BNR · ISTORIC
Curs BNR 2023
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2023, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru HUF.
Cursul HUF în 2023
0.0130
0.0000
(-0.15%)
Ultima cotație: 29.12.2023
Minimul anului
0.0122
-0.0012
(-9.19%)
03.01.2023
față de 03.01.2022 (0.0135)
Maximul anului
0.0135
+0.0010
(+8.43%)
12.06.2023
față de 10.06.2022 (0.0124)
Evoluție 2023
min 0.0122 · max 0.0135
Media anuală
0.0130
Prima cotație
03.01.2023
0.0122
Ultima cotație
29.12.2023
0.0130
Variație totală
+0.0008
+6.36%
Cea mai mare creștere
21.03.2023
+0.0003
Cea mai mare scădere
19.04.2023
-0.0002
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2023 (HUF)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului HUF în 2023
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2023
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Ian0.0124
Feb0.0128
Mar0.0128
Cele mai mari medii lunare
Iun0.0134
Mai0.0133
Apr0.0131
Date importante în 2023
Prima cotație (an)03.01.20230.0122
Ultima cotație (an)29.12.20230.0130
Cea mai mare creștere (zi)21.03.2023+0.0003
Cea mai mare scădere (zi)19.04.2023-0.0002
Cea mai mare valoare12.06.20230.0135
Cea mai mică valoare03.01.20230.0122
Curs HUF pe luni în 2023
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,0124 | 0,0122 | 0,0126 | 20 |
| Februarie | 0,0128 | 0,0125 | 0,0130 | 20 |
| Martie | 0,0128 | 0,0123 | 0,0131 | 23 |
| Aprilie | 0,0131 | 0,0130 | 0,0133 | 18 |
| Mai | 0,0133 | 0,0132 | 0,0134 | 22 |
| Iunie | 0,0134 | 0,0132 | 0,0135 | 20 |
| Iulie | 0,0130 | 0,0128 | 0,0132 | 21 |
| August | 0,0128 | 0,0126 | 0,0130 | 22 |
| Septembrie | 0,0128 | 0,0126 | 0,0130 | 21 |
| Octombrie | 0,0129 | 0,0128 | 0,0130 | 22 |
| Noiembrie | 0,0131 | 0,0130 | 0,0132 | 21 |
| Decembrie | 0,0130 | 0,0129 | 0,0131 | 18 |
Valori zilnice HUF/RON în 2023
| Data | Curs |
|---|---|
| 29.12.2023 | 0,0130 RON |
| 28.12.2023 | 0,0130 RON |
| 27.12.2023 | 0,0130 RON |
| 22.12.2023 | 0,0130 RON |
| 21.12.2023 | 0,0130 RON |
| 20.12.2023 | 0,0129 RON |
| 19.12.2023 | 0,0130 RON |
| 18.12.2023 | 0,0129 RON |
| 15.12.2023 | 0,0130 RON |
| 14.12.2023 | 0,0131 RON |
| 13.12.2023 | 0,0130 RON |
| 12.12.2023 | 0,0130 RON |
| 11.12.2023 | 0,0130 RON |
| 08.12.2023 | 0,0130 RON |
| 07.12.2023 | 0,0131 RON |
| 06.12.2023 | 0,0131 RON |
| 05.12.2023 | 0,0131 RON |
| 04.12.2023 | 0,0131 RON |
| 29.11.2023 | 0,0132 RON |
| 28.11.2023 | 0,0131 RON |
| 27.11.2023 | 0,0131 RON |
| 24.11.2023 | 0,0131 RON |
| 23.11.2023 | 0,0131 RON |
| 22.11.2023 | 0,0131 RON |
| 21.11.2023 | 0,0131 RON |
| 20.11.2023 | 0,0131 RON |
| 17.11.2023 | 0,0132 RON |
| 16.11.2023 | 0,0132 RON |
| 15.11.2023 | 0,0132 RON |
| 14.11.2023 | 0,0132 RON |
| 13.11.2023 | 0,0132 RON |
| 10.11.2023 | 0,0132 RON |
| 09.11.2023 | 0,0131 RON |
| 08.11.2023 | 0,0131 RON |
| 07.11.2023 | 0,0131 RON |
| 06.11.2023 | 0,0131 RON |
| 03.11.2023 | 0,0131 RON |
| 02.11.2023 | 0,0130 RON |
| 01.11.2023 | 0,0130 RON |
