BNR · ISTORIC
Curs BNR 2009
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2009, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru BGN.
Cursul BGN în 2009
2.1619
-0.0007
(-0.03%)
Ultima cotație: 31.12.2009
Minimul anului
2.0601
+0.2247
(+12.24%)
05.01.2009
față de 04.01.2008 (1.8354)
Maximul anului
2.2050
+0.2816
(+14.64%)
22.01.2009
față de 22.01.2008 (1.9234)
Evoluție 2009
min 2.0601 · max 2.2050
Media anuală
2.1667
Prima cotație
05.01.2009
2.0601
Ultima cotație
31.12.2009
2.1619
Variație totală
+0.1018
+4.94%
Cea mai mare creștere
09.01.2009
+0.0380
Cea mai mare scădere
10.04.2009
-0.0235
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2009 (BGN)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului BGN în 2009
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2009
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Mai2.1316
Apr2.1451
Iun2.1539
Cele mai mari medii lunare
Noi2.1925
Oct2.1908
Feb2.1903
Date importante în 2009
Prima cotație (an)05.01.20092.0601
Ultima cotație (an)31.12.20092.1619
Cea mai mare creștere (zi)09.01.2009+0.0380
Cea mai mare scădere (zi)10.04.2009-0.0235
Cea mai mare valoare22.01.20092.2050
Cea mai mică valoare05.01.20092.0601
Curs BGN pe luni în 2009
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 2,1641 | 2,0601 | 2,2050 | 20 |
| Februarie | 2,1903 | 2,1705 | 2,2047 | 20 |
| Martie | 2,1894 | 2,1653 | 2,1978 | 22 |
| Aprilie | 2,1451 | 2,1059 | 2,1694 | 21 |
| Mai | 2,1316 | 2,1107 | 2,1435 | 20 |
| Iunie | 2,1539 | 2,1381 | 2,1643 | 21 |
| Iulie | 2,1561 | 2,1419 | 2,1702 | 23 |
| August | 2,1569 | 2,1520 | 2,1633 | 21 |
| Septembrie | 2,1674 | 2,1398 | 2,1857 | 22 |
| Octombrie | 2,1908 | 2,1728 | 2,2026 | 22 |
| Noiembrie | 2,1925 | 2,1780 | 2,2010 | 21 |
| Decembrie | 2,1601 | 2,1473 | 2,1737 | 21 |
Valori zilnice BGN/RON în 2009
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2009 | 2,1619 RON |
| 30.12.2009 | 2,1626 RON |
| 29.12.2009 | 2,1525 RON |
| 28.12.2009 | 2,1473 RON |
| 24.12.2009 | 2,1489 RON |
| 23.12.2009 | 2,1499 RON |
| 22.12.2009 | 2,1612 RON |
| 21.12.2009 | 2,1535 RON |
| 18.12.2009 | 2,1504 RON |
| 17.12.2009 | 2,1593 RON |
| 16.12.2009 | 2,1709 RON |
| 15.12.2009 | 2,1737 RON |
| 14.12.2009 | 2,1727 RON |
| 11.12.2009 | 2,1718 RON |
| 10.12.2009 | 2,1652 RON |
| 09.12.2009 | 2,1665 RON |
| 08.12.2009 | 2,1602 RON |
| 07.12.2009 | 2,1547 RON |
| 04.12.2009 | 2,1506 RON |
| 03.12.2009 | 2,1562 RON |
| 02.12.2009 | 2,1728 RON |
| 30.11.2009 | 2,1852 RON |
| 27.11.2009 | 2,1887 RON |
| 26.11.2009 | 2,1849 RON |
| 25.11.2009 | 2,1780 RON |
| 24.11.2009 | 2,1806 RON |
| 23.11.2009 | 2,1888 RON |
| 20.11.2009 | 2,1892 RON |
| 19.11.2009 | 2,1872 RON |
| 18.11.2009 | 2,1889 RON |
| 17.11.2009 | 2,1949 RON |
| 16.11.2009 | 2,1966 RON |
| 13.11.2009 | 2,1975 RON |
| 12.11.2009 | 2,1969 RON |
| 11.11.2009 | 2,1961 RON |
| 10.11.2009 | 2,1965 RON |
| 09.11.2009 | 2,1970 RON |
| 06.11.2009 | 2,1980 RON |
| 05.11.2009 | 2,1984 RON |
| 04.11.2009 | 2,1988 RON |
