BNR · ISTORIC
Curs BNR 2022
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2022, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru MXN.
Cursul MXN în 2022
0.2377
-0.0024
(-1.00%)
Ultima cotație: 30.12.2022
Minimul anului
0.2089
+0.0084
(+4.19%)
07.02.2022
față de 05.02.2021 (0.2005)
Maximul anului
0.2554
+0.0495
(+24.04%)
03.11.2022
față de 03.11.2021 (0.2059)
Evoluție 2022
min 0.2089 · max 0.2554
Media anuală
0.2334
Prima cotație
03.01.2022
0.2123
Ultima cotație
30.12.2022
0.2377
Variație totală
+0.0254
+11.96%
Cea mai mare creștere
29.11.2022
+0.0050
Cea mai mare scădere
14.06.2022
-0.0059
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2022 (MXN)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului MXN în 2022
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2022
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Ian0.2132
Feb0.2133
Mar0.2184
Cele mai mari medii lunare
Oct0.2506
Noi0.2478
Sep0.2470
Date importante în 2022
Prima cotație (an)03.01.20220.2123
Ultima cotație (an)30.12.20220.2377
Cea mai mare creștere (zi)29.11.2022+0.0050
Cea mai mare scădere (zi)14.06.2022-0.0059
Cea mai mare valoare03.11.20220.2554
Cea mai mică valoare07.02.20220.2089
Curs MXN pe luni în 2022
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,2132 | 0,2117 | 0,2143 | 20 |
| Februarie | 0,2133 | 0,2089 | 0,2168 | 20 |
| Martie | 0,2184 | 0,2127 | 0,2249 | 23 |
| Aprilie | 0,2281 | 0,2256 | 0,2311 | 19 |
| Mai | 0,2336 | 0,2305 | 0,2364 | 22 |
| Iunie | 0,2340 | 0,2297 | 0,2369 | 20 |
| Iulie | 0,2364 | 0,2339 | 0,2391 | 21 |
| August | 0,2400 | 0,2343 | 0,2461 | 22 |
| Septembrie | 0,2470 | 0,2396 | 0,2534 | 22 |
| Octombrie | 0,2506 | 0,2442 | 0,2545 | 21 |
| Noiembrie | 0,2478 | 0,2433 | 0,2554 | 21 |
| Decembrie | 0,2370 | 0,2330 | 0,2446 | 20 |
Valori zilnice MXN/RON în 2022
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2022 | 0,2377 RON |
| 29.12.2022 | 0,2401 RON |
| 28.12.2022 | 0,2396 RON |
| 27.12.2022 | 0,2390 RON |
| 23.12.2022 | 0,2369 RON |
| 22.12.2022 | 0,2347 RON |
| 21.12.2022 | 0,2341 RON |
| 20.12.2022 | 0,2330 RON |
| 19.12.2022 | 0,2346 RON |
| 16.12.2022 | 0,2333 RON |
| 15.12.2022 | 0,2349 RON |
| 14.12.2022 | 0,2365 RON |
| 13.12.2022 | 0,2359 RON |
| 12.12.2022 | 0,2364 RON |
| 09.12.2022 | 0,2366 RON |
| 08.12.2022 | 0,2381 RON |
| 07.12.2022 | 0,2366 RON |
| 06.12.2022 | 0,2378 RON |
| 05.12.2022 | 0,2392 RON |
| 02.12.2022 | 0,2446 RON |
| 29.11.2022 | 0,2485 RON |
| 28.11.2022 | 0,2435 RON |
| 25.11.2022 | 0,2439 RON |
| 24.11.2022 | 0,2451 RON |
| 23.11.2022 | 0,2468 RON |
| 22.11.2022 | 0,2452 RON |
| 21.11.2022 | 0,2476 RON |
| 18.11.2022 | 0,2451 RON |
| 17.11.2022 | 0,2455 RON |
| 16.11.2022 | 0,2443 RON |
| 15.11.2022 | 0,2433 RON |
| 14.11.2022 | 0,2436 RON |
| 11.11.2022 | 0,2456 RON |
| 10.11.2022 | 0,2512 RON |
| 09.11.2022 | 0,2496 RON |
| 08.11.2022 | 0,2517 RON |
| 07.11.2022 | 0,2512 RON |
| 04.11.2022 | 0,2550 RON |
| 03.11.2022 | 0,2554 RON |