| 31.10.2023 | 0,0130 RON |
| 30.10.2023 | 0,0130 RON |
| 27.10.2023 | 0,0130 RON |
| 26.10.2023 | 0,0129 RON |
| 25.10.2023 | 0,0129 RON |
| 24.10.2023 | 0,0130 RON |
| 23.10.2023 | 0,0130 RON |
| 20.10.2023 | 0,0130 RON |
| 19.10.2023 | 0,0129 RON |
| 18.10.2023 | 0,0129 RON |
| 17.10.2023 | 0,0129 RON |
| 16.10.2023 | 0,0128 RON |
| 13.10.2023 | 0,0128 RON |
| 12.10.2023 | 0,0129 RON |
| 11.10.2023 | 0,0128 RON |
| 10.10.2023 | 0,0128 RON |
| 09.10.2023 | 0,0128 RON |
| 06.10.2023 | 0,0128 RON |
| 05.10.2023 | 0,0128 RON |
| 04.10.2023 | 0,0128 RON |
| 03.10.2023 | 0,0129 RON |
| 02.10.2023 | 0,0128 RON |
| 29.09.2023 | 0,0127 RON |
| 28.09.2023 | 0,0126 RON |
| 27.09.2023 | 0,0128 RON |
| 26.09.2023 | 0,0128 RON |
| 25.09.2023 | 0,0127 RON |
| 22.09.2023 | 0,0128 RON |
| 21.09.2023 | 0,0128 RON |
| 20.09.2023 | 0,0130 RON |
| 19.09.2023 | 0,0130 RON |
| 18.09.2023 | 0,0129 RON |
| 15.09.2023 | 0,0129 RON |
| 14.09.2023 | 0,0129 RON |
| 13.09.2023 | 0,0129 RON |
| 12.09.2023 | 0,0129 RON |
| 11.09.2023 | 0,0129 RON |
| 08.09.2023 | 0,0129 RON |
| 07.09.2023 | 0,0127 RON |
| 06.09.2023 | 0,0128 RON |
| 05.09.2023 | 0,0129 RON |
| 04.09.2023 | 0,0129 RON |
| 01.09.2023 | 0,0128 RON |
| 31.08.2023 | 0,0130 RON |
| 30.08.2023 | 0,0130 RON |
| 29.08.2023 | 0,0129 RON |
| 28.08.2023 | 0,0129 RON |
| 25.08.2023 | 0,0129 RON |
| 24.08.2023 | 0,0129 RON |
| 23.08.2023 | 0,0129 RON |
| 22.08.2023 | 0,0129 RON |
| 21.08.2023 | 0,0129 RON |
| 18.08.2023 | 0,0129 RON |
| 17.08.2023 | 0,0128 RON |
| 16.08.2023 | 0,0128 RON |
| 14.08.2023 | 0,0129 RON |
| 11.08.2023 | 0,0129 RON |
| 10.08.2023 | 0,0128 RON |
| 09.08.2023 | 0,0128 RON |
| 08.08.2023 | 0,0128 RON |
| 07.08.2023 | 0,0127 RON |
| 04.08.2023 | 0,0127 RON |
| 03.08.2023 | 0,0126 RON |
| 02.08.2023 | 0,0127 RON |
| 01.08.2023 | 0,0127 RON |
| 31.07.2023 | 0,0128 RON |
| 28.07.2023 | 0,0129 RON |
| 27.07.2023 | 0,0130 RON |
| 26.07.2023 | 0,0129 RON |
| 25.07.2023 | 0,0130 RON |
| 24.07.2023 | 0,0130 RON |
| 21.07.2023 | 0,0130 RON |
| 20.07.2023 | 0,0131 RON |
| 19.07.2023 | 0,0132 RON |
| 18.07.2023 | 0,0132 RON |
| 17.07.2023 | 0,0132 RON |
| 14.07.2023 | 0,0132 RON |
| 13.07.2023 | 0,0132 RON |
| 12.07.2023 | 0,0131 RON |
| 11.07.2023 | 0,0130 RON |
| 10.07.2023 | 0,0129 RON |
| 07.07.2023 | 0,0128 RON |
| 06.07.2023 | 0,0129 RON |
| 05.07.2023 | 0,0131 RON |
| 04.07.2023 | 0,0132 RON |
| 03.07.2023 | 0,0132 RON |
| 30.06.2023 | 0,0134 RON |
| 29.06.2023 | 0,0134 RON |
| 28.06.2023 | 0,0134 RON |
| 27.06.2023 | 0,0135 RON |
| 26.06.2023 | 0,0134 RON |
| 23.06.2023 | 0,0134 RON |
| 22.06.2023 | 0,0134 RON |
| 21.06.2023 | 0,0134 RON |
| 20.06.2023 | 0,0133 RON |
| 19.06.2023 | 0,0132 RON |
| 16.06.2023 | 0,0132 RON |
| 15.06.2023 | 0,0133 RON |
| 14.06.2023 | 0,0134 RON |
| 13.06.2023 | 0,0134 RON |
| 12.06.2023 | 0,0135 RON |
| 09.06.2023 | 0,0134 RON |
| 08.06.2023 | 0,0134 RON |
| 07.06.2023 | 0,0134 RON |
