BNR · ISTORIC
Curs BNR 2023
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2023, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru MXN.
Cursul MXN în 2023
0.2650
-0.0004
(-0.15%)
Ultima cotație: 29.12.2023
Minimul anului
0.2385
+0.0254
(+11.92%)
26.01.2023
față de 26.01.2022 (0.2131)
Maximul anului
0.2731
+0.0241
(+9.68%)
21.09.2023
față de 21.09.2022 (0.2490)
Evoluție 2023
min 0.2385 · max 0.2731
Media anuală
0.2583
Prima cotație
03.01.2023
0.2396
Ultima cotație
29.12.2023
0.2650
Variație totală
+0.0254
+10.60%
Cea mai mare creștere
11.10.2023
+0.0043
Cea mai mare scădere
10.03.2023
-0.0065
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2023 (MXN)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului MXN în 2023
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2023
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Ian0.2409
Feb0.2460
Apr0.2492
Cele mai mari medii lunare
Sep0.2688
Aug0.2669
Iun0.2657
Date importante în 2023
Prima cotație (an)03.01.20230.2396
Ultima cotație (an)29.12.20230.2650
Cea mai mare creștere (zi)11.10.2023+0.0043
Cea mai mare scădere (zi)10.03.2023-0.0065
Cea mai mare valoare21.09.20230.2731
Cea mai mică valoare26.01.20230.2385
Curs MXN pe luni în 2023
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,2409 | 0,2385 | 0,2445 | 20 |
| Februarie | 0,2460 | 0,2388 | 0,2535 | 20 |
| Martie | 0,2504 | 0,2429 | 0,2600 | 23 |
| Aprilie | 0,2492 | 0,2470 | 0,2531 | 18 |
| Mai | 0,2570 | 0,2488 | 0,2639 | 22 |
| Iunie | 0,2657 | 0,2633 | 0,2680 | 20 |
| Iulie | 0,2641 | 0,2606 | 0,2685 | 21 |
| August | 0,2669 | 0,2615 | 0,2730 | 22 |
| Septembrie | 0,2688 | 0,2633 | 0,2731 | 21 |
| Octombrie | 0,2604 | 0,2557 | 0,2703 | 22 |
| Noiembrie | 0,2647 | 0,2609 | 0,2665 | 21 |
| Decembrie | 0,2650 | 0,2625 | 0,2661 | 18 |
Valori zilnice MXN/RON în 2023
| Data | Curs |
|---|---|
| 29.12.2023 | 0,2650 RON |
| 28.12.2023 | 0,2654 RON |
| 27.12.2023 | 0,2657 RON |
| 22.12.2023 | 0,2653 RON |
| 21.12.2023 | 0,2655 RON |
| 20.12.2023 | 0,2655 RON |
| 19.12.2023 | 0,2656 RON |
| 18.12.2023 | 0,2639 RON |
| 15.12.2023 | 0,2634 RON |
| 14.12.2023 | 0,2642 RON |
| 13.12.2023 | 0,2661 RON |
| 12.12.2023 | 0,2652 RON |
| 11.12.2023 | 0,2651 RON |
| 08.12.2023 | 0,2649 RON |
| 07.12.2023 | 0,2660 RON |
| 06.12.2023 | 0,2655 RON |
| 05.12.2023 | 0,2625 RON |
| 04.12.2023 | 0,2648 RON |
| 29.11.2023 | 0,2641 RON |
| 28.11.2023 | 0,2648 RON |
| 27.11.2023 | 0,2658 RON |
| 24.11.2023 | 0,2657 RON |
| 23.11.2023 | 0,2649 RON |
| 22.11.2023 | 0,2653 RON |
| 21.11.2023 | 0,2656 RON |
| 20.11.2023 | 0,2649 RON |
| 17.11.2023 | 0,2662 RON |
| 16.11.2023 | 0,2653 RON |
| 15.11.2023 | 0,2645 RON |
| 14.11.2023 | 0,2641 RON |
| 13.11.2023 | 0,2631 RON |
| 10.11.2023 | 0,2609 RON |
| 09.11.2023 | 0,2650 RON |
| 08.11.2023 | 0,2658 RON |
| 07.11.2023 | 0,2656 RON |
| 06.11.2023 | 0,2647 RON |
| 03.11.2023 | 0,2665 RON |
| 02.11.2023 | 0,2649 RON |
| 01.11.2023 | 0,2616 RON |
