BNR · ISTORIC
Curs BNR 2026
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2026, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CNY.
Cursul CNY în 2026
0.7213
+0.0017
(+0.24%)
Ultima cotație: 28.10.2026
Minimul anului
0.6117
-0.0458
(-6.97%)
28.01.2026
față de 28.01.2025 (0.6575)
Maximul anului
0.7213
+0.1073
(+17.48%)
28.10.2026
față de 28.10.2025 (0.6140)
Evoluție 2026
min 0.6117 · max 0.7213
Media anuală
0.6605
Prima cotație
05.01.2026
0.6224
Ultima cotație
28.10.2026
0.7213
Variație totală
+0.0989
+15.89%
Cea mai mare creștere
02.10.2026
+0.0113
Cea mai mare scădere
26.01.2026
-0.0054
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2026 (CNY)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CNY în 2026
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2026
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Ian0.6225
Feb0.6236
Apr0.6377
Cele mai mari medii lunare
Oct0.7122
Sep0.6815
Iul0.6768
Date importante în 2026
Prima cotație (an)05.01.20260.6224
Ultima cotație (an)28.10.20260.7213
Cea mai mare creștere (zi)02.10.2026+0.0113
Cea mai mare scădere (zi)26.01.2026-0.0054
Cea mai mare valoare28.10.20260.7213
Cea mai mică valoare28.01.20260.6117
Curs CNY pe luni în 2026
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,6225 | 0,6117 | 0,6290 | 18 |
| Februarie | 0,6236 | 0,6179 | 0,6315 | 20 |
| Martie | 0,6396 | 0,6310 | 0,6443 | 22 |
| Aprilie | 0,6377 | 0,6336 | 0,6439 | 20 |
| Mai | 0,6591 | 0,6497 | 0,6664 | 20 |
| Iunie | 0,6718 | 0,6664 | 0,6788 | 21 |
| Iulie | 0,6768 | 0,6743 | 0,6802 | 23 |
| August | 0,6723 | 0,6677 | 0,6756 | 21 |
| Septembrie | 0,6815 | 0,6733 | 0,6947 | 22 |
| Octombrie | 0,7122 | 0,6975 | 0,7213 | 20 |
Valori zilnice CNY/RON în 2026
| Data | Curs |
|---|---|
| 28.10.2026 | 0,7213 RON |
| 27.10.2026 | 0,7196 RON |
| 26.10.2026 | 0,7160 RON |
| 23.10.2026 | 0,7162 RON |
| 22.10.2026 | 0,7140 RON |
| 21.10.2026 | 0,7113 RON |
| 20.10.2026 | 0,7116 RON |
| 19.10.2026 | 0,7112 RON |
| 16.10.2026 | 0,7094 RON |
| 15.10.2026 | 0,7110 RON |
| 14.10.2026 | 0,7128 RON |
| 13.10.2026 | 0,7132 RON |
| 12.10.2026 | 0,7129 RON |
| 09.10.2026 | 0,7115 RON |
| 08.10.2026 | 0,7134 RON |
| 07.10.2026 | 0,7130 RON |
| 06.10.2026 | 0,7102 RON |
| 05.10.2026 | 0,7095 RON |
| 02.10.2026 | 0,7088 RON |
| 01.10.2026 | 0,6975 RON |
| 30.09.2026 | 0,6932 RON |
| 29.09.2026 | 0,6947 RON |
| 28.09.2026 | 0,6914 RON |
| 25.09.2026 | 0,6895 RON |
| 24.09.2026 | 0,6911 RON |
| 23.09.2026 | 0,6899 RON |
| 22.09.2026 | 0,6856 RON |
