BNR · ISTORIC
Curs BNR 1998
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 1998, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CHF.
Cursul CHF în 1998
0.7948
-0.0088
(-1.10%)
Ultima cotație: 31.12.1998
Minimul anului
0.5404
11.03.1998
Maximul anului
0.8036
30.12.1998
Evoluție 1998
min 0.5404 · max 0.8036
Media anuală
0.6160
Prima cotație
05.01.1998
0.5524
Ultima cotație
31.12.1998
0.7948
Variație totală
+0.2424
+43.88%
Cea mai mare creștere
08.10.1998
+0.0248
Cea mai mare scădere
09.10.1998
-0.0214
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 1998 (CHF)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CHF în 1998
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 1998
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Mar0.5515
Apr0.5561
Ian0.5621
Cele mai mari medii lunare
Dec0.7748
Noi0.7165
Oct0.7020
Date importante în 1998
Prima cotație (an)05.01.19980.5524
Ultima cotație (an)31.12.19980.7948
Cea mai mare creștere (zi)08.10.1998+0.0248
Cea mai mare scădere (zi)09.10.1998-0.0214
Cea mai mare valoare30.12.19980.8036
Cea mai mică valoare11.03.19980.5404
Curs CHF pe luni în 1998
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,5621 | 0,5524 | 0,5725 | 20 |
| Februarie | 0,5624 | 0,5482 | 0,5772 | 20 |
| Martie | 0,5515 | 0,5404 | 0,5689 | 22 |
| Aprilie | 0,5561 | 0,5474 | 0,5650 | 21 |
| Mai | 0,5738 | 0,5607 | 0,5822 | 20 |
| Iunie | 0,5740 | 0,5675 | 0,5819 | 22 |
| Iulie | 0,5750 | 0,5637 | 0,5893 | 23 |
| August | 0,5876 | 0,5789 | 0,6137 | 21 |
| Septembrie | 0,6456 | 0,6192 | 0,6658 | 22 |
| Octombrie | 0,7020 | 0,6792 | 0,7245 | 22 |
| Noiembrie | 0,7165 | 0,7083 | 0,7241 | 21 |
| Decembrie | 0,7748 | 0,7369 | 0,8036 | 22 |
Valori zilnice CHF/RON în 1998
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.1998 | 0,7948 RON |
| 30.12.1998 | 0,8036 RON |
| 29.12.1998 | 0,7934 RON |
| 28.12.1998 | 0,7894 RON |
| 24.12.1998 | 0,7857 RON |
| 23.12.1998 | 0,7783 RON |
| 22.12.1998 | 0,7752 RON |
| 21.12.1998 | 0,7743 RON |
| 18.12.1998 | 0,7888 RON |
| 17.12.1998 | 0,7861 RON |
| 16.12.1998 | 0,7807 RON |
| 15.12.1998 | 0,7828 RON |
| 14.12.1998 | 0,7934 RON |
| 11.12.1998 | 0,7880 RON |
| 10.12.1998 | 0,7748 RON |
| 09.12.1998 | 0,7615 RON |
| 08.12.1998 | 0,7551 RON |
| 07.12.1998 | 0,7547 RON |
| 05.12.1998 | 0,7497 RON |
| 04.12.1998 | 0,7505 RON |
| 03.12.1998 | 0,7476 RON |
| 02.12.1998 | 0,7369 RON |
| 30.11.1998 | 0,7168 RON |
| 27.11.1998 | 0,7192 RON |
| 26.11.1998 | 0,7140 RON |
| 25.11.1998 | 0,7182 RON |
| 24.11.1998 | 0,7133 RON |
| 23.11.1998 | 0,7111 RON |
| 20.11.1998 | 0,7152 RON |
| 19.11.1998 | 0,7182 RON |
| 18.11.1998 | 0,7188 RON |
| 17.11.1998 | 0,7202 RON |
| 16.11.1998 | 0,7181 RON |
| 13.11.1998 | 0,7121 RON |
| 12.11.1998 | 0,7112 RON |
| 11.11.1998 | 0,7123 RON |
| 10.11.1998 | 0,7083 RON |
| 09.11.1998 | 0,7109 RON |
| 06.11.1998 | 0,7221 RON |
| 05.11.1998 | 0,7231 RON |
| 04.11.1998 | 0,7195 RON |
| 03.11.1998 | 0,7241 RON |
| 02.11.1998 | 0,7189 RON |
