BNR · ISTORIC

Curs BNR 2019

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2019, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CNY.

Cursul CNY în 2019 0.6122 +0.0011 (+0.18%) Ultima cotație: 31.12.2019
Minimul anului
0.5946 +0.0091 (+1.55%)
27.08.2019 față de 27.08.2018 (0.5855)
Maximul anului
0.6338 +0.0314 (+5.21%)
25.04.2019 față de 25.04.2018 (0.6024)
Evoluție 2019 min 0.5946 · max 0.6338
Media anuală 0.6136
Prima cotație 03.01.2019 0.5967
Ultima cotație 31.12.2019 0.6122
Variație totală +0.0155 +2.60%
Cea mai mare creștere 23.01.2019 +0.0075
Cea mai mare scădere 05.08.2019 -0.0115

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2019 (CNY)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului CNY în 2019

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2019

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Aug0.6018
Sep0.6045
Oct0.6061

Cele mai mari medii lunare

Apr0.6299
Mar0.6264
Feb0.6207

Date importante în 2019

Prima cotație (an)03.01.20190.5967
Ultima cotație (an)31.12.20190.6122
Cea mai mare creștere (zi)23.01.2019+0.0075
Cea mai mare scădere (zi)05.08.2019-0.0115
Cea mai mare valoare25.04.20190.6338
Cea mai mică valoare27.08.20190.5946

Curs CNY pe luni în 2019

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 0,6070 0,5949 0,6215 20
Februarie 0,6207 0,6153 0,6263 20
Martie 0,6264 0,6221 0,6319 21
Aprilie 0,6299 0,6270 0,6338 20
Mai 0,6204 0,6153 0,6332 22
Iunie 0,6064 0,6023 0,6148 19
Iulie 0,6128 0,6083 0,6172 23
August 0,6018 0,5946 0,6210 21
Septembrie 0,6045 0,5992 0,6104 21
Octombrie 0,6061 0,6024 0,6100 23
Noiembrie 0,6146 0,6059 0,6185 21
Decembrie 0,6126 0,6102 0,6161 20