| 21.09.2026 | 0,6850 RON |
| 18.09.2026 | 0,6844 RON |
| 17.09.2026 | 0,6835 RON |
| 16.09.2026 | 0,6800 RON |
| 15.09.2026 | 0,6797 RON |
| 14.09.2026 | 0,6789 RON |
| 11.09.2026 | 0,6755 RON |
| 10.09.2026 | 0,6734 RON |
| 09.09.2026 | 0,6738 RON |
| 08.09.2026 | 0,6739 RON |
| 07.09.2026 | 0,6733 RON |
| 04.09.2026 | 0,6735 RON |
| 03.09.2026 | 0,6737 RON |
| 02.09.2026 | 0,6756 RON |
| 01.09.2026 | 0,6743 RON |
| 31.08.2026 | 0,6746 RON |
| 28.08.2026 | 0,6721 RON |
| 27.08.2026 | 0,6720 RON |
| 26.08.2026 | 0,6707 RON |
| 25.08.2026 | 0,6699 RON |
| 24.08.2026 | 0,6700 RON |
| 21.08.2026 | 0,6685 RON |
| 20.08.2026 | 0,6677 RON |
| 19.08.2026 | 0,6707 RON |
| 18.08.2026 | 0,6718 RON |
| 17.08.2026 | 0,6707 RON |
| 14.08.2026 | 0,6732 RON |
| 13.08.2026 | 0,6744 RON |
| 12.08.2026 | 0,6737 RON |
| 11.08.2026 | 0,6737 RON |
| 10.08.2026 | 0,6722 RON |
| 07.08.2026 | 0,6756 RON |
| 06.08.2026 | 0,6743 RON |
| 05.08.2026 | 0,6739 RON |
| 04.08.2026 | 0,6756 RON |
| 03.08.2026 | 0,6738 RON |
| 31.07.2026 | 0,6753 RON |
| 30.07.2026 | 0,6770 RON |
| 29.07.2026 | 0,6789 RON |
| 28.07.2026 | 0,6802 RON |
| 27.07.2026 | 0,6785 RON |
| 24.07.2026 | 0,6788 RON |
| 23.07.2026 | 0,6776 RON |
| 22.07.2026 | 0,6782 RON |
| 21.07.2026 | 0,6776 RON |
| 20.07.2026 | 0,6777 RON |
| 17.07.2026 | 0,6762 RON |
| 16.07.2026 | 0,6755 RON |
| 15.07.2026 | 0,6775 RON |
| 14.07.2026 | 0,6789 RON |
| 13.07.2026 | 0,6755 RON |
| 10.07.2026 | 0,6757 RON |
| 09.07.2026 | 0,6745 RON |
| 08.07.2026 | 0,6747 RON |
| 07.07.2026 | 0,6743 RON |
| 06.07.2026 | 0,6749 RON |
| 03.07.2026 | 0,6747 RON |
| 02.07.2026 | 0,6757 RON |
| 01.07.2026 | 0,6774 RON |
| 30.06.2026 | 0,6781 RON |
| 29.06.2026 | 0,6770 RON |
| 26.06.2026 | 0,6754 RON |
| 25.06.2026 | 0,6772 RON |
| 24.06.2026 | 0,6788 RON |
| 23.06.2026 | 0,6778 RON |
| 22.06.2026 | 0,6746 RON |
| 19.06.2026 | 0,6753 RON |
| 18.06.2026 | 0,6735 RON |
| 17.06.2026 | 0,6674 RON |
| 16.06.2026 | 0,6674 RON |
| 15.06.2026 | 0,6678 RON |
| 12.06.2026 | 0,6684 RON |
| 11.06.2026 | 0,6702 RON |
| 10.06.2026 | 0,6681 RON |
| 09.06.2026 | 0,6694 RON |
| 08.06.2026 | 0,6716 RON |
| 05.06.2026 | 0,6664 RON |
| 04.06.2026 | 0,6676 RON |
| 03.06.2026 | 0,6687 RON |
| 02.06.2026 | 0,6674 RON |
| 29.05.2026 | 0,6664 RON |
| 28.05.2026 | 0,6663 RON |
| 27.05.2026 | 0,6634 RON |
| 26.05.2026 | 0,6629 RON |
| 25.05.2026 | 0,6644 RON |
| 22.05.2026 | 0,6658 RON |
| 21.05.2026 | 0,6634 RON |
| 20.05.2026 | 0,6641 RON |
| 19.05.2026 | 0,6610 RON |
| 18.05.2026 | 0,6585 RON |
