BNR · ISTORIC

Curs BNR 2009

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2009, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru BGN.

Cursul BGN în 2009 2.1619 -0.0007 (-0.03%) Ultima cotație: 31.12.2009
Minimul anului
2.0601 +0.2247 (+12.24%)
05.01.2009 față de 04.01.2008 (1.8354)
Maximul anului
2.2050 +0.2816 (+14.64%)
22.01.2009 față de 22.01.2008 (1.9234)
Evoluție 2009 min 2.0601 · max 2.2050
Media anuală 2.1667
Prima cotație 05.01.2009 2.0601
Ultima cotație 31.12.2009 2.1619
Variație totală +0.1018 +4.94%
Cea mai mare creștere 09.01.2009 +0.0380
Cea mai mare scădere 10.04.2009 -0.0235

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2009 (BGN)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului BGN în 2009

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2009

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Mai2.1316
Apr2.1451
Iun2.1539

Cele mai mari medii lunare

Noi2.1925
Oct2.1908
Feb2.1903

Date importante în 2009

Prima cotație (an)05.01.20092.0601
Ultima cotație (an)31.12.20092.1619
Cea mai mare creștere (zi)09.01.2009+0.0380
Cea mai mare scădere (zi)10.04.2009-0.0235
Cea mai mare valoare22.01.20092.2050
Cea mai mică valoare05.01.20092.0601

Curs BGN pe luni în 2009

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 2,1641 2,0601 2,2050 20
Februarie 2,1903 2,1705 2,2047 20
Martie 2,1894 2,1653 2,1978 22
Aprilie 2,1451 2,1059 2,1694 21
Mai 2,1316 2,1107 2,1435 20
Iunie 2,1539 2,1381 2,1643 21
Iulie 2,1561 2,1419 2,1702 23
August 2,1569 2,1520 2,1633 21
Septembrie 2,1674 2,1398 2,1857 22
Octombrie 2,1908 2,1728 2,2026 22
Noiembrie 2,1925 2,1780 2,2010 21
Decembrie 2,1601 2,1473 2,1737 21

