BNR · ISTORIC
Curs BNR 2017
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2017, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CNY.
Cursul CNY în 2017
0.5980
+0.0014
(+0.23%)
Ultima cotație: 29.12.2017
Minimul anului
0.5717
-0.0312
(-5.17%)
04.08.2017
față de 04.08.2016 (0.6029)
Maximul anului
0.6261
+0.0055
(+0.89%)
22.02.2017
față de 22.02.2016 (0.6206)
Evoluție 2017
min 0.5717 · max 0.6261
Media anuală
0.5992
Prima cotație
03.01.2017
0.6236
Ultima cotație
29.12.2017
0.5980
Variație totală
-0.0256
-4.11%
Cea mai mare creștere
27.10.2017
+0.0075
Cea mai mare scădere
24.04.2017
-0.0109
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2017 (CNY)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CNY în 2017
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2017
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Aug0.5811
Iul0.5861
Sep0.5873
Cele mai mari medii lunare
Mar0.6171
Feb0.6170
Ian0.6149
Date importante în 2017
Prima cotație (an)03.01.20170.6236
Ultima cotație (an)29.12.20170.5980
Cea mai mare creștere (zi)27.10.2017+0.0075
Cea mai mare scădere (zi)24.04.2017-0.0109
Cea mai mare valoare22.02.20170.6261
Cea mai mică valoare04.08.20170.5717
Curs CNY pe luni în 2017
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,6149 | 0,6071 | 0,6241 | 20 |
| Februarie | 0,6170 | 0,6094 | 0,6261 | 20 |
| Martie | 0,6171 | 0,6088 | 0,6238 | 23 |
| Aprilie | 0,6132 | 0,6012 | 0,6195 | 19 |
| Mai | 0,5985 | 0,5877 | 0,6066 | 22 |
| Iunie | 0,5980 | 0,5878 | 0,6047 | 20 |
| Iulie | 0,5861 | 0,5772 | 0,5956 | 21 |
| August | 0,5811 | 0,5717 | 0,5869 | 22 |
| Septembrie | 0,5873 | 0,5813 | 0,5910 | 21 |
| Octombrie | 0,5890 | 0,5847 | 0,5961 | 22 |
| Noiembrie | 0,5960 | 0,5889 | 0,6010 | 21 |
| Decembrie | 0,5942 | 0,5905 | 0,5980 | 18 |
Valori zilnice CNY/RON în 2017
| Data | Curs |
|---|---|
| 29.12.2017 | 0,5980 RON |
| 28.12.2017 | 0,5966 RON |
| 27.12.2017 | 0,5969 RON |
| 22.12.2017 | 0,5955 RON |
| 21.12.2017 | 0,5931 RON |
| 20.12.2017 | 0,5939 RON |
| 19.12.2017 | 0,5924 RON |
| 18.12.2017 | 0,5930 RON |
| 15.12.2017 | 0,5945 RON |
| 14.12.2017 | 0,5929 RON |
| 13.12.2017 | 0,5956 RON |
| 12.12.2017 | 0,5948 RON |
| 11.12.2017 | 0,5935 RON |
| 08.12.2017 | 0,5960 RON |
| 07.12.2017 | 0,5944 RON |
| 06.12.2017 | 0,5922 RON |
| 05.12.2017 | 0,5905 RON |
| 04.12.2017 | 0,5911 RON |
| 29.11.2017 | 0,5937 RON |
| 28.11.2017 | 0,5921 RON |
| 27.11.2017 | 0,5889 RON |
| 24.11.2017 | 0,5938 RON |
| 23.11.2017 | 0,5968 RON |
| 22.11.2017 | 0,5980 RON |
| 21.11.2017 | 0,5977 RON |
| 20.11.2017 | 0,5943 RON |
| 17.11.2017 | 0,5927 RON |
| 16.11.2017 | 0,5941 RON |
| 15.11.2017 | 0,5903 RON |
| 14.11.2017 | 0,5976 RON |
| 13.11.2017 | 0,6010 RON |
| 10.11.2017 | 0,5994 RON |
| 09.11.2017 | 0,6002 RON |
| 08.11.2017 | 0,6005 RON |
| 07.11.2017 | 0,5985 RON |
| 06.11.2017 | 0,5966 RON |
| 03.11.2017 | 0,5953 RON |
| 02.11.2017 | 0,5971 RON |
| 01.11.2017 | 0,5977 RON |