| 30.10.1998 | 0,7126 RON |
| 29.10.1998 | 0,7122 RON |
| 28.10.1998 | 0,7111 RON |
| 27.10.1998 | 0,6990 RON |
| 26.10.1998 | 0,7003 RON |
| 23.10.1998 | 0,7045 RON |
| 22.10.1998 | 0,6963 RON |
| 21.10.1998 | 0,6990 RON |
| 20.10.1998 | 0,7064 RON |
| 19.10.1998 | 0,7131 RON |
| 16.10.1998 | 0,7124 RON |
| 15.10.1998 | 0,7021 RON |
| 14.10.1998 | 0,7024 RON |
| 13.10.1998 | 0,7005 RON |
| 12.10.1998 | 0,6962 RON |
| 09.10.1998 | 0,7031 RON |
| 08.10.1998 | 0,7245 RON |
| 07.10.1998 | 0,6997 RON |
| 06.10.1998 | 0,6921 RON |
| 05.10.1998 | 0,6863 RON |
| 02.10.1998 | 0,6909 RON |
| 01.10.1998 | 0,6792 RON |
| 30.09.1998 | 0,6658 RON |
| 29.09.1998 | 0,6607 RON |
| 28.09.1998 | 0,6584 RON |
| 25.09.1998 | 0,6601 RON |
| 24.09.1998 | 0,6500 RON |
| 23.09.1998 | 0,6454 RON |
| 22.09.1998 | 0,6505 RON |
| 21.09.1998 | 0,6569 RON |
| 18.09.1998 | 0,6521 RON |
| 17.09.1998 | 0,6528 RON |
| 16.09.1998 | 0,6460 RON |
| 15.09.1998 | 0,6482 RON |
| 14.09.1998 | 0,6466 RON |
| 11.09.1998 | 0,6524 RON |
| 10.09.1998 | 0,6448 RON |
| 09.09.1998 | 0,6350 RON |
| 08.09.1998 | 0,6381 RON |
| 07.09.1998 | 0,6390 RON |
| 04.09.1998 | 0,6272 RON |
| 03.09.1998 | 0,6303 RON |
| 02.09.1998 | 0,6192 RON |
| 01.09.1998 | 0,6226 RON |
| 31.08.1998 | 0,6137 RON |
| 28.08.1998 | 0,6041 RON |
| 27.08.1998 | 0,5937 RON |
| 26.08.1998 | 0,5941 RON |
| 25.08.1998 | 0,5892 RON |
| 24.08.1998 | 0,5888 RON |
| 21.08.1998 | 0,5873 RON |
| 20.08.1998 | 0,5835 RON |
| 19.08.1998 | 0,5801 RON |
| 18.08.1998 | 0,5789 RON |
| 17.08.1998 | 0,5806 RON |
| 14.08.1998 | 0,5858 RON |
| 13.08.1998 | 0,5861 RON |
| 12.08.1998 | 0,5862 RON |
| 11.08.1998 | 0,5834 RON |
| 10.08.1998 | 0,5833 RON |
| 07.08.1998 | 0,5851 RON |
| 06.08.1998 | 0,5862 RON |
| 05.08.1998 | 0,5856 RON |
| 04.08.1998 | 0,5812 RON |
| 03.08.1998 | 0,5834 RON |
| 31.07.1998 | 0,5851 RON |
| 30.07.1998 | 0,5893 RON |
| 29.07.1998 | 0,5876 RON |
| 28.07.1998 | 0,5819 RON |
| 27.07.1998 | 0,5814 RON |
| 24.07.1998 | 0,5827 RON |
| 23.07.1998 | 0,5761 RON |
| 22.07.1998 | 0,5781 RON |
| 21.07.1998 | 0,5773 RON |
| 20.07.1998 | 0,5796 RON |
| 17.07.1998 | 0,5763 RON |
| 16.07.1998 | 0,5739 RON |
| 15.07.1998 | 0,5709 RON |
| 14.07.1998 | 0,5709 RON |
| 13.07.1998 | 0,5671 RON |
| 10.07.1998 | 0,5642 RON |
| 09.07.1998 | 0,5637 RON |
| 08.07.1998 | 0,5703 RON |
| 07.07.1998 | 0,5720 RON |
| 06.07.1998 | 0,5716 RON |
| 03.07.1998 | 0,5688 RON |
| 02.07.1998 | 0,5673 RON |
| 01.07.1998 | 0,5685 RON |
| 30.06.1998 | 0,5692 RON |
| 29.06.1998 | 0,5675 RON |
| 26.06.1998 | 0,5697 RON |
| 25.06.1998 | 0,5701 RON |
| 24.06.1998 | 0,5714 RON |
| 23.06.1998 | 0,5734 RON |
| 22.06.1998 | 0,5703 RON |
| 19.06.1998 | 0,5702 RON |
| 18.06.1998 | 0,5729 RON |
| 17.06.1998 | 0,5709 RON |
| 16.06.1998 | 0,5700 RON |
| 15.06.1998 | 0,5685 RON |
| 12.06.1998 | 0,5718 RON |
| 11.06.1998 | 0,5746 RON |
| 10.06.1998 | 0,5809 RON |
| 09.06.1998 | 0,5813 RON |
| 08.06.1998 | 0,5800 RON |
| 05.06.1998 | 0,5819 RON |
| 04.06.1998 | 0,5817 RON |
