BNR · ISTORIC
Curs BNR 2022
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2022, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru AUD.
Cursul AUD în 2022
3.1491
+0.0249
(+0.80%)
Ultima cotație: 30.12.2022
Minimul anului
3.0621
-0.0361
(-1.17%)
04.02.2022
față de 04.02.2021 (3.0982)
Maximul anului
3.4366
+0.2465
(+7.73%)
05.04.2022
față de 05.04.2021 (3.1901)
Evoluție 2022
min 3.0621 · max 3.4366
Media anuală
3.2543
Prima cotație
03.01.2022
3.1589
Ultima cotație
30.12.2022
3.1491
Variație totală
-0.0098
-0.31%
Cea mai mare creștere
07.03.2022
+0.0740
Cea mai mare scădere
08.03.2022
-0.0670
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2022 (AUD)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului AUD în 2022
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2022
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Feb3.1243
Dec3.1355
Ian3.1382
Cele mai mari medii lunare
Apr3.3768
Aug3.3638
Iul3.3255
Date importante în 2022
Prima cotație (an)03.01.20223.1589
Ultima cotație (an)30.12.20223.1491
Cea mai mare creștere (zi)07.03.2022+0.0740
Cea mai mare scădere (zi)08.03.2022-0.0670
Cea mai mare valoare05.04.20223.4366
Cea mai mică valoare04.02.20223.0621
Curs AUD pe luni în 2022
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 3,1382 | 3,1008 | 3,1713 | 20 |
| Februarie | 3,1243 | 3,0621 | 3,1892 | 20 |
| Martie | 3,3109 | 3,2186 | 3,3903 | 23 |
| Aprilie | 3,3768 | 3,3321 | 3,4366 | 19 |
| Mai | 3,2997 | 3,2597 | 3,3699 | 22 |
| Iunie | 3,2834 | 3,2317 | 3,3354 | 20 |
| Iulie | 3,3255 | 3,2198 | 3,3910 | 21 |
| August | 3,3638 | 3,3310 | 3,4051 | 22 |
| Septembrie | 3,3093 | 3,2759 | 3,3414 | 22 |
| Octombrie | 3,1852 | 3,1347 | 3,2654 | 21 |
| Noiembrie | 3,1790 | 3,1440 | 3,2026 | 21 |
| Decembrie | 3,1355 | 3,0841 | 3,1935 | 20 |
Valori zilnice AUD/RON în 2022
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2022 | 3,1491 RON |
| 29.12.2022 | 3,1242 RON |
| 28.12.2022 | 3,1488 RON |
| 27.12.2022 | 3,1177 RON |
| 23.12.2022 | 3,0977 RON |
| 22.12.2022 | 3,1036 RON |
| 21.12.2022 | 3,0841 RON |
| 20.12.2022 | 3,0893 RON |
| 19.12.2022 | 3,1126 RON |
| 16.12.2022 | 3,0963 RON |
| 15.12.2022 | 3,1340 RON |
| 14.12.2022 | 3,1740 RON |
| 13.12.2022 | 3,1689 RON |
| 12.12.2022 | 3,1639 RON |
| 09.12.2022 | 3,1553 RON |
| 08.12.2022 | 3,1512 RON |
| 07.12.2022 | 3,1265 RON |
| 06.12.2022 | 3,1421 RON |
| 05.12.2022 | 3,1778 RON |
| 02.12.2022 | 3,1935 RON |
| 29.11.2022 | 3,1941 RON |
| 28.11.2022 | 3,1556 RON |
| 25.11.2022 | 3,1913 RON |
| 24.11.2022 | 3,1966 RON |
| 23.11.2022 | 3,1826 RON |
| 22.11.2022 | 3,1828 RON |
| 21.11.2022 | 3,1966 RON |
| 18.11.2022 | 3,2026 RON |
| 17.11.2022 | 3,1784 RON |
| 16.11.2022 | 3,2015 RON |
| 15.11.2022 | 3,1793 RON |
| 14.11.2022 | 3,1729 RON |
| 11.11.2022 | 3,1762 RON |
| 10.11.2022 | 3,1440 RON |
| 09.11.2022 | 3,1560 RON |
| 08.11.2022 | 3,1684 RON |
| 07.11.2022 | 3,1607 RON |
| 04.11.2022 | 3,1784 RON |
| 03.11.2022 | 3,1647 RON |
