BNR · ISTORIC
Curs BNR 2016
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2016, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru MXN.
Cursul MXN în 2016
0.2076
-0.0016
(-0.76%)
Ultima cotație: 30.12.2016
Minimul anului
0.1977
-0.0497
(-20.09%)
11.11.2016
față de 11.11.2015 (0.2474)
Maximul anului
0.2420
-0.0115
(-4.54%)
05.01.2016
față de 05.01.2015 (0.2535)
Evoluție 2016
min 0.1977 · max 0.2420
Media anuală
0.2176
Prima cotație
04.01.2016
0.2389
Ultima cotație
30.12.2016
0.2076
Variație totală
-0.0313
-13.10%
Cea mai mare creștere
07.11.2016
+0.0069
Cea mai mare scădere
09.11.2016
-0.0156
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2016 (MXN)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului MXN în 2016
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2016
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Sep0.2071
Noi0.2080
Dec0.2086
Cele mai mari medii lunare
Ian0.2311
Mar0.2277
Apr0.2255
Date importante în 2016
Prima cotație (an)04.01.20160.2389
Ultima cotație (an)30.12.20160.2076
Cea mai mare creștere (zi)07.11.2016+0.0069
Cea mai mare scădere (zi)09.11.2016-0.0156
Cea mai mare valoare05.01.20160.2420
Cea mai mică valoare11.11.20160.1977
Curs MXN pe luni în 2016
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,2311 | 0,2239 | 0,2420 | 20 |
| Februarie | 0,2191 | 0,2075 | 0,2290 | 21 |
| Martie | 0,2277 | 0,2256 | 0,2293 | 23 |
| Aprilie | 0,2255 | 0,2204 | 0,2293 | 21 |
| Mai | 0,2190 | 0,2162 | 0,2230 | 21 |
| Iunie | 0,2158 | 0,2121 | 0,2197 | 21 |
| Iulie | 0,2182 | 0,2121 | 0,2218 | 21 |
| August | 0,2150 | 0,2097 | 0,2198 | 22 |
| Septembrie | 0,2071 | 0,1996 | 0,2157 | 22 |
| Octombrie | 0,2156 | 0,2052 | 0,2230 | 21 |
| Noiembrie | 0,2080 | 0,1977 | 0,2192 | 21 |
| Decembrie | 0,2086 | 0,2034 | 0,2128 | 20 |
Valori zilnice MXN/RON în 2016
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2016 | 0,2076 RON |
| 29.12.2016 | 0,2092 RON |
| 28.12.2016 | 0,2094 RON |
| 27.12.2016 | 0,2100 RON |
| 23.12.2016 | 0,2090 RON |
| 22.12.2016 | 0,2089 RON |
| 21.12.2016 | 0,2117 RON |
| 20.12.2016 | 0,2128 RON |
| 19.12.2016 | 0,2112 RON |
| 16.12.2016 | 0,2127 RON |
| 15.12.2016 | 0,2088 RON |
| 14.12.2016 | 0,2096 RON |
| 13.12.2016 | 0,2093 RON |
| 12.12.2016 | 0,2099 RON |
| 09.12.2016 | 0,2078 RON |
| 08.12.2016 | 0,2053 RON |
| 07.12.2016 | 0,2066 RON |
| 06.12.2016 | 0,2036 RON |
| 05.12.2016 | 0,2049 RON |
| 02.12.2016 | 0,2034 RON |
| 29.11.2016 | 0,2062 RON |
| 28.11.2016 | 0,2066 RON |
| 25.11.2016 | 0,2058 RON |
| 24.11.2016 | 0,2065 RON |
| 23.11.2016 | 0,2066 RON |
| 22.11.2016 | 0,2085 RON |
| 21.11.2016 | 0,2072 RON |
| 18.11.2016 | 0,2067 RON |
| 17.11.2016 | 0,2084 RON |
| 16.11.2016 | 0,2070 RON |
| 15.11.2016 | 0,2048 RON |
| 14.11.2016 | 0,2002 RON |
| 11.11.2016 | 0,1977 RON |
| 10.11.2016 | 0,2071 RON |
| 09.11.2016 | 0,2036 RON |
| 08.11.2016 | 0,2192 RON |
| 07.11.2016 | 0,2176 RON |
| 04.11.2016 | 0,2107 RON |
| 03.11.2016 | 0,2098 RON |
| 02.11.2016 | 0,2099 RON |