Valori zilnice BGN/RON în 2009

DataCurs
31.12.2009 2,1619 RON
30.12.2009 2,1626 RON
29.12.2009 2,1525 RON
28.12.2009 2,1473 RON
24.12.2009 2,1489 RON
23.12.2009 2,1499 RON
22.12.2009 2,1612 RON
21.12.2009 2,1535 RON
18.12.2009 2,1504 RON
17.12.2009 2,1593 RON
16.12.2009 2,1709 RON
15.12.2009 2,1737 RON
14.12.2009 2,1727 RON
11.12.2009 2,1718 RON
10.12.2009 2,1652 RON
09.12.2009 2,1665 RON
08.12.2009 2,1602 RON
07.12.2009 2,1547 RON
04.12.2009 2,1506 RON
03.12.2009 2,1562 RON
02.12.2009 2,1728 RON
30.11.2009 2,1852 RON
27.11.2009 2,1887 RON
26.11.2009 2,1849 RON
25.11.2009 2,1780 RON
24.11.2009 2,1806 RON
23.11.2009 2,1888 RON
20.11.2009 2,1892 RON
19.11.2009 2,1872 RON
18.11.2009 2,1889 RON
17.11.2009 2,1949 RON
16.11.2009 2,1966 RON
13.11.2009 2,1975 RON
12.11.2009 2,1969 RON
11.11.2009 2,1961 RON
10.11.2009 2,1965 RON
09.11.2009 2,1970 RON
06.11.2009 2,1980 RON
05.11.2009 2,1984 RON
04.11.2009 2,1988 RON
03.11.2009 2,1995 RON
02.11.2009 2,2010 RON
30.10.2009 2,1963 RON
29.10.2009 2,2026 RON
28.10.2009 2,1984 RON
27.10.2009 2,1934 RON
26.10.2009 2,1922 RON
23.10.2009 2,1932 RON
22.10.2009 2,1947 RON
21.10.2009 2,1950 RON
20.10.2009 2,1940 RON
19.10.2009 2,1936 RON
16.10.2009 2,1928 RON
15.10.2009 2,1954 RON
14.10.2009 2,1955 RON
13.10.2009 2,1933 RON
12.10.2009 2,1904 RON
09.10.2009 2,1871 RON
08.10.2009 2,1866 RON
07.10.2009 2,1819 RON
06.10.2009 2,1791 RON
05.10.2009 2,1817 RON
02.10.2009 2,1874 RON
01.10.2009 2,1728 RON
30.09.2009 2,1465 RON
29.09.2009 2,1398 RON
28.09.2009 2,1451 RON
25.09.2009 2,1498 RON
24.09.2009 2,1542 RON
23.09.2009 2,1624 RON
22.09.2009 2,1757 RON
21.09.2009 2,1815 RON
18.09.2009 2,1811 RON
17.09.2009 2,1771 RON
16.09.2009 2,1791 RON
15.09.2009 2,1819 RON
14.09.2009 2,1857 RON
11.09.2009 2,1757 RON
10.09.2009 2,1728 RON
09.09.2009 2,1711 RON
08.09.2009 2,1670 RON
07.09.2009 2,1696 RON
04.09.2009 2,1698 RON
03.09.2009 2,1701 RON
02.09.2009 2,1665 RON
01.09.2009 2,1592 RON
31.08.2009 2,1593 RON
28.08.2009 2,1555 RON
27.08.2009 2,1597 RON
26.08.2009 2,1566 RON
25.08.2009 2,1595 RON
24.08.2009 2,1597 RON
21.08.2009 2,1626 RON
20.08.2009 2,1633 RON
19.08.2009 2,1600 RON
18.08.2009 2,1563 RON
17.08.2009 2,1585 RON
14.08.2009 2,1534 RON
13.08.2009 2,1555 RON
12.08.2009 2,1597 RON
11.08.2009 2,1547 RON
10.08.2009 2,1520 RON
07.08.2009 2,1570 RON
06.08.2009 2,1525 RON
05.08.2009 2,1538 RON
04.08.2009 2,1524 RON
03.08.2009 2,1534 RON
31.07.2009 2,1540 RON
30.07.2009 2,1494 RON
29.07.2009 2,1545 RON
28.07.2009 2,1481 RON
27.07.2009 2,1501 RON
24.07.2009 2,1554 RON
23.07.2009 2,1641 RON
22.07.2009 2,1657 RON
21.07.2009 2,1668 RON
20.07.2009 2,1678 RON
17.07.2009 2,1702 RON
16.07.2009 2,1604 RON
15.07.2009 2,1546 RON
14.07.2009 2,1564 RON
13.07.2009 2,1599 RON
10.07.2009 2,1545 RON
09.07.2009 2,1553 RON
08.07.2009 2,1562 RON
07.07.2009 2,1526 RON