| 02.11.2022 | 3,1859 RON |
| 01.11.2022 | 3,1896 RON |
| 31.10.2022 | 3,1613 RON |
| 28.10.2022 | 3,1643 RON |
| 27.10.2022 | 3,1446 RON |
| 26.10.2022 | 3,1519 RON |
| 25.10.2022 | 3,1347 RON |
| 24.10.2022 | 3,1460 RON |
| 21.10.2022 | 3,1527 RON |
| 20.10.2022 | 3,1664 RON |
| 19.10.2022 | 3,1699 RON |
| 18.10.2022 | 3,1542 RON |
| 17.10.2022 | 3,1616 RON |
| 14.10.2022 | 3,1895 RON |
| 13.10.2022 | 3,1957 RON |
| 12.10.2022 | 3,1887 RON |
| 11.10.2022 | 3,1892 RON |
| 10.10.2022 | 3,2134 RON |
| 07.10.2022 | 3,2373 RON |
| 06.10.2022 | 3,2315 RON |
| 05.10.2022 | 3,2201 RON |
| 04.10.2022 | 3,2514 RON |
| 03.10.2022 | 3,2654 RON |
| 30.09.2022 | 3,2777 RON |
| 29.09.2022 | 3,3041 RON |
| 28.09.2022 | 3,3069 RON |
| 27.09.2022 | 3,3312 RON |
| 26.09.2022 | 3,3255 RON |
| 23.09.2022 | 3,3294 RON |
| 22.09.2022 | 3,3240 RON |
| 21.09.2022 | 3,3215 RON |
| 20.09.2022 | 3,3000 RON |
| 19.09.2022 | 3,2950 RON |
| 16.09.2022 | 3,2973 RON |
| 15.09.2022 | 3,3248 RON |
| 14.09.2022 | 3,3160 RON |
| 13.09.2022 | 3,3414 RON |
| 12.09.2022 | 3,3199 RON |
| 09.09.2022 | 3,3283 RON |
| 08.09.2022 | 3,2759 RON |
| 07.09.2022 | 3,2993 RON |
| 06.09.2022 | 3,2865 RON |
| 05.09.2022 | 3,2998 RON |
| 02.09.2022 | 3,2942 RON |
| 01.09.2022 | 3,3051 RON |
| 31.08.2022 | 3,3385 RON |
| 30.08.2022 | 3,3682 RON |
| 29.08.2022 | 3,3551 RON |
| 26.08.2022 | 3,3999 RON |
| 25.08.2022 | 3,4051 RON |
| 24.08.2022 | 3,3940 RON |
| 23.08.2022 | 3,3850 RON |
| 22.08.2022 | 3,3695 RON |
| 19.08.2022 | 3,3441 RON |
| 18.08.2022 | 3,3341 RON |
| 17.08.2022 | 3,3448 RON |
| 16.08.2022 | 3,3706 RON |
| 12.08.2022 | 3,3761 RON |
| 11.08.2022 | 3,3726 RON |
| 10.08.2022 | 3,3499 RON |
| 09.08.2022 | 3,3482 RON |
| 08.08.2022 | 3,3658 RON |
| 05.08.2022 | 3,3478 RON |
| 04.08.2022 | 3,3715 RON |
| 03.08.2022 | 3,3523 RON |
| 02.08.2022 | 3,3310 RON |
| 01.08.2022 | 3,3787 RON |
| 29.07.2022 | 3,3800 RON |
| 28.07.2022 | 3,3910 RON |
| 27.07.2022 | 3,3794 RON |
| 26.07.2022 | 3,3658 RON |
| 25.07.2022 | 3,3461 RON |
| 22.07.2022 | 3,3610 RON |
| 21.07.2022 | 3,3326 RON |
| 20.07.2022 | 3,3374 RON |
| 19.07.2022 | 3,3239 RON |
| 18.07.2022 | 3,3259 RON |
| 15.07.2022 | 3,3172 RON |
| 14.07.2022 | 3,3239 RON |
| 13.07.2022 | 3,3387 RON |
| 12.07.2022 | 3,3190 RON |
| 11.07.2022 | 3,3225 RON |
| 08.07.2022 | 3,3297 RON |
| 07.07.2022 | 3,3154 RON |
| 06.07.2022 | 3,2863 RON |
| 05.07.2022 | 3,2642 RON |
| 04.07.2022 | 3,2560 RON |
| 01.07.2022 | 3,2198 RON |
| 30.06.2022 | 3,2654 RON |
| 29.06.2022 | 3,2317 RON |
| 28.06.2022 | 3,2446 RON |
| 27.06.2022 | 3,2361 RON |
| 24.06.2022 | 3,2437 RON |
| 23.06.2022 | 3,2417 RON |
| 22.06.2022 | 3,2442 RON |
| 21.06.2022 | 3,2624 RON |
| 20.06.2022 | 3,2823 RON |
| 17.06.2022 | 3,2901 RON |
| 16.06.2022 | 3,3086 RON |
| 15.06.2022 | 3,2716 RON |
| 14.06.2022 | 3,2801 RON |
| 10.06.2022 | 3,3226 RON |
| 09.06.2022 | 3,3157 RON |
| 08.06.2022 | 3,3201 RON |
| 07.06.2022 | 3,3242 RON |
| 06.06.2022 | 3,3220 RON |