| 31.10.2023 | 0,2588 RON |
| 30.10.2023 | 0,2603 RON |
| 27.10.2023 | 0,2601 RON |
| 26.10.2023 | 0,2571 RON |
| 25.10.2023 | 0,2564 RON |
| 24.10.2023 | 0,2577 RON |
| 23.10.2023 | 0,2557 RON |
| 20.10.2023 | 0,2559 RON |
| 19.10.2023 | 0,2570 RON |
| 18.10.2023 | 0,2614 RON |
| 17.10.2023 | 0,2622 RON |
| 16.10.2023 | 0,2622 RON |
| 13.10.2023 | 0,2628 RON |
| 12.10.2023 | 0,2624 RON |
| 11.10.2023 | 0,2616 RON |
| 10.10.2023 | 0,2573 RON |
| 09.10.2023 | 0,2580 RON |
| 06.10.2023 | 0,2585 RON |
| 05.10.2023 | 0,2618 RON |
| 04.10.2023 | 0,2631 RON |
| 03.10.2023 | 0,2689 RON |
| 02.10.2023 | 0,2703 RON |
| 29.09.2023 | 0,2691 RON |
| 28.09.2023 | 0,2672 RON |
| 27.09.2023 | 0,2688 RON |
| 26.09.2023 | 0,2688 RON |
| 25.09.2023 | 0,2706 RON |
| 22.09.2023 | 0,2719 RON |
| 21.09.2023 | 0,2731 RON |
| 20.09.2023 | 0,2726 RON |
| 19.09.2023 | 0,2724 RON |
| 18.09.2023 | 0,2729 RON |
| 15.09.2023 | 0,2726 RON |
| 14.09.2023 | 0,2703 RON |
| 13.09.2023 | 0,2686 RON |
| 12.09.2023 | 0,2682 RON |
| 11.09.2023 | 0,2640 RON |
| 08.09.2023 | 0,2656 RON |
| 07.09.2023 | 0,2647 RON |
| 06.09.2023 | 0,2633 RON |
| 05.09.2023 | 0,2673 RON |
| 04.09.2023 | 0,2677 RON |
| 01.09.2023 | 0,2654 RON |
| 31.08.2023 | 0,2717 RON |
| 30.08.2023 | 0,2710 RON |
| 29.08.2023 | 0,2726 RON |
| 28.08.2023 | 0,2730 RON |
| 25.08.2023 | 0,2725 RON |
| 24.08.2023 | 0,2701 RON |
| 23.08.2023 | 0,2710 RON |
| 22.08.2023 | 0,2673 RON |
| 21.08.2023 | 0,2657 RON |
| 18.08.2023 | 0,2662 RON |
| 17.08.2023 | 0,2644 RON |
| 16.08.2023 | 0,2641 RON |
| 14.08.2023 | 0,2656 RON |
| 11.08.2023 | 0,2638 RON |
| 10.08.2023 | 0,2632 RON |
| 09.08.2023 | 0,2635 RON |
| 08.08.2023 | 0,2638 RON |
| 07.08.2023 | 0,2638 RON |
| 04.08.2023 | 0,2615 RON |
| 03.08.2023 | 0,2624 RON |
| 02.08.2023 | 0,2659 RON |
| 01.08.2023 | 0,2677 RON |
| 31.07.2023 | 0,2672 RON |
| 28.07.2023 | 0,2685 RON |
| 27.07.2023 | 0,2644 RON |
| 26.07.2023 | 0,2629 RON |
| 25.07.2023 | 0,2646 RON |
| 24.07.2023 | 0,2627 RON |
| 21.07.2023 | 0,2610 RON |
| 20.07.2023 | 0,2631 RON |
| 19.07.2023 | 0,2633 RON |
| 18.07.2023 | 0,2625 RON |
| 17.07.2023 | 0,2619 RON |
| 14.07.2023 | 0,2606 RON |
| 13.07.2023 | 0,2622 RON |
| 12.07.2023 | 0,2639 RON |
| 11.07.2023 | 0,2636 RON |
| 10.07.2023 | 0,2639 RON |
| 07.07.2023 | 0,2630 RON |
| 06.07.2023 | 0,2671 RON |
| 05.07.2023 | 0,2665 RON |
| 04.07.2023 | 0,2669 RON |
| 03.07.2023 | 0,2659 RON |
| 30.06.2023 | 0,2680 RON |
| 29.06.2023 | 0,2663 RON |
| 28.06.2023 | 0,2656 RON |
| 27.06.2023 | 0,2652 RON |
| 26.06.2023 | 0,2656 RON |
| 23.06.2023 | 0,2648 RON |
| 22.06.2023 | 0,2636 RON |
| 21.06.2023 | 0,2644 RON |
| 20.06.2023 | 0,2653 RON |
| 19.06.2023 | 0,2656 RON |
| 16.06.2023 | 0,2642 RON |
| 15.06.2023 | 0,2669 RON |
| 14.06.2023 | 0,2669 RON |
| 13.06.2023 | 0,2656 RON |
| 12.06.2023 | 0,2670 RON |
| 09.06.2023 | 0,2653 RON |
| 08.06.2023 | 0,2663 RON |
| 07.06.2023 | 0,2672 RON |