| 03.06.1998 | 0,5778 RON |
| 02.06.1998 | 0,5769 RON |
| 01.06.1998 | 0,5760 RON |
| 29.05.1998 | 0,5737 RON |
| 28.05.1998 | 0,5764 RON |
| 27.05.1998 | 0,5822 RON |
| 26.05.1998 | 0,5785 RON |
| 25.05.1998 | 0,5791 RON |
| 22.05.1998 | 0,5796 RON |
| 21.05.1998 | 0,5774 RON |
| 20.05.1998 | 0,5746 RON |
| 19.05.1998 | 0,5729 RON |
| 18.05.1998 | 0,5697 RON |
| 15.05.1998 | 0,5738 RON |
| 14.05.1998 | 0,5742 RON |
| 13.05.1998 | 0,5720 RON |
| 12.05.1998 | 0,5731 RON |
| 11.05.1998 | 0,5730 RON |
| 08.05.1998 | 0,5733 RON |
| 07.05.1998 | 0,5758 RON |
| 06.05.1998 | 0,5695 RON |
| 05.05.1998 | 0,5656 RON |
| 04.05.1998 | 0,5607 RON |
| 30.04.1998 | 0,5572 RON |
| 29.04.1998 | 0,5583 RON |
| 28.04.1998 | 0,5608 RON |
| 27.04.1998 | 0,5582 RON |
| 24.04.1998 | 0,5612 RON |
| 23.04.1998 | 0,5650 RON |
| 22.04.1998 | 0,5624 RON |
| 21.04.1998 | 0,5626 RON |
| 17.04.1998 | 0,5601 RON |
| 16.04.1998 | 0,5578 RON |
| 15.04.1998 | 0,5588 RON |
| 14.04.1998 | 0,5550 RON |
| 13.04.1998 | 0,5530 RON |
| 10.04.1998 | 0,5535 RON |
| 09.04.1998 | 0,5555 RON |
| 08.04.1998 | 0,5524 RON |
| 07.04.1998 | 0,5474 RON |
| 06.04.1998 | 0,5496 RON |
| 03.04.1998 | 0,5476 RON |
| 02.04.1998 | 0,5475 RON |
| 01.04.1998 | 0,5545 RON |
| 31.03.1998 | 0,5577 RON |
| 30.03.1998 | 0,5635 RON |
| 27.03.1998 | 0,5689 RON |
| 26.03.1998 | 0,5620 RON |
| 25.03.1998 | 0,5625 RON |
| 24.03.1998 | 0,5644 RON |
| 23.03.1998 | 0,5624 RON |
| 20.03.1998 | 0,5483 RON |
| 19.03.1998 | 0,5436 RON |
| 18.03.1998 | 0,5461 RON |
| 17.03.1998 | 0,5432 RON |
| 16.03.1998 | 0,5455 RON |
| 13.03.1998 | 0,5432 RON |
| 12.03.1998 | 0,5430 RON |
| 11.03.1998 | 0,5404 RON |
| 10.03.1998 | 0,5412 RON |
| 09.03.1998 | 0,5435 RON |
| 06.03.1998 | 0,5454 RON |
| 05.03.1998 | 0,5514 RON |
| 04.03.1998 | 0,5490 RON |
| 03.03.1998 | 0,5527 RON |
| 02.03.1998 | 0,5561 RON |
| 27.02.1998 | 0,5528 RON |
| 26.02.1998 | 0,5532 RON |
| 25.02.1998 | 0,5560 RON |
| 24.02.1998 | 0,5649 RON |
| 23.02.1998 | 0,5555 RON |
| 20.02.1998 | 0,5541 RON |
| 19.02.1998 | 0,5485 RON |
| 18.02.1998 | 0,5482 RON |
| 17.02.1998 | 0,5519 RON |
| 16.02.1998 | 0,5622 RON |
| 13.02.1998 | 0,5659 RON |
| 12.02.1998 | 0,5689 RON |
| 11.02.1998 | 0,5647 RON |
| 10.02.1998 | 0,5691 RON |
| 09.02.1998 | 0,5727 RON |
| 06.02.1998 | 0,5772 RON |
| 05.02.1998 | 0,5771 RON |
| 04.02.1998 | 0,5735 RON |
| 03.02.1998 | 0,5679 RON |
| 02.02.1998 | 0,5630 RON |
| 30.01.1998 | 0,5599 RON |
| 29.01.1998 | 0,5610 RON |
| 28.01.1998 | 0,5567 RON |
| 27.01.1998 | 0,5612 RON |
| 26.01.1998 | 0,5657 RON |
| 23.01.1998 | 0,5599 RON |
| 22.01.1998 | 0,5650 RON |
| 21.01.1998 | 0,5586 RON |
| 20.01.1998 | 0,5623 RON |
| 19.01.1998 | 0,5601 RON |
| 16.01.1998 | 0,5631 RON |
| 15.01.1998 | 0,5684 RON |
| 14.01.1998 | 0,5662 RON |
| 13.01.1998 | 0,5692 RON |
| 12.01.1998 | 0,5725 RON |
| 09.01.1998 | 0,5681 RON |
| 08.01.1998 | 0,5587 RON |
| 07.01.1998 | 0,5582 RON |
| 06.01.1998 | 0,5544 RON |
| 05.01.1998 | 0,5524 RON |