BNR · ISTORIC

Curs BNR 1998

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 1998, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CHF.

Cursul CHF în 1998 0.7948 -0.0088 (-1.10%) Ultima cotație: 31.12.1998
Minimul anului
0.5404
11.03.1998
Maximul anului
0.8036
30.12.1998
Evoluție 1998 min 0.5404 · max 0.8036
Media anuală 0.6160
Prima cotație 05.01.1998 0.5524
Ultima cotație 31.12.1998 0.7948
Variație totală +0.2424 +43.88%
Cea mai mare creștere 08.10.1998 +0.0248
Cea mai mare scădere 09.10.1998 -0.0214

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 1998 (CHF)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului CHF în 1998

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 1998

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Mar0.5515
Apr0.5561
Ian0.5621

Cele mai mari medii lunare

Dec0.7748
Noi0.7165
Oct0.7020

Date importante în 1998

Prima cotație (an)05.01.19980.5524
Ultima cotație (an)31.12.19980.7948
Cea mai mare creștere (zi)08.10.1998+0.0248
Cea mai mare scădere (zi)09.10.1998-0.0214
Cea mai mare valoare30.12.19980.8036
Cea mai mică valoare11.03.19980.5404

Curs CHF pe luni în 1998

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,5621 0,5524 0,5725 20
Februarie 0,5624 0,5482 0,5772 20
Martie 0,5515 0,5404 0,5689 22
Aprilie 0,5561 0,5474 0,5650 21
Mai 0,5738 0,5607 0,5822 20
Iunie 0,5740 0,5675 0,5819 22
Iulie 0,5750 0,5637 0,5893 23
August 0,5876 0,5789 0,6137 21
Septembrie 0,6456 0,6192 0,6658 22
Octombrie 0,7020 0,6792 0,7245 22
Noiembrie 0,7165 0,7083 0,7241 21
Decembrie 0,7748 0,7369 0,8036 22