| 31.10.2017 | 0,5961 RON |
| 30.10.2017 | 0,5947 RON |
| 27.10.2017 | 0,5944 RON |
| 26.10.2017 | 0,5869 RON |
| 25.10.2017 | 0,5881 RON |
| 24.10.2017 | 0,5898 RON |
| 23.10.2017 | 0,5897 RON |
| 20.10.2017 | 0,5882 RON |
| 19.10.2017 | 0,5875 RON |
| 18.10.2017 | 0,5892 RON |
| 17.10.2017 | 0,5882 RON |
| 16.10.2017 | 0,5901 RON |
| 13.10.2017 | 0,5891 RON |
| 12.10.2017 | 0,5879 RON |
| 11.10.2017 | 0,5889 RON |
| 10.10.2017 | 0,5894 RON |
| 09.10.2017 | 0,5884 RON |
| 06.10.2017 | 0,5878 RON |
| 05.10.2017 | 0,5847 RON |
| 04.10.2017 | 0,5851 RON |
| 03.10.2017 | 0,5869 RON |
| 02.10.2017 | 0,5875 RON |
| 29.09.2017 | 0,5857 RON |
| 28.09.2017 | 0,5857 RON |
| 27.09.2017 | 0,5900 RON |
| 26.09.2017 | 0,5870 RON |
| 25.09.2017 | 0,5840 RON |
| 22.09.2017 | 0,5813 RON |
| 21.09.2017 | 0,5855 RON |
| 20.09.2017 | 0,5822 RON |
| 19.09.2017 | 0,5829 RON |
| 18.09.2017 | 0,5861 RON |
| 15.09.2017 | 0,5887 RON |
| 14.09.2017 | 0,5894 RON |
| 13.09.2017 | 0,5881 RON |
| 12.09.2017 | 0,5885 RON |
| 11.09.2017 | 0,5866 RON |
| 08.09.2017 | 0,5903 RON |
| 07.09.2017 | 0,5910 RON |
| 06.09.2017 | 0,5903 RON |
| 05.09.2017 | 0,5906 RON |
| 04.09.2017 | 0,5909 RON |
| 01.09.2017 | 0,5880 RON |
| 31.08.2017 | 0,5860 RON |
| 30.08.2017 | 0,5833 RON |
| 29.08.2017 | 0,5792 RON |
| 28.08.2017 | 0,5811 RON |
| 25.08.2017 | 0,5835 RON |
| 24.08.2017 | 0,5843 RON |
| 23.08.2017 | 0,5845 RON |
| 22.08.2017 | 0,5853 RON |
| 21.08.2017 | 0,5857 RON |
| 18.08.2017 | 0,5855 RON |
| 17.08.2017 | 0,5859 RON |
| 16.08.2017 | 0,5826 RON |
| 14.08.2017 | 0,5808 RON |
| 11.08.2017 | 0,5842 RON |
| 10.08.2017 | 0,5869 RON |
| 09.08.2017 | 0,5826 RON |
| 08.08.2017 | 0,5764 RON |
| 07.08.2017 | 0,5759 RON |
| 04.08.2017 | 0,5717 RON |
| 03.08.2017 | 0,5731 RON |
| 02.08.2017 | 0,5727 RON |
| 01.08.2017 | 0,5739 RON |
| 31.07.2017 | 0,5778 RON |
| 28.07.2017 | 0,5772 RON |
| 27.07.2017 | 0,5779 RON |
| 26.07.2017 | 0,5811 RON |
| 25.07.2017 | 0,5797 RON |
| 24.07.2017 | 0,5802 RON |
| 21.07.2017 | 0,5800 RON |
| 20.07.2017 | 0,5860 RON |
| 19.07.2017 | 0,5865 RON |
| 18.07.2017 | 0,5846 RON |
| 17.07.2017 | 0,5880 RON |
| 14.07.2017 | 0,5895 RON |
| 13.07.2017 | 0,5908 RON |
| 12.07.2017 | 0,5882 RON |
| 11.07.2017 | 0,5896 RON |
| 10.07.2017 | 0,5893 RON |
| 07.07.2017 | 0,5908 RON |
| 06.07.2017 | 0,5933 RON |
| 05.07.2017 | 0,5956 RON |
| 04.07.2017 | 0,5934 RON |
| 03.07.2017 | 0,5895 RON |
| 30.06.2017 | 0,5888 RON |
| 29.06.2017 | 0,5878 RON |
| 28.06.2017 | 0,5899 RON |
| 27.06.2017 | 0,5947 RON |
| 26.06.2017 | 0,5981 RON |
| 23.06.2017 | 0,5980 RON |
| 22.06.2017 | 0,6015 RON |
| 21.06.2017 | 0,6047 RON |
| 20.06.2017 | 0,6034 RON |
| 19.06.2017 | 0,6012 RON |
| 16.06.2017 | 0,6016 RON |
| 15.06.2017 | 0,6042 RON |
| 14.06.2017 | 0,5998 RON |
| 13.06.2017 | 0,5994 RON |
| 12.06.2017 | 0,5980 RON |
| 09.06.2017 | 0,6001 RON |
| 08.06.2017 | 0,5983 RON |
| 07.06.2017 | 0,5966 RON |
| 06.06.2017 | 0,5972 RON |
