BNR · ISTORIC
Curs BNR 2015
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2015, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CNY.
Cursul CNY în 2015
0.6387
+0.0002
(+0.03%)
Ultima cotație: 31.12.2015
Minimul anului
0.6002
+0.0594
(+10.98%)
25.08.2015
față de 25.08.2014 (0.5408)
Maximul anului
0.6724
+0.1445
(+27.37%)
16.03.2015
față de 14.03.2014 (0.5279)
Evoluție 2015
min 0.6002 · max 0.6724
Media anuală
0.6375
Prima cotație
05.01.2015
0.6067
Ultima cotație
31.12.2015
0.6387
Variație totală
+0.0320
+5.27%
Cea mai mare creștere
23.01.2015
+0.0186
Cea mai mare scădere
04.12.2015
-0.0170
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2015 (CNY)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CNY în 2015
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2015
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Sep0.6184
Oct0.6196
Ian0.6221
Cele mai mari medii lunare
Apr0.6593
Mar0.6561
Iul0.6493
Date importante în 2015
Prima cotație (an)05.01.20150.6067
Ultima cotație (an)31.12.20150.6387
Cea mai mare creștere (zi)23.01.2015+0.0186
Cea mai mare scădere (zi)04.12.2015-0.0170
Cea mai mare valoare16.03.20150.6724
Cea mai mică valoare25.08.20150.6002
Curs CNY pe luni în 2015
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,6221 | 0,6067 | 0,6422 | 20 |
| Februarie | 0,6240 | 0,6163 | 0,6303 | 20 |
| Martie | 0,6561 | 0,6313 | 0,6724 | 22 |
| Aprilie | 0,6593 | 0,6373 | 0,6723 | 21 |
| Mai | 0,6422 | 0,6288 | 0,6597 | 20 |
| Iunie | 0,6413 | 0,6300 | 0,6533 | 21 |
| Iulie | 0,6493 | 0,6415 | 0,6573 | 23 |
| August | 0,6268 | 0,6002 | 0,6543 | 21 |
| Septembrie | 0,6184 | 0,6071 | 0,6253 | 22 |
| Octombrie | 0,6196 | 0,6077 | 0,6371 | 22 |
| Noiembrie | 0,6492 | 0,6350 | 0,6564 | 20 |
| Decembrie | 0,6411 | 0,6325 | 0,6600 | 21 |
Valori zilnice CNY/RON în 2015
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2015 | 0,6387 RON |
| 30.12.2015 | 0,6385 RON |
| 29.12.2015 | 0,6378 RON |
| 28.12.2015 | 0,6349 RON |
| 24.12.2015 | 0,6381 RON |
| 23.12.2015 | 0,6386 RON |
| 22.12.2015 | 0,6375 RON |
| 21.12.2015 | 0,6408 RON |
| 18.12.2015 | 0,6437 RON |
| 17.12.2015 | 0,6394 RON |
| 16.12.2015 | 0,6372 RON |
| 15.12.2015 | 0,6325 RON |
| 14.12.2015 | 0,6370 RON |
| 11.12.2015 | 0,6402 RON |
| 10.12.2015 | 0,6394 RON |
| 09.12.2015 | 0,6386 RON |
| 08.12.2015 | 0,6439 RON |
| 07.12.2015 | 0,6459 RON |
| 04.12.2015 | 0,6430 RON |
| 03.12.2015 | 0,6600 RON |
| 02.12.2015 | 0,6584 RON |
| 27.11.2015 | 0,6564 RON |
| 26.11.2015 | 0,6548 RON |
| 25.11.2015 | 0,6560 RON |
| 24.11.2015 | 0,6537 RON |
| 23.11.2015 | 0,6554 RON |
| 20.11.2015 | 0,6502 RON |
| 19.11.2015 | 0,6506 RON |
| 18.11.2015 | 0,6524 RON |
| 17.11.2015 | 0,6526 RON |
| 16.11.2015 | 0,6496 RON |
| 13.11.2015 | 0,6468 RON |
| 12.11.2015 | 0,6501 RON |
| 11.11.2015 | 0,6495 RON |
| 10.11.2015 | 0,6522 RON |
| 09.11.2015 | 0,6496 RON |
| 06.11.2015 | 0,6447 RON |
| 05.11.2015 | 0,6451 RON |
| 04.11.2015 | 0,6425 RON |
| 03.11.2015 | 0,6371 RON |
