BNR · ISTORIC
Curs BNR 2009
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2009, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CNY.
Cursul CNY în 2009
0.4300
-0.0018
(-0.42%)
Ultima cotație: 31.12.2009
Minimul anului
0.4084
03.12.2009
Maximul anului
0.5006
04.03.2009
Evoluție 2009
min 0.4084 · max 0.5006
Media anuală
0.4399
Prima cotație
02.03.2009
0.4988
Ultima cotație
31.12.2009
0.4300
Variație totală
-0.0688
-13.79%
Cea mai mare creștere
07.04.2009
+0.0100
Cea mai mare scădere
19.03.2009
-0.0150
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2009 (CNY)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CNY în 2009
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2009
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Noi0.4209
Oct0.4234
Dec0.4240
Cele mai mari medii lunare
Mar0.4805
Apr0.4652
Mai0.4477
Date importante în 2009
Prima cotație (an)02.03.20090.4988
Ultima cotație (an)31.12.20090.4300
Cea mai mare creștere (zi)07.04.2009+0.0100
Cea mai mare scădere (zi)19.03.2009-0.0150
Cea mai mare valoare04.03.20090.5006
Cea mai mică valoare03.12.20090.4084
Curs CNY pe luni în 2009
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Martie | 0,4805 | 0,4600 | 0,5006 | 22 |
| Aprilie | 0,4652 | 0,4494 | 0,4798 | 21 |
| Mai | 0,4477 | 0,4347 | 0,4632 | 20 |
| Iunie | 0,4395 | 0,4303 | 0,4464 | 21 |
| Iulie | 0,4382 | 0,4309 | 0,4440 | 23 |
| August | 0,4329 | 0,4280 | 0,4382 | 21 |
| Septembrie | 0,4263 | 0,4178 | 0,4363 | 22 |
| Octombrie | 0,4234 | 0,4175 | 0,4309 | 22 |
| Noiembrie | 0,4209 | 0,4151 | 0,4302 | 21 |
| Decembrie | 0,4240 | 0,4084 | 0,4325 | 21 |
Valori zilnice CNY/RON în 2009
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2009 | 0,4300 RON |
| 30.12.2009 | 0,4318 RON |
| 29.12.2009 | 0,4275 RON |
| 28.12.2009 | 0,4271 RON |
| 24.12.2009 | 0,4271 RON |
| 23.12.2009 | 0,4321 RON |
| 22.12.2009 | 0,4325 RON |
| 21.12.2009 | 0,4301 RON |
| 18.12.2009 | 0,4280 RON |
| 17.12.2009 | 0,4312 RON |
| 16.12.2009 | 0,4274 RON |
| 15.12.2009 | 0,4282 RON |
| 14.12.2009 | 0,4251 RON |
| 11.12.2009 | 0,4214 RON |
| 10.12.2009 | 0,4209 RON |
| 09.12.2009 | 0,4203 RON |
| 08.12.2009 | 0,4173 RON |
| 07.12.2009 | 0,4166 RON |
| 04.12.2009 | 0,4091 RON |
| 03.12.2009 | 0,4084 RON |
| 02.12.2009 | 0,4125 RON |
| 30.11.2009 | 0,4159 RON |
| 27.11.2009 | 0,4202 RON |
| 26.11.2009 | 0,4151 RON |
| 25.11.2009 | 0,4152 RON |
| 24.11.2009 | 0,4177 RON |
| 23.11.2009 | 0,4184 RON |
| 20.11.2009 | 0,4215 RON |
| 19.11.2009 | 0,4210 RON |
| 18.11.2009 | 0,4196 RON |
| 17.11.2009 | 0,4221 RON |
