BNR · ISTORIC
Curs BNR 2019
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2019, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru CNY.
Cursul CNY în 2019
0.6122
+0.0011
(+0.18%)
Ultima cotație: 31.12.2019
Minimul anului
0.5946
+0.0091
(+1.55%)
27.08.2019
față de 27.08.2018 (0.5855)
Maximul anului
0.6338
+0.0314
(+5.21%)
25.04.2019
față de 25.04.2018 (0.6024)
Evoluție 2019
min 0.5946 · max 0.6338
Media anuală
0.6136
Prima cotație
03.01.2019
0.5967
Ultima cotație
31.12.2019
0.6122
Variație totală
+0.0155
+2.60%
Cea mai mare creștere
23.01.2019
+0.0075
Cea mai mare scădere
05.08.2019
-0.0115
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2019 (CNY)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului CNY în 2019
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2019
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Aug0.6018
Sep0.6045
Oct0.6061
Cele mai mari medii lunare
Apr0.6299
Mar0.6264
Feb0.6207
Date importante în 2019
Prima cotație (an)03.01.20190.5967
Ultima cotație (an)31.12.20190.6122
Cea mai mare creștere (zi)23.01.2019+0.0075
Cea mai mare scădere (zi)05.08.2019-0.0115
Cea mai mare valoare25.04.20190.6338
Cea mai mică valoare27.08.20190.5946
Curs CNY pe luni în 2019
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,6070 | 0,5949 | 0,6215 | 20 |
| Februarie | 0,6207 | 0,6153 | 0,6263 | 20 |
| Martie | 0,6264 | 0,6221 | 0,6319 | 21 |
| Aprilie | 0,6299 | 0,6270 | 0,6338 | 20 |
| Mai | 0,6204 | 0,6153 | 0,6332 | 22 |
| Iunie | 0,6064 | 0,6023 | 0,6148 | 19 |
| Iulie | 0,6128 | 0,6083 | 0,6172 | 23 |
| August | 0,6018 | 0,5946 | 0,6210 | 21 |
| Septembrie | 0,6045 | 0,5992 | 0,6104 | 21 |
| Octombrie | 0,6061 | 0,6024 | 0,6100 | 23 |
| Noiembrie | 0,6146 | 0,6059 | 0,6185 | 21 |
| Decembrie | 0,6126 | 0,6102 | 0,6161 | 20 |
Valori zilnice CNY/RON în 2019
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2019 | 0,6122 RON |
| 30.12.2019 | 0,6111 RON |
| 27.12.2019 | 0,6132 RON |
| 24.12.2019 | 0,6161 RON |
| 23.12.2019 | 0,6139 RON |
| 20.12.2019 | 0,6128 RON |
| 19.12.2019 | 0,6117 RON |
| 18.12.2019 | 0,6134 RON |
| 17.12.2019 | 0,6122 RON |
| 16.12.2019 | 0,6122 RON |
| 13.12.2019 | 0,6125 RON |
| 12.12.2019 | 0,6102 RON |
| 11.12.2019 | 0,6126 RON |
| 10.12.2019 | 0,6130 RON |
| 09.12.2019 | 0,6130 RON |
| 06.12.2019 | 0,6124 RON |
| 05.12.2019 | 0,6118 RON |
| 04.12.2019 | 0,6114 RON |
| 03.12.2019 | 0,6112 RON |
| 02.12.2019 | 0,6160 RON |
| 29.11.2019 | 0,6185 RON |
| 28.11.2019 | 0,6170 RON |
| 27.11.2019 | 0,6183 RON |
| 26.11.2019 | 0,6158 RON |
| 25.11.2019 | 0,6160 RON |
| 22.11.2019 | 0,6130 RON |
| 21.11.2019 | 0,6136 RON |
| 20.11.2019 | 0,6137 RON |
| 19.11.2019 | 0,6143 RON |
| 18.11.2019 | 0,6152 RON |
| 15.11.2019 | 0,6164 RON |
| 14.11.2019 | 0,6175 RON |
| 13.11.2019 | 0,6160 RON |
| 12.11.2019 | 0,6165 RON |
| 11.11.2019 | 0,6158 RON |
| 08.11.2019 | 0,6171 RON |
| 07.11.2019 | 0,6156 RON |
| 06.11.2019 | 0,6135 RON |
| 05.11.2019 | 0,6113 RON |