| 02.11.2015 | 0,6350 RON |
| 30.10.2015 | 0,6371 RON |
| 29.10.2015 | 0,6356 RON |
| 28.10.2015 | 0,6301 RON |
| 27.10.2015 | 0,6317 RON |
| 26.10.2015 | 0,6323 RON |
| 23.10.2015 | 0,6272 RON |
| 22.10.2015 | 0,6157 RON |
| 21.10.2015 | 0,6144 RON |
| 20.10.2015 | 0,6132 RON |
| 19.10.2015 | 0,6130 RON |
| 16.10.2015 | 0,6117 RON |
| 15.10.2015 | 0,6077 RON |
| 14.10.2015 | 0,6099 RON |
| 13.10.2015 | 0,6115 RON |
| 12.10.2015 | 0,6129 RON |
| 09.10.2015 | 0,6132 RON |
| 08.10.2015 | 0,6150 RON |
| 07.10.2015 | 0,6184 RON |
| 06.10.2015 | 0,6195 RON |
| 05.10.2015 | 0,6163 RON |
| 02.10.2015 | 0,6220 RON |
| 01.10.2015 | 0,6232 RON |
| 30.09.2015 | 0,6189 RON |
| 29.09.2015 | 0,6186 RON |
| 28.09.2015 | 0,6194 RON |
| 25.09.2015 | 0,6212 RON |
| 24.09.2015 | 0,6175 RON |
| 23.09.2015 | 0,6218 RON |
| 22.09.2015 | 0,6202 RON |
| 21.09.2015 | 0,6152 RON |
| 18.09.2015 | 0,6071 RON |
| 17.09.2015 | 0,6145 RON |
| 16.09.2015 | 0,6178 RON |
| 15.09.2015 | 0,6135 RON |
| 14.09.2015 | 0,6118 RON |
| 11.09.2015 | 0,6147 RON |
| 10.09.2015 | 0,6204 RON |
| 09.09.2015 | 0,6199 RON |
| 08.09.2015 | 0,6227 RON |
| 07.09.2015 | 0,6231 RON |
| 04.09.2015 | 0,6253 RON |
| 03.09.2015 | 0,6209 RON |
| 02.09.2015 | 0,6203 RON |
| 01.09.2015 | 0,6194 RON |
| 31.08.2015 | 0,6196 RON |
| 28.08.2015 | 0,6147 RON |
| 27.08.2015 | 0,6131 RON |
| 26.08.2015 | 0,6037 RON |
| 25.08.2015 | 0,6002 RON |
| 24.08.2015 | 0,6047 RON |
| 21.08.2015 | 0,6158 RON |
| 20.08.2015 | 0,6221 RON |
| 19.08.2015 | 0,6275 RON |
| 18.08.2015 | 0,6251 RON |
| 17.08.2015 | 0,6237 RON |
| 14.08.2015 | 0,6202 RON |
| 13.08.2015 | 0,6199 RON |
| 12.08.2015 | 0,6210 RON |
| 11.08.2015 | 0,6331 RON |
| 10.08.2015 | 0,6492 RON |
| 07.08.2015 | 0,6507 RON |
| 06.08.2015 | 0,6520 RON |
| 05.08.2015 | 0,6543 RON |
| 04.08.2015 | 0,6466 RON |
| 03.08.2015 | 0,6463 RON |
| 31.07.2015 | 0,6468 RON |
| 30.07.2015 | 0,6466 RON |
| 29.07.2015 | 0,6433 RON |
| 28.07.2015 | 0,6430 RON |
| 27.07.2015 | 0,6424 RON |
| 24.07.2015 | 0,6505 RON |
| 23.07.2015 | 0,6482 RON |
| 22.07.2015 | 0,6506 RON |
| 21.07.2015 | 0,6542 RON |
| 20.07.2015 | 0,6568 RON |
| 17.07.2015 | 0,6536 RON |
| 16.07.2015 | 0,6525 RON |
| 15.07.2015 | 0,6470 RON |
| 14.07.2015 | 0,6459 RON |
| 13.07.2015 | 0,6453 RON |
| 10.07.2015 | 0,6415 RON |
| 09.07.2015 | 0,6539 RON |
| 08.07.2015 | 0,6538 RON |
| 07.07.2015 | 0,6573 RON |
| 06.07.2015 | 0,6533 RON |
| 03.07.2015 | 0,6497 RON |
| 02.07.2015 | 0,6510 RON |
| 01.07.2015 | 0,6475 RON |
| 30.06.2015 | 0,6446 RON |
| 29.06.2015 | 0,6518 RON |
| 26.06.2015 | 0,6407 RON |
| 25.06.2015 | 0,6426 RON |
| 24.06.2015 | 0,6426 RON |
| 23.06.2015 | 0,6428 RON |
| 22.06.2015 | 0,6365 RON |
| 19.06.2015 | 0,6387 RON |
| 18.06.2015 | 0,6340 RON |
| 17.06.2015 | 0,6407 RON |
| 16.06.2015 | 0,6430 RON |
| 15.06.2015 | 0,6426 RON |
| 12.06.2015 | 0,6443 RON |
| 11.06.2015 | 0,6390 RON |
| 10.06.2015 | 0,6367 RON |
| 09.06.2015 | 0,6388 RON |
| 08.06.2015 | 0,6455 RON |
| 05.06.2015 | 0,6361 RON |