| 16.11.2009 | 0,4207 RON |
| 13.11.2009 | 0,4232 RON |
| 12.11.2009 | 0,4211 RON |
| 11.11.2009 | 0,4185 RON |
| 10.11.2009 | 0,4192 RON |
| 09.11.2009 | 0,4198 RON |
| 06.11.2009 | 0,4227 RON |
| 05.11.2009 | 0,4242 RON |
| 04.11.2009 | 0,4267 RON |
| 03.11.2009 | 0,4302 RON |
| 02.11.2009 | 0,4269 RON |
| 30.10.2009 | 0,4237 RON |
| 29.10.2009 | 0,4276 RON |
| 28.10.2009 | 0,4258 RON |
| 27.10.2009 | 0,4218 RON |
| 26.10.2009 | 0,4175 RON |
| 23.10.2009 | 0,4175 RON |
| 22.10.2009 | 0,4198 RON |
| 21.10.2009 | 0,4211 RON |
| 20.10.2009 | 0,4198 RON |
| 19.10.2009 | 0,4205 RON |
| 16.10.2009 | 0,4211 RON |
| 15.10.2009 | 0,4218 RON |
| 14.10.2009 | 0,4221 RON |
| 13.10.2009 | 0,4249 RON |
| 12.10.2009 | 0,4262 RON |
| 09.10.2009 | 0,4250 RON |
| 08.10.2009 | 0,4241 RON |
| 07.10.2009 | 0,4248 RON |
| 06.10.2009 | 0,4237 RON |
| 05.10.2009 | 0,4276 RON |
| 02.10.2009 | 0,4309 RON |
| 01.10.2009 | 0,4272 RON |
| 30.09.2009 | 0,4193 RON |
| 29.09.2009 | 0,4204 RON |
| 28.09.2009 | 0,4198 RON |
| 25.09.2009 | 0,4192 RON |
| 24.09.2009 | 0,4178 RON |
| 23.09.2009 | 0,4193 RON |
| 22.09.2009 | 0,4211 RON |
| 21.09.2009 | 0,4265 RON |
| 18.09.2009 | 0,4249 RON |
| 17.09.2009 | 0,4230 RON |
| 16.09.2009 | 0,4250 RON |
| 15.09.2009 | 0,4283 RON |
| 14.09.2009 | 0,4307 RON |
| 11.09.2009 | 0,4270 RON |
| 10.09.2009 | 0,4281 RON |
| 09.09.2009 | 0,4290 RON |
| 08.09.2009 | 0,4289 RON |
| 07.09.2009 | 0,4330 RON |
| 04.09.2009 | 0,4355 RON |
| 03.09.2009 | 0,4345 RON |
| 02.09.2009 | 0,4363 RON |
| 01.09.2009 | 0,4314 RON |
| 31.08.2009 | 0,4327 RON |
| 28.08.2009 | 0,4301 RON |
| 27.08.2009 | 0,4336 RON |
| 26.08.2009 | 0,4311 RON |
| 25.08.2009 | 0,4323 RON |
| 24.08.2009 | 0,4325 RON |
| 21.08.2009 | 0,4327 RON |
| 20.08.2009 | 0,4354 RON |
| 19.08.2009 | 0,4382 RON |
| 18.08.2009 | 0,4371 RON |
| 17.08.2009 | 0,4377 RON |
| 14.08.2009 | 0,4318 RON |
| 13.08.2009 | 0,4324 RON |
| 12.08.2009 | 0,4373 RON |
| 11.08.2009 | 0,4355 RON |
| 10.08.2009 | 0,4340 RON |
| 07.08.2009 | 0,4299 RON |
| 06.08.2009 | 0,4280 RON |
| 05.08.2009 | 0,4284 RON |
| 04.08.2009 | 0,4280 RON |
| 03.08.2009 | 0,4316 RON |
| 31.07.2009 | 0,4371 RON |
| 30.07.2009 | 0,4370 RON |
| 29.07.2009 | 0,4361 RON |
| 28.07.2009 | 0,4309 RON |
| 27.07.2009 | 0,4317 RON |
| 24.07.2009 | 0,4341 RON |
| 23.07.2009 | 0,4356 RON |
| 22.07.2009 | 0,4369 RON |
| 21.07.2009 | 0,4362 RON |
| 20.07.2009 | 0,4362 RON |
| 17.07.2009 | 0,4404 RON |
| 16.07.2009 | 0,4392 RON |
| 15.07.2009 | 0,4386 RON |
| 14.07.2009 | 0,4417 RON |
| 13.07.2009 | 0,4433 RON |
| 10.07.2009 | 0,4440 RON |