| 01.11.2016 | 0,2178 RON |
| 31.10.2016 | 0,2172 RON |
| 28.10.2016 | 0,2190 RON |
| 27.10.2016 | 0,2195 RON |
| 26.10.2016 | 0,2209 RON |
| 25.10.2016 | 0,2229 RON |
| 24.10.2016 | 0,2230 RON |
| 21.10.2016 | 0,2219 RON |
| 20.10.2016 | 0,2215 RON |
| 19.10.2016 | 0,2202 RON |
| 18.10.2016 | 0,2181 RON |
| 17.10.2016 | 0,2155 RON |
| 14.10.2016 | 0,2160 RON |
| 13.10.2016 | 0,2154 RON |
| 12.10.2016 | 0,2159 RON |
| 11.10.2016 | 0,2134 RON |
| 10.10.2016 | 0,2134 RON |
| 07.10.2016 | 0,2090 RON |
| 06.10.2016 | 0,2076 RON |
| 05.10.2016 | 0,2052 RON |
| 04.10.2016 | 0,2060 RON |
| 03.10.2016 | 0,2056 RON |
| 30.09.2016 | 0,2035 RON |
| 29.09.2016 | 0,2044 RON |
| 28.09.2016 | 0,2038 RON |
| 27.09.2016 | 0,2017 RON |
| 26.09.2016 | 0,1996 RON |
| 23.09.2016 | 0,2016 RON |
| 22.09.2016 | 0,2018 RON |
| 21.09.2016 | 0,2023 RON |
| 20.09.2016 | 0,2027 RON |
| 19.09.2016 | 0,2037 RON |
| 16.09.2016 | 0,2051 RON |
| 15.09.2016 | 0,2054 RON |
| 14.09.2016 | 0,2073 RON |
| 13.09.2016 | 0,2091 RON |
| 12.09.2016 | 0,2075 RON |
| 09.09.2016 | 0,2115 RON |
| 08.09.2016 | 0,2154 RON |
| 07.09.2016 | 0,2157 RON |
| 06.09.2016 | 0,2153 RON |
| 05.09.2016 | 0,2152 RON |
| 02.09.2016 | 0,2120 RON |
| 01.09.2016 | 0,2126 RON |
| 31.08.2016 | 0,2127 RON |
| 30.08.2016 | 0,2135 RON |
| 29.08.2016 | 0,2144 RON |
| 26.08.2016 | 0,2146 RON |
| 25.08.2016 | 0,2138 RON |
| 24.08.2016 | 0,2138 RON |
| 23.08.2016 | 0,2156 RON |
| 22.08.2016 | 0,2157 RON |
| 19.08.2016 | 0,2152 RON |
| 18.08.2016 | 0,2189 RON |
| 17.08.2016 | 0,2186 RON |
| 16.08.2016 | 0,2198 RON |
| 12.08.2016 | 0,2188 RON |
| 11.08.2016 | 0,2173 RON |
| 10.08.2016 | 0,2169 RON |
| 09.08.2016 | 0,2170 RON |
| 08.08.2016 | 0,2154 RON |
| 05.08.2016 | 0,2121 RON |
| 04.08.2016 | 0,2123 RON |
| 03.08.2016 | 0,2097 RON |
| 02.08.2016 | 0,2104 RON |
| 01.08.2016 | 0,2131 RON |
| 29.07.2016 | 0,2121 RON |
| 28.07.2016 | 0,2136 RON |
| 27.07.2016 | 0,2163 RON |
| 26.07.2016 | 0,2160 RON |
| 25.07.2016 | 0,2177 RON |
| 22.07.2016 | 0,2176 RON |
| 21.07.2016 | 0,2177 RON |
| 20.07.2016 | 0,2198 RON |
| 19.07.2016 | 0,2189 RON |
| 18.07.2016 | 0,2187 RON |
| 15.07.2016 | 0,2191 RON |
| 14.07.2016 | 0,2215 RON |
| 13.07.2016 | 0,2208 RON |
| 12.07.2016 | 0,2205 RON |
| 11.07.2016 | 0,2195 RON |
| 08.07.2016 | 0,2168 RON |
| 07.07.2016 | 0,2182 RON |
| 06.07.2016 | 0,2166 RON |
| 05.07.2016 | 0,2170 RON |
| 04.07.2016 | 0,2210 RON |
| 01.07.2016 | 0,2218 RON |
| 30.06.2016 | 0,2197 RON |
| 29.06.2016 | 0,2186 RON |
| 28.06.2016 | 0,2149 RON |
| 27.06.2016 | 0,2163 RON |
| 24.06.2016 | 0,2150 RON |
| 23.06.2016 | 0,2175 RON |
| 22.06.2016 | 0,2148 RON |
| 21.06.2016 | 0,2154 RON |
| 17.06.2016 | 0,2134 RON |
| 16.06.2016 | 0,2138 RON |
| 15.06.2016 | 0,2140 RON |
| 14.06.2016 | 0,2121 RON |
| 13.06.2016 | 0,2141 RON |
| 10.06.2016 | 0,2175 RON |
| 09.06.2016 | 0,2178 RON |
| 08.06.2016 | 0,2162 RON |
| 07.06.2016 | 0,2131 RON |
| 06.06.2016 | 0,2141 RON |
| 03.06.2016 | 0,2170 RON |
| 02.06.2016 | 0,2176 RON |
