
Martie 0,0128 0,0123 0,0131 23
Aprilie 0,0131 0,0130 0,0133 18
Mai 0,0133 0,0132 0,0134 22
Iunie 0,0134 0,0132 0,0135 20
Iulie 0,0130 0,0128 0,0132 21
August 0,0128 0,0126 0,0130 22
Septembrie 0,0128 0,0126 0,0130 21
Octombrie 0,0129 0,0128 0,0130 22
Noiembrie 0,0131 0,0130 0,0132 21
Decembrie 0,0130 0,0129 0,0131 18

Valori zilnice HUF/RON în 2023

DataCurs
29.12.2023 0,0130 RON
28.12.2023 0,0130 RON
27.12.2023 0,0130 RON
22.12.2023 0,0130 RON
21.12.2023 0,0130 RON
20.12.2023 0,0129 RON
19.12.2023 0,0130 RON
18.12.2023 0,0129 RON
15.12.2023 0,0130 RON
14.12.2023 0,0131 RON
13.12.2023 0,0130 RON
12.12.2023 0,0130 RON
11.12.2023 0,0130 RON
08.12.2023 0,0130 RON
07.12.2023 0,0131 RON
06.12.2023 0,0131 RON
05.12.2023 0,0131 RON
04.12.2023 0,0131 RON
29.11.2023 0,0132 RON
28.11.2023 0,0131 RON
27.11.2023 0,0131 RON
24.11.2023 0,0131 RON
23.11.2023 0,0131 RON
22.11.2023 0,0131 RON
21.11.2023 0,0131 RON
20.11.2023 0,0131 RON
17.11.2023 0,0132 RON
16.11.2023 0,0132 RON
15.11.2023 0,0132 RON
14.11.2023 0,0132 RON
13.11.2023 0,0132 RON
10.11.2023 0,0132 RON
09.11.2023 0,0131 RON
08.11.2023 0,0131 RON
07.11.2023 0,0131 RON
06.11.2023 0,0131 RON
03.11.2023 0,0131 RON
02.11.2023 0,0130 RON
01.11.2023 0,0130 RON
31.10.2023 0,0130 RON
30.10.2023 0,0130 RON
27.10.2023 0,0130 RON
26.10.2023 0,0129 RON
25.10.2023 0,0129 RON
24.10.2023 0,0130 RON
23.10.2023 0,0130 RON
20.10.2023 0,0130 RON
19.10.2023 0,0129 RON
18.10.2023 0,0129 RON
17.10.2023 0,0129 RON
16.10.2023 0,0128 RON
13.10.2023 0,0128 RON
12.10.2023 0,0129 RON
11.10.2023 0,0128 RON
10.10.2023 0,0128 RON
09.10.2023 0,0128 RON
06.10.2023 0,0128 RON
05.10.2023 0,0128 RON
04.10.2023 0,0128 RON
03.10.2023 0,0129 RON
02.10.2023 0,0128 RON
29.09.2023 0,0127 RON
28.09.2023 0,0126 RON
27.09.2023 0,0128 RON
26.09.2023 0,0128 RON
25.09.2023 0,0127 RON
22.09.2023 0,0128 RON
21.09.2023 0,0128 RON
20.09.2023 0,0130 RON
19.09.2023 0,0130 RON
18.09.2023 0,0129 RON
15.09.2023 0,0129 RON
14.09.2023 0,0129 RON
13.09.2023 0,0129 RON
12.09.2023 0,0129 RON
11.09.2023 0,0129 RON
08.09.2023 0,0129 RON
07.09.2023 0,0127 RON
06.09.2023 0,0128 RON
05.09.2023 0,0129 RON
04.09.2023 0,0129 RON
01.09.2023 0,0128 RON
31.08.2023 0,0130 RON
30.08.2023 0,0130 RON
29.08.2023 0,0129 RON
28.08.2023 0,0129 RON
25.08.2023 0,0129 RON
24.08.2023 0,0129 RON
23.08.2023 0,0129 RON
22.08.2023 0,0129 RON
21.08.2023 0,0129 RON
18.08.2023 0,0129 RON
17.08.2023 0,0128 RON
16.08.2023 0,0128 RON
14.08.2023 0,0129 RON
11.08.2023 0,0129 RON
10.08.2023 0,0128 RON
09.08.2023 0,0128 RON
08.08.2023 0,0128 RON
07.08.2023 0,0127 RON
04.08.2023 0,0127 RON
03.08.2023 0,0126 RON
02.08.2023 0,0127 RON
01.08.2023 0,0127 RON
31.07.2023 0,0128 RON
28.07.2023 0,0129 RON
27.07.2023 0,0130 RON
26.07.2023 0,0129 RON
25.07.2023 0,0130 RON
24.07.2023 0,0130 RON
21.07.2023 0,0130 RON
20.07.2023 0,0131 RON
19.07.2023 0,0132 RON
18.07.2023 0,0132 RON
17.07.2023 0,0132 RON
14.07.2023 0,0132 RON