| 15.05.2026 | 0,6578 RON |
| 14.05.2026 | 0,6552 RON |
| 13.05.2026 | 0,6550 RON |
| 12.05.2026 | 0,6528 RON |
| 11.05.2026 | 0,6529 RON |
| 08.05.2026 | 0,6542 RON |
| 07.05.2026 | 0,6576 RON |
| 06.05.2026 | 0,6569 RON |
| 05.05.2026 | 0,6536 RON |
| 04.05.2026 | 0,6497 RON |
| 30.04.2026 | 0,6439 RON |
| 29.04.2026 | 0,6379 RON |
| 28.04.2026 | 0,6369 RON |
| 27.04.2026 | 0,6357 RON |
| 24.04.2026 | 0,6375 RON |
| 23.04.2026 | 0,6373 RON |
| 22.04.2026 | 0,6355 RON |
| 21.04.2026 | 0,6362 RON |
| 20.04.2026 | 0,6357 RON |
| 17.04.2026 | 0,6336 RON |
| 16.04.2026 | 0,6338 RON |
| 15.04.2026 | 0,6336 RON |
| 14.04.2026 | 0,6337 RON |
| 09.04.2026 | 0,6378 RON |
| 08.04.2026 | 0,6384 RON |
| 07.04.2026 | 0,6426 RON |
| 06.04.2026 | 0,6406 RON |
| 03.04.2026 | 0,6419 RON |
| 02.04.2026 | 0,6415 RON |
| 01.04.2026 | 0,6399 RON |
| 31.03.2026 | 0,6437 RON |
| 30.03.2026 | 0,6418 RON |
| 27.03.2026 | 0,6408 RON |
| 26.03.2026 | 0,6383 RON |
| 25.03.2026 | 0,6365 RON |
| 24.03.2026 | 0,6382 RON |
| 23.03.2026 | 0,6420 RON |
| 20.03.2026 | 0,6402 RON |
| 19.03.2026 | 0,6437 RON |
| 18.03.2026 | 0,6421 RON |
| 17.03.2026 | 0,6428 RON |
| 16.03.2026 | 0,6441 RON |
| 13.03.2026 | 0,6443 RON |
| 12.03.2026 | 0,6416 RON |
| 11.03.2026 | 0,6392 RON |
| 10.03.2026 | 0,6372 RON |
| 09.03.2026 | 0,6378 RON |
| 06.03.2026 | 0,6370 RON |
| 05.03.2026 | 0,6368 RON |
| 04.03.2026 | 0,6350 RON |
| 03.03.2026 | 0,6368 RON |
| 02.03.2026 | 0,6310 RON |
| 27.02.2026 | 0,6296 RON |
| 26.02.2026 | 0,6315 RON |
| 25.02.2026 | 0,6296 RON |
| 24.02.2026 | 0,6284 RON |
| 23.02.2026 | 0,6252 RON |
| 20.02.2026 | 0,6271 RON |
| 19.02.2026 | 0,6255 RON |
| 18.02.2026 | 0,6231 RON |
| 17.02.2026 | 0,6229 RON |
| 16.02.2026 | 0,6215 RON |
| 13.02.2026 | 0,6219 RON |
| 12.02.2026 | 0,6214 RON |
| 11.02.2026 | 0,6179 RON |
| 10.02.2026 | 0,6184 RON |
| 09.02.2026 | 0,6204 RON |
| 06.02.2026 | 0,6224 RON |
| 05.02.2026 | 0,6225 RON |
| 04.02.2026 | 0,6213 RON |
| 03.02.2026 | 0,6229 RON |
| 02.02.2026 | 0,6186 RON |
| 30.01.2026 | 0,6148 RON |
| 29.01.2026 | 0,6141 RON |
| 28.01.2026 | 0,6117 RON |
| 27.01.2026 | 0,6164 RON |
| 26.01.2026 | 0,6179 RON |
| 23.01.2026 | 0,6233 RON |
| 22.01.2026 | 0,6248 RON |
| 21.01.2026 | 0,6251 RON |
| 20.01.2026 | 0,6242 RON |
| 19.01.2026 | 0,6290 RON |
| 16.01.2026 | 0,6287 RON |
| 15.01.2026 | 0,6278 RON |
| 14.01.2026 | 0,6261 RON |
| 13.01.2026 | 0,6254 RON |
| 12.01.2026 | 0,6247 RON |
| 09.01.2026 | 0,6258 RON |
| 08.01.2026 | 0,6226 RON |
| 05.01.2026 | 0,6224 RON |