| 04.11.2019 | 0,6059 RON |
| 01.11.2019 | 0,6062 RON |
| 31.10.2019 | 0,6049 RON |
| 30.10.2019 | 0,6060 RON |
| 29.10.2019 | 0,6076 RON |
| 28.10.2019 | 0,6068 RON |
| 25.10.2019 | 0,6050 RON |
| 24.10.2019 | 0,6039 RON |
| 23.10.2019 | 0,6053 RON |
| 22.10.2019 | 0,6034 RON |
| 21.10.2019 | 0,6024 RON |
| 18.10.2019 | 0,6033 RON |
| 17.10.2019 | 0,6040 RON |
| 16.10.2019 | 0,6069 RON |
| 15.10.2019 | 0,6100 RON |
| 14.10.2019 | 0,6087 RON |
| 11.10.2019 | 0,6089 RON |
| 10.10.2019 | 0,6046 RON |
| 09.10.2019 | 0,6070 RON |
| 08.10.2019 | 0,6059 RON |
| 07.10.2019 | 0,6053 RON |
| 04.10.2019 | 0,6049 RON |
| 03.10.2019 | 0,6066 RON |
| 02.10.2019 | 0,6088 RON |
| 01.10.2019 | 0,6100 RON |
| 30.09.2019 | 0,6093 RON |
| 27.09.2019 | 0,6104 RON |
| 26.09.2019 | 0,6088 RON |
| 25.09.2019 | 0,6055 RON |
| 24.09.2019 | 0,6077 RON |
| 23.09.2019 | 0,6068 RON |
| 20.09.2019 | 0,6056 RON |
| 19.09.2019 | 0,6038 RON |
| 18.09.2019 | 0,6048 RON |
| 17.09.2019 | 0,6057 RON |
| 16.09.2019 | 0,6057 RON |
| 13.09.2019 | 0,6025 RON |
| 12.09.2019 | 0,6059 RON |
| 11.09.2019 | 0,6034 RON |
| 10.09.2019 | 0,6030 RON |
| 09.09.2019 | 0,6014 RON |
| 06.09.2019 | 0,6026 RON |
| 05.09.2019 | 0,5992 RON |
| 04.09.2019 | 0,6004 RON |
| 03.09.2019 | 0,6019 RON |
| 02.09.2019 | 0,6008 RON |
| 30.08.2019 | 0,5991 RON |
| 29.08.2019 | 0,5971 RON |
| 28.08.2019 | 0,5952 RON |
| 27.08.2019 | 0,5946 RON |
| 26.08.2019 | 0,5956 RON |
| 23.08.2019 | 0,6032 RON |
| 22.08.2019 | 0,6015 RON |
| 21.08.2019 | 0,6030 RON |
| 20.08.2019 | 0,6043 RON |
| 19.08.2019 | 0,6041 RON |
| 16.08.2019 | 0,6059 RON |
| 14.08.2019 | 0,6019 RON |
| 13.08.2019 | 0,5967 RON |
| 12.08.2019 | 0,5989 RON |
| 09.08.2019 | 0,5977 RON |
| 08.08.2019 | 0,5990 RON |
| 07.08.2019 | 0,6005 RON |
| 06.08.2019 | 0,6007 RON |
| 05.08.2019 | 0,6030 RON |
| 02.08.2019 | 0,6145 RON |
| 01.08.2019 | 0,6210 RON |
| 31.07.2019 | 0,6170 RON |
| 30.07.2019 | 0,6167 RON |
| 29.07.2019 | 0,6165 RON |
| 26.07.2019 | 0,6165 RON |
| 25.07.2019 | 0,6172 RON |
| 24.07.2019 | 0,6162 RON |
| 23.07.2019 | 0,6139 RON |
| 22.07.2019 | 0,6119 RON |
| 19.07.2019 | 0,6121 RON |
| 18.07.2019 | 0,6125 RON |
| 17.07.2019 | 0,6136 RON |
| 16.07.2019 | 0,6127 RON |
| 15.07.2019 | 0,6102 RON |
| 12.07.2019 | 0,6110 RON |
| 11.07.2019 | 0,6115 RON |
| 10.07.2019 | 0,6128 RON |
| 09.07.2019 | 0,6127 RON |
| 08.07.2019 | 0,6112 RON |
| 05.07.2019 | 0,6101 RON |
| 04.07.2019 | 0,6092 RON |
| 03.07.2019 | 0,6097 RON |
| 02.07.2019 | 0,6083 RON |
| 01.07.2019 | 0,6106 RON |
| 28.06.2019 | 0,6056 RON |
| 27.06.2019 | 0,6039 RON |
| 26.06.2019 | 0,6045 RON |
| 25.06.2019 | 0,6028 RON |
| 24.06.2019 | 0,6025 RON |
| 21.06.2019 | 0,6078 RON |
| 20.06.2019 | 0,6106 RON |
| 19.06.2019 | 0,6111 RON |
| 18.06.2019 | 0,6098 RON |
| 14.06.2019 | 0,6050 RON |
| 13.06.2019 | 0,6044 RON |
| 12.06.2019 | 0,6026 RON |
| 11.06.2019 | 0,6036 RON |
| 10.06.2019 | 0,6023 RON |
| 07.06.2019 | 0,6062 RON |
| 06.06.2019 | 0,6072 RON |