13.07.2023 0,0132 RON
12.07.2023 0,0131 RON
11.07.2023 0,0130 RON
10.07.2023 0,0129 RON
07.07.2023 0,0128 RON
06.07.2023 0,0129 RON
05.07.2023 0,0131 RON
04.07.2023 0,0132 RON
03.07.2023 0,0132 RON
30.06.2023 0,0134 RON
29.06.2023 0,0134 RON
28.06.2023 0,0134 RON
27.06.2023 0,0135 RON
26.06.2023 0,0134 RON
23.06.2023 0,0134 RON
22.06.2023 0,0134 RON
21.06.2023 0,0134 RON
20.06.2023 0,0133 RON
19.06.2023 0,0132 RON
16.06.2023 0,0132 RON
15.06.2023 0,0133 RON
14.06.2023 0,0134 RON
13.06.2023 0,0134 RON
12.06.2023 0,0135 RON
09.06.2023 0,0134 RON
08.06.2023 0,0134 RON
07.06.2023 0,0134 RON
06.06.2023 0,0134 RON
02.06.2023 0,0134 RON
31.05.2023 0,0134 RON
30.05.2023 0,0134 RON
29.05.2023 0,0133 RON
26.05.2023 0,0133 RON
25.05.2023 0,0133 RON
24.05.2023 0,0133 RON
23.05.2023 0,0132 RON
22.05.2023 0,0133 RON
19.05.2023 0,0132 RON
18.05.2023 0,0133 RON
17.05.2023 0,0134 RON
16.05.2023 0,0134 RON
15.05.2023 0,0134 RON
12.05.2023 0,0133 RON
11.05.2023 0,0133 RON
10.05.2023 0,0133 RON
09.05.2023 0,0132 RON
08.05.2023 0,0132 RON
05.05.2023 0,0132 RON
04.05.2023 0,0132 RON
03.05.2023 0,0132 RON
02.05.2023 0,0132 RON
28.04.2023 0,0132 RON
27.04.2023 0,0132 RON
26.04.2023 0,0132 RON
25.04.2023 0,0131 RON
24.04.2023 0,0131 RON
21.04.2023 0,0131 RON
20.04.2023 0,0130 RON
19.04.2023 0,0131 RON
18.04.2023 0,0133 RON
13.04.2023 0,0132 RON
12.04.2023 0,0131 RON
11.04.2023 0,0131 RON
10.04.2023 0,0131 RON
07.04.2023 0,0131 RON
06.04.2023 0,0131 RON
05.04.2023 0,0131 RON
04.04.2023 0,0131 RON
03.04.2023 0,0130 RON
31.03.2023 0,0130 RON
30.03.2023 0,0130 RON
29.03.2023 0,0130 RON
28.03.2023 0,0129 RON
27.03.2023 0,0128 RON
24.03.2023 0,0127 RON
23.03.2023 0,0128 RON
22.03.2023 0,0127 RON
21.03.2023 0,0126 RON
20.03.2023 0,0123 RON
17.03.2023 0,0124 RON
16.03.2023 0,0124 RON
15.03.2023 0,0125 RON
14.03.2023 0,0125 RON
13.03.2023 0,0127 RON
10.03.2023 0,0128 RON
09.03.2023 0,0130 RON
08.03.2023 0,0129 RON
07.03.2023 0,0130 RON
06.03.2023 0,0130 RON
03.03.2023 0,0130 RON
02.03.2023 0,0131 RON
01.03.2023 0,0131 RON
28.02.2023 0,0130 RON
27.02.2023 0,0129 RON
24.02.2023 0,0129 RON
23.02.2023 0,0129 RON
22.02.2023 0,0128 RON
21.02.2023 0,0128 RON
20.02.2023 0,0129 RON
17.02.2023 0,0127 RON
16.02.2023 0,0128 RON
15.02.2023 0,0129 RON
14.02.2023 0,0128 RON
13.02.2023 0,0127 RON
10.02.2023 0,0126 RON
09.02.2023 0,0127 RON
08.02.2023 0,0126 RON
07.02.2023 0,0125 RON
06.02.2023 0,0126 RON
03.02.2023 0,0127 RON
02.02.2023 0,0126 RON
01.02.2023 0,0126 RON
31.01.2023 0,0126 RON
30.01.2023 0,0125 RON
27.01.2023 0,0126 RON
26.01.2023 0,0126 RON
25.01.2023 0,0126 RON
23.01.2023 0,0125 RON
20.01.2023 0,0125 RON
19.01.2023 0,0125 RON
18.01.2023 0,0125 RON
17.01.2023 0,0124 RON
16.01.2023 0,0124 RON
13.01.2023 0,0125 RON
12.01.2023 0,0124 RON
11.01.2023 0,0123 RON
10.01.2023 0,0124 RON
09.01.2023 0,0124 RON
06.01.2023 0,0124 RON
05.01.2023 0,0125 RON
04.01.2023 0,0124 RON
03.01.2023 0,0122 RON