BNR · ISTORIC
Curs BNR 2009
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2009, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru BRL.
Cursul BRL în 2009
1.6872
-0.0050
(-0.30%)
Ultima cotație: 31.12.2009
Minimul anului
1.3686
31.03.2009
Maximul anului
1.6927
15.10.2009
Evoluție 2009
min 1.3686 · max 1.6927
Media anuală
1.5593
Prima cotație
02.03.2009
1.4279
Ultima cotație
31.12.2009
1.6872
Variație totală
+0.2593
+18.16%
Cea mai mare creștere
01.10.2009
+0.0449
Cea mai mare scădere
23.06.2009
-0.0444
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2009 (BRL)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului BRL în 2009
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2009
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Mar1.4187
Apr1.4379
Mai1.4741
Cele mai mari medii lunare
Noi1.6627
Oct1.6616
Dec1.6534
Date importante în 2009
Prima cotație (an)02.03.20091.4279
Ultima cotație (an)31.12.20091.6872
Cea mai mare creștere (zi)01.10.2009+0.0449
Cea mai mare scădere (zi)23.06.2009-0.0444
Cea mai mare valoare15.10.20091.6927
Cea mai mică valoare31.03.20091.3686
Curs BRL pe luni în 2009
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Martie | 1,4187 | 1,3686 | 1,4533 | 22 |
| Aprilie | 1,4379 | 1,3828 | 1,4827 | 21 |
| Mai | 1,4741 | 1,4537 | 1,4957 | 20 |
| Iunie | 1,5337 | 1,4896 | 1,5778 | 21 |
| Iulie | 1,5487 | 1,5044 | 1,5866 | 23 |
| August | 1,6039 | 1,5710 | 1,6294 | 21 |
| Septembrie | 1,5956 | 1,5578 | 1,6162 | 22 |
| Octombrie | 1,6616 | 1,6381 | 1,6927 | 22 |
| Noiembrie | 1,6627 | 1,6318 | 1,6850 | 21 |
| Decembrie | 1,6534 | 1,6228 | 1,6922 | 21 |
Valori zilnice BRL/RON în 2009
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2009 | 1,6872 RON |
| 30.12.2009 | 1,6922 RON |
| 29.12.2009 | 1,6773 RON |
| 28.12.2009 | 1,6553 RON |
| 24.12.2009 | 1,6553 RON |
| 23.12.2009 | 1,6587 RON |
| 22.12.2009 | 1,6556 RON |
| 21.12.2009 | 1,6503 RON |
| 18.12.2009 | 1,6399 RON |
| 17.12.2009 | 1,6786 RON |
| 16.12.2009 | 1,6670 RON |
| 15.12.2009 | 1,6791 RON |
| 14.12.2009 | 1,6496 RON |
| 11.12.2009 | 1,6372 RON |
| 10.12.2009 | 1,6309 RON |
| 09.12.2009 | 1,6280 RON |
| 08.12.2009 | 1,6459 RON |
| 07.12.2009 | 1,6426 RON |
| 04.12.2009 | 1,6322 RON |
| 03.12.2009 | 1,6228 RON |
| 02.12.2009 | 1,6365 RON |
| 30.11.2009 | 1,6318 RON |
| 27.11.2009 | 1,6424 RON |
| 26.11.2009 | 1,6406 RON |
| 25.11.2009 | 1,6334 RON |
| 24.11.2009 | 1,6514 RON |
| 23.11.2009 | 1,6501 RON |
| 20.11.2009 | 1,6665 RON |
| 19.11.2009 | 1,6655 RON |
| 18.11.2009 | 1,6742 RON |
| 17.11.2009 | 1,6826 RON |