Valori zilnice CHF/RON în 1998

DataCurs
31.12.1998 0,7948 RON
30.12.1998 0,8036 RON
29.12.1998 0,7934 RON
28.12.1998 0,7894 RON
24.12.1998 0,7857 RON
23.12.1998 0,7783 RON
22.12.1998 0,7752 RON
21.12.1998 0,7743 RON
18.12.1998 0,7888 RON
17.12.1998 0,7861 RON
16.12.1998 0,7807 RON
15.12.1998 0,7828 RON
14.12.1998 0,7934 RON
11.12.1998 0,7880 RON
10.12.1998 0,7748 RON
09.12.1998 0,7615 RON
08.12.1998 0,7551 RON
07.12.1998 0,7547 RON
05.12.1998 0,7497 RON
04.12.1998 0,7505 RON
03.12.1998 0,7476 RON
02.12.1998 0,7369 RON
30.11.1998 0,7168 RON
27.11.1998 0,7192 RON
26.11.1998 0,7140 RON
25.11.1998 0,7182 RON
24.11.1998 0,7133 RON
23.11.1998 0,7111 RON
20.11.1998 0,7152 RON
19.11.1998 0,7182 RON
18.11.1998 0,7188 RON
17.11.1998 0,7202 RON
16.11.1998 0,7181 RON
13.11.1998 0,7121 RON
12.11.1998 0,7112 RON
11.11.1998 0,7123 RON
10.11.1998 0,7083 RON
09.11.1998 0,7109 RON
06.11.1998 0,7221 RON
05.11.1998 0,7231 RON
04.11.1998 0,7195 RON
03.11.1998 0,7241 RON
02.11.1998 0,7189 RON
30.10.1998 0,7126 RON
29.10.1998 0,7122 RON
28.10.1998 0,7111 RON
27.10.1998 0,6990 RON
26.10.1998 0,7003 RON
23.10.1998 0,7045 RON
22.10.1998 0,6963 RON
21.10.1998 0,6990 RON
20.10.1998 0,7064 RON
19.10.1998 0,7131 RON
16.10.1998 0,7124 RON
15.10.1998 0,7021 RON
14.10.1998 0,7024 RON
13.10.1998 0,7005 RON
12.10.1998 0,6962 RON
09.10.1998 0,7031 RON
08.10.1998 0,7245 RON
07.10.1998 0,6997 RON
06.10.1998 0,6921 RON
05.10.1998 0,6863 RON
02.10.1998 0,6909 RON
01.10.1998 0,6792 RON
30.09.1998 0,6658 RON
29.09.1998 0,6607 RON
28.09.1998 0,6584 RON
25.09.1998 0,6601 RON
24.09.1998 0,6500 RON
23.09.1998 0,6454 RON
22.09.1998 0,6505 RON
21.09.1998 0,6569 RON
18.09.1998 0,6521 RON
17.09.1998 0,6528 RON
16.09.1998 0,6460 RON
15.09.1998 0,6482 RON
14.09.1998 0,6466 RON
11.09.1998 0,6524 RON
10.09.1998 0,6448 RON
09.09.1998 0,6350 RON
08.09.1998 0,6381 RON
07.09.1998 0,6390 RON
04.09.1998 0,6272 RON
03.09.1998 0,6303 RON
02.09.1998 0,6192 RON
01.09.1998 0,6226 RON
31.08.1998 0,6137 RON
28.08.1998 0,6041 RON
27.08.1998 0,5937 RON
26.08.1998 0,5941 RON
25.08.1998 0,5892 RON
24.08.1998 0,5888 RON
21.08.1998 0,5873 RON
20.08.1998 0,5835 RON
19.08.1998 0,5801 RON
18.08.1998 0,5789 RON
17.08.1998 0,5806 RON
14.08.1998 0,5858 RON
13.08.1998 0,5861 RON
12.08.1998 0,5862 RON
11.08.1998 0,5834 RON
10.08.1998 0,5833 RON
07.08.1998 0,5851 RON
06.08.1998 0,5862 RON
05.08.1998 0,5856 RON
04.08.1998 0,5812 RON
03.08.1998 0,5834 RON
31.07.1998 0,5851 RON
30.07.1998 0,5893 RON
29.07.1998 0,5876 RON
28.07.1998 0,5819 RON
27.07.1998 0,5814 RON
24.07.1998 0,5827 RON
23.07.1998 0,5761 RON
22.07.1998 0,5781 RON
21.07.1998 0,5773 RON
20.07.1998 0,5796 RON
17.07.1998 0,5763 RON
16.07.1998 0,5739 RON
15.07.1998 0,5709 RON
14.07.1998 0,5709 RON
13.07.1998 0,5671 RON
10.07.1998 0,5642 RON
09.07.1998 0,5637 RON
08.07.1998 0,5703 RON
07.07.1998 0,5720 RON