Valori zilnice CNY/RON în 2019

DataCurs
31.12.2019 0,6122 RON
30.12.2019 0,6111 RON
27.12.2019 0,6132 RON
24.12.2019 0,6161 RON
23.12.2019 0,6139 RON
20.12.2019 0,6128 RON
19.12.2019 0,6117 RON
18.12.2019 0,6134 RON
17.12.2019 0,6122 RON
16.12.2019 0,6122 RON
13.12.2019 0,6125 RON
12.12.2019 0,6102 RON
11.12.2019 0,6126 RON
10.12.2019 0,6130 RON
09.12.2019 0,6130 RON
06.12.2019 0,6124 RON
05.12.2019 0,6118 RON
04.12.2019 0,6114 RON
03.12.2019 0,6112 RON
02.12.2019 0,6160 RON
29.11.2019 0,6185 RON
28.11.2019 0,6170 RON
27.11.2019 0,6183 RON
26.11.2019 0,6158 RON
25.11.2019 0,6160 RON
22.11.2019 0,6130 RON
21.11.2019 0,6136 RON
20.11.2019 0,6137 RON
19.11.2019 0,6143 RON
18.11.2019 0,6152 RON
15.11.2019 0,6164 RON
14.11.2019 0,6175 RON
13.11.2019 0,6160 RON
12.11.2019 0,6165 RON
11.11.2019 0,6158 RON
08.11.2019 0,6171 RON
07.11.2019 0,6156 RON
06.11.2019 0,6135 RON
05.11.2019 0,6113 RON
04.11.2019 0,6059 RON
01.11.2019 0,6062 RON
31.10.2019 0,6049 RON
30.10.2019 0,6060 RON
29.10.2019 0,6076 RON
28.10.2019 0,6068 RON
25.10.2019 0,6050 RON
24.10.2019 0,6039 RON
23.10.2019 0,6053 RON
22.10.2019 0,6034 RON
21.10.2019 0,6024 RON
18.10.2019 0,6033 RON
17.10.2019 0,6040 RON
16.10.2019 0,6069 RON
15.10.2019 0,6100 RON
14.10.2019 0,6087 RON
11.10.2019 0,6089 RON
10.10.2019 0,6046 RON
09.10.2019 0,6070 RON
08.10.2019 0,6059 RON
07.10.2019 0,6053 RON
04.10.2019 0,6049 RON
03.10.2019 0,6066 RON
02.10.2019 0,6088 RON
01.10.2019 0,6100 RON
30.09.2019 0,6093 RON
27.09.2019 0,6104 RON
26.09.2019 0,6088 RON
25.09.2019 0,6055 RON
24.09.2019 0,6077 RON
23.09.2019 0,6068 RON
20.09.2019 0,6056 RON
19.09.2019 0,6038 RON
18.09.2019 0,6048 RON
17.09.2019 0,6057 RON
16.09.2019 0,6057 RON
13.09.2019 0,6025 RON
12.09.2019 0,6059 RON
11.09.2019 0,6034 RON
10.09.2019 0,6030 RON
09.09.2019 0,6014 RON
06.09.2019 0,6026 RON
05.09.2019 0,5992 RON
04.09.2019 0,6004 RON
03.09.2019 0,6019 RON
02.09.2019 0,6008 RON
30.08.2019 0,5991 RON
29.08.2019 0,5971 RON
28.08.2019 0,5952 RON
27.08.2019 0,5946 RON
26.08.2019 0,5956 RON
23.08.2019 0,6032 RON
22.08.2019 0,6015 RON
21.08.2019 0,6030 RON
20.08.2019 0,6043 RON
19.08.2019 0,6041 RON
16.08.2019 0,6059 RON
14.08.2019 0,6019 RON
13.08.2019 0,5967 RON
12.08.2019 0,5989 RON
09.08.2019 0,5977 RON
08.08.2019 0,5990 RON
07.08.2019 0,6005 RON
06.08.2019 0,6007 RON
05.08.2019 0,6030 RON
02.08.2019 0,6145 RON
01.08.2019 0,6210 RON
31.07.2019 0,6170 RON
30.07.2019 0,6167 RON
29.07.2019 0,6165 RON
26.07.2019 0,6165 RON
25.07.2019 0,6172 RON
24.07.2019 0,6162 RON
23.07.2019 0,6139 RON
22.07.2019 0,6119 RON
19.07.2019 0,6121 RON
18.07.2019 0,6125 RON
17.07.2019 0,6136 RON
16.07.2019 0,6127 RON
15.07.2019 0,6102 RON
12.07.2019 0,6110 RON
11.07.2019 0,6115 RON
10.07.2019 0,6128 RON
09.07.2019 0,6127 RON
08.07.2019 0,6112 RON
05.07.2019 0,6101 RON
04.07.2019 0,6092 RON
03.07.2019 0,6097 RON
02.07.2019 0,6083 RON
01.07.2019 0,6106 RON
28.06.2019 0,6056 RON
27.06.2019 0,6039 RON
26.06.2019 0,6045 RON
25.06.2019 0,6028 RON
24.06.2019 0,6025 RON
21.06.2019 0,6078 RON
20.06.2019 0,6106 RON
19.06.2019 0,6111 RON
18.06.2019 0,6098 RON
14.06.2019 0,6050 RON
13.06.2019 0,6044 RON
12.06.2019 0,6026 RON
11.06.2019 0,6036 RON
10.06.2019 0,6023 RON
07.06.2019 0,6062 RON
06.06.2019 0,6072 RON
05.06.2019 0,6072 RON
04.06.2019 0,6091 RON
03.06.2019 0,6148 RON
31.05.2019 0,6170 RON
30.05.2019 0,6184 RON
29.05.2019 0,6177 RON
28.05.2019 0,6153 RON
27.05.2019 0,6164 RON
24.05.2019 0,6164 RON
23.05.2019 0,6179 RON
22.05.2019 0,6179 RON
21.05.2019 0,6184 RON
20.05.2019 0,6169 RON
17.05.2019 0,6169 RON
16.05.2019 0,6171 RON
15.05.2019 0,6180 RON
14.05.2019 0,6158 RON
13.05.2019 0,6163 RON
10.05.2019 0,6213 RON
09.05.2019 0,6235 RON
08.05.2019 0,6266 RON
07.05.2019 0,6281 RON
06.05.2019 0,6280 RON
03.05.2019 0,6332 RON
02.05.2019 0,6306 RON
30.04.2019 0,6302 RON
25.04.2019 0,6338 RON
24.04.2019 0,6315 RON
23.04.2019 0,6291 RON
22.04.2019 0,6303 RON
19.04.2019 0,6313 RON
18.04.2019 0,6310 RON
17.04.2019 0,6295 RON
16.04.2019 0,6285 RON
15.04.2019 0,6273 RON
12.04.2019 0,6270 RON
11.04.2019 0,6283 RON
10.04.2019 0,6287 RON
09.04.2019 0,6282 RON
08.04.2019 0,6292 RON
05.04.2019 0,6297 RON
04.04.2019 0,6305 RON
03.04.2019 0,6307 RON
02.04.2019 0,6323 RON
01.04.2019 0,6315 RON
29.03.2019 0,6319 RON
28.03.2019 0,6287 RON
27.03.2019 0,6278 RON
26.03.2019 0,6257 RON
25.03.2019 0,6258 RON
22.03.2019 0,6255 RON
21.03.2019 0,6240 RON
20.03.2019 0,6264 RON
19.03.2019 0,6239 RON
18.03.2019 0,6237 RON
15.03.2019 0,6261 RON
14.03.2019 0,6263 RON
13.03.2019 0,6286 RON
12.03.2019 0,6291 RON
11.03.2019 0,6285 RON
08.03.2019 0,6288 RON
07.03.2019 0,6253 RON
06.03.2019 0,6264 RON
05.03.2019 0,6256 RON
04.03.2019 0,6241 RON
01.03.2019 0,6221 RON
28.02.2019 0,6220 RON
27.02.2019 0,6226 RON
26.02.2019 0,6257 RON
25.02.2019 0,6263 RON
22.02.2019 0,6248 RON
21.02.2019 0,6243 RON
20.02.2019 0,6241 RON
19.02.2019 0,6206 RON
18.02.2019 0,6185 RON
15.02.2019 0,6204 RON
14.02.2019 0,6214 RON
13.02.2019 0,6198 RON
12.02.2019 0,6204 RON
11.02.2019 0,6181 RON
08.02.2019 0,6205 RON
07.02.2019 0,6200 RON
06.02.2019 0,6171 RON
05.02.2019 0,6160 RON
04.02.2019 0,6158 RON
01.02.2019 0,6153 RON
31.01.2019 0,6150 RON
30.01.2019 0,6195 RON
29.01.2019 0,6176 RON
28.01.2019 0,6192 RON
25.01.2019 0,6215 RON
23.01.2019 0,6170 RON
22.01.2019 0,6095 RON
21.01.2019 0,6088 RON
18.01.2019 0,6079 RON
17.01.2019 0,6076 RON
16.01.2019 0,6074 RON
15.01.2019 0,6062 RON
14.01.2019 0,6030 RON
11.01.2019 0,6021 RON
10.01.2019 0,5977 RON
09.01.2019 0,5972 RON
08.01.2019 0,5950 RON
07.01.2019 0,5949 RON
04.01.2019 0,5960 RON
03.01.2019 0,5967 RON