| 16.11.2009 | 1,6686 RON |
| 13.11.2009 | 1,6657 RON |
| 12.11.2009 | 1,6737 RON |
| 11.11.2009 | 1,6692 RON |
| 10.11.2009 | 1,6850 RON |
| 09.11.2009 | 1,6656 RON |
| 06.11.2009 | 1,6827 RON |
| 05.11.2009 | 1,6823 RON |
| 04.11.2009 | 1,6694 RON |
| 03.11.2009 | 1,6637 RON |
| 02.11.2009 | 1,6530 RON |
| 30.10.2009 | 1,6696 RON |
| 29.10.2009 | 1,6427 RON |
| 28.10.2009 | 1,6729 RON |
| 27.10.2009 | 1,6624 RON |
| 26.10.2009 | 1,6635 RON |
| 23.10.2009 | 1,6593 RON |
| 22.10.2009 | 1,6550 RON |
| 21.10.2009 | 1,6394 RON |
| 20.10.2009 | 1,6697 RON |
| 19.10.2009 | 1,6812 RON |
| 16.10.2009 | 1,6894 RON |
| 15.10.2009 | 1,6927 RON |
| 14.10.2009 | 1,6734 RON |
| 13.10.2009 | 1,6641 RON |
| 12.10.2009 | 1,6682 RON |
| 09.10.2009 | 1,6689 RON |
| 08.10.2009 | 1,6559 RON |
| 07.10.2009 | 1,6522 RON |
| 06.10.2009 | 1,6436 RON |
| 05.10.2009 | 1,6381 RON |
| 02.10.2009 | 1,6467 RON |
| 01.10.2009 | 1,6463 RON |
| 30.09.2009 | 1,6014 RON |
| 29.09.2009 | 1,6026 RON |
| 28.09.2009 | 1,6005 RON |
| 25.09.2009 | 1,5904 RON |
| 24.09.2009 | 1,5864 RON |
| 23.09.2009 | 1,5962 RON |
| 22.09.2009 | 1,5759 RON |
| 21.09.2009 | 1,6098 RON |
| 18.09.2009 | 1,6063 RON |
| 17.09.2009 | 1,6031 RON |
| 16.09.2009 | 1,6110 RON |
| 15.09.2009 | 1,6162 RON |
| 14.09.2009 | 1,6058 RON |
| 11.09.2009 | 1,6108 RON |
| 10.09.2009 | 1,5947 RON |
| 09.09.2009 | 1,6019 RON |
| 08.09.2009 | 1,5886 RON |
| 07.09.2009 | 1,6041 RON |
| 04.09.2009 | 1,5990 RON |
| 03.09.2009 | 1,5744 RON |
| 02.09.2009 | 1,5578 RON |
| 01.09.2009 | 1,5672 RON |
| 31.08.2009 | 1,5710 RON |
| 28.08.2009 | 1,5738 RON |
| 27.08.2009 | 1,5914 RON |
| 26.08.2009 | 1,5820 RON |
| 25.08.2009 | 1,6038 RON |
| 24.08.2009 | 1,6141 RON |
| 21.08.2009 | 1,6057 RON |
| 20.08.2009 | 1,6172 RON |
| 19.08.2009 | 1,6234 RON |
| 18.08.2009 | 1,5884 RON |
| 17.08.2009 | 1,6180 RON |
| 14.08.2009 | 1,6195 RON |
| 13.08.2009 | 1,6064 RON |
| 12.08.2009 | 1,6166 RON |
| 11.08.2009 | 1,6178 RON |
| 10.08.2009 | 1,6294 RON |
| 07.08.2009 | 1,5972 RON |
| 06.08.2009 | 1,6116 RON |
| 05.08.2009 | 1,6107 RON |
| 04.08.2009 | 1,6019 RON |
| 03.08.2009 | 1,5816 RON |
| 31.07.2009 | 1,5866 RON |
| 30.07.2009 | 1,5771 RON |
| 29.07.2009 | 1,5840 RON |
| 28.07.2009 | 1,5689 RON |
| 27.07.2009 | 1,5555 RON |
| 24.07.2009 | 1,5615 RON |
| 23.07.2009 | 1,5643 RON |
| 22.07.2009 | 1,5736 RON |
| 21.07.2009 | 1,5711 RON |
| 20.07.2009 | 1,5474 RON |
| 17.07.2009 | 1,5583 RON |
| 16.07.2009 | 1,5510 RON |
| 15.07.2009 | 1,5283 RON |
| 14.07.2009 | 1,5248 RON |
| 13.07.2009 | 1,5182 RON |