| 02.11.2022 | 0,2520 RON |
| 01.11.2022 | 0,2504 RON |
| 31.10.2022 | 0,2491 RON |
| 28.10.2022 | 0,2483 RON |
| 27.10.2022 | 0,2442 RON |
| 26.10.2022 | 0,2455 RON |
| 25.10.2022 | 0,2498 RON |
| 24.10.2022 | 0,2502 RON |
| 21.10.2022 | 0,2515 RON |
| 20.10.2022 | 0,2504 RON |
| 19.10.2022 | 0,2508 RON |
| 18.10.2022 | 0,2511 RON |
| 17.10.2022 | 0,2529 RON |
| 14.10.2022 | 0,2535 RON |
| 13.10.2022 | 0,2544 RON |
| 12.10.2022 | 0,2537 RON |
| 11.10.2022 | 0,2545 RON |
| 10.10.2022 | 0,2531 RON |
| 07.10.2022 | 0,2516 RON |
| 06.10.2022 | 0,2488 RON |
| 05.10.2022 | 0,2483 RON |
| 04.10.2022 | 0,2508 RON |
| 03.10.2022 | 0,2507 RON |
| 30.09.2022 | 0,2512 RON |
| 29.09.2022 | 0,2534 RON |
| 28.09.2022 | 0,2523 RON |
| 27.09.2022 | 0,2524 RON |
| 26.09.2022 | 0,2525 RON |
| 23.09.2022 | 0,2526 RON |
| 22.09.2022 | 0,2523 RON |
| 21.09.2022 | 0,2490 RON |
| 20.09.2022 | 0,2469 RON |
| 19.09.2022 | 0,2453 RON |
| 16.09.2022 | 0,2459 RON |
| 15.09.2022 | 0,2470 RON |
| 14.09.2022 | 0,2464 RON |
| 13.09.2022 | 0,2445 RON |
| 12.09.2022 | 0,2456 RON |
| 09.09.2022 | 0,2441 RON |
| 08.09.2022 | 0,2435 RON |
| 07.09.2022 | 0,2440 RON |
| 06.09.2022 | 0,2427 RON |
| 05.09.2022 | 0,2429 RON |
| 02.09.2022 | 0,2403 RON |
| 01.09.2022 | 0,2396 RON |
| 31.08.2022 | 0,2408 RON |
| 30.08.2022 | 0,2435 RON |
| 29.08.2022 | 0,2434 RON |
| 26.08.2022 | 0,2446 RON |
| 25.08.2022 | 0,2457 RON |
| 24.08.2022 | 0,2461 RON |
| 23.08.2022 | 0,2454 RON |
| 22.08.2022 | 0,2412 RON |
| 19.08.2022 | 0,2394 RON |
| 18.08.2022 | 0,2401 RON |
| 17.08.2022 | 0,2404 RON |
| 16.08.2022 | 0,2422 RON |
| 12.08.2022 | 0,2382 RON |
| 11.08.2022 | 0,2375 RON |
| 10.08.2022 | 0,2378 RON |
| 09.08.2022 | 0,2370 RON |
| 08.08.2022 | 0,2367 RON |
| 05.08.2022 | 0,2369 RON |
| 04.08.2022 | 0,2368 RON |
| 03.08.2022 | 0,2343 RON |
| 02.08.2022 | 0,2352 RON |
| 01.08.2022 | 0,2369 RON |
| 29.07.2022 | 0,2384 RON |
| 28.07.2022 | 0,2380 RON |
| 27.07.2022 | 0,2384 RON |
| 26.07.2022 | 0,2369 RON |
| 25.07.2022 | 0,2351 RON |
| 22.07.2022 | 0,2354 RON |
| 21.07.2022 | 0,2362 RON |
| 20.07.2022 | 0,2356 RON |
| 19.07.2022 | 0,2368 RON |
| 18.07.2022 | 0,2391 RON |
| 15.07.2022 | 0,2365 RON |
| 14.07.2022 | 0,2363 RON |
| 13.07.2022 | 0,2363 RON |
| 12.07.2022 | 0,2362 RON |
| 11.07.2022 | 0,2384 RON |
| 08.07.2022 | 0,2380 RON |
| 07.07.2022 | 0,2359 RON |
| 06.07.2022 | 0,2339 RON |
| 05.07.2022 | 0,2353 RON |
| 04.07.2022 | 0,2341 RON |
| 01.07.2022 | 0,2340 RON |
| 30.06.2022 | 0,2347 RON |
| 29.06.2022 | 0,2332 RON |
| 28.06.2022 | 0,2345 RON |
| 27.06.2022 | 0,2360 RON |
| 24.06.2022 | 0,2349 RON |
| 23.06.2022 | 0,2341 RON |
| 22.06.2022 | 0,2336 RON |
| 21.06.2022 | 0,2323 RON |
| 20.06.2022 | 0,2316 RON |
| 17.06.2022 | 0,2312 RON |
| 16.06.2022 | 0,2314 RON |
| 15.06.2022 | 0,2297 RON |
| 14.06.2022 | 0,2306 RON |
| 10.06.2022 | 0,2365 RON |
| 09.06.2022 | 0,2362 RON |
| 08.06.2022 | 0,2352 RON |
| 07.06.2022 | 0,2369 RON |
| 06.06.2022 | 0,2360 RON |