| 06.06.2023 | 0,0134 RON |
| 02.06.2023 | 0,0134 RON |
| 31.05.2023 | 0,0134 RON |
| 30.05.2023 | 0,0134 RON |
| 29.05.2023 | 0,0133 RON |
| 26.05.2023 | 0,0133 RON |
| 25.05.2023 | 0,0133 RON |
| 24.05.2023 | 0,0133 RON |
| 23.05.2023 | 0,0132 RON |
| 22.05.2023 | 0,0133 RON |
| 19.05.2023 | 0,0132 RON |
| 18.05.2023 | 0,0133 RON |
| 17.05.2023 | 0,0134 RON |
| 16.05.2023 | 0,0134 RON |
| 15.05.2023 | 0,0134 RON |
| 12.05.2023 | 0,0133 RON |
| 11.05.2023 | 0,0133 RON |
| 10.05.2023 | 0,0133 RON |
| 09.05.2023 | 0,0132 RON |
| 08.05.2023 | 0,0132 RON |
| 05.05.2023 | 0,0132 RON |
| 04.05.2023 | 0,0132 RON |
| 03.05.2023 | 0,0132 RON |
| 02.05.2023 | 0,0132 RON |
| 28.04.2023 | 0,0132 RON |
| 27.04.2023 | 0,0132 RON |
| 26.04.2023 | 0,0132 RON |
| 25.04.2023 | 0,0131 RON |
| 24.04.2023 | 0,0131 RON |
| 21.04.2023 | 0,0131 RON |
| 20.04.2023 | 0,0130 RON |
| 19.04.2023 | 0,0131 RON |
| 18.04.2023 | 0,0133 RON |
| 13.04.2023 | 0,0132 RON |
| 12.04.2023 | 0,0131 RON |
| 11.04.2023 | 0,0131 RON |
| 10.04.2023 | 0,0131 RON |
| 07.04.2023 | 0,0131 RON |
| 06.04.2023 | 0,0131 RON |
| 05.04.2023 | 0,0131 RON |
| 04.04.2023 | 0,0131 RON |
| 03.04.2023 | 0,0130 RON |
| 31.03.2023 | 0,0130 RON |
| 30.03.2023 | 0,0130 RON |
| 29.03.2023 | 0,0130 RON |
| 28.03.2023 | 0,0129 RON |
| 27.03.2023 | 0,0128 RON |
| 24.03.2023 | 0,0127 RON |
| 23.03.2023 | 0,0128 RON |
| 22.03.2023 | 0,0127 RON |
| 21.03.2023 | 0,0126 RON |
| 20.03.2023 | 0,0123 RON |
| 17.03.2023 | 0,0124 RON |
| 16.03.2023 | 0,0124 RON |
| 15.03.2023 | 0,0125 RON |
| 14.03.2023 | 0,0125 RON |
| 13.03.2023 | 0,0127 RON |
| 10.03.2023 | 0,0128 RON |
| 09.03.2023 | 0,0130 RON |
| 08.03.2023 | 0,0129 RON |
| 07.03.2023 | 0,0130 RON |
| 06.03.2023 | 0,0130 RON |
| 03.03.2023 | 0,0130 RON |
| 02.03.2023 | 0,0131 RON |
| 01.03.2023 | 0,0131 RON |
| 28.02.2023 | 0,0130 RON |
| 27.02.2023 | 0,0129 RON |
| 24.02.2023 | 0,0129 RON |
| 23.02.2023 | 0,0129 RON |
| 22.02.2023 | 0,0128 RON |
| 21.02.2023 | 0,0128 RON |
| 20.02.2023 | 0,0129 RON |
| 17.02.2023 | 0,0127 RON |
| 16.02.2023 | 0,0128 RON |
| 15.02.2023 | 0,0129 RON |
| 14.02.2023 | 0,0128 RON |
| 13.02.2023 | 0,0127 RON |
| 10.02.2023 | 0,0126 RON |
| 09.02.2023 | 0,0127 RON |
| 08.02.2023 | 0,0126 RON |
| 07.02.2023 | 0,0125 RON |
| 06.02.2023 | 0,0126 RON |
| 03.02.2023 | 0,0127 RON |
| 02.02.2023 | 0,0126 RON |
| 01.02.2023 | 0,0126 RON |
| 31.01.2023 | 0,0126 RON |
| 30.01.2023 | 0,0125 RON |
| 27.01.2023 | 0,0126 RON |
| 26.01.2023 | 0,0126 RON |
| 25.01.2023 | 0,0126 RON |
| 23.01.2023 | 0,0125 RON |
| 20.01.2023 | 0,0125 RON |
| 19.01.2023 | 0,0125 RON |
| 18.01.2023 | 0,0125 RON |
| 17.01.2023 | 0,0124 RON |
| 16.01.2023 | 0,0124 RON |
| 13.01.2023 | 0,0125 RON |
| 12.01.2023 | 0,0124 RON |
| 11.01.2023 | 0,0123 RON |
| 10.01.2023 | 0,0124 RON |
| 09.01.2023 | 0,0124 RON |
| 06.01.2023 | 0,0124 RON |
| 05.01.2023 | 0,0125 RON |
| 04.01.2023 | 0,0124 RON |
| 03.01.2023 | 0,0122 RON |