| 06.06.2023 | 0,2660 RON |
| 02.06.2023 | 0,2633 RON |
| 31.05.2023 | 0,2639 RON |
| 30.05.2023 | 0,2638 RON |
| 29.05.2023 | 0,2623 RON |
| 26.05.2023 | 0,2601 RON |
| 25.05.2023 | 0,2602 RON |
| 24.05.2023 | 0,2571 RON |
| 23.05.2023 | 0,2580 RON |
| 22.05.2023 | 0,2592 RON |
| 19.05.2023 | 0,2612 RON |
| 18.05.2023 | 0,2598 RON |
| 17.05.2023 | 0,2612 RON |
| 16.05.2023 | 0,2601 RON |
| 15.05.2023 | 0,2587 RON |
| 12.05.2023 | 0,2571 RON |
| 11.05.2023 | 0,2566 RON |
| 10.05.2023 | 0,2533 RON |
| 09.05.2023 | 0,2522 RON |
| 08.05.2023 | 0,2517 RON |
| 05.05.2023 | 0,2494 RON |
| 04.05.2023 | 0,2488 RON |
| 03.05.2023 | 0,2489 RON |
| 02.05.2023 | 0,2508 RON |
| 28.04.2023 | 0,2489 RON |
| 27.04.2023 | 0,2470 RON |
| 26.04.2023 | 0,2477 RON |
| 25.04.2023 | 0,2490 RON |
| 24.04.2023 | 0,2496 RON |
| 21.04.2023 | 0,2508 RON |
| 20.04.2023 | 0,2487 RON |
| 19.04.2023 | 0,2489 RON |
| 18.04.2023 | 0,2501 RON |
| 13.04.2023 | 0,2478 RON |
| 12.04.2023 | 0,2496 RON |
| 11.04.2023 | 0,2496 RON |
| 10.04.2023 | 0,2496 RON |
| 07.04.2023 | 0,2484 RON |
| 06.04.2023 | 0,2470 RON |
| 05.04.2023 | 0,2483 RON |
| 04.04.2023 | 0,2508 RON |
| 03.04.2023 | 0,2531 RON |
| 31.03.2023 | 0,2519 RON |
| 30.03.2023 | 0,2522 RON |
| 29.03.2023 | 0,2511 RON |
| 28.03.2023 | 0,2494 RON |
| 27.03.2023 | 0,2491 RON |
| 24.03.2023 | 0,2451 RON |
| 23.03.2023 | 0,2443 RON |
| 22.03.2023 | 0,2461 RON |
| 21.03.2023 | 0,2448 RON |
| 20.03.2023 | 0,2429 RON |
| 17.03.2023 | 0,2473 RON |
| 16.03.2023 | 0,2433 RON |
| 15.03.2023 | 0,2454 RON |
| 14.03.2023 | 0,2448 RON |
| 13.03.2023 | 0,2498 RON |
| 10.03.2023 | 0,2535 RON |
| 09.03.2023 | 0,2600 RON |
| 08.03.2023 | 0,2590 RON |
| 07.03.2023 | 0,2568 RON |
| 06.03.2023 | 0,2578 RON |
| 03.03.2023 | 0,2564 RON |
| 02.03.2023 | 0,2558 RON |
| 01.03.2023 | 0,2530 RON |
| 28.02.2023 | 0,2530 RON |
| 27.02.2023 | 0,2535 RON |
| 24.02.2023 | 0,2522 RON |
| 23.02.2023 | 0,2532 RON |
| 22.02.2023 | 0,2507 RON |
| 21.02.2023 | 0,2508 RON |
| 20.02.2023 | 0,2500 RON |
| 17.02.2023 | 0,2475 RON |
| 16.02.2023 | 0,2466 RON |
| 15.02.2023 | 0,2455 RON |
| 14.02.2023 | 0,2456 RON |
| 13.02.2023 | 0,2460 RON |
| 10.02.2023 | 0,2442 RON |
| 09.02.2023 | 0,2405 RON |
| 08.02.2023 | 0,2414 RON |
| 07.02.2023 | 0,2395 RON |
| 06.02.2023 | 0,2388 RON |
| 03.02.2023 | 0,2400 RON |
| 02.02.2023 | 0,2410 RON |
| 01.02.2023 | 0,2401 RON |
| 31.01.2023 | 0,2416 RON |
| 30.01.2023 | 0,2395 RON |
| 27.01.2023 | 0,2395 RON |
| 26.01.2023 | 0,2385 RON |
| 25.01.2023 | 0,2398 RON |
| 23.01.2023 | 0,2396 RON |
| 20.01.2023 | 0,2401 RON |
| 19.01.2023 | 0,2404 RON |
| 18.01.2023 | 0,2445 RON |
| 17.01.2023 | 0,2424 RON |
| 16.01.2023 | 0,2422 RON |
| 13.01.2023 | 0,2422 RON |
| 12.01.2023 | 0,2425 RON |
| 11.01.2023 | 0,2409 RON |
| 10.01.2023 | 0,2402 RON |
| 09.01.2023 | 0,2408 RON |
| 06.01.2023 | 0,2429 RON |
| 05.01.2023 | 0,2400 RON |
| 04.01.2023 | 0,2404 RON |
| 03.01.2023 | 0,2396 RON |