| 03.11.2009 | 2,1995 RON |
| 02.11.2009 | 2,2010 RON |
| 30.10.2009 | 2,1963 RON |
| 29.10.2009 | 2,2026 RON |
| 28.10.2009 | 2,1984 RON |
| 27.10.2009 | 2,1934 RON |
| 26.10.2009 | 2,1922 RON |
| 23.10.2009 | 2,1932 RON |
| 22.10.2009 | 2,1947 RON |
| 21.10.2009 | 2,1950 RON |
| 20.10.2009 | 2,1940 RON |
| 19.10.2009 | 2,1936 RON |
| 16.10.2009 | 2,1928 RON |
| 15.10.2009 | 2,1954 RON |
| 14.10.2009 | 2,1955 RON |
| 13.10.2009 | 2,1933 RON |
| 12.10.2009 | 2,1904 RON |
| 09.10.2009 | 2,1871 RON |
| 08.10.2009 | 2,1866 RON |
| 07.10.2009 | 2,1819 RON |
| 06.10.2009 | 2,1791 RON |
| 05.10.2009 | 2,1817 RON |
| 02.10.2009 | 2,1874 RON |
| 01.10.2009 | 2,1728 RON |
| 30.09.2009 | 2,1465 RON |
| 29.09.2009 | 2,1398 RON |
| 28.09.2009 | 2,1451 RON |
| 25.09.2009 | 2,1498 RON |
| 24.09.2009 | 2,1542 RON |
| 23.09.2009 | 2,1624 RON |
| 22.09.2009 | 2,1757 RON |
| 21.09.2009 | 2,1815 RON |
| 18.09.2009 | 2,1811 RON |
| 17.09.2009 | 2,1771 RON |
| 16.09.2009 | 2,1791 RON |
| 15.09.2009 | 2,1819 RON |
| 14.09.2009 | 2,1857 RON |
| 11.09.2009 | 2,1757 RON |
| 10.09.2009 | 2,1728 RON |
| 09.09.2009 | 2,1711 RON |
| 08.09.2009 | 2,1670 RON |
| 07.09.2009 | 2,1696 RON |
| 04.09.2009 | 2,1698 RON |
| 03.09.2009 | 2,1701 RON |
| 02.09.2009 | 2,1665 RON |
| 01.09.2009 | 2,1592 RON |
| 31.08.2009 | 2,1593 RON |
| 28.08.2009 | 2,1555 RON |
| 27.08.2009 | 2,1597 RON |
| 26.08.2009 | 2,1566 RON |
| 25.08.2009 | 2,1595 RON |
| 24.08.2009 | 2,1597 RON |
| 21.08.2009 | 2,1626 RON |
| 20.08.2009 | 2,1633 RON |
| 19.08.2009 | 2,1600 RON |
| 18.08.2009 | 2,1563 RON |
| 17.08.2009 | 2,1585 RON |
| 14.08.2009 | 2,1534 RON |
| 13.08.2009 | 2,1555 RON |
| 12.08.2009 | 2,1597 RON |
| 11.08.2009 | 2,1547 RON |
| 10.08.2009 | 2,1520 RON |
| 07.08.2009 | 2,1570 RON |
| 06.08.2009 | 2,1525 RON |
| 05.08.2009 | 2,1538 RON |
| 04.08.2009 | 2,1524 RON |
| 03.08.2009 | 2,1534 RON |
| 31.07.2009 | 2,1540 RON |
| 30.07.2009 | 2,1494 RON |
| 29.07.2009 | 2,1545 RON |
| 28.07.2009 | 2,1481 RON |
| 27.07.2009 | 2,1501 RON |
| 24.07.2009 | 2,1554 RON |
| 23.07.2009 | 2,1641 RON |
| 22.07.2009 | 2,1657 RON |
| 21.07.2009 | 2,1668 RON |
| 20.07.2009 | 2,1678 RON |
| 17.07.2009 | 2,1702 RON |
| 16.07.2009 | 2,1604 RON |
| 15.07.2009 | 2,1546 RON |
| 14.07.2009 | 2,1564 RON |
| 13.07.2009 | 2,1599 RON |
| 10.07.2009 | 2,1545 RON |
| 09.07.2009 | 2,1553 RON |
| 08.07.2009 | 2,1562 RON |
| 07.07.2009 | 2,1526 RON |
| 06.07.2009 | 2,1533 RON |
| 03.07.2009 | 2,1493 RON |
| 02.07.2009 | 2,1491 RON |
| 01.07.2009 | 2,1419 RON |
| 30.06.2009 | 2,1509 RON |
| 29.06.2009 | 2,1564 RON |
| 26.06.2009 | 2,1548 RON |
| 25.06.2009 | 2,1575 RON |
| 24.06.2009 | 2,1619 RON |
| 23.06.2009 | 2,1643 RON |
| 22.06.2009 | 2,1567 RON |
| 19.06.2009 | 2,1581 RON |
| 18.06.2009 | 2,1637 RON |
| 17.06.2009 | 2,1641 RON |
| 16.06.2009 | 2,1631 RON |
| 15.06.2009 | 2,1534 RON |
| 12.06.2009 | 2,1456 RON |
| 11.06.2009 | 2,1463 RON |
| 10.06.2009 | 2,1473 RON |
| 09.06.2009 | 2,1536 RON |
| 05.06.2009 | 2,1542 RON |