| 09.07.2009 | 0,4410 RON |
| 08.07.2009 | 0,4432 RON |
| 07.07.2009 | 0,4409 RON |
| 06.07.2009 | 0,4428 RON |
| 03.07.2009 | 0,4396 RON |
| 02.07.2009 | 0,4365 RON |
| 01.07.2009 | 0,4358 RON |
| 30.06.2009 | 0,4362 RON |
| 29.06.2009 | 0,4403 RON |
| 26.06.2009 | 0,4379 RON |
| 25.06.2009 | 0,4426 RON |
| 24.06.2009 | 0,4386 RON |
| 23.06.2009 | 0,4447 RON |
| 22.06.2009 | 0,4453 RON |
| 19.06.2009 | 0,4437 RON |
| 18.06.2009 | 0,4442 RON |
| 17.06.2009 | 0,4464 RON |
| 16.06.2009 | 0,4455 RON |
| 15.06.2009 | 0,4445 RON |
| 12.06.2009 | 0,4378 RON |
| 11.06.2009 | 0,4376 RON |
| 10.06.2009 | 0,4358 RON |
| 09.06.2009 | 0,4431 RON |
| 05.06.2009 | 0,4350 RON |
| 04.06.2009 | 0,4342 RON |
| 03.06.2009 | 0,4317 RON |
| 02.06.2009 | 0,4344 RON |
| 01.06.2009 | 0,4303 RON |
| 29.05.2009 | 0,4347 RON |
| 28.05.2009 | 0,4425 RON |
| 27.05.2009 | 0,4390 RON |
| 26.05.2009 | 0,4409 RON |
| 25.05.2009 | 0,4374 RON |
| 22.05.2009 | 0,4388 RON |
| 21.05.2009 | 0,4431 RON |
| 20.05.2009 | 0,4471 RON |
| 19.05.2009 | 0,4470 RON |
| 18.05.2009 | 0,4540 RON |
| 15.05.2009 | 0,4529 RON |
| 14.05.2009 | 0,4517 RON |
| 13.05.2009 | 0,4456 RON |
| 12.05.2009 | 0,4463 RON |
| 11.05.2009 | 0,4482 RON |
| 08.05.2009 | 0,4528 RON |
| 07.05.2009 | 0,4544 RON |
| 06.05.2009 | 0,4589 RON |
| 05.05.2009 | 0,4562 RON |
| 04.05.2009 | 0,4632 RON |
| 30.04.2009 | 0,4609 RON |
| 29.04.2009 | 0,4645 RON |
| 28.04.2009 | 0,4757 RON |
| 27.04.2009 | 0,4702 RON |
| 24.04.2009 | 0,4695 RON |
| 23.04.2009 | 0,4752 RON |
| 22.04.2009 | 0,4798 RON |
| 21.04.2009 | 0,4796 RON |
| 17.04.2009 | 0,4723 RON |
| 16.04.2009 | 0,4697 RON |
| 15.04.2009 | 0,4610 RON |
| 14.04.2009 | 0,4553 RON |
| 13.04.2009 | 0,4577 RON |
| 10.04.2009 | 0,4585 RON |
| 09.04.2009 | 0,4583 RON |
| 08.04.2009 | 0,4627 RON |
| 07.04.2009 | 0,4594 RON |
| 06.04.2009 | 0,4494 RON |
| 03.04.2009 | 0,4559 RON |
| 02.04.2009 | 0,4642 RON |
| 01.04.2009 | 0,4688 RON |
| 31.03.2009 | 0,4661 RON |
| 30.03.2009 | 0,4709 RON |
| 27.03.2009 | 0,4635 RON |
| 26.03.2009 | 0,4607 RON |
| 25.03.2009 | 0,4637 RON |
| 24.03.2009 | 0,4642 RON |
| 23.03.2009 | 0,4600 RON |
| 20.03.2009 | 0,4640 RON |
| 19.03.2009 | 0,4661 RON |
| 18.03.2009 | 0,4811 RON |
| 17.03.2009 | 0,4824 RON |
| 16.03.2009 | 0,4808 RON |
| 13.03.2009 | 0,4850 RON |
| 12.03.2009 | 0,4902 RON |
| 11.03.2009 | 0,4922 RON |
| 10.03.2009 | 0,4944 RON |
| 09.03.2009 | 0,4976 RON |
| 06.03.2009 | 0,4948 RON |
| 05.03.2009 | 0,4973 RON |
| 04.03.2009 | 0,5006 RON |
| 03.03.2009 | 0,4972 RON |
| 02.03.2009 | 0,4988 RON |