| 03.06.2022 | 0,2355 RON |
| 02.06.2022 | 0,2357 RON |
| 31.05.2022 | 0,2351 RON |
| 30.05.2022 | 0,2357 RON |
| 27.05.2022 | 0,2337 RON |
| 26.05.2022 | 0,2337 RON |
| 25.05.2022 | 0,2331 RON |
| 24.05.2022 | 0,2323 RON |
| 23.05.2022 | 0,2360 RON |
| 20.05.2022 | 0,2345 RON |
| 19.05.2022 | 0,2358 RON |
| 18.05.2022 | 0,2364 RON |
| 17.05.2022 | 0,2362 RON |
| 16.05.2022 | 0,2363 RON |
| 13.05.2022 | 0,2358 RON |
| 12.05.2022 | 0,2321 RON |
| 11.05.2022 | 0,2309 RON |
| 10.05.2022 | 0,2307 RON |
| 09.05.2022 | 0,2329 RON |
| 06.05.2022 | 0,2324 RON |
| 05.05.2022 | 0,2327 RON |
| 04.05.2022 | 0,2318 RON |
| 03.05.2022 | 0,2306 RON |
| 02.05.2022 | 0,2305 RON |
| 29.04.2022 | 0,2308 RON |
| 28.04.2022 | 0,2305 RON |
| 27.04.2022 | 0,2288 RON |
| 26.04.2022 | 0,2286 RON |
| 21.04.2022 | 0,2260 RON |
| 20.04.2022 | 0,2280 RON |
| 19.04.2022 | 0,2309 RON |
| 18.04.2022 | 0,2293 RON |
| 15.04.2022 | 0,2288 RON |
| 14.04.2022 | 0,2289 RON |
| 13.04.2022 | 0,2311 RON |
| 12.04.2022 | 0,2290 RON |
| 11.04.2022 | 0,2267 RON |
| 08.04.2022 | 0,2257 RON |
| 07.04.2022 | 0,2256 RON |
| 06.04.2022 | 0,2263 RON |
| 05.04.2022 | 0,2274 RON |
| 04.04.2022 | 0,2263 RON |
| 01.04.2022 | 0,2256 RON |
| 31.03.2022 | 0,2240 RON |
| 30.03.2022 | 0,2229 RON |
| 29.03.2022 | 0,2235 RON |
| 28.03.2022 | 0,2249 RON |
| 25.03.2022 | 0,2244 RON |
| 24.03.2022 | 0,2230 RON |
| 23.03.2022 | 0,2221 RON |
| 22.03.2022 | 0,2197 RON |
| 21.03.2022 | 0,2198 RON |
| 18.03.2022 | 0,2187 RON |
| 17.03.2022 | 0,2175 RON |
| 16.03.2022 | 0,2169 RON |
| 15.03.2022 | 0,2157 RON |
| 14.03.2022 | 0,2170 RON |
| 11.03.2022 | 0,2147 RON |
| 10.03.2022 | 0,2138 RON |
| 09.03.2022 | 0,2127 RON |
| 08.03.2022 | 0,2130 RON |
| 07.03.2022 | 0,2162 RON |
| 04.03.2022 | 0,2161 RON |
| 03.03.2022 | 0,2159 RON |
| 02.03.2022 | 0,2151 RON |
| 01.03.2022 | 0,2160 RON |
| 28.02.2022 | 0,2154 RON |
| 25.02.2022 | 0,2168 RON |
| 24.02.2022 | 0,2168 RON |
| 23.02.2022 | 0,2152 RON |
| 22.02.2022 | 0,2147 RON |
| 21.02.2022 | 0,2148 RON |
| 18.02.2022 | 0,2144 RON |
| 17.02.2022 | 0,2148 RON |
| 16.02.2022 | 0,2132 RON |
| 15.02.2022 | 0,2138 RON |
| 14.02.2022 | 0,2132 RON |
| 11.02.2022 | 0,2117 RON |
| 10.02.2022 | 0,2117 RON |
| 09.02.2022 | 0,2107 RON |
| 08.02.2022 | 0,2101 RON |
| 07.02.2022 | 0,2089 RON |
| 04.02.2022 | 0,2097 RON |
| 03.02.2022 | 0,2128 RON |
| 02.02.2022 | 0,2134 RON |
| 01.02.2022 | 0,2138 RON |
| 31.01.2022 | 0,2134 RON |
| 28.01.2022 | 0,2134 RON |
| 27.01.2022 | 0,2137 RON |
| 26.01.2022 | 0,2131 RON |
| 25.01.2022 | 0,2122 RON |
| 21.01.2022 | 0,2131 RON |
| 20.01.2022 | 0,2127 RON |
| 19.01.2022 | 0,2143 RON |
| 18.01.2022 | 0,2129 RON |
| 17.01.2022 | 0,2135 RON |
| 14.01.2022 | 0,2125 RON |
| 13.01.2022 | 0,2117 RON |
| 12.01.2022 | 0,2134 RON |
| 11.01.2022 | 0,2143 RON |
| 10.01.2022 | 0,2137 RON |
| 07.01.2022 | 0,2142 RON |
| 06.01.2022 | 0,2130 RON |
| 05.01.2022 | 0,2139 RON |
| 04.01.2022 | 0,2133 RON |
| 03.01.2022 | 0,2123 RON |