| 04.06.2009 | 2,1548 RON |
| 03.06.2009 | 2,1438 RON |
| 02.06.2009 | 2,1436 RON |
| 01.06.2009 | 2,1381 RON |
| 29.05.2009 | 2,1365 RON |
| 28.05.2009 | 2,1429 RON |
| 27.05.2009 | 2,1388 RON |
| 26.05.2009 | 2,1377 RON |
| 25.05.2009 | 2,1334 RON |
| 22.05.2009 | 2,1353 RON |
| 21.05.2009 | 2,1333 RON |
| 20.05.2009 | 2,1285 RON |
| 19.05.2009 | 2,1243 RON |
| 18.05.2009 | 2,1351 RON |
| 15.05.2009 | 2,1435 RON |
| 14.05.2009 | 2,1418 RON |
| 13.05.2009 | 2,1256 RON |
| 12.05.2009 | 2,1234 RON |
| 11.05.2009 | 2,1250 RON |
| 08.05.2009 | 2,1158 RON |
| 07.05.2009 | 2,1107 RON |
| 06.05.2009 | 2,1289 RON |
| 05.05.2009 | 2,1272 RON |
| 04.05.2009 | 2,1433 RON |
| 30.04.2009 | 2,1390 RON |
| 29.04.2009 | 2,1461 RON |
| 28.04.2009 | 2,1623 RON |
| 27.04.2009 | 2,1586 RON |
| 24.04.2009 | 2,1669 RON |
| 23.04.2009 | 2,1677 RON |
| 22.04.2009 | 2,1692 RON |
| 21.04.2009 | 2,1694 RON |
| 17.04.2009 | 2,1569 RON |
| 16.04.2009 | 2,1575 RON |
| 15.04.2009 | 2,1339 RON |
| 14.04.2009 | 2,1157 RON |
| 13.04.2009 | 2,1098 RON |
| 10.04.2009 | 2,1059 RON |
| 09.04.2009 | 2,1294 RON |
| 08.04.2009 | 2,1386 RON |
| 07.04.2009 | 2,1312 RON |
| 06.04.2009 | 2,1244 RON |
| 03.04.2009 | 2,1420 RON |
| 02.04.2009 | 2,1576 RON |
| 01.04.2009 | 2,1643 RON |
| 31.03.2009 | 2,1653 RON |
| 30.03.2009 | 2,1675 RON |
| 27.03.2009 | 2,1722 RON |
| 26.03.2009 | 2,1844 RON |
| 25.03.2009 | 2,1903 RON |
| 24.03.2009 | 2,1947 RON |
| 23.03.2009 | 2,1958 RON |
| 20.03.2009 | 2,1960 RON |
| 19.03.2009 | 2,1959 RON |
| 18.03.2009 | 2,1955 RON |
| 17.03.2009 | 2,1939 RON |
| 16.03.2009 | 2,1915 RON |
| 13.03.2009 | 2,1866 RON |
| 12.03.2009 | 2,1915 RON |
| 11.03.2009 | 2,1892 RON |
| 10.03.2009 | 2,1945 RON |
| 09.03.2009 | 2,1955 RON |
| 06.03.2009 | 2,1936 RON |
| 05.03.2009 | 2,1876 RON |
| 04.03.2009 | 2,1927 RON |
| 03.03.2009 | 2,1958 RON |
| 02.03.2009 | 2,1978 RON |
| 27.02.2009 | 2,1939 RON |
| 26.02.2009 | 2,1930 RON |
| 25.02.2009 | 2,1865 RON |
| 24.02.2009 | 2,1889 RON |
| 23.02.2009 | 2,1901 RON |
| 20.02.2009 | 2,1882 RON |
| 19.02.2009 | 2,1800 RON |
| 18.02.2009 | 2,1960 RON |
| 17.02.2009 | 2,2035 RON |
| 16.02.2009 | 2,2047 RON |
| 13.02.2009 | 2,1973 RON |
| 12.02.2009 | 2,1956 RON |
| 11.02.2009 | 2,1847 RON |
| 10.02.2009 | 2,1766 RON |
| 09.02.2009 | 2,1705 RON |
| 06.02.2009 | 2,1741 RON |
| 05.02.2009 | 2,1920 RON |
| 04.02.2009 | 2,1962 RON |
| 03.02.2009 | 2,1971 RON |
| 02.02.2009 | 2,1979 RON |
| 30.01.2009 | 2,1870 RON |
| 29.01.2009 | 2,1635 RON |
| 28.01.2009 | 2,1648 RON |
| 27.01.2009 | 2,1673 RON |
| 26.01.2009 | 2,1798 RON |
| 23.01.2009 | 2,1939 RON |
| 22.01.2009 | 2,2050 RON |
| 21.01.2009 | 2,2035 RON |
| 20.01.2009 | 2,1998 RON |
| 19.01.2009 | 2,1943 RON |
| 16.01.2009 | 2,1809 RON |
| 15.01.2009 | 2,1865 RON |
| 14.01.2009 | 2,1869 RON |
| 13.01.2009 | 2,1978 RON |
| 12.01.2009 | 2,1824 RON |
| 09.01.2009 | 2,1540 RON |
| 08.01.2009 | 2,1160 RON |
| 07.01.2009 | 2,0820 RON |
| 06.01.2009 | 2,0774 RON |
| 05.01.2009 | 2,0601 RON |