| 03.06.2022 | 3,3354 RON |
| 02.06.2022 | 3,3247 RON |
| 31.05.2022 | 3,3078 RON |
| 30.05.2022 | 3,3015 RON |
| 27.05.2022 | 3,2900 RON |
| 26.05.2022 | 3,2762 RON |
| 25.05.2022 | 3,2782 RON |
| 24.05.2022 | 3,2651 RON |
| 23.05.2022 | 3,2944 RON |
| 20.05.2022 | 3,3027 RON |
| 19.05.2022 | 3,2954 RON |
| 18.05.2022 | 3,3004 RON |
| 17.05.2022 | 3,3196 RON |
| 16.05.2022 | 3,2786 RON |
| 13.05.2022 | 3,2759 RON |
| 12.05.2022 | 3,2597 RON |
| 11.05.2022 | 3,2858 RON |
| 10.05.2022 | 3,2687 RON |
| 09.05.2022 | 3,2908 RON |
| 06.05.2022 | 3,3218 RON |
| 05.05.2022 | 3,3699 RON |
| 04.05.2022 | 3,3448 RON |
| 03.05.2022 | 3,3422 RON |
| 02.05.2022 | 3,3228 RON |
| 29.04.2022 | 3,3490 RON |
| 28.04.2022 | 3,3475 RON |
| 27.04.2022 | 3,3321 RON |
| 26.04.2022 | 3,3377 RON |
| 21.04.2022 | 3,3737 RON |
| 20.04.2022 | 3,3826 RON |
| 19.04.2022 | 3,3741 RON |
| 18.04.2022 | 3,3730 RON |
| 15.04.2022 | 3,3861 RON |
| 14.04.2022 | 3,3739 RON |
| 13.04.2022 | 3,3875 RON |
| 12.04.2022 | 3,3799 RON |
| 11.04.2022 | 3,3686 RON |
| 08.04.2022 | 3,3908 RON |
| 07.04.2022 | 3,3948 RON |
| 06.04.2022 | 3,4354 RON |
| 05.04.2022 | 3,4366 RON |
| 04.04.2022 | 3,3719 RON |
| 01.04.2022 | 3,3646 RON |
| 31.03.2022 | 3,3307 RON |
| 30.03.2022 | 3,3306 RON |
| 29.03.2022 | 3,3623 RON |
| 28.03.2022 | 3,3903 RON |
| 25.03.2022 | 3,3787 RON |
| 24.03.2022 | 3,3740 RON |
| 23.03.2022 | 3,3594 RON |
| 22.03.2022 | 3,3397 RON |
| 21.03.2022 | 3,3050 RON |
| 18.03.2022 | 3,3074 RON |
| 17.03.2022 | 3,2867 RON |
| 16.03.2022 | 3,2578 RON |
| 15.03.2022 | 3,2380 RON |
| 14.03.2022 | 3,2699 RON |
| 11.03.2022 | 3,2961 RON |
| 10.03.2022 | 3,2898 RON |
| 09.03.2022 | 3,3042 RON |
| 08.03.2022 | 3,3180 RON |
| 07.03.2022 | 3,3850 RON |
| 04.03.2022 | 3,3110 RON |
| 03.03.2022 | 3,2599 RON |
| 02.03.2022 | 3,2375 RON |
| 01.03.2022 | 3,2186 RON |
| 28.02.2022 | 3,1892 RON |
| 25.02.2022 | 3,1874 RON |
| 24.02.2022 | 3,1770 RON |
| 23.02.2022 | 3,1629 RON |
| 22.02.2022 | 3,1483 RON |
| 21.02.2022 | 3,1360 RON |
| 18.02.2022 | 3,1360 RON |
| 17.02.2022 | 3,1339 RON |
| 16.02.2022 | 3,1118 RON |
| 15.02.2022 | 3,1086 RON |
| 14.02.2022 | 3,1044 RON |
| 11.02.2022 | 3,0961 RON |
| 10.02.2022 | 3,1098 RON |
| 09.02.2022 | 3,1025 RON |
| 08.02.2022 | 3,0851 RON |
| 07.02.2022 | 3,0719 RON |
| 04.02.2022 | 3,0621 RON |
| 03.02.2022 | 3,1210 RON |
| 02.02.2022 | 3,1278 RON |
| 01.02.2022 | 3,1135 RON |
| 31.01.2022 | 3,1216 RON |
| 28.01.2022 | 3,1008 RON |
| 27.01.2022 | 3,1316 RON |
| 26.01.2022 | 3,1457 RON |
| 25.01.2022 | 3,1268 RON |
| 21.01.2022 | 3,1405 RON |
| 20.01.2022 | 3,1542 RON |
| 19.01.2022 | 3,1424 RON |
| 18.01.2022 | 3,1199 RON |
| 17.01.2022 | 3,1273 RON |
| 14.01.2022 | 3,1360 RON |
| 13.01.2022 | 3,1514 RON |
| 12.01.2022 | 3,1385 RON |
| 11.01.2022 | 3,1342 RON |
| 10.01.2022 | 3,1427 RON |
| 07.01.2022 | 3,1285 RON |
| 06.01.2022 | 3,1348 RON |
| 05.01.2022 | 3,1713 RON |
| 04.01.2022 | 3,1565 RON |
| 03.01.2022 | 3,1589 RON |