| 04.06.2015 | 0,6300 RON |
| 03.06.2015 | 0,6438 RON |
| 02.06.2015 | 0,6533 RON |
| 29.05.2015 | 0,6519 RON |
| 28.05.2015 | 0,6553 RON |
| 27.05.2015 | 0,6576 RON |
| 26.05.2015 | 0,6597 RON |
| 25.05.2015 | 0,6538 RON |
| 22.05.2015 | 0,6416 RON |
| 21.05.2015 | 0,6434 RON |
| 20.05.2015 | 0,6450 RON |
| 19.05.2015 | 0,6400 RON |
| 18.05.2015 | 0,6288 RON |
| 15.05.2015 | 0,6298 RON |
| 14.05.2015 | 0,6302 RON |
| 13.05.2015 | 0,6398 RON |
| 12.05.2015 | 0,6372 RON |
| 11.05.2015 | 0,6416 RON |
| 08.05.2015 | 0,6377 RON |
| 07.05.2015 | 0,6301 RON |
| 06.05.2015 | 0,6383 RON |
| 05.05.2015 | 0,6420 RON |
| 04.05.2015 | 0,6408 RON |
| 30.04.2015 | 0,6373 RON |
| 29.04.2015 | 0,6455 RON |
| 28.04.2015 | 0,6515 RON |
| 27.04.2015 | 0,6556 RON |
| 24.04.2015 | 0,6559 RON |
| 23.04.2015 | 0,6641 RON |
| 22.04.2015 | 0,6629 RON |
| 21.04.2015 | 0,6717 RON |
| 20.04.2015 | 0,6650 RON |
| 17.04.2015 | 0,6579 RON |
| 16.04.2015 | 0,6680 RON |
| 15.04.2015 | 0,6723 RON |
| 14.04.2015 | 0,6720 RON |
| 10.04.2015 | 0,6694 RON |
| 09.04.2015 | 0,6597 RON |
| 08.04.2015 | 0,6531 RON |
| 07.04.2015 | 0,6567 RON |
| 06.04.2015 | 0,6498 RON |
| 03.04.2015 | 0,6552 RON |
| 02.04.2015 | 0,6580 RON |
| 01.04.2015 | 0,6634 RON |
| 31.03.2015 | 0,6632 RON |
| 30.03.2015 | 0,6542 RON |
| 27.03.2015 | 0,6577 RON |
| 26.03.2015 | 0,6468 RON |
| 25.03.2015 | 0,6473 RON |
| 24.03.2015 | 0,6461 RON |
| 23.03.2015 | 0,6564 RON |
| 20.03.2015 | 0,6678 RON |
| 19.03.2015 | 0,6663 RON |
| 18.03.2015 | 0,6718 RON |
| 17.03.2015 | 0,6689 RON |
| 16.03.2015 | 0,6724 RON |
| 13.03.2015 | 0,6712 RON |
| 12.03.2015 | 0,6674 RON |
| 11.03.2015 | 0,6716 RON |
| 10.03.2015 | 0,6592 RON |
| 09.03.2015 | 0,6510 RON |
| 06.03.2015 | 0,6466 RON |
| 05.03.2015 | 0,6420 RON |
| 04.03.2015 | 0,6386 RON |
| 03.03.2015 | 0,6358 RON |
| 02.03.2015 | 0,6313 RON |
| 27.02.2015 | 0,6303 RON |
| 26.02.2015 | 0,6220 RON |
| 25.02.2015 | 0,6223 RON |
| 24.02.2015 | 0,6288 RON |
| 23.02.2015 | 0,6295 RON |
| 20.02.2015 | 0,6274 RON |
| 19.02.2015 | 0,6232 RON |
| 18.02.2015 | 0,6248 RON |
| 17.02.2015 | 0,6243 RON |
| 16.02.2015 | 0,6227 RON |
| 13.02.2015 | 0,6238 RON |
| 12.02.2015 | 0,6258 RON |
| 11.02.2015 | 0,6291 RON |
| 10.02.2015 | 0,6297 RON |
| 09.02.2015 | 0,6257 RON |
| 06.02.2015 | 0,6179 RON |
| 05.02.2015 | 0,6165 RON |
| 04.02.2015 | 0,6163 RON |
| 03.02.2015 | 0,6196 RON |
| 02.02.2015 | 0,6212 RON |
| 30.01.2015 | 0,6265 RON |
| 29.01.2015 | 0,6297 RON |
| 28.01.2015 | 0,6283 RON |
| 27.01.2015 | 0,6350 RON |
| 26.01.2015 | 0,6378 RON |
| 23.01.2015 | 0,6422 RON |
| 22.01.2015 | 0,6236 RON |
| 21.01.2015 | 0,6277 RON |
| 20.01.2015 | 0,6241 RON |
| 19.01.2015 | 0,6241 RON |
| 16.01.2015 | 0,6261 RON |
| 15.01.2015 | 0,6224 RON |
| 14.01.2015 | 0,6170 RON |
| 13.01.2015 | 0,6133 RON |
| 12.01.2015 | 0,6129 RON |
| 09.01.2015 | 0,6121 RON |
| 08.01.2015 | 0,6136 RON |
| 07.01.2015 | 0,6106 RON |
| 06.01.2015 | 0,6083 RON |
| 05.01.2015 | 0,6067 RON |