| 05.06.2019 | 0,6072 RON |
| 04.06.2019 | 0,6091 RON |
| 03.06.2019 | 0,6148 RON |
| 31.05.2019 | 0,6170 RON |
| 30.05.2019 | 0,6184 RON |
| 29.05.2019 | 0,6177 RON |
| 28.05.2019 | 0,6153 RON |
| 27.05.2019 | 0,6164 RON |
| 24.05.2019 | 0,6164 RON |
| 23.05.2019 | 0,6179 RON |
| 22.05.2019 | 0,6179 RON |
| 21.05.2019 | 0,6184 RON |
| 20.05.2019 | 0,6169 RON |
| 17.05.2019 | 0,6169 RON |
| 16.05.2019 | 0,6171 RON |
| 15.05.2019 | 0,6180 RON |
| 14.05.2019 | 0,6158 RON |
| 13.05.2019 | 0,6163 RON |
| 10.05.2019 | 0,6213 RON |
| 09.05.2019 | 0,6235 RON |
| 08.05.2019 | 0,6266 RON |
| 07.05.2019 | 0,6281 RON |
| 06.05.2019 | 0,6280 RON |
| 03.05.2019 | 0,6332 RON |
| 02.05.2019 | 0,6306 RON |
| 30.04.2019 | 0,6302 RON |
| 25.04.2019 | 0,6338 RON |
| 24.04.2019 | 0,6315 RON |
| 23.04.2019 | 0,6291 RON |
| 22.04.2019 | 0,6303 RON |
| 19.04.2019 | 0,6313 RON |
| 18.04.2019 | 0,6310 RON |
| 17.04.2019 | 0,6295 RON |
| 16.04.2019 | 0,6285 RON |
| 15.04.2019 | 0,6273 RON |
| 12.04.2019 | 0,6270 RON |
| 11.04.2019 | 0,6283 RON |
| 10.04.2019 | 0,6287 RON |
| 09.04.2019 | 0,6282 RON |
| 08.04.2019 | 0,6292 RON |
| 05.04.2019 | 0,6297 RON |
| 04.04.2019 | 0,6305 RON |
| 03.04.2019 | 0,6307 RON |
| 02.04.2019 | 0,6323 RON |
| 01.04.2019 | 0,6315 RON |
| 29.03.2019 | 0,6319 RON |
| 28.03.2019 | 0,6287 RON |
| 27.03.2019 | 0,6278 RON |
| 26.03.2019 | 0,6257 RON |
| 25.03.2019 | 0,6258 RON |
| 22.03.2019 | 0,6255 RON |
| 21.03.2019 | 0,6240 RON |
| 20.03.2019 | 0,6264 RON |
| 19.03.2019 | 0,6239 RON |
| 18.03.2019 | 0,6237 RON |
| 15.03.2019 | 0,6261 RON |
| 14.03.2019 | 0,6263 RON |
| 13.03.2019 | 0,6286 RON |
| 12.03.2019 | 0,6291 RON |
| 11.03.2019 | 0,6285 RON |
| 08.03.2019 | 0,6288 RON |
| 07.03.2019 | 0,6253 RON |
| 06.03.2019 | 0,6264 RON |
| 05.03.2019 | 0,6256 RON |
| 04.03.2019 | 0,6241 RON |
| 01.03.2019 | 0,6221 RON |
| 28.02.2019 | 0,6220 RON |
| 27.02.2019 | 0,6226 RON |
| 26.02.2019 | 0,6257 RON |
| 25.02.2019 | 0,6263 RON |
| 22.02.2019 | 0,6248 RON |
| 21.02.2019 | 0,6243 RON |
| 20.02.2019 | 0,6241 RON |
| 19.02.2019 | 0,6206 RON |
| 18.02.2019 | 0,6185 RON |
| 15.02.2019 | 0,6204 RON |
| 14.02.2019 | 0,6214 RON |
| 13.02.2019 | 0,6198 RON |
| 12.02.2019 | 0,6204 RON |
| 11.02.2019 | 0,6181 RON |
| 08.02.2019 | 0,6205 RON |
| 07.02.2019 | 0,6200 RON |
| 06.02.2019 | 0,6171 RON |
| 05.02.2019 | 0,6160 RON |
| 04.02.2019 | 0,6158 RON |
| 01.02.2019 | 0,6153 RON |
| 31.01.2019 | 0,6150 RON |
| 30.01.2019 | 0,6195 RON |
| 29.01.2019 | 0,6176 RON |
| 28.01.2019 | 0,6192 RON |
| 25.01.2019 | 0,6215 RON |
| 23.01.2019 | 0,6170 RON |
| 22.01.2019 | 0,6095 RON |
| 21.01.2019 | 0,6088 RON |
| 18.01.2019 | 0,6079 RON |
| 17.01.2019 | 0,6076 RON |
| 16.01.2019 | 0,6074 RON |
| 15.01.2019 | 0,6062 RON |
| 14.01.2019 | 0,6030 RON |
| 11.01.2019 | 0,6021 RON |
| 10.01.2019 | 0,5977 RON |
| 09.01.2019 | 0,5972 RON |
| 08.01.2019 | 0,5950 RON |
| 07.01.2019 | 0,5949 RON |
| 04.01.2019 | 0,5960 RON |
| 03.01.2019 | 0,5967 RON |