06.07.2009 2,1533 RON
03.07.2009 2,1493 RON
02.07.2009 2,1491 RON
01.07.2009 2,1419 RON
30.06.2009 2,1509 RON
29.06.2009 2,1564 RON
26.06.2009 2,1548 RON
25.06.2009 2,1575 RON
24.06.2009 2,1619 RON
23.06.2009 2,1643 RON
22.06.2009 2,1567 RON
19.06.2009 2,1581 RON
18.06.2009 2,1637 RON
17.06.2009 2,1641 RON
16.06.2009 2,1631 RON
15.06.2009 2,1534 RON
12.06.2009 2,1456 RON
11.06.2009 2,1463 RON
10.06.2009 2,1473 RON
09.06.2009 2,1536 RON
05.06.2009 2,1542 RON
04.06.2009 2,1548 RON
03.06.2009 2,1438 RON
02.06.2009 2,1436 RON
01.06.2009 2,1381 RON
29.05.2009 2,1365 RON
28.05.2009 2,1429 RON
27.05.2009 2,1388 RON
26.05.2009 2,1377 RON
25.05.2009 2,1334 RON
22.05.2009 2,1353 RON
21.05.2009 2,1333 RON
20.05.2009 2,1285 RON
19.05.2009 2,1243 RON
18.05.2009 2,1351 RON
15.05.2009 2,1435 RON
14.05.2009 2,1418 RON
13.05.2009 2,1256 RON
12.05.2009 2,1234 RON
11.05.2009 2,1250 RON
08.05.2009 2,1158 RON
07.05.2009 2,1107 RON
06.05.2009 2,1289 RON
05.05.2009 2,1272 RON
04.05.2009 2,1433 RON
30.04.2009 2,1390 RON
29.04.2009 2,1461 RON
28.04.2009 2,1623 RON
27.04.2009 2,1586 RON
24.04.2009 2,1669 RON
23.04.2009 2,1677 RON
22.04.2009 2,1692 RON
21.04.2009 2,1694 RON
17.04.2009 2,1569 RON
16.04.2009 2,1575 RON
15.04.2009 2,1339 RON
14.04.2009 2,1157 RON
13.04.2009 2,1098 RON
10.04.2009 2,1059 RON
09.04.2009 2,1294 RON
08.04.2009 2,1386 RON
07.04.2009 2,1312 RON
06.04.2009 2,1244 RON
03.04.2009 2,1420 RON
02.04.2009 2,1576 RON
01.04.2009 2,1643 RON
31.03.2009 2,1653 RON
30.03.2009 2,1675 RON
27.03.2009 2,1722 RON
26.03.2009 2,1844 RON
25.03.2009 2,1903 RON
24.03.2009 2,1947 RON
23.03.2009 2,1958 RON
20.03.2009 2,1960 RON
19.03.2009 2,1959 RON
18.03.2009 2,1955 RON
17.03.2009 2,1939 RON
16.03.2009 2,1915 RON
13.03.2009 2,1866 RON
12.03.2009 2,1915 RON
11.03.2009 2,1892 RON
10.03.2009 2,1945 RON
09.03.2009 2,1955 RON
06.03.2009 2,1936 RON
05.03.2009 2,1876 RON
04.03.2009 2,1927 RON
03.03.2009 2,1958 RON
02.03.2009 2,1978 RON
27.02.2009 2,1939 RON
26.02.2009 2,1930 RON
25.02.2009 2,1865 RON
24.02.2009 2,1889 RON
23.02.2009 2,1901 RON
20.02.2009 2,1882 RON
19.02.2009 2,1800 RON
18.02.2009 2,1960 RON
17.02.2009 2,2035 RON
16.02.2009 2,2047 RON
13.02.2009 2,1973 RON
12.02.2009 2,1956 RON
11.02.2009 2,1847 RON
10.02.2009 2,1766 RON
09.02.2009 2,1705 RON
06.02.2009 2,1741 RON
05.02.2009 2,1920 RON
04.02.2009 2,1962 RON
03.02.2009 2,1971 RON
02.02.2009 2,1979 RON
30.01.2009 2,1870 RON
29.01.2009 2,1635 RON
28.01.2009 2,1648 RON
27.01.2009 2,1673 RON
26.01.2009 2,1798 RON
23.01.2009 2,1939 RON
22.01.2009 2,2050 RON
21.01.2009 2,2035 RON
20.01.2009 2,1998 RON
19.01.2009 2,1943 RON
16.01.2009 2,1809 RON
15.01.2009 2,1865 RON
14.01.2009 2,1869 RON
13.01.2009 2,1978 RON
12.01.2009 2,1824 RON
09.01.2009 2,1540 RON
08.01.2009 2,1160 RON
07.01.2009 2,0820 RON
06.01.2009 2,0774 RON
05.01.2009 2,0601 RON