06.07.1998 0,5716 RON
03.07.1998 0,5688 RON
02.07.1998 0,5673 RON
01.07.1998 0,5685 RON
30.06.1998 0,5692 RON
29.06.1998 0,5675 RON
26.06.1998 0,5697 RON
25.06.1998 0,5701 RON
24.06.1998 0,5714 RON
23.06.1998 0,5734 RON
22.06.1998 0,5703 RON
19.06.1998 0,5702 RON
18.06.1998 0,5729 RON
17.06.1998 0,5709 RON
16.06.1998 0,5700 RON
15.06.1998 0,5685 RON
12.06.1998 0,5718 RON
11.06.1998 0,5746 RON
10.06.1998 0,5809 RON
09.06.1998 0,5813 RON
08.06.1998 0,5800 RON
05.06.1998 0,5819 RON
04.06.1998 0,5817 RON
03.06.1998 0,5778 RON
02.06.1998 0,5769 RON
01.06.1998 0,5760 RON
29.05.1998 0,5737 RON
28.05.1998 0,5764 RON
27.05.1998 0,5822 RON
26.05.1998 0,5785 RON
25.05.1998 0,5791 RON
22.05.1998 0,5796 RON
21.05.1998 0,5774 RON
20.05.1998 0,5746 RON
19.05.1998 0,5729 RON
18.05.1998 0,5697 RON
15.05.1998 0,5738 RON
14.05.1998 0,5742 RON
13.05.1998 0,5720 RON
12.05.1998 0,5731 RON
11.05.1998 0,5730 RON
08.05.1998 0,5733 RON
07.05.1998 0,5758 RON
06.05.1998 0,5695 RON
05.05.1998 0,5656 RON
04.05.1998 0,5607 RON
30.04.1998 0,5572 RON
29.04.1998 0,5583 RON
28.04.1998 0,5608 RON
27.04.1998 0,5582 RON
24.04.1998 0,5612 RON
23.04.1998 0,5650 RON
22.04.1998 0,5624 RON
21.04.1998 0,5626 RON
17.04.1998 0,5601 RON
16.04.1998 0,5578 RON
15.04.1998 0,5588 RON
14.04.1998 0,5550 RON
13.04.1998 0,5530 RON
10.04.1998 0,5535 RON
09.04.1998 0,5555 RON
08.04.1998 0,5524 RON
07.04.1998 0,5474 RON
06.04.1998 0,5496 RON
03.04.1998 0,5476 RON
02.04.1998 0,5475 RON
01.04.1998 0,5545 RON
31.03.1998 0,5577 RON
30.03.1998 0,5635 RON
27.03.1998 0,5689 RON
26.03.1998 0,5620 RON
25.03.1998 0,5625 RON
24.03.1998 0,5644 RON
23.03.1998 0,5624 RON
20.03.1998 0,5483 RON
19.03.1998 0,5436 RON
18.03.1998 0,5461 RON
17.03.1998 0,5432 RON
16.03.1998 0,5455 RON
13.03.1998 0,5432 RON
12.03.1998 0,5430 RON
11.03.1998 0,5404 RON
10.03.1998 0,5412 RON
09.03.1998 0,5435 RON
06.03.1998 0,5454 RON
05.03.1998 0,5514 RON
04.03.1998 0,5490 RON
03.03.1998 0,5527 RON
02.03.1998 0,5561 RON
27.02.1998 0,5528 RON
26.02.1998 0,5532 RON
25.02.1998 0,5560 RON
24.02.1998 0,5649 RON
23.02.1998 0,5555 RON
20.02.1998 0,5541 RON
19.02.1998 0,5485 RON
18.02.1998 0,5482 RON
17.02.1998 0,5519 RON
16.02.1998 0,5622 RON
13.02.1998 0,5659 RON
12.02.1998 0,5689 RON
11.02.1998 0,5647 RON
10.02.1998 0,5691 RON
09.02.1998 0,5727 RON
06.02.1998 0,5772 RON
05.02.1998 0,5771 RON
04.02.1998 0,5735 RON
03.02.1998 0,5679 RON
02.02.1998 0,5630 RON
30.01.1998 0,5599 RON
29.01.1998 0,5610 RON
28.01.1998 0,5567 RON
27.01.1998 0,5612 RON
26.01.1998 0,5657 RON
23.01.1998 0,5599 RON
22.01.1998 0,5650 RON
21.01.1998 0,5586 RON
20.01.1998 0,5623 RON
19.01.1998 0,5601 RON
16.01.1998 0,5631 RON
15.01.1998 0,5684 RON
14.01.1998 0,5662 RON
13.01.1998 0,5692 RON
12.01.1998 0,5725 RON
09.01.1998 0,5681 RON
08.01.1998 0,5587 RON
07.01.1998 0,5582 RON
06.01.1998 0,5544 RON
05.01.1998 0,5524 RON