| 01.06.2016 | 0,2187 RON |
| 31.05.2016 | 0,2194 RON |
| 30.05.2016 | 0,2186 RON |
| 27.05.2016 | 0,2182 RON |
| 26.05.2016 | 0,2186 RON |
| 25.05.2016 | 0,2192 RON |
| 24.05.2016 | 0,2185 RON |
| 23.05.2016 | 0,2192 RON |
| 20.05.2016 | 0,2179 RON |
| 19.05.2016 | 0,2173 RON |
| 18.05.2016 | 0,2166 RON |
| 17.05.2016 | 0,2162 RON |
| 16.05.2016 | 0,2185 RON |
| 13.05.2016 | 0,2198 RON |
| 12.05.2016 | 0,2199 RON |
| 11.05.2016 | 0,2177 RON |
| 10.05.2016 | 0,2178 RON |
| 09.05.2016 | 0,2206 RON |
| 06.05.2016 | 0,2198 RON |
| 05.05.2016 | 0,2220 RON |
| 04.05.2016 | 0,2200 RON |
| 03.05.2016 | 0,2230 RON |
| 29.04.2016 | 0,2293 RON |
| 28.04.2016 | 0,2268 RON |
| 27.04.2016 | 0,2274 RON |
| 26.04.2016 | 0,2264 RON |
| 25.04.2016 | 0,2266 RON |
| 22.04.2016 | 0,2269 RON |
| 21.04.2016 | 0,2288 RON |
| 20.04.2016 | 0,2279 RON |
| 19.04.2016 | 0,2278 RON |
| 18.04.2016 | 0,2250 RON |
| 15.04.2016 | 0,2277 RON |
| 14.04.2016 | 0,2271 RON |
| 13.04.2016 | 0,2253 RON |
| 12.04.2016 | 0,2228 RON |
| 11.04.2016 | 0,2212 RON |
| 08.04.2016 | 0,2204 RON |
| 07.04.2016 | 0,2213 RON |
| 06.04.2016 | 0,2216 RON |
| 05.04.2016 | 0,2232 RON |
| 04.04.2016 | 0,2271 RON |
| 01.04.2016 | 0,2259 RON |
| 31.03.2016 | 0,2282 RON |
| 30.03.2016 | 0,2278 RON |
| 29.03.2016 | 0,2281 RON |
| 28.03.2016 | 0,2275 RON |
| 25.03.2016 | 0,2267 RON |
| 24.03.2016 | 0,2263 RON |
| 23.03.2016 | 0,2293 RON |
| 22.03.2016 | 0,2286 RON |
| 21.03.2016 | 0,2279 RON |
| 18.03.2016 | 0,2285 RON |
| 17.03.2016 | 0,2261 RON |
| 16.03.2016 | 0,2257 RON |
| 15.03.2016 | 0,2256 RON |
| 14.03.2016 | 0,2269 RON |
| 11.03.2016 | 0,2273 RON |
| 10.03.2016 | 0,2289 RON |
| 09.03.2016 | 0,2282 RON |
| 08.03.2016 | 0,2269 RON |
| 07.03.2016 | 0,2282 RON |
| 04.03.2016 | 0,2265 RON |
| 03.03.2016 | 0,2293 RON |
| 02.03.2016 | 0,2291 RON |
| 01.03.2016 | 0,2286 RON |
| 29.02.2016 | 0,2244 RON |
| 26.02.2016 | 0,2241 RON |
| 25.02.2016 | 0,2231 RON |
| 24.02.2016 | 0,2229 RON |
| 23.02.2016 | 0,2241 RON |
| 22.02.2016 | 0,2234 RON |
| 19.02.2016 | 0,2195 RON |
| 18.02.2016 | 0,2201 RON |
| 17.02.2016 | 0,2136 RON |
| 16.02.2016 | 0,2125 RON |
| 15.02.2016 | 0,2110 RON |
| 12.02.2016 | 0,2075 RON |
| 11.02.2016 | 0,2086 RON |
| 10.02.2016 | 0,2133 RON |
| 09.02.2016 | 0,2150 RON |
| 08.02.2016 | 0,2167 RON |
| 05.02.2016 | 0,2206 RON |
| 04.02.2016 | 0,2232 RON |
| 03.02.2016 | 0,2234 RON |
| 02.02.2016 | 0,2253 RON |
| 01.02.2016 | 0,2290 RON |
| 29.01.2016 | 0,2274 RON |
| 28.01.2016 | 0,2270 RON |
| 27.01.2016 | 0,2260 RON |
| 26.01.2016 | 0,2254 RON |
| 25.01.2016 | 0,2259 RON |
| 22.01.2016 | 0,2255 RON |
| 21.01.2016 | 0,2239 RON |
| 20.01.2016 | 0,2254 RON |
| 19.01.2016 | 0,2306 RON |
| 18.01.2016 | 0,2290 RON |
| 15.01.2016 | 0,2300 RON |
| 14.01.2016 | 0,2313 RON |
| 13.01.2016 | 0,2354 RON |
| 12.01.2016 | 0,2348 RON |
| 11.01.2016 | 0,2326 RON |
| 08.01.2016 | 0,2338 RON |
| 07.01.2016 | 0,2366 RON |
| 06.01.2016 | 0,2413 RON |
| 05.01.2016 | 0,2420 RON |
| 04.01.2016 | 0,2389 RON |