| 02.06.2017 | 0,5967 RON |
| 31.05.2017 | 0,5991 RON |
| 30.05.2017 | 0,5966 RON |
| 29.05.2017 | 0,5955 RON |
| 26.05.2017 | 0,5922 RON |
| 25.05.2017 | 0,5900 RON |
| 24.05.2017 | 0,5909 RON |
| 23.05.2017 | 0,5877 RON |
| 22.05.2017 | 0,5916 RON |
| 19.05.2017 | 0,5932 RON |
| 18.05.2017 | 0,5969 RON |
| 17.05.2017 | 0,5956 RON |
| 16.05.2017 | 0,5975 RON |
| 15.05.2017 | 0,6021 RON |
| 12.05.2017 | 0,6056 RON |
| 11.05.2017 | 0,6065 RON |
| 10.05.2017 | 0,6066 RON |
| 09.05.2017 | 0,6043 RON |
| 08.05.2017 | 0,6022 RON |
| 05.05.2017 | 0,6012 RON |
| 04.05.2017 | 0,6030 RON |
| 03.05.2017 | 0,6049 RON |
| 02.05.2017 | 0,6039 RON |
| 28.04.2017 | 0,6012 RON |
| 27.04.2017 | 0,6029 RON |
| 26.04.2017 | 0,6040 RON |
| 25.04.2017 | 0,6035 RON |
| 24.04.2017 | 0,6057 RON |
| 21.04.2017 | 0,6166 RON |
| 20.04.2017 | 0,6128 RON |
| 19.04.2017 | 0,6134 RON |
| 18.04.2017 | 0,6158 RON |
| 14.04.2017 | 0,6182 RON |
| 13.04.2017 | 0,6165 RON |
| 12.04.2017 | 0,6182 RON |
| 11.04.2017 | 0,6166 RON |
| 10.04.2017 | 0,6182 RON |
| 07.04.2017 | 0,6166 RON |
| 06.04.2017 | 0,6151 RON |
| 05.04.2017 | 0,6174 RON |
| 04.04.2017 | 0,6195 RON |
| 03.04.2017 | 0,6195 RON |
| 31.03.2017 | 0,6183 RON |
| 30.03.2017 | 0,6142 RON |
| 29.03.2017 | 0,6129 RON |
| 28.03.2017 | 0,6088 RON |
| 27.03.2017 | 0,6091 RON |
| 24.03.2017 | 0,6121 RON |
| 23.03.2017 | 0,6132 RON |
| 22.03.2017 | 0,6140 RON |
| 21.03.2017 | 0,6133 RON |
| 20.03.2017 | 0,6141 RON |
| 17.03.2017 | 0,6140 RON |
| 16.03.2017 | 0,6151 RON |
| 15.03.2017 | 0,6189 RON |
| 14.03.2017 | 0,6188 RON |
| 13.03.2017 | 0,6175 RON |
| 10.03.2017 | 0,6201 RON |
| 09.03.2017 | 0,6229 RON |
| 08.03.2017 | 0,6238 RON |
| 07.03.2017 | 0,6218 RON |
| 06.03.2017 | 0,6206 RON |
| 03.03.2017 | 0,6234 RON |
| 02.03.2017 | 0,6238 RON |
| 01.03.2017 | 0,6234 RON |
| 28.02.2017 | 0,6203 RON |
| 27.02.2017 | 0,6201 RON |
| 24.02.2017 | 0,6209 RON |
| 23.02.2017 | 0,6231 RON |
| 22.02.2017 | 0,6261 RON |
| 21.02.2017 | 0,6225 RON |
| 20.02.2017 | 0,6192 RON |
| 17.02.2017 | 0,6180 RON |
| 16.02.2017 | 0,6201 RON |
| 15.02.2017 | 0,6220 RON |
| 14.02.2017 | 0,6181 RON |
| 13.02.2017 | 0,6154 RON |
| 10.02.2017 | 0,6146 RON |
| 09.02.2017 | 0,6123 RON |
| 08.02.2017 | 0,6136 RON |
| 07.02.2017 | 0,6118 RON |
| 06.02.2017 | 0,6119 RON |
| 03.02.2017 | 0,6116 RON |
| 02.02.2017 | 0,6095 RON |
| 01.02.2017 | 0,6094 RON |
| 31.01.2017 | 0,6114 RON |
| 30.01.2017 | 0,6114 RON |
| 27.01.2017 | 0,6131 RON |
| 26.01.2017 | 0,6098 RON |
| 25.01.2017 | 0,6071 RON |
| 23.01.2017 | 0,6110 RON |
| 20.01.2017 | 0,6147 RON |
| 19.01.2017 | 0,6140 RON |
| 18.01.2017 | 0,6156 RON |
| 17.01.2017 | 0,6156 RON |
| 16.01.2017 | 0,6167 RON |
| 13.01.2017 | 0,6117 RON |
| 12.01.2017 | 0,6130 RON |
| 11.01.2017 | 0,6162 RON |
| 10.01.2017 | 0,6132 RON |
| 09.01.2017 | 0,6174 RON |
| 06.01.2017 | 0,6144 RON |
| 05.01.2017 | 0,6241 RON |
| 04.01.2017 | 0,6238 RON |
| 03.01.2017 | 0,6236 RON |