| 10.07.2009 | 1,5239 RON |
| 09.07.2009 | 1,5044 RON |
| 08.07.2009 | 1,5205 RON |
| 07.07.2009 | 1,5424 RON |
| 06.07.2009 | 1,5521 RON |
| 03.07.2009 | 1,5387 RON |
| 02.07.2009 | 1,5429 RON |
| 01.07.2009 | 1,5253 RON |
| 30.06.2009 | 1,5248 RON |
| 29.06.2009 | 1,5561 RON |
| 26.06.2009 | 1,5412 RON |
| 25.06.2009 | 1,5367 RON |
| 24.06.2009 | 1,5137 RON |
| 23.06.2009 | 1,4972 RON |
| 22.06.2009 | 1,5416 RON |
| 19.06.2009 | 1,5359 RON |
| 18.06.2009 | 1,5418 RON |
| 17.06.2009 | 1,5481 RON |
| 16.06.2009 | 1,5606 RON |
| 15.06.2009 | 1,5778 RON |
| 12.06.2009 | 1,5338 RON |
| 11.06.2009 | 1,5341 RON |
| 10.06.2009 | 1,5327 RON |
| 09.06.2009 | 1,5444 RON |
| 05.06.2009 | 1,5332 RON |
| 04.06.2009 | 1,5106 RON |
| 03.06.2009 | 1,5337 RON |
| 02.06.2009 | 1,5204 RON |
| 01.06.2009 | 1,4896 RON |
| 29.05.2009 | 1,4733 RON |
| 28.05.2009 | 1,4797 RON |
| 27.05.2009 | 1,4947 RON |
| 26.05.2009 | 1,4876 RON |
| 25.05.2009 | 1,4728 RON |
| 22.05.2009 | 1,4730 RON |
| 21.05.2009 | 1,4850 RON |
| 20.05.2009 | 1,4957 RON |
| 19.05.2009 | 1,4693 RON |
| 18.05.2009 | 1,4668 RON |
| 15.05.2009 | 1,4827 RON |
| 14.05.2009 | 1,4572 RON |
| 13.05.2009 | 1,4682 RON |
| 12.05.2009 | 1,4713 RON |
| 11.05.2009 | 1,4828 RON |
| 08.05.2009 | 1,4642 RON |
| 07.05.2009 | 1,4677 RON |
| 06.05.2009 | 1,4642 RON |
| 05.05.2009 | 1,4712 RON |
| 04.05.2009 | 1,4537 RON |
| 30.04.2009 | 1,4436 RON |
| 29.04.2009 | 1,4417 RON |
| 28.04.2009 | 1,4633 RON |
| 27.04.2009 | 1,4706 RON |
| 24.04.2009 | 1,4531 RON |
| 23.04.2009 | 1,4671 RON |
| 22.04.2009 | 1,4713 RON |
| 21.04.2009 | 1,4655 RON |
| 17.04.2009 | 1,4827 RON |
| 16.04.2009 | 1,4702 RON |
| 15.04.2009 | 1,4255 RON |
| 14.04.2009 | 1,4316 RON |
| 13.04.2009 | 1,4411 RON |
| 10.04.2009 | 1,4436 RON |
| 09.04.2009 | 1,4234 RON |
| 08.04.2009 | 1,4241 RON |
| 07.04.2009 | 1,4153 RON |
| 06.04.2009 | 1,3897 RON |
| 03.04.2009 | 1,3966 RON |
| 02.04.2009 | 1,3932 RON |
| 01.04.2009 | 1,3828 RON |
| 31.03.2009 | 1,3686 RON |
| 30.03.2009 | 1,4056 RON |
| 27.03.2009 | 1,4155 RON |
| 26.03.2009 | 1,4070 RON |
| 25.03.2009 | 1,4156 RON |
| 24.03.2009 | 1,4163 RON |
| 23.03.2009 | 1,3877 RON |
| 20.03.2009 | 1,4076 RON |
| 19.03.2009 | 1,4152 RON |
| 18.03.2009 | 1,4405 RON |
| 17.03.2009 | 1,4533 RON |
| 16.03.2009 | 1,4312 RON |
| 13.03.2009 | 1,4420 RON |
| 12.03.2009 | 1,4262 RON |
| 11.03.2009 | 1,4397 RON |
| 10.03.2009 | 1,4267 RON |
| 09.03.2009 | 1,4261 RON |
| 06.03.2009 | 1,4155 RON |
| 05.03.2009 | 1,4375 RON |
| 04.03.2009 | 1,4176 RON |
| 03.03.2009 | 1,3880 RON |
| 02.03